Noordeinde in Hoogmade is populaire sluiproute Zoeterwoude geeft lokale omroep geld Woningbouw bedreigt landijsbaan Alkemade SÜS9Ü Brug afgesloten: Alphense vierdaagse moet route wijzigen LEIDEN OMGEVING EcidócScurumt woensdag 13 juni 1990 pagi1 :nj Alphen geeft islamitisch onderwijs nog half jaar ALPHEN AAN DEN RIJN Het onderwijs in de eigen taal en cultuur op de scholen voor bijzonder en voor gewoon ba sisonderwijs in Alphen wordt voortgezet tot 31 december van dit jaar. Op 1 augustus gaat de School voor islamitisch onder wijs van start. Aan het eind van dit jaar zal worden beke ken hoeveel kinderen van deze school gebruik maken en hoe veel kinderen van Nederlandse scholen. Aan de hand van die gegevens zal worden beslist over het al dan niet voortzetten van het onderwijs in de eigen taal en cultuur. Het komende half jaar kost dat onderwijs de gemeente 18.000 gulden. ALPHEN AAN DEN RIJN In verband met de afgesloten Alphense brug wordt de in tocht van de avondwandel vierdaagse morgen via een an dere route gelopen. Normaal liepen de wandelaars altijd over de Alphefise brug, via de Julianastraat naar het Oude Raadhuis voor het defilee. Maar nu de Alphense brug maandag onherstelbaar werd beschadigd, is de route veran derd. De kinderen komen samen bij de Gerard Doustraat en lopen vervolgens de route Hooft- straat, Ten Harmsenstraat, Van Eijckstraat, De Juliana- brug over, Willem de Zwijger laan, Ambonstraat, Sumatra- straat, Javastraat, Burgemees ter Visserpark, het defilee langs het Oude Raadhuis, de Prins Bernhardlaan en dan via de Anna van Burenlaan weer naar de Dillenburg. Verwacht wordt dat de wandelaars rond half negen langs het Raadhuis defileren. Zij worden verge zeld door de soutingband De Schouw uit Boskoop, de majo rettes van Capriole en Dice Musica uit Ter Aar. De avondvierdaagse trok dit jaar slechts een kleine vijfhon derd deelnemers tegen 2066 vorig jaar. Reden voor dit klei ne aantal is de boycot van de Alphense scholen in verband met de veiligheid rond het wandelevenement. Secretaris F. Woordes vindt de handel wijze van de scholen totaal on juist. De scholen hebben op initiatief van de Regenboog geëist dat de Wandelkring Leiden voortijdig vergunning zou aanvragen en garanties rond de veiligheid van de deelnemers zou geven. De Wandelkring is daar niet op ingegaan en heeft de normale termijn voor de aanvraag van de benodigde vergunning aan gehouden. Deze vergunning is vorige week verleend en er zijn daarvoor afspraken ge maakt met de politie rond de beveiling van een aantal over- steekpunten. Het gaat Woordes te ver dat de scholen menen de Wandel kring, die al dertig jaar lang het Alphense evenement orga niseert, de wet te moeten voorschrijven. Maandagavond bij de start van de vierdaagse heeft Woordes de gewraakte brieven van de Regenboog uit gedeeld aan de ouders die met hun kinderen meeliepen. Vol gens Woordes gaat het de Al phense leerkrachten niet zo zeer om de veiligheid van hun leerlingen, maar willen zij ge woon niet meer als school meelopen omdat zij dan zelf verplicht zijn mee te lopen. Activiteiten buiten de school tijden om worden niet enthou siast ontvangen. De vermeen de onveiligheid van de wan delvierdaagse werd dan ook gretig aangepakt om niet meer mee te hoeven lopen. Desondanks zijn de overige wandelaars, waaronder veel kinderen, weer gestart. Maan dag hadden de lopers geen last van de afsluiting van de Al phense brug. De route is in middels wel aangepast. Nieuwkoper breekt been bij aanrijding ALPHEN AAN DEN RIJN Een 18-jarige Nieuwkoper is gistermiddag met een dubbele gecompliceerde beenbreuk