feidaeSoii/ia/ttt Lothar Matthaus rekent &f met onderwaardering *r I 51 Van Tiggelen ergert zich aan Beenhakker ba$*ap 36 dagen lang vaderdag vieren! 14 15 16 18 19 20 SPORT ïV Vanenburg rekent op een basisplaats Spelers woedend over boetes voor kaarten £cidóc6ouia/nt MAANDAG 11 JUNI 1990 PAGINA 13 inse titel als zonsopgang voor Gomez JS Tennisser Andres Go- isteren in Parijs de oudste am-winnaar werd sinds e US Open van 1983 won, al vele keren met de gedachte e stoppen. Inmiddels heeft ;t respectabele aantal van jernooi-overwinningen op gebracht. Twee jaar gele de verloren Davis Cup- trijd tegen Argentinië - stelde lijn tegenstander Martin Jaite 131 ptverloren voor diens coach te De Argentijn had een lig om duidelijk te maken, en man met zoveel talent niet 28e hoeft te stoppen. Een ater trof zijn nieuwe coach Rodriguez de liefhebber van strand, zon en diepzeeduiken in een soortgelijke gemoedstemming. Dit maal bracht het bericht dat Ivan Lendl voor Parijs had afgezegd nieuwe inspiratie. Bij zijn twaalfde poging won Gomez dan toch zijn eerste Grand Slam-titel. Een mooi afscheid? „Ik zie het het meer als een zonsopgang", klonk het uit zijn mond. „In deze vorm kan ik nog wel een jaar of drie, vier mee". Wie zou het anders zeggen op een dag dat hij 370.000 dollar rijker werd? Monica Seles, die in de damesfinale met 7-6, 6-4 won van Steffi Graf, werd in schril contrast met Gomez de jongste winnares uit de geschie denis van Roland Garros. Andres Gomez met de hoofdprijs. Maradona wacht schade claim wegens smaad BUENOS AIRES Alsof de nederlaag van vrijdag tegen Cameroun nog niet erg genoeg is, wordt Diego Armando Maradona nu belaagd door een schadeclaim van maar liefst tien mil joen dollar (18 miljoen gulden). De vroegere Argentijnse international Jose Sanfilippo voelt zich beledigd door de superster, die het WK- toernooi zo teleurstellend opende. Sanfilippo kondigde in het in Buenos Aires verschijnende Cronica aan een proces wegens smaad te beginnen, omdat Maradona hem een verrader heeft genoemd. Sanfilippo had zich in een enquete de vrijheid veroorloofd niet zijn landgenoot Maradona maar de Braziliaan Pele de beste voetballer aller tijden te noemen. Dat was tegen het zere been van de import-Napoli- taan, die counterde met de kwalificatie verra der. Wim Kieft voor vier jaar naar Bordeaux SANT'ELIA Wim Kieft speelt volgend sei zoen bij Bordeaux. De aanvaller van PSV heeft overeenstemming bereikt over een contract voor vier seizoenen met de club, die vorig jaar in Frankrijk tweede werd. Kieft, die eerder dit seizoen te kennen gaf pertinent bij PSV te wil len vertrekken, volgt bij de Franse topclub zijn landgenoot Piet den Boer op. Deze staat op het punt terug te keren naar België. Den Boer kwam eerder uit voor KV Mechelen. Kieft be vestigde de overeenkomst gisteren in het trai ningskamp in Sant'Elia „Als alles wat is afge sproken op papier wordt gezet, teken ik voor vier jaar". Kieft heeft drie jaar voor PSV ge speeld. Hij wordt in Eindhoven opgevolgd door John Bosman. Het bedrag dat Bordeaux aan PSV betaalt ligt rond de vier miljoen gulden. e MILAAN Het enige hfcht serieuze obstakel yoor de Bondsrepubliek l. )uitsland in groep D is loor de mannen van dfYanz Beckenbauer op envoudige wijze geno men. Joegoslavië, in the- >rie misschien een be dreiging voor de finalist /an 1986, was in de prak- ijk niet meer dan een ge oefenpartner de „Mannschaft": 4- l. De Duitsers braken daarmee met de regel dat het een WK altijd pleegt te be- V.vjl ginm ien. Dit keer was het anders. Het rerleidde de doorgaans toch Westduitse ig of dit al de het bereiken e finales en neer. De reactie van Bec- cenbauer was er één vol te rughoudendheid. „We heb ben nog twee wedstrijden, die zullen niet gemakkelijk worden. De Arabische Emi raten en Colombia spelen to taal ander voetbal dan de Joegoslaven en dat zal veel van onze concentratie vra gen". Diep in zijn hart moet de na het WK vertrekkende teamchef het gevoel