Slachtofferhulp in Duin- en Bollenstreek start 1 oktober 1 G6 Tijdelijke vervanging burgemeester Noordwijk is niet aan de orde fiVÏÏMil JOUR NAAL Nog een kans voor open jongerenwerk in Voorschoten brieven lezers LEIDEN OMGEVING CcteLeSoiwcmt DONDERDAG 14 JUNI 1990 PAGINA Dieven stelen apparatuur LEIDERDORP Bij drie inbraken zijn gis ternacht geluidsappara tuur, videorecorders, contant geld en euro cheques buitgemaakt. De daders drongen wo ningen binnen aan de Dragontuin, Kerveltuin en Cor Gordijnsingel door een raam aan de achterzijde open te bre ken. In een geval werd een valse sleutel ge bruikt. De bewoners la gen in alle gevallen bo ven te slapen. Lisse krijgt bloemengroet LISSE De Verenigde Bloemenvei ling Aalsmeer (VBA) en vervoers maatschappij Centraal Nederland brengen vrijdag een bloemengroet aan burgemeester en wethouders van Lisse. Dit gebeurt in verband met het feit dat sinds enige tijd de openbaar vervoerverbinding tussen Lisse en Aalsmeer is verbeterd door de komst van snelbussen. VBA en Centraal Nederland willen de goede samen werking, waarvan onder meer perso neel van de veiling uit de Lissese re gio profiteert, vieren. Om die reden wordt Lisse bloemen aangeboden. Een delegatie van VBA en Centraal Nederland arriveert om elf uur in een antieke bus in het bollendorp. De wethouders J. Meulenmans, H. Smith en Th. Meijer nemen de bloemen groet in ontvangst. Inbraak via klapraampje LEIMUIDEN Bij een inbraak in een woning aan de Pep pelstraat in Leimui- den zijn bankpasjes, een rij- en kente kenbewijs en een camera gestolen. De inbraak werd gis termorgen door de bewoners ontdekt. Onderzoek door de politie wees uit dat de daders binnen konden komen door een raamboompje van een klapraam los te schroeven. Snelkraak bij Hema in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Inbrekers hebben gisteravond met grof geweld hun slag ge slagen bij de Hema in Alphen. Kassa's werden opengebroken. Daaruit verdween een onbe kende hoeveelheid geld. Uit een kast bij de geluid- en vi deo-afdeling werd een aantal autoradio's en draagbare zwartwit televisies meegeno men. De dieven kwamen bin nen door vanuit de Aarhof met een baksteen een hoge smalle ruit in te gooien. Rond tien voor tien gisteravond werd de vernielde ruit ont dekt, maar toen waren de die ven al weg. Auto slaat over de kop NOORDWIJK Een 22-jarige man uit Lisse is van nacht met zijn auto enkele malen over de kop geslagen op de provinciale weg bij Noordwijk. De man week om streeks 00.10 uur uit voor een overste kende kat. Hij ver loor de macht over het stuur en maakte enkele buitelingen. Dank zij de veilig heidsgordel bleef de Lissenaar onge deerd. Lissenaar licht verzekering op woner van Lisse heeft be kend een verzekerings maatschappij te hebben opgelicht voor een bedrag van ongeveer 12.000 gul den. De man had in mei een inbraak in zijn woning in scène gezet, waarbij ge- luids- en video-apparatuur gestolen zou zijn. De nota's van aankoop van de appa ratuur bleken bij nader onderzoek door de verze keringsmaatschappij ech ter vervalst. De man is aangehouden en zit nog vast in Lisse. Bejaarde opgelicht door scharenslijpers LEIDERDORP Een 84-jarige vrouw uit Leiderdorp is gister middag het slachtoffer geworden van malafi de scharenslijpers. Een onbekend gebleven man en vrouw belden aan bij de woning aan de Klaprooskamp en wisten de vrouw zo ver te krijgen 650 gul den te betalen voor het slijpen van een schaar en een mes. De scharenslijpers ver dwenen met hun waar en het geld spoorloos. Vuilafvoer duurder BOLLENSTREEK De tarieven die de bij het Vuilafvoerbedrijf Duin- en Bollenstreek aangesloten gemeenten moeten betalen voor de afvoer van het vuil gaan fors omhoog. Betalen de aangesloten gemeenten nu nog 30 gul den per ton. De komende jaren wordt dit tarief geleidelijk verhoogd tot een bedrag van ƒ168,50 in 1993. De verho ging is het gevolg van het afvalstof fenbeleid