Raad Zoeterwoude verwerpt bezwaren tegen uitbreiding van gemeentehuis Alkemade neemt schulden van dorpshuis De Alkeburcht over Schutter Raymond Krop (17) wil naar Olympische Spelen t 1 LEIDEN OMGEVING EeidóaOowuwt VRIJDAG 1 JUNI 1990 PAGINA— Zwammerdam krijgt geen stadsvervoer ALPHEN AAN DEN RIJN Zwammerdam wordt waarschijnlijk niet aangesloten op het stads vervoer van Alphen aan den Rijn. De Belangen vereniging Zwammerdam had daarom gevraagd om dat de bestaande busver bindingen met het streek vervoer minimaal zouden zijn. De belangenvereni ging stelt dat op grond van een onlangs gehouden enquête. Burgemeester en wethouders van Alphen gaan het verzoek wel bespreken, maar verwach ten niet veel te kunnen doen. In de commissie openbaar ver voer, waarin ook de vervoers maatschappijen zijn vertegen woordigd, zal de kwestie aan de orde worden gesteld. Het belang van het openbaar ver voer Van en naar Zwammer dam zal ook worden betrok ken bij het jaarlijks op te stel len vervoersplan. Overstap B en W tekenen daarbij wel aan dat het hoofddoel van het openbaar vervoersbeleid blijft om de mensen vooral naar het centrum en het station van Al phen te brengen. Een overstap daarbij is niet te vermijden, tenzij de streeklijn op die route de lokale bestemming van de reiziger aandoet. B en W berichten de belan genvereniging ook dat Zwam merdam weliswaar tot de ge meente Alphen behoort, maar dat het dorp vervoerskundig tot de regio behoort. Zwam merdam zal daarom waar schijnlijk aangewezen blijven op het streekvervoer. Duizend fietsers rijden avondlaura uit Ruim duizend fietsliefhebbers hebben deelgenomen aan de 21ste Laura avondvierdaagse die de afgelopen vier dagen is gehouden. Dank zij het mooie weer kon den de deelnemers volop genieten van de mooie om geving van Alphen aan '°n Rijn. Elke avond fietsten zij dertig tot vijfendertig kilometer in de omgeving. Gisteren, op de laatste avond, vertrokken de deelne mers massaal vanaf het Lauraplein om twee uur later daar, met bloemen, weer ingehaald te worden. De avondlaura kan gezien worden als een voorbereiding op de 43ste Laura, de grote fietsvierdaagse die dit jaar op 17, 18, 19 en 20 juli wordt gehouden. Alphen staat die week geheel in het teken van de ruim vijf tienhonderd fietsers die dagelijks afstanden van 60, 100 of 150 kilometer fietsen in de richting van Leiden, Amsterdam, Utrecht, Rotterdam en weer terug naar Alphen. Tijdens de avondlaura heeft de politie een graveeractie gehouden. In twee dagen tijd werden 450 fietsen voorzien van postcode en huisnummer. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Nieuwkoop voert rioolrechten in NIEUWKOOP Inwoners van Nieuwkoop moeten rioolrechten gaan betalen. De gemeen teraad stemde gisteren unaniem in met invoe ring van deze belasting. Als vastrecht wordt een gebruik van 300 kubieke meter afvalwater gesteld. A.A. van der Most-de Ridder (VVD) zei dit toch wel hoog te vinden aangezien het gemiddelde verbruik op 150 kubieke meter ligt. CDA-wethouder D. Boonstra stelde dat deze norm bepaald is door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Vijfentachtig procent van de Nieuwkopers valt onder de norm van 300 kubieke meter en dat betekent een vast bedrag per jaar van 62,50 gulden. De prognose is dat dit bedrag oploopt tot 125 gulden in het jaar 1999. Degenen die boven de 300 kubieke meter uitkomen, veelal bedrijven, moeten een aangifteformulier invullen. Per bedrijf zal be keken worden hoeveel zij meer moeten beta len. ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse gemeente raad heeft de bezwaren tegen de uitbreiding van het gemeentehuis aan de Noordbuurtseweg gister avond verworpen. De be zwaarmakers, bewoners van de Noordbuurtseweg en de Jan Albert de Gra- venlaan hebben het in middels al hogerop ge zocht. Op 7 juni dient bij de Raad van State het schorsingsverzoek van de omwonenden. Als het gemeentelijk besluit ook daadwerkelijk zou worden geschorst zou met het verwe zenlijken van de uitbouw ge wacht moeten worden. Wet houder A. Ringersma (Pro gressief Zoeterwoude) ging daar gisteravond niet van uit. De omwonenden vinden dat de uitbouw van het gemeente huis aan de voorzijde te kolos saal is en stellen verder dat de karakteristieke voorgevel niet verloren zou mogen gaan. Progressief Zoeterwoude was in de vorige raadsperiode een felle tegenstander van de plannen, die de fractie te duur vond. Tijdens de college-on derhandelingen na de verkie zingen werden de plannen echter iets bijgesteld, waardoor ze ook aanvaardbaar werden voor de progressie ven. De voorgevel krijgt bijvoorbeeld een meer publieksvriendelijk karakter. Het raadslid H. van der Kooi (VVD) wierp fractie-voorzitter W. Ooijenaijk van PZ nog voor de voeten dat deze eerst altijd beweerde dat er onvol doende aandacht was voor de bezwaren van de omwonen den, en nu kennelijk van me ning was veranderd nadat PZ is opgenomen in het college. Ooijendijk wees die kritiek van de hand. Hij stelde dat er indertijd bij het vorige college meer openheid had moeten zijn ten aanzien van de plan nen, zodat de bezwaren voor komen hadden kunnen wor- Milieu De firma Diesel Injectie BV mag zich vestigen in het pand Oranjelaan 35 in Zoeterwoude Rij' bruikt voor de revisie van brandstofinjectie-apparatuur en elektromotoren. Omwonen den maken zich zorgen over eventuele geluidsoverlast en schade voor het milieu. Het bedrijf produceert chemisch afval, maar hoeft geen hinder wetvergunning te hebben. Wethouder Ringersma beloof de gisteren dat milieuzaken niettemin zal controleren op afval en geluid. De Vrouwen Advies Commis sie krijgt naast de subsidie van 2200 gulden toch nog een extra bedrag van 250 gulden voor kinderopvang van de leden. De raadscommissie was tegen, maar de gemeenteraad besliste toch anders, aangezien men achteraf tot de conclusie was gekomen dat ook jonge moe ders lid moeten kunnen zijn van de VAC. Het college zal bekijken of de overlast van het doorgaande verkeer op de Zuidbuurtseweg kan worden ingedamd als de Geerbrug vanaf eind juni na reparatie weer kan worden ge- ruikt. De bewoners genieten momenteel van de rust als ge volg van de afsluiting van de brug. Zij willen dat graag zo houden. Brandweer Het CDA-raadslid Jac. van der Salm (Noordbuurtseweg) maakte zich zorgen over een eventuele omleiding van de rijksweg A4 in Leiderdorp, die door het Groene Hart in Zoe terwoude zou kunnen gaan lo pen. In Leiderdorp, waar de verbreding van de rijksweg ingrijpende gevolgen heeft voor de dorpskern zou het om leidingsplan steeds meer aan hangers krijgen. Wethouder R. Hogenelst maakte gisteravond duidelijk dat de omleidingsva riant niet bestaat voor Rijks waterstaat. De commissie algemene zaken buigt zich op 11 juni over de boerderijbrand aan de Wei- poortseweg van vorige week vrijdag. De Leidse brandweer