België kan niet zonder Ceulemans Zoon beroemde Siciliaanse advocaat pleit contra mafia "j SPORT Qeidóc.Qowtant WOENSDAG 13 JUNI 1990 PAGINA 19 Duitse bond vol afgrijzen ERBA De Westduitse voetbalbond DFB heeft officieel zijn afkeuring uitgesproken over de misdragingen van supporters voor en na de wedstrijd van zondag tegen Joe goslavië in Milaan. De bond gaf gisteren een persbericht uit met de tekst: MDe Duitse ploeg en de WK-delegatie van de bond zijn geschokt door de rellen. De verantwoordelijken zijn niet onze supporters. Door hun gedrag hebben ze de traditio neel vriendschappelijke banden met Italië geminacht, het aanzien van hun eigen land met voeten getreden, de tota le voetbalsport en de Westduitse ploeg in het bijzonder Bond en spelers houden de goeden te na. „We vinden het onjuist de hele.supportersschare te kritiseren. De meeste aanhangers hebben zich voorbeeldig gedragen". Volgens de Westduitse berichtgeving waren onder de relschoppers eveneens vijftien tot twintig mensen uit de DDR. Van Swieten en Blankenstein als toeschouwers PALERMO De Nederlandse scheids rechters Blankenstein en Van Swieten behoorden tot de toeschouwers bij het openingsduel van het Nederlands elftal. Blankenstein werd door de FIFA niet goed genoeg werd bevonden om tijdens het WK te fluiten. Het Nederlandse sport wereldje was uit gebreid present in Palermo. PSV-mana- ger Ploegsma, de trainers Westerhof, Ja cobs, Van Veen en Jongbloed, alsmede de (oud-)voetballers Mühren, Keizer, Molenaar en Swart werden in het sta dion gesignaleerd. Ook wielerploegleider Peter Post behoorde tot de toeschouwers. Feyenoord contracteert Roemeen Ovidiu Sabau DEN HAAG Feyenoord, waar Hagenaar Harry van der laan inmiddels een driejarige contract heeft ondertekend, rondt deze week de besprekin gen af met loan Ovidiu Sabau. Het is de bedoeling dat de Roemeense international, één van de uit blinkers in de met 2-0 gewonnen WK-wedstrijd tegen de Sovjetunie, een contract voor vier seizoe nen tekent. De 22-jarige middenvelder van Dina- mo Bukarest scoorde in 22 interlands reeds zes keer. Hij bereidde zaterdag het eerste doelpunt van Lacatus voor. Feyenoord profiteert van het feit dat de Roemeense voetballers sinds de revolu tie van december vrij gemakkelijk het land kun nen verlaten. Voordien was dat vrijwel onmoge lijk. Vorige week tekende sterspeler Hagi reeds voor Real Madrid. Tijdens de wereldtitelstrijd staan verschillende andere Roemenen, onder wie de aanvallers Lacatus en Raducioiu, in de etalage. Volkswijk Cep viert geen feest na goal Schillaci PALERMO In de volkswijk Cep van Palermo is dagen na de eerste triomf van Italië nog steeds geen feest gevierd. In de buurt waar Salvatore Schillaci, de maker van het enige en win nende doelpunt van de squadra azzurra tegen Oostenrijk, oor spronkelijk vandaan komt, heer ste een beklemmende stilte. Waar heel Italië uitgebreid aan het car navallen sloeg, waren de bewo ners van Cep triest na de 1-0 van afgelopen zaterdag. De reden is dat