e Geen fusie tussen VU en 'Kampen' £eidóc6ou/ui/nk kerk wereld Youth-for Christ manifestatie richt zich op nieuwe groep Geen suggestieve verhalen over verzuiling Schoolwijzer BI 1 brieven van lezer GEESTELIJK LEVEN/OPINIE £eidócSou*a*it VRIJDAG 25 MEI 1990 PAGIN, JET Kerken weigeren diensten op Olijfberg JERUZALEM De kerken in Jeruzalem hebben gisteren op Hemelvaartsdag „wegens de omstandigheden" geen diensten gehouden op de Olijfberg. De aanleiding was volgens kerkelij ke kringen in Jeruzalem het optreden van de Israëlische poli tie tegen een vreedzame demonstratie van Palestijnen tegen het optreden van het Israëlische leger en politie in de bezette gebieden. Pater Joseph van de met Rome verbonden Grieks- Melkitische Kerk zei woensdag tegenover de pers het te be treuren, dat de kerken in het westen wel protesteren tegen de schending van joodse begraafplaatsen, maar zwijgen over de „bloedige onderdrukking in de door Israël bezette gebieden". „De christenen in het Heilige Land hebben internationale on dersteuning nodig". W. Grossouw overleden NIJMEGEN In Nijme gen is deze week op 83-ja- rige leeftijd overleden professor Willem Gros souw, emeritus hoogle raar in de exegese van het Nieuwe Testament aan de Nijmeegse katho lieke universiteit. Grossouw vormde samen met mensen als Schoonenberg en Schillebeeckx tot de fine fleur van de Nijmeegse theologi sche faculteit. Zij bepaalden in hoge mate haar uitstraling in de jaren zestig en zeventig. Dertig jaar lang, van 1947 tot 1977, was de priester Gros souw als hoogleraar aan de theologische faculteit verbon den. In 1948 verscheen zijn boek „Innerlijk Leven", een meditatieboek dat hij hij in zijn in 1981 verschenen me moires „Alles is van U. Ge wijde en profane herinnerin gen" een „omstreden bestsel ler" noemde. Nog bekender werd het in 1955 verschenen „Bijbelse Vroomheid" dat net als „Innerlijk Leven" een groot aantal drukken beleefde en vele vertalingen kreeg. In 1969 trouwde hij tot veler teleurstelling gezien zijn pro minente positie als priester- hoogleraar met Will Holland, secretaris van de theologische faculteit. Dank zij kardinaal Alfrink kreeg Grossouw, zoals hij schrijft in zijn memoires, hiervoor dispensatie uit Rome. Uit het huwelijk wer den twee kinderen geboren. In 1975 stierf zij op 39-jarige leeftijd aan kanker. Grossouw was blijkens zijn boeiend geschreven memoires geen man die een blad voor de mond nam. Scherp hekel de hij zijn seminariejaren op Beekvliet die hem naar zijn oordeel als mens hadden mis vormd. Van de „neurotise- ring" werd hij zich bewust toen hij in de jaren dertig Rome studeerde op het Pause lijk Bijbelinstituut. De portretten in zijn boek zijn zonder toegevendheid gete kend. Het boek gaf door Grossouws vele contacten, een goed beeld van de Nij meegse universitaire wereld in de jaren vijftig en zestig. Zestig jaar Nederlandse en Romeinse katholieke kerkge schiedenis passeert er in feite de revue. Grossouw wordt maandag be graven vanuit de parochieke- rek van de Heilige Antonius in Nijmegen. RAAD VAN KERKEN: Meer theologische uitwisseling met MECC AMERSFOORT De Raad van Kerken in Nederland moet de komende tijd meer met de Raad van Kerken in het Midden-Oosten (MECC) van gedachten wisselen over theologische vraagstukken. Onder meer zou aan de orde moeten komen, welke plaats in de christelijke theologie aan Israël toekomt en of er een alternatief bestaat voor de substituut-theologie (de kerk als vervanging van Israël) en