Anjer- en Bernhardtonds vieren feest in Alkemade Geen eigen onderkomen voor Woubrugse jeugd Honderdste groene stip in Alkemade Woningbouwvereniging Zoeterwoude wil groot onderhoud voortzetten LEIDEN OMGEVING Ceidóc Souocvnt DONDERDAG 14 JUNI 1990 PAGM Voor een uitgebreide ook voor de komende Li raadplege men „UIT", JllC tis wekelijkse bijlage va krant. ff Milieuvlucht levert zeven delicten op STREEK Zes verontreinigingen van oppervlaktewater en één consta tering van luchtverontreiniging. Dat is het resultaat van een milieuvlucht die de rijkspolitie gisteren hield bo ven het grondgebied van gemeenten in de regio's Rijn, Vliet, Braassem en Leiden. Er werd aan de controle deelgenomen dor de korpsen van Al kemade, Nieuwkoop, Leiderdorp, Ha- zerswoude en Voorschoten. De aard van de verontreinigingen is nog niet duidelijk. Er wordt nog een nader onderzoek ingesteld. De waterveron treinigingen werden geconstateerd in Alkemade, Leiden, Voorschoten en Hazerswoude. In Zoeterwoude was de lucht boven het industrieterrein vervuild. Meerderheid Eerste Kamer tegen voortbestaan zelfstandig Ter Aar DEN HAAG Een meerderheid van CDA, VVD en SGP in de Eerste Ka mer is tegen het zelfstandig blijven van Ter Aar na de gemeentelijke herinde ling op 1 januari volgend jaar. Dat bleek tijdens de behandeling van wetsvoor stellen van staatssecretaris De Graaff-Nauta. De drie partijen stellen geen verschil te zien tussen Ter Aar en de gemeente Woubrugge, die zou moeten samengaan met Leimuiden en Rijnsaterwoude. De financieel zwakke positie van Woubrugge zou geen duidelijk argument zijn om deze gemeente wel en het financieel sterkere Ter Aar niet samen te voegen met Zevenhoven en Nieuwveen. De partijen betichten staatssecretaris De Graaf-Nauta daarom van het meten met twee maten. CDA en VVD vrezen bovendien dat door het zelfstandig voortbestaan van Ter Aar de druk van de verstedelijking vanuit noordelijke richting moeilijker kan worden weerstreefd dan met een sterke nieuwe gemeente Aarweijden. De bestuurlijke kracht zou te gering zijn. Zoals bekend is een meerderheid van de Tweede Kamer voorstander van een zelf standig Ter Aar, maar wil men Woubrugge niet zelfstandig laten. De VVD dringt er ook, net als eerder in de Tweede Kamer, opnieuw op aan om Het Lage Land van Warmond alsnog bij Alkemade te trekken. Dat voorstel werd door de Tweede Kamer met een ruime meerderheid van de hand gewezen. Koudekerk bouwt 19 woningen in plan-Kerklaan KOUDEKERK AAN DEN RIJN In het plan Kerklaan in Koudekerk worden dit jaar nog 19 woningen gebouwd, voor namelijk in de gesubsidieerde sfeer. Het gaat om vijf woningwet(eengezins)wonin- gen, zes premie A-(eengezins)woningen, vier woningwet(senioren)woningen en vier VSEB(senioren)woningen. De grond voor de premie A- en VSEB-woningen wordt verkocht aan aannemingsbedrijf Meerburg BV uit Leiderdorp. Dit bedrijf gaat ook de huurwoningen in opdracht van de woningbouwvereniging Goed Wo nen bouwen. Tweede pont bij Alphense Brug ALPHEN AAN DEN RIJN Er vaart sinds gistermiddag twaalf uur een tweede pontje heen en weer tussen de Prins Clauskade en de Rijnkade in Alphen. De tweede pont is noodza kelijk omdat de toevloed van voetgangers en fietsers te groot blijkfvoor de ene pont die dinsdag al aan de slag was gegaan. De veerdiensten tussen beide kades in het centrum