Hartwijk en Verkerk veroveren Merenwijk TENNIS CIRCUIT Hoofdrol voor Sprinkhuizen en Bakker Rijnsburgse Boys opgebrand Beemsterboer wint penaltytoernooi EERSTE DEELNAMEBEWIJZEN D30+MASTERS VERDEELD CcidóG Sommit Rabobank Q grijpt Records voor Molenaar en De Boer SPORT fceidóQ&owtanl MAANDAG 11 JUNI 1990 PAGINA 19 LEIDEN Maurice Beemsterboer is winnaar ge worden van het strafschoppentoernooi van de voet balvereniging Leiden. In de leeftijdscategorie van 13 tot en met 15 jaar. Hij wist keeper Carlo l'Ami net iets vaker te passeren dan Jouad Benaisse en de op de derde plaats geëindigde Raymond Henzing. Bij de iet]; meisjes ging de zege naar Bianca van der Kraan. Keepster Margo van Heiningen zorgde ervoor dat Faby Vriesekoop en Lisette van Meurs volgden. In de categorie 10 tot en met 12 jaar gingen de prijzen bij de jongens naar Michel Slagwijn, Remco Visser en Maarten Bak en bij de meisjes naar Pascal Neute boom, Mascha Welling en Cora van der Ham. Bij de 7 tot 9-jarigen bezetten de jongens Mimoen Benaissa, Marvin Johanus en Arnoud Schouten en de meisjes Bianca Tisseur, Christa Ouwehand en Inge Versteeg de ereplaatsen. Wethouder Hettinga reikte na afloop de prijzen uit. LEIDEN Robin Sprinkhuizen en Fleur Bakker eisten tijdens de laatste kringwedstrijd in het Aquamarbad in Katwijk een hoofdrol voor zich op. Niet al leen waren zij goed voor twee van de in totaal 21 gouden me dailles (tien voor LZ en elf voor De Zijl), daarnaast kwamen zij ook nog eens tot toptijden. LZ-zwemster Fleur Bakker tikte op de 200 meter schoolslag bij de meisjes '77 aan in de goede tijd van 1.21.5. Op dezelfde afstand reikten ook clubgenoten Natasja Sierag, meisjes '79 (1.31.6), en Olga Bouwmeester, meisjes '76 (1.22.4), tot goud. Tom Onderwa ter (jongens '79) zegevierde op de 100 meter vrije slag in een tijd van 1.11.5. Richard van Duyven- bode ('77) en Christiaan de Groot ('75) eisten goud op in respectie velijk 1.04.9 en 58.1. De tijd van De Groot was goed voor een NK-limiet, die overigens ook ge zwommen werd door Dennis en Mare Schouten. Natasja Sierag eiste haar tweede zege op de 400 meter vrije slag voor zich op in 5.06.4. Bij de meisjes onder veer tien bleef Bianca Hocks in 4.42.8 Fleur Bakker voor, die als twee de eindigde. Christiaan de Groot mocht na de zege op de 200 me ter vlinderslag voor jongens on der zestien eveneens op de hoog ste tree gaan staan. Zijn tijd was 2.22.7. De meisjesploeg onder zestien (4.56.7) volgde na een succesvolle 4 x 100 meter wissel slag zijn voorbeeld. Naast de tien gouden medailles legde LZ ook nog beslag op zeven zilveren en twaalf bronzen plakken. Voor de zwemmers van De Zijl waren er naast de elf gouden, zes zilveren en acht bronzen me dailles. Op de 200 meter rugslag voor de jongens onder zestien scoorde Robin Sprinkhuizen met 2.19.8 eenzelfde winnende tijd als bij de heren, waar Bram Pronk zegevierde. Goud was er ook voor Sprinkhuizen (55.8) op de 100 meter vrije slag. Marcel de Natris pakte bij de heren de eerste plaats in 54.8. Wendy Ka ter legde de 400 meter vrije slag in de winnende tijd van 4.51.7 af. Op de 100 meter schoolslag pakte Hanneke Koopmans bij de meisjes '74 goud in 1.20.5. Suzette