Afzetten Ajax-pet kost |Leo Beenhakker moeite Topssfj^nieuws CHT WEKEN VOOR 35, Heerenveen profiteert van misstap Go Ahead Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! mei >ORT Eeid&iQowuvnt vrijdag 25 mh 1990 pagina 9 1 een gratie voor Ajax GAli )NEN Ajax mag volgend seizoen meedoen aan het Europese toernooi landskampioenen. Dat heeft de voor- •r van de Europese bond UEFA, de :d Lennart Johansson, gisteren ver- d tegen het persbureau Reuter. De 'A vergaderde in Wenen ondermeer de straf van Ajax, dat voor een sei- iembajn werd uitgesloten van Europees voet- I. naar aanleiding van de ongeregeldhe- in de thuiswedstrijd van vorig seizoen ;n Austria Wien. Ajax had onlangs gekregen op gratie, omdat Johansson in die richting had uitgelaten. De >ed liet na de vergadering weten, dat fctuele amnestie voor Ajax en ook de oslavische club Hajduk Split ter spra- geweest. Hij verklaarde echter dat iere bestudering van de UEFA-regle- hten heeft uitgewezen, dat het bestuur k bij machte is gratie te verlenen. Bijl naar FC Utrecht LEEUWARDEN Pieter Bijl van Heerenveen heeft een overeenkomst met FC Utrecht getekend voor twee jaar. „Het is een principe overeenkomst, we hebben "mondelinge afspraken ge maakt", aldus de 25-jarige spelbepaler. FC Utrecht wordt voor Bijl pas de twee de werkgever in het betaal de voetbal. In het seizoen '84-'85 debuteerde hij bij Heerenveen. Daarvoor voet balde hij in zijn woonplaats, bij het plaatselijke Espel. AC Milan dankt Europa Cup I weer aan Nederlanders WENEN Met vier finaleplaatsen op een totaal van zes bereikte het Italiaanse voet bal dit seizoen al het beste resultaat uit de historie. Door de finalezege van AC Milan van woensdag op Benfica werd ook de derde en laatste Europese beker van deze maand binnengehaald. AC Milan maakte woensdagavond duidelijk dat leuke fina les niet meer dan incidenten zijn. Na de daverende opvoering tegen Steaua vorig seizoen (4-0), werd het tegen Benfica weer gewoon 1-0 na een matig duel. AC Milan leverde vorig seizoen in Barcelona fraai werk. De elf daaraan voorafgaande fina les van de strijd om de Europese beker voor landskampioenen leverden slechts twaalf doelpunten op. En teleurstellend voetbal. Zoals woensdagavond. De enige overeenkomst met een jaar geleden was dat AC Milan de triomf opnieuw aan zijn Nederlanders dankte. In Barcelona scoor den Van Basten en Gullit ieder twee keer, nu maakte Rijkaard het enige doelpunt. De hard werkende middenvelder, die overigens weieens betere wedstrijden speelde, profiteerde van een meesterlijke actie van Van Basten. De aanvalsleider toonde als een der weinige Milanezen klaar te zijn voor het WK. Hij kreeg zel den bruikbare ballen. Het rendement uit zijn spaarzame acties was haast optimaal. AC Milan kon nauwelijks aanspraak ma ken op de beker. Vooral de eerste helft kwam de miljoenenformatie, die dit sei zoen al de wereldbeker en de Super Cup won, niet in het spel. Dat was de verdien ste van Benfica, dat de veldbezetting tot in de perfectie had verzorgd, organisato risch geen fout maakte en in de Brazili aanse internationals Ricardo, Aldair en (vooral) Valdo spelers van wereldformaat had. Bij Benfica was de hand van een top coach zichtbaar. De Zweed Eriksson, eerder met IFK Gothenburg winnaar van de UEFA-beker, heeft een ploeg van overleg, techniek en klasse. De dissonant: Benfica kan geen doelpunten maken, doet daar ogenschijnlijk zelfs geen moeite voor. Het spel van de Portugezen, twee jaar ge leden in hetzelfde toernooi verliezend fi nalist tegen PSV, is gericht op het voorko men van treffers. Niet op het maken er van. AC Milan (Ita) - Benfica (Por) 1-0 (0-0). 