van Alphen zijn noodzakelijk geworden nadat maandag het wegdek van de Al phense Brug door metaalmoeheid half in de Rijn was gestort. Naar verwachting wordt binnen een maand een tijdelijke op haalbrug geïnstalleerd van vier meter breed. De brug zal alleen toegankelijk zijn voor voetgangers en fietsers. Wel mogen zie kenauto en brandweer gebruik maken van de tijdelijke brug. Het is nog niet duidelijk of ook bussen van de brug gebruik mo gen maken. Daarover wordt nog overleg gevoerd in verband met de verkeersveiligheid. De vervanging van de Alphense Brug laat overigens langer op zich wachten dan het zich aan vankelijk liet aanzien. De verwachting is nu bijgesteld van vier naar zeven maanden. De benodigde materialen zijn op kortere termijn niet leverbaar. ALKEMADE Het Prins Bernhardfonds en de An jerfondsen in Zuid-Hol land vieren zaterdag hun vijftigjarig jubileum met gratis toegankelijke ama- teurkunstenfestivals in ze ven gemeenten. Dat zijn Alkemade, Barendrecht, Cromstrijen, Goedereede, Naaldwijk, Waddinxveen en Zederik. De festiviteiten in Alkemade vinden voornamelijk plaats op het Alkeburchtplein. Ze begin nen om half tien en duren tot half zes. 's Avonds vanaf acht uur houdt het Zuidhollands Centrum voor Amateurtoneel een eenakterfestival. Het gaat daarbij om vijf eenakters van de Franse kluchtenschrijver Georges Courteline. Tesamen vormen ze een avondvullend programma onder de titel „De Zeer natuurlijke angst voor slaag". Het onderwerp van de voorstelling is een bepaald type man: namelijk een die niet meer zo piepjong is, een redelijk niveau en navenant inkomen heeft. Hij doet het van angst haast in zijn broek om buiten de voor hem beken de, veilige, paden van het le ven te treden. Kortom iemand met een „zeer natuurlijke angst voor slaag". Reserveren voor deze voorstelling is moge lijk tussen vijf en zeven uur bij Wils Hoogenboom in Roelof- Programma Het buitenprogramma op het Alkeburchtplein in Roelof- arendsveen begint 's morgens om half tien met carillonspel. Muziekvereniging Liefde voor Harmonie vertrekt om kwart voor tien vanaf de Kerkweg richting Alkeburchtplein, al waar het korps een optreden verzorgt dat duurt tot kwart over tien. Dan opent burge meester Meerburg het festival officieel met een speech. Toneelvereniging Sint Pancra- tius geeft om half elf een een akter voorsteUing. Een half uur later treedt Volksdansgroep Plesjati onder leiding van Wim Bekooy op met dansen met internationale choreogra fie. Hierna, om half twaalf is het de beurt aan de Blumen- lander Musikanten, de plaatse lijke blaaskapel, met originele Egerlander muziek. De ge mengde zangvereniging Vox Laeta verzorgt om twaalf uur een concert. Samen met de plaatselijke volksdansgroep Kolo zingt en danst men vanaf half een op het Alkeburcht plein. Het programma wordt om tien over half een voortgezet door Kolo alleen, die internationale dansen voor het voetlicht zal brengen. De Ripse muziekver eniging Noméro treedt vanaf één uur op met een selectie uit het bestaande programma. Om half twee komt er een geheel ander genre aan de beurt. Dan is het de plaatselijke popgroep T.D.7 die een concert geeft. Andere popconcerten zijn om kwart voor drie door Kinder garten, om half vijf dopr The Twins" en om vijf uur door Weird Performance. Toneelvereniging Sint Theo- dulphus uit Oude