sinds enige tijd een achtjarig meisje uit de armoedige wijk wordt vermist. Zo lang over haar lot niets bekend is, viert Cep geen feest. Lege plaatsen ondanks record-verkoop ROME Trots maakte de organisatie van het WK onlangs bekend, dat 92 procent van alle toegangsbewijzen was verkocht. Hoe is het dan mogelijk, dat sommige stadions in de eerste week van het toernooi voor meer dan de helft leeg ware, vragen velen zich af? De organisatoren zeggen dat een groot gedeelte van de 2,7 miljoen kaartjes is verkocht aan de tien officiële sponsors van het evenement. Ook Italiaanse be drijven schaften massaal kaarten aan en distribueerden die onder hun grote klanten. „Die kaarten zijn gebruikt in reclame-campagnes. Blijkbaar hebben de mensen die ze ontvingen de tickets niet allemaal gebruikt", aldus een woordvoerder van „Italia 90". VERONA Het kan na tuurlijk geen toeval zijn dat België pas met Zuid- Korea afrekende toen Jan Ceulemans in het veld stond, Een schip zonder kapitein kan varen, maar de koers blijft altijd onge wis. Ceulemans heeft di rect niet zo veel bijgedra gen tot de overwinning van 2-0, maar de 33-jarige aanvoerder geeft rust aan het hele elftal, maakt in de aanval door schijnbaar eenvoudige acties wegen vrij voor zijn medespelers, kiest posities waar drei ging van uitgaat en ver eenvoudigt daardoor de taak van zijn ploeggeno ten. Enzo Scifo, die een zeer actie ve wedstrijd speelde, die hard werk bij vlagen versierde met beeldschone acties, mist de mogelijkheid iets af te dwin gen door zijn simpele aanwer zigheid, een soort Belgische Gerald Vanenburg dus. Bonds coach Guy Thijs gebruikte Ceulemans pas in de tweede helft, als vervanger van Van- derlinden, die letterlijk en fi guurlijk doelloos over het veld liep. Ceulemans, de Belgische record-international, was niet gelukkig met zijn positie als bijna-eerste keus international. „Er was ook vooraf", vertelde hij, „geen plan mij op een be paald moment in de wedstrijd in te zetten. De coach had daarover geen afspraken ge maakt". Marc Vanderlinden, die de Belgen de weg naar de doel punten niet had kunnen wij zen, reageerde na afloop ver ongelijkt. „Het lijkt wel of de heer Thijs iedereen te vriend wil houden." Thijs is een man die dat zonder twijfel wil, maar hij zal dat onder geen enkele voorwaarde doen, als het ten koste gaat van het elf tal. „Ceulemans en ik hadden na een lang gesprek, dat al weer enkele dagen oud is, de afspraak gemaakt, dat ik hem zou gebruiken, als België hem nodig had. Dat moment was daar". Onbekend „Een eerste wedstrijd is nooit de gemakkelijkste, zeker niet tegen een onbekend land. Toch zijn wij de strijd goed be gonnen, wij hadden in de eer ste minuten al twee doelpun ten kunnen maken. Toen dat niet lukte ontstond er enige angst voor de tegenacties van Korea". Die angst was, voor een door alle wateren gewas sen ploeg als de Belgische, na tuurlijk ongegrond. Choi Soon-ho en Kim Joo-sung zijn behendige, maar nimmer drei gende aanvallers. Preud'hom- me heeft