van de overheid waarbij omgeschakeld wordt van stort van af val naar afvalverbranding. Voor de burgers in de aangesloten gemeenten Hillegom, Katwijk, Lisse, Noord- wijk, Noordwijkerhout, Rijnsburg, Valkenburg en Voorhout zal de ta riefsverhoging ongetwijfeld eveneens gevolgen hebben. Een verhoging van de door de burgers te betalen afval stoffenheffing valt te verwachten. Aanhanger gestolen ALPHEN i DEN RIJN Een aanhang gen met waarde van gulden die aai Hoorn in Alp aan den stond is de af# pen week ges len. Hij was ve ge week woei dag door pen fS neel van een^- phens chem bedrijf Hoorn gep; keerd. LISSE/STREEK Inwo ners van de Duin- en Bol lenstreek die het slachtof fer worden van een mis drijf of een verkeersonge val kunnen vanaf 1 okto ber rekenen op hulp. In Lisse gaat het Bureau Slachtofferhulp van start. Het bureau biedt slachtof fers van misdrijven of on gevallen een eerste op vang en helpt hen de ma teriële en immateriële ge volgen te boven te komen. Het Bureau Slachtofferhulp wordt actief voor elf gemeen ten in de Duin- en Bollen streek: Hillegom, Katwijk, Lis se, Noordwijk, Noordwijker hout, Oegstgeest, Rijnsburg, Sassenheim, Valkenburg, Voorhout en Warmond. In dit gebied worden per jaar onge veer 12.000 personen slachtof fer van een misdrijf of onge val. Uit de dagelijke praktijk van politie en maatschappelijk werk is gebleken dat er be hoefte is aan een dergelijke opvang. Bureau Slachtofferhulp wordt aangesloten bij de Stichting Maatschappelijke Dienstverle ning Bollenstreek. De Lande lijke Organisatie Slachtoffer hulp en de aangesloten ge meenten zorgen voor de finan ciering. Voor de organisatie en coördi natie van de werkzaamheden is inmiddels een beroeps kracht, A. Gielen, aangesteld. Verder zal het bureau met vrijwilligers gaan draaien. Me vrouw Gielen gaat zich voor namelijk bezig houden met het werven en trainen van vrij willigers. Zij zijn het ook die het contact met de slachtoffers hebben. Met de werving van wrrjwilli- gers is al begonnen. Mensen met belangstelling in of erva ring met: juridische aspecten, psycho-sociale aspecten, fina- ciën of verzekeringen komen in aanmerking. Zij kunnen zich voor meer informatie wenden tot J. Buitink van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Bollenstreek, telefoon: 02522-19127. NOORDWIJK Op kor te termijn zijn geen con crete stappen te verwach ten ten aanzien van^de tij delijk vervanging van burgemeester J.M. Hoff mann van Noordwijk. „Ik heb al eens eerder negen maanden met dit bijltje gehakt. De zaak draait, dus wat dat betreft is er geen reden tot paniek", aldus loco-burgemeester J. Bedijn. Burgemeester Hoffmann reva lideert in het Katwijkse Zee hospitium van de zware hart aanval die hem in de nacht van 13 op 14 april trof. In het genezingsproces is volgens Be dijn inmiddels enige progressie gekomen. Van enig uitzicht op een eventuele terugkeer in het Noordwijkse gemeentehuis is echter geen sprake. Bedijn: „Het is gewoon een kwestie van afwachten. De specialisten kunnen ook geen uitsluitsel geven over de duur van de re validatie. Maar dat het nog lang gaat duren staat vast". Over het al dan niet aanstellen van een tijdelijke vervanger of een extra wethouder om de werkdruk wat te verminde ren, wordt volgens Bedijn nog niet binnen het college gespro ken. „Ik hoor hier en daar wel eens wat suggesties vallen, maar concreet hebben we nog nergens over gesproken". Ook de eventuele tijdelijke aanstel ling van oud-burgemeester J. Bonnike, die op 1 mei al eens één dag in de raadzaal terug keerde om de nieuwe gemeen teraad te installeren, is volgens Bedijn niet aan de orde. „Ik, heb die suggestie ook gehoord, ja. Het zou een oplossing kun nen zijn. Maar zoals gezegd, ook nu draait het goed", aldus de loco-burgemeester, die zegt veel steun van zijn collega- wethouders te krijgen. Volgens Bedijn is het ook een goede zaak dat gemeentesecre taris E. Ponjee, die