Beenhakker krijgt eindelijk contact imtéjo ïfv 3 V 'rr^:?V'5f 1 Arabieren lopen villa aan zee mis Praktische erotiek bedreigt Engelsen Onderzoek wijst uit: Oranje favoriet af Bobby Robson heeft ook zo zijn zorgen Italiallerlei Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! CeidacSouoont ZATERDAG 16 JUNI 1990 PAGINA 9 iDoor Herman Kuiphof Als ik zie, dat de getergde Beenhakker met een dubbele kras op de neus rondloopt, terwijl zijn assistent Nol de Ruiter met een blauw oog schijnt te zijn opgesierd, dan is er opnieuw reden je af te vragen wat er toch voor merkwaardige dingen gebeuren op Sicilië en Sardinië. Aangenomen dat journalistiek speurwerk van ginds aanwezige verslaggevers als toekomstige waarheid boven tafel heeft gebracht dat hedenavond beide Koemannen op de bank zitten, terwijl Henk Frëser de broodnodige extra- snelheid in onze verdediging moet brengen, dan kunnen deze wijzigingen ons enige hoop op een goed resultaat geven. Maar wat er bij de Engelsen aan de hand is, komt Oranje nog duidelijker als een geschenk des hemels uit de lucht vallen. Juist nu in Amsterdam een toneelstuk loopt dat „Reünie" heet en als uitgangspunt de „Wein- Weib und Gesangaffaire" heeft waarover in 1974 in het trainingskamp van het Nederlands elftal zoveel te doen is geweest, deed zich in het Sardijnse hotel van de Engelse ploeg iets dergelijks voor. Drie met name genoemde spelers (Robson, Barnes en Pearce) hebben zich „een uurtje" opgehouden met en op de kamer van een Italiaanse hostess, en hun verklaring dat zij dat deden om het meisje de moeilijke buitenspelregel uit te leggen, is niet geaccepteerd. Bewezen is het nooit, maar aannemelijk was het wel dat die door een Duits sensatieblad opgeklopte zaak uit '74 de concentratie van de Nederlanders geen goed heeft gedaan en dat een wereldtitel daardoor verder buiten ons bereik is gebleven. Zouden de Britten zo dom zijn in dezelfde kuil te vallen? Want of het nu een kamer betrof of een zwembad, het onderwerp was praktische erotiek. Intussen is het zeer te hopen dat Nederland - Engeland op spelsterkte en capaciteiten wordt beslist en niet op zoiets triviaals. Het is eveneens zeer wenselijk, dat deze uitermate belangrijke match niet wordt beïnvloed door arbitrale misgrepen. Ik ben tot heden niet enthousiast over de prestaties van de fluitisten. Gisteren zat de Schot Smith er in de eerste paar minuten al driemaal grandioos naast. Door geen voordeelregel toe te passen, blokkeerde hij een Oostenrijkse doorbraak. Vlak daarna liep hij een Oostenrijker dusdanig in de weg dat de Tsjechen bijna tot scoren kwamen. En een minuut nadien floot hij een Tsjech terug die alleen voor de keeper verschenen was - zogenaamd vanwege buitenspel, hetgeen niet aan de orde was. Het punt is, dat de grensrechters geen grensrechters zijn, maar scheidsrechters die op hun volgende beurt wachten. De FIFA moet bij het volgende WK voor echte grensjagers zorgen, die niks anders dan dat doen en aldus routine verzamelen in het foutloos beoordelen van al of niet buitenspel. De Tsjechen wonnen overigens verdiend en speelden een knappe eerste helft. Maar die Venglos, of die Jezek (vroeger bij ons werkzaam) moeten mij toch eens uitleggen waarom zij totaal geloof hechten aan de stelling dat de aanval soms de beste verdediging is. Frank Snoeks, die overigens een wijze van commentariëren heeft die mij wel aanspreekt, zei in de tweede helft toen de Tsjechen zich zwaar en lang lieten terugdrukken: „Zij kiezen voor zekerheid. En dat is te begrijpen". Laten we wel wezen: er bestaat geen zekerheid, ook niet als men massaal verdedigt. Er