Wetering treedt om twee uur op met een wagenspel. Een half uur later is dansgroep Move aan de beurt voor een uitvoering. Mu ziekvereniging Door Gunst Verkregen uit Nieuwe Wete ring speelt om kwart over drie een selectie uit haar program- dia. Dat wordt zittend in or- kestverband uitgevoerd. Ver volgens komt dansgroep Move nog een keer op het podium om kwart voor vier. Om vier uur komt de Oude Adese to neelvereniging VIOS met ori gineel straattheater. Cultuurfonds Het Prins Bernhard Fonds en de daaraan verbonden vijftien Anjerfondsen vormen samen het grootste particuliere cul tuurfonds van Nederland. Het Prins Bernhard Fonds subsi dieert projecten met een over wegend landelijk karakter of belang. De Anjerfondsen zijn gericht op Culturele projecten van regionaal of plaatselijk be lang. Voor zowel het Prins Bernhard Fonds als de Anjer fondsen geldt dat zij met name subsidie verlenen aan initiatie ven en projecten waarbij zelf werkzaamheid en particulier initiatief een belangrijke rol spelen. Het huidige werk van het Prins Bernhard Fonds en de Anjerfondsen heeft geen enke le relatie meer tot het doel waarvoor het in de Tweede Wereldoorlog werd opgericht. Op initiatief van verzetsmen sen werd toen geld ingezameld om vliegtuigen en ander oor logsmateriaal te kopen en daarmee de strijd van de geal lieerden te steunen. Na de be vrijding werd de doelstelling veranderd in „het ondersteu nen van de cultuur in Neder land". Het Prins Bernhard Fonds dat met een paar duizend gulden begon, keert, samen met de Anjerfondsen, zo'n negentien miljoen gulden per jaar uit aan stichtingen en verenigingen die werkzaam zijn op het ter rein van cultuur en natuurbe houd. Dit geld is afkomstig uit verschillende bronnen, zoals collectes, giften, schenkingen, Algemene Loterij Nederland en Sport Toto Lotto. Dank zij de Anjerfondscollecte kan het Zuidhollandse Anjerfonds jaarlijks ruim één miljoen gul den aan subsidies verlenen. De collecte wordt ieder jaar in de maand juni gehouden; dit jaar is dat van 18 tot en met 24 juni. Iris Wassenburg Beste Beesten Baasje De negenjarige Iris Wassenburg (rechts) is uitgeroepen tot „Alphens Beste Beesten-Baasje". De Grootste Dierenvriend werd Grietje Klomp (links). De verkiezing van het Beste Beesten-Baasje en de Grootste Dierenvriend maakten deel uit van het schapenscheerdersfeest dat afgelopen zaterdag gehouden werd rond de kinderboerderij Zegersloot in Alphen aan den Rijn. Iris en Grietje kregen gisteren hun prijzen overhandigd door dierenarts C. Verheijden. Alle kinderen tussen de acht en zestien jaar konden meedingen naar beide titels. Zij moesten daarvoor een wedstrijdformulier inje- veren bij de stand van de dierenarts en in het geval van het Beste Beesten-Baasje hun huisdier laten keuren door dierenarts Verheijden van de Alphense dierenkliniek. In samenspraak met me vrouw Sakko van de Dierenbescherming en Jaap Breek van de Stichting kinderboerderijen koos Verheijden de winnaars. Iris werd Beste Beesten-Baasje omdat zij niet alleen haar konijn Knabbel uitstekend verzorgt, maar ook omdat zij veel over konijnen weet te vertellen en belangstelling heeft voor andere dieren, vooral de dieren op de boerderij van haar opa. Grietje Klomp bracht een mooi werkstuk mee over de ooievaar. Door er op school een spreekbeurt over te houden bracht zij