feidaeSoii/tq/nt Oranje kleurt maar of voor Oranje-legioen O 14 14 15 15 17 17 18 19 19 onxxa Zeelenberg geblesseerd m Dales prijst politie VANDAAG CetdócSowuvnt MAANDAG 18 JUNI 1990 PAGINA 13 sRoyce treffer n Duitsers lABI De speler van nigde Arabische Emi- o scoorde in het duel Bondsrepubliek ont- \arvoor een Rolls Roy- was aanvaller Khalel beloofd door dealer al-Habtour. Door zijn tegen de Westduitsers Ismail een nationale vorden. „Dit was mijn doelpunt", liet Ismail ,Meer waard dan de andere die ik maak- RIJEKA Twee weken voor de TT van Assen moet motorcoureur Wilco Zeelenberg ongewild een pauze inlassen. De Bleiswijker kwam zaterdag bij de laatste training voor de Grand Prix van Joegoslavië ten val en scheurde daarbij het spaakbeen en de ellepijp boven de pols van zijn linkerarm. De 250-cc machine waarmee Zeelenberg na twee trainingen de vierde tijd had neergezet, brak zaterdag volledig af aan de achterkant. Zeelenberg vloog meters door de lucht. De motor knalde op een hoge wal en was total-loss. Tennisser Mansdorf wint grastoernooi bij gebrek aan beter ROSMALEN Bij gebrek aan beter heeft Amos Mansdorf gisteren het toernooi om de Grass Court Trophy in Rosmalen kunnen win nen. In de uiterst matige finale, vrijwel zonder één behoorlijke rallye, versloeg de 24-jarige Is raëliër de één jaar jongere Sovjetrus Alexander Volkov met 6-3, 7-6. Het leverde hem 60.000 gulden op, zijn hoogste premie dit jaar. De cir ca drieduizend toeschouwers amuseerden zich eigenlijk maar twee keer in de 83 minuten die de eindstrijd in beslag nam. Dat had beide ke ren niets met tennis te maken. In de eerste set zorgde een huilende baby voor grote hilariteit en in de tweede set richtte iedereen de blik naar een rondcirkelend sportvliegtuigje. Lendl maakt indruk met zege op Becker LONDEN Ivan Lendl heeft gisteren met veel ver toon van macht voor de tweede opeenvolgende keer het tennistoernooi van Queens gewonnen. De Tsjecho- slowaak, die alles heeft gezet op het veroveren van zijn eerste Wimbledon titel, liet in het weekeinde weinig heel van de aspiraties van zowel John McEnroe als Bo ris Becker. De Amerikaan kwam zaterdag in de halve finales nog tot zes games, de Westduitser moest het op het gras van Queens verbazingwekkend genoeg doen met slechts vijf games. De zege op Queens, de generale repetitie voor het volgende week maandag beginnende toernooi van Wimbledon, was voor Lendl het eerste duidelijk zichtbare resultaat van vele weken hard trai nen. De Tsjechoslowaak liet de Open Franse titelstrijd lopen en bereidde zich met trainer Tony Roche in zo wel Nieuw-Zeeland, Australië als Engeland voor op zijn belangrijkste evenement van het jaar. Kassa voor golf sloeber RICKMANSWORTH Tien jaar professio neel golf legde Jeremy Bennett slechts win deieren. De 30-jarige Engelsman was is te arm om een bed en meubels in zijn onverwarmde flat te kunnen kopen. Plotseling rinkelde de kassa voor deze golfsloeber. In het Four Stars-toernooi in Rickmansworth mocht Je remy Bennett het deelnemersveld opvullen. Hij zette zijn tas op een trolley, want geld voor een caddy had hij niet. In het Four Stars-toernooi speelde Bennett onverwacht de sterren van de hemel. Voor de derde ronde had hij niet meer dan 67 slagen nodig. Jeremy Bennett eindigde op de gedeelde twaalfde plaats, goed voor 3253 poiid ster ling, een slordige 10.000 gulden. ,.Ik ga ge lijk een lekker bed kopen", zei hij. Winnaar van het toernooi werd de Australiër Rodger Davis. 