zou toen onvoldoende snel en slagvaardig zijn geweest, waardoor veel dieren omkwa men. Op 11 juni zal het brand- weerverslag worden bespro- ALKEMADE De ge meente Alkemade heeft de schulden van dorpshuis De Alkeburcht moeten overnemen. Het dorpshuis is namelijk niet meer in staat aan haar financiële verplichtingen te voldoen. Om die reden maakt het dorpshuisbestuur nu aan spraak op de door de ge meente afgegeven ge meentegarantie voor een aantal lopende leningen. De gemeente heeft aan het ac countantsbureau van de Vere niging Nederlandse Gemeen ten (VNG) gevraagd een on derzoek in te stelen naar de fi nanciële positie van het dorps huis. Dit accountantsbureau heeft inmiddels een schulden- saneringsadvies opgesteld. Die houdt ondermeer in een ge meentelijke bijdrage ineens voor de door het dorpshuisbe stuur betaalde extra verbou- wingskosten van 25.000 gul den. Deze kosten hadden nog be trekking op het verbeteren van de ventilatie en de ge- luids- en warmte-isolatie in het enige jaren geleden geheel gerenoveerde gebouw. Ook moet de gemeente aan het dorpshuisbestuur een renteloze geldlening van 366.000 gulden verstrekken, die afhankelijk moet worden gesteld van de liquiditeitspositie en de be haalde financiële resultaten. Tot slot moet de afschrijvings termijn van de inventaris wor den gewijzigd. Ook heeft het accountantsbu reau enige adviezen aan de hand gedaan om de exploita tieresultaten te verbeteren. Zo moeten er meer commerciële activiteiten worden georgani seerd. In dit verband denkt het accountantsbureau aan het verbeteren van de bezettings graad in de vorm van confe renties en cursussen overdag. De buffetexploitatie zou kun nen worden verpacht. Voorts zou het in beperkte mate toe laten van reclameborden in het gebouw enig soelaas kun nen bieden. In de gisteravond gehouden vergadering van de raadscom missie welzijn merkte W. Groen (PvdA) op dat verpach ting van de buffetexploitatie nooit goedkoper kan zijn dan de huidige situatie van slechts één betaalde kracht met een vrijwilliger achter het buffet. Voorwaarden Het accountantsbureau van de VNG stelt wel enige voor waarden bij de schuldsanering. Zo moet de gemeenteraad voortaan de begroting en de jaarrekening goedkeuren. Ook zou de gemeenteraad regelma tig een exploitatierapport on der ogen moeten krijgen. Voor grote investeringen moet het dorpshuisbestuur voortaan ge meentelijke goedkeuring vra gen. Tot nu toe wonen twee gemeentelijke waarnemers de bestuursvergadering van het stichtingsbestuur van het dorpshuis bij. Dat zijn W. Groen (PvdA) en J. Kret (CDA). De tegenvallende exploitatie resultaten na de verbouwing zijn toe te schrijven aan een daling van de buffetinkomsten met netto 43.000 gulden op jaarbasis. De begrote exploita tie steunt voor een groot deel op inkomsten uit disco's, die vroeger druk bezocht werden. Na de renovatie van het ge bouw bleek de ventilatie en isolatie niet in orde, waardoor het bezoek aan de disco's sterk terugliep. Toen de ventilatie en isolatie via ingrijpende bouwkundige voorzieningen eenmaal waren verbeterd, kwamen de disco's niet meer op gang. Overigens kampt het dorps- huisbestuur ook met een on verwachte stijging van de kos ten van rente en afschrijving met gemiddeld jaarlijks onge veer veertigduizend gulden. Aanbevelingen Navraag bij de voorzitter van het Alkeburchtbestuur, P. Bannenberg, leert dat het on derhavige rapport