de Kier deed er bij de meisjes onder 18 1.19.0 minuut over om te zegevieren. Yvonne de Kier tikte bij de dames als eerste aan in 1.18.7. Marcel de Natris won in 2.19.2 de 200 meter vlinder slag bij de heren. Goud was er voorts op 4 x 100 meter vrij voor zowel de heren- als de dames- ploeg in respectievelijk 3.46.0 en 4.16.5. Tijdens lange-baanwedstrijden was er op de twee kilometer schoolslag een tweede plaats weggelegd voor Ria Willemse en een derde voor Hanneke Koop- mans. LEIDEN Robbert-Paul Hartwijk en Mickel Ver kerk veroverden met hun aanvallende speelwijze niet alleen de titel van het koningsnummer, de he- rendubbel, maar ook de interesse van het weer veelkoppige publiek bij De Merenwijk. De eerste deelnamebewijzen voor de D 30+ Dubbelmasters werden ook verdiend bij de tennistoernooien van Artesia in Koudekerk en bij het Katwijkse MVKV. De Merenwijk Ondanks de finale tussen An dres Gomez en André Agassi op de televisie in het clubhuis, trok de eindstrijd van het ko ningsnummer bij het dubbel- toernooi van De Merenwijk, de herendubbel Cl veel be kijks. De jeugdige Robbert- Paul Hartwijk en Mickel Ver kerk' kozen voor een sterk aanvallende speelwijze tegen de als favoriet gestarte combi natie Arnold van der Capellen en Martin Hoekstra. Na een simpel met 6-2 gewonnen eer ste set stagneerde de gang naar de winst even, omdat Hartwijk na een lange game toch een break op service moest toe staan. De achterstand werd niet meer weggewerkt, maar in de derde set werd met de zelfde cijfers als waarmee de tweede set verloren ging, te ruggeslagen, 6-3. De mannen- finale in de C2-klasse was bloedje spannend, Bert Minne- ma en Guy Vogler verloren de tweede, maar wonnen de der de set op tiebreak. Jeugd beheerste ook de andere twee 'open' C-onderdelen. Nancy en Sandra Faas toon den zich andermaal de betere tandem. De Lissese tweeling klopte de al even jeugdige competitiecombinatie van Uni cum 4, Kim Dirkse en Fran- ?oise Velzel in drie sets. Bij de mixen zegevierde het overi gens bij twee verschillende verenigingen spelende Ter Aarse koppel Inez Batelaan en Ivor Bergsma over de routine van Ilonka van Riet en Jan- Paul Bierling. Hoewel geen bewijs van deelneming aan een C2-Masters is te verdie nen, was de start van de C2 30+ dubbels niet minder suc cesvol. Henk Klatter en Jaap- Mark Los, alsmede Marga Klein en Maryse Leunissen werden de eerste winnaars voor Theo van Ham en Leo Wijnands, respectievelijk Pat Heyligers en Diny van der Plas. Twee Merenwijkkoppels wa ren in de twee finales, die een startbewijs voor de D 30+ dub belmasters opleveren, in de strijd. Bij de dames gelukte de coup inderdaad. Marlies Kruit en Troudi Witteveen weten zich na de moeizame 4-6, 6-3, 6-4 overwinning op het duo Rien/Van Velzen verzekerd van deelname. Theo Sanders en Jacques van Schie kwamen per set twee games tekort om hun vrouwelijke clubgenoten te kunnen volgen. Johan van Duyn en Bob Logger mogen in septembèr op eigen Unicum- grond nogmaals hun kunsten vertonen. De 'open' Dl-klasse kende veel spanning in de slotronde, terwijl daarentegen in de D2- klasse de uitslagen duidelijk, maar de partijen wel zeer sfeervol waren. Christian Kooman en Patrick Wijffel- man wonnen na een met 6-0 verloren eerste set toch de HDDl-titel voor Leo en Wou ter van Tongeren. Anne en Valerie Asselman bestreden de DDD1 -titel tegen elkaar. Het verschil zat 'm niet in de part ners, maar daardoor wel in de afsluitende tiebreaks. Gitta de Clerck en Jelle Klapwijk, de laatste met D2 op zijn speler spas, versloegen die andere Ter Aarse mixedcombinatie, waar een Batelaan in mee speelde. 