de Israël-theologie. Dat is een van de conclusies die de secretaris van de Raad van Kerken, ds. W.R van der Zee, trekt uit het bezoek van de MECC-delegatie aan ons land. Van der Zee spreekt van een „ongelooflijke boei ende en leerzame ontmoe ting" met de delegatie die donderdag Nederland is ver trokken. De theologische be zinning is een aanvulling op de huidige contacten tussen de beide raden van kerken, die zich' tot nu toe beperken tot hulpverlening en „politiek meeleven". De MECC vindt dat beide ra den ook met elkaar verder moeten spreken over de secu larisatie en de ervaringen met de Islam. Het is de MECC-de- legatie opgevallen, dat er in Nederland nauwelijks begrip voor bestaat, dat de Islam niet alleen een godsdienst, maar een hele cultuur is. Ook bleek er binnen de Nederlandse kerken weinig besef te zijn van de continuïteit van het christendom in het Midden- Oosten. Danneels Op de tweejaar lijkse vergadering van Pax Christi in Wenen is de Belgi sche kardinaal Danneels tot opvolger aangewezen van kardinaal Franz König van Wenen. De vergadering staat sterk in het teken van Oost- Europa waar in de diverse landen iiieuwe secties van Pax Christi zullen worden op gericht. Aartsbisschop Capucci in hongerstaking ROME De Grieks-Melkitische aartsbisschop Hilarion Capuc ci, die in 1974 tot twaalf jaar gevangenschap werd veroordeeld wegens wapensmokkel voor de Palestijnse guerrilla-organisatie El Fatah, is in hongerstaking gegaan uit protest tegen het ge welddadig optreden van Israël in de bezette gebieden. Woord voerder Khaldoun Roueiha van de Arabische Liga zei, dat Ca pucci (68) dinsdag met zijn actie is begonnen in het kantoor van de Liga in Rome. Capucci heeft zich aangesloten bij onge veer 50 Palestijnen die met een hongerstaking proberen te be reiken, dat de internationale gemeenschap een einde maakt aan de golf van geweld in de bezette gebieden. Capucci ging eind 1987 ook in hongerstaking toen de intifadah begon. Wij hebben juist genoeg godsdienst om te zorgen dat we elkaar haten, doch niet genoeg om te zorgen dat we elkaar liefhebben Jonathan Swlft PUTTEN Er komt geen fusie tussen de Theologische Universiteit in Kampen en de theolo gische faculteit van de Vrije Universiteit in Am sterdam. Dat besloot de synode van de Gerefor meerde Kerken woens dag in een speciale zit ting. De afwijzing van het voorstel tot fusie (met 48 stemmen tegen en 25 voor) werd met applaus begroet door studenten van 'Kampen'; de theolo gische gemeenschap van Kampen zag de fusie- voorstellen als een ordi naire overname door de VU; 'killing me softly', ci teerde kerkhistoricus Auke Jelsma een num mer van zangeres Rober ta Flack in dit verband. Met het besluit is een voorlo pig einde gekomen aan een periode van onzekerheid en lobbyen door zowel 'Kampen' (zelfs burgemeester Kleemans bemoeide zich ermee) als de VU, maar de problemen zijn de wereld nog niet uit. Al geruime tijd houdt de sy node zich bezig met de oplei- dingsproblematie. Een van de dringendste redenen daarvoor is de bezuiniging die de minis ter van onderwijs in het theo logisch onderwijs wil door voeren. Als basis daarvoor neemt hij de uitkomsten van de Verkenningscommissie Godgeleerdheid (commissie Oberman). Een van de con clusies is dat er teveel theolo- gieopleidingen zijn; het minis terie heeft de kerken de gele genheid gegeven zelf met voorstellen te komen. De Gereformeerde Kerken hebben twee opleidingsplaat sen; een eigen universiteit in