daardoor slechts twee kwade momenten gekend. Het eerste kort voor rust, toen Hwang hard op hem doorliep, het tweede na een zwak mo ment van Demol, waardoor Hwang een gemakkelijke kop- kans kreeg. Aan het duel met één van de zwakkere deelnemers in het toernooi hadden de Belgen een veel ruimere overwinning moeten overhouden. Winst echter blijft winst, ook al wa ren de doelpunten van Degry- se (54) en De Wolf (64) zondag streffers. Degryse maakte ge bruik van een moment van dwaasheid van de Koreaanse doelman Choi, De Wolf schoot volledig onverwacht van 25 meter in de kruising. Het Belgische probleem blijft de kwetsbaarheid in de verde diging, waar Demol in het centrum soms schutterde, Ge- rets een aantal keren aan de verkeerde kant werd gepas seerd en De Wolf op de linker flank een handvol beginners- fouten maakte. De tweede zorg moet de geremdheid van de aanval in de eerste helft Met een fraaie lob over de Koreaanse doelman In- Young Choi brengt Mare Degryse België op zijn. Dat kan niet uitsluitend op naam van Vanderlinden worden geschreven. Bij zo veel overmacht, vooral op het mid denveld, had België tot een score moeten komen als Tsje- cho-Slowakije tegen de Vere nigde Staten. Dat had zelfs in de drie kwar tier van de tweede helft nog gekund. Tegen de steeds ver der wegzakkende Aziaten, werd de weg naar de af en toe verbluffende doelman Choi wel erg breed. Eric Gerets, die de taak als aanvoerder van Jan Ceulemans had overgeno men, was daarom niet echt te vreden. „Meer doelpunten dan twee was natuurlijk beter en zeker ook mogelijk geweest. Zij hadden een erg goede kee per. Wij hebben er allemaal hard voor gewerkt, zeker Enzo Scifo, die naar mijn mening bij Auxerre, waar hij gemakkelij ker kan voetballen dan hij kon bij Anderlecht of Internazio- nale, veel completer is gewor den. Hij doet ook verdedigend een belangrijk deel van het Eeh winstpunt, voor de man die, bij zijn doelpogingen niet gelukkig was, maar met inzet probeerde de taak van Jan Ceulemans over te nemen. Zelfs tegen Zuid-Korea kon den de Belgen Ceulemans ech ter nog niet missen. sportuitslagen GROEP E: België-Zuid-Korea 2-0 (0-0): 52. De gryse 1-0. 64. De Wolf 2-0. Scheids rechter: Mauro (VSt). Toeschouwers: 32.486. België: Preud'homme; Gerets, Clij- sters. Demol. De Wolf; Emmers. Sci fo. Van der Eist. Versavel; Vanderlin den (46. Ceulemans). Degryse. Zuid-Korea: In-Young Choi; Kang-Hee Choi, Park. Gu; Young-Jin Lee (46. Cho), Hong, Chung. Noh (63. Tae-Ho Lee). Kim; Soon-Ho Choi. Hwang. STAND: 1. België1-2 (2-0) 2. Spanje0-0 (0-0) 3. Uruguay0-0 (0-0) 4. Zuid-Korea1-0 (0-2) GROEP F: Nederland-Egypte 1-1 (0-0): 58. Kieft 1-0. 82. Abdel-Ghani 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Soriano Aladren (Spa). Toeschouwers: 33.000. Gele kaart: 56. Ahmed Ramzi (Egy). 