7-6, 6-1 tegen Catelij- ne (met één t) Batelaan en de aan het toernooifront terugge keerde Maurice Ubink. Artesia Jan Klein werd op het Boo- gaard-30+ toernooi van Arte sia in Koudekerk de man van de meeste tiebreaks. De Lei- muidenaar won die vijf slotse- ries allemaal, waarmee de zege in het enkelspel over de als fi nalist getipte Arie Wesseling kwam vast te staan. Met twee andere gewonnen tiebreaks kwam voor de toch als favo riet gestarte mixed, Marian Liefbroer en Han Diets het einde. De twee finaleplaatsen leverden één maal winst op, de mixed-C2 met Henny van Haaster tegen de Hazerswoud- se combinatie Martine van Amstel en Ad Veuger. In de van ballenjongens voorziene HEC2 finale kwam Jan Klein tekort tegen Jan Mens. Wesse ling kreeg met Valentijn We ber zijn revanche in de heren- dubbel. Het vaste Boskoopse duo Joke Baans en Elisabeth Brand bleek inderdaad de meeste 'vaste' tegen de Hazers- woudse Dl Masterdeelnemers van 1989, Martine van Amstel en Anja de Wit. Thuisspelers Alie Snellenberg en Hennie Verhage bezorgden de organiserende vereniging via de DDDl-titel de eerste twee deelneemsters aan de Masters. Henny van Kampen en Chris van der Klugt wer den na veel strijd tegen Ruud Bitter en Fred van Dorp van Forescate winnaars van de he rendubbel Dl-titel, waarmee voor de Hazerswoudenaren te vens de deelname aan de Mas ters in september werd gerea liseerd. Eerder had Van Kam pen zich met overmacht de singletitel eigen gemaakt. Een koprol bekwam Joke Meeuw- sen letterlijk beter dan Emmy Zevenhoven, die in de finale tegen de Artesiane figuurlijk over de kop ging. Het club team speelde de eindstrijd bij de GDD1. Ans Nijkamp en Marcel Teljeur toonden zich de meerderen van de vermoeide wedstrijdleiders Lia Gijzel en Henk Eradus. Bij de D2-heren hield Henk Froma de titel eveneens in eigen huis. Met 6- 0, 6-7, 6-3 kwam er aan de ze gereeks van. Cor Purmer een end. Purmer op zijn beurt was in de halve finale vaster dan een huis geweest dan die an dere revelatie, Wim Huis. MVKV Vorig seizoen zat het op de be slissende momenten, net iets teveel tegen. Met als resultaat dat Arris Parle vliet en Jan van der Plas zich aan het eind van de toernooienreeks slechts als toeschouwers konden mel den bij het Masters-toernooi van de Leidse Cöurant. Dit jaar echter, greep het gere nommeerde D30+ dubbel de eerste de beste gelegenheid aan om zich te plaatsen voor dat afsluitende evenement, waaraan het duo in 1988 ook al deelnam. Het kostte de Zee en Duin-combinatie in de eindstrijd tegen Jaap Kuyt en Wim Melissen drie sets en ruim twee uur, maar die moei te hadden ze er op het zo ge zellige park van MVKV best voor over. Overigens mochten Kuyt en Melissen zich in het HDD wel de verrassing van het zevende