hebben dat het met het bereikén van de tweede ronde wel goed zit. Lothar Matthaus en consor ten hadden overigens wel een half uurtje nodig om op temperatuur te komen. De Duitsers startten lichtelijk in mineur. De door Becken bauer het veld ingestuurde elf (zonder de nog altijd ge kwetste verdediger Kohier) opende het WK op een ma nier die de ploeg eigen is: oerdegelijk en zonder ook maar de minste of geringste creatieve impulsen. Het groepshoofd kreeg van de ondanks het grabbelwerk van doelman Ivkovic. Joegoslaven de uitnodiging het spel maar te maken, een opdracht waar de ploeg zicht baar moeite mee had. Matthöus was niet de chef die hij zou moeten zijn, de aanvallers Rudi Vóller en Jürgen Klinsmann niet meer dan ordinair zwoegende werkpaarden. Beckenbauer had er wel een verklaring voor. „Het is onmogelijk van een elftal wordt gevoetbald". Uiteindelijk dienden er een puur individuele acties aan te pas komen om de muur van de Joego's te doen vallen. Matthaus wierp in zijn „ei gen" San Siro na een klein half uur de schroom van zich af, genoot op aangeven van Stefan Reuter een onbegrij pelijke vrijheid en besloot doelman Tomislav Ivkovic met het linkerbeen op zijn betrouwbaarheid te beproe ven. Ivkovic had geen ant woord op de uithaal van de Duitse Milanees: 1-0. Labiel Vanaf dat moment speelde de verliezende finalist van de twee laatste WK's een ge wonnen wedstrijd. Het team, gesterkt door de vroege voor sprong, hoefde er niets eens veel moeite voor te doen. Het tekent het labiele karakter van de Joegoslaven, die een week eerder één helft lang moeiteloos gelijke tred hiel den met Oranje, maar daarna door het ijs zakten. Het enige verschil met de ontmoeting in Zagreb was, dat de ineen storting van de Oosteuropea nen zich nu al na een half uur voltrok. Onder leiding van het mwonderkind Dragan Stoj- kovic was de ploeg nog rede lijk voortvarend begonnen. De houding van de blauw- witten was een defensieve. Hoofdrolspeler Lothar Matthaus haalt uit tegen de kansloze Joegoslaven. FOTO: AP als de genoemde Stojkovic, Baljic en Vujovic echter ze ker niet ongevaarlijk. Dooi de treffer van Matthaus vloeide echter alle geloof in eigen kunnen bij de Joegosla ven weg. De 2-0, gerealiseerd door een kopbal van Klins mann, vergrootte de wan hoop slechts en veranderde ook de befaamde Stojkovic in een modale tobber. De faam van de ster ver bleekte danig. Ook de vrije trap die hij na de pauze op het hoofd van Jozic legd.e (2- 1) voorkwam dat niet. In plaats van de Joegoslaaf straalde Matthaus, die de mo gelijke Duitse onzekerheid na de treffer van de Joego slaven wegnam met een tref fer die vrijwel identiek was aan zijn eerste. Rudi Vóller, die een fout van doelman Iv kovic afstrafte, had vervol gens ook zijn aandeel in de produktie: 4-1. Hulde Maar de meeste hulde kwam Matthaus toe. „Hij heeft dat laten zien wat hij in zich heeft", prees Beckenbauer zijn aanvoerder. „Lothar is een speler die vaak onderge waardeerd wordt, maar dat kan na vanavond niet het ge val zijn". De middenvelder zelf werd er bijna verlegen van en be trof zijn ploeggenoten in alle loftuitingen. „Ik heb gewoon het geluk gehad twee keer te scoren. Iedereen heeft van avond gewonnen. Dit is voor al te danken aan de uitste kende voorbereiding die we achter de rug hebben. Daar is de basis gelegd". Braziliaanse bondscoach Lazaroni treft het met wereldster Careca Dr. Abdelahad Gamal el Pin heeft de zaken ender centrele Jerry Remmerswaal matchwinnaar Babylon-locp tussenstaticn TonieDirks Hartwijk en Verkerk veroveren Merenwijk Salcn-kapitein Piet Keizer bezit zijn ziel in lijdzaamheid Voetbalfans gered na schipbreuk CAGLIARI Drie dagen na het kapseizen van hun jacht Esmaralda tussen Sicilië en Sardinië in de Middellandse Zee, zijn twee van de vier ver miste opvarenden gered. De beide mannen hadden alle hoop al opgegeven en zijn geestelijk gebroken. Van de twee anderen ontbreekt ieder spoor. De vier mannen waren vorige week maandag