'eJfels over o Maradona Het is de vraag of Maradona vanavond ,n gentinië kan uitkomen uciale wedstrijd tegen ië. De Argentijnse Jaler blesseerde zich gis- ijdens de training aan ie. Volgens team-arts ,n adero heeft Diego last >n zwelling in zijn lie. Het euvel wordt lestreden. „We hebben uur de tijd", aldus de teravond. „In die tijd ve alles doen, wat mo- aldus Madero. rtjie en Atilië naar jende ronde k /i'ljlAAG België en Bra- jn sinds het afgelopen ejjinde zeker van het be- van de volgende WK- Via een indrukwek- overwinning van 3-1 op etfey kwamen de Belgen, ige tijd met tien man n nadat Eric Gerets \t had gezien, op het „ze- totaal van vier punten duels. Via een sobere nning op Costa Rica (1- m eikte ook Brazilië dat aantal. Beide, ploegen nog één poule-wed- le naar zijn in ieder geval /an de tweede plaats, m elfde groep van België mt Spanje nu met drie de tweede plaats in. Aie treffers van Michel ei trden de Zuideuropea- et 3-1 over Zuid-Korea 4 nul punten uit twee nderaan staat. België en treffen elkaar donder- n overwinning van 2-1 ia|eden bereikte Schotland iede plaats in groep C. wee punten uit twee ijden blijven de Schot- e^ee punten verwijderd ejoploper Brazilië. Schot- ai leelt de tweede plaats li losta Rica. VAN BREUKELEN WEKT LACHLUST OP CAGLIARI De stem ming in het Oranje-kamp mocht zaterdagavond laat in Cagliari dan op perbest zijn; dat kon slechts zijn veroorzaakt door de entree van de spelersdames, die giste ren de vrije dag van de voetballers met hun aan wezigheid opluisterden. Niet door de manier waarop Nederland zijn WK-kansen in tact zag gehouden. t Zag gehouden, want de va derlandse voetbalformatie kon slechts lijdzaam toezien hoe Engeland de ambities zag doorkruist door twee afge keurde goals. Ze vormden de niet gehonoreerde bekroning van veel meer scoringsrijke situaties van de Britten, die weliswaar niet meer beoog den dan een remise. Maar wel aanzienlijk vaker oog in oog kwamen te staan met de Nederlandse doelman Hans van Breukelen dan Oranje aan de andere kant jubilaris Peter Shiltori (opvolger van Pat Jennings als recordhou der aller tijden met 120 caps) in het vizier kregen. Dat vrijwel alle betrokkenen in het Nederlandse kamp desondanks met tevreden heid toonden over de doel puntloze ontmoeting in sta dion Sant'Elia typeerde de instelling en beleving. Ieder een sprak van een verbeter de prestatie ten opzichte van het treffen met Egypte, waarin het Nederlandse ni- inderdaad dicht in de buurt van het nulpunt had gelegen. De verrichting tegen Engeland lag er, daar waren de neutrale kijkers het na af loop snel over eens, niet gek ver boven. Slechts puur ge- Door onze verslaggever in Italië Frank Werkman luk had Oranje op de been gehouden met eerst een we gens hands afgekeurde tref fer van Lineker, vervolgens een indirecte doch recht streeks ingeschoten vrije trap van Gascoigne en in beide gevallen het onkreukbare ge drag van scheidsrechter Zo- ran Petrovic. Een enkeling Slechts een enkeling had in de slotminuut van het onge kend sportieve (of qua inzet, karakter en verbetenheid magere) duel gezien dat Pe trovic zijn arm omhoog hield op het moment dat Gascoigne aanstalten maakte om de af ronding van één van de slechts negentien overtredin gen (in dit geval obstructie van Wouters, dus inderdaad een indirecte vrije trap) van Nederland te verzorgen. Het leer scheerde zonder een teen te raken in het net achter de vertwijfeld uitvallende Van Breukelen, die de lachlust opwekte door te verklaren dat hij het signaal van Petro vic had gezien. „Ik ging naar de hoek voor het geval ie mand die bal nog zou raken", jokte de PSV.doelman. „Toen ik zag dat dat niet ge beurde, trok ik mijn vingers in; anders had ik die bal cor ner moeten tikken". De