57 Kieft (Ned). Nederland: Van Breukelen; Van Aerle, Ronald Koeman, Rutjes. Van Tigge- len; Vanenburg (46. Kieft), Rijkaard, Wouters. Erwin Koeman (69. Witsch- ge); Van Basten, Gullit. Egypte: Shobeir; Yassin. Ibrahim Has san, Hani Ramzi, Yakan; Ahmed Ramzi (69. Tolba), Abdel-Ghani, Youssef, Abdou, Abdelhamid (69. Ab- del Rahman); Hossam Hassan. STAND: 1. Egypte1-1 (1-1) 2. Engeland1-1 (1-1) 3. Ierland1-1 (1-1) 4. Nederland1-1 (1-1) PROGRAMMA Vandaag Groep E (Udine): Uruguay-Spanje, 17.00 uur. Groep B (Napels): Argentinië-Sovjet- unie. 21.00 uur. Morgen Groep B (Bari): Cameroun-Roeme- nië, 17.00 uur. Groep D (Bologna): Joegoslavië-Co- lombia, 17.00 uur. Groep A (Rome): Italië-Verenigde Staten. 21.00 uur. TOPSCORERS 1Skuhravy (Tsj), Careca (Bra), Matt- hëus (BrD). Lacatus (Roe) 2 5. Klinsmann (BrD). Bilek (TsJ), Hasek (Tsj). Luhovy (Tsj), Schillaci (Ita), Omam Biyik (Cam). Redin (Col), Val- derrama (Col), Caligiuri (VSt). Völler (BrD), Brolin (Zwe). Jozic (Joe), Cay- asso (Cos), Lineker (Eng), Sheedy (Ier), Degryse (Bel). De Wolf (Bel). Kieft (Ned). Abdel-Ghani (Egy) allen 1. KAARTEN Rood: Kana Biyik (Cam). Massing (Cam, 2x geel). Mynalda (VSt). Geel: Lacatus (Roe), Sensinl (Arg), Kadlec (Tsj). Kubik (Tsj). N'Dip (Cam), M'Bouh (Cam), Herzog (Oos), Tsjidija- toelin (Sov), Meola (VSt), Trlttschuh (VSt), Eissa Abdulrahman (VAE), Ibra him Abdulrahman (VAE), Youssef Mo- hamed (VAE), Brehme (BrD), Mozer (Bra), Branco (Bra). Dunga (Bra), Joa- kim Nilsson (Zwe), McMahon (Eng), Ahmed Ramzi (Egy), Kieft (Ned). Goed doe1 Een gedeelte van de opbrengst uit de verkoop van het gras in het Olympisch stadion van Rome gaat naar een goed doel. Het gras wordt na de finale op 8 juli verkocht. Een kleine 400.000 gulden, naar schatting zeven procent van de op brengst, is al overgedragen aan de kankerbestrijding. Rodax De Oostenrijkse international Gerhard Rodax heeft maandag een contract voor vier jaar ge tekend bij Atletico Madrid. Rodax, die vorig seizoen voor Admira Wacker uit Wenen 35 doelpunten maakte, kostte bij na vier miljoen gulden. Fonseca US Cagliari, gepromoveerd naar de Serie A, heeft de Uru- guayaanse international Da niel Fonseca aangetrokken. De 20-jarige aanvaller, die uit kwam voor Danubio uit Mon tevideo, gaat voor drie jaar naar Sardinië, met een optie voor een vierde seizoen. Schwartz Stefan Schwartz maakt het Zweeds kwartet bij Benfica compleet. De verdediger van Malmö FF tekende voor drie seizoenen. Coach Eriksson, middenvelder Thern en spits Magnusson zijn de overige Zweden bij de Portugese club. Joegoslavië Ivica Osim,bondscoach van het Joegoslavische nationale elftal, zal zijn elftal na het echec tegen de Bondsrepubliek op vier plaatsen wijzigen. Ver dediger Stanojkovic, de mid denvelders Brnovic en Saba- donovic en aanvaller Jarni zullen tegen Colombia hun op wachting maken. Hinder Richard Cough is gistermiddag naar huis gevlogen. De Schot, uitkomend voor Glasgow Ran gers, ondervond te veel hinder van de voetblessure die hij op liep in het duel tegen Costa Rica. Cough is de eerste speler, die de eindronde van de WK voortijdig verlaat. Ultimatum De Braziliaan Carlos Dunga heeft de clubleiding van Fio- rentina een ultimatum