dit dier ook hier onder de aandacht. FOTO: WIM VAN NOORT bioscopen JONGEREN ZIEN AF VAN NIEUWE KRAAKACTIE Wethouder Nugteren kleurt de honderdste stip groen. OUDE WETERING Wethouder W. Nugteren stond gistermorgen met een fraaie bos bloemen op de stoep bij mevrouw A.J. Bouwmeester-van der Meer aan de Burg. Boster- straat 23 in Oude Wete ring. Zij bleek de hon derdste aanmeldster te zijn voor een groene stip op het trottoir voor haar deur. Dit betekent dat zij zich verplicht om voort aan zelf het onkruid tus sen de tegels op het trot toir voor haar huis weg te halen. Het groene stippenplan in Al kemade behelst het plaatsen van groene stippen daar waar mensen wonen die geen prijs stellen op chemische onkruid- verdelging vlak voor hun huis. Omdat het gisteren de hon derdste stip was, zette wethou der Nugteren zich hoogstper soonlijk aan het verven. Het Alkemadese gemeentebestuur voert het groene stippenplan alleen uit in de woonwijk die wordt begrensd door de Sta tionsstraat, de Alkemadelaan, Weteringlaan en de Ringsloot. De gemeente heeft steeds meer te maken met mensen die geen prijs stellen op be spuiting van het trottoir. Toch moet onkruidgroei worden be streden omdat het de wateraf- voergoten van de straten stag neert, evenals de waterafvoer naar de kolken. Ongewenst groen op paden én trottoirs staat bovendien onverzorgd en veroorzaakt gladheid bij regen. Handmatig verwijderen van onkruid is veel duurder dan éénmaal per jaar preventief spuiten in het voorjaar, tenzij de bewoners zelf bereid zijn de handen uit de mouwen te ste- Overigens stopte Alkemade al in 1989 met het gebruik van chemische onkruidbestrij dingsmiddelen in de plantsoe nen. Alleen op bestratingen waar weinig wordt gelopen en geen groene stippen zijn ge plaatst nemen werknemers van openbare werken nog de gifspuit ter hand. WOUBRUGGE Er is nog geen zicht op een on derkomen voor de onge veer vijftien jongeren uit Woubrugge die twee maanden geleden een pand aan de Comriekade kraakten. Met de actie eis ten de jongeren aandacht voor hun gedwongen „straatleven". Pogingen van de gemeente om voor een jongerenpand te zor gen zijn tot nu toe op niets uitgelopen. Het ziet er niet naar uit dat er op korte termijn wel een aan vaardbare oplossing aan de jongeren kan worden geboden. „Binnen Woubrugge zelf zijn de mogelijkheden uiterst be perkt. De jongeren willen een eigen ruimte, waar ze 24 uur per dag en zeven dagen per week in en uit kunnen lopen. Zoiets is er in Woubrugge ge woon niet", meldt gemeentese cretaris T. Meester desge vraagd. Overleg met de jeugdsociëteit Woodbridge, die een avond in de week een zaal huurt in ge bouw De Wijk, heeft niets op geleverd. Bovendien is die ene avond in de week te beperkt, zo menen de jongeren. De sug gestie van de groep om zelf een pand neer te zetten waar naar de gemeente geen omkij ken heeft, is door de gemeente afgewezen. Woordvoerder Leendert Noor- dergraaf van de jongeren be grijpt die houding niet. „Er wordt geklaagd over overlast van jongeren die met brom mers door het dorp rijden en bij elkaar zitten. Daar ben je vanaf zo gauw er een eigen honk is. Dat willen we zelf bouwen. Een jaar geleden al stelden we voor om een oude bouwkeet van de voetbalver eniging daarvoor te gebruiken, maar de gemeente zei nee". Twijfel Noordergraaf twijfelt of de ge meente