bluf van een voetballer, die zich gesterkt weet door het resul taat, maar met de waarheid een loopje neemt. In tegen stelling Ronald Koeman, die na afloop beaamde: „Ik dacht: we mogen naar huis; alles is weg". Hart stil Ook het hart van een deel van voetbalminnend Neder land zal zaterdagavond rond de klok van kwart voor elf toch even hebben stilgestaan. Het stadion, dat met zes mil joen Nederlanders thuis, ge tuige was geweest van op nieuw een pover optreden van de Europese kampioen. „Ik schrok behoorlijk", ver telde Frank Rijkaard, die was teruggekeerd in zijn ver trouwde EK-rol als centrale verdediger. „We hebben ach teraf bezien geluk gehad. Als je zo wegkomt mag je niet klagen". Ook Ruud Gullit vond dat. „Ik zat ook even in de rats toen die bal er in ging. Zou je ondanks een re delijke wedstrijd door zo'n goal in de laatste minuut nog de mist ingaan". Dat gebeurde zaterdagavond in Cagliari, waar 's middags nog de nodige problemen met Engelse supporters ontston den, maar tijdens de wed strijd zelf geen wanklank viel, niet. Hetgeen zoals ge zegd nauwelijks als een eigen verdienste kon worden aan gemerkt. Leo Beenhakker kon dan weliswaar met enig genoegen vaststellen dat zijn wijziging Erwin Koeman/Ri- chard Witschge redelijk suc cesvol werkte en ook zijn keuze voor John van 't Schip in de plaats van Gerald Va nenburg niet slecht uitpakte, het opstellen van Hans Gill- haus was een mislukking; te gen de ook in Schotland spe lende Terry Butcher had hij geen schijn van kans. Hans Gillhaus (midden) grijpt vertwijfeld naar zijn hoofd als de Engelsen in de laatste minuut de bal achter doelman Hans van Breukelen werken. Evenals veel van zijn ploeggenoten beseft Gillhaus niet dat de treffer „direct" tot stand kwam uit een indirecte vrije trap. Van Breukelen beweert de bal met opzet te hebben laten gaan... FOTO: ANP Beenhakker houdt begrip voor Gullit CAGLIARI Het aanzien van Ruud Gullit is groot bij Leo Beenhakker. De geplaag de technische leider van Oranje wil geen kwaad woord horen over zijn vedet te, die zich ook tegen Enge land weliswaar weer uit de naad werkte maar geen mó- ment tot zijn normale niveau kwam. „Van Ruud mag nog niet verlangd worden dat hij nu al weer op zijn normale peil zit", had Beenhakker na de remise in Cagliari het volste begrip voor het matige optre den van de aanvoerder. „Gullit heeft een jaar stilge legen; vind je het dan gek dat hij dan nog wat tijd nodig heeft om zijn ritme te ko men?" Beenhakker blijft Gullit de komende wedstrij dten) derhalve waarschijnlijk wel gebruiken, omdat de coach hem „fit en goed ge noeg vindt om te spelen". Aan de fitheid van de ster speler kan getwijfeld wor den. Gullit heeft zelf recente lijk meerdere malen te ken nen gegeven dat het met zijn gewraakte knie nog steeds geen honderd procent is. „Ik heb het gevoel dat ik twee verschillende knieën heb en dat zal nog wel een tijdje zo blijven". Aan ketting Zoals het hele Nederlands team in feite grotendeels aan de ketting lag bij de Engel sen, die daarvoor slechts het lachwekkende aantal van ze ven overtredingen nodig hadden. Gullit, die opnieuw aantoonde nog over een voor zijn haalbare niveau schrik barend gebrek aan gevoel te beschikken, had zijn eigen problemen. „Ik speelde in een moeilijke positie", deelde hij mee. „Het enige dat ik kon doen was proberen met „afvallende" ballen wat te uit te richten. Over mijn eigen prestatie ben ik niet ontevre den; het ging iets beter dan tegen Egypte". Dat kon in derdaad door alle betrokke nen worden bevestigd, maar de vruchteloze manier waar op Oranje vooral in de twee de helft trachtte