op genomen in het Rijnoordzie- kenhuis. Een 61-jarige Nieuw- koopse automobilist reed over de Julianastraat en wilde af slaan naar de St. Jorisstraat. De 18-jarige Nieuwkoper kwam met zijn bromfiets uit tegenovergestelde richting. De automobilist verleende de bromfietser geen voorrang, maar reed door en sloeg ge woon af. Oranje De openbare bibliotheek aan de Weteringkade in Noord wijk staat deze maand in het teken van het Nederlands elftal dat momenteel deelneemt aan de WK voetbal. De ten toonstelling over Oranje is tot en met 27 juni ter be zichtigen. Bedrijven die het elftal sponsoren heb ben materiaal voor de ex positie beschikbaar ge steld. Foto's Fotogroep Qbus exposeert van donderdag 14 juni tot en met vrijdag 1 juli in Ar- topa aan de Greveling- straat 50 in Lisse. De groep bestaat uit 12 ama teurfotografen die op maandagavonden bezig zijn met zwart-witfotogra- fie. Het afgelopen jaar is gewerkt aan de thema's licht, ritme en tegenstel ling. De tentoonstelling is te zien op donderdag-, za terdag- en zondagmiddag van half twee tot half vijf en op donderdagavond ook van half acht tot half tien. Muziekfesti val Muziekvereniging Eensge zind houdt vrijdag en za terdag een muziekfestival op het sportterrein aan de Achterweg in Nieuw koop. Het festival begint vrijdagavond om negen uur en op zaterdag om tien uur 'morgens. Orgelconcert Gerard Akkerhuis geeft vrijdagavond een concert op het orgel van de Tri- urn fatorkerk in Katwijk. Hij speelt werken van Bach, Krebs, Hummel en Men delssohn -Barth oldy. Donateurs met gezinsleden hebben vrij toegang. Niet- leden moeten 6,50 beta len. Aanvang kwart over acht. FNV De afdeling Lisse van de Bouw- en Houtbond FNV bestaat deze maand 75 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum houdt de af deling vrijdag van half zes tot half zeven een receptie. Dit gebeurt in hotel-res taurant De Nachtegaal van Lisse aan de Heereweg 10. Burkino Fasoloop Burgemeester G. van der Wel schiet de deelnemers aan de achtste Burkina Faso-loop vrijdagavond om zeven uur weg bij de Pomp aan de Dorpsstraat in Warmond. Eerst star ten de deelnemers aan de tien kilometer, daarna de lopers voor de drie en viif kilometer. De korte toch ten gaan in eerste instantie over Koudenhoorn, de lange tocht voert ook langs het Bos van Krantz en het Oosteinde. De Pomp is te vens de finish tot negen uur. Deelname kost 2,50 of J3,50De opbrengst komt ten goede aan een school in Dedougou in Burkina Faso. De win naars van de lange tocht krijgen wisselbekers. Auto buit bij inbraak OUDE WETERING Twee nog onbekende mannen heb ben vannacht een handtas met rijbewijs en creditcards gesto len uit een woning aan de Zuidschans in Oude Wetering. De inbrekers zagen ook kans de hand te leggen op het con tactsleuteltje van de auto die voor de deur stond gepar keerd. Toen de bewoners van morgen opstonden was de auto verdwenen. Snelkraak Bij een inbraak in een winkel aan de Luifel- baan in Wassenaar zijn van ochtend zes videocamera's ont vreemd. Bij drie vorige inbra ken in deze zaak werd telkens de winkelruit ingeslagen. Nu moest de glazen deur het ont gelden. De totale schade, met inbegrip van de buit, bedraagt 20.000 gulden. HOOGMADE Het Noordeinde en Zuideinde in Hoogmade worden door steeds meer automo bilisten uit Alkemade ge bruikt als sluiproute rich ting Amsterdam en Den Haag. Dat blijkt uit metin gen die de politie de afge lopen jaren heeft verricht. Uit de cijfers blijkt dat het aantal passerende personenau to's dit jaar ten opzichte van het vorige jaar met tweehon derd per werkdag is toegeno men. Over het Zuideinde rij