Kampen en de theologische faculteit van de VU waarmee de synode een contract heeft gesloten. De kerken hebben daarin alleen de bevoegdheid van 'toezicht'. In de afgelopen jaren heeft de VU steeds verregaande sa menwerking met 'Kampen' afgewezen, hoewel deze laat ste wel dingen samen wilde doen. Zelfs de vestigingsplaats was niet 'heilig'. De VU wei gerde steeds. Er werd 'kerke lijke inmenging' gevreesd in het beleid (de kerken zijn im mers in Kampen 'de baas') en dat zou leiden tot 'kwaliteits vermindering', meende de VU-faculteit. Door de bezuini- gingsnoodzaak zag de VU zich echter gedwongen water bij de wijn te doen en terug te komen op eerdere standpun ten. Een synodecommissie kwam in maart met voorstel len die sterk in het voordeel van de VU zouden uitwerken. 'Kampen' en veel synodele den protesteerden toen heftig. De synode kon geen beslissin gen nemen en wilde nadere voorstellen. Die lagen woens dag in Putten op tafel. Samen op weg Opnieuw bleek een onver zoenlijkheid van standpunten tussen de VU-optie en de wensen van Kampen. Na veel discussie waarin veel emotie doorklonk (vooral vanuit 'Kampen') koos de synode te gen de voorstellen van de commissie uit de synode en wees fusie af. Een van de ar gumenten daarvoor was dat fusie vermindering van ker kelijke invloed op de predi kantenopleiding zou beteke nen. Ook waren de voorstel len naar het oordeel van di versen slecht onderbouwd en gelet op de grote juridisch-fi- nanciële consequenties niet goed aanvaardbaar. Een an der punt was dat in de fusie- voorstellen de Samen op Weg-ontwikkelingen onder belicht blijven. De hervorm den en gereformeerden willen in het kader van de hereni ging hun ambtsopleidingen erkennen. Samen ontwikkel den ze daarvoor het zogehe ten IWOOT-plan. De her vormden hebben tegen die plannen al 'ja' gezegd; de ge reformeerden hebben er nog steeds niet over gesproken in hun synode. Door het aanne men van de fusie-voorstellen zou het IWOOT-rapport op de achtergrond raken, vonden veel synodeleden. De Leeu warder predikant ds. C.G. Waringa kreeg van de synode gedaan dat in oktober het IWOOT-rapport wordt be handeld. In dat plan is sprake van de stichting van bijzonde re universiteiten door de ker ken (zoals de gereformeerden nu al 'Kampen' hebben) die samenwerken met de openba re universiteiten en met de VU. Het besluit van de synode kan nog weieens meer consequen ties hebben dan men zich af gelopen woensdag realiseerde: het is immers nog maar de vraag of minister Ritzen geld over heeft voor twee oplei dingsplaatsen voor de gerefor meerden. Wat gebeurt er wanneer hij het totaalbedrag vermindert hij is tenslotte uit op bezuinigingen? De VU- faculteit is in zo'n situatie veel minder kwetsbaar (als onder deel van een universiteit en met mogelijkheden voor een algemene theologische oplei ding) dan 'Kampen'. Wellicht komen de gereformeerden dan tóch nog voor een keuze tussen beide plaatsen te staan, tenzij de synode aanvullende financiële middelen beschik baar gaat stellen. Maar daar voor lijken de Gereformeerde Kerken te krap bij kas te zit ten. LÜTSEN KOOISTRA Op skateboard bij opening Katholiekendagen Deze op een skateboard zeilende zuster was een van de vele bezoekers op de woensdag avond in Berlijn van start gegane Duitse Katholiekendagen. Deze worden voor het eerst sinds vele jaren in Berlijn gehouden. Tijdens de openingsplechtigheid las bisschop Georg Sterzinsnky een boodschap voor van paus Johannes Paulus II aan de 