Marco van Basten in rol van Johan Cruijff Oss Bollegraf en Haarhuis hersteld >sportuitslagen Kwade Greg Lemond verstoort rustig dagje iNederland toe ■aan finaleronde Sport op tv Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! IMPORT EcidócSomont ZATERDAG 2 JUNI 1990 PAGINA 9 ffïenk Lubberding niet naar Tour DBBIACO Bijzondere omstandigheden voorbehouden zal Henk gibberding voor het eerst na dertien jaar niet deelnemen aan de ||>nde van Frankrijk De 36-jarige renner is het slachtoffer gewor- Ifn van de verscherpte concurrentie binnen de ploeg Post. Nadat in |n eerder stadium de sprinters Jean-Paul van Poppel, Olaf Ludwig i Eddy Planckaert waren aangewezen voor de Tourploeg, evenals jnzelfsprekend Steven Rooks en Gert-Jan Theunisse, voegde Pe- r Post daar in principe de volgende vier renners aan toe: John kien, Mare Sergeant, Guy Nulens en Viatcheslav Ekimov. Voor »t geval een van de uitverkoren renners uitvalt komt Lubberding beeld. Maar dan nog beschikt de oudste renner in de ploeg Post et over sterke papieren. Allan Peiper, die zelf bijzonder graag «ar de Tour wil, weet zich gesteund door Van Poppel en Rooks, jvendien is de Australiër in vorm. Een andere sterke reserve is jieo de Rooy, een renner die in de Giro competitie opdoet. Lubber- ng kampt met de naweeën van een in de Trump Tour opgelopen essure en heeft in dat opzicht een achterstand op zowel Peiper als fe Rooy. Post zelf ontkent dat Lubberding zijn veertiende Tour brdt onthouden. Zoals gebruikelijk een maand voor aanvang, >udt de ploegleider de nodige slagen om de arm. DOBBIACO Greg Lemond kan een „practical joke" wel waarderen, maar er moet niet met hem gespot worden, 's Werelds best betaalde coureur liet het peloton gisteren in de vijftiende etappe van de Giro honderdveertig kilometer zweten, nadat hij tijdens een plaspauze werd verrast door een tempoversnelling van zijn collega^s. De felle reactie van de Amerikaan bracht hem voor het eerst in de ronde aan het front, overigens zonder succes. Lemond moést het smijten van zijn krachten vijf tien kilometer voor de streep bekopen. Ploeggenoot Boy er nam zijn werk over en plukte zijn tweede dagzege in Dobbia- co. De Giro trekt in het weekein de pas echt de Dolomieten in. De vijftiende etappe in het voorpoortaal van de bergketen werd door de coureurs aange grepen voor een atv-dag. Met de grote ontknoping voor de deur wilde niemand met zijn krachten smijten. Tot Lemond zich kwaad maakte over het pesterijtje, dat hem kilometers lang tot een harde achtervol ging dwong. Lemond achter haalde de groep en ging direkt door. Hij kreeg gezelschap van de met een gebroken sleutel been rondrijdende Italiaan Le- ali. De reactie van het ingedutte peloton kwam tachtig kilome ter verder, toen het duo een voorsprong van twaalf minu ten had genomen. Vijftien ki lometer voor de streep was het afgelopen met de vlucht. Le mond haakte direct af. Hij had de klassementstoppers vol doende laten zweten. Het was voor het eerst dit sei zoen, dat de wereldkampioen positief van zich deed spreken. Tot de Giro had hij door aller lei kwalen nog niets van zijn jaar-salaris van ruim drie mil joen gulden kunnen waarma ken. „Afgelopen winter is het een gekkenhuis in Amerika geweest, waardoor ik nauwe lijks aan trainen toe kwam." Lemond werd in eigen land tot sportman van het jaar ge kozen, op het Witte Huis