Systeem vaste omroep per avond loslaten" &auguin op expositie in Den Bosch 'Schuldig geborenvan Der Kreis vol emoties VPRO krijgt tv-prijs in Canada Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! UNST/RTV EeidócSomxmt VRIJDAG 8 JUNI 1990 PAGINA 19 )uet for one' in Pepijn H HAAG In theater Pepijn gaat woensdag 13 [i het toneelstuk 'Duet for one' in première. Dit gelstalige stuk van Tom Kempinski is in Den |g verder nog te zien van 12-16 juni en 20-23 juni gaat daarna naar Amsterdam. De twee hoofdrol- worden gespeeld door Gabriella Clark en Wilkie lins, beiden ondermeer bekend van de Australi- televisieseries 'Neighbours' en 'Flying Doctors'. ..egie is in handen van Keith Adrian. Stephanie rahams was een gevierde violiste totdat zij de üe Multiple Sclerosis kreeg en in een rolstoel be- le. Het lijkt of zij zich heeft aangepast aan een zonder haar muziek. 'Duet for one' speelt zich in de behandelkamer van psychiater Dr Alfred iann. Door zijn rustige maar indringende wijze ragen stellen verliest Stephanie langzaam haar ihermingslaag. Hierdoor komen de gevaarlijke pten van haar afgunst en wanhoop aan het licht, vraag rijst of Dr Feldmann zijn progessionele af- ndelijkheid weet te handhaven. Gulden Vedel voor zanger René Froger AMSTERDAM De zanger René Froger is onderscheiden met de Gulden Vedel, de jaarprijs van de Nederlandse Vereniging van Dans- leraren (NVD). Deze prijs wordt elk jaar uitgereikt aan een artiest of groep waarvan de muziek het afgelopen seizoen favoriet was op de dansscholen, aldus een bekend making van de NVD. Bij Froger was dat onder meer zijn plaat „Al les kan een mens gelukkig maken", die werd gebruikt om de quickstep te leren. De Gulden Vedel (een gouden viooltje) zal hem op 14 juni in Tiel worden overhandigd tijdens de viering van het 70-jarig bestaan van de NVD. Hans Vonk gastdirigent bij Rotterdams Philharmonisch ROTTERDAM De Russische dirigent Gennadi Rozdjestvenski en de chefdirigent van het Resi dentie Orkest, Hans Vonk, zullen volgend jaar als gastdirigent optreden van het Rotterdams Philhar monisch Orkest. Vonk leidde het RphO voor het laatst in 1982, Rozdjestvenski in 1971. Hans Vonk wordt een van de vaste gastdirigenten van het or kest. Op 28 en 29 maart 1991 zal hij twee uitvoerin gen van de Matthaeus Passion van Bach dirigeren. Verder zijn er met hem afspraken gemaakt over gastoptredens in het seizoen '92/'93 en zal hij aan het eind van het komende seizoen met het orkest een plaat opnemen. Rozdjestvenski dirigeert de cember volgend jaar vier concerten, waaronder de Nederlandse première van de Eerste symfonie van de Russische componist Alfred Schnittke. Zoals be kend is ook Bernard Haitink aangetrokken als gastdirigent. Half miljoen voor „Lof der zotheid" PARIJS Een zeer zeldzame uitgave van de „Lof der Zotheid" van de Rot terdamse humanist Desiderius Erasmus is gisteren op een veiling in Parijs ver kocht Voor een half miljoen gulden. Het betreft een fraai exemplaar van een editie die de beroemde Venetiaanse drukker Aide Manus aan het eind van de 15e eeuw vervaardigde van het be roemde werk, waarin de Nederlandse humanist tijdens een tocht naar Italië zijn lofdicht op diverse vormen van gekte schreef. Vier delen uit de eerste druk van het befaamde „Emile of over de opvoeding" van de Franse filosoof Jean-Jacques Rousseau bracht in Parijs 300.000 gulden op. Van der Hoogtprijs voor Margriet de Moor LEIDEN De schrijfster Margriet de Moor krijgt de Lucy B. en C. W. van der Hoogt prijs van 5000 gulden. De jaarvergadering van de Maatschappij der Nederlandse Let terkunde heeft haar de aanmoedingsprijs voor 1990 gisteren in Leiden toegekend voor haar boek Dubbelportret. De commissie die de prijs toekent noemt in haar rapport Mar griet de Moor een geraffineerd vertelster en bekwaam stiliste. Ze oordeelde dat de drie novellen in het boek getuigen van een bijna verbluffend