den vooral inwoners van Hoogmade zelf richting rijks weg A4, maar vanuit de rich ting Rijpwetering maken steeds meer automobilisten ge bruik van het Noordeinde om de dagelijkse kilometerslange files bij de Leimuiderbrug te vermijden. De poltie heeft de metingen verricht nadat de omleidingsweg bij Hoogmade gereed was gekomen. Ook steeds meer fietsers blij ken over het Noordeinde te fietsen. Op doordeweekse da gen ligt dat aantal op ongeveer 800, maar op zaterdag en voor al zondag loopt dat aantal op tot bijna tweeduizend. Die for se belangstelling wordt vooral veroorzaakt door de wielren ners. Klachten over te hoge snelhe den van automobilisten zijn bij de gemeente slechts beperkt binnengekomen. Het Noord einde is daarvoor ook niet ge- Het Noordeinde in Hoogmade. schikt, omdat er langs de straat geparkeerd mag worden en er zijwegen op de weg aan sluiten. „Maar er zijn natuur lijk situaties denkbaar dat 50 voorbij, dan schrik je je soms kilometer per uur al te snel is. al half dood", meldt gemeente- Als je op de stoep loopt en er secretaris T. Meester. Maatre- rijdt een auto met die vaart gelen tegen het sluipverkeer FOTO: WIM VAN NOORT zijn nog niet in de maak. De raadscommissie voor verkeer buigt zich morgen over de re sultaten van de metingen. ZOETERWOUDE Het gemeentebestuur van Zoe terwoude is bereid Zoeter woude Lokaal financieel te steunen met een bedrag van 2.200 gulden. Dat geldt besteedt de redactie van het wekelijkse radio programma aan de aan koop van apparatuur. Tot nu toe maakten de redac tieleden veelal gebruik van ei gen apparatuur naast de appa ratuur die is aangeschaft na een gift van een plaatselijke bierfabrikant. De commissie welzijn van Zoeterwoude ging gisteravond akkoord met de steun aan Zoeterwoude Lo kaal. Het programma voldoet in de ogen van de commissieleden aan de verwachtingen al blijft het tijdstip van uitzenden, za terdagmiddag tussen twaalf en één uur niet het meest geluk kig. De waardering voor de zes personen tellende redactie was er in ieder geval wel. De kans bestaat dat Zoeter woude een band aangaat met een stadje of dorp in Oost-Eu ropa. Het gemeentebestuur is echter wel van mening dat de initiatieven daarvoor uit de di verse fracties moet komen. Het Platform Gemeentelijk Vredesbeleid heeft inmiddels een lijst overgelegd met circa 30 plaatsen in Oost-Europa die graag een gemeenteband aan- Het woonoverleg in Zoeter woude kan rekenen op een be drag van 1.500 gulden aan startsubsidie. Daarmee ging de commissie welzijn gisteren ak koord. Het woonoverleg heeft inmiddels al vrij veel oriënte rend werk gedaan. Voorts is het overlegplatform actief in de wijk Bloemenweide, is een informatiemiddag met enquête gehouden voor de ouderen, wil het woonoverleg participeren in de herinrichting van de wijk Vogelweide en wordt het gehele volkshuisvestingsbeleid van de gemeente nauwlettend en kritisch gevolgd. Verzoeken van de Vereniging Wereldkinderen én het Comi té Kind van de Dijk om finan ciële steun worden niet geho noreerd. ALKEMADE Een eventuele draaiing van de ijsbaan is niet meer moge lijk als de gemeente Alke made woningen bouwt, aan de westzijde van het land van Guldemond. Een verkleinde baan in dezelf de richting blijft dan wel mogelijk. Toch zal de gemeente Alkema de volgend jaar oktober daar beginnen met de omstreden bouw van woningen Al over ongeveer een maand starten de voorbereidingen voor het bouwrijp maken van het ter rein. Dat liet wethouder Nugteren onlangs weten aan de leden van de commissie ruimtelijke ordening. Als argument voerde hij aan: „Voortgang van de wo ningbouw heeft