uitsluitend aanbevelingen bevat, waaro ver nog moet worden onder handeld met het gemeentebe stuur. „Eigenlijk ben ik hele maal niet gelukkig met het feit dat de gegevens uit het discussiestuk al in een zo vroeg stadium in de publiciteit komen", zo zei hij. Met nadruk laat Bannenberg weten dat de Alkeburcht ei genlijk al twee jaar goed draait. „Door de financiële be lasting uit het verleden, wer ken we nu alleen nog voor de rente. Na de één jaar durende renovatie, liep de Alkeburcht een poosje niet zo goed, maar de laatste twee jaar weer wel. Dat blijkt overigens uit de jaarstukken. De bezettings graad is 's avonds optimal. Overdag is er ruimte genoeg over voor bijvoorbeeld recep ties en ontvangsten. Die vin den dan ook in toenemende mate plaats in de Alkeburcht". De heer Bannenberg besluit met: „We moeten gewoon eens een keer met een schone lei kunnen beginnen en dan zul ie zieh, dan is er niets aan de hand." ALPHEN AAN DEN RIJN Meedoen aan de Olympische Spelen. Dat is de grote wens van Ray mond Krop die zondag 27 mei Nederlands kampioen luchtgeweerschieten werd in de D-klasse. Deze wer den in het Gelderse Wij- chen georganiseerd door schietvereniging St. Hu- bertus. Eerder al, begin april, werd Raymond districtskampioen van het district zeven, Zuid- Holland en een deel van Zee land. Een unieke prestatie want de 17-jarige Alphenaar doet pas twee jaar aan schieten en is sinds januari van dit jaar meer gaan trainen. Hij kon dat pas doen nadat hij ook lid was feworden van De Koninklijke cherpschut Schietvereniging Rotterdam waar de junioren zoals Raymond getraind wor den door een trainer en de be schikking hebben over vol doende trainingsaccommoda tie. Dat is in Alphen anders. De toch al vijfentwintig iaar oude Schietvereniging Alphen heeft geen eigen accommodatie. Hierdoor kan maar eens per week in Alphen getraind wor den. Op donderdagavonden wordt ruimte gehuurd in ge bouw Bethel. Om half acht be ginnen de leden dan met het opzetten van de zes banen waarna tot elf uur getraind kan worden en de boel weer wordt opgeruimd. Omdat een goed schutter minimaal een uur moet trainen betekent dit dat er per trainingsavond achttien leden kunnen schie ten. De vereniging heeft nu twintig leden en kan er geen bijnemen in verband met ruimtegebrek. Alphen weigert medewerking aan een eigen accommodatie omdat de vere niging te weinig leden zou he- Politieschietbaan Raymond vindt dat heel erg jammer. „Er zijn in Alphen ge noeg accommodaties waar de schietvereniging onderge bracht kan worden". In dat verband denkt hij aan de voormalige politieschietbaan op de zolder van het oude Raadhuis in het Burgemeester Visserpark. De toestemming daarvoor is niet gegeven. Hu ren van de officiële schietbaan achter de Genie in Alphen Raymond Krop is bezeten van schieten. kan ook niet omdat de huur prijs driehonderd gulden per avond is. Daarom is Raymond nu lid van twee verenigingen. In Alphen traint hij op don derdag terwijl hij in Rotter dam woensdag, zaterdag en zondag terecht kan. Mede hierdoor is hij in een record tijd van zes maanden heel goed vooruit gegaan en bracht het tot Nederlands kampioen. Zijn streven is nu door te gaan in een hogere klasse. Twee jaar geleden had Ray mond niet kunnen denken dat hij dit zou kunnen bereiken. Als jonge jongen was hij al be zeten van schieten. Moeder Wil Krop verbood Raymond echter te schieten. Zij vond het maar