vakmanschap, zeker voor ie mand die nog maacjiet haar entree in de li teraire wereld heeft gemaakt. De Moor schreef eerder de bundel Op de rug gezien. Hiermee werd ze vorig jaar genomineerd voor de AKO-literatuurprijs. Haar tweede boek acht de commissie rijper. HILVERSUM Het mag nu heel gewoon lij ken dat iedereen inzicht heeft in de interesse voor de diverse radio- en tele visieprogramma's, maar toen de NOS er 25 jaar geleden mee begon was er sprake van een door braak, zo zegt de chef van de afdeling kijk- en luisteronderzoek Wim Bekkers. De omroepen gaven er de voorkeur aan onderzoeksge gevens binnenshuis te hou den. Oud NOS-voorzitter Emile Schtlttenhelm stelde een gezamenlijk opgezet kijk en luisteronderzoek in, dat de gegevens voor alle omroe pen toegankelijk zou maken. Werden in het begin alleen cijfers gepubliceerd, nu ligt de nadruk steeds meer op in terpretatie daarvan, inzicht in de beweegredenen van kijkers en luisteraars en ad vies. „We kunnen vanuit onze kennis adviseren over de wegen die de beleidsma kers kunnen volgen als zij len maximaal aantal kijkers en luisteraars, ook onder be paalde delen van de bevol- wking, willen trekken", aldus Bekkers. Radio, vindt Bekkers, is ty pisch een medium dat schreeuwt om zenderkleu ring. Want in tegenstelling tot televisie, wordt radio ge kenmerkt door zendertrouw van de luisteraar. Die zoekt een zender die hem aanstaat en komt verder liever niet meer aan het toestel. Bij tele visie ligt dat anders. De kij ker, met zijn afstandsbedie ning in de hand (ruim 60 procent van de televisiebezit- ters heeft zo'n apparaatje), schakelt met het grootste ge mak van het ene net naar het andere. „Dat programma's op Nederland 3 slecht bekeken zouden worden omdat zij op Nederland 3 worden uitge zonden is maar ten dele waar", zegt hij. Mix De publieke omroep zal vol gens hem, wil zij kijkers trekken, op alle drie de net ten een mix van de verschil lende programmasoorten (amusement, informatie, cul tuur, educatie) moeten bren gen. Dan trekt zij kijkers en ze vervult haar publieke taak: mensen in contact brengen met dingen die zij niet tot zich zouden nemen als die op een apart net bij el kaar worden gezet. „De sand wichformule werkt nog al tijd", meent Bekkers. Het voorkomt ook discussies over de vraag of een (ongetwijfeld matig bekeken) apart cul tuurnet wel alle geld en energie waard is. Als Hilversum het goed aan pakt moet het marktaandeel van de drie televisiezenders terug kunnen naar 70 pro cent, meent hij. Vorig jaar zat Hilversum rond 80 procent, maar na de komst van Vero- nique hangt het marktaan deel (het deel van alle kijkers dat naar Hilversum kijkt) rond 60 procent, terwijl Ve- ronique gemiddeld boven de 20 procent van de kijkers trekt. Een wat ondogmatischer houding zou de publieke om roepen helpen hun verloren terrein terug te winnen, denkt Bekkers: „Je kan je af vragen: moeten we vasthou den aan het systeem van een vaste omroep per dag. Om het publiek maximaal aan de publieke omroep te binden moet je misschien een sche ma maken voor de drie net ten en daarna kijken welke programma's het beste door welke omroep kunnen wor den gemaakt. Dat betekent breken met de gewoonte van een vaste omroep die een vaste avond van begin tot eind vult". Met name de geprofileerde omroepen vrezen bij zo'n aanpak verlies van identiteit. Bekkers wuift die bezwaren weg: „Ze kunnen precies de programma's maken die ze nu ook maken, alleen wordt er anders geprogrammeerd. Om kijkers te trekken is na tuurlijk de kwaliteit van een programma belangrijk, maar de manier van programme ren is dat ook. Kijk maar naar „Van Gewest tot Ge west", het Jeugdjournaal en Sesam Straat. Alle drie dra matisch gedaald sinds zij op Nederland 3 zitten". De pro grammering kan ontzettend veel ellende voorkomen of veroorzaken. Intomart De afdeling kijk- en luiste ronderzoek van de NOS schakelt voor de