kan altijd iets misgaan. Wie de eerste 45 minuten de Oostenrijkers volkomen klem heeft gezet met leuk, gevarieerd en intelligent aanvalsspel, die moet daar zo lang mogelijk mee doorgaan. Dit was de tweede achtereenvolgende zege voor de Tsjechen. Zij hebben eigenlijk de plicht om zelfvertrouwen te bezitten, dus waarom dat bibberig wegkruipen in een massale defensie? nrijk-T»jechoslowakij« 0-1 (0-1): ek 0-1 (stralschop). Scheidsrech- nith (Sch). Toeschouwers: 38.962. aart: 22. Peel (Oos), 58. Moravcik '0. Zsak (Oos), 74. Kubik (Tsj), 84. (Oos), 85. Streiter (Oos), 90. Aig- os) irljk: Lindenberger; Russ (46. r), Aigner, Peel, Pfeffer; Zsak, I (46. Ogris), Herzog, Hörtnagl; Polster. lóslowakije: Stejskal; Nemecek, Kadlec. Bilek. Hasek. Kubik, nee (31. Bielek). Moravcik; Skuh- (nofiicek (82. Weiss). choslowakije 2-4 (6-1) 2-4 (2-0) tenri|k 2-0 (0-2) jnigde Stalen 2-0 (1-6) PD republiek-Verenigde Arabische iten 5-1 (2-0): 35. Völler 1-0, 37. isnn 2-0, 46. Khaled Ismail Muba- .47. Matthëus 3-1, 59. Bein 4-1, öller 5-1. Scheidsrechter: Spirln Toeschouwers: 71.167. Gele 25. Hussain Mohamed (VAE), 29. (VAE), 30. Brehme (Brd). republiek: lllgner; Reuter, Buch- /Berthold (46. Littbarski), Augent- Brehme; Hassler, Matthaus, Bein; H Klinsmann (73. Riedle). Hiraten: Faraj; Eissa Mir Abdulrah- J Khalesi Ghanim Mubarak, Yousuf N»in Mohamed, Ibrahim Mir Abdul- (87. Al Haddad); Jumaa, Abdul- Mohammed Abdullah, Abbas, Khamis Mubarak; Al Taliyani, Ismail Mubarak (83. Hussain). idsrepubliek r< ombia ijoslavië 2-4 (9-2) ...2-2 (2-1) ...2-2 (2-4) Arab.Emlraten 2-0 (1-7) C (Turijn): Brazilië-Costa Rica, J i C (Genua): Zweden-Schotland), F (Palermo): lerland-Egypte, E (Verona): België-Uruguay, E (Udine): Zuld-Korea-Spanje, B (Napels): Argentinië-Roeme- i 1.00 uur. J B (Bari): Kameroen-Sovjetunie, a tthaus (BrD), Völler (BrD) 3, I ihravy (Tsj), Careca (Bra), Lacatus Milla (Cam), Jozlc (Joe), Bilek Klinsmann (BrD) allen 2, elein (BrD), Hasek (Tsj), Luhovy (Tsj), J aci (Ita), Omam Biyik (Cam), Redin Valderrama (Col), Caligiuri (VSt), (Zwe), Cayasso (CRi), Lineker Sheedy (Ier), Degryse (Bel), De (Bel), Kieft (Ned), Abdel-Ghani Troglio (Arg), Burruchaga (Arg), (Roe), Giannini (Ita), Khaled Ismail j rak (VAE) allen 1. %TEN Kana Biyik (Cam), Massing (Cam, el), Mynalda (VSt), Bessonov (Sov). 2 kaarten: Kubik (Tsj), Brehme Hussain Mohamed (VAE). 1 kaart: lus (Roe), Klein (Roe), Sensini (Arg), ruela (Arg), Caniggia (Arg), Mara- (Arg), Orlaticoechea (Arg), Kadlec Kubik (Tsj), N'Dip (Cam), M'Bouh I, Onana (Cam), N'Kono (Cam), >g (Oos), Tsjidijatoelin (Sov). Zig- ovitsj (Sov), Meola (VSt), Trittschuh Eissa Abdulrahman (VAE), Ibrahim Irahman (VAE), Mozer (Bra), Bran- Ira), Dunga (Bra), Joakim Nilsson McMahon (Eng), Ahmed Ramzi Kieft (Ned), Perdomo (Uru), Fran- >li (Uru), Jimenez (Spa), Villaroya Stojkovic (Joe), Banks (VSt), Ferri Peel (Oos). Moravcik (Tsj), Zsak Pfeffer (Oos). Aigner (Oos), Strei- Dos). Abbas (VAE). sjecho- owakije is Jaar wakker IRENCE De Oostenrij- schoppen hard. Maar niet in dit wereldtoernooi. de tweede keer in een ik moest coach Josef Hic-' diepe wonden likken, schrijnde. De nederlaag i Tsjechoslowakije, de ïde met 0-1, vertoonde na- fijk veel overeenkomst met verlies tegen Italië. tersberger, wat bitter ge- id, zei het als volgt: „Net tegen Italië hebben wij ook 'lorence de eerste helft lo- slapen. Ik kan mijn colle- lr. Venglos feliciteren met 'verwinning. Dat kost geen ite, maar het is voor mij [ht leven met deze neder- Wij hebben twee keer [ter elkaar dezelfde fouten taakt. Domme terugspeel- en bijvoorbeeld. Vialli 'rde niet, dit keer werd het i strafschop, die wél werd ruikt". 