Kuifhof-toernooi noemen. Zo klopte dit sterke koppel in de halve eindstrijd nog de gedoodverfde favorie ten Ton van Oort en Geovanni Propoli met 6-4, 4-6, 6-0. Bij de dames kwamen Els van Biezen en Hetty Bonnet, ook al als papieren nummer twee aan het toernooi begonnen, als winnaressen uit de eindstrijd. Ten koste van de combinatie Els Westdijk en Sita van der Plas werd op die manier voor het derde achtereenvolgende seizoen de deelname aan het Masterstoernooi veilig gesteld. De C2-lijst lonkt voor deze Sassenheimse dames. In de mixed-strijd bleek voor Els Westdijk, met partner Chiel Verhaar, wel een hoofdprijs gereserveerd. Els en Dick van Biezen kregen in de finale slechts vier games toegemeten. De ronde ervoor hadden West dijk en Verhaar al afgerekend met de titelverdedigers. De twee Van Marissen wonnen wel de eerste set (5-7), maar moesten vervolgens diep bui gen: 6-0, 6-2. De nederlaag van de routiniers tekent zich reeds af. Winnaars Robbert-Paul Hartwijk (achtergrond links) en Mickel Verkerk rustig lurkend aan de waterfles. Martin Hoekstra (voorgrond rug) en Ar nold van der Capellen nadenkend. FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN TV Abbenes Menno van Loendersloot kwam in Abbenes ongeslagen uit de strijd der singelende D18+ heren. Van Loenders loot zag in de halve finale op ponent Frank van Turenhout geblesseerd afhaken, maar leidde op dat moment wel al met 7-6 en 4-0. In de eindstrijd moest hij vervolgens een setje „wennen" aan opponent Knoppien, voordat Van Loen dersloot de winnende formule gevonden had. Maar toen overtuigde hij ook zéér: 2-6, 6- 0, 6-1. De enkelspeltitel bij de 18+ dames belandde gisteren in Abbenes bij Annemiek de Winter. In de derde finaleset bleek zij over iets meer inhoud te beschikken dan de als num mer één getipte Lenie van der Meer: 6-7, 7-5, 6-1. Beide da mes hadden zich overtuigend voor de eindstrijd geplaatst. Lenie van der Meer liet L. Switser zes, keurig over twee sets verdeelde games, De Win ter gunde A. Boomhouwer er nog drie minder. De in titels grossierende De Winter hield het om tijdsredenen in de da- mesdubbelfinale op een proset. Bij de 35+ heren stelde Nicoi Winkelaar de organisatie niet teleur. Winkelaar was vooraf al als de favoriet op de plaat singsschema's gezet en hij sloot het toernooi ook winnend af. Zowel in de halve finale, als in de eindstrijd kreeg Winkelaar het overigens zeker niet ca deau. Jim Kruunenberg en mede-finalist Alons pakten beiden acht games van de op de beslissende momenten ech ter net iets te sterke Winke laar. PETER KLEIN GERT-JAN ONVLEE RDC1: finale: R.P. Hartwijk/M. Ver kerk - A.v.d. Capellen/M. Hoekstra 6- 2, 3-6. 6-3. HDC2: finale: B. Minne- ma/G. Vogler - R. Rijnsburger/P. Schuyt 6-3, 6-7, 7-6. DDC: finale: N. S. Faas - K. Dirkse/F. Velzel 6-2, 5- 7, 6-3. GDC: finale: I. Batelaan/I. Bergsma - I van Riet/J.P. Bierling 0- HDD1: finale: C. Kooman/P. Wijffel- man - L. W. van Tongeren 0-6, 6-2, 6-2. HDD2: finale: N. Bronsgeest/O Kist - R. Smittenaar/M. van Tongeren 6-1, 6-4. DDD: finale: A. Asselman/M. van Zwet - V Asselman/M. Beucker 7-6. 