126.000 deelnemers. Hij zei dat Berlijn een symbool van hoop was geworden. foto: epa DEN HAAG Ze heb ben alleen maar een tent en kleren meegenomen. Het zijn twee jeugdige be zoeksters van vijftien jaar van de Youth-for-Christ- manifestatie 'Steigeren' op de camping OckerG burg in Loosduinen dat als thema heeft Vriend schap en waar ruim drie honderd jongeren aan deelnemen. De manifestatie is een beetje een gok van Youth for Christ Nederland. Motor achter Stei geren, Dik de Jong zegt hier over: "Vorig jaar waren op Flevo drie keer zoveel junio ren dan voorheen. En toen hebben we gezegd hoe hou den we die groep vast. Resul taat is dit hier. En de opkomst valt wel een dikke honderd tegen". Maar volgens hem is dat niet verwobnderlijk als je met iets nieuws begint. Het thema van het gebeuren in Den Haag is 'Vriendschap'. Mariska Rozendaal (21) uit Zevenhuizen denkt dat ze deze dagen geen pasklaar ant woord zal krijgen op de vraag wat vriendschap is. "Eerder vragen". Maar volgens Dik de Jong is dat ook de bedoeling. "Je moet het de jongeren niet in een tasje aangeven. Dan is het niet van henzelf, maar overgedragen. Met wat hier aangereikt wordt, noem het bouwmateriaal, daarmee moeten ze wat doen". Volgens Dik is het belangrijk je status niet te bouwen op macht. "In zwakheid ben je sterker dan wanneer je sterk wilt zijn. Want dan moet je je steeds be wijzen. De wereld fokt je daartoe trouwens ook op. Hoeveel jongeren lopen ei; niét een beetje gek rond. Gek in de zin van: ik word ge leefd. 'Liever gebruikt wor den dan genegeerd worden'. Maar echte vriendschap is je durven laten kennen, uit je schulp komen, je bloot ge- Mandela bezoekt Wereldraad GENEVE De in februari vrijgelaten vice-president van het ANC, Nelson Mandela, bezoekt vrijdag 8 juni voor het eerst de Wereldraad van Kerken in Genève. Dat heeft de Wereldraad donderdag meegedeeld. Mandela zal niet alleen spreken met medewer kers van de Wereldraad, maar ook met kerkelijke lei ders uit tal van landen. De Wereldraad heeft zich lang voor zijn vrijlating ingespan nen en heeft het humanitaire werk van het ANC gesteund via het speciale fonds van het programma ter bestrijding van het racisme. Ze duiken regelmatig op in de pers, allerlei verha len over „de kosten van de verzuiling." Ook al worden ze dan gemakke lijk ontzenuwd, enige tijd later lees je ze toch weer. De meest eenvoudige re denering die je dan te genkomt is: die verzuiling in het onderwijs zou ons plusminus anderhalf mil jard gulden kosten. Als we die nu eens afschaf ten, dan waren we in één klap uit alle bezuinigings problemen die het onder wijs al zo lang teisteren. Men herinnert zich nog de verhalen over „de gebroken ruitjes". Als in het openbaar onderwijs ruiten sneuvelen, zou het bijzondér onderwijs (met hele ruiten) die kosten ook vergoed krijgen. In de discussie bleek echter dat het openbaar onderwijs veel duurder is dan het bijzonder, omdat het voor een belangrijk deel bestuurd wordt door (be taalde ambtenaren), terwijl dat in het bijzonder onderwijs meestal door vrijwilligers ge beurt. OESO-rapport Onlangs kon men in het OESO-rapport, dat buiten landse deskundigen over ons onderwijs opstelden, lezen: Nederland heeft wel erg veel door drs. K. de Jong Ozn. kleine scholen. En dat komt, dat weten we allen, omdat er hier vrijheid van onderwijs is met aparte scholen voor de verschillende levensbeschou welijke richtingen in onze sa menleving. Ontegenzeggelijk is dat een dure