steekproe ven onder de bevolking bu reau Intomart in, maar inter preteert en presenteert zelf de cijfers. Bij elk programma Wim Bekkers, chef afdeling kijk- en luisteron derzoek van de NOS: „Breken met de gewoonte van een vaste omroep die een vaste avond van begin tot eind vult". FOTO: ANP wordt gemeten hoeveel men sen er kijken. Tot 1987 ge beurde dat met dagboeken die de deelnemers aan het onderzoek moesten bijhou den. Sinds enkele jaren gaat het allemaal elektronisch. Op het televisietoestel bij 700 huishoudens (ongeveer 1800 mensen) staat een apparaatje dat registreert als het toestel aangaat en op welke zender het wordt ingeschakeld. Ook als de kijker teletekst kiest of zijn videorecorder aanzet wordt dat geregistreerd. Via het kastje wordt ook de waardering voor de program ma's gemeten. De NOS weet nauwkeurig een aantal gegevens van de deelnemers aan het onder zoek: geslacht, opleiding, po litieke voorkeur, lidmaat- Publiek waardeert radio en tv meer dan programma-makers HILVERSUM TV-kij- kers en radioluisteraars denken vaak heel ver schillend over de functie van die media dan dege nen die de programma's maken. Dat blijkt uit het onderzoek „Zoveel hoofden, zoveel zin nen" dat is gehouden naar aanleiding van het 25-jarig bestaan van de afdeling kijk en luisteronderzoek van de NOS. Voor het publiek blijkt het verschaffen van amuse ment een belangrijke functie van de twee media, naast in formatie, die ook belangrijk wordt gevonden. In de ogen van de omroepmedewerkers speelt amusement echter een ondergeschikte rol. De kwali teit van de radio wordt door het publiek hoger gewaar deerd dan door de radiome dewerkers zelf. Over de kwaliteit van de televisiepro gramma's zijn zij het onge veer eens. De stelling dat het met de Nederlandse radio en televisie de goede kant op gaat vindt slechts bij 5 (radio) en 9 procent (televisie) van de ondervraagde omroepme dewerkers instemming. Van het publiek denkt een kwart dat het met de televisie wel goed komt en 40 procent voorziet een goede afloop voor de radio. Zowel publiek als omroepme dewerkers vinden dat de VARA de beste televisiepro gramma's uitzendt. Op de ra dio is volgens het publiek Veronica de beste, volgens de radiomedewerkers is dat de VPRO. Iedereen is het erover eens dat verbetering van de pro gramma's en samenwerking tussen de omroepen de beste middelen zijn in de concur rentiestrijd met RTL Veroni- que. Maar het publiek denkt bij verbetering vooral aan meer en betere speelfilms en meer sport. De omroepmede werkers willen meer docu mentaires en informatieve en culturele programma's op de buis. Dat radio de snelste ver schaffer is van niéuws is in Hilversum bijna gemeengoed, maar het publiek blijkt daar anders over te denken. Dat ziet televisie als de snelste bron van nieuwsvoorziening. schap omroep etc. Zo krijgt de afdeling inzicht in welke soort mensen kijken naar welke soort programma's. De NOS voert naast het on derzoek van Intomart zelf dagelijks een telefonische en quête uit waarvoor zij terug kan vallen op ongeveer 250 freelance equêteurs. Tenslot te zijn er nog onderzoekjes met groepen van ongeveer tien mensen. Dat zijn vooral diepteonderzoeken waarbij men erachter probeert te ko men of een programma bij kijkers de reactie oproept die men had verwacht. Overigens maken niet alleen de publieke omroepen ge bruik van de gegevens van het kijk-en luisteronderzoek. Ook Eurosport en Veronique krijgen ze geleverd. Bekkers: „Wij zijn wel van de NOS, maar wij kunnen alleen functioneren als we ons onaf hankelijk kunnen opstellen. Als we het belang van een paar omroepen gingen die nen zouden we onze geloof waardigheid verliezen". JANNIE ROOS lla re-doctor first lady of izz', Ella tegerald, die set een gala- itreden het omende North Jazz Festival tl openen, heeft steren aan de irvard- niversiteit een e-doctoraat in muziek in litvangst nomen. Tijdens e zelfde