Zilveren Kruis opent nieuw kantoorpand Bewoners eisen kwaliteit bij groot onderhoud Frankenburgflat Noordwijkerhout wil speelvoorzieningen aanleggen en opknappen Rapport over brand bij Huis ter Duin is onvolledig LEIDEN OMGEVING £etdóc6ou*ant WOENSDAG 23 MEI 1990 PAGtt UL Alphense gewond ALPHEN AAN DEN RIJN Een 19-jarige vrouw uit Alphen is gisteravond na een aanrijding met onbe kend letsel naar het Rijnoord Ziekenhuis gebracht. De vrouw wilde met haar fiets vanuit een uitrit de Vliestroom oversteken. De vrouw werd ge schept door een 21-ja rige Alphense automo bilist. Seniorenwoningen in Kanaalstraat Lisse LISSE Woningbouwvereniging Het Gezinsbelang gaat in Lisse zeventien se niorenwoningen bouwen. Vanavond zal dit onderwerp als toegevoegd agenda punt in de raadsvergadering worden be handeld, zodat men na goedkeuring door de raad met de verdere ontwikke ling kan doorgaan. De woningen moeten worden gebouwd aan de Ka naalstraat, op het gebied waarop voor heen garagebedrijf Eigenbrood was ge vestigd. Aan de zijde van de Kanaal straat bevindt zich sinds enige jaren een flatgebouw. De nieuwe seniorenwonin gen zullen met een liftpartij aan dit ge bouw worden gekoppeld. Op het terrein zal overigens ook ruimte zijn voor par keren en groenvoorziening. Groningers opgenomen in Rijnoord ALPHEN AAN DEN RIJN Een 27-jarige automobilist uit Middelstum en zijn 27-jarige passagier uit Fram- bosch zijn gisteren na een aanrijding met hoofd- en inwendig letsel opge nomen in het Rijnoord Ziekenhuis. Het Groningse duo reed vermoedelijk door rood licht bij de kruising van de Eisenhowerlaan met de Burgemees ter Bruinsslotsingel. Een 23-jarige Alphenaar wilde met zijn personenauto op dat moment af slaan naar de Burgemeester Bruinss lotsingel. Beide auto's raakten totaal vernield. Bij de Groningse automobi list is een bloedproef afgenomen in verband met mogelijk gebruik van alcohol. Ooievaars verdwenen ALPHEN AAN DEN RIJN Vier ooie vaars zijn uit hun kooien in het natuur gebied Zegersloot ver dwenen. De Stichting Alphense Ooievaars heeft gisteren aangifte gedaan bij de Alphen se politie. Het is niet bekend hoe de dieren ontsnapt zijn. Mensen die de dieren mogelijk gewond aantreffen worden verzocht de stichting te bellen: 01720-30592. VALKENBURG Als de gemeente Valkenburg groot onderhoud gaat uit voeren aan de Frankenburg-flat ver langt de flatraad van de negenendertig gezinswoningen, dat er terdege kwali teit wordt afgeleverd opdat er nou ein delijk eens zonder klachten in deze slecht onderhouden flat gewoond kan worden. Dit stelde Dick Koopman na mens een groot aantal bewoners die de publieke tribune bevolkten tijdens de vergadering van' de commissie Volks huisvesting. Wethouder M. Vos, gaf te kennen het karwei te delegeren aan deskundigen, terwijl kwaliteitslevering in verband gebracht kan worden met verplichte huurverhogingen. De Natio nale Woningraad heeft het groot onder houd van de flat voorbereid. B en W vroegen de commissies gunstig te advi seren op de aanbesteding waarbij de B.V. Katwijkse Bouwmaatschappij (KBM), als laagste had ingeschreven voor een bedrag van 1,8 miljoen gulden De totale kosten komen op twee mil joen gulden, waarvan 700.000 gulden door het rijk wordt betaald. B en W vroeg gisteren in te stemmen met onderhandse aanbesteding. On danks bedenkingen van VVD-raadslid P. Mizee en A Bremer (PvdA/PPR) „Zo kunnen we nauwelijks een uit spraak doen" werd ingestemd. Paravaan op strai)rc rng WASSENAAR Op het strand Wassenaar en Katwijk is gisteren eei vaan aangetroffen. Dat is een wapen de Tweede Wereldoorlog werd gebri de lijnen door te snijden waarmee van de tegenstander achter een mijm waren verbonden. Het drie meter lange voorwerp werd tends door wandelaars aangetroffen, de politie vermoedde dat het om ee ging, werd