affaire. De OESO durfde daarbij echter zelfs niet te suggeren om die verzuiling ter discussie te stel len, omdat men had verno men dat ook de belangrijkste politieke partijen daar vol strekt niet voor in zijn. Maar, zoiets doet dan toch weer zijn werk in de publici teit. En je hoort het weer om je heen: tjonge wat kosten die „aparte" scholen ons een hoop geld. Een organisatie die op dit ter rein nog steeds zeer actief opereert is de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (V.O.O.). Dié hamert niet al leen op die zogenaamde kos ten van de verzuiling, maar gaat ook nog een stap verder. S'pen en bloot suggereert men at daar toch heel eenvoudig wat aan te doen zou zijn... En dan heeft men zijn hoop ge vestigd op de tweede helft van de jaren negentig. Dan zal er toch ooit nog wel eens een regering PvdA/VVD ko men, en dan zal alles anders worden voor het openbaar on derwijs. Dan zal het eindelijk die bevoorrechte positie krij gen, waar men meent recht op te hebben. Men wil in feite dan van de gelijkstelling van openbaar en bijzonder onder wijs af. Men houdt niet op het bijzonder onderwijs aan te vallen. Voorzitter Uilkema van de V.O.O. ging laatst zelfs zo vér, dat hij het bijzonder onderwijs een vorm van ge subsidieerde discriminatie nqemde, zelfs van apartheid. (Leeuwarder Courant 9 mei 1990). Bezwaren Waar ik nu bezwaar tegen heb is het volgende: 1. Er is nimmer bewezen hoe veel de kosten van de verzui ling zijn maar, laten die nu eens 1,5 miljard gulden zijn, dan is dat nog geen 5% van de hele onderwijsbegroting. 2. Men suggereert dat die ver zuiling wel kan ophouden, omdat de bijzondere en open bare scholen steeds meer op elkaar gaan lijken. Dan vraag ik: waarop baseert men die mening? Is daar onderzoek naar ingesteld, of kijkt men alleen maar naar een paar scholen in de buurt, die men toevallig meent te kennen? Ik kom per jaar in vele tiental len scholen en ik kan u verze keren, dat het, althans voor het christelijk onderwijs, be slist niet opgaat. Generalise ren mag men dus zeker niet. Nog minder: zo maar wat zeg gen! 3. Bovendien, stelt u zich eens voor, wat men zo maar eens uit de losse pols suggereert. Er zijn plm. 8000 bijzondere scho len (grof geschat) in ons land. Die zouden dan moeten wor den opgeheven en de ouders van al die kinderen zouden gedwongen moeten worden om hun kinderen naar een openbare school te sturen. Beseft men wel wat men in feite wil, als men zo gemak kelijk praat over die bezuini ging van plm. 1,5 miljard? 4. Niet alleen gaat het dan om een volstrekt onmogelijke operatie, gewoon te dol voor woorden, maar ook om iets, dat in onze pluriforme samen leving tot een ongehoorde en uiterst verwerpelijke geestelij ke tirannie zou leiden. En re ken maar, dat dat diep zou in grijpen in onze samenleving. Het zou het heersen van de ene groep over de andere be tekenen, het zou een geweldi ge verstoring van het even wicht worden. 5. Tenslotte: stel het zou ons een 1,5 miljard gulden kosten, dat iedereen in ons land het recht heeft om onderwijs te volgen, c.q. te doen geven vol gens zijn geweten. Is dat dan wel zo'n hoog bedrag? Er zijn heel wat minder belangrijke principes, waar we in onze sa menleving heel wat meer voor uitgeven. Velen komen op de punten hierboven genoemd niet ver der dan suggesties. Maar dan helaas meestal zonder ook maar enig zicht te hebben, of te geven, op de consequenties. En die zijn dermate omvang rijk, dat het heel begrijpelijk is, dat de