Yan Trigt en Yan der Heijde B-favorieten in Bollenstreek TENNIS CIRCUIT Rabobank Q AUTCEHEEMSKERK Yolkov verdringt heimwee Roosen biedt sponsof fraai afscheidcadeaul SPORT £c4doc@otvumt TOR' ZATERDAG 16 JUNI 1990 PAGINir_ Geen midweekse duels in competitie betaald voetbal ZEIST De competitie van de ere divisie begint dit jaar in het weekein de van 25 en 26 augustus. Opmerke lijk is dat de start geen midweekse speeldagen meer kent. Burgemeesters kunnen wel wedstrijden in het week einde naar midweekse dagen laten verschuiven. De finale van het toer nooi om de KNVB-beker wordt vol gend jaar in de Rotterdamse Kuip op Hemelvaartsdag (9 mei) gespeeld. De eerste ronde wordt in het weekeinde van 13 en 14 oktober afgewerkt. De data voor het KNVB-bekertoernooi zijn: 13/14 oktober eerste ronde; 14 november tussenronde; 15/16 decem ber tweede ronde; 23 januari derde ronde; 27 januari kwartfinales; 27 maart halve finales; 9 mei finale. Hesp naar Heerenveen HEERENVEEN De 22-ja- rige Danny Hesp van Ajax komt komend seizoen uit voor de nieuwe eredivisie club Sportclub Heerenveen. Althans als hij na terugkeer van vakantie in Spanje ook medisch wordt goedgekeurd bij de Friese club. De links achter is al langere tijd uit de roulatie na een ernstige bles sure en complicaties bij de genezing. Hesp trainde in middels weer bij Ajax en gaat bij Heerenveen de plaats in nemen van de naar RKC vertrokken verdediger Ray Richardson. Muntz naar Brits open HILVERSUM Rolf Muntz heeft de uitnodiging voor deelname aan het open Brits golfkampioen- schap geaccepteerd. De 21-jarige Leidse student werd gevraagd, omdat hij vorige week het open Brits kampioenschap voor amateurs op zijn naam bracht. Door zijn overwinning heeft de Nederlan der ook recht op een startbewijs in het US Masters. Het Britse Open wordt volgende maand op de be roemde course van Saint Andrews in Schotland gespeeld. Het US Masters is in april van het vol gend jaar in Augusta (Georgia). Muntz, lid van de Bredase golfclub Toxandria, is deze week in het Deense Aalborg de aanvoerder van de Nederland se golfploeg in het EK voor amateurs. De ploeg be staat verder uit Maarten van den Berg (De Haar), Willem Oege Goslings (Haagsche), Bart van Me- chelen (Toxandria), Michael Vogel (Toxandria) en Stephan Lovey (Hattem). Alleen de scores van Muntz. Oege Goslings en Van den Berg tellen mee in de landenwedstfijd. Lewis nog soepel NORWALK Na een wedstijdpauze van negen maanden heeft Carl Lewis zijn rentree gemaakt op de 100 meter. De zes voudige Olympische kampioen verkramp te op de laatste me ters bij de halve fina les van de Ameri kaanse kampioen schappen enigszins. Door in 10,20 secon den als tweede te eindigen achter Mike Marsh, plaatste hij zich evenwel voor de eindstrijd. Basketbalspeler voorschot op salaris geweigerd ZWOLLE De basketbalclub Orca's uit Urk hoeft de Ameri kaanse speler Reginald Hanna geen 10.000 gulden te betalen als voorschot op achterstallig salaris. Wel moet ae club ervoor zorgen dat Hanna weer in zijn woning in Emmeloord terecht kan. De president van de Zwolse rechtbank, mr G. Mannourij, be sloot de eis van Hanna over de 10.000 gulden af te wijzen omdat zijn raadsman beslag heeft laten leggen op alle gelden die Hanna en hijzelf nog van de Orca's te goed menen te hebben. Hierdoor heeft Hanna geen belang bij de gevraagde voorziening in kort geding. Zes doden bij basketbalfeest DETROIT Het