prioriteit num mer één". Met het slopen van de meest bouwvallige kassen op het voormalige tuinbouwbe drijf van Guldemond wordt binnenkort begonnen. Een gro te kas wordt nog even ge spaard. Echter vóór het einde van dit jaar moet ook deze kas eraan geloven. Met het slopen van de woning op het terrein van Guldemond wordt zo lang mogelijk gewacht. Ondanks de bezwaren van IJs club Alkemade wordt in het bestemmingsplan de Gogh Noord III op de bestaande lan dijsbaan een zogenoemd wijzi- gingsraster gelegd. Dit betekent dat altijd de mogelijkheid open blijft dat de landijsbaan alsnog voor woningbouw wordt be stemd. Wethouder Nugteren heeft la ten weten volop in onderhan deling te zijn met het bestuur van IJsclub Alkemade. Onder werp van gesprek is momen teel een mogelijke alternatieve locatie voor de landijsbaan. „De Vertegenwoordigers van de verenigingen die strijden voor behoud van de ijsbaan. Van links naar rechts: Peterman, J. Hoogeveen, F. Onderwater, W. van Emmerik en M. Ter- meulen. FOTO: WIM VAN NOORT Verenigingen samen voor behoud ijsbaan ALKEMADE IJsclub Alkemade, frisbee- vereniging nummer twee, loopvereniging Plantaris en sportfysiotherapeute José Hooge veen gaan een stichting vormen om hun be langen te behartigen. De stichting moet opko men voor het behoud van de landijsbaan en streven naar een multifunctioneel sportcen trum op het terrein. Alle leden van de stichting zullen in de toe komst op gelijke basis gebruik kunnen ma ken van de accommodatie voor trainingen, wedstrijden en toernooien. De frisbee vereni ging (30 leden) gebruikte tot nu toe het gras veld aan de Meerkreuk. Een behoorlijke ver kleed- en doucheruimte ontbrak daar. Loop- vereniging Plantaris (115 leden) maakte tot voor kort gebruik van de openbare weg met alle gevaren vandien. Overdag moet de lan dijsbaan tevens worden gebruikt voor fitness en krachttraining, sporttesten en bedrijfsfit ness met naar schatting 160 sporters per dag. Op de landijsbaan wordt door zo'n duizend voetballers in 170 wedstrijden per jaar be drijfsvoetbal gespeeld. De voetbalverenigin gen DOSR en Alkman ia gebruiken de lan- dijsbaanregelmatig als trainingsveld. De trai ningsgroep van ijsclub Alkemade bestaat uit 320 personen die de ijsbaan veelvuldig ge bruiken. In een brief aan het gemeentebestuur laten de potentiële deelnemers aan de stichting we ten het reëel te vinden dat er in Alkemade voldoende ruimte is voor welzijn en recreatie. „Dit aspect moet in Alkemade vaak wijken voor economische belangen. Uitgaande van het feit dat een gezonde geest alleen in een gezond lichaam kan functioneren, benadruk ken wij het belang van recreatie in de directe nabijheid van woon- en werkgelegenheid". sfeer tijdens die gesprekken biedt uitzicht op een oplossing", zo zei Nugteren. Navraag bij ijsclub-bestuurslid J. van der Sprong leert dat als alternatie ve locaties wederom het voor malige fietscrossterrein aan de Sotaweg en het land Bontje in de picture zijn. Bezwaren Overigens heeft de Stichting Landijsbaan inmiddels via een advocatenkantoor bezwaren in gediend tegen het nieuwe be stemmingsplan Gogh Noord III. Ook is te kennen gegeven dat de Stichting bezwaar zal gaan maken tegen een antici- peringsprocedure, die woning bouw op de westhoek van het land van Guldemond procedu reel mogelijk moet maken voordat het nieuwe bestem mingsplan van kracht is. De Stichting Landijsbaan heeft geen moeite met woningbouw in de oosthoek omdat dan nog altijd de mogelijkheid open blijft van een draaiing van de landijsbaan. Het bezwaarschrift bevat nogal wat boude bewe ringen en daagt het gemeente bestuur