gesteld. De middenvelder, die tot 1991 onder contract staat bij de club uit Florence, eist dat zijn con tract tussentijds met drie jaar wordt verlengd. Wanneer het bestuur van Fiorentina zondag nog niet op die eis is ingegaan vertrekt hij. Torino en Juven- tus hebben al belangstelling getoond. GIUSEPPE MAZZARELLA TIJDELIJK IN DIENST VAN ITALIA'90 Door onze verslaggever in Italië Onze fotograaf in Italië Frank Werkman PALERMO 1— Giuseppe Maz- zarella zou zo een rol kunnen spelen in de films Godfather I en II. Maar dan wel aan de „goede kant". Met zijn be schaafde voorkomen en zijn keurige uitspraak van het En gels geeft de 24-jarige bijna-ad- vocaat uit Palermo bovendien bepaald blijk van een anti-Ma- fia instelling. Die hij met hel dere ogen vanachter zijn luxueuxe hoornen bril nog graag onder woorden brengt ook. Mazzarella, Beppe voor intimi, is pro Sicilië en contra de ma fia, daarover laat hij geen en kele twijfel bestaan. Giuseppe Mazzarella is een zoon uit een bekend, zo niet beroemd Sicili- aans juristen-geslacht. Zijn oom is een fameus advocaat en doceert net als zijn vader, die tevens bij een bank werkt, aan de universiteit van Palermo. Mazzarella sr. heeft net als Gi- useppes vader een aantal boe ken op zijn naam staan, maar deze handelen over historie, terwijl die van zijn oom recht als thema hebben. Giuseppe is nog niet zo ver. Hij is bezig aan een praktijkstage van twee jaar, waarna hij zich vestigt als advocaat in het kan toor van vader en oom in een onopvallend, maar qua inte rieur imposant pand in een zij straat van een van Palermo s beroemde boulevards, de Via Liberta. Vanaf 21 mei al is Gi useppe Mazzarella, net als zijn 19-jarige zusje Chiara werk zaam voor Italia '90. Hij maakt deel uit van het accreditatie- bureau, zij zit achter een balie van het informatie-gedeelte van het perscentrum. „Het leek me leuk om deze baan voor een tijdje te bekleden", vertelt de innemende advo- caat-in-spé. „Je komt in con tact met veel mensen uit alle mogelijke uithoeken van de wereld en je ziet van binnenuit hoe de organisatie in elkaar steekt en functioneert. In dat laatste opzicht heb ik niet zul ke goede bevindingen. Slechts gedurende een viertal dagen hebben we het echt druk ge had; voor de rest is er nauwe lijks wat te doen. Daarbij krijg ik de indruk dat er te veel geld is besteed op een verkeerde manier. Bij een betere plan ning hadden veel zaken beter geregeld kunnen zijn voor minder geld". Strijkstok Giuseppe Mazzarella pikt zelf overigens een redelijk graantje mee van het rijkelijk gefinan cierde evenement. Bij zijn af zwaaien op 23 juni heeft hij het voor Siciliaanse begrippen ka pitale bedrag van circa 4500 gulden verdiend. Een bedrag dat natuurlijk ook voor hem leuk is meegenomen, maar waarop Giuseppe Mazzarella niet heeft zitten wachten. Het maakt hem echter wel eens te meer duidelijk dat er voor sommige mensen bij het WK voetbal meer aan de strijkstok blijft hangen dan redelijk lijkt. Waarbij de link met de mafia snel