7-6 GDD1: finale: G. de Clerck/J. Klapwijk - C. Batelaan/M. Ubink 7-6, 6-1 GDD2: finale: K. Wil brink/S. van Heesch 6-1, 6-3. HDC2 30+: finale: H. Klatter/J.M. Los - Th. van Ham/L. Wijnands 4-6, 6-4, 6-3. DDC2 30+: finale: M. Klein/M. Leunissen - P. Heyligers/D.v.d. Plas 6-4, 6-3. GDC2 30+: finale: T. de Croix/P. de Kok - T.v.d. Voort/J. Dahlhaus 6-4, 6-2. HDD1 30+: finale: B. Logger/J. van Duyn - Th. Sanders/J. van Schie 6-4, 7-5. DDD1 30+: finale: M. Kruit/T Witteveen - J. Riem/P. van Velzen 4- 6, 6-3, 6-4. GDD1 30+: finale: G. T. Seriier - J. G. Herpts 6-4, 6-2. HDD2 30+: finale: J. Correljè/G.v.d Weyden - J. Davelaar/P. Linschoten 6-3, 6-3. DDD2 30+: finale: T. van Duyn/H. van Rooden - I. van Ee- den/H.v.d. Linden 6-3, 3-6, 6-4. GDD2 30+: finale: echtp. Wijffelman - M Brocken/F. Stouten 4-3 40-0 afge broken. DEC2: halve finales: J. Mens - B. Wit haar 6-2, 6-2; J. Klein - A. Wesseling 7-6, 3-6, 7-6. Finale: Mens - Klein 6-2, 6-3. HDC2: finale: V. Weber/A. Wes seling - R. Wyninga/P. Zwart 6-1, 6-4. DDC2 poule: 1 J. Baans/E. Brand, 2. M. van Amstel/A. de Wit. GDC2: fina le: H. van Haaster/J. Klein - M. van Amstel/A. Veuger 6-4, 6-2. HED1: halve finales: H. van Kampen - B. Bijl 6-0, 6-4; A.v.d. Hulst - B. Wit haar 6-3, 7-5. Finale: Van Kampen - Van der Hulst 6-1, 6-0. DED1: finale J. Meeuwsen - E. Zevenhoven 5-7, 6- 2, 6-2. HDD1: finale: H. van Kam pen/C. v.d. Klugt - R. Bltter/F. van Dorp 6-2, 5-7, 6-3. DDD1: finale: A. Snellenberg/H. Verhage - 6-2, 6-0 GDD1: finale: A. Nijkamp/M. Teljeur - L. Gijzel/H. Eradus 6-3, 6-3. HED2: halve finales: H. Froma - F. van Ruiten 6-1, 6-4; C. Purmer - W. Huis 6-3, 6-3. Finale: Froma - Purmer6-0, 6-7, 6-3. DED2: finale: A. Borst - A. Schreurs 6-4, 6-1. HDD2: finale: J. Tolenaar/J. Tolsma - H. Klein/P. Klink 6-1, 6-4. DDD2: finale: A. Crom- foirt/H. Weggen - L. Gijzel/I.v.d. Stok 2-6, 6-1, 6-0. GDD2: finale: L. Pen- nenburg/R. Meeuwsen - J. Spieren- burg/H. Arentsen 5-7. 6-4, 6-3. HEE: finale: H. Lens - H. Struiwigh 6- 4. 6-2 HDE: finale: M. van Gestel/H. Vis - C. van Fulpen/C. Kompier 6-4, 6-3. DDE: finale. N. W. Brand - P. Egelie/R.v.d Weide 6-4, 3-6, 6-4. GDE: finale: L. H. Lens - D. M. Vonk 6-2. 6-1. Finale*: HDD: A. Parlevliet/J. van der Plas - J. Kuyt/W. Melissen 6-3, 5-7, 6-4. DDD: E. van Biezen/H. Bonnet - E. Westdijk/S. van der Plas 6-7, 6-2, 6-0. GDD: E. Westdijk/C. Verhaar - E. er) D. van Biezen 6-1, 6-3. HED18+: halve finales: M. Knoppien - R. Ruiter 6-3, 7-5; M. van Loenders loot - F. van Turenhout 7-6, 6-0. Fina le: Van Loendersloot - Knoppien 2-6, 6-0, 6-1. DED18+: halve finales: L. van der Meer - L. Switser 6-3, 6-3; A. de Winter - A. Boomhouwer 6-1, 6-2. Finale: A. de Winter - L. van der Meer 6-7, 7-5, 6-1. HDD18+: finale: J. Vre- ken/A. Kniep - J. van der Schee/G. van Breugel 6-3, 6-2. DDD 18+: fina le: M. Stork/E. Bontan - A. de Win- ter/T. Uytenwaal 8-2 proset. GDD18+: finale: A. Boomhouwer/I- manse - J. Meegdes/H. Baars 6-4, 6- HED35+: halve finales: N. Winkelaar - J. Kruunenberg 6-4, 6-4; A. Alons - C. van Emmerik 5-7, 6-4, 6-2. Finale: Winkelaar - Alons 6-4, 6-4. HDD35+: finale: E. van Woerkom/J. Kruunen berg - G. Elderhuis/A. Leyten 6-2, 6- 4. DDD35+: finale: Y. Verhoef/C. Wesseling - E. Vreken/V. Brands 7-6, 6-4 GDD35+: finale: V. en