kennelijk uit het tegen deel van de ingenomen stellin gen te bewijzen. Zo staat erin dat de landijsbaan belangrijke recreatieve- en groenfuncties heeft. Het terrein wordt inten sief gebruikt voor trainingen, schoolsportdagen, voetbalwed strijden en dergelijke. „Elders in Alkemade zijn daarvoor geen terreinen beschikbaar. Wel zijn er andere terreinen beschikbaar voor woning bouw", zo staat in de brief van het advocatenkantoor. Voorts wordt gemeld dat de verkoop van het ijsbaanterrein als bouwterrein een enorme stijging van de grondwaarde tot gevolg zal hebben. „Hierdoor zal het nieuwe ontwerp-be- stemmingsplan economisch niet uitvoerbaar zijn". Ook staat in het bezwaarschrift dat de ge meente Alkemade niet vóór het jaar 2000 het terrein voor wo ningbouw zal kunnen benut ten, omdat het toegestane bouwcontingent bijna op is. De bestemming recreatie loopt in het cntwerp-bestemmings- plan Gogh Noord III in oost west richting. De Stichting Landijsbaan echter heeft aan B W het voorstel gedaan om de bestemming recreatie negentig graden te draaien, zodat deze in noord-zuid richting komt te lig gen. Vanuit planologisch oog punt heeft die ligging veruit de voorkeur. „Een verkleinde baan in de huidige richting is planologisch niet in/te passen. Met een gedraaide baan is er nog een kans dat we de ijsbaan in de Gogh kunnen houden," vertelt de heer J. van der Sprong van de Stichting Lan dijsbaan. Teleurgesteld Hij laat weten vooral teleurge steld te zijn in het feit dat B en W nooit hebben willen praten over het zeer degelijke plan van de draaiing van de baan. Omdat die draaiing een kostba re zaak is, heeft het ijsbaanbe- stuur aangeboden de landijs baan een volledig openbare be stemming te geven. „Het is hoogst noodzakelijk dat in de wijk Gogh Noord III een be hoorlijke groenvoorziening komt. Trouwens als de ijsbaan niet wordt gedraaid en de Wa tergang wordt doorgetrokken dan zal die weg een sluiproute worden voor al het verkeer dat de stoplichten op de Alkemade- laan wil ontwijken". Van der Sprong benadrukt dat de on derhandelingen met het ge meentebestuur in een goede sfeer verlopen. „Maar het kan nooit zo zijn dat de landijsbaan weg moet voordat er een ge schikt alternatief is. En daar vechten we voor", aldus Van der Sprong. Expositie in Leidschendam voor Anjerfonds LEIDSCHENDAM Wet- houder L.A.M. van Ewijk van cultuur heeft gisteravond in de hal van het Leidschendamse raadhuis de tentoonstelling ge opend die de Culturele Raad jaarlijks, ten bate van het An jerfonds organiseert. Exposanten zijn leden van het Leidschendams Kunstenaars Kollektief (LKK), van de Fo tokring Leidschendam en leer lingen van de Vrije Akademie. Voorts is er werk van de te ken- en schilderclub Leid schendam, van de handwerk groep en de tekengroep van de Stichting Welzijn Ouderen (SWOL) en van individuele deelnemers. Tegelijkertijd wordt in de ge meente de Anjercollecte ge houden. Van de opbrengst, waarvoor de verenigingen zelf de collectebussen hanteren, gaat een derde naar het plaat selijke verenigingsleven. De burgemeester kan dit geld als voorkeurssubsidie geven aan culturele verenigingen. Vorig jaar kregen negen verenigin gen samen bijna 2300 gulden. De rest, ruim 4500 gulden, ging naar het Anjerfonds. De tentoonstelling heeft tot doel het Leidschendamse cul turele leven onder de aan dacht van de bevolking te brengen. De expositie is tot en met 22 juni te bezichtigen op werkdagen van acht tot vijf uur. De toegang is gratis. Om de aandacht op collecte en ten toonstelling te vestigen zal de Muziekvereniging Cecilia (MCL) morgen tijdens koop avond in Leidsenhage