niets, schieten, dat was gevaarlijk. Raymond ging daarom aan atletiek doen. Vier jaar geleden echter bleek dat Raymond aan woordblindheid leed. De oogarts die hem be handelde raadde hem aan een sport te gaan doen waarbij de ogen geconcentreerd moesten worden. De arts dacht daarbij aan darten maar Raymond zag zijn kans schoon en wilde schieten. Hii kon toen nog niet terecht bij de Alphense schiet vereniging omdat de leden hier zestien jaar en ouder moeten zijn. Dus werd eerst thuis „drooggetraind". Toen Raymond vijftien werd, kreeg hij dispensatie omdat de dokter hem het schieten had aangeraden en hij al uitge groeid was tot een forse knaap. Bij de schietvereniging Alphen kan geschoten worden met een luchtpistool of een lucht- geweer. Met het pistool bakte Raymond er niks van. Beter ging het met het geweer, zodat hij voor dit onderdeel koos. Leden van de vereniging, want een eigen trainer kan Alphen niet betalen, leerden Raymond hoe hij moest staan, zijn ademhaling aan te passen en de spieren van de arm te FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN beheersen. „Dat is een kunst op zich want te gespannen spieren gaan op den duur tril len en dat geeft afwijkingen bij het schieten op tien meter afstand op een doel van vijf centimeter doorsnee", legt Raymond uit. Terugslag Raymond schiet graag met het luchtgeweer want dit geeft geen terugslag doordat de ko gel weggevuurd wordt via sa mengeperste lucht. Toch is hij nu in Rotterdam bezig met het schieten met vuurwapens. Daarbij wordt vanaf een af stand van vijftig meter gescho ten op een klein doel. In Al phen kan Raymond dit niet doen, want daar wordt niet met vuurwapens geschoten. In Rotterdam is een goede schiet baan voorhanden en met ge weren van de vereniging kan> Raymond aardig uit de voeten. Hij is nog te jong om zelf een vuurwapen te hebben en kan dat ook later pas krijgen als hij daarvoor een vergunning van de politie krijgt. Daarom wor den nieuwe leden bij de Rot terdamse vereniging ook zwaar gescreend alvorens ze worden toegelaten. De vereni ging heeft een goede naam en wil er zeker van zijn dat er al leen maar sportschutters in het ledenbestand worden op genomen. Raymond is ook een pure sportschutter. Hij traint uren om bij wedstrijden beheerst en geconcentreerd zestig schoten in twee uur af te kunnen vu ren. Daarvoor is het nodig dat de conditie, samen met de houding en techniek goed zijn. Bij de afgelopen Nederlandse kampioenschappen behaalde Raymond 510 van de maxi maal 600 punten. Hij schoot een gemiddelde van 8.5 punt per schot. Een goed resultaat voor een beginneling. Een klasse hoger was hij nog altijd derde geworden en in de A- klasse zou dit geleid hebben tot een tiende plaats bij de 836 deelnemers. Nu verheugt Raymond zich op het jubileumfeest van de Ko ninklijke Nederlandse Schut- tersassociatie. Deze bestaat honderd jaar en viert dat on der meer met een schutters feest op de Leusderheide. Le den van schuttersvereniging kunnen daar op 25 augustus meedoen op diverse onderde len van het schieten zoals het kleiduifschieten, luchtgeweer schieten op bewegende doelen en zelfs het schieten met histo rische wapens waarbij het kruit met een laadstok naar binnen moet worden gepropt. Raymond doet op alle onder delen mee. „Zo krijg ik de kans alles eens uit te probe ren". Hij verwacht echter wel dat het in de toekomst bij het geweer, zowel lucht als vuur wapengeweer, zal