elegenheid werd hrijver- etenschapper epheri W. awking, rechts de voorgrond, enoemd tot ere- ector in de etenschappen. OTO: AP )EN BOSCH Op de «toonstelling „Een feest an kleur" die dit najaar rordt gehouden in het loordbrabants Museum in )en Bosch is onder ande- het beroemde schilderij Mata Mua" van Paul lauguin te zien. iet schilderij wordt samen net elf andere werken voor de Xpositie beschikbaar gesteld loor de legendarische kunst- 'erzamelaar baron Hans-Hein- ieh Thyssen-Bornemisza uit •ugano. De expositie wordt ehouden van 15 september ot en met 25 november. Er ijn bijna honderd schilderijen !e zien van postimpressionis- ïn. Het merendeel van het verk komt uit particuliere col lecties en is zelden of nooit jen toongesteld. De expositie, die officieel wordt geopend door baron Thyssen-Bormenisza, wordt fi nancieel mogelijk gemaakt door de beleggingsgroep The Noro Group of Companies ter gelegenheid van het vijftienja rig bestaan. Gauguin schilderde „Mata Mua" in 1892, anderhalf jaar na zijn aankomst in Tahiti. In „Mata Mua" (oude tijden) wil de hij, wars van de industriële samenleving, een voorhisto risch paradijs tot uitdrukking brengen, aldus Van Boven. Het schilderij maakt deel uit van een serie van vier die een stylistische eenheid vormt en tot het belangrijkste werk be hoort dat Gauguin tijdens zijn verblijven in Tahiti heeft ge maakt. Baron Thyssen-Bornemisza kreeg het schilderij in 1984 'voor 3,85 miljoen dollar in ge zamenlijk eigendom met de Boliviaanse tinkoning Jaime Ortiz-Patino. Vorig jaar ver wierf hij het geheel voor 24,2 miljoen dollar. Voor zover bekend bezit Thys- sen na de Britse koningin de grootste particuliere kunstcol lectie ter wereld. Naast „Mata Mua" van Gauguin worden' andere belangrijke werken uit de Thyssen-verzameling in het Noordbrabants Museum geëx poseerd, onder andere van de h&nd van Bonnard, Cezanne, Derain, Ensor, Van Gogh, Pi- sarro en Toulouse Lautrec. Be halve „Mata Mua" is van Gau guin ook nog te zien „Allees et venues" uit 1887, ontstaan in Bretagne. Het is volgens directeur Van Boven waarschijnlijk de laat ste keer dat baron Thyssen- Bornemisza vanuit Lugano zo'n groot aantal van zijn be langrijkste schilderijen uit leent. Het grootste deel van zijn collectie wordt eind dit jaar naar Madrid overge bracht. De wetenschappelijke voorbe reiding van de expositie in het Noordbrabants Museum in Den Bosch is verricht door J. Sillevis, conservator 19e eeuw- se schilderkunst van het Haag se Gemeentemuseum. Hij werkte samen met H. Ver beek, kunsthistoricus van de Noro Group of Companies. Met de organisatie van deze expositie wil de beleggings groep een traditie opbouwen. Bij de viering van het 10-jarig bestaan in 1985 werd de expo sitie „Masterpieces of the Dutch Golden Age" in Atlanta mogelijk gemaakt. Holland Festival: Der Kreis met 'Schuldig geboren' naar Peter Sich- rovsky. Regie: George Tabori. Met Silvia Fenz, Ulrich Hoffman, Hilde- gard Schmahl, Renate Jett, Isabel Karajan en Klaus Fischer. Gezel schap: Der Kreis. Theater Bellevue, Amsterdam. Herhaling: vanavond. De joodse schrijver Peter Sich- rovsky is na de Tweede We reldoorlog, in 1947 in Wenen geboren. Hij heeft indringende gesprekken gevoerd met kin deren van Nazi's. Hij was ge obsedeerd door de vraag hoe de onderlinge relatie was tus sen deze tweede generatie en hun vaders, die mede-schuldig zijn aan oorlogsmisdaden in de hoedanigheid van bijvoorbeeld SS-officier of kampbewaker. De diepte-interviews zijn ge bundeld onder de titel 'Schul dig geboren'. Het valt op dat deze ouders, die op z'n minst indirect be trokken zijn bij die weerzin wekkende praktijken, hun werkelijke aandeel daarin voor hun kinderen verzwijgen of verhullen. En als er onder de druk van de omstandighe den wel over gepraat wordt, dan wordt er hoofdzakelijk ontwijkend, zonder enige vorm van schuldbesef om de nare affaire heengedraaid. Aan de interviewbundel van Sichrovsky werden enkele conclusies verbonden, waaron der deze twee: „In veel geval len hebben de kinderen de lij- densrol van hun ouders over genomen". En: „Die 'oude' Duitsers hebben alles onder het kleed geveegd tot je strui kelt over een berg rotzooi". 