het op con solidatie mikkende Engeland alsnog te verschalken toonde al aan dat een spoedig herstel nauwelijks lijkt te verwach ten. Coach Bobby Robson had overigens geen halve maatre gelen getroffen om de eigen kansen in tact te houden en later deze week tegen Egypte een plaats in de volgende ronde veilig te stellen. Voor de tweede keer in de historie haalde Robson een heuse „sweeper" van stal, een rol waarvan Mark Wright zich met Zuid-Europese verve kweet. Het luttele aantal ke ren dat Oranje diep ging, sloot mede daardoor de vijan delijke defensie zich als de Bank van Engeland. Het leverde uiteindelijk dank zij vrouwe Fortuna en de heer Petrovic een punt op. En de wetenschap dat het WK-avontuur nog niet voor bij is. „Het moet gewoon be ter", was het enige dat Marco van Basten na afloop kwijt wilde. Een waarheid als een koe en geen verdoezeling van het feit dat Oranje tij dens de paar dagen op Sardi nië slechts heel licht bijkleur de, maar er nog immer veel te bleek uitziet. L.IARI De Itali- politie heeft rond land-Engeland geen JJe arrestatie verricht de ruim 9.000 Oran- porters in Cagliari. Jaliaanse politie toon- terst tevreden over ptreden van de Ne- ndse fans. Ook in de /ifense kranten wordt ranje-legioen lof toe- "feaid voor het correc- vechten tussen de Itali- oproerpolitie en Engelse rters raakten zaterdag- ig in Cagliari twaalf n gewond. Zeven fans, iet een gebroken been, jf politie-agenten. Drie oor Engeland-Nederland de politiemacht buiten idion door een groep van d Engelsen met stenen lid. De politie gebruikte as en gummiknuppels menigte uiteen te drij- Er werden diverse aan- ngen verricht. Volgens oordvoerder van de poli aren er bij de gevechten nkele Nederlanders be- fn. ?en verklaarden, dat de sen tijdens de gevechten 'en van geparkeerde au- sloegen en het lakwerk 'kten. Een Italiaanse v gooide vanaf het bal- 'an haar huis een bloem- chting de vechtende En- Ze raakte niemand. •erlatieven iicilië heeft het suppor- gioen van Oranje ook nië veroverd. De Itali- Onze fotograaf in Italië aanse autoriteiten komen su perlatieven tekort om het ge drag van de Nederlandse fans de hemel in te prijzen. „We Britse minister tegen opheffing UEFA-straf CAGLIARI Colin Moyni- han, de Britse minister voor sport, is tegen de opheffing van de UEFA-straf voor En gelse voetbalclubs in de Euro pese bekertoernooien. Hij heeft dit zaterdagavond na af loop van Engeland - Neder land in Cagliari verklaard. „Ik betreur de incidenten van vandaag ten zeerste", meende Moynihan. „De UEFA moet de terugkeer van Engelse clubs voor onbepaald tijd opschor ten". Engelse teams werden uit het Europese clubvoetbal gestoten na het Heizeldrama in Brussel eind mei 1985. Dit jaar was er een sterke stro ming de clubs weer toe te la ten. Het WK in Italië werd als test gezien. In de ogen van mi nister Moynihan leverde dat een negatief resultaat op. hebben ons ten onrechte zor gen gemaakt", zei prefect Ma rio Paxi, gisteren in Cagliari. „De Nederlandse supporters hebben zich fantastisch gedra gen. Er was geen wanklank". Tevoren was Engeland-Neder land aangestipt als het meest risicovolle duel tijdens het WK. Mede door de inzet van zo'n 30.000 agenten verliep de confrontatie echter zonder noemenswaardige incidenten. Een Italiaanse politiewoord voerder: „Het alcoholverbod heeft uitstekend gewerkt. Pas vanaf zondagochtend mocht er weer geschonken worden. Dat heeft veel onheil voorkomen. Alleen tussen de Engelsen en de Italianen onderling boterde het niet zo. Met de Hollanders hebben we geen last gehad". Hasj Een Nederlandse supporter is zaterdag kort voor de