H. van Ruiten - E. Bontan/C. Verloop 6-7, 6- 4, 6-2. Wassenaar laatste strohalm LEIDEN De soft- baldames van Wase- naar hebben de gang er waarschijnlijk nog net op tijd in weten te krijgen. Nadat donder dag al twee keer van DSC '74 werd gewon nen, volgde zaterdag een dubbel verlies, maar zondag alweer twee opvallende zeges. De dames van Alphi- ans deelden met Storks terwijl de heren weinig indruk maak ten op de Survivors. Wassenaar staat midden in een uiterst zwaar pro gramma, maar toch lij ken de dames met de week sterker te worden en het fortuin wat hen al vanaf het begin van de competitie tegen zit lacht hen nu enigszins toe. Coach Fred Pasman re kent nog steeds op een plaats in de promotiepou le wat inhoudt dat Was senaar zich alsnog in de reguliere competitie bij de beste zes weet te plaatsen In en tegen Bloemendaal zat het de ploeg opnieuw niet mee. Na een eerste wedstrijd die met 2-0 verloren ging leek alles goed te gaan toen Wassenaar in de achtste inning de leiding nam. In de gelijkmaken de slagbeurt maakten de dames van Bloemendaal echter handig gebruik van kleine foutjes in de Wassenaar defensie en kwam er toch nog een 2- 1 uitslag op het bord. Zondag was het thuis te gen Sparta goed raak. De laatste strohalm grijpend werd Sparta eerst met 7- 4 verslagen en kort daar- man; „We zijn nu niet in de slechte aanworpen ge trapt en hebben gewoon op „vier wijd" gewacht. Flauw en eigenlijk niet de bedoeling van het softbal, maar we hebben de punten gewoon kei hard nodig". Met dins dag, zaterdag en zondag weer in totaal vijf wed strijden voor de boeg, waaronder die tegen Onze Gezellen, gaan de Wassenaarse dames een zwaar programma tege moet. De dames van Alphians hadden in Storks in eer ste instantie niet echt een leuke tegenstander. Met 7-2 wonnen zij simpel van de Haagse vrouwen. Veel honkslagen zorgden voor de stevig uitgeval len winst. In de tweede wedstrijd zorgden slor digheidjes in het veld voor een onnodig verlies met 5-3. Verliezen deden de heren van Alphians ook. TIW/Survivors deelde twee maal een pak slaag uit: 10-0 en 20-1. RIJNSBURG De roof bouw die in de laatste we ken is gepleegd op het keurkorps van Rijnsburg se Boys eiste zaterdag zijn tol. De nauwelijks fit te noemen basisspelers wen sten, tegen het advies van trainer Arie Kurver in, toch voor de strijd om het algeheel amateurkampi oenschap van Nederland aan te treden. In de vorm van een 4-1 nederlaag presenteerde Geldrop de prijzige rekening. Kurver zag daarin de bevesti ging van zijn al eerder geuite woorden. De act die de lachen de Bergschenhoekse coach op voerde, was een herhaling van vorige week, al veranderde hij wel enigszins van tekst. Kon den de wedstrijden tegen Gel drop in zijn ogen aanvankelijk nog schriftelijk worden afge daan, voor de return in het Brabantse plaatsje opperde Kurver zelfs om de telefoon maar ter hand te nemen. „Deze uitslag is voor mij geen verrassing. Voor hetzelfde geld verliezen we met 7-0, daarom moeten we die tweede wedstrijd maar telefonisch af maken". Realiteit zal het nooit worden, omdat ook Kurver nu eenmaal rekening heeft te houden met de wensen van zijn selectie. Dat bleek ook zaterdag. „Uit de groep