2t elftal dat op dit niveau gelijke fouten maakt, kan ioonweg geen wedstrijden inen. Na rust hebben wij er 1 keihard voor geknokt, ar verder dan één kans, lr Rodax, zijn wij niet geko- n. Dat bewijst voor mij dat ïchoslowakije over zeer 'ke verdedigers beschikt, dat gebied behoren zij wer- ijk tot de top van Europa". AMSTERDAM Het Nederlandse publiek heeft weinig ver trouwen meer in de kansen van Oranje op de wereldtitel in Italië. Dat is de conclusie van het onderzoeksbureau Trenbox in Amsterdam op basis van een steekproef onder 540 Neder landers. Een week voor de start van de WK verwachtte nog één derde van de bevolking dat Nederland wereldkampioen zou wor den. Na het teluerstellende gelijkspel (1-1) tegen Egypte bleek dat nog maar vijf procent verwacht dat Oranje de finale wint. Dat is lager dan de zeven procent die Cameroun nu scoort. Voor de WK dacht nog nul procent dat zit Afrikaanse land een kans maakte op de titel. De kater na Egypte is zo groot dat nu zelfs minder mensen zeggen „voetbalgeïnterseseerd" te zijn dan vlak voor de WK. Toen zei 60 procent interesse te hebben, nu is dat gezakt naar 50 procent. De Bondsrepubliek Duitsland wordt nu als belangrijkste kanshebber genoemd. Ruim 35 procent van de Nederlanders denkt dat de ..Mannschafft" het kampioenschap in de wacht zal slepen. Italië (21 procent) blijft in de ogen van het publiek nog steeds een belangrijke kandidaat, ook na de matige verto ning tegen de Verenigde Staten donderdagavond. Brazilië haalt acht procent. Het publiek heeft nog wel goede verwachtingen van de spe lers Van Basten (24 procent), Rijkaard (20), Van Breukelen (19) en Kieft (19). Gullit haalde voor de start van de WK een score van 14 procent. Na zijn zijn optreden tegen Egypte werd dit percentage meer dan gehalveerd tot zes procent. CAGLIARI Leo Been hakker zei gisteren na een openhartig gesprek met de spelersgroep voor de eerste keer enige res pons te hebben gekre gen. Daarmee gaf hij in direct aan tot nu toe de groep niet geheel in de hand te hebben gehad. Over details wilde de bonds coach het niet hebben. De mededelingen naar buiten toe worden schaarser, nu de spanning toeneemt. Been hakker sprak, gedurende een onweersbui boven Sicilië, al zijn spelers persoonlijk aan. „Ik heb er alles ingegooid wat ik had". De bondscoach zei dat de interne verhoudin gen duidelijker waren gewor den. Ook daarop wilde hij niet nader ingaan. Het ligt voor de hand dat met name Gullit het verzoek kreeg meer met zichzelf in de slag te gaan, dan met de overige spelers. De aanvoerder was gisteren niet aanspreekbaar. Niet in opdracht van Been hakker. „Maar", zei de bondscoach, „misschien heb ben sommigen, toch aardig begrepen wat ik heb be doeld". Beenhakker praatte na de training drie kwartier vol. „Als ze het nu niet hebben begrepen, houdt alles op. Niemand heeft wat terugge zegd. Dat hoefde ook niet. Ik had wel de indruk dat er een bepaalde wisselwerking tus sen mij en de groep was. Dat was de eerste keer dat ik zo iets bespeurde. Gevoelsmatig heb ik de indruk dat ik iets terug krijg uit de groep". Beenhakker zei dat hij kon kiezen uit drie dingen, om het elftal weer in balans te krijgen. „Ik had ze langer kunnen laten trainen, maar dan waren ze kapot gegaan. Leo Beenhakker gaf gisteren indirect aan de groep niet geheel in de hand te hebben gehad. foto: ap Ik had sancties kunnen tref- Beenhakker zegt te weten fen, maar daarvoor zag ik wat er bii de supporters leeft, geen aanleiding. Ze willen „Ik heb begrepen dat de te- wel, maar kunnen niet. Het leurstelling in Nederland