de Explosieven Oprui v dienst (EOD) ingeschakeld. Toen het i avond om tien uur laag water was, kot' dienst aan de slag. Medewerkers zijn bijna anderhalf ui geweest om het wapen dat achteraf n vaarlijk bleek te zijn, te verwijderen, ravaan wordt vermoedelijk overgt naar het Marinemuseum. MST] - Ir or Si istei i hele iu^PP' he itopei B, is de ven he waa ifie r^ieds hon geve NOORDWIJK Enkele afdelingen van de Noord- wijkse Verzekeringsmaat schappij Zilveren Kruis gaan verhuizen van het hoofdgebouw aan de Van de Mortelstraat naar een nieuw kantoorpand aan de Losplaatsweg. Dat ge beurt direct na de zomer vakantie. In totaal zullen negentig werknemers in de nieuwbouw hun intrek Volgens J. H. van Alphen, di recteur algemene zaken, per soneel en organisatie en huis vestingsaangelegenheden, is de verhuizing een gevolg van de gestaag doorzettende groei binnen het bedrijf. Afhanke lijk van de ontwikkelingen in de gezondheidszorg denkt Zil veren Kruis op termijn defini tieve uitbreiding te realiseren aan de Van de Mortelstraat. Verwacht wordt dat het perso neelsbestand de komende vijf jaar nog met honderd tot hon derdvijftig mensen zal worden uitgebreid. Het in gebruik ne men van het kantoor aan de Losplaatsweg moet volgens Van Alphen duidelijk gezien worden als een tijdelijke oplos sing van het huisvestingspro bleem binnen de organisatie. De afdelingen die gaan ver huizen zijn ook nu al zeker zelfstandig optredende eenhe den. Het regiokantoor, dat de regis tratie verzorgt van verzeker den in het noorden, oosten en zuiden van Nederland, zal na de oplevering van het nieuwe pand in juli met vijftig mensen het eerst haar intrek nemen. Daarna volgen de afdeling ju ridische zaken en de afdeling voorzieningen gezondheids zorg, met samen in totaal zo'n veertig werknemers. Representatief volgens Van Alphen voor wor den gewaakt dat de dependan ce net zo'n representatief ka rakter krijgt als het hoofdkan toor. De verhuizende afdelin gen stelden daartoe een pak ket van wensen samen. Zo wordt er onder meer een ruim parkeerterrein aangelegd, maar ook een overdekte fiet senstalling, want bij de verze keraar streeft men er naar ie dereen zoveel mogelijk op de fiets naar het werk te krijgen. Hoewel de gemeente Noord- wijk aan de Losplaatsweg al een onderzoek had laten in stellen naar eventuele vervui ling van de grond het ge meentelijk gasbedrijf was daar voorheen gevestigd en de uitkomsten van dat onderzoek geen reden tot ongerustheid gaven besloot de directie van de verzekeringsgigant om alle eventualiteiten uitte slui ten door een tegenonderzoek aan te vragen. Ook dat onder zoek wees uit dat er in geen enkel opzicht bezwaren zijn Het nieuwe kantoor van Zilveren Kruis aan de Losplaatsweg. TEKENING: PR tegen het in gebruik nemen van een kantoorpand op die plek. Het gebouw, naar een ontwerp van Splinter Archi tecten uit Den Haag, telt twee bouwlagen, en wordt geken merkt door gevels en getint glas. Volgens Van Alphen zorgt de voorgenomen herstructurering binnen de gezondheidszorg, op het ogenblik voor nogal wat onzekerheden. Zilveren Kruis is druk bezig de bestaande sa menwerking met ziekenfond sen verder gestalte te geven. Een groei van de samenwer king betekent dat de personele bezetting in de nabije toekomst zeker nog verder zal moéten worden uitgebreid. „In de ko mende drie jaar hopen we pre cies te kunnen vaststellen met hoeveel mensen onze organisa tie nog zal groeien. Als we dat weten kunnen we definitieve uitbreidingsplannen realise ren", aldus Van Alphen. Hoe die uitbreidingsplannen er uit zullen gaan zien valt volgens hem nog niet te zeggen. Zeker is wel dat Zilveren Kruis hecht aan Noordwijk als vesti gingsplaats en verhuizen naar elders niet ter sprake is. Vlaggeschip Het hoofdgebouw gaat binnen kort in de steigers. De