wel echt zoekt naar een oplossing. Een telefoontje naar burgemeester Brouwer de Koning gaf geen reden tot hoop. Reden voor de jongeren om onrustig te worden. Noor dergraaf: „We denken niet aan een nieuwe kraakactie, maar we zinnen op andere vormen van actie. Zo schieten we niks op. Het oude kraakpand aan de Comriekade is trouwens geen oplossing meer, nadat an dere jongeren het hebben ver nield De komende maand kunnen de jongeren drie avonden per week terecht in gebouw De Wijk, op maandag-, dinsdag en donderdagavond in de klei ne zaal. „Dat hebben we zelf geregeld voor een huur van 300 gulden. Maar het is niet wat we willen. Om elf uur moeten we daaruit en op de resterende dagen moeten we toch weer de straat op. Het enige verschil is dat we de kerk hebben verruild voor het winkelcentrum." Of het afhu ren van De Wijk na deze maand wordt voortgezet hangt af van hoe het bevalt. „Dat is ook een kwestie van geld", al dus Leendert. Schraalhans Volgens Meester is Schraal hans ook keukenmeester in het gemeentehuis van Wou brugge. „Als je weinig geld hebt, kun je weinig doen". De gemeentesecretaris vindt ech ter dat er meerdere bezwaren kleven aan de wens van de groep jongeren. „Nu is het deze groep, maar er zijn er meerdere in Woubrugge. Die willen straks ook allemaal een eigen honk. Er zijn in het dorp faciliteiten aanwezig in De Wijk. Daar moet dan ook maar gebruik van worden gemaakt. Je kunt niet voor elke groep een apart gebouw neerzetten". Als de gemeente mocht beslui ten om het pand toch te ver huren aan de jongeren, dan zou zij zich vastleggen voor een lange reeks van jaren. „We hebben het pand dichtge timmerd na de kraakactie, maar daarna is het twee of drie keer weer opengebroken. De ruiten, het keukenblok en wat er verder nog stond is bij die acties gesloopt. Dat bete kent in ieder geval al een ex tra schadepost van 30.000 gul den. Dat maakt een opknap beurt voor verhuur er niet aantrekkelijker op", verklaart Meester de overwegingen van het gemeentebestuur om het pand slooprijp te verklaren. Bovendien zou verhuur aan de jongeren betekenen dat het de komende tien jaar niet moge lijk is om een kantoorvleugel te bouwen aan de brandweer garage en zou de modelbouw vereniging van Woubrugge worden afgewezen, die ook be langstelling voor het pand aan de Comriekade heeft getoond. Tenslotte spelen overwegingen in het kader van de gemeente lijke herindeling mee. Wou brugge maakt vanaf 1 januari volgend jaar deel uit van Ja- cobswoude en wil de mogelijk heid om alle gebouwen voor de samengevoegde ambtelijke staf in Woubrugge te concen treren, achter de hand houden. Die concentratie zou goed pas sen rond het dan te slopen voormalige kraakpand. Voor een nieuwe kraakactie van de jongeren is Meester niet bang. „Daarvoor hebben we al een oplossing bedacht". ZOETERWOUDE De Zoeterwoucise woning bouwvereniging Willi- brord wil het groot onder houd in het Tranendal voortzetten. Subsidieis aangevraagd voor de laat ste 22 woningen in het ge bied Eloutstraat evenzijde en verder de Roodenburg- straat en de Korte Mie- ning. De woningbouwver eniging verwacht eind dit jaar toestemming te heb ben om het groot onder houd te kunnen uitvoe-, ren. Willibrord houdt vanavond de jaarvergadering. Aanvang acht uur in Don Bosco. Het bestuur van de vereniging is tevreden met de huidige