68. Rijk aard 1-0. Scheidsrechter: Kohl (Oos). Toeschou wers: 57.000 (uitverkocht). Gele kaart: Adair (Ben fica). AC Milan: Galli; Baresi, Tassotti, Costacurta, Mal- dini; Ancelotti (Massaro), Colombo (Filippo Galli), Rijkaard. Evani; Van Basten, Gullit. Benfica: Silvino; Jose Carlos, Ricardo, Aldair, Sa muel, Hernani, Thern, Paneira (Vatan), Pacheco (Brito); Valdo, Magnusson. Italië met acht clubs Europa in WENEN Italië is het ko- mend seizoen met een record aantal van acht clubs verte genwoordigd in de Europese bekertoernooien. Dat is het re sultaat van de Grand Slam- zege, die de Italianen dit voet baljaar hebben behaald. Napo- li en AC Milan komen uit in het toernooi voor landskampi oenen. Juventus en Sampdo- ria spelen in het bekerwin- naarstoernooi. Aan de wed strijdenreeks om de UEFA-be ker doen Inter Milan, AS Roma, Atalanta Bergamo en FC Bologna mee. Sport op televisie VANDAAG Nederland 2, 19.05 uur: We gaan naar Rome; 19.27 uur: Zeilen: met Whit- bread-race rond de wereld; 22.30 uur: TROS Sport. Nederland 3, 22.45 uur: Volleybal: Ne derland-Japan (heren). Duitsland 1, 23.25 uur: Sportschau. Duitsland 2, 22.50 uur: Die Sport-Re- portage. Eurosport, 18.00- 03.00 uur: Sport. IC ZEIST Leo Beenhak- ker kan in elk geval niet worden verweten dat hij inkonsekwent is geweest "in zijn selectie-metho- bij Oraije. Nadat de .door Ajax afgestane ifite- rim-bondsóach enige weken geleden toch eni- ;e verbaziig wekte met iet kiezel van zeven ipelers vai zijn eigen lub, ondfrstreepte hij it beleid ook gisteren ij het aanvijzen van de laatste twe; afvallers. Nadat begin van de week Hof kens, Kilzen en Eller- z 'man al votrtijdig mochten >t Zuid<vertrekken, kregen gisteren 9.990Bosman en Ituring te horen zicht oi dat het WK -oor hen een ge- irzien w sloten boek s. Beide spelers [reageerden literst teleurge- .- V.ojsteld. Bosmai noemde de be- I slissing van Beenhakker de 1 grootste deeptie van zijn [loopbaan er Sturing stelde dat hij onde coach Libregts nooit zou zij afgevallen. De conclusie va de speler van JTaJJ Vitesse steude de theorie moodat Beenhaker de rood-wit- te Ajax-pet och niet (hele maal) heeft unnen afzetten; ondanks al ijn verhalen in f die richting. I Enige dagen [Wat pleit vor de tijdelijke [bondscoach iihet feit dat hij ide blessure, die Van Loen lOff woensdagavod opliep 207, i vangen in 0005 duef (8-0 tegn AFC Quick bekend oud-Ajacied, was ui- ao?7 1890) niet angreep om de terst gedeprimeerd bij het ZlH-spits van Roa JC te verwij- vernemen van de beslssing deren ten ginste van Bos- van Beenhakker. „Ik denk Jman. Dat hettussen die twee ook niet dat PSV blij zal zijn ^zou gaan voo de positie van met deze keuze", sprak de af- Zwaar beladen verlaat Edward Sturing het KNVB-centrum in Zeist nadat interim-bondscoach Beenhakker de afvallers bekend heeft gemaakt. foto: anp ging tussen Blind en Sturing. Een eerdere opmerking van Beenhakker dat de Ajacied ook zou zijn te gebruiken als libero was wat dat betreft al een indicatie. Evenals de boodschap aan Erwin Koe man om terwijl de overige WK-klanten een paar dagen mogen uitblazen stevig door te trainen een signaal was dat deze aanwinst van PSV de reis naar Italië wel mag meemaken. Welke keuze al bleek uit het heenzenden van Krüzen op maandag. Vooral John Bosman, zoals reserve-spits /as al enige da gen bekend. Zoals het ook gevallen kopspecialist. Deze dag is rotste dag van mijn le- AANSIAG OP ITALIAANS TRAININGSKAMP AFGEWEND FLORENCE Politieke extremisten hadden plannen voor een aanslag o] het Italiaanse nationale elftal, dat zich in de buurt van Floence voorbereidt