wed strijd bij aankomst op de lucht haven van Cagliari in proble men geraakt, omdat hij één gram hasj vervoerde. Een snuffelhond van de Italiaanse narcoticabrigade lokaliseerde de man. De supporter bleek evenwel onschuldig. Hij had de tas van een broer meegeno men, die op het laatste mo ment de reis naar Sardinië niet kon maken. In de tas zat de geringe hoeveelheid hasj, zonder dat de man zelf het wist. Na uitgebreid telefonisch contact met Nederland werd het verhaal van de supporter bevestigd, waarna hij na inle vering van de hasi ongestoord zijn weg naar het stadion mocht vervolgen. Een 51-jarige Oranje-supporter uit Tilburg overleed zaterdag middag in Palermo aan de ge volgen van een hartaanval. De al herhaalde malen gefouilleerde aanhangers van Oranje worden ook bij het binnengaan van het stadion nog eens gecontroleerd door de Italiaanse politie. (ADVERTENTIE) GAGLIARI Minister Da- les van Binnenlandse Zaken heeft de Nederlandse politie- afvaardiging in Italië uitbun dig lof toegezwaaid. De mi nister liet weten uiterst te vreden te zijn over de ploeg die de Italiaanse politie tij dens het wereldkampioen schap assisteert. „In Dublin heb ik vrijdag mijn Italiaan se collega nog gesproken. Ook hij is zeer tevreden over de samenwerking", aldus Dales. Minister Dales woonde zater dag met haar collegaminis ters Ter Beek (Defensie) en d'Ancona (WVC) de wed strijd Nederland-Engeland bij. ADVERTENTIE ijzerwaren vakhandel ri 'iD Mfeo® PAGINA'S Jack Charlton raakt zwaar gefrustreerd van Egyptenaren Michel vervangt Spaanse spitsen Kinderhand van Leo Beenhakker is gauw gevuld Veel irritatie over terugreis inde nacht Snelheidssporten geven artsenhanden vol werk Europese titels voor Nicols en Neptunus Cricketters laten zich niet verrassen Lugthart en Zonderop, klasse apart in Lisse Rijnsburgse Boys even dicht bij een sensatie Heren De Spartaan en AV Holland in mineur CM Winnaar hoofdprijs bij verkeerd duel CAGLIARI De trotse hoofdprijswinnaar van een WK-actie van een wasmidde lenfabrikant kreeg zaterdag in Cagliari de schrik van zijn le ven. Welgemoed meldde de man zich met zijn gewonnen kaartje voor Engeland-Neder land bij stadion Sant'Elia. Bij de ingang bleek echter al snel dat hij een toegangsbewijs had voor Nederland-Ierland. De prijswinnaar had wel de juiste papieren gekregen voor zijn ééndaagse vlucht naar Ca gliari. maar niet het goede tri bunekaartje. Dank zij bemid deling van de Nederlandse po litie kwam hij echter alsnog het stadion binnen. Rienks/Florijn verslagen AMSTELVEEN Bi] de na- tionale roeikampioenschappen op de Bosbaan heeft zich een verrassing voorgedaan. De gouden Olympische dubbelt- wee Nico Rienks en Ronald Florijn werden in hun specia liteit verrast door het midden schip van de nationale dubbel- vier Hans Kelderman en Koos Maasdijk. De eindtijden: Kel dermans/Maasdijk 6.33,62, Rienks/Florijn 6.47,71. Met deze handige zaklamp ziet u niet alleen goed in het donker, maar u wordt óók goed gezien. In een handomdraai maakt u er een alarmlamp van. Dit handige apparaat voor in huis en in de auto wordt ,van u na het opge ven van een nieuwe abonnee. J Noteer als nieuwe abonnee ingaande I Naam: I I Adres: Postcode/plaats: Telefoon: (voor controle bezorging) I Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. I Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: maand (automatisch betalen) f 24,85 I kwartaal via acceptgiro f75,10 Stuur als dank de handige zaklamp naar: J Naam: J Adres: I Postcode/plaats: I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar I Leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13