kampioensfeest van de Amerikaanse basketbalploeg Detroit Pistons heeft zes fans het le ven gekost. De Pistons wonnen de ti tel in de profleague door in de vijfde wedstrijd de Portland Trail Blazers op eigen terrein met 92-90 te ver slaan. De overwinning zorgde voor hecti sche taferelen in de straten van De troit. Verkeersongevallen kostten aan vijf personen, onder wie een kind van vier jaar, het leven. Een basket balliefhebber verloor zijn evenwicht op het dak van een flat en stortte naar beneden. Ook ontstonden er di verse vechtpartijen op straat. Ten Cate blijft toch bij Go Ahea DEVENTER - Op speciaal ven J van de nieuwe hoofdtrainer Jan sleyen heeft trainer Henk ten Cate I toekomstplannen bijgesteld. Aani I kelijk gaf Ten Cate te kennen een andere werkgever te willen zien, zoals de zaken er nu voorstaa1 Ten Cate in het nieuwe seizoen v terug in de rol van assistenttrainei de Adelaarshorst. Frank Ensink blijft definitief bij j Eagles. De 23-jarige doelman, het a lopen seizoen op huurbasis in de laarshorst, is persoonlijk akkoord 1 de leiding van de Deventer eerste d sieclub. LISSE/LEIDEN Hillegom- mer Marco van Trigt speelde zich met overwinningen op Gerard Kroese en Mare Nagel- kerken als eerste in de halve finales van het herenenkelspel B van het Open Tennis Kam pioenschap van de Bollen streek in Lisse. Ook Wouter van der Heijde kwam zover na een ontmoeting tussen teamge noten met Onno van Paridon. Wedstrijdleider Jan van der Loo kon met gepaste trots ver tellen, dat ook de overige sche ma's volgens plaatsing verlie- Marco van Trigt steekt in goe de vorm. Gerard Kroese en Mare Nagelkerken moesten er varen, dat de Hillegommer dan wel wat moeizaam de eerste games en zonodig de eerste set verliest, maar daarna toch vrij wel onbespeelbaar blijkt. Van Trigt speelde zich met deze twee overwinningen op één dag niet alleen in de halve fi nales van het herenenkelspel B, maar behoort daarmee te vens tot de grootste bedreigers van topfavoriet Jan-Willem Lugthart, die de vermoedelijke tegenstander zal worden. De Katwijkse tennisleraar liet in de eerste set tegen Patrick Kieboom de teugels nog wat varen, 7-5, maar leidde de Nieuwvenneper in de tweede set naar een 6-1 nederlaag. Hoofddorper Jan de Jongh, die in de tiebreak van de derde set Onno Guinau aftroefde, lijkt veel minder kansrijk tegen Lugthart dan Van Trigt. Zoals Van Trigt bovenin het schema, opereert Wouter van der Heijde onderin de deelne merslijst bij de B-heren. Onno van Paridon promoveerde met deze in de competitie ongesla gen Unicummer naar de twee de klasse van de nationale competitie en kon zich voorbe reiden op een harde strijd. Te hard in ieder geval voor de tweede singelaar, die tegen zijn kopman bij een stand 0-6, 1-2 moest opgeven. Van der Heijde moet wachten op de winnaar van het treffen tussen de eni ge, nog aktieve deelnemer uit het district Haarlem, Tom Bul- ters en Martijn Krans, die met 6-2, 6-4 Marcel Lolling klopte. Bij de dames werd de wedstrijd tussen Bionda Zonderop en Dekker-speelster Hooghkamer CewloeGomant tijdelijk onderbroken vanjwege de te glad geworden baan. Het brak het ritme van de Ripse op 4-1 slechts tijdelijk, met 6-4, 6-2 werd de volgende ronde be reikt. Zonderop zal moeten af rekenen met de winnares van de kwartfinale tussen Petra Wessels, die eenvoudig van Nathalie van Liht won, en Nathalie van der Voort. De jeugdige leeftijdsgenoten van