ont vangen, zijn gezin kreeg uit breiding met een dochtertje. Daarnaast was er de herrie rond zijn contract met ADR. dat door tussenkomst van de rechter werd ontbonden, en zijn onderhandelingen met Z. Een virusziekte in het voor seizoen leverde hem ook nog een ongewenste rustpauze op. „Om voor de Tour in vorm te komen, heb ik daarna besloten de Trump-tour, de Giro en de Ronde van Zwitserland te rij den. Voor het hooggebergte kom ik nog teveel conditie te kort. Die moet in de komende weken weer op het juiste peil worden gebracht", veront schuldigde hij zich voor zijn matige optreden in de Giro. Luc Leblanc heeft de draad i weer opgevat. De 23-jarige Fransman, die twee jaar gele den uit het niets kwam en het vorige seizoen weer even snel verdween, heeft zich gisteren nadrukkelijk kandidaat ge steld voor de overwinning in de Dauphiné Libéré. SAMOBOR De enige die volstrekt onverstoor baar 'blijft in het Oranje kamp in kasteel Gran Mokrice is Marco van Basten. En dat is maar goed ook, want elders in het voetbalgezelschap heeft de onrust inmid dels al aardig toegesla gen. Marco van Basten is niet alleen volkomen on aangedaan, maar boven dien in topvorm. En dat kon nog wel eens be langrijk zijn als straks het toernooi om de we reldtitel begint. Want el ders in de spelersgroep bestaan nog steeds grote vraagtekens omtrent de vorm en /of herstel van een aantal leden. Een mooi voorbeeld van de manier waarop Van Basten ook de aanloop naar de mon diale bekerstrijd beleeft was gisteravond te signaleren. Nadat de overige spelers het trainingsveld hadden verla ten en vanuit de kleedkamer in de richting van de bus lie pen, verschenen Ruud Gullit en Marco van Basten als laat- sten. Alle overige voetballers, inclusief Europa Cupfinale- beslisser Frank Rijkaard, konden ongemoeid door handtekeningenjagers hun weg vervolgen. Rond Gullit en Van Basten vormde zich direct een groepje jongelui dat een aandenken van de Milanese toppers wilde. Gul lit, die zich gisteren tijdens de middagtraining weer ont trok aan een oefenpartijtje, voldeed met een grijnslach aan de smeekbedes; Van Bas ten daarentegen toonde een strak gezicht, wierp af en toe steelse blikken om zich heen en zette wat stuurs maar wel bij iedere vrager een krabbel. De manier, waarop beiden zich kweten van de verplich ting die hun sterdom nu een- Leo Beenhakker: „Accenten worden verlegd". maal met zich meebrengt, kenmerkt de beleving van het duo. Gullit ondanks zijn revalidatieproblemen onge dwongen en bijna vrolijk, Van Basten, die ook tijdens de trainingen een ongekende scherpte tentoonspreidt, nu al een en al concentratie. De spits is voor de Nederlandse media vrijwel onbenader baar, maar staat wel Italiaan se paparazzi te woord. Hoe wel dat laatste ook bepaald niet in een relaxte sfeer ge beurt. Het heeft er alle schijn van dat Marco van Basten zich, net als Johan Cruijff in zijn beste jaren, verantwoor delijk voelt voor slagen of fa- len tijdens het WK. Anders is de gespannen blik in zijn ogen, zijn niet uit de plooi komende gezicht en zijn alertheid bij de trainingen nauwelijks te verklaren. Tegenstelling De houding van Van Basten staat in schrille tegenstelling tot het bijna als pose aan te duiden gedrag van een aantal andere Nederlandse voetbal lers. Zeker na de trainingen van gisteren, waarbij duide lijk werd dat Leo Beenhak ker voor