is gelegd. Mazzarella jr. is bij uitspraken over de beruchte misdaad-or ganisatie niet kinderachtig, hetgeen wellicht iets heeft te maken met zijn jeugdige leef tijd. „De mafia zit overal", zegt hij onomwonden. „Overal in Italië. En dus ook bij het WK voetbal. Bijvoorbeeld bij het verstrekken van bouw-op- drachten en dergelijke. Ieder een weet dat hier, maar er ge beurde tot voor kort vrijwel niets tegen. En dat nu moet gaan veranderen". Hij vertelt over de studenten onrust, die in februari van dit jaar de kop opstak. Vrijwel on opgemerkt vanwege het vreed zame karakter door de rest van Europa, maar de Italiaanse me dia stonden er maandenlang bol van. „Het begon als een protest tegen de nieuwe wet van de regering over privatise ring van de studie aan de uni versiteiten", vertelt Mazzarel la. „De kwaliteit van de uni versiteiten was al niet zo best in een aantal opzichten, maar de voorgestelde maatregelen vanuit Rome ontmoetten voor al hier, in Palermo veel pro test. Hier begonnen de acties tegen de regering en die sloe gen over naar alle universitei ten in heel Italië. Mijn zuster Chiara heeft ook de universi teit in Palermo drie maanden bezet gehouden. Ze keurde de methode af, wilde een dialoog met de autoriteiten, maar zag toch het nut van deze actie in. De bezetting is stopgezet, om dat er van de regering een toe zegging afkwam dat het wets voorstel zou worden herover wogen". Het studentenprotest vanuit Palermo, zo vertelt Mazzarella jr., kreeg nimmer het karakter van mei 1968 Parijs, maar ont wikkelde zch gaandeweg tot een demonstratie tegen het to tale maatschappelijke bestel op het door de mafia gecontro leerde Sicilië. „Wij merken persoonlijk weinig van de ma fia", vertelt Giuseppe Mazza rella. „Dat komt omdat wij in een onafhankelijke positie ver keren. Maar anderen, mensen die bij een gewone baas wer ken, hebben er wel degelijk mee te maken. Daar is bij het verkrijgen van opdrachten voor diensten en goederen de invloed wel degelijk voelbaar. De huidige studenten-genera tie wil daar van af. Wij steu nen het transparante beleid van de burgemeester Leoduca Orlando van Palermo. Hij wil de eerlijke politiek, werd ech ter een paar maanden geleden naar huis gestuurd, in mei met 75.000 stemmen herkozen, maar nog steeds niet opnieuw geïnstalleerd, omdat er te veel oppositie is. Voor de rest van de wereld een heel merkwaar dige gang van zaken, maar niet ongebruikelijk voor Sicilië". Mzzarella was vanwege het beeindigen van zijn studie niet direct betrokken bij de studen ten-revolte van februari tot mei. Maar de acties van onder meer zijn zus Chiara hadden wel zijn diepste sympathie. „De acties zijn voorlopig stop gezet na de toezegging van de regering", vertelt hij. „We moeten nu afwachten wat daar van terecht komt. Net zoals we moeten zien of er iets gebeurt met het plan om bijvoorbeeld het perscentrum in Pallermo te laten staan en er een sportac commodatie van te maken". „Er zijn ook tegenstanders van dat idee. Zoals elk plan hier