op de eindronde van het we- fjfreldkampioenchap voetbal. De Italiaanse politie heeft naar lvJ ^aanleiding var de gewelddadigheden wegens de transfer van j Roberto Baggb naar Juventus een aantal „fans" opgepakt. Oddt^6 van her verklaarden dat zogenaamde Ultra's een aan- tlag hadden viorbereid. De alom aanwezige politiemacht had 1-Jien op het laétste moment van gedachten doen veranderen. ^•^WEINIG TOESCHOUWERS BU )UEL JOEGOSLAVIË fSAGREB De oefenwedstrijd tussen Joegoslavië eri Neder- zal op 3 uni in Zagreb door maximaal 28.000 toeschou- ers bijgewooid worden. Daarmee is het stadion van Dinamo ?reb voor ninder dan de helft gevuld. De capaciteit be- lagt 64.000 oeschouwers. De voetbalbond van Joegoslavië rigert enig rsico te nemen na de ethnische rellen van veer- i dagen geleden in het stadion. Voor de competitiewed- jd tussen EXnamo Zagreb en Rode Ster Belgrado kwam het t massale vtchtpartijen tussen Kroaten en Serven. Daarbij Helen 138 gevonden. ven". Bosman, die KV Me- chelen voor vijf miljoen gul den verruilde voor PSV, had de bui al enigszins voelen hangen. Maar hij putte hoop uit het feit dat Van Loen woensdagavond in Amers foort van het veld moest worden geholpen. „Toen hoopte ik stilletjes dat hij niet meer in actie zou komen. Nu het anders uitpakte zal het een tijd duren voor ik over deze teleurstelling heen ben". Èdward Sturing was realis tisch. „Ik was er op ingesteld dat ik tot de afvallers zou kunnen behoren", sprak de Arnhemmer, die in het Oranje-gezelschap tussen alle clubmootjes een wat geïso leerde positie innam. „Het is toch even slikken. Maar aan de andere kant, vorig jaar speelde ik nog anoniem in de eerste dfvisie. Dan heb ik het toch ver geschopt. Onder Li bregts heb ik drie interlands gespeeld. Ik was onder hem zeker één van de 22 ge weest". Tot die 22 spelers, die vanaf maandag een trainingskamp in Oostenrijk en vervolgens Joegoslavië beleggen, beho ren dus wel de drie sterren van Europa Cupwinnaar AC Milan: Van Basten, Gullit en Rijkaard. Gullit liet Been hakker gisteren telefonisch vanuit Wenen weten dat hij ook een dag na de zege van 1-0 tegen Benfica voldoende fit bleek te zijn om zich defi nitief tot de WK-selectie te kunnen rekenen. Welke boodschap uiteraard bij de technische staf tot vol doening moet hebben geleid. Hoewel ook Beenhakker, on danks het bijna storende pro- Oranje commentaar van Theo Reitsma bij de televisie beelden, zal hebben vastge steld dat van het Milanese toptrio met name Gullit en Van Basten ver verwijderd bleven van het niveau waar op voetbalminnend Neder land het duo straks bij het WK zal willen zien acteren. Wat dat betreft resteert het gezelschap van Beenhakker vanaf nu nog een achttiental dagen voor de aftrap van het duel met Egypte. Een perio de, die vooral de Nederlandse Milanezen nodig zullen heb ben om eerst af te kicken van het Europa Cupsucces en vervolgens voor het opladen van de WK-accu. Wat hun optreden afgelopen woensdag vooral duidelijk heeft ge maakt is dat het niet onver standig lijkt om de prognoses voor het Nederlands elftal tijdens de wereldtitelstrijd niet tot extreme hoogte op te schroeven. Nuttige fase Wat dat betreft is de verdere voorbereiding, die Oranje in Wenen en Zagreb gaat af werken na de euforische rondgang langs Nederlandse amateurvelden ook een nut tige fase. In een relatief rus tige omgeving wachten de echte tests met mede WK- gangers Oostenrijk en Joego slavië, die een betere indica tie geven van het niveau waarop Oranje straks op Sici lië aan het echte werk gaat beginnen. Want de laatste trainings wedstrijd, woensdag in Amersfoort, bood ondanks