wegens ziekte enige tijd afwezig is ge weest, inmiddels weer bijna volledig is teruggekeerd. Pon- jee werkt weer vier dagen per week. Inschrijving laatste WK paalzitten gestart Voor de tiende en tevens laatste keer wordt in Noordwijkerhout het wereldkampioenschap paalzit ten gehouden. Dinsdagavond 24 juli om negen uur stappen achttien deelnemers op hun hoge zetel in het Oosterduinsemeer. Wie het wereldrecord wil verbeteren moet blijven zitten tot zondagmid dag 29 juli vier uur. De inschrijving voor het evenement is inmiddels gestart en de eerste drie deelnemers hebben zich al opgegeven. Daarbij is ook Harry Reijers uit Purmerend, een van de zeven titelverdedigers die vorig jaar 113 uur onafgebroken op de paal zaten. Rond het wereldkam pioenschap wordt aan de oever van het Oosterduinsemeer een groot aantal randevenementen ge organiseerd. Er zijn diverse optredens, een missverkiezing en spelletjes. FOTO: AP Huys te Warmont open voor lezers WARMOND De natuurbe schermingsorganisatie het Zuidhollands Landschap stelt op zaterdag 7 juli het landgoed Huys te Warmont gratis open voor de lezers van deze krant. Normaal gesproken is het na tuurgebied alleen toegankelijk voor begunstigers van het Zuidhollands Landschap en bezoekers met een dagkaart. Van tien tot vijf uur is men welkom op het landgoed aan de Herenweg in Warmond. Het landgoed is 22 hectare groot. Het omvat een kasteel, een parkbos, statige lanen, wa terpartijen en weitjes. Uniek is de kolonie blauwe reigers. Straat één dag veilig De bewoners van de Van de Veldstraat in Lisse hebben gisteren even in de toekomst gekeken. In het kader van de Nationale Straatspeeldag was de straat afgesloten voor alle verkeer en konden de kinderen er veilig spelen. De bewoners van de Van de Veldstraat zijn al geruime tijd met het gemeentebestuur in a leg om van hun straat een veilige weg te maken. BinneiW hoopt men hierover afspraken te kunnen maken. FOTO: HENK VAN DEN0& Leden vergadering Schaakclub Valkenburg houdt vanavond de jaarlijkse ledenvergadering in gebouw Het Trefpunt in Valken burg. Aanvang half acht. Uitstapje De jaarlijkse uitgaansdag van de Katholieke Bond van Ouderen afdeling Sassen heim is weer een groot suc ces geworden. De vijftig deelnemers brachten giste ren onder meer een bezoek aan het safaripark de Beekse Bergen. Exposities In bibliotheek De Aarlezer aan het Beukenpad in Ter Aar is de hele maand juni een expositie te zien van werken van de Alphense kunstenaar Jean Faudet en van Gea Karhof uit Edam. Faudet exposeert houtsnij werk, Karhof toont etsen uit haar Egyptische serie en de Millefiori-serie. De Aarlezer is geopend op maandag, woensdag en vrijdag van twee tot vijf uur, vrijdaga vond van half zeven tot half negen en zaterdag van tien tot twaalf uur. De Jonge Chef algemene zaken van de gemeentesecretarie van Noordwijk K. de Jonge heeft vandaag afscheid ge nomen van de bloemenbad- plaats. De Jonge vertrekt naar Hasselt waar hij is be noemd tot gemeentesecreta ris. Vanmiddag is hij uitge zwaaid tijdens een bijeen komst in de „oude raadzaal" van het gemeentehuis. Oud papier De Vereniging Ons Dorps huis in Oua Ade haalt zater dag weer oud papier op. Dat gebeurt tussen acht uur 's morgens en een uur 's middags. Mensen die zeil het papier willen wegbren gen kunnen terecht bij de container in de Pastoor Görtzstraat. Concert The Radios, een popgroep uit Rotterdam met eigen nummers en covers van on der meer Robert Palmer en The Rolling Stones, treedt zaterdag op in jongerencen trum Het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. Het concert volgt aansluitend op de voetbal wedstrijd Nederland-Enge- land, die op een groot scherm wordt uitgezonden. Het volgen van de wedstrijd kost 2,50het concert 5. Zaal open om half negen. Feestdag Huize Ursula in Nieuwveen houdt zaterdag haar jaarlijk se feestdag. Crescendo maakt vanaf tien uur een muzikale rondgang door Nieuwveen