'Schuldig geboren' heeft Geor ge Tabori een selectie uit deze vraaggesprekken in drama vorm op het toneel uitge bracht. In de voorstelling door zijn gezelschap Der Kreis zijn de spelers in het wit gekleed. Ze zijn in dit verband de on- schuldigen, de reinen, voortge komen uit moordenaars en vervolgers. Als je uit wolven geboren bent, is het maar de vraag of je binnen één genera tie een lam kunt zijn, vraagt een van de kinderen zich af. Er loopt van achter het toneel, vanaf de plaats waar de acteur in de rol van de joodse schrij ver zit, een grillig spoor van gestold bloed dat gedeeltelijk wordt afgedekt met wit grond zeil. De bloedbaan eindigt in een bloedplas met daarop zwarte laarzen, die' indertijd aoor de SS werd gedragen. Een grote foto van Anne Frank is op het achtergedeelte van de speelvloer bevestigd. Wanneer de acteurs opkomen, leggen ze bloemen bij haar neer. Een oud fornuis verwijst naar de gasovens in de vernieti gingskampen. Daarbovenop is een gebruikte ton met as en een slagermes erin. Witgeverf- de stoelen, een stellage en een ouderwetse rolstoel maken verder deel uit van de attribu ten. Samen met regisseur George Tabori zitten de ver tolkers opzij van het toneel rondom een eveneens witge- verfde tafel. Ze kijken en luis teren naar degene(n) die beur telings en dikwijls solo hun be vindingen blootleggen hoe het is een kind van een Nazi te zijn. De getuigenissen en hun eigen reacties daarop zijn beklem mend. Er wordt zo goed, dui delijk en integer geacteerd, dat de ongeveer tweeënhalf uur durende voorstelling zonder pauze je blijft fascineren. De toneelbeelden met zijn symbo lische betekenis zijn soms wel erg voor de hand liggend, zoals het spelen met dat slagersmes of het omverwerpen van de ton. Maar er zijn ook in zijn een voud hele doeltreffende effec ten: de militaire laarzen als plaatsvervangend object voor de oorlogsmisdadiger; het drif tig meppen en wanhopig knakken van een rietstokje als uiting van agresssie en wrok; het nerveus rondzeulen met de invalidewagen alsof de inmid dels stokoude en hulpbehoe vende vader er nog in zit. Deze en andere taferelen prik kelen de fantasie en activeren de geestelijke zelfwerkzaam heid van de toeschouwers. Het alarmerende gezang ter afslui ting van de eerste scènes werkt na verloop van tijd sto rend en gelukkig blijft dat la ter achterwege. Aangeslagen en murw ge maakt door die veelheid van gemomereerde gruwelen en nog steeds zeer pijnlijke na weeën ervan verlaat je na af loop Theater Bellevue. Het 'unheimische' gevoel dat aan je blijft klitten na het zien van 'Schuldig geboren' spoel je be slist niet een twee drie met een pilsje weg in het aanpalen de theatercafé De Smoeshaan. MAX SMITH KC adopteert conservatorium in Boekarest DEN HAAG- Het Koninklijk Conservatorium in Den Haag heeft besloten om het conservatorium in Bukarest te adopteren. Binnenkort zal directeur F. de Ruiter naar de Roemeense hoofd stad gaan om te kijken wat de noden van het conservatorium zijn. Het benefietconcert voor Roemeense orkesten en conserva toria woensdagavond in het Utrechtse Muziekcentrum Vreden- burg heeft ongeveer 20.000 gulden opgebracht. Het geld is onder meer 'bestemd voor bladmuziek, lessenaars en pianosnaren waaraan in Roemenië een tekort bestaat, pianostudenten moeten soms noten overslaan, omdat er snaren aan hun instrument ont breken. Aan het concert werkten onder andere Het Orkest van de Achttiende Eeuw en het Nederlands Kamerkoor belangeloos Akkermans weg bij Culturele Raad DEN HAAG Erik Akker mans vertrekt als directeur bij de Culturele Raad Zuid-Hol land. Per 1 november