kwam het verzoek of ze alsjeblieft toch maar moch ten spelen. Ze maken het kampioenschap van Nederland waarschijnlijk maar één maal in hun carrière mee. Maar ik heb ook gezegd dat ze daar de consequenties van moeten we ten en dat is dat het niet gaat met deze spelersgroep. Het is nog niet zo erg als er na rust één of twee lampen uitgaan, maar als er acht uitgaan..." Dat laatste was overigens niet vreemd, liet Kurver in één adem weten: „Sommige spe lers lopen al maandenlang met blessures en op een keer breekt het dan gewoon". Dat moment kwam dus zater dag. Na de tweede treffer van invaller Stephan Venetiaan was de Rijnsburgse pijp leeg. Aan alle kanten werd de van blessures en vermoeide spelers aan elkaar hangende selectie van Arie Kurver voorbij gelo pen. De latere treffers van Geldrop waren in dat verband tekenend. Twan Notten werd bij zijn solo geen strobreed in de weg gelegd en kreeg bij de afronding zelfs nog de hulp van de onfortuinlijke Niek Oosterlee. En ook Ton Boe laars had weinig moeite om de Rijnsburgse verdediging naar de pijnbank te leiden. Hilmar de Groot, inmiddels dol ge draaid door de acties van de zeer rappe Stephan Venetiaan, bleef ook het antwoord schul dig op het voetenwerk van de Geldropse spits, waarop Boe laars definitief het pleit be slechtte, 0-4. De in de elf mi nuten blessuretijd geforceerde score van Leon Vonk een schitterende lob over de ver pleister op de wond fungeren. „Toch is dit Geldrop te pak ken, maar dan moeten de spe lers volledig fit zijn en alles uit de kast kunnen halen", hield Kurver na afloop vol. Dat de woorden van de trainer van Rijnsburgse Boys niet overdre ven zijn, bleek voor de rust. In die eerste helft hoopte Kurver dat zijn ploeg snel een voor sprong zou nemen om daarna de zaak achterin redelijk dicht te kunnentimmeren. Met name halverwege dat eerste deel kreeg Rijnsburgse Boys enkele opgelegde kansen om de leiding te nemen. Zo kon een afstandschot van Hennie Koet door de later met een dij beenblessure uitgevallen kee per Hans Peeper maar met moeite gekeerd worden. De beste mogelijkheid kreeg gele- genheidsspits Wim Drieber gen. Vrij voor de doelman schoot hij echter veel te zwak in. Ook de inzet van Leon Vonk, die een boogballetje van Wim Driebergen direct op de slof nam, had een beter lot verdiend. Toch deed de 0-0 stand bii rust recht aan het spelbeeld van de eerste helft, omdat John Heyster en Ton Boelaars (pegel tegen de lat) niet te missen kansen om zeep hadden geholpen. Het vervolg maakte Kurver duidelijk waar hij vooraf al re kening mee had gehouden. „Dat algehele kampioenschap moeten we maar vergeten. Het stelt niets voor. Ik heb van daag naar iets zitten kijken wat voorspelbaar was". Het is dan ook begrijpelijk dat de ge dachten van Arie Kurver ver der gaan dan de tweede wed strijd die nog in Geldrop ge speeld móet worden. „Over zes FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN weken moeten we weer aan de bak. Dan staat een zwaar oe fenprogramma te wachten". De tijd voor herstel is echter zeer kort. Zeker als zijn beste spelers er voor kiezen om ook volgende week aan de wed strijd te beginnen. Moe of niet... PETER VAN DER HULST Scoreverloop: 