to- enige wat ik nog kon doen taal is", zo luidde zijn uitsmij- was een goed verhaal afste- ter van de dag. „Dat houdt ken. Dat heb ik gedaan". me ten zeerste bezig". Doelman Faraj Mushin Musabbah (17) kan niet voorkomen dat de Westduitser hun totaal aantal treffers opvoeren tot negen, waar door de Arabieren hun kans op een plaats in de volgende ronde is verkeken. F0T0. Ap MILAAN De tien ka melen staan nog steeds in quarantaine op het vlieg veld van Rome. Maar zelfs met twintig of dertig ka melen hadden de groot verdieners uit de Verenig de Arabische Emiraten het gisteravond niet gered tegen de beroepskrachten uit de Bondsrepubliek. In het San Siro stadion wer den de Arabieren in stromen de regen en bliksem over speeld. Het schuttersfestijn van de Westduitsers eindigde bij 5-1 (2-0). Het had evengoed een veelvoud daarvan kunnen zijn. Zo nonchalant sprongen de mannen van Kaiser Franz met de kansen om. Er ligt een wereld van 'ver schil tussen het voetbal in de zeven Emiraten en Europa. De enige overeenkomst is dat de bal ook in de Emiraten rond is. En raar kan rollen. Zo raar dat de Emiraten zich kwalifi ceerde voor de eindronde. Een sprookje.Zeker voor de spe lers. Die waren op slag binnen. Sjeik Zayed Ben Sultan Al Nayan deed niet kinderachtig: 300.000 gulden de man, een huis en een Porsche. In de voorbereiding ontbrak het de Arabische spelers aan niets. Hotel Molino Rossi in Imola werd afgehuurd, in de tuin werd een moskee opge trokken en de sjeik liet als mascotte tien kamelen over vliegen. Die worden nog steeds gevoederd op het vlieg veld. De premie voor de twee de ronde was ook niet mis. Een projektmakelaar stelde alle spelers een dure villa aan zee in het vooruitzicht. Een royaal gebaar, maar zon der inhoud. Dat benadrukte de Bondsrepubliek gisteravond. Beckenbauer stuurde dezelfde elf het veld in als tegen Joego slavië. Een unicum voor de teamchef. Dat was hem in zes jaar als bondscoach nog niet overkomen. De Westduitsers hanteerden de juiste tactiek: snelheid over de vleugels. En schiepen zich in het eerste kwartier zes overrijpe kansen, drie voor Völler, drie voor zijn collega Klinsmann. Maar doel man Faraj weerde zich als een hongerige tijger. Stampvoetend Tot woede van de in de dug out stampvoetende Becken bauer werden ze royaal ge mist. Het duurde tot de 35e minuut voordat Völler de ope ningstreffer voor zijn rekening nam. Daarvoor hadden drie spelers de gele kaart ontvan gen van de Sovjet-arbiter Spi- rin. Onder wie Brehme. Voor hem was het de tweede, zodat hij het duel tegen Colombia vanaf de tribune zal aanschou wen. Nog voor de rust verdubbelde Klinsmann met een kopbal via de binnenkant van de paal de voorsprong (2-0). Direct na de pauze schrok perfectionist Beckenbauer zich een aap. Khaled Ismail Mubarak rende door de slaapwandelende Duitse defensie en passeerde doelman lllgner (2-1). Het eer ste doelpunt van de Emiraten in de eindronde Voordat Beckenbauer zijn nijd kon ventileren, bracht Matt haus het verschil op twee doelpunten (3-1). Zijn derde doelpunt in Italië, waarmee hij de topscorerslijst aanvoert. Hij kreeg gezelschap aan de top van Völler, die met zijn twee de treffer 5-1 op het bord bracht. Tussen de bedrijven door zorgde Bein met een hard, maar houdbaar schot voor 4-1. Voor de wedstrijd was de poli tie van Milaan knap nerveus. Het had 600 man extra opge roepen om eventuele geweld dadigheden van Westduitse supporters de kop in te druk ken. Bovendien werd er meer en intensiever gefouilleerd. Alles wat maar de schijn had van een wapen, werd geconfis- ceerd. Aan de grenzen met Zwitserland werden