uit Mal ta vertrokken om de voetbal wedstrijd tussen Engeland en Ierland in Cagliari bij te wo nen. Ongeveer dertig kilome ter voor de kust van Sardinië kwam het schip in slecht weer terecht en kantelde. De opva renden konden op tijd in twee reddingsboten springen. Een vliegtuig van de Italiaanse luchtmacht ontdekte zaterdag in de buurt van het eiland Fa- vignana een van de bootjes. .rgentinië ehekst oor ovenaars Sit Cameroun Van onze correspondent Bob van Huët) ARIJS Magische fachten hebben de na- onale ploeg van Came- >un vrijdag wellicht een andje geholpen bij de imerkelijke zege op re- irend wereldkampioen .rgentinië. Volgens de arrespóndent in Came- Dun van de Franse rant Le Journal du Di- lanche zouden vier ooraanstaande Came- Dunse tovenaars voor de wedstrijd de futloze pres ide van de het Argen- jns voetbalwonder Die- Maradona hebben geregeld". e deden dat door met ïysterieuze pennen te oeren in een vijver met eilig water. De aldus •ehekste ster zou daarom liet in zijn normale doen ijn gekomen. De verras- ende zege van de „on- embare leeuwen" dreigt Ie Camerounse minister an financiën overigens •roblemen te gaan bezor- [en. Uitgaande van een ïansloos WK-toernooi bad de regering elke ge flecteerde speler royaal 10.000 gulden toegezegd fj een overwinning. Waar wanneer ook Rus land en Roemenië wor sen verslagen zou dat re kening, alleen al over de serste ronde, op liefst 1.320.000 gulden brengen. Een aderlating die de Ca merounse schatkist zich Absoluut niet kan permit teren. Lokale zakenlie den hebben inmiddels Aangeboden bij te sprin gen wanneer Cameroun sieh voor de tweede ron de zou plaatsen. SANT'ELIA Hoewel het voorspellen van de ge dachten van Leo Been hakker soms even riskant is als het spelen van Rus sische roulette, kiest de bondscoach morgen tegen Egypte zeer waarschijnlijk voor „een mannetje op rechts", ofwel voor Ge rald Vanenburg. Vanenburg, in de laatste oe fenwedstrijd tegen Joegoslavië buiten de ploeg gelaten, gaat daar van uit. „Ik reken er op dat ik speel", aldus de midden velder. „Ik denk dat uit de partijtjes op de training wel ongeveer blijkt hoe de basis eruit ziet. Inderdaad sta ik de laatste dagen steeds aan de goede kant". Beenhakker, die nog niet weet wanneer hij officieel de elf na men vrijgeeft, gaf eveneens een indicatie in die richting. „Ik denk dat ik tegen Egypte het bezetten van de vleugel (Vanenburg) belangrijker vind dan extra kracht (Kieft) in de aanval" .De bondscoach voeg de eraan toe voor zichzelf nog over „één puntje" te twijfelen. Daarbij gaat het waarschijnlijk over defensieve zekerheid (Rutjes) of een extra aanvaller (Kieft). Op de trainingen maakte Rutjes consequent deel uit van de elf met de oranje hesjes. Het ligt voor hand dat Beenhakker kiest voor Rutjes, ook al omdat vrije verdediger Ronald Koeman vooralsnog niet in de vorm van zijn leven verkeert. De derde positie die nog ter discussie staat Beenhakker verklaarde dat acht spelers ze ker zijn van hun plaats wordt waarschijnlijk toebe deeld aan Erwin Koeman. Bij aankomst op Sicilië meldde de speler van PSV nog niet „ver" genoeg te zijn voor een plaats in de basis. Inmiddels is hij van gedachte veranderd. „Ik ben er klaar voor. Na het duel met Joegoslavië heb ik een te rugslag gehad. Veel pijn in de spieren rond de knie waaraan ik was geopereerd. Toen dacht ik dat het niet kon, maar de laatste dagen in deze omge ving gaat het heel goed. Ik durf het wel aan". Beenhak ker daarover: „Bij Erwin zijn geen problemen meer. Ik heb zijn medische rapport beke ken. Alles klopt. Bovendien is hij nu zeker van zichzelf". De vermoedelijke opstelling van het Nederlands elftal is als volgt: Van Breukelen; Van Aerle, Ronald Koeman, Rutjes, Van Tiggelen; Vanenburg, Rijkaard, Wouters, Erwin Koeman; Gullit, Van Basten. Zoals leermeester Cruijff ook vaak deed, koos tijdens de training een plaats in het doel "Marco van Basten FOTO: ANP SANT'ELIA Adri van Tiggelen lijkt zich niets aan te