optre den en Showband '75 dinsdag 19 juni om kwart voor acht i"n de wijk 't Lien en donderdag avond om half acht in het oude centrum, telkens verge zeld van majorettes en mini- rettes. MEERBURGEN KRET KANDIDATEN VOOR PROVINCIALE STATEN ALKEMADE De leden van de CDA-afdeling Alkemade hebben gisteravond besloten naast burgemeester A. Meer burg ook het raadslid J.W. Kret kandidaat te stellen voor het lidmaatschap van Provinci ale Staten van Zuid-Holland. Het bestuur probeert de steun voor deze kandidaten te krij gen van alle twaalf afdelingen binnen de regio Rijn- en Veen- streek. Daarnaast steunt de Al- kemadese CDA-afdeling de kandidatuur van E. Zandwijk- Van Hagen (Noordwijk), die de LTB vertegenwoordigt en zes kandidaten uit de regio Rijn en Veenstreek: P. Bouma uit Hoogmade, H. Harting uit Al phen, A. Kroon uit Woubrugge, J. van der Vlugt uit Koude kerk en I. Hoogedoorn-Oskam uit Hazerswoude. De volgorde van de kandidaten op de gros lijst voor de volgend jaar maart te houden verkiezingen zal in oktober in een regiovergade ring worden vastgesteld. agegte Voor een uitgebreide ook voor de komende raadplege men „UIT", de tis wekelijkse bijlage van krant. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN El# va NEMA I (Van Boetzelaerstraat inin| 01720-20800): Young Einstein 18.45, 21.15. wo. ook 13.45. ROCINEMA II: Look who's (al); 18.45. 21.15. wo. ook nt EUROCINEMA III: Turner Hooch (al); 18.45, 21.30. 13.45. EUROCINEMA IV: Borfri LEIDEN LUXOR (Stationswei n dl tel. 071-121239): Delinquents r 19.00, 21.15. LIDO (Steenstraat 39, tel. 124130): siti d<B ■m EEW .,7«v r IC rdifi Devil (al); Tango caeh (16); Inl affairs (12); Look who's talking 14.30, 19.00, 21.15. Family bus (al); 19.00, 21.15. ma. dl. do. 14.30. Reddertjes (al); wo. •TRIANON (Breestraat 31, te 123875): When Harry met Sally 19.00, 21.15. REX (Haarlen straat 52, tel. 071-125414): bums (16); 21.15. VOORSCHOTEN GREENU (Schoolstraat 69. tel. 01717-^ Dead poets society (al); r 20.15. Romuald Juliette (al) 20.15. War of the roses; ma. t/r 20.15. Young Einstein (al); ma wo. 14.00, 15.45. Oliver Co ma. t/m wo. 14.00. Wassenaar ASTRA: The wai roses (al); ma. t/m wo. 20.00. I shrunk the kids (al); wo. 14.0< DEN HAAG* ASTA: 1 (Spui 27 3463500): The Delinquents 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: V.T no de Bergerac (al); 14.00, 21.30. ASTA 3: Tango Cat 14.00, 18.45, 21.30. BABYL( (naast Den Haag Centraal 3471656): Family Business 14.00, 19.15, 21.45. BABYLCfeg Dreams (al); 14.00, 19.00, BABYLON 3: Dead poets (12); 14.00, 19.00, 21.30. CINE I. (Buitenhof 20, tel. 3630637): Inl affairs (12) 14.00, 18.45, CINEAC 2; Shocker Nice Guy (16); 18.45, 21.30. do. ook 14.00. CINEAC 3: Buck (al); 14.00, 18.45. Driving Daisy (al); 21.30. METROP0l|vir (Carnegielaan, tel. 3456756): who's talking (al); 14.00, 21.30. METROPOLE 2: StanlfSta Iris (al); 14.00. 18.45, 21.30. TROPOLE 3: The fabulous boys (al); 14.00, 18.45, 21.30. TROPOLE 4: Shirley Valentine 18.45, 21.30. ma. di. do. ook 1 rew METROPOLE 5: War of the (al); 14.00, 18.45, 21.30. (Herengracht 13, tel. 3462400): who's talking (al); 13.45, 1 het 21.30. ODEON 2: Johnny Han nd me (12); 13.45, 18.45, 21.30. ON 3: An innocent man (12); 18.45, 21.30. ODEON 4: She^ (al); 18.45, 21.30. ma. di. do. 14.00. STUDIO 1 (Kettingstraat tel. 3656402): White hunter, 1 hearth (al); 19.00, 21.45. wo 14.00. STUDIO 2: Roger m» 19.00, 21.30. STUDIO 3: Trop 1 pour toil (16); 19.15, 21.15. HA FILMHUIS: Zaal Sailor's don't ere 19.30, 21.45. Zaal 2-, Drugstore Dn boy; 19.30. Sweetie; 21.45. Z 19.30, 21.45. Farinet-I'or dai 1 