zand kleurige buitenmiiren zien er al geruime tijd zeer smoezelig uit. Een laag moeilijk te ver wijderen vuü heeft zich aan de stenen gehecht. Na een diep gaand onderzoek naar de oor zaak van de vervuiling en hoe dit in de toekomst valt te voor komen, werd besloten tot een grootscheepse schoonmaak beurt. Nog deze maand wordt het schoonmaakkarwei ge start. Na reiniging zullen de muren worden voorzien van een speciale coating, verwach ting wordt dat het aanzicht van het gebouw, dat als vlag geschip van de verzekeringsgi gant wordt beschouwd, dan langer helder zal blijven. De kosten die met dit schoon maakkarwei gemoeid zijn lo pen in de miljoenen guldens. NOORDWIJKERHOUT De gemeente Noord wij kerhout wil in de elf wij ken op diverse plaatsen speelvoorzieningen op knappen en nieuw aanleg gen. In juni zullen er hoorzittingen worden ge houden voor de wijkbe woners en wijkverenigin- gen waarbij de gemeente voor elke wijk een aantal voorstellen zal doen. Uitgangspunt zal een nota „speelvoorzieningen" zijn die gisteren in de commissie orde ningszaken werd behandeld. Voor dit jaar heeft de gemeen te 50.000 gulden beschikbaar gesteld en voor 1991 denkt men 89.000 gulden nodig te hebben om op allerlei plaatsen in Noord wijkerhout en De Zilk klim werktuigen, trap veldjes, basketbalpalen en der gelijke te herstellen of nieuw te plaatsen. In een nota maakt de gemeente een inventarisa tie van wat er al is en daar heeft ze de nodige uitbreidin gen aan toegevoegd. Op die manier hoopt men in elk geval een zekere spreiding te berei ken over de locaties in Noord- wijkerhout en De Zilk. Tevens is er een financieel plaatje bij gezet. Er liggen tot en met 1993 be hoorlijke bedragen op tafel om speelvoorzieningen aan te brengen. L. Hogervorst (VVD) had wel wat bezwaar tegen een voorziening als de voorge stelde skateboardbaan van 17.000 gulden in Zeeburg. Hij herinnerde zich maar al te goed hoe een aantal jaren gele den er zo nodig een fietscross- baan moest worden aangelegd op de speelweide voor veel geld. Die werd na een paar maanden al niet meer gebruikt en is inmiddels dan ook weer verdwenen. Hij vroeg om niet- tijdgebonden spelen. T. Tiend stra (D66) en B. de Haas (PvdA) wezen erop dat zeker de oudere jeugd eigenlijk vooral behoefte heeft aan een plaats waar ze gewoon lekker met elkaar kunnen kletsen. Op de vraag van H. Boll (CDA) of het niet beter zou zijn om eerst eens de behoef ten te peilen, antwoordde De Boer dat dan gevreesd moest worden dat elke wijk van alles naar zichzelf toe zou willen halen. Dat zou ten koste gaan van de spreiding en de kosten zouden veel te hoog gaan wor den. Vandaar dat de gemeente liever de nota als uitgangspunt NA AFBRAAK DOKTERSWONING Voorschoten klaagt Hoogvliet aan VOORSCHOTEN Het Voorschotense college van burgemeester en wethou ders wil dat de rijkspolitie proces-verbaal opmaakt tegen Hoogvliet. Dit in verband met de illegale sloop vorige week van het pand Veurseweg 20, de voormalige dokterswo ning. Hoogvliet heeft daarmee de plaatselijke monumentenverordening en de bouwverordening overtreden. Hoogvliet ris keert met de overtreding een gevangenisstraf van twee maanden of een boe te van 5000 gulden. Hoogvliet en de gemeente voe ren al jaren overleg over het pand aan de Veurseweg. Om dat de voormalige dokterswo ning steeds door andere groe pen krakers werd bezet was het onmogelijk er iets mee te doen. Het Voorschotense colle ge verwijt Hoogvliet nu het overleg met de onaangekon digde sloop bruut te hebben doorkruist. De heer L.J. Hoogvliet, direc teur van de gelijknamige su permarktketen begrijpt de verontwaardiging van de ge meente niet. „Wij hadden al met de gemeente overeen stemming om het pand af te breken en nieuw op te bou wen, in combinatie met onze nieuwe supermarkt. De zaak zat al