Merenwijkse Van der Voort bevinden zich onderin het DEB-^chema. Cindy Berkhout en Angelina Rammers (twee maal 6-1 tegen Conny Vrees wijk) moeten onderling uitma ken, wie in de halve finale te gen de winnares van de partij tussen Mirjam Siemerink en Saskia Paauw mag aantreden. Paauw won haar op 6-3, 1-5 af- Marco van Trigt speelde zich via zeges op Gerard Kroese en Mare Nagelkerken. in de halve finale van het Open Tennis FOTO: HENK SNATERSE Softbalsters zonder top- pitcher naar WK SANTPOORT Zonder Fre- dy van Offeren doet Neder land volgende maand mee aan de wereldtitelstrijd softbal. Van Offeren, al jaren Neder lands beste werpster, kon zich niet verenigen met de wijze van voorbereiding. Met vier speelsters is Onze Ge zellen nu de best vertegen woordigde club in de groep van de Amerikaanse coach Di ana Schuhmacher. Nederland is ingedeeld in een groep met China, dat bij de vorige editie als tweede eindigde. De eerste vier van de twee groepen plaatsen zich voor de eindron de. Het toernooi wordt van 13 tot 21 juli in Normall in de Amerikaanse staat Illinois ge houden. De selectie bestaat uit: werpsters Brookhuis (HCAW), Van der Vlugt (Bloemendaal), Hamraink (Schiedam) en Bank (Onze Gezellen); achtervangsters: Bakker (Bloemen daal), Van der Molen (OG), Van Erk Pirates) en Droog (Schiedam); bin- nenveldsters: Van der Putten (OG), Geels en Van de Keijkant (Twins), Van Kappel (HCAW), Smit (Bloe mendaal); buiten veldsters: Everts (Sparta), Niissen en Verhoef (Terras vogels) en Goes (OG). Trnrnrlffl OFF. DEALER LEIDEN O NISSAN ROELOFARENDSVEEN Lammenschansweg 128 Alkemadelaan 1 Tel. 071-310811 Tel. 01713-12866. gebroken wedstrijd tegen Claudia Witteman met 6-3, 4-6 en 6-3. In het C-toernooi was de ont moeting tussen Robbert-Paul Hartwijk en Michael van Maaren een strijd tussen de aanstormende jeugd en de slimme C-topper. Hartwijk startte zeer voortvarend met 6- 2 setwinst, maar keek in de tweede set tegen een 5-3 ach terstand aan. Opnieuw kon de gesneden backhand van Van Maaren de scorende forehands in de hoeken niet weerstaan, 3- 5 werd naar 6-5 omgebogen, vervolgens werd de tiebreak winnend afgesloten. Robbert- Paul Hartwijk komt in de kwartfinale uit tegen TEAN- speler Jan (en niet Joost) van Leeuwen. Jeroen Vink had weinig te stellen met Hartwijks teamgenoot bij Unicum, Mickel Verkerk. Ben de Bruin toonde zich in eerste en derde set op permachtig aan zijn vroegere trainingsmaatje bij Casino, Xander Hertzmann. De tweede set moest de huidige eerste te amspeler van De Boekhorst met 6-4 afstaan. Paul Stolwijk bleef per set steeds twee games voor op LC D-Master Oscar Schoordijk. Bij de C-dames verraste Carine Smaal de thuisspelende en ge plaatste Sandra Faas met 6-2, 7-6. Geheel onverwacht was de overwinning nu ook niet, want de volgende opponente van Smaal, Ingrid Kruit, leed haar enige toernooinederlaag van vorig seizoen juist tegen die zelfde Carine Smaal. Sonja Sjaardema hield de Lissese eer- hoog door de finaliste van de districtskampioenschappen t/m 12 jaar, Ruby Pennings met 6-3, 7-6 te verslaan. De winnares van dit jeugdonder- deel, Jolanda Mens ging in drie delen ten onder tegen de getip te niet Leidse, Schregardus. In D klopte Voorhoutse Jolanda wel met simpel gemak Barbara Kieboom. Bij die D-singles speelden Lisa Colson, na een 6-1, 6-4 winst op Yvonne Schoordijk en Mau- rien Warmerdam, die in drie sets Lenie van der Meer voor bleef, zich