wordt hij benoemd tot directeur van de Sector Kunstvakopleidin gen Minerva van de Rijksho geschool Groningen. Hij wordt hoofd van de Afdeling Beel dende Kunst en Bouwkunst en de Afdeling Muziek. Die Haghe Spelers in Het Atelier aangrijpend Toneelgroep Die Haghe Spelers met: „Het atelier" van Jean Claude Grumberg in de regie van George van Woerden. Theater De Poort te Den Haag, gisteravond. Herhalingen: Vanavond en morgen om 20.15 uur Gezelligheid kent geen tijd" staat er op het bordje aan de wand. In een atelier op een bovenverdieping werken zes naaisters schijnbaar onge dwongen aan de hen opgedra gen verstelwerken. Niets is echter minder waar. De dames proberen hun verdriet en el lende van zich af te schuiven door er het beste van te ma ken. George van Woerden heeft dit indringende toneelstuk in tien scènes bijzonder zorgvuldig op het toneel gezet. De nasleep van de oorlog met zijn spoor van verderf is sfeerbepalend in het deprimerende décor. Weinig licht en veel soberheid. De zes rollen van de vrouwen dwingen ontzag af. Ieder op hun weten de vrouwen hun emoties te laten gaan en er een eigen verhaal in te leggen. Eleonore Beijersbergen pre senteert zich grof en onbe schaamd. Helma van Barne- veld barst uit in prachtig ge zang en Wilma Balk weet echt haar verdriet te reflecteren. Peter Beijersbergen als Leo, de baas van het atelier blijkt ook behoorlijke schade van de oor log te hebben ondervonden. In haast drie uur tijd trekt zo het leven van een stel gedesillusio neerde personen aan je voor bij. De snelle scènewisselingen behouden goed de continuïteit in het spel en sommige dialo gen bezorgen een brok in de keel, zoals het moment dat Dick Kaat met Simone praat. Beiden zeer geëmotioneerd ge ven zij alle kracht die zij bezit ten aan dit fragment. Zo zijn er veel momenten te beleven in dit zorgvuldig be werkte drama. Soms geeft de tekst aan dat er wel in ge schrapt had kunnen worden. Veel niet terzake doende in formatie maakt het spel wat aan de lange kant, maar in haar totaliteit is het een bij zondere produktie geworden die zeer zeker tot de besten van dit seizoen gerekend kan worden. ROB VAN DER MIJL HILVERSUM Het pro gramma 'Youri Egorov 1954-1988' van regisseur Eline Flipse heeft deze week tijdens het BANFF Televisie Festival in Canada de 'special jury award' gekregen. Het onder scheiden programma, dat door de VPRO in mei 1989 werd uitgezonden, handelt over de bliksemcarrière van de op 16 april 1988 overleden Russisch- Nederlandse pianist Youri Egorov. Hij vroeg op 21-jarige leeftijd politiek asiel aan in Rome en vertrok later naar Amsterdam. Het programma is een collage van concertfrag menten, dagboeknotities, brie ven, foto's en gesprekken met vrienden en collega's. Landelijk Centrum voor Amateurdans UTRECHT Er komt een Landelijk Centrum voor Ama teurdans in Utrecht, dat alle vormen van amateurdans on dersteunt. Het rijk heeft geld beschikbaar gesteld voor het instituut. Om de twee jaar komt er een Festival Ama teurtheaterdans. De nieuwe instelling is er voor de meer dan 800.000 mensen die zich in ons land uit liefhebberij bezig houden met dansen. Het cen trum stelt informatie en des kundigheid beschikbaar en sti muleert dansprodukties. Michael Jackson: gekneusde ribben SANTA MONICA Michael Jackson heeft last van ribk- neuzingen, die hij heeft opge lopen tijdens een inspannende dansoefening in zijn slaapka mer, zo is uit onderzoek geble ken. Jackson liet zich zondag in een ziekenhuis opnemen omdat hij klaagde over hevige pijn in zijn borst. Een arts ver klaarde dat Jackson slechts een ontsteking tussen zijn rib ben heeft en verder niets ern stigs mankeert. Hij zal het zie kenhuis nog deze week verla ten. De politie heeft woens dagavond een 28-jarige man bij het ziekenhuis gearres teerd. omdat hij de zanger met de dood bedreigd zou hebben.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 19