gang van za ken. Er zijn in Bloemenweide 9 bejaardenwoningen in aan bouw terwijl de komende 8 a 10 jaar 65 woningwetwoningen gerealiseerd kunnen worden. In financieel opzicht is Willi brord goed gezond. De bejaardenwoningen waar veel vraag naar is worden vlak bij bejaardencen trum Huize Emmaus gebouwd. De woningen beschikken over enige aanpassingen waardoor het voor de ouderen gemakke lijker wordt de woning te be treden. De 9 huizen komen aan het Madeliefpad in Bloe menweide. In die nieuwe woonwijk zijn eveneens 44 premie-koopwo ningen in aanbouw. Deze zijn voor de woonruimteverdeling van groot belang in verband met de doorstroming. Hierdoor komen immers goedkope wo ningwetwoningen beschik baar. Dat betekent dat de wo ningbouwvereniging minder nieuwe woningen hoeft te bouwen. Voor het jaar 1991 denkt Willibrord 9 eengezins- de huursector te Het eigen vermogen van de woningbouwvereniging is sterk gegroeid door de rente- winst bij de omzetting van dure naar goedkope leningen. De rijksoverheid laat deze winst grotendeels bij de wo ningbouwverenigingen ter versterking van de zelfstan digheid. De onderhoudsreser- ve is nog laag maar staat aan de goede kant van de balans. Met de nieuwe woonruimte- verordening van de gemeente Zoeterwoude kan Willibrord instemmen. De mogelijkheden om de woningen toe te wijzen aan de mensen, die gelet op het inkomen hiervoor het meest in aanmerking komen, zijn verbeterd. ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA I (Van Boetzelaerstrai 01720-20800): Young Einst 18 45, 21.15. wo. ook 13.45 ROCINEMA II: Look who'i (al); 18.45, 21.15. wo. ook EUROCINEMA III: Turn ir Hooch (al); 18.45, 21.30. Vi 13.45. EUROCINEMA IV: van the fourth of july (12); 20.15 rTPf «n Co (al); wo. 14.00. Vin id! LEIDEN LUXOR (Stations tel. 071-121239): Deli 19.00, 21.15. LIDO (Steenstraat 39. tel. 1241: Devil (al); Tango cash (16); affairs (12); Look who's talk ''Se 14.30, 19.00, 21.15. Family b tien (al); 19.00, 21.15. 14.30. Reddertjes (al); wo. •TRIANON (Breestraat 31 123875): When Harry met Si 19.00, 21.15. REX (Haart straat 52. tel. 071-125414): bums (16); 21.15. VOORSCHOTEN GRE (Schoolstraat 69, tel. 0171! Dead poets society (al); ma. 20.15. Romuald Juliette 20.15. War of the roses; ma. 20.15. Young Einstein (al); wo. 14.00, 15.45. Oliver ma. t/m wo. 14.00. Wassenaar ASTRA: The wil roses (al); ma. t/m wo. 20.00. I shrunk the kids (al); wo. 14 DEN HAAG* ASTA: 1 (Spui 3463500): The Delinquent 14.00, 18.45, 21.30. ASTA no de Bergerac (al); 14.00, 21.30. ASTA 3: Tango Ci 14.00, 18.45. 21.30. BAB) (naast Den Haag Centrj 3471656): Family Busineiji. - c 01 AC - RARV 14.00, 19.15, 21.45. BABY Dreams (al); 14.00, 19.00, BABYLON 3: Dead poets (12); 14.00, 19.00, 21.30. :ai 0 ch IH.UU, ia.UU,tl.JU.. (Buitenhof 20, tel. 3630637): affairs (12) 14.00, 18.45, ,et CINEAC 2; Shocker no m Nice Guy (16); 18.45, 21.30. do. ook 14.00. CINEAC 3: or Buck (al); 14.00, 18.45. Drivin ,0 Daisy (al); 21.30. METROFr (Carnegielaan, tel. 3456756) who's talking (al); 14.00, m 21.30. METROPOLE 2: Sti 6 (al); 14.00, 18.45, 21.30. TROPOLE 3: The fabulous J 18.45, 21.30. ma. di. do. ook) METROPOLE 5: War of IN on (al); 14.00. 18.45, 21.30. OI (Herengracht 13, tel. 3462400 i who's talking (al); 13.45, ua 21.30.