de monsterscore al wat minder aanleiding tot juichen dan eerder in Alphen aan den Rijn. Waaraan volgens Been hakker de kwaliteit van het veld van Quick mede debet zou zijn geweest. In dat treffen nam Erwin Koeman slechts één helft voor zijn rekening, nadat hij zelf aangaf na „diep te zijn gegaan" te willen worden ge wisseld, door Ajacied Witsch- ge. „Ik moet", sprak Been hakker na afloop, „de groep complimenteren, want ik ben niet altijd even aardig ge weest. Ik heb me zelf er zelfs op betrapt dat ik de spelers van Ajax meer heb gene geerd en aangepakt dan de anderen". Het bleek niet uit de defini tieve selectie voor het WK. Maar als Oranje straks succes heeft, maalt niemand daar meer om. AFC Quick Boys 1890 (2e klasse amateurs) - Nederland: 0-8 (0-3). 9. Ronald Koeman 0-1 (strafschop), 23. Kieft 0-2, 38. Gillhaus 0-3, 51. Kieft 0-4, 59. Ronald Koeman 0-5, 73. Kieft 0-6, 80. Bosman 0-7, 82. Ro nald Koeman 0-8 (strafschop). Toe schouwers: 4500. Scheidsrechter: Bakker. Nederland: Van Breukelen (46. Hiele); Van Aerle, Rutjes, Ro nald Koeman en Van Tiggelen; Van 't Schip, Wouters (66. Winter), Erwin Koeman (46. Witschge) en Gillhaus (66. Roy); Van Loen (34. Bosman) en Kieft. De selectie van Beenhakker ZEIST Van de 22 spelers die bondscoach Leo Beenhakker' meeneemt naar Italië, heeft Hans van Breukelen de meeste ervaring als international. De doelman van PSV speelde onlangs in Kiev tegen de Sov jetunie zijn 50e interland. De tweede plaats op de lijst wordt ingenomen door Ronald Koeman en Ruud Gullit, die 41 keer voor Oranje uikwamen. Rijkaard is derde met veertig inter lands. Roy is de enige in de groep die nooit uitkwam in een officiële wedstrijd voor het Nederlands elftal. Marco van Basten is met dertien doelpunten de trefzekerste van de groep. Gullit maakte twaalf doelpunten voor Oranje, Ronald Koeman tien. De karakteristiek van de spelers is alsvolgt (resp. leeftijd, club, positie, in terlands, doelpunten): Hans van Breukelen 04-10-56, PSV, doelman, 50, 0; Joop Hiele 25-12-58, Feyenoord, doelman, 6, 0; Stanley Menzo 15-10-63, Ajax, doelman, 1, 0, Ro nald Koeman 21-03-63, Barcelona, verdediger, 41, 10; Adri van Tiggelen 16-06-57, Anderlecht, verdediger, 38, 0; Graemé Rutjes 26-03-60, Ander- lecht, verdediger, 6, 1; Danny Blind 1-8-61, Ajax, verdediger, 4, 0; Henk Frèser 7-7-66, Feyenoord, verdediger, 2, 0; Aron Winter 01-03-67, Ajax, middenvelder, 12, 0; Jan Wouters 17-07-60, Ajax, middenvelder, 28, 3; Frank Rijkaard 30-09-62, AC Milan, middenvelder, 40, 2; Erwin Koeman 20-09-61, PSV, 21, 2; Berry van Aerle 08-12-62, PSV, middenvelder, 20, 0; Richard Witschge 20-09-69, Ajax, middenvelder, 2, 0; Gerald Vanenburg 05-03-64, PSV, middenvelder, 35, 1; Bryan Roy 12-2-70, Ajax, aanvaller, 0, 0; Wim Kieft 12-11-62, PSV, aanvaller, 25, 9; Ruud Gullit 01-09-62, AC Mi lan, aanvaller, 41, 12; Marco van Basten 31-10-64, AC Milan, aanvaller, 33, 13; John van 't Schip 30-12-63, Ajax, aanvaller, 21, 2; Hans Gillhaus 05-11- 63, Aberdeen, aanvaller, 2, 2; John van Loen 04-02-65, Roda JC, aanvaller, ADVERTENTIE Dr slechts 35,- kunt u vanaf 1 juni tot en met 28 juli I~ Leidse Courant in de bus krijgen. Met al het WK- -fjvvs uit Italië. Met flitsende reportages over de Tour —France. Met kleurrijke verslagen uit Wimbledon en i de TT in Assen. n sportief aanbod mag u niet laten lopen! Bel ons 1-31 3677), of stuur vandaag nog de bon in. Ja, ik wil een sportabonnement. Laat van 1 juni t/m 28 juli de Leidse Courant bij mij bezorgen voor slechts 35,-. EU Noteer mij direct als abonnee. De eerste 2 weken krijg ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen per: EU kwartaal 75,10) EE maand met automatische afschrifving 24,85) LB CcidócSouaant Henk ten Cate kan het leed van Go Ahead Eagles niet langer aanzien. FOTO: Ar DEVENTER Go Ahead Eagles is er ondanks de „hulp" van scheidsrechter John Blankenstein niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale van de na- competitie. Blankenstein stuurde in het laatste na- competitieduel achtereen volgens Cornelissen en Smit van NAC met rood naar de kant, maar zelfs tegen negen man wist de Deventer ploeg het beno digde punt niet veilig te stellen. Het verschil voor rust, toen Van Gils en Smit NAC naar een posi tieve marge van twee doelpunten hadden geleid, bleek uiteindelijk net te groot: 2-3. Een eindstand die voor beide ploegen zware consequenties had. Alle clubs uit groep A eindigden op vier punten. SC Heerenveen mag zich echter op basis van betere doelcijfers ten koste van Emmen voor de eredivisie proberen te klasse ren. Die duels zijn op 27 en 30 mei. De verliezer krijgt nog een herkansing in twee wed strijden tegen de nummer zes tien van de eredivisie, NEC. Door de verrassende wending in de Adelaarshorst van De venter is eens te meer geble ken dat in de extra promotie- strijd andere wetten gelden. Geluk en vorm van de dag bleken een groot stempel op het competitieverloop te druk ken. Heerenveen moest on danks een technisch- en veldo- verwicht in de eerste twee duels berusten in verlies, waardoor de nacompetitie voor de Friezen afgelopen leek. Door hun onverwachte herstel en de stunt in Deven ter kan Fritz Korbach zijn naam als succestrainer via de achterdeur alsnog gezuiverd zien. Net als vorig jaar is de kans aanwezig, dat voor het eerst in de geschiedenis een Friese club doordringt tot de eredivisie. „Dit is een drama", vond de vertrekkende trainer Henk ten Cate van Go Ahead Eagles, die de baas werd toen nota bene Fritz Korbach vroegtijdig vertrok naar Heer enveen. „Die strafschop vlak voor rust was het breekpunt. Maar ja, in dit soort wedstrij den hangt veel af van de vorm van de spelers. Onze spelma kers, Decheiver en Piqué, wa ren juist vandaag behoorlijk uit vorm". Go Ahead liet de wedstrijd voor de pauze lopen. NAC maakte geen moment de indruk het gat van drie doel punten te willen dichten. Ook Go Ahead ging in die beginfa se niet al te nadrukkelijk op zoek naar de openingstreffer. Met Voskamp in het centrum gekoppeld aan Maaskant dacht Ten Cate de kwetsbare plek in de verdediging, die de ploeg in Heerenveen de punten kostte, afdoende te hebben versterkt. Met een veredeld tweede team heeft Emmen de laatste groepswedstrijd van de na- competitie afgewerkt. Vriend schappelijk liet de Drentse for matie, die zich al voor de fina le had geplaatst, de punten aan Wageningen. Ondanks het zwakke weerwerk van de Em- menaren kwam Wageningen pas na de hervatting tot sco ren: 4-0 (0-0). Groep A Go Ahead Eagles - NAC 2-3 (0-2) 14. Van Gils 0-1, 44. Re- mie 0-2 (strafschop), 57. Lin- ford 1-2, 88. Van der Gijp 1-3, 89 Marbus 2-3. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 9.000. Gele kaart: Voskamp (Go Ahead Eagles). Rode kaart (2 x geel): Cornelissen en Smit (NAC). Eindstand Heerenveen Go Ah.Eagles NAC 4 2 0 2 4 7-6 4 2 0 2 4 7-7 4 2 0 2 4 6-7 Groep B Wageningen - Emmen 4-0 (0- 0). 