het duel van mor gen met Joegoslavië de nodi ge namen van zijn EK-con- cept wil schrappen. Mede op grond van het bijna- debacle tegen Oostenrijk eerder in de week lijkt het er op alsof Vanenburg en Witschge hun plaats in elk geval morgen kwijt zijn. Ru- tjes en Kieft zouden de ver vangers zijn in een ploeg, die daarmee ook het succesvolle EK-concept op de helling zou zetten. Beenhakker wenste gisteren de komende wijzi gingen noch het loslaten van de Michels-taktiek aan te kondigen. Volgens de coach betreft het slechts details, kleine accenten die zouden worden verlegd. Beenhakker waarschuwde de veranderin gen niet verkeerd te inter preteren en zeker niet te ge wagen van het loslaten ^an het bijna heilige EK-concept. Beenhakker voegt zich met zijn oproep „niet te spreken van een revolutie" bij het ge zelschap verontrusten in kas teel Gran Mokrice. Waartoe zeker Vanenburg en Witsch ge inmiddels behoren. Als de veranderde formatie morgen in Zagreb tegen de Joegosla- ven succesvol acteert, zijn zij hun WK-plaats mogelijk de finitief kwijt. Hetgeen op zijn minst pikant zou zijn, want de immers bij PSV langdurig onder con tract genomen Vanenburg ziet dan zijn plaats in de ploeg overgenomen door (ex- )ploegmaat Kieft, met wie hij kort geleden nog bijna slaan de ruzie had. Ook Witschge zal niet blij zijn met het ver liezen van zijn plaats, maar de jonge Ajacied heeft nog wat minder hoog van de to ren te blazen dan de gelou- terder Vanenburg. Veelbetekenend bij de aan staande vervanging van Witschge, die dan zijn vroe gere teamgenoot Arnold Mtlhren in de ogen van de technische staf nog niet kan vervangen, was de kritiek van Erwin Koeman. De oud- Mechelaar adviseerde Been hakker te kiezen tussen hem zelf en de Ajacied, „omdat we beiden hetzelfde type speler zijn". Een boodschap, die niet aan dovemansoren lijkt gericht en het aantal spelers van Ajax (met zeven man in de selectie vertegen woordigd) in het Oranjeteam zou morgen wel eens slechts een kunnen bedragen: Jan Wouters. Hetgeen de zelfverzekerd heid van Beenhakker, die voortdurend verwijst naar de korte voorbereidingstijd en het door anderen (Libregts) samengestelde oefenpro gramma, nog wat verder zou kunnen aantasten. De inte rim-coach verwijst met zijn voorgenomen wijzigingen naar overleg met de mede-le den van de technische staf, maar lijkt zijn opinie deels te hebben bepaald op de persbe richten na afloop van het duel met Oostenrijk. Belangrijkste veranderingen betreffen de posities van Rijkaard en Gullit. De Mila- nezen zouden morgen respec tievelijk op het middenveld en aan de rechterkant voorin moeten gaan opereren. Rutjes vult dan het gat in het cen trum van de defensie, Van Tiggelen wordt linksachter en Erwin Koeman schuift door naar voren. Wim Kieft wordt dan het aanspeelpunt voorin en Van Basten gaat in de Gullit-rol („om de spits heen spelen", heet dat) ver vullen. Rijkaard wordt de in het Beenhakker-jargon „doordekkende voorstopper". Doel is de defensieve zeker heid te vergroten en de of fensieve pressie aan te wak keren. Het treffen tegen Joegosla vië, dat het laatste testduel is nu Beenhakker uit blessure preventie heeft besloten af te zien van het alsnog inlassep van een oefenwedstrijd tegen een amateurploeg, zal mor gen meer duidelijkheid moeten verschaffen. Niet, zo als gezegd over Marco van Basten. Die verkeert volgens