oppositie ondervindt. Er is bij voorbeeld een project om via de Europese gemeenschap wat te gaan doen aan Palermo, een historische stad van grote waarde, die nu aan vervuiling en verkeersdrukte ten onder dreigt te gaan. Maar als er geld beschikbaar komt, moet dat wel op de juiste plaats raken. Niet in de zakken van de ma fia". Twee voetbalsupporters duiken weg als in Milaan een horde journalisten en fotografen een bezoek brengt aan arrestanten. Het merendeel van de opgepakten had de Westduitse nationaliteit. FOTO: ANP sportuitslagen BASKETBAL Internationaal dameatoernooi In Talpeh Nederland-Hongarlje 45-61 (17-34). Neder land naar verliezerspoule (5e t/m 6e plaats). CRICKET WK-crlcket B-landan Groep C: Denemarken-Verenlgde Staten 0- 2; Denemarken 212, Verenigde Staten 224/8 Elndetand: 1. Verenigde Staten 3-12, 2. Denemarken 3-8, 3. Gibraltar 3-4, 4. E C Africa 3-0. D: Nederland-Papua New Guinea 2- Van Troost 2 not out, Duller 0; Troost 3-8, Jansen 2-16, Lefebvre 1-15, Dul ler 0-6, Lubbers 2-2, De Leede 2-13, Apo- nso 0-10. Hongkong-Israel 2-0. Hongkong 332/4, Is rael 179. Eindstand: 1. Nederland 4-16, 2. Papua NG 4-12, 3. Hongkong 4-8, 4. Israel 4-4, 5. Argentinië 4-0. Gantwarg-SI|brands 1-1, Vatoetln-Clerc 2-0. Valnerls-Van der Wal 1-1, Mlts)anskl-G Jansen 1-1, Korenevskl-Scholma 1-1, Wlg- man-Stokkel 1-1, Schwartzman-Kra)ebrlnk Letsjlnskl-H. Jansen 1-1. Tussenstand na 2 wed- HONKBAL Europa Cup voor landskampioenen Haarlem Nlcols (Ned)-PUC (Fra) 11-2, 1 de Cams (Spa)-Rlmlnl (Ita) 3-10, Lucht (Bel)-Grosseto (Ita) 2-13. Europa Cup voor bekerwinnaars Neptunus (NedhParma (Ita) 7-8 PAARDESPORT Koersen van Hilversum 1e koers. 1609 m 1 Celester (Ao. de Wre de) 2.06,9-1.18,9. 2. Tall end Charlie, 3. Duke of Zullen. Toto: winnend 5,40, plaats 2,00 1,20 1,90, koppel 5,00, trio 20,20. 2e koers. 2000 m: 1. Easy Postille (A. de Wrede) 2.42,0-2.21,0. 2. Chan Williams, 3. Casslndra. Niet gestart: Caro B. Toto: win nend 4,40, plaats 1,50 1,90 2,00, koppel 59,20, trio 889,70. 3e koers, 2000 m: 1Dash Alone (A. Suyker- buyk) 2.40,6-1.20,3, 2. Candy White, 3. De Bles Princes Niet gestart: Erik Belwln. Toto: winnend 3,60, plaats 1,30 1,40 1,20, koppel 7,40, trio 30,30. 4e koers, 2000 m: 1. One te Many (R. Stam) 2.38,9-1 19,5, 2. Derby Star, 3. Diamond Space. Toto: winnend 2,80, plaats 1,40 1,80, koppel 4,40, trio 19,80. 5e koers. 1609 m: 1 Exact Kievitshof (H. Grift) 206.1-1.18,4, 2. Scurry Lobell, 3. Cherle Norion Toto: winnend 2,80, plaats 1,70 1,40 2,20, koppel 3,50, trio 34,70. 6e koers. 1609 m: 1. Fast Laukko (M. Man- nlnen) 2 04,0-1.17,1, 2 Duke of Wlnsser, 3. Boni, 4 Cassanova Boy. Toto: winnend 2,20, plaats 1,30 1,20 1,10, koppel 5,30, trio 18,40, kwartet 85,50. 7e koes. 2440 m: 1 Arndon One (J. Bai)le) 3.12,5-1.18,9. 2. Dave Shoeing. 3. Delight Nobo. Toto: winnend 3,12,5-1,18.9, plaats 2,00 3,70 3,00, koppel 10,70, trio 83,80. Be koers. 