geruime tijd vast. Het bleek moeilijk om de krakers er langs de juridische weg uit te krijgen. Wij hebben met de krakersgroep die er in zat overlegd, die jongens hebben vervolgens de sleutel afgestaan en zijn vertrokken. Toen moesten we snel handelen om te voorkomen dat er een nieu we groep krakers in zou trék ken". De directeur stelt dat niemand zich door de actie benadeeld hoeft te voelen. „Het pand stond toch al op instorten. Er komt een volledig nieuwe wo ning in de oude stijl, zodat het dorpsgezicht behouden blijft. De buurt is van de krakersrel len verlost, en wij kunnen onze nieuwbouw realiseren. Ik denk niet dat iemand iets te klagen heeft". Diefstal accu's LEIDERDORP Uit een vrachtwagen die stond gepar keerd op het terrein de Zand- put aan de Achthovenerweg zijn gisteravond twee accu's gestolen. De waarde van de uit is niet bekend. Inbraak in schuur OUDE WETERING Uit een schuur aan de Kerkstraat in Oude Wetering is vanochtend rond kwart vocir zeven een dure terreinfiets^estolen. Onduidelijk is nlg hoe de in breker de schuuittis binnenge komen. Koninklijk goud voor Lisser J.W. Roodzant J.W. Roodzant, hoofd sociale zaken van de gemeente Lisse, is gistermidag koninklijk onderscheiden. Aan het begin van zijn af scheidsreceptie speldde burgemeester G.J. van der Kroft Rood zant de gouden medaille in de orde van Oranje Nassau op. Roodzant is twintig jaar in dienst van de gemeente Lisse ge weest. In totaal werkt hij veertig jaar in overheidsdienst. Voor zijn komst naar het bollendorp werkte hij bij de Koninklijke Lucht macht en de gemeenten Amsterdam en Wageningen. De gedeco reerde Lisser vervulde ook diverse nevenfuncties. Zo was hij penningmeester van de personeelsvereniging van de gemeente Lisse, secretaris van de Indicatiecommissie Opneming in Verzor gingstehuizen, bestuurslid van het Gecoördineerd Ouderenwerk en lid van de Stichting Alarmering voor Ouderen in de Bollen streek. Al deze functies legt Roodzant, die met de VUT gaat, per 1 juni neer. Wel blijft hij actief als secretaris van de Stichting Sport en Recreatie Gehandicapten Bollenstreek. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Fietser gewond LEIDERDORP Een Leide- naar is gistermiddag gewond geraakt toen hij op de Vossius- laan werd aangereden door een auto. De man fietste in de richting van de Heinsiuslaan en week plotseling naar links uit. De 48-jarige Zoeterwoudse auto mobilist kon hem niet meer ontwijken. De fietser is met been- en hoofdletsel naar het Diacones- senhuis in Leiden gebracht. Exploitatie^ Kokkerba duurder dan verwad" NOORDWIJKERHO De exploitatie va nieuwe Kokkerbad uiteindelijk per 100.000 gulden meei^ ten dan oorspron was gepland. V< wethouder Heemi was steeds rekeninlLV houden met een flitsi van 430.000 gulden^ OB- eigt nne blijkt nu zo'n 530.00frn. den te gaan wordenf dat betaalt de belasti taler", aldus de weth gisteravond in de coiJeze sie financiën. |cht r 1 Tijdens de discussie o^mm prijs van het komendjge gangskaartje bleek naat;„, CDA, PvdA en D66 dr voorlopig op 3,75 s houden en niet naar vi£ den willen gaan, zoals dèrati voorstelde. De wethoude haalde nog eens zijn so voorspelling dat het tyar zwembad wel eens een DS e bijlegger" kon gaan %der want oök in het gegev(n er 100.000 bezoeken rmijr worden afgelegd in eeh. d< tijd, gelooft Heemskerl[chei „Dan zou elke inwon^ieug Noord wijkerhout en Déerne dus ook elke baby en eleeg 2 jaarde, gemiddeld zevefed r naar het zwembad moe%uwt men", aldus de wethout}n. I omdat hij ook niet gelobd v de drieduizend Zilkenait v lemaal naar het Kokjrden zullen gaan, komen zijhs n: wachtingen nog somberd daa Andere raadsleden vet Coi ten echter dat het „anbnig fer" van zeven best wdtiati< hoger en dus gunstiger v>nd kunnen gaan vallen. ste Tweede Kamer stemt in mf zelfstandige