vriend en vijand in de vorm van zijn leven. Johan Cruijff placht in zijn tijd de zaak nog wel eens op scherp te krijgen met een relletje. Slechts in dat opzicht kopieert Van Bas ten zijn leermeester (nog) niet. FRANK WERKMAN FRANEKER De nationale Volleybalploeg snakt naar vol waardige tegenstand. Gisteren werd in Franeker het tiende van elf groepsduels in de World League gewonnen. Chi na werd in vijf kwartier met ^5-0 kaatshal De Trije uitgesla gen. Nog een potje tegen de p\ziaten, morgen in Den Haag, jën de winnaar van groep B inag naar Japan, waar in de fi naleronde veel geld en einde- '5lijk pittige tegenstand wacht. De Chinese coach Yu Youwei slaagt er kennelijk niet in, uit "het vrijwel onuitputtelijke ar senaal volleyballers in het im mense land een aardige natio nale ploeg samen te stellen. Als de twaalf actieven in Fra neker 's lands besten zijn on der veertig miljoen volleybal lers, is het treurig gesteld met 0pie sport in China, hln tegenstelling tot de Japan- lners vorige week, schoten de Chinezen zelfs regelmatig te ïkort in hun basistechniek. Dat vee lengte te kort komen en bij wijze van spreken in het vkrachtcentrum moeten gaan dwonen om zo sterk als de Ne derlanders te worden, was be- ■ikend, maar werd in Franeker akelig duidelijk. China heeft niets te zoeken in de nieuwe EWorld League. ?\De Nederlandse ploeg valt niet iOte verwijten, dat van wedstrij- 3Üen tegen de Aziaten nauwe lijks sprake is. Het team doet ilgewoon zijn plicht. Een filoso- efie van Brokking is, dat het publiek alleen al moet komen akijkerf* voor de Nederlandse rploeg. Op den duur is die wijs- rheid niet vol te houden. De ybijna tweeduizend Friezen zijn vrijdag ongetwijfeld onder de indruk geraakt van Neder land, maar hadden graag wat meer spanning gezien. Niet voor niets moedigde een deel van publiek tegen het ein^le China aan. Zo kon het, dat de wedstrijd voortkabbelde naar 15-4 15-8 en 15-9. Als gebruikelijk de laatste wedstrijden, wisselde Brokking gaandeweg in zijn basis. Boudrie speelde een half duel voor de licht geblesseerde Benne, Buys en Selinger vie len bij 10-2 in de tweede set in voor Zwerver en Blangé. Van der Horst en Hamelink moch ten de laatste punten meema ken. Bas Koek kwam niet in actie. De oud-speler van Orion uit Doetinchem maakt van 1 juli officieel deel uit van de se lectie, maar is deze week al vast met de trainingen begon- Goed begin Bloemendaal en Amsterdam FRANKFURT De heren van Bloemendaal en de da mes van Amsterdam zijn het toernooi om de Europese hockeybeker voortvarend begonnen. Bloemendaal re kende af met het Engelse en altijd lastige Southgate in een wedstrijd die vooral na rust door de slechte leiding over liep van irritatie. Amsterdam had geen concurrentie te duchten van Swansea, de kampioen van Wales: 5-0. Beide winstpartijen pasten ge heel in het stramien van de Nederlandse kampioenen van vorig jaar. Dit seizoen greep zowel Amsterdam als Bloe mendaal mis in de competitie, zodat een vervolg op Europees niveau in Frankfurt moet worden verdiend. De Amster damse hockeysters, op de bank tijdelijk bijgestaan door oude bekende Joep Brenninkmeijer, maakten Swansea in de eerst helft overtuigend duidelijk, dat een plaats in het Europese bekerwinnaarstoernooi dat in 1991 ook voor de vrouwen van start gaat, te min wordt ge acht. Agressief en goed spel - ook de Sydney-internationals Benninga, Wolff en Van der Ben vertoonden geen spoortje van hockeymoeheid - leverde binnen 25 minuten een 3-0 voorsprong op. Van der Ben (2) en Sibbing, die op haar Jee- sluit recreatief in Rotterdam te gaan spelen is teruggekomen, zorgden daarvoor. Na rust kon door de zwakke tegenstand de motivatie door te denderen niet voortdurend worden op gebracht. Alleen Bekkers en Wolff, eindelijk als spits weer eens scorend, gaven het ver schil nog wat duidelijker weer. Bloemendaal, met trainer The- odor Doyer als middenvelder in de ploeg, kon zich nog snel ler veilig wanen. Al na 20 mi nuten stond het 3-0 voor de af getreden landskampioen. „Houwitser" Bovelander haal de honderd procent resultaat uit de straf corner en Van Amerongen liett een velddoel- punt aantekenen. De wedstrijd was daar tegen de verwachting in niet mee gespeeld en dreigde in de tweede helft zelfs enkele ke ren in ruwheid in plaats van schoonheid te sterven. South gate was door Western iets dichterbij gekomen, zag de marge door een fraaie back hand van Van Westerop weer in ere hersteld en reageerde - zeker ook uitgelokt - gefrus treerd. Omdat beide scheids rechters weigerden in te grij pen, slechts zwaaiden met de nietszeggende groene kaart en toestonden dat er naar meer werd geslagen dan de bal al leen, dreigde even chaos. Pas in de slotfase en te laat werd sterspeler Kerly, die zich zelden in de voorste linie liet zien terwijl hij daar vooral waarde heeft, voor vijf minu ten weggestuurd. Hij had ver scheidene voorgangers, ook Nederlandse, kunnen hebben. De irritatie bij Schlatmann, die opzichtig op wraak uitging, en Diepeveen, die aan de arbi trale aandacht ontsnappen tot kunst heeft verheven, bleef zonder gevolgen. PARIJS Manon Bolle graf en Paul Haarhuis blijken voldoende her steld om hun optreden bij de Open Franse kampi oenschappen voort te zet ten. Manon Bollegraf in de dubbels, Haarhuis in enkel- en dubbelspel. Als bondscoach Stanley Fran ker het bij het rechte eind heeft, staat de als zevende ge plaatste Thomas Muster in de tweede partijenreeks van van daag nog het één en ander te wachten van de kant van Haarhuis. „Paul heeft precies het spel om het Muster moei lijk te maken. Ik zal hem advi seren hoog op diens backhand te spelen. Het is niet mooi om naar te kijken. Maar Thomas heeft er een hekel aan. Vooral geen service-volley spelen. Dan heeft Muster een doel voor zijn topspinballen". Franker kent de Oostenrijkers als geen ander. In zijn functie van bondscoach was hij dege ne, die zeven jaar geleden drie veelbelovende jeugdspelers sa menbracht: Muster, Skoff en Antonitsch. Muster wordt nu door velen in staat geacht de titel in Parijs te winnen. Met een ongehoord doorzettings vermogen vocht hij zijn weg terug, nadat hij vorig jaar op 1 april in Miami bij het uitladen van zijn bagage door een dron ken chauffeur werd geschept en met een totaal verbrijzelde knie onder de auto vandaan werd gehaald. Liggend op een speciaal ont worpen bank sloeg hij voor het eerst weer tegen een ten nisbal. Daarna steunde hij op één kruk als hij sloeg. Aan het einde van de lange revalidatie- periode was hij sterker dan voor het ongeluk. In Rome stond hij onlangs alweer in zijn zevende finale van het jaar. Hij won er zijn vijfde ti tel, waarvan de derde in ATP- verband. „Het sterke van hem is dat hij op alles gaat als een beest; desnoods zes uur lang", aldus Henk van Hulst de trai ner van Haarhuis. Bollegraf waagde zich na haar liesblessure, die haar in het enkelspel tot opgave dwong voor het eerst weer op de baan en won samen met de Italiaan se Raffaele Reggi in de eerste ronde van het vrouwendubbel met 6-4 6-2 van de Ameri kaans/Australische combinatie Faber/Minter. Tom Nijssen, met wie Bolle graf vorig jaar in Parijs het ge mengd dubbel won, kwam ook in actie. Met de Deen Michael Mortensen tegen Haarhuis- Koevermans. De geheel Ne derlandse combinatie won met 2-6 6-3 10-8. Paul Haarhuis is na zijn uit puttende 61 games tellende vijfsetter tegen Jim Pugh ge vrijwaard gebleven voor ver dere aanvallen van kramp. Na een douche, een flinke massa ge en stevige maaltijd was hij dezelfde donderdagavond nog in staat het dubbel tegen Ros- tagno/Fleurian tot een goed einde te brengen. „Ik denk dat het ook een beetje psychisch is geweest", aldus Van Hulst. „Het feit dat hij het ondanks al die matchpoints niet kon af maken, moet hebben meege speeld." De volgende dag trainde Haar huis weer als vanouds en kon de voor alle zekerheid overge komen fysiotherapeut weer naar huis. De geblesseerde en kel van de Eindhovenaar blijkt goed te reageren op de behandeling met warmte en geluidsgolven van de medische dienst van Roland Garros. Volgens Franker heeft hij kansen tegen Muster. „Als hij het tot drie sets beperkt weet te houden. Anders wordt het heel moeilijk". Rooks likt zijn wonden DOBIACCIO Steven Rooks blijft maar sukkelen in de Giro. De Noordhollander heeft in de Italiaanse etappewed strijd last van allerlei lichamelijke ongemakken. Gekneusde ribben, een pijnlijke knie en een lastige wond aan een achil lespees die maar niet wil helen. Gisteren scheurde de wond, opgelopen bij een valpartij, opnieuw open. Het maakte het klimmen een stuk moeilijker. Toch handhaafde de Pananso- nic-coureur zich in de eerste gelederen. „Ik blijf sukkelen. Het werken aan de vorm voor de Ronde van Frankrijk wordt op deze manier onmogelijk. Komende week blijf ik na de Giro maar een paar dagen thuis om de wonden te laten herstellen". Nederland 3, 13.05 uur: Tennis toernooi Parijs; 19.10 uur: Tennis en wielrennen (Ronde van Italië); 22.30 uur. Studio Sport. Veronique, 15.30 uur: Italia '90; 18.05 uur Match België Nederland* 1, 22.45 uur. Sport op zaterdag. TV 5. 16.05 uur: Tennis. Duitsland 1, 11.00 uur Tennis; 18.00 uur Sportschau-Tele- gramm; 18.15 uur: Sportschau. Duitsland 2, 21.55 uur Das ak- tuelle Sport-Studio. BBC 1, 13.30 uur: Grandstand. BBC 2, 18.05 uur Golf; 19.00 uur: Paardesport; 00.40 uur fi nale WK voetbal 1966. Eurosport, 10.00-03.00 uur Sport. Super Channel, 18.00 uur Ultra Sport. MORGEN Nederland 3, 12.55 uur Tennis (Parijs) en volleybal (Nederland- China in Den Haag); 18.45 uur Studio Sport. Veronique, 18.05 uur: Match; 19.50 en 22.35 uur: Voetbal: Joe- goslavié-Nederland. België Nederlands 1, 19.45 uur Sportweekend. België Frans, 19.00 uur Sport. TV 5, 16.05 uur: Tennis. Duitsland 2, 12.47 uur: Tennis; 21.40 uur: finale WK voetbal 1954. BBC 2, 14.25 uur: Sunday grand- Eurosport, 10.00-02.00 uur Sport. MAANDAG (TWEEDE PINKSTERDAG) Nederland 2, 19.00 uur AVRO's Sportpanorama; 19.25 uur Ciao Italia. Nederland 3, 11.00 en 15.30 uur: Tennistoernooi Parijs; 19.00 uur: Tennis en wielrennen (Ronde van Italië); 21.15 uur: Palermo: voet bal en jeugd. Veronique, 23.20 uur: Match. België Nederlands 1, 21.55 uur Tofsport. TV 5, 16.05 uur Tennis. Duitsland 1, 12.50 uur: Tennis. Eurosport, 10.00-02.00 uur Sport. DINSDAG Nederland 1, 17.40 ui Sport op 1. Nederland 3, 11.00 uu toernooi Parijs; 16.00 u en wielrennen (Ronde va TV 5, 16.05 uur Tennis. Duitsland 2, 11.00 uur: Tennis. Eurosport, 10.00-18.00 uui Sport. ir: NCRV r: Tennis- jr Tennis i Italië). KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Groningen vanmiddag aanvang 16.30 uur, Duindigt, morgen 13.30 uur en Alkmaar (maandag) luiden: Groningen le koers: 1 Diego Maradona, 2. Duco van Cornjem, 3. Ella Boshoeve (2-8- 4). 4e koers: 1 Esa's Pnde. 2. Coming Darby, 3. Exceptional Man (3-2-1). 5e koers: 1 Damiaannora, 2. Dustin Morgan, 3. Zorro A (7-2-8). 6e koers: 1. Elionora Oldeson, 2. Carl Buitenzorg, 3. Dave Scimitar (10-5-1). 7e koers: 1. Dytha Dear, 2. Bo Bo Ba- tavus, 3. Andries S (7-2-4). 8e koers: 1. Celest Greenacre, 2. De- siree Nuova, 3. Carin Buitenzorg (3- 2-6). 9e koers: 1 Zinarro A, 2. Arjan G, 3. Bliksem V (7-6-4). 10e koers: 1 Cherie Wielinga, 2. Don Victory, 3. Carma Buitenlust (10-3-6). Duindigt le koers: 1 Elkeklus, 2. Erasmus H, 3. Enola Gay (1-6-2). 2e koers: 1. Elissa, 2. Eliza, 3. Hugo Z Hackenbush (1-6-8). 3e koers: 1. Dutch Oldeson, 2. Bene lux, 3. Coachella Fibber (5-1-4). 4e koers: 1 Major Madinski, 2. Cree- tower. 3. Niyil Reef (3-5-4) 5e koers: 1 Exito Frisiana. 2. Enjoy Buitenzorg. 3. Eviva Kievitshof (8-4- 5). 6e koers: 1 Donar Uithuizen, 2. Da- miaan S, 3. Elton Prince (5-8-7). 7e koers: 1 Alexandra Wind, 2 Car lo Buitenlust, 3. Bas Loo (8-5-2). 8e koers: 1 Mr.Tequila, 2. Cocorlgi, 3. Queen of Lao's (1-9-5). 9e koers: 1 Butcher's Lady, 2. Lo- renz G, 3. Award Frisia, 4. Coloured Snow (1-6-11-3). 10e koers: 1 Country D, 2. Billy Vre- debest, 3. Champions (1-7-10). Alkmaar le koers: 1 Erasure, 2. Every Wind. 3. Empire Hanover (4-3-2). 2e koers: 1 Everything, 2. Endens Pleasure, 3. Darlito Dutch (9-3-2). 3e koers: 1 Expresa Beroona, 2. Dee Schermer, 3 Dean Ruimzicht (1-3-9). 4e koers: 1. Diamant C, 2. Chicago, 3 Baukje Hanover (1-5-3) 5e koers: 1 Adam Buitenzorg. 2. Crappo Elsene, 3. Chario Chan (3-10- 8) 6e koers: 1 Bobby R, 2. Amor de Haar, 3. Boy Sneep Taxis (8-6-3). 7e koers: 1 Magic Legs, 2. Dehoeve Princess, 3 Dean Worthy Boy (2-6-7). 8e koers: 1 Dorkas S, 2. Cornwall Dear, 3. Colaf Pride (2-1-5). 9e koers: 1 Camiel Kes, 2. Atomic Power. 3. Ziny B (9-3-2). 10e koers: 1 Massie's Prize, 2. Zora Volomon, 3 Zadkine D (8-7-2). 11e koers: 1 Duke Ruimzicht, 2. Colt Mauritz, 3. Dina Jeanet (2-4-5). HOCKEY Europa Cup, heren, groep B: Bloe mendaal (Ned)-Southgate (Eng) 4-2 (3-1) 6. Bovelander 1-0 (sc), 15. Van Amerongen 2-0, 21. Bovelander 3-0 (sc), 26. Western 3-1, 42. Van Wes terop 4-1, 49. Kerly 4-2 (sc). Dames, poule A: Amsterdam (Ned) - Swansea (Wal) 5-0 (3-0) 10. Van der Ben 1-0 (sc), 12. Sibbing 2-0, 26. Van der Ben 3-0 (sb), 48. Bekkers 4-0, 58. Wolf 5-0. TENNIS Open Franse kampioenschappen Heren, enkelspel, 3e ronde: Courier (VSt/13)-Anderson (Aus) 6-0, 6-2 6-1, Tsjesnokov (Sov/8)-Arrese (Spa) 7-5 6-4 6-2, Chang (VSt/11)-Bergström (Zwe) 5-7 2-6 6-0 6-2 6-4, Agassi (VSt/3)-Boetsch (Fra) 6-3 6-2 6-0, Svensson (Zwe)-Azar (Arg) 5-7 6-4 6- 1 7-6, Sanchez (Spa>-Kulti (Zwe) 6-4 6-4 6-3, Leconte (Fra)-Davin (Arg) 6-3 7-6 6-4. Provls (Aus)-Temesvari (Hon) 2-6 6-3 6-3, Probst (BrDhBenjamin (VSt) 6-2 6-2, Sabatini (Arg/4)-Herreman (Fra) 6-0 6-1, VOLLEYBAL World League, groep B: Nederland- China 3-0 (15-4 15-8 15-9). WIELRENNEN Ronde van Italië 15e etappe: 1. Boyer (Fra) 224 km In 6.16.14, 2. Unzaga (Spa), 3. Oegroe- mov (Sov), 4. Sierra (Ven), 5. Ghirotto (Ita), 6. Chozas (Spa), zelfde tijd als Boyer, 7. Chioccloli (Ita) op 9 secon den, 8. Abadle (Fra)) 0.55, 9. Da Silva (Por). 10. Lecchi (Ita). 11. Lelll (Ita). 12. Bennington (GBr), 13. Theunisse (Ned), 14. Duclos-Lassalle (Fra), 15. Rooks (Ned), 16. Saronnl (Ita), 17. Rezze (Fra), 18. Lemarchand (Fra), 19. Chiappucci (Ita), 20. Halupczok (Pol). 28. Bugno (Ita). 35 Mottet (Fra), 41. Giovannetti (Ita), 52. LeMond (VSt) allen zelfde tijd als Da Silva, 71. Schalkers 4.25, 86. De Koning 16.55. 113. Siemons, 114. Ducrot, 119. Ro zendal zelfde tijd als De Koning, 121 Lammerts 19.16, 164. Van Poppel 26.58, 167. De Rooy, 171. en laatste Dl Basco (Ita) zelfde tijd als Van Pop pel Algemeen klassement: 1 Bugno 71.26.26, 2. Giovannetti 4.16, 3. Mot tet 4.17, 4 Echave (Spa) 4.49, 5. Ha lupczok 5.10, 6. Poelnikov (Sov) 5.22, 7 Oegroemov 5.52, 8. Lejarreta (Spa) 6.10, 9 Chozas 6.16, 10. Glupponi (Ita) 6.55, 11. Chioccloli 7.46, 12. Phi- lipot (Fra) 9.12, 13. Lelll 9.28. 14. Chi appucci 12.15, 15. Jaskula (Pol) 12.47, 16. Lecchi 12.59, 17 Sierra 13.12, 18. Theunisse 14.31, 19. An derson (Aus) 15.17, 20. Vlsentlni (Ita) 16.27, 60 Rooks 58.40, 85. De Ko ning 1.22.33, 100. Schalkers 1.40.12, 118. Ducrot 1.57.01, 131. Rozendal 2.01.30, 158. Van Poppel 2.34.43, 166. Siemons 2.6.04, 167. Lammerts 2.47.15. 170. De Rooy 2.52.18, 171. en laatste Di Basco 3.09.36. Ronde van Asturie 4e etappe: 1. De las Cuevas (Fra). 177 km in 4.41.20. 2. Bouwmans (Ned) 1.50, 3 Ruiz Cabestany (Spa), 4 Alcala (Mex), 5. Winnen (Ned), 6. Quecedo (Spa), 7. Indurain (Spa), Lukin (Spa), 9. Murguialday (Spa), 10. Hilse (BrD) zelfde tijd als Bouwmans, 14. Jakobs 2.08. 18. De Vries 3.46, 22. Breukink, 24. Nljdam, 37. Van Aert, 43. Cordes zelfde tijd als De Vries, 44 Den Bakker 6.50. 45. Poels, 46 Van Orsouw zelfde tijd als Den Bakker. 84 Hermans 20.40, 89. Maassen, 91. Arntz. 96. Talen zelfde tijd als Hermans. Algemeen klasse ment: 1 Alcala 17.44.56, 2. Rulz Ca bestany 0.05, 3. Indurain 0.07, 4. Murguialday 0.31, 5. Hllse 0.32, 6. Winnen 0.34, 7. Prado (Spa) 0.45, 8. Bouwmans 0.54, 9. Dominquez (Spa) 1.04, 10. Barroso (Ven) 1.53, 11. Breukink 1.56, 12. Cordes 2.13, 14. Van Aert 2,16, 31. De Vries 16.12, 40. Jakobs 18.25, 42. Den Bakker 19.38, 43. Van Orsouw 19.38, 44. Nljdam 19.41, 46. Poels 19.53, 65. Maassen 33.04. 77. Arntz 36 52, 79. Talen 37.01, 84 Hermans 37.23. Dauphiné Libéré 5e etappe: 1 Leblanc (Fra) 196 km In (Ned), 6. 5.54.26 (0.10 tijdvergoeding), 2. Ma- (Spa), 8. douas (Fra) 1.41. (0.06 tljdsvergoe- Spa), 10. ding), laveyrolat (Fra), 9. Meijla (Col), 10. Calcaterra (Ita), 11. Kvalsvol (Noo), 12. Delion (Fra), 13. Louvlot (Fra), 14 Worre (Den), 15. Nevens (Bel) zelfde tijd als Kappes Alge meen klassement: 1. Leblanc 22.26 45. 2. Rominger (Zwl) 1.17, 3 Meijia 1.28. 4. Parra (Col) 1.37, 5. Pa- lacio (Col) 1.46, 6. Claveyrolat 1.52, 7. Ledanois (Fra), 8. Delion, 9. Roche (Ier), 10. Cornillet (Fra). 11. Moreno zelfde tijd als Claveyrolat.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9