strenger gecontroleerd. Dronken sup porters werden zonder pardon teruggestuurd. Kratten bier in beslag genomen. De grote Duitse supportersschare had vrijdag niets kwaad in de zin. Het bood zelfs zijn excuses aan voor de incidenten van zon dag. Voor de Dom werd een groot spandoek uitgerold met de woorden: Scusa Milano - Keine Gewalt, sorry Milaan - geen geweld. PULA Bobby Robson ging er eens op zijn gemak voor zit ten gisteren aan de rand van het trainingsveld in Pula. Kennelijk heeft de Nederland se pers sinds de coach van het Engelse nationale elftal een contract heeft getekend bij PSV een streepje voor. Robson wenste in elk geval bij zijn babbel met de media, waarmee hij ook vanaf medio juli in Eindhoven te maken gaat krijgen, geen andere figu ren. En zeker de scribenten- van de Britse pulppers niet. Die hielpen dezer dagen een verhaal de wereld in dat een drietal spelers van het Engelse team het hadden aangelegd met een hostess in hun hotel Is Molas. Berichten waarvan het Engelse gossip-volk natuurlijk smult, maar die van alle kan ten op Sardinië even natuur lijk worden ontkend. Ook door de juffrouw in kwestie, een ze kere Isabella Ciaravolo. Zij werkt inmiddels in een ander hotel, maar dat was volgens de organisatie al lang voorzien. De stampij, die de affaire des alniettemin ook in de serieuze Engelse media heeft gekregen en het tumult dat ook in de spelersgroep ontstond leidden de afgelopen dagen tot een boycot. Robson en Robson c.s wensten geen woord meer te wisselen met verslaggevers, maar voor Nederlanders werd dus gisteren een uitzondering gemaakt. Ook door de spelers overigens. Bobby Robson „zeefde" door bovengenoemde ervaring wel eerst even de aandachtige luisteraars rond zich voor hij van wal stak en stuurde zelts een hem niet welgevallige reporter weg. Niet misleiden „Ik laat me niet misleiden door wat ik dinsdag in Paler mo van het Nederlands elftal heb gezien", verklaart Robson, die aan zijn voorlopig laatste WK bezie is. „We hebben twee jaar geleden tijdens het EK te gen Nederland gespeeld. En verloren. Toen heb ik een heel goede ploeg aan het werk ge zien, in Palermo niet. Dat was heel duideliik. Maar ik stel me op het standpunt dat alle wed strijden die zijn gespeeld histo rie zijn. Wè moeten vooruit kijken". Bobby Robson doet dat on danks een tamelijk onbezorgde blik met een bezwaard ge moed. Want niet alleen Oranje speelde in het eerste duel slecht. Dat gold ook voor Rob sons eigen ploeg. „Maar daar was een verklaring voor", zegt Door onze verslaggever in Italië Frank Werkman hij. „Het veld was ontzettend hard en er stond een harde wind. Bovendien kwam daar nog eens die regenbui over heen en daardoor werden de omstandigheden wel erg slecht. Maar vooral de opposi tie van de Ieren was voor ons een probleem. We moeten niet vergeten dat Ierland op grond van de prestaties van de laat ste jaren op een derde plaats op de wereldranglijst staat. Dat ze goed zijn, wisten we, ook van het EK. Maar ze zijn nog beter geworden. In die wedstrijd tegen ons was het bijna benauwend, waar een bal neerplofte stond een Ier. Het leek wel alsof er alleen maar groene hemden op het veld aanwezig waren". Eigen zwakte Robson geeft er wel meteen de positie van zijn eigen team mee aan. Een zwakte, die zich vooral bij grote evenementen schijnt te openbaren. Het EK van 1988 werd een debacle met drie nederlagen op rij, het WK '86 verliep al niet minder. De werelkampioen van 1966 in eigen land werd in de kwartfi nales uitgeschakeld door onder meer de fameuze handsbal van Maradona. Robson heeft geen verklaring voor die povere reeks van