Veel verrassende manieren om vader te strikken. Cricketers winnen zonder problemen MIT EEN ADVERTENTIE IN DE KRANT DEREIKT U MEER MENSEI (gall&Tgall) TECHN. COMMERCIEEL MEDEWERKER Enorme belangstelling voor proces tegen Ajax Dl Cricket als therapie Grass Court Trophy aapt Roland Garros ni 2 46?5 54?ï- 49?5 35?5 26?5 995 i kleintjes i SPORT QaidteQounwd woensdag 13 juni 1990 pagina 1 SP1 Zege Van der Sterren HILVERSUM Paul van der Sterren heeft zich bij de koplopers in de nationale titelstrijd schaken gevoegd. De Amster dammer versloeg gisteren in de tweede ronde in Hilversum Bosboom op overtui gende wijze. Door de winst heeft Van der Sterren an derhalf uit twee. Net als titelverdediger Kuijf en De Boer. Op de vierde plaats staat heel verrassend Leon Pliester. De invaller versloeg gisteren grootmeester Ree. Wildwest-schaak kwam er op het bord van Van der Wiel en Blees. Na een chaotische tijdnoodfase kwam Blees zelfs een pion voor, die hij in de afgebroken stelling nog steeds bezit. Piket-Brennink- meijer en De Boer-Nijboer waren vlakke remises. Kuijf stond tegen Douven lange tijd met de rug tegen de muur, maar on- stnapte naar remise. Edward Metgod lang bij Sparta ROTTERDAM Sparta heeft overeenstemming be reikt met zowel Edward Metgod als Peter Houtman. Beiden tekenden een meer jarige verbintenis met de Rotterdamse eredivisionist. De 30-jarige Metgod, die al jaren voor Haarlem uit kwam, tekende een contract voor vier jaar in de Maas stad. De voormalige, een voudige international, volgt de naar Feyenoord vertrek kende Ed de Goey op. Hout man, in de belangstelling van zeker tien verenigingen, verlengde zijn overeenkomst met twee jaar. Rob Baan trainer bij SC Cambuur LEEUWARDEN Rob Baan, de oud- trainer van Sparta en FC Den Haag, zal het komende voetbalsei zoen optreden als technisch manager van de eerste divisie club SC Cambuur. De 47-jarige Baan, die voor een jaar te kende in Leeuwar- dèn, wordt de opvol ger van de op part time basis naar het Rotterdamse Excel sior vertrokken San- dor Popovics. AMSTERDAM Voor een gigantische hoeveelheid foto- en filmcamera's en een grote club journalisten en andere belang stellenden verschenen gisteren bij de Am sterdamse rechtbank drie bestuursleden van de voetbalclub Ajax om hun club te vertegenwoordigen in het geruchtmaken de fraudeproces. Landskampioen Ajax, ex-bestuursleden en een ex-speler en de algemeen directeur van de club moeten de komende weken terecht staan wegens ge sjoemel met transferbedragen en belas tingfraude. Gedagvaard werden ex-voorzitter A. Harmsen, oud-penningmeester L. Bartels, de huidige algemeen directeur A. van Eij- den, ex-voetballer Söreh Lerby en M. de Vos, directeur van Inter Football. De club zelf wordt vertegenwoordigd door voorzit ter Michael van Praag en penningmeester A. van Os. Deze twee verschenen giste- 1, evenals Van Eijden. Lerby komt vol- verband met zijn gezondheid. De belangrijkste beschuldigingen gelden de club Ajax zelf. Bij vijf transfers van spelers van en naar Ajax zou met bijna drie miljoen gulden zwart geld gerom meld zijn. Het gaat om de transfers van Jensen in 1979 van Real Madrid naar Ajax, Gasselich in 1983 van Austria Wien naar Ajax, Lerby in 1983 naar Bayern München, Arnesen in 1981 naar Valencia en Stapleton in 1987 van Engeland naar Ajax. De transferbedragen die daarmee gemoeid waren verschenen niet of niet volledig in de boeken. Rond de transfer van Lerby zou voor het hoogste bedrag de belasting ontdoken zijn: ruim 1 miljoen Duitse Mark. Lerby wordt verdacht van het meewerken aan die transferfraude door Ajax en het niet opgeven van de ex tra miljoen mark die hij aan de transfer overhield. Ex-voetballer Frank Arnesen wordt niet vervolgd: hij betaalde een schikking van 20.000 gulden aan justitie en daarmee was voor hem de kous af. Ar nesen kreeg indertijd een ton bij ziin transfer waarover geen belasting betaald was. Gisteren bleek dat de zaak zeker nog zes dagen zal duren. Feitelijk werd nog niet op de zaak ingegaan. Wel gaf officier van justitie mr. G. van Oven alvast een schot voor de boeg met de mededeling dat zowel Harmsen als Lerby in het gerechtelijk vooronderzoek meineed zouden hebben gepleegd. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 17.55 uur: Vft voetbal, tennis (Rosmalen) wielrennen (Ronde van Zwitser, land). België Nederlands 2, 20.30 uur WK voetbal. Duitsland 1, 17.49 uur: WK voe bal. BBC 1, 00.10 uur: WK voetbal Eurosport, 18.00-03.00 Sport. MORGEN Nederland 3, 16.00 uur: Tennis toernooi Rosmalen; 16.40 WK voetbal. België Nederlands 2, 16.45 uit WK voetbal. Duitsland 1, 11.00 uur: WK voet bal. Duitsland 2, 16.30 uur: WK voet (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM In ook voor cricket onvriendelijk weer werkte Nederland gisteren de laatste groeps wedstrijd in groep D van het B-WK in Haarlem af tegen Papua New Guinea. Beide teams waren tot nu toe ongeslagen en dat wekte de verwachting, dat het voor Oranje mis schien niet zo simpel zou gaan als in de voorgaande matches. Maar Nederland won probleemloos en bleef derhalve op de eer ste plaats in groep D. In dezelfde groep won Hong Kong gedecideerd van Is rael. In groep C werd de wedstrijd tussen Denemarken en de Verenigde Staten, gespeeld. Ook hier ging het erom, welk team groepswinnaar zou worden. De nederlaag van de Denen mag op zijn minst opmerkelijk genoemd worden. Voor de tweede ron de worden de nummers één en twee van elke groep weer in twee poules van vier lan den ingedeeld. Tweg van deze acht ontmoeten elkaar uiteindelijk in de finale, na dat via kruiswedstrijden de HAARLEM Cricket als therapie, als onderdeel van een rouw proces. Vavine Pala, vice-captain van Papua New-Guinea, ver werkt in Nederland tijdens de wereldtitelstrijd voor B-landen de dood van zijn één jaar oud geworden zoontje. Veertien dagen geleden kreeg Pala bij aankomst in Nederland het bericht, dat zijn kind op sterven lag. Hij vloog meteen terug naar zijn woonplaats in Papua. Zijn zoontje bleek niet meer te redden. Na de begrafenis moest Pala van de dorpsraad terug naar Nederland. „Verdedig de eer van je land en van je kind", kreeg hij als opdracht mee. In zijn eerste (verloren) wedstrijd gisteren tegen Nederland in Haarlem bleek Pala nog te zeer onder de indruk van de trieste gebeurtenis. Zowel met bowlen als met batten was hij nog niet op dreef. - - 5 'v.-''. MHHMH De Nederlander Alponso (links) wordt uitgebowld, hetgeen wicketkeeper Alu van Papua New Gui nea tot juichen brengt. FOTO: ANP halve finales zijn afgewerkt. In de eerste match voor de volgende ronde speelt Ne derland morgen in Deventer (op het veld van de Konink lijke UD) tegen Canada. Na de verloren toss stuurde het eerst battende Nederland als openningspaar Aponso/ Van Oosterom naar de wic kets. Het werd een uitermate wankel begin, want bij een totaal van 21 waren beiden reeds vertrokken. Flavian Aponso kwam tot acht en Robert van Oosterom tot twee runs. Met Rupert Go- mes (18) en Nolan Clarke (40) op de mat kreeg de score gelijker aanzien. Gomes ging run out na uitstekend field- werk en Clarke ging - en dat was tijdens het toernooi nog niet eerder gebeurd - „clean bowled". Roland Lefebvre, met een nuttige bijdrage van zestien runs, werd in de daarop volgende over uitge- vangen. Stand 102 voor 5. Herstel Captain Steven Lubbers - in partnership met Tim de Lee- de luidde het definitieve her stel in. Lubbers ging, na een productie van 46 runs, caught behind. Tim de Leede bereikte met uitstekend bat ten (fraaie groundstrokes) exact een halve century. Bij zijn vertek gaf het scorebord een stand aan van 209 voor 7. Met bijdragen 'van Cees Ruskamp (10) en Floris Jan sen (12) werd een eindtotaal van 237 all out bereikt. De Papua-bowlers Ravu en Ao namen elk twee Nederlandse wickets. De start van het uitsluitend uit autochtonen samengestel de team van Papua New Guinea was bepaald ontmoe digend. Bij een score van zes tien runs waren reeds drie wickets gesneuveld, dank zij accuraat bowlen en fielden van de Oranjemannen. De theepauze ving aan met een stand van 47 voor 4. De Nederlandse bowlers konden zich op de ontmoe digde tegenstanders lekker uitleven. Op 79 was het ge beurd. Bowlingcijfers Neder land Andre van Troost 3 voor 11; Steven Lubbers, aan het einde van de wedstrijd tot man of the match uitge roepen, 2 voor 2; Tim de Leede 2 voor 13 en Floris Jansen 2 voor 16. De resultaten in de groeps wedstrijden leveren voor Ne derland de volgend tegen standers op: Canada, Bangla desh en Denemarken. De grote favoriet en eventuele 'concurrent van Nederland voor de titel, Zimbabwe, zit met Kenya, Papua New Gui nea en de Verenigde Statern in de andere groep. Roland Lefebvre, vanuit Haarlem na de match direct naar Engeland vertrokken om voor de countyclub So merset zijn wedstrijd te spe len, zal bij de belangrijke wedstrijden zeker van de partij zijn. Omtrent het mee spelen van Paul-Jan Bakker bestaat nog steeds grote on zekerheid. ROSMALEN Rosmalen lijkt in de verste verte niet op Parijs. Al was het allien maar omdat op het wijdse Autotron op gras wordt getennist en niet op gemalen baksteen. Maar onwillekeurig drong zich gisteren toch de vergelij king met het Grand Slam- evenement van Roland Garros op. Want ook het toernooi om de Grass Court Trophy werd al in de eerste ronde „ont hoofd". Waren het in Parijs de num mers één en twee Edberg en Becker, die direct naar huis werden gestuurd, in het Bra bantse land gingen de gedood verfde finalisten Noah en No- vacek meteen al onderuit te gen respectievelijk de Tsjecho- slowaak Srejber en de Ameri kaan Weiss. De organisatoren, die maandag al de naam van Mecir moesten doorhalen, kre gen nog meer tegenvallers te verwerken. Want de ene na de andere Nederlander moest af haken. Van Tom Kempers, Jacco Eltingh en tegenwoordig ook Michiel Schapers kwam de vroegtijdige uitschakeling niet geheel onverwacht. Na het succes van Ede was echter ook in Rosmalen stilletjes de hoop gevestigd op de als vier de geplaatste Paul Haarhuis. Maar de Eindhovenaar, door zijn dubbelsucces in Parijs (halve finales met Koever mans) pas laat in Rosmalen aangekomen, had bij zijn de- Kc buut op gras tegen de Zw David Engel iets te veel passingsproblemen: 6-7 6-7 De Zwitser Jakob Hlasek(d de geplaatst) heeft nu op pier een vrije doortocht n de eindzege. Dan zal hij ecl wel aanzienlijk beter dien® spelen dan tegen de lucky ser Odizor uit Nigeria het val was: 6-4 6-7 6-2. Ook Amerikanen Richey Renet Ce (vijfde) en Jim Grabb (1 handhaafden zich. de Noah Yannick Noah heeft zich m veel gelegen laten liggen het spelen op gras. „Ik gek dat ik in twaalf jaar drie pc op dat spul heb gewonne zei de 30-jarige Fransman zijn ontluisterende verlies gen de ruim twee meter lai Tsjechoslowaak Milan Srej (3-6 3-6 in 66 minuten), zondag twee uur met schaar had zitten ploeteren een paar ongeoorloofde pen van zijn grasschoenen te halen. De cijfers van Fransman waren wat overd ven, maar zover zat Noah niet naast. Hij probeerde sinds 1977 zo nu en dan Wimbledon en won c slechts zes keer van de maal, dat hij actief was derde ronde, in 1979 en IS bleek het hoogst haalbare. Dat Noah het toch weer gras probeert is aan de invk van zijn Amerikaanse ca Dennis Ralston te danfa „Hij meent dat