reeds in de halve eindstrijd. Bij de mannen is Alexander Balk eveneens zo ver. De zoon van de Noord- wijkse hotelhouder stal met 6- 0, 3-6 en 7-5 de zege op T. Boef. Peter van Rooden werd bij de dertig plussers halve finalist na een tweesetter tegen Gerard Suurenbroek. Het C2 damesdubbel van het 35+ toernooi in Woubrugge raakte na het eerste ook het als tweede geplaatste koppel kwijt. Marga Klein en Veronique van Ruiten klopten met twee maal 6-2, Gré de Roo en Joke Ver kerk. De vroegere topper bij tafeltennis, Veronique was met Herman van Ruiten ook suc cesvol bij de mixen, opnieuw een halve finaleplaats. In het herenenkelspel Dl zijn Wim van Balen, na drie sets tegen Carel Wijdeveld, en Bert Wit haar gevorderd tot de beste vier. Hetzelfde resultaat werd in het HED2 geboekt door Bo- tesa-speler Hommel, die de als eerste geplaatste Henk From'a klopte. Vanuit een feestend Noorden kon wedstrijdleider Ronald Sheriff melden, dat clubtrainer Leo Heidoorn twee maal be trokken was bij een opmerke lijk resultaat. Singïewinst op de in Dl als eerste geplaatste Rob Koeleman en daarmee een plaats in de halve finale, maar als dubbelfavoriet met Roëll Zuydervliet juist verlies tegen vader Gerard en zoon Ramon Otto. PETER KLEIN ROSMALEN Rosmalen doet Aleksander Volkov een beetje denken aan zijn woonplaats Kaliningrad (het vroegere Königsberg) aan de Baltische Zee. „Misschien dat ik daarom hier zo goed speel", zei de 23-jarige Sovjetrus giste ren nadat hij door een zege op de, Amerikaan Glenn Layendecker (6-3 6-4) de halve finales van het toernooi om de Grass Court Trophy had bereikt. Daarin treft hij vandaag de Amerikaanse qualifier Patrick McEnroe, die met dezelfde cij fers afrekende met zijn land genoot Robbie Weiss. De andere halve finalisten zijn Amos Mansdorf uit Israël en de als vijfde geplaatste Ameri kaan Richey Reneberg, die respectievelijk de Zweden Lendl en Edberg in halve finales LONDEN Queens, de traditionele generale repetitie voor het over tien dagen beginnende Wimbledon, heeft de ideale bezet ting voor beslissende fase. Met Ivan Lendl, Stefan Edberg, Boris Becker en John McEnroe meldden de nummers één t/m vier zich voor de halve finales. Lendl, die dit jaar (weer) alles op alles zet om zijn naam op de erelijst van Wimbledon te krijgen, won met 6-2 6-4 van David Pate (126ste op de wereldraglijst). Stefan Edberg ging door ten koste van de finalist van vorig jaar, de Zuidafrikaan Christo van Rensburg: 7-5 6-3 en Becker hield het tegen de Amerikaan Da vid Wheaton op 6-3 6-3. De enige, die er drie sets over deed, was John McEnroe. De Amerikaan stond de tiebreak van de eerste set tegen de Austra liër Richard Fromberg af met maximale cijfers: 0-7, maar won vervolgens met 6-3 7-5. In de halve finales van zaterdag komt het tot de confrontaties Lendl - McEnroe en Edberg - Becker. Henrik Holm (6-3 6-4) en Da vid Engel (7-6 6-4) uitschakel den. Voor Volkov is Rosmalen een verademing. „Ik ben dolblij dat ik hier ben en niet in het drukke Londen. Het is heer lijk rustig en ik kan volop trai nen. Ik voel me zo een klein beetje thuis. Normaal heb ik heel snel last van heimwee. Misschien ga ik volgende week ook wel even naar huis als ik hiet bij het toernooi in Manchester wordt toegelaten. Dan kan ik er op Wimbledon weer even tegen". Volkov is helemaal alleen in Rosmalen. „Dat zou een jaar geleden nog onmogelijk zijn geweest. Dan had ik in