en arriveert te gen elven op het Ursula-ter- rein. Vanaf elf uur is er een braderie en diverse activitei ten. Arne Jansen en de Smartlappenband treden om half vier op. Het historisch archief houdt de gehele dag een expositie. Boekenmarkt De antiquarische boeken markt Lomboek wordt za terdag voor de derde maal gehouden in het Lombok, een zijstraat van de School straat in Noordwijk aan Zee. Er worden boeken, an sichtkaarten, prenten, prent briefkaarten en foto's aange boden. Inlichtingen via tele foonnummer 01719-19498. Country De Canadese band West Vir ginian Railroad geeft zater dagavond een concert in De Schel ft aan de Maandagse- wetering in Noordwijker hout. Tevens treden de eveneens uit Canada afkom stige violiste en zangeres Marcie Nokomy en zangeres Sammy Rose op en maakt de Nederlandse multi-instru- mentalist Jack Hollen berg muziek. Aanvang negen uur, toegang kost 10. Orgel (1) In de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat in Katwijk aan Zee wordt zaterdag van twee tot vijf uur een open middag rond het Van den Heuvelorgel gehouden. Be langstellenden kunnen het orgel bespelen, er is infor matie over de internationale zomer-orgelserie die op 6 juli begint en om half vijf geeft Jaap van Rijn een orgelcon cert. Orgel (2) Jan Jongepier geeft zaterdag een orgelconcert in de Dorpskerk van Wassenaar. Het concert duurt van half vier tot half vijf. Toegang kost/ 7,50. Rommelmarkt Operettekoor Cameleon houdt zaterdag een rommel markt op de Gouverneur- laan tegenover de Rabobank in Sassenheim. Tussen tien en vier uur kunnen belang stellenden er terecht. Wie spullen heeft voor de markt kan bellen met 02522-11703. Modelboten Vaargroep Vlietland brengt zaterdag 30 tot 35 modelbo ten op het water bij Jaap Kooy aan de Herenweg in Lisse. Tussen tien uur en half vijf wordt met de boten gevaren. Tevens is Herman Langkemper met zijn boek „De BoUenlijnaanwezig. Het boek beschrijft de ge schiedenis van de blauwe tram. Verenigingenmarkt De Verenigingenraad van Valkenburg houdt zaterdag van tien tot vier uur een verenigingenmarkt op het Castellumplein. Bijna alle verenigingen hebben zich aangemeld en zullen met een kraam vertegenwoor digd zijn. Karretje als dank SASSENHEIM Bij een be drijf aan de Wasbeekerlaan in Sasenheim is afgelopen nacht een aantal roestvrijstalen pla ten gestolen met een gezamen lijke waarde van 7.500 gulden. De dieven kwamen het terrein op na een toegangshek te heb ben opengeknipt. Voor het vervoer van de vrij zware pla ten hadden de daders een ijze ren karretje meegenomen dat bij het bedrijf is achtergelaten. De platen lagen buiten, achter het bedrijfspand. VOORSCHOTEN De infor matiewinkel van het jongeren werk mag nog enkele maan den open blijven. Dit werd gis teren bepaald door de commis sie welzijn. Het bezoek aan de informatie winkel is teleurstellend. De si tuering naast het gemeente huis in een tijdelijke huisves ting kan een oorzaak zijn, maar dat is nog niet duidelijk. Overigens komt het jongeren werk via de „achterdeur toch wel aan de weet wat de diver se behoeften en wensen zijn onder jongeren. De commissie welzijn wil in oktober een laatste rapportage ontvangen, waarvan zal af hangen of het project voortge zet wordt of gestopt. Alle frac ties willen wel dat alles gepro beerd wordt om het open jeugd- en jongerenwerk een kans te geven. Wethouder M. Breunesse (PvdA) deed de toe zegging, dat de gemeenteraad eind november een beslissing zal moeten nemen. De gemeenteraad heeft de ex ploitatie van het zwembad Het Wedde overgedragen aan Sportfondsen b.v. Daarbij is bepaald dat de gemeente maximaal 252.000 gulden per jaar zal bijdragen in het tekort. Wanneer de gemeenteraad zou besluiten dat de abonnemen ten moeten terugkomen, dan is de kans zeer groot dat Sport fondsen daarvoor extra geld zal vragen. Wethouder M. Breunesse (PvdA) toonde wel begrip voor de wensen van de commissieleden om abonne