het land, dat ooit als de bakermat gold van het in ternationale voetbalspel. „We hebben voor het EK van '88 zestien wedstrijden gespeeld zonder een nederlaag", houdt hij de moed er in. „De reeks die leidde naar dit WK bevatte twintig wedstrijden en leverde slechts een nederlaag op. Dat is toch geen slechte serie? Het antwoord op de vraag waarom Engeland dan toch vaak op de grote podia faalt, omzeilt Rob son met een kwinkslag. Ook de ouverture van deze Mondiale moet de aanstaande coach van PSV echter zorgen baren. „We weten wat we moeten doen", is ook zo'n wei nig zeggende opmerking van de Engelse bondscoach als hem wordt gevraagd naar zijn verwachtingen omtrent het duel met Nederland. in tal Geheimzinnigheid is troef tijdens deze 14e uitgave van de strijd om de wereldbeker voetbal. Sinds jaar en dag is het element veiligheid een ingeburgerd begrip bij sportevenementen van deze grootte. De met automatisch schiettuig bewapende militair voor een spelershotel is al net zo gewoon als een trainer/coach in een trainingspak. Er is wel een tamelijk nieuw aspect opgedoken bij deze Mondiale '90: de besloten training. Steeds meer landen werken hun oefeningen af achter gesloten deuren. Op Sicilië maakten de Egyptenaren er een slechte gewoonte van. In Carini werkten zij de onderlinge oefenpartijtjes af, terwijl carabinieri nieuwsgierigen op afstand hielden. Ook de Engelsen hanteerden de voorbije dagen deze aanpak. In het circa 40 kilometer onder Cagliari liggende Pula, onder de rook van een grote olie-raffinaderij overigens, had de selectie van Bobby Robson zich teruggetrokken op het Stadio Communale. Patrouillerende politie agenten stuurden creatieve aanhangers, die met afval een wrakke stellage hadden geformeerd waar vanaf ze net over de betonnen omheining konden turen, weg. Met barse stem en overtuigende armgebaren. De Engelse fans lieten zich gisteren met zachte hand wegleiden. Kennelijk hadden ze eerder kennisgemaakt met de aanpak van de lokale politie-mannen. Hetgeen ook bleek uit het feit dat er zich rond het stadionnetje van Pula nauwelijks Engelse supporters bevonden. De spelergroep van Leo Beenhakker heeft vanaf de aankomst op Sardinië ook de trend gevolgd, to^grote woede van de Nederlandse fotografen. Die hadden vanaf Palermo hun hele hebben en houwenfniet zelden veertig kilo materiaal en apparatuur) meegesleept om vanaf het eiland wat nieuw materiaal naar het thuisfront te seinen. Verboden. Besloten training. Om de eigen gelederen gesloten te houden en de eventuele vijand niet wijzer te maken dan die toch al is. Na enige soebatten mocht een drietal fotografen er uiteindelijk toch bij. Vijf minuten. Ook dat is het toernooi om de wereldtitel voetbal. FRANK WERKMAN Kabinet De Egyptische regering heeft de kabinetsvergadering voor zondag afgezegd. Het wekelijk se overleg werd opgeschort om de minsters de gelegenheid te geven het duel tussen Egypte en Ierland op televisie te vol gen. Ramos De Amerikaanse aanvaller Tab Ramos heeft bekend gemaakt dat hij na de wereldtitelstrijd naar Nederland komt. „Om een contract te tekenen bij een van de belangrijkste clubs", aldus de 24-jarige Ramos. Welke ver eniging het betrof wilde hij niet mededelen. Extra De Engelse bondscoach Bobby Robson mag David Beasant van Chelsea over laten komen ter vervanging van de aan de duim geblesseerde reservedoel man David Seaman. Argentinië heeft van de FIFA toestem ming gekregen een plaatsver vanger op te roepen voor doel man Nery Pumpido, die in het duel met de Sovjetunie (2-0) een dubbele beenbreuk opliep.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9