ieder geval een KGB-man achter me aan. Nu kan ik gaan en staan waar ik wil. Soms met mijn coach, soms niet. Ik mag mijn prijzengeld voor het grootste deel zelf houden. Al leen duurt het wel eens lang voordat ik een visum krijg. Vooral in Amerika denken ze nog wel eens dat je een terro rist bent als je uit de Sovjetu nie komt. Met Nederland heb ik geen problemen. In één dag had ik de benodigde papie- BAZEL Luc Roosen heeft zijn sponsor een fraai afscheidcadeau gege ven in de vorm van een overwinning in de derde etappe van de Ronde van Zwitserland. De Belg vertrekt liever van daag dan morgen bij Histor, dat hem door de weigering zijn contract te verlengen uit de ploeg voor de Tour de France hield. Roosen tekent binnenkort waarschijnlijk bij Panasonic, waar Peter Post alsnog op korte termijn zoekt naar een vervanger voor de geschorste Gert-Jan Theunis- se. In de Ronde van Luxemburg onderstreepte Phil Anderson zijn goede vorm door zijn ploeggenoot Eddy Schurer weer aan de kop van het klas sement te verdringen. De der de etappe ging naar de Frans man Bonnet, die zijn eerste zege als professional behaalde. In de Ronde van Eibar z |n vierde Eddy Planckaert de vijfde keer dit seizoen. Belg won de massapsurt in de laatste meter zijn voorbij dat van de Neder 'u der Wiebren Veenstra te d ken. De Spanjaard Alonso bleef leider. Frans Maassen heeft de j J°° vorm voor een goede Toui £UI Limburger won gisteren tweede etappe in de open BCOR de van Zweden. Maa maakte deel uit van een 1 groep van vier rem heeft ook de leiding in hefcin gemeen klassement. De 9aci (i jet-rijder Jdanov volgt ofv"" seconden. In de Midi Libre verande weinig aan de kop. De vii 7 rit werd gewonnen door (f Italiaan Calcaterra, die alrak de finish bereikte. De Net^TEN lander Luc Suykerbuyk dedigde zijn koppositie inee algemeen klassement met ces. Met een seconde acl stand staat Gerard Rué t\fo,eia de. Neptunus treft Parma in fina ST. FOY-LA-GRANDE Bij een overwinning in het duel vandaag tegen Pineuilh treft Neptunus in de finale van het t nooi om de Europese honkbalbeker voor bekerwinnaars Pa K uit Italië. De Rotterdammers moeten morgen in St. Foj 'H Grande twee overwinningen behalen om de nederlaag uil jj™ voorronde weg te werken. pje los), Het is de eerste keer dat om een Europese beker voor beken naars wordt gespeeld. Geen van de landen kent een bekerc petitie, doorgaans werd de nummer twee uit de competitie agl vaardigd. Met negen zeges in het toernooi voor landskamp J nen is Parma het succesvolste clubteam aller tijden. De la« Nederlandse toernooizege dateert van 1975 toen Haarlem N U" de Cup veroverde. 'RI Dammers onderuit tegen Sovjetunie s sc ZUTPHEN Het Nederlands damteam heeft op de slotdag ii de daminterland tegen de Sovjetunie de in de voorgaanse c duels opgelopen achterstand niet meer kunnen goedmaken, ik i ploeg van Harm Wiersma kwam niet verder dan een gelijk^sbei De uiteindelijke nederlaag van Oranje (37-43) was echter klei se dan in voorgaande jaren. Van de negentien ontmoetingen h in de Sovjetunie er zestien gewonnen. fcede ijk -,l BASKETBAL Finale Amerikaanse competitie: Detroit Pistons-Portland Trail Blazers 92-90. (Detroit wint best-of-seven met 4-1). CRICKET ICC-toernooi, troostronde: Nijmegen: Bermuda-Gibraltar 2-0. Bermuda 320 voor 9 in 60 overs; Gi braltar 140 all out In 49 overs. Ber muda wint met 180 runs. Den Haag: O&C Afrika-Argentinië 0- 2. Oost en Centraal Afrika 184 all out in 59 overs; Argentinië 188 voor 7 In 54 overs. Argentinië wint met 3 wic kets. Rotterdam: Malaysia-Hongkong 0-2. Malaysia 168 all out in 60 overs; Hongkong 169 voor 7 In 58 overs. Hongkong wlnt met 3 wickets. 