* ODEON 2: Johnny H'SC me (12); 13.45, 18.45, 21.30. k ON 3: An innocent man (12): in 18.45, 21.30. ODEON 4: Sh uc (al); 18.45, 21.30. ma. di. 14.00. STUDIO 1 (Kettingstra tel 3656402): White hunter, hearth (al); 19.00, 21.45. wgo 14.00. STUDIO 2: Roger ien 19.00, 21.30. STUDIO 3: Tro ,pf pour toil (16); 19.15, 21.15. FILMHUIS: Zaal 7; Sailor's dd° 19.30, 21.45. Zaal 2, Drugstoi |ei boy; 19.30. Sweetie; 21.45. 19.30, 21.45. Farinet-I'or d montagne; ma. Wir bergler bergen; di. Die letzten heii IL, menter; wo. Der 10 ir~* nd KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 2: Oliver Co; w METROPOLE 4: Oliver 14.00. ODEON 4: Honey, the kids; wo. 13.45. STUDI derklumpen; Kuifje en meer: wo. 14.30. ■.iHiHiuaanrf ■U APOTHEKEN De avond- en diensten van de apotheken In gio Leiden worden waarg< door de apotheken die ook dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEK ZEN LEIDEN Ongevalle elke dag Academisch Ziekenh I halve van dinsdag 13.00 u. tot dag 13.00 u. (Diaconessenhuis nieken tel 155543, afdeling S.< 175639) en van vrijdag 13.0q zaterdag 13.00 u. (Elisabetf De Geneeskundige Dienst I verhuisd van de Roodenburg in Leiden naar de Cronesti 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMINI GEBOREN KIND Hulpverle g ongewenste zwangerschap vodl der en kind. Bel tel. 071-8963»\ 897762; 033-620244 (dit laatst mer is dag en nacht bereikba CENTRALE REGISTRATIE K! 1 OPVANG (Koornbrugsteeg 2 EK Leiden, tel 254810.) Infi over en aanmelden voor kii vang in Leiden. Geopend: ma dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE MELDPUNT LEIDEN Ketel steeg 10. Ma. t/m vr. telefoni reikbaar van 10.00 tot 16.00 120903. Spreekuur ma. 13.0 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL disch Adviesbureau, Ketelb steeg 10, tel. 130775; afdeling ling vreemdelingenrecht: ma en do. 18.30-20.30, afdeling vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdien den e.o. Voor een gespr mens tot mens. Vertrouwelijk, nacht bereikbaar. Telefoon^ achterop de telefoongids 125202). BUREAU VOOR RECHTSHU Herengracht 50, Leiden tel. 1g 01720-72611 Alphen aan de Spreekuren volgens afspraak. RAAD VAN ARBEID Hoge 306, Leiden, tel 071-899375.1 geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 1 Telefonische informatie over bijslag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW SCHOTEN Spreekuren: ma 20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 seweg 33, Voorschoten. Tel. SP HULP- EN INFORMATIEI Groenesteeg 33, Leiden. TAh 134640 of 071-144600. Hulp e(d matle op medisch, Juridisch en gebied, werk, sociale verzeka huurkwestles. Spreekuur: elk derdag van 20.00-21.00 u. STICHTING VRIJWILLIGERS TRALE Pallasstraat 1, Alph den Rijn. Tel. 01720-33033. ding en opvang van mensen, welke reden dan ook, tijdel nodig hebben. Bovendien wori matle verstrekt over andere rr heden van hulpverlening en reikbaarheid daarvan. VRIJWILLIGERS CENTRALE gegracht 246a, Leiden. Tel. Dagelijks bereikbaar van 9.0 u. voor informatie over vrijw werk en cursussen of gesprek. MEIDENTELEFOON Tel 141616, bereikbaar maand 20.00, donderdag 19.00-22. WERKENDE JONGEREN ten- en Informatieuur Elke di avond van 17.00 tot 20.00 u kantoor Koppenhlnksteeg 2, Tel. 071-121139. Borstvoeding wumu Begeleiding i. Telefonische hulpdlenJ praktische hulp en Informatl 170083, 215332 of 312556.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12