trekken van de af spraak om eventuele pro blemen binnen Oranje binnenskamers te houden. De 32-jarige verdediger, die voordat Oranje aan de voorbe reidingen op het WK begon al pittige uitspraken deed in een weekblad en daarin vooral de bobo's op de korrel nam, ver klaarde vanochtend in een landelijk ochtendblad het niet eens te zijn met de manier waarop Leo Beenhakker zijn spelers in onzekerheid laat over de samenstelling van de Oranje-elf. „Je weet op den duur niet meer wat precies de bedoeling is. Het maakt de ploeg onzeker". Aan de vooravond van Neder- land-Egypte nemen volgens Van Tiggelen de twijfels bij de spelers die niet tot de „vaste acht" behoren steeds meer toe. „Elke dag is het weer anders bij de onderlinge partijen", er gert Van Tiggelen zich. „De ene dag is het Kieft in de spits, dan weer Van Basten. Dan speel ik stopper en moet Rutjes weer bij de andere partij. Aan de linkerkant net zo. De ene keer moet het Erwin Koeman worden, dan weer Richard Witschge. Dan voelt Koeman zich minder goed, dan is-ie weer sterk. Dat heeft te ma ken met de onzekerheid. Je weet niet wat Beenhakker wil". (ADVERTENTIE) Voor betere snacks... ORANJE-FANSII opgelet!! DINSDAG 12 juni voor de eerste 100 klanten bi) alle 15 vestigingen een ORANJE-ZONNEHOED GRATIS!! Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. Sean Connery en Rod Stewart steunen Schotten RAPALLO Acteur Sean Connery en popster Rod Ste wart zijn de bekendste sup porters in het Schotse vak. Het duo, dat in een luxueus motel in de buurt van het Schotse trainingskamp ver blijft, versterkt het legioen vandaag in het duel tegen Costa Rica. De zanger en de volgens ve len beste vertolker van Ja mes Bond zijn grote fans van voetbal en vooral van hun eigen Schotland. Stewart, die zijn land zelfs als finalist tipt, heeft met zijn legendarische, schorre stem zojuist een plaai volgezongen, waarin hij zijn eer betuigt aan het „Tartan Army", het leger van de Schotse ruit, de koosnaam voor de Schotse aanhangers. SANT'ELIA De spelers van het Nederlands elftal zijn woe dend over de maatregel van de FIFA die boetes uitdeelt voor rode kaarten. Aanvankelijk keerde de rust terug nadat secreta ris Jan Huijbregts uit Rome had vernomen dat de berichten hierover op een misverstand berustten. Gisteren bleek echter dat Huijbregts een fax van de verkeerde instantie had ontvan gen. De berichten waren wel juist. De eerste boetes moesten worden betaald door de van het veld gezonden spelers van Cameroun. Elke rode kaart kostte 14.000 gulden; een eerste gele kaart 6500 gulden. In de volgende ronde worden de tarieven verdubbeld. Doelman Van Breukelen: „Dit kan echt niet. Het is een schande. Bureaucratie ten top, dat dit zomaar wordt besloten. Ik ben er het niet werkt tegen spelverru- en rode kaarten is wat anders, benadrukte dat de spelers wor den geacht de boetes voor eigen rekening te nemen. Bondscoach Beenhakker: „Ik begrijp er niets meer van. Mochten de berich ten kloppen, dan moeten we serieus overwegen te protesteren. Alle landen zullen dat dan gezamelijk moeten doen. Het is toch onvoorstelbaar dat er zomaar een wijziging in het reglement wordt doorgevoerd". Aanvoerder Lothar Matthaus zei namens de Westduitsers dat de spelers beslist niet van plan zijn uit eigen zak de boetes te beta len. „Wij zijn uitgenodigd door de Duitse voetbalbond. Die moet de boetes voor ons betalen". U geeft op 17 juni niet zomaar een cadeautje aan vader. Voor slechts^, u 'm op verrassen cadeaucht voor 6 wek^ plezier met Dat is goed) Naam: Straat: Postco'de/plaats: Laat van 18 juni t/m 28 juli de Leidse Courant bezorgen bij: De heer Straat: tostcode/plaats: Sf lefoon: ole bezorging) Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken Leidse Courant, abonneeservice, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag Indien daartoe aanleiding bestaal. kan een verzoek om een proefabonnement worden geweigerd

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13