48. Van de Brink 1-0, 59. Van de Brink 2-0, 75. Ooster huis 3-0, 79. Schrijner 4-0. Scheidsrechter: Houten. Toe schouwers: 1000. Gele kaart: Vink (Wageningen). Eindstand Emmen 4 3 0 1 6 7-5 Wageningen 4 12 14 5-3 Heracles 4 0 2 2 2 2-6 Voor de dubbele finale plaat sten Heerenveen en Emmen zich. De wedstrijden worden op 27 en 30 mei gespeeld. Sportprijzen Algemeen: Midweeklotto 20 A. Winnende getallen: 1-3-4- 13-25-26 reservegetal: 33. Aan tal deelnemers: 457.489. Prij zengeld: 794.485,95. Cijferspel 20A. Winnende getallen: 3 2 1 2 5 0. Aantal deelnemers: 227.982. Prijzengeld: 136.789,60. Extra Cijfer: 7 5 10. Robson twee jaar bij PSY EINDHOVEN Bobby Robson wordt als verwacht de nieuwe technisch leider van PSV. De coach van het Engelse voetbalelftal heeft met PSV een overeenkomst voor twee jaar gesloten. Dit maakte manager Kees Ploegsma gisteren bekend. Robson treedt per 15 juli in dienst. Hij is de opvolger van Guus Hiddink, die naar Fenerbahce is uitgeweken. Hiddinks assistent, Hans Doijee, zal Robson terzijde staan. Robson is sinds 1982 als trainer-coach in dienst van de Football Association. De eindronde om het wereld kampioenschap is zijn laatste klus bij het Engelse elftal. In de eer ste i onde is Engeland ondermeer tegenstander van Oranje. Romario viert rentree met drie treffers GUBBIO Romario scoort weer. De spits van PSV en het na tionale elftal van Brazilië vierde gisteren zijn rentree na een langdurige blessure. Tijdens het trainingskamp van de Brazilia nen scoorde hij drie keer tegen AC Gubbio, een club uit de der de divisie van Italië. Brazilië won met 14-1. Romario brak op 4 maart zijn rechter kuitbeen in het duel met FC Den Haag. Sinds drie weken is hij weer in training. Bondscoach Lazoroni liet deze week weten, dat hij op 28 mei een definitieve beslissing neemt over de selectie van Romario. Die lijkt nu in het voordeel van Nederlands topscorer uit .te vallen. Bij zijn genezingsproces maakt Romario gebruik van een skateboard. Volgens de Brazili aanse doktoren wordt het been van de aanvaller eerder soepel als hij zich op dat stuk speelgoed voortbeweegt. De Ierse voetballers en de bond liggen in de clinch over de hoogte van de premies. De spelers willen 3000 gulden per wedstrijd. Met terugwerkende kracht tot de eindronde van de Eu ropese titelstrijd in 1988 in de Bondsrepubliek. Voor de bond ligt het maximum op 1500 gulden. De loketten van het stadion Sant'Elia zullen komende maand waarschijnlijk geslo ten blijven. Voor de drie WK-wedstrijden die in het stadion van Cagliari worden gespeeld, zijn nagenoeg uit verkocht. Alleen voor het duel van Engeland met Egypte zijn nog enige plaat sen beschikbaar. De capaci teit van het stadion bedraagt 37.500 plaatsen. Sportwereld Voetbal In Bulgarije is vanaf de nieuwe voetbalcom petitie professionalisme toege staan. Het wordt een goedkeu ring met beperkingen. Trans ferbedragen zijn gelimiteerd tot 100.000 gulden in de hoog ste klasse. Stroes opvolger van Rob Bianchi UTRECHT Gerard Stroes (56) uit Utrecht keert het ko mend seizoen terug als man- nencoach van hockey-hoofd- klasser Kampong. Hij is de op volger van Rob Bianchi, die bondscoach is geworden. Stroes heeft een jarenlange trainerservaring bii Kampong, waarmee hij in net seizoen l985-'86 de Europacup behaal de. De Utrechters zoeken nog een veldtrainer, die naast Stroes gaat fungeren. Startverbod Johnson, Foster en Myricks LONDEN Op doping be trapt atleten mogen niet meer in wedstrijden in het Verenigde Koninkrijk uitko men. De Britse atletiekunie heeft dit bekend gemaakt. Het startver bod geldt naast de Canadese sprinter Ben Johnson ook voor de Amerikanen Larry Myricks en Greg Foster, die onlangs betrapt werden op het gebruik van ephedrine en slechts drie maanden geschorst werden. Groot-Brittannië schorst do- pingzondaars, in weerwil van de reglementering door de in ternationale atletiekfederatie IAAF, gelijk voor het leven.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9