2900 m: 1. Champ Buitenzorg (M. Hue!) 3.52.6-1.20.2, 2. Bliksem V. 3. Blana- transs R. winnend 1,60, plaats 1,20 1,70 3,10, koppel 5,90, trio 48.30. Zlngana du Bols (F. Hoofdklasse: Wassenaar-HHC 3-0, Bloe men daal-Terrasvogels 1-0, Schledam-Twins 4-3, DSC "74-HCAW 0-14, O. Gezellen Sparta 1-0. TENNIS Toernooi van Rosmalen Herenenkelspel, 1e ronde: Sre|ber (Ts)V- Noah (Fra/1) 6-3 6-3, Welss (VSt>-Novacek (Ts|/2) 6-3 7-6, Patrick McEnroe (VSt)-Kem- pers (Ned) 6-0 6-3, Engel (Zwe)-Haarhuls (Ned/4) 7-6 7-6, Garnett (VSt)-Hogstedt (zw|/3)_odlzor (Nlg) 5-0, Cleveland Indians-Boston Red Sox 4-3. Milwaukee Brewers-Toronto Blue Jays 4-1, Chicago Whole Sox-Seattle Mariners 3- 1. California Angels-Kansas City Royals 3-2. National league: Montreal Expos-Philadel phia Phillies 5-0, Montreal Expos-Phlladel- phla Phillies 3-2, San Francisco Giants-At lanta Braves 8-3, Chicago Cubs-New York Mets 8-5, Pittsburgh Plrates-St Louis Cardl- plaats 6,80 1,70 4,60, koppel 104,90, trio 7702.10, kwartet niet gespeeld 10e koers. 2000 m: 1. Coloured Snow (A. Zwaan) 2 39.7-1.19.9. 2. Charty Ludwlg. 3. Always Again. Toto: winnend 6,40, plaats 1,20 1,20 1,10, koppel 6,00, trio 36,80. W-5: 1-1-6-2-5 Uitbetaling: f. 2.614.90 Omzet totalleetor f 246 332. 00 SCHAKEN NK In Hilversum 2e ronde: Van der Wlel-Blees afg De Boer- Nljboer 1/2-1/2, Van dar Sterren-Bosboom 1-0, Pllester-Ree 1-0, Kul|f-Douven 1/2-1/2,, Plket-Brennlnkmel|er 1/2-1/2. Stand 1 De Boer, Kuljf, Van der Sterren 1 1/2, 4 Pllester 1 1 afg., 5. Piket, NI|boer 1. 7. Douven. Blees, Van der Wiel 1/2 1 afg 10 Ree. Brennlnkmef|er 1/2, 12. Bos- 4 6-7 6-2, Reneberg (VSt/5)-Wood»or< (Aus) 6-2 6-4, Grabb (VSt/6)-Eltlngh (Ned)| 7-6 4-6 6-4, Holm (ZweI-Schapers (Ned) 6-4 7-5. Herendubbelspel, 1e ronde: Odlzor/Weke- sa (Nlg/Ken>-Noah/Novacek (Fra/Ts|/1) 6-4 6-7 6-3, Evernden/NIjssen (NZe/Ned/4>-Mo- ra/Page (Ven/VSt) 6-4 5-7 6-3 (Fra/10) 6-1 6-7 6-1, Cahlll (Aus)- Raoux (Fra) 6-4 7-6, Stoltenberg (Aus)-Jelen (BrD) 6-3 6-3. 2e ronde: Lendl (Ts|/1)-Youl (Aus) 6-4 6-2, Becker (BrD/3)-Chamberlln (VSt) 6-4 6-4, Edberg (Zwe/2)-Zoecke (BrD) 6-0 6-3. Toernooi In Birmingham Damesenkelspel, 1e ronde: Faber (VStV- Bakkum (Ned) 7-6 6-3 Toernooi In Florence AS Differ sn- (Ned)-Altur (Spa) 4-6 6-2 7-6. range-/ ge 7-1 (1-1) Eerste wedstrijd: 3-3. 3.53.05 (8 seconden bonificatie). 2 Cototti (Fra) op 0.58 (4 sec. bon.), 3 Jentzsch (DDR) (2 sec. bon 4. Calcaterra (Ita), 5. Casado (Fra). 6. Holm (Deo). 7 Ru4 (Fra). 8. Pensee (Fra). 9 Chkjrato (Ita). 10 Manoullov (Sov), 14. Crlquieilon (Fra). 18 Roche (Ier). 27. Delgado (Spa) allen z.t. als Coiotll. Alge meen klassement: 1 Abadie 3 55 08. 2 Co- lottl op 0.59, 3 Jèröme Slmon (Fra) 1.05, 4. Pensee 1 06. 5. Gusmeroil (Ita) 1.07, 6. Ro che 1.08, 7 Laurent (Fra) z.t.. 8. Leblanc (Fra) z.t., 9 Chlurato 1 09. 10 Calcaterra 1 10. 13 Crtquléllon 1.11. 18. Suykerbulk (Ned) 1.14, 22. Delgado 1.15. Giuseppe Mazzarella houdt zich voorlopig druk met zijn studie bezig naast zijn werk voor Italia '90. „Het EG-geld moet niet in de zakken van de mafia verdwijnen". Anoniem

Leidse Courant | 1990 | | pagina 19