6ammen Interland Nederland-Sovjetunie 4e en laatste ontmoeting: Sljbrands- Gantwarg 2-0, Clerc-Vatoetin 1-1, Van der Wal-Valneris 1-1, G. Jansen- Mitsjanski 1-1, Scholma-Korenevski 0-2, Stokkel-Wlgman 1-1, Krajebrink- Schwartsman 1-1, Van Leeuwen-Tsje- goljev 1-1, Van der Zee-Presman 1-1, H. Jansen-Letsjinski 1-1. Uitslag: 10- 10. Eindstand: 37-43. GOLF EK amateurs in Denemarken Stand na 2e dag: 1 Cassels (Eng), Eriksson (Zwe) 137 slagen, 3. Payne (Eng), Moloney (Aus), Jonsson (IJs) 139, 8. Vogel (Ned) 141, 77. Muntz (Ned) 152. Open Amerikaans kampioenschap Na 1e dag (par 72): 1. Tim Simpson (VSt), Sluman (VSt), Scott Simpson (VSt) 66 slagen, 4. Donald (VSt), Jo nes (VSt) 67, 6. Huston (VSt), Brooks (VSt) 68. 8. Brown (VSt). Tway (VSt), Aubrey (VSt), Irwin (VSt) 69, 12. o.a. Woosnam (Wal) 70, Norman (Aus) en Faldo (Eng) 72, Olazabal (Spa) en Bal- lesteros (Spa), Rafferty (Nle) 75, Lan ger (BrD) en Lyle (Sch) 78. HONKBAL Europa Cup voor landskampioenen Haarlem Nicols (Ned)-Viladecans (Spa) 15-10, PUC (Fra)-Grossetto (Ita) 6-17, Luchtbal (Bel)-Rimini (Ita) 4-19. Europa Cup voor bekerwinnaars Elipa Madrid (Spa)-Neptunus (Ned) 4- 14, Madrid-Pineuilh (Fra) 3-11, Parma (lta)-Nettuno (Ita) 2-3, Pineuilh (Fra)- Parma (Ita) 4-18. American League: New York Yan kees-Boston Red Sox 3-1, Milwaukee Brewers-Baltimore Orioles 8-5, De troit Tigers-Cleveland Indians 7-3, Chicago White Sox-Oakland Athletics 3-2, Toronto Blue Jays-Minnesota Twins 7-1, Seattle Mariners-Texas Rangers 5-4. National League: San Francisco Gi ants-San Diego Padres 6-2, Cincinna ti Reds-Atlanta Braves 4-3, Montreal Expos-St. Louis Cardinals 3-2. PAARDESPORT Koersen van Schaesberg 1e koers. 1609 m: 1. Due de Bloom- erd (H. Grift) 2.07,7-1.19,4, 2. Debo rah Pitt. 3. Ebbony Wind. Niet ge start: Dunesca, Early du Bols, Elwynn Zwartveld, Elito Rasinskl. Toto: win nend 2,10, plaats 1,90 2,70 1,90, kop pel 22,80, trio 190,60. 2e koers, 1200 m: 1. Countach (A. de Vries) 1.11,1, 2. Saturn Man, 3. Dal- lor's Conquest. Toto: winnend 2,70, plaats 1,10 1,30 1,30, koppel 3,80, trio 17,40. 3e koers, 2100 m: 1. Jessy Kosmos (M. Manninen) 2.53,2-1.22,5, 2. Oonal du Lombart, 3. Dragon Crown. Niet gestart. Emmelie L. Toto: winnend 2,90, plaats 1,20 2,00 1,20, koppel 22,90, trio 359,20. 4e koers, 2400 m: 1. Sartoya (Mw. J. Brasse) 2.36,5, 2. Watermill Hill, 3. Ginie. Toto: winnend 1,90 2,10 6,90, koppel 16,40, trio 403,70. 5e koers, 2100 m: 1. Fantail (H. Grift) 2.49,0-1.20,5, 2. Diago VG, 3. Eric Dean. Toto: winnend 1,90, plaats 1,40 1,90 5,40, koppel 5,20, trio 133,00. 6e koers. 1609 m: 1. Delius van Troje (H. Grift) 2.08,6-1.19,9, 2. Dyoca Bui tenzorg, 3. Bianca Petrosia, 4. Davl- dla Rose. Niet gestart: Vivace Malta. Toto: winnend 1,50, plaats 1,10 1,10 5,20, koppel 2,60, trio 46,90, kwartet 133,50. 7e koers, 2600 m: 1. Balthazar BR (P. Wilmóts) 3.37,2-1.23,5, 2. Cycloon, 3. Dollarbird R. Toto: winnend 2,60, plaats 1,10 1,40 1,30, koppel 4,00, trio 15,70. 8e koers, 2000 m: 1. Another Dream (M. Watlow) 2.04,1, 2. Queen of Lao's, 3. Shera. Toto: winnend 6,80, plaats 2,10 2,30 4,30, koppel 22,80, trio 3.161,20. 9e koers, 2100 m: 1. Alleen (R. van* Toor) 2.49,0-1.20,5. 