status Ter Aai DEN HAAG /RIJN STREEK De Tweede Kamer heeft gisteren offi cieel ingestemd met het zelfstandig laten voortbe staan van Ter Aar. Een meerderheid van De Ka mer steunde zoals ver wacht een amendement dat afgelopen woensdag door de CDA'er F. van der Heijden was inge diend. VVD, D66 en GPV stemden tegen. Van der Heijden doorkruiste hiermee het voorstel van de regering om Ter Aar samen te voegen met Zevenhoven en Nieuw veen. De Kamer wil dat Nieuw veen en Zevenhoven fuseren en dat Ter Aar zelf standig blijft. Overigens werd gisteren niet gestemd over het gehele wets voorstel over de herindeling van de Rijnstreek zodat nog niet duidelijk is of De Graaf- Nauta (CDA) de wijzil haar voorstel overneq had vorige week echtel ten doorschemeren datfi zelfstandig Ter Aar nil weg zou staan. De stemt waarschijnlijk vl week over het wetsvoo| Stemmen Gisteren werd alleen amendementen gesten| halve het voorstel der Heijden werden dil was verwacht, niet al men. Dit betekent daf brugge, Leimuiden en| terwoude samengaan Hazerswoude, Benthui| Koudekerk één gaan vormen. AlleerJ RPF en Groen Links s voor een zelfstandig Wl ge- Voorts blijft Stompe! Leidschendam en Hol bij Woubrugge. De VI er voorstander Hoogir Alkemade te voeg4- Stompwijk bij Zoeterwi NOORDWIJK De ge meente Noordwijk wil als nog de gelegenheid krij gen te reageren op het on derzoeksrapport over de brand bij Huis ter Duin. Volgens het Noordijkse college is het onderzoek slechts ten dele uitge voerd omdat de gemeente en de brandweer niet zijn gehoord. Burgemeester en wethouders van Noordwijk hebben van daag een brief aan het minis terie van binnenlandse zaken gestuurd waarin zij hun onge noegen uitspreken over de gang van zaken rond het on derzoeksrapport. In de brief wordt ook kritiek geleverd op het vroegtijdig in de publiciteit brengen van de onderzoeksre sultaten. Wethouder V. Salman, bij af wezigheid van burgemeester Hoffmann en wethouder Be- dijn loco-burgemeester, ver klaart dat de gemeente Noord wijk alsnog in de gelegenheid gesteld wil worden over een aantal zaken in het rapport een mening te geven. Salman heeft kritiek op de wijze waar op de onderzoekers te werk zijn gegaan. „Circa twee we ken geleden kregen wij op het gemeentehuis een concept van het onderzoeksrapport in han den. Ons werd echter een zeer korte tijd gegund te reageren, ik meen slechts anderhalve dag. Binnen dat korte tijdsbe stek was het voor ons haast ondoenlijk om alle zaken te bestuderen en een reactie te geven. Toen we niettemin na korte tijd met onze verklaring kwamen, zei men bij Binnen landse Zaken: 'Jammer, uw reactie kan er niet meer in, het rapport ligt al bij de druk1- ker'". Salman zegt, namens het Noordwijks college, dit een vreemde gang van zaken te vinden. „Ik weet niet wat voor grappen ze daar op het minis terie uithalen. Ze brengen daar een rapport naar de drukker over een onderzoek dat slechts ten dele is uitge voerd. In een zo'n belangrijk onderzoeksrapport horen toch alle betrokkenen gehoord te worden. De reactie van de ge meente Noordwijk op de ge beurtenissen mag daarbij toch niet ontbreken. Het principe van hoor en wederhoor is in dit onderzoek duidelijk niet toegepast", aldus Salman die hiermee de eerder door regio naal brandweercommandant B. Mark geuite kritiek onder schrijft. De bedoeling van de brief die het college nu heeft verstuurd, is dat gemeente Noordwijk en de brandweer alsnog door de onderzoekscommissie worden gehoord. Het definitieve on derzoeksrapport wijkt daar door mogelijk af van de eerste conceptversies. Of de conclusie van de onderzoekers, dat Bouw en Woningtoezicht van de gemeente Noordwijk geen onderzoek heeft uitgevoerd naar de brandveiligheid van het hotel bij oplevering, in het definitieve rapport geschrapt zal worden, wil Salman