58. Stephan Venetiaan 0-1, 65. Stephan Venetiaan 0-2, 80. Boys: Blankespoor, Drie- Groot. Aandewiel, Van Delft (Van Dijk). Bodaan, Koet (Oos terlee), Arroyo, Hooijmans, Vonk, Carli. LEIDEN De diverse compe titiewedstrijden voor de jeugd hebben dit weekeinde een stroom van clubrecords opge leverd. Stefan Molenaar en Mare de Boer zorgden voor de ook nationaal aansprekende resultaten. Zaterdag waren de vier grote atletiekclubs uit de regio ak- tief in Leiden en Lisse met de C en D jeugd, terwijl zondag de in eerste instantie verre gende wedstrijd voor de B jeugd in Rotterdam werd afge werkt. Op de weer in perfekte staat gebrachte atletiekbaan van De Spartaan was het voornamelijk AAV '36 dat de klok sloeg. De jongens D, meisjes D en meisjes C voeren dan ook trots de ranglijsten aan en zullen op 30 juni op de eigen baan een stevige gooi doen naar het distriktskampi- oenschap. Toch kwamen de beste individuele prestaties op naam van gastvrouwen en - heren. Veel indruk maakte In- grid van Welie die als meisjes D op de 1000 meter zelfs drie seconden sneller was dan de twee jaar oudere C meisjes: 3.09.0 minuten. Ook op de sprint was Van Welie een klasse apart met haar 8.3 se conden. Remko Brandhorst en Edwirr Kortekaas blijven ver antwoordelijk voor veel pun ten bij het discuswerpen. Beide C junioren trainden vrijdag nog onder het toeziend oog van Erik de Bruin en scoorden zaterdag 48.76 en 47.76 meter. Bart van de Zon sprong 1.75 meter hoog. In Leiden waren er bij het hoogspringen twee Bataafse clubrecords te noteren. Bij de meisjes C scoorde Elsemieke Roksnoer 1.55 meter, wat de junior D Martijn Nieuwland inspireerde om zijn recent van Arjan den Haan overgenomen clubrecord naar 1.60 meter te brengen. Overigens werd de Bataafatleet niet eerste met die hoogte. Met 1.65 meter over troefde de lange Hollander Stefan Dijker hem. Op de 1500 meter maakte diens clubge noot Bram Tijdhof indruk door in een bijna solo gelopen wedstriid naar 4.23.5 minuten te snéllen. Bataafse Thirza Horn verbeterde haar clubre cord speerwerpen en bracht het op 28.48 meter, terwijl Sandy van Wijngaarden en Dieneke Schonenberg zich aandienden als talentvolle be loftes op de loopnummers. In Rotterdam werd de op 12 mei afgelastte competitie wed strijd voor de B jeugd afge werkt. Stefan Molenaar verbe terde zich op de 110 meter horden iets, maar zijn 14.5 se conden betekende wel een clubrecord. Mare de Boer van Bataven zorgde voor een club record bij het speerwerpen. Hij reikte tot 52.10 meter. Bij de meisjes maakte Jolanda Aan- hane indruk door de 400 meter in 1.02.8 minuut af te leggen. Huub Pragt liep in Rijssen een halve marathon in een sterk internationaal gezelschap. Met een eindtijd van 1.11.23 uur kwam de Leidenaar als zesde over de streep. Laura Bosman heeft aan haar uiterst sterke voorseizoen niet alleen een gouden estafette- plak overgehouden, ook werd zij opgesteld in een interland tegen Belgie en een selectie van atletes uit de „Midlands" in Groot Brittannie. Op de 800 meter kwam de Alphense als vierde over de streep in 2.11.73 minuten op vier seconden van winnares Ellen van Langen.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 19