2. Cita de Bloom- erd, 3. Duke's Diamond, 4. Brigitta R. Toto: winnend 2,90, plaats 1,20 1,80 1,40, koppel 33,40, trio 163,70, kwar tet: niet gespeeld. 10e koers, 2100 m: 1. Strausie (A. van Schie) 2.46,9-1.19,5, 2. Delgado- transs R, 3. Cuddy Volann. Niet ge start: Arme-Bloc. Toto: winnend 1,20, plaats 1,10 1,20, koppel 1,70, trio 6,60. 11e koers, 1609 m: 1. Carolus C (H. Grift) 2.08,8-1.20.0, 2. Clicquot, 3. Duke Hanover. Niet gestart: Bizawe Bay Bonnet. Toto: winnend 2,80, plaats 1,50 1,90 1,30, koppel 9,60, trio 47,20. Uitbetaling W 5 (volgorde: 9-5-7-8-6): 901,20. Omzet totalisator: 131.977,00. SCHAKEN NK in Hilversum Afgebr. partij 2e ronde: Van der Wiel-Blees 1/2-1/2. Stand na 4 ron den: 1. Kuijf en Van der Sterren 3 punten, 3. De Boer, Piket en Pliester 2 1/2, 6. Brenninkmeijer en Van der Wiel 2, 8. Bosboom, Nijboer en Blees 1 1/2, 11. Douven en Ree 1. SQUASH Europa Cup voor landskampioenen (dames) Victoria Rotterdam (Ned)-SC Basel (Zwi) 2-1, Victoria-Castle SC (Bel) 3-0. TENNIS Toernooi in Rosmalen Herenenkelspel, kwartfinales: Mans dorf (Isr)-Holm (Zwe) 6-3 6-4, Rene berg (VSt/5)-Engel (Zwe) 7-6 6-4, Vol kov (Sov)-Layendecker (VSt) 6-3, 6-4, Patrick McEnroe (VSt)-Welss (VSt) 6- 3 6-4. Herendubbelspel, kwartfinales: Hla- sek/Stich (Zwi/BrD/2)-Saceanu/Srej- ber (BrD/Tsj) 2-6 7-6 7-6, Evernden- /Nijssen (NZe/Ned/4)-Odizor/Wekesa (Nlg/Ken) 7-6 6-7 6-3. Queens-toernooi in Londen Kwartfinales: Lendl (Ts|/1)-Pate (VSt) 6-2 6-4, Edberg (Zwe/2)-Van Rens- buro ZAf/9) 7-5 6-3, Becker (BrD/3)- Whëaton (VSt/11) 6-3 6-3. Toernooi van Modena Daraesenkelspel, kwartfinales: Bon- signori (Ita)-Oremans (Ned) 6-4 6-1. Damesdubbelspel, halve finales: Oremans/Van den Berg (Ned)-Popp- /Dahlmann (BrD/Fin) 6-0 6-1 Daviscup Europese zone. Groep 2, halve fina les: Polen-Bulgarije 2-0. Afrikaanse zone 2: Marokko-Togo 2- 0, Zimbabwe - Ivoorkust 2-0. Aziatische Oceanische zone 2: Sri Lanka-Thailand 0-2, Hongkong-Tai wan 2-0. WIELRENNEN Midi Libre 4e etappe: 1. Calcaterra (Ita) 209 km 5.20.08, 2. Bruyneel (Bel), 3. Biondi (Fra), 4. Museeuw (Bel), 5. Boucanville (Fra), z.t. Algemeen klassement: 1. Suykerbuyk (Ned) 19.20.44, 2. Rué (Fra) 0.01, 3. Colotti (Fra) 0.20, 4. Pensee (Fra) 0.32, 5. Arnaud (Fra) 0.33. Ronde van Zwitserland 3e etappe: 1. Roosen (Bel) 162 km 4.18.37, 2. Rüttimann (Zwi). 3. Millar (Sch), 4. Kelly (Ier), 5. Jaskula (Pol) z.t., Nederlanders: 21. Van Aert, 24. Breukink, 25. Van Orsouw, 30. De Koning, 31. Bouwmans, 42. Van der Poel allen z.t. als Baldi, 67. De Rooy 0.40, 73. Rozendal 1.00, 79. Lubber- ding z.t., 87. Manders 1.10, 93. Lud- wig (DDR) 1.30, 94. Lammerts z.t., 104. Arntz 1.57, 111. Luyks 2.25, 119. Mare Siemons z.t. Opgegeven: Pie- ters (Ned). Algemeen klassement: 1. Joho (Zwi) 13.00.21, 2. Kelly 0.02, 3. Pagnin (Ita) 0.07, 4. De Rooy (Ned) 0.39, 5. Dahlberg (NZe) 0.40, 7. Stei ger z.t., 9. Roosen z.t., Nederlan ders: 14. Van der Poel 1.33, 21. Van Orsouw, 28. Bouwmans, 37. De Ko ning, 45. LeMond (VSt), 49. Breukink, 51. Van Aert allen zelfde tijd als Van der Poel, 68. Rozendal 2.28, 72. Lub- berding z.t., 83. Manders 2.44, 97. Lammerts 2.58, 100. Arntz 3.25, 114. Luyks 3.53, 128. Mare Siemons 14.14. Ronde van Eibar 3e etappe: 1. Planckaert (Bel) 186 km 4.42.11, 2. Veenstra (Ned), 3. Kappes (BrD), 4. Heynderickx (Bel), Nederlan ders: 5. Rooks (Ned), 10. Tolhoek (Ned), 49. Rëkers, 54. Cordes allen zlefde tijd als