verantwoordelijke politici van de grote partijen er zelfs niet over willen pra ten. Ik sluit mij wat dit betreft graag aan bij staatssecretaris Wallage die, wanneer hij als lid van de PvdA weer eens op dit soort zaken wordt aange sproken, antwoordt, dat we in het onderwijs wel iets beters te doen hebben dan weer een strijd tussen openbaar en bij zonder onderwijs op te rake len. Laten we onze aandacht in het onderwijs er liever op richten hoe we allemaal onze doelstelling zo goed en zo ge loofwaardig vorm kunnen ge ven in onderwijs dat zijn rich ting waar maakt. Bijzonder èn openbaar. Staatssecretaris te laconiek Met een beroep op zijn eigen onwetendheid heeft staatjerove cretaris Van Amelsvoort deze week zijn hachje gered iiDe spraakmakende belastingdienst-affaire. Van het bewust '?rz; juist informeren van de Tweede Kamer een ver( waarop in Den Haag niets minder dan de politieke doods ,inati staat was geen sprake geweest, zo heeft hij de kamerc missie voor financiën bezworen. Van Amelsvoort wist i pelweg zélf niet wat zijn ambtenaren allemaal aan het broeden waren en mag dus voorlopig blijven. ma het< enter TOCH zijn de financiële specialisten van de Tweede Ka e we: allerminst gerustgesteld. Als de staatssecretaris zélf al weet wat er speelt op zijn departement, wie moeten ze aanspreken om de regering te controleren? De achterpoi van het ministerie? Het beeld dat Van Amelsvoort sch< van de gang van zaken bij Financiën heeft zoveel vragen geroepen, dat de volgende commissievergadering aanstaa dinsdag nog heel wat vuurwerk kan opleveren. Zo erkende de staatssecretaris frank en vrij dat hij het1 troductiedossier, dat elke bewindsman bij zijn aantreden geboden krijgt, niet helemaal had doorgelezen. Achterir duimendikke gele ringbanden werd al ger.ept over een van 785 miljoen gulden in de budgetten die voor de reorgj satie van de belastingdienst beschikbaar zijn. „Ik kon die dragen dus kennen, maar ik kende ze in feite niet", gaf Amelsvoort toe. Toen de Tweede Kamer in januari bij de grotingsbehandeling vroeg of er nog problemen waren b^ herstructurering van de belastingdienst antwoordde de windsman naar eer en geweten: het loopt tot dusverre °Pb aa letjes. F we jheic DE verdediging van Van Amelsvoort op de verwijtengurg hem door de Kamer werden gemaakt, wierp een stftsbe schriller licht op de gebrekkige greep van de staatssecrefceld op zijn ambtenarenapparaat. Wat de Kamer pas echt ver^rmj terde was het feit dat de ambtelijke notitie waarin gew^k schuwd wordt voor „het afglijden naar een omvangrijk fi decircuit" en „tekorten bij de belasting-inning oplopend^ één miljard gulden per jaar", pas nó publikaties in de dagjggi den op het bureau van de staatssecretaris belandde. Teiy^^ toch niemand minder dan directeur-generaal C. Boersm%en( stuk eerder met de vakbond AbvaKabo had besproken. IL"} bond schrok zó van de geschetste rampspoed, dat hij omyoer dellijk de stormbal hees. jond e Ni PAS in mei, zo verklaarde Van Amelsfoort, heeft hij „g^d, tailleerd kennis genomen" van deze notitie, gedateerd 28 ve bruari. Hij vindt niet dat dat wat laat is. Het betrof „eenjiet 1 voldragen stuk van laag ambtelijk niveau" dat niet aan loorl was geadresseerd en ook niet was ondertekend. De gege^J opj zijn inmiddels alweer achterhaald door een recenter rapj De bedragen die worden genoemd geven naar de vaste o1 w' tuiging van de staatssecretaris geen feiten weer, maar „v 'er sen die leefden in de afdelingen waar de