menten weer in te voeren en zeker die voor 65-plussers, maar dat kan niet zonder in menging in de bedrijfsvoering van Sportfondsen. Bovendien kunnen bejaarden en anderen die vanwege een doktersad vies moeten zwemmem nog steeds terecht bij Gezondheids zorg Voorschoten. Breunesse meent dat indien de commissieleden praten over eventuele onbetaalbaarheid van het zwembad door het wegvallen van de abonnemen ten dan niet alleen gedacht moet worden aan de bejaarden maar aan alle groepen die fi nancieel krap zitten. Overi gens is zij van mening dat de gemeenteraad het zwembad overgedragen heeft en dat Sportfondsen heus wel weet wat wel en wat niet kan. Dat is ook van toepassing op de zwemverenigingen. Nog steeds is er geen overeenstemming tussen Sportfondsen en de zwemverenigingen over het lesgeven: „Toch komt dat wel goed, want ze kunnen elkaar niet missen", aldus wethouder Breunesse. Loting Naar aanleiding van de be richtgeving in de Leidse Cou rant over de bouw van een nieuwe school in Oud Ade/ Rijpwetering het volgende: Aannemersbedrijf P.L. Olijer- hoek, gevestigd in Oud Ade, bestaat sinds 1936, is inge schreven bij de Kamer van Koophandel in Leiden, han delt onder de naam van aan nemersbedrijf en metselbedrijf en is sinds 1970 overgenomen door mij, P.L. Olijerhoek. Ons bedrijf is al jaren een volledig aannemersbedrijf met een vast personeelsbestand van onge veer 20 medewerkers exclusief onderaannemers. Onze mede werkers bestaan uit betontim- merlieden, timmerlieden, met selaars, tegelzetters en stuka doors: een veelzijdigheid aan vaklieden betreffende de ge hele bouw. Dat wij, maar ook vader P.J. Olijerhoek, veel metselwerken hebben gedaan is juist, maar al vanaf 1970 is dit compleet veranderd. Als men dan spreekt over een 'lo ting' tussen de aannemers voor een te bouwen school, dan vraag ik me af waarom wij daar buiten worden gehouden. Wij hebben het schoolbouwbe- stuur in mei 1989 schriftelijk benaderd over de nieuwbouw. In mei van dit jaar (vóór de 'loting', waar overigens maar twee aannemers aan meege daan hebben) kregen we van de heer G.J. Castelein, toen we hem telefonisch benader den, nog de toezegging dat onze belangstelling in de v gadering behandeld zou V den en dat we zouden wort teruggebeld. Groot is onze leurstelling dat noch school! stuur, noch de heer Castel ooit de moeite hebben men ons ergens over te bern ten of enigé informatie bij in te winnen. Als we dan vorige week in Leidse Courant moeten lez dat voor het meedoen loting (gedicteerd door de b Castelein) een bepaalde bou termijn en kwaliteitseisen voorwaarden zijn gehantee terwijl wij naar volle tev denheid in combinatie d §j scholen in de gemeente Al made hebben gebouwd, vraag ik me af waar het za lijk instinct van de heer Cas lein ligt. Ik bepaal ook niet het om meubels gaat of heer Castelein (die directf van een meubelzaak is) alle de poten of nog meer mae Dan informeer ik eerst 1 fatsoenlijk. Verder gunnen wij collega Jansen de school van har r( maar we hadden graag een genbegroting ingediend. P.L. Olijerhoek, OUD ADE. (ADVERTENTIE) EEN DOORLOPEND KREDIET VAN DEGKB Naast de persoonlijke lening biedt de Gemeentelijke Kredietbank Leiden u nog een andere aantrekkelijke financiële dienst verlening het Doorlopend Krediet Eén van de grote voordelen van het Doorlopend Krediet is hel gemak, Alles wordt vlot en automatisch geregeld. Daarnaasl zijn de rentetarieven aantrekkelijk bij de GKB Leiden. Bij een limietbedrag van 5000,- lol momenteel iKMt'.l Bij limietbedragen vanaf 10.000,- iKEtLJl Wilt u meer welen over deze plezierige oplossing9 Dat kan natuurlijk, kom maar langs Op werkdagen van 9.00 -12.30 uur en donderdagavond van 17.30 -19.30 uur. U kunl ook even bellen voor nadere informatie GOED VOOR UW LENING Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breeslraal 24, Postbus 11300, 2301 EH Leiden tel. 071-254145

Leidse Courant | 1990 | | pagina 14