Planckaert, 108. Talen 3.18. Algemeen klassement: 1. Alon so (Spa) 13.12.22, 2. Claveyrolat 1.44, 3. Montoya (Spa) 1.48, 4. Van Hooy- donck (Bel) z.t., 5. Kappes 1.53, 6. Van Brabant, 7. Rooks, 8. Kuum (Noo), 9. Echave (Spa), Nederlanders: 10. Tolhoek, 27. Cordes allen zelfde tijd als Kappes, 97. Veenstra 15.34, 100. Rëkers 16.32, 105. Talen 20.00. Ronde van Luxemburg 3e etappe: 1. Bonnet (Fra) 4.35.02, 2. Freitas (Bra) 0.02, 3. Anderson (Aus) 0.08, 4. Vanderaerden (Bel), 5. Capiot (Bel), Nederlanders: 10. Schurer, 11. Schalkers, 25. Jack van der Poel, 27. Steevenhagen, 30. Jan Slemons. 42. Poels, 43. Kokkelkoren. 44. Van der Hulst, 48. Ducrot, 54. Veldscholten al len z.t. als Anderson, 59. Kleinsman 23.32, 63. Pirard z.t. Algemeen klas sement: 1. Anderson 10.23.12, 2. Schurer 0.02, 3. Bonnet 0.04, 4. La- vainne 0.05, 5. Freitas 0.08, Neder landers: 11. Steevenhagen z.t., 17. Van der Hulst 0.17, 18. Kokkelkoren z.t., 22. Poels 0.19, 25. Schalkers 0.20, 28. Siemons z.t., 42. Ducrot 0.24, 45. Van der Poel z.t., 52. Veld scholten 0.27, 61. Pirard 23.38, 69. en laatste Kleinsman 24.09. Ronde van Zweden 3e etappe: 1. Maassen (Ned) 148,7 km 3.24.55, 2. Jdanov (Sov) z.t., 3. Atle Pedersen (Noo) z.t., 4. Leclerc (Fra) z.t., 5. Booyk (Pol) 0.33, Neder landers: 10. Jansen (Ned), 13. Van den Akker, 16. Knuvers, 17. Dekker, 27. Van Vlimmeren, 42. Verhoeven, 43. Solleveld, 47. Nijdam, 51. Van Rij en, 55. Overgaag, 57. Kil, 58. Vos, 59. Jakobs, 61. De Vries allen z.t. Booyk, 71. Kemper 1.51, 75. Woltman 3.16, 78 Raas 5.13, 79. Elen 6.51. Alge meen klassement: 1. Maassen 10.17.20, 2. Jdanov 0.38, 3. Atle Pe dersen 0.41, 4. Nijdam 1.00, 5. Kirsi- puu (Est) 1.02, Nederlanders: 10. Van den Akker 1.22, 11. Solleveld 1.24, 15. Verhoeven 1.30, 17. Dekker 1.36, 28. De Vries 1.48, 29. Knuvers 1.49, 42. Overgaag 1.55, 45. Jakobs 1.56, 50. Jansen 2.00, 55. Van Rijen 2.02, 65. Vos 2.28, 67. Kemper 3.12, 70. Van Vlimmeren 3.15, 71. Woltman 4.48, 78. Raas 12.55. Ronde van Beieren 2e etappe, (individuele tijdrit): 1. Er- menault (Fra/am) 4,6 km in 5 min. 4 sec., 2. Seigneur (Bel) op 0.03, 3. Lom (Tsj) 0.04, 4. Onclin (Bel) 0.07, 5. Landsman (DDR) 0.08, 9. Huenders (Ned) 0.14. 3e etappe: 1. Lodge (GBr) 138 km 3.15.02, 2. Mulders (Ned), 3. Seigneur, 4. Purmensky (Tsj), 5. Hos te (Bel), allen z.t. Algemeen klasse ment: 1. Seigneur 8.00.08, 2. Lodge 0.10, 3. Bar 0.13, 4. Huenders z.t., 5. Liptak (Tsj) 0.16, 6. Kools (Ned) 0.19. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 19.25 uur: De I koe; 21.50 uur: Veronica Sport. Veronique, 15.00 uur: Italia '90. J BRT 2, 16.45 uur: WK voetbal; 5 uur: Sport op zaterdag. TV 5, 16.15 uur: Sport. Duitsland 1, 11.03 uur: WK voe 18.08: Zeilen (Kieler Week). Duitsland 2, 16.30 en 20.30 uunf voetbal. BBC 1, 11.55 uur: Grandstand; 2 uur: WK voetbal; 00.55 u sport. BBC 2, 18.00 uur: Tennis; 22.45 f Golf en tennis. Super Channel, 18.00 Sport. MORGEN Nederland 3, 14.30 uur: TennisK nool Rosmalen; 16.40 en 20.40 4 WK voetbal. Veronique, 18.05 en 23.05 Match. BRT 1, 19.45 uur: Sportweekend pi BRT 2, 16.45 en 20.15 uur: WK \T bal. RTBF 1, 19.00 uur: Sport. TV 5, 16.15 uur: Sport. Duitsland 1, 16.30 en 20.15 uunf voetbal; 00.00 uur Golf. Duitsland 2, 15.20 uur: en motorsport. BBC 1, 23.16 uur: WK voetbal; uur: Paardesport. BBC 2, 14.25 uur: Sunday gr*'! stand; 23.05 uur: Golf.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 8