notitie is opgeste{raarl I stal OoK blijkt Van Amelsvoort niet altijd even volledig «j1 'n het kabinet geïnformeerd te worden. Een brief van oud- nister Ruding over de dreigende tekorten bij de belastiAms dienst hield formateur Lubbers (en later de nieuwe miniam Kok?) meer dan een half jaar in de achterzak. „Van hetrekir staan van dat stuk ben ik pas een maand geleden op de h^11 k te gebracht", aldus Van Amelsvoort. Bijgevolg liet hij j nogal overrompelen door de brandbrief die zijn eigen bqg n: tingambtenaren begin deze maand de wereld instuur jjf de Door dit alles toonde Van Amelsvoort zich allerminst gefP ac' treerd. „Ach, er circuleren hier honderden stukken w?Ple noch ik, noch de minister weet van heeft", merkte hij 1^ tigjes op. piat ?r AlS de kamercommissie de wat al te laconieke staatsse^jj taris volgende week niet aanspoort zelf eens wat actiev^^" worden en nog eens een hartig woordje met zijn ambten^,rcjt te spreken, ziet het er met de informatievoorziening aanpstei parlement ook de komende maanden somber uit. rie ii Brieven graag kort en duidelijk geschreven. De redactie behoudt zich het recht voor ingezoncl stukken'te. bekorten NOS-Laat blijft Over een nieuwe splitsing bij de NOS een scheiding van de programmadiensten en een gemeenschappelijk dienst die voor alle omroepen werkt wordt in Hilversum inderdaad gepraat. Het eind van die dis cussie is nog lang niet in zicht. Verbazingwekkend is echter dat in een artikel over dit on derwerp en passant een springlevend programma praktisch om het leven wordt gebracht. NOS-Laat zou „met aan zekerheid grenzende wjferschijnlijkheid" in septem ber niet in de huidige vorm te rugkeren. Het gaat, zo wil het artikel „vooral ten gronde aan verschillen van mening bin nen de eigen redactie". Nu de waarheid: NOS-Laat maakt geheel uit vrije wil tijdens de periode van het WK-voetbal- len deel uit van het proglXC ma NOS-Mondiale. Na de I le keren we terug op ons trouwde tijdstip van 22.001 In juli en augustus durej uitzendingen een half A - vanaf september weer ui' kwartier. En zo gaan we fllgj het hele volgende seizoen.j NOS-bestuur heeft namelif een programmaschema 1990-'91 goedgekeurd w; NOS-Laat zijn plaats hij Anders dan het artikel vermoeden is de redactie zeer blij mee. Een groepleke gezamenlijk een rubriek rkei bouwt, raakt nogal verkn aan elkaar. Van onderling genstellingen is dan ook sprake. Wij behoren toïUJji overgrote meerderheid Hilversumse programmi kers die het juist heel met elkaar kunnen vindeif' Tom Kamlag, Hoofd Aktuele Programml NOS-TV HILVERSUM. ikk sfos atei Uitgave- Westerpers (behorende tot Sijthoff Pers). Kantoor: Apothekersdijk 34, Leiden. Telefoon: 071 - 122 244 Postadres, postbus 11. 2300 AA Leiden. Abonnee service Telefoon: 071 - 313 677 van ma. t/m vr van 8.30 tot 17 00 u IB, Nabezorging Telefoon 071 - 122 248 van ma. t/m vr. van 18 00 tot 19.00 u. op za. van 14.00 tot 15.00 u Abonnementsprijzen (inclusief 6% BTW.) Bij automatische betaling: Bij betaling per accept-girokaa per maand t 24,85 per maand f. 25, per kwartaal 74,10 per kwartaal 75. per jaar f. 284,50 per jaar f. 285, Het abonnementsgeld dient vooruit te worden voldaan. Advertenties Informatie en tarieven over advertenties tel. 071 - 122 244. Telefax voor uitsluitend advertenties 071 - 134 941. Voor uitsluitend het doorgeven van advertenties kantoor Rijswijk 070 - 3902 702. Bankiers AMRO BANK NV 473 575 515 POSTBANK NV 663 050

Leidse Courant | 1990 | | pagina 2