montagne; ma. Wir bergler in eui bergen; dl. Die letzten heimf dei menter; wo. Der 10 mai; do. KINDERVOORSTELLINGEN Am CINEAC 2: Oliver Co; wo. METROPOLE 4: Oliver Co 14.00. ODEON 4: Honey, i si oze the kids; wo. 13.45. STUDIO: derklumpen; Kuifje en het ha^n lis, SJp jiii Lm Jg arl mo«erd *af§ di' n t meer; wo. 14.30. APOTHEKEN De avond- en n diensten van de apotheken In d gio Leiden worden waargenda door de apotheken die ook v dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKEI ZEN LEIDEN Ongevallenc elke dag Academisch Ziekenhui halve van dinsdag 13.00 u. tot w dag 13.00 u. (Dlaconessenhuis p nleken tel 155543, afdeling S.C.I 175639) en van vrijdag 13.00 ii zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zlt huis). I De Geneeskundige Dienst Leid verhuisd van de Roodenburgers in Leiden naar de Cronesteln 18a In Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlenin f ongewenste zwangerschap voor m, Hpr on Iflnrt Rol tol n7T.flQfi.^nO 1 der en kind. Bel tel. 07T-896309; 897762; 033-620244 (dit laatste mer is dag en nacht bereikbaar) BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN^. Diaconessenhuis: Bezoekuur d lijks van 14.30 tot 15.15 uur en to 19.00 tot 19.45 uur. Klnderafd ,s dagelijks van 10.30 tot 19.00. meer dan twee bezoekers per pa hi Op de afdeling special care kan On terecht van 10.30 tot 11.00 uu van 19.00 tot 19.30 uur. Voordi laatste twee afdelingen bezocht ir nen worden dient eerst te wo p overlegd met de dienstdoende pleegkundige.» Sint Elizabeth ga kenhuis: Volwassenen dagelijks K 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.3 klasse-afdelingen ook 11.15-12.1 M Kraamafdeling: dag. van 15.00-1 jj- u. en van 18.30-19.30 u. en 19.30-21.00 u. alleen voor val Kinderafdeling dag. 15.00-18.31 CCU (hartbewaklng) dag. van 11 s 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. It sieve verpleging: dag. van H 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. S( Medisch Adviescentrum: Spree 'g ma. 19.30-20.30 u. In het St. E 5 beth-ziekenhuis. Endegeest: 0 r vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.0 en 14.00-15.00 u.; eerste klasse gehele dag. Jelgeramakliniek: SP gerenteam: za. en zo. 14.00-17.C n Opname: werkdagen 16.45-17.41 2- za. zo en feestdag. 10.00-11 30 u 14.00-16.30 u. Team A, C en D tot 21.00 u. met uitzondering van handeltijden en etenstijden. Aci 01 misch Ziekenhuis: Voor alle pa ei ten (behalve kinderen) zijn de be vii kuren als volgt: Dagelijks 14.15-1 i u. en 18.30-19.30 u. Avondbezofl afdeling verloskunde: 18.00-19.0 1 De Praematurenafdeling: voor ou en familie is na overleg met patiH(e doorlopend bezoek mogelijk. Bei e aan ernstige patiënten: wanneer e ernstige patiënten doorlopend zoek wordt toegestaan kan de hö verpleegkundige hiervoor sps kaarten verstrekken. KinderkS e zalen voor peuters, kleuters en g o, kinderen 15.15-17.00, babyzaal l boxenafdeling: volgens afspraak het verpleegkundig hoofd. Bezen den kinderafdelingen: voor oui 1( van opgehomen kinderen na oveluj met verpleegkundig hoofd. Voof dere bezoekers van kinderen: K j neus- en oorheelkunde en neuroto 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oog*11 kunde en heelkunde: 14.15-15.001} 18.30-19.00. Rijnoordzieksnh Dagelijks 14.30-15.15 u. en 11 n 19.30 u. Extra bezoek hartbewat 11.00-11.30 u. Extra bezoek va" kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kirüe afdeling 15.00-15.30 u. alleen n ouders 18.00-18.30 u. r BUREAU VOOR RECHTSHULP j Herengracht 50, Leiden tel. 123 j 01720-72611 Alphen aan den I Spreekuren volgens afspraak. I1

Leidse Courant | 1990 | | pagina 14