mijn spelicl voor gras geschikt is. En®- dat ik veel respect voor heb volg ik zijn raad op" Four Roses White Lion whisky Chivas Regal Martell V.S.O.R Club de Remy Martin Frapin VS.O.R Remy Martin* whisky 0.7 liter whisky cognac cognac A Q C cognac cognac 0.7 liter -| f\f\C 0.7 liter 0.7 liter 0.7 liter». TJ. 0.7 liter 0.7 liter 2595 AAQ1 S/195 1 I —/1.Q95 3£9 Met gratis glas Met gratis glas Met gratis glas Met gratis glas Grolsch blik met Campari soda gratis spelletje (1 Of) KB doos a 5 flesjes fer3óx33cl. O. 0.1 liter Aanbiedingen zijn geldig t/m dinsdag 19 juni 1990 (zolang de voorraad strekt). Moët Chandon champagne A QO^ 0.75 liter L*y.J Verhoeven graan j ene ver /N Q C *j 1 liter Lj/L. Voor het dichtsbijzijnde adres, bel: 02503-605 55. 13-6-90. REC0 HANDELSONDERNEMING B.V. verkoopt en verhuurt bouwmaterieel t.w. units, bouwliften, steigers, bekistingen, komplete bouwplaatsinrichtingen in Nederland en Duits land. Door de groei van ons bedrijf zoeken wij op kor te termijn versterking van ons team met een Opleiding: MTS - HTS werktuigbouwkunde Taak: Na-een inwerkperiode zal deze enthousiaste me dewerker verantwoordelijk zijn voor onze bekis ting-afdeling en geheel zelfstandig aanvragen/ offertes en de werkvoorbereiding begeleiden. Wij bieden een goed betaalde betrekking met toekomstmogelijkheden, uitstekende sociale voorzieningen en opname in het bedrijfspensi oenfonds. Voor nadere informatie c.q. een mondelinge of schriftelijke sollicitatie, kunt u kontakt opnemen met onze heer R. J. Reigwein HANDELSONDERNEMING B.V. Hoogewaard 187 2396 AP Koudekerk aan den Rijn Postbus 82 - 2396 ZH Koudekerk aan den Rijn Tel. 01714-19120. Fax 01714-15005. 071-122244 leidse courant Raleigh RACEFIETS, altijd in huis gestaan, weinig gebr., 3 jr. oud, 12 versn., nw.pr. 1.250,- nu 500,-. Tel. 070-3877234, na 18.00 uur. Te koop gevraagd: ijzer, meta len en SLOOPOBJECTEN. Tel. 01891-18116. I LESSEN EN CLUBS Verkeersschool Tempo 33,90 per les, dlv. auto's. Tel. 071-122046 Ie les/3,95 Aangeb. PENSIONSTALLING paarden-pony's met welde bak In Stompwljk. 01715-2109. Zonder omwegen uw RIJBE WIJS. Bel voor een spoedcur sus, rechtstreeks (en gratis) het centrale nr. 06-0229.229. Jonge RASHONDEN aangeb. o.a. Westy's, ruwh. teckels, D. herders. Yorksh. terriërs, spa niels. Dierenhandel v.d. Klaauw, In de Boogaard. Rijswijk. Mechelse HERDER. 9 mnd., lief voor kinderen, zindelijk, t.e.a.b. Tel. 070-3584251 T.k. bijzonder mooie Boomer HONDJES, kort- en langharige, ingeënt, ontwormd 185,- p/st. Tel. 010-4862723. PERSCOMBINATIE ZOEKT KOPLOPERS II HET BEZORGEN VAN KWALITEITSKRANTE GEVRAAGD VAKANTIEKRACHTEN M/V BEGIN JE LOOPBAAN MET DE BESTE BIJBAAN De vakanties staan binnenkort weer voor de deur. Lekker doen waar je zin in hebt. Misschien zoek j< wel een bijbaantje. Wat wordt het voor jou dit jaar Bollen pellen of vakken vullen bij de supermarkt. Een hele lange week achter elkaar of alleen de zaterdagen. Waarom kies je niet voor een heel praktische oplossing. Elke dag een uurtje om wat bi te verdienen. En de rest van de dag vrij zijn. Vakantiebezorger is naar verhouding de best betaalde bijbaan! En je hebt nog een gratis krant ook. Wel direct de bon opsturen, want laat niemaK je voor zijn. Wat verwachten we van je - je moet 's ochtends absoluut op tijd kunnen komen, - de kranten correct bij de juiste adressen bezorgen - en tenminste 15 jaar oud zijn. Bezorgersbon voor de leukste vakantiebaan. Mijn naam: Adres: Postcode/plaats: Telef.: De bon in een open envelop inzenden naai Perscombinatie N.V. Antwoordnr. 3096 3000 WB Rotterdam is niet nodig). mummimmmmmmmmmmmimiminimmhuimmmmmmmmimi mi11ilium1111mi1111111111111minimi111111111111minimmmiininianiiiiniinninnmminnM

Leidse Courant | 1990 | | pagina 18