blijven, want ondanks zijn goede pres taties bij het schieten ligt het pistoolschieten hem niet. Het beste concentreert Raymond zich bij de wapens met een lange loop. HANNEKE GÜNTHER Nieuwkoop geeft Sportief steun NIEUWKOOP Voetbalver eniging Sportief uit Zevenho ven krijgt van de gemeente Nieuwkoop 25.000 gulden. Het geld is bestemd voor de reno vatie van het parkeerterrein en de verbetering van de doorlatendheid van het tweede veld. De gemeenteraad ging gisteren akkoord met deze eenmalige bijdrage. Sportief speelt weliswaar in Zevenho ven, maar 80 procent van de leden bestaat uit Nieuwkopers. J. Sanders (Midden Party Nieuwkoop), vond wèl dat er een structurele oplossing moet komen voor deze vereniging. CDA-raadslid J. J. Baas zei 25.000 gulden karig te vinden in vergelijking met de gelden die de Nieuwkoopse vereni gingen krijgen. Voor een uitgebreide agetT" ook voor de komende dac, raadplege men „UIT", de tis wekelijkse bijlage van <r krant. bioscopen zo. ook 13.45. 16.15. EUROC*™ MA II: Look who's talking (al); 1ën 21.15. za. ma. wo. ook 13.45. zo.v 13.45. 16.15. EUROCINEMArn( Turnsr en Hooch (al); 18.45, 2f" za. ma. wo. ook 13.45. zo. ook 1?ac 16.15. EUROCINEMA IV: Borpaa the fourth of july (12); 20.15. zo.rer 16.00. Oliver en Co (al); za. zo. aa wo. 14.00. ,or >pt LEIDEN LUXOR (Stationswegjei tel. 071-121239): Family buair (al); 18.45, 21.15. zo. ook 1<__ LIDO en STUDIO (Steenstraat 21.1! 21.1! dertjes (al); za. zo. wo. 14.30. *T! NON (Breestraat 31, tel.071-123! When Harry met Sally (12); 1! 21.15. REX (Haarlemmerstraat tel. 071-125414): Please, mr. man (16); 21.15. VOORSCHOTEN GREENV (Schoolstraat 69, tel. 01717-43 Shirley Valentine (al); 21.15. zo. t/m do. 20.15. War of ees (12); vr. za. zo. 21.15. n 20.15. Young Einstein (al); 19.00. za. t/m wo. 14.00, 15.45. of kin (12); vr. za. 19.00, 21.15. m wo. 15.45. of in°Su 301U the roses (12); vr. t/m wo. 20.00.' Dei KINDERVOORSTELLINGEN )01 Honey I shrunk the kids; za. zo.-e? „0. ,4.00. DEN HAAG* ASTA: 1 (Spui 27,J11 3463500): Cyrano de Bergerac ie 14.00, 18.45, 21.30. zo. ma. 13/a, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: W Hunter, Black Heart (al); l£a 18.45, 21.30. zo. ma. 13.15, 1Qu 18.45, 21.30. ASTA 3: Tang Cash (16); 14.00, 18.45, 21.30. ma. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. BYLON 1 (naast Den Haag Cen^oi tel. 3471656): Family Business ,n 14.00, 19.15, 21.45. za. zo. ma. 14 16.45, 19.15, 21.45. BABYLOr Dreams (al); 14.00, 19.00, 21.30;on zo. ma. 14.00, 16.30, 19.00, 2TO€ BABYLON 3: Dead poets soter (12); 14.00, 19.00, 21.30. za. zo.lflr 14.00, 16.30, 19.00, 21.30. CINr 1 (Buitenhof 20, tel. 3630637): Sfn ker no more Mr. Nice Guy tee 14.00, 18.45, 21.30. zo. ma. 13oi 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2,e\ ternal affairs (12); 18.45, 21.30. vup do. ook 14.00. CINEAC 3: Ur Buck (al); 14.00, 18.45. zo. ma. I?61 16.00. 18.45. Driving Miss Daisy 21.30. METROPOLE 1 (Carne laan. tel. 3456756): Look who'sie king (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo.jie 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ne TROPOLE 2: Stanley Iris ,oL 14.00, 18.45, 21.30. zo. ma. 1?e* 16.00, 18.45, 21.30. METROF*ir 3: The fabulous baker boys 14.00, 18.45, 21.30. 16.00, 18.45, 21.30. METROP- 4: Shirley Valentine (al:); 21.30. vr. di. do. ook 14.00. TROPOLE 5: War of the roses 14.00, 18.45, 21.30. TROP-y 1 in rengracht 13, tel. 3462400): who's talking (al); 13.45, Woi 21.30. zo. ma. 13.30, 16.00, 16ih 21.30. ODEON 2: Johnny Hancr me (12); 13.45, 18.45, 21.30. 7" J 18.45, 21.30. zo. ma. 13.30, 1©o 18.45, 21.30. ODEON 4: She-D,0l (al); 18.45, 21.30. vr. di. do. ,tpi 14.00. STUDIO 1 (Kettingstraat I, tel. 3656402): Roger Me (16); 1^0 21.45. za. zo. ma. wo ook 14 STUDIO 2: Romeo (al); 19.00, 21~ STUDIO 3: Trop belle pour toil u-* 19.15, 21.15. HAAGS FILMH®, Zaal 1\ Sweetie; 19.30, 21.45. IT Psychic TV; 22.30. Zaal Z DekaH 9 en 10; 19.30. L'Enfant de l'hi 21.45. Zaal 3: 19.30, 21.45. a. schwartze Tanner; vr. Si Ie solei^j revenait pas; za. Jenatsch; zo. vallee fantome; ma. Pestalo berg; di. Innocenza; wo. Ex voto; K; KINDERVOORSTELLINGEN va CINEAC 2: Oliver S Co; za.be 14.00. zo. ma. 13.15, 16.00. r TROPOLE 4: Oliver Co; za.^1 14.00. zo. ma. 14.00. 16.00. C3V ON 4: Honey, i shrunk the kidsrpi wo. 13.45. zo. ma. 13.30, 1© STUDIO: Pippi zet de boel op ten; Sjakie en de chocoladefabde za. zo. ma. wo. 14.30. rii NACHTVOORSTELLINGEN rn CINEAC I: Sweetie (16); za. 0TU CINEAC 2: Internal affairs (16)60 00.15. CINEAC 3: The fourth pa Peuterspeelzaal De Mammoef mag ifa Oude Wetering dependance openen^ Ut over welke peuter wel en v\,a ke niet in het Ranonke£u bouw in Oude Wetering de recht kan. „Ongetwijfeld len alle ouders hun kindey0 in de dichtstbijzijnde peube speelaal geplaatst zien". ^ii ALKEMADE Peuterspeel zaal De Mammoef kan een de pendance openen in het ge bouw van jeugdvereniging Ra nonkel in Oude Wetering. De commissie welzijn ging gister avond akkoord met dit voor stel. Ook zal het aantal middag- groepen in de peuterspeelzaal aan het Onelplein in Roelof- arendsveen worden uitgebreid. Op deze wijze kan de lange wachtlijst voor de peuterspeel zaal grotendeels worden opge heven. C.A. Wijlage van De Mammoef liet weten de inwo ning bij Ranonkel als een tij delijke tussenoplossing te zien. Als einddatum voor de inwo ning stelt het peuterspeelzaal- bestuur 31 december 1991. Als definitieve behuizing wordt gestreefd naar het onderko men van de buren, de histori sche vereniging „Oud-Alke made" in de Sint Josefschool. Wijlage vertelde dat de tijdelij ke inwoning bij Ranonkel gro te overlast voor beide partiien zal veroorzaken. De reden waarom zij eigenlijk de voor keur geeft aan uitbreiding van de peuterspeelzaal aan het On elplein heeft vooral te maken met organisatorische overwe gingen. Ook verwacht zij- dat er een strijd zal losbranden Wijlage pleitte voor een befar beloning van de leidsters, (je thans allen, ongeacht opj^ ding, ervaring en aantal [aj werkte uren, op het minim^ niveau zitten. Voor co; schoonhouden van het gebquj kan volgens de begrotingay leen van 16-jarigen gebye worden gemaakt. en Wethouder L. Beelen liet teravond weten dat het meentebestuur druk op zoe:^ naar een alternatief onder^ men voor Oud-Alkemade. voormalige baanvakworw aan de Narcissenstraat is uil" nanciële overwegingen i haalbaar gebleken. De hisfcP1 sche vereniging zou het liJaa in Roelofarendsveen of Or?1 Wetering een onderkorf*15 krijgen. De overige dorpen *U( men niet in aanmerking. P® wethouder vertelde dat de 1"J' komstige dependance van *a: Mammoef in het gebouw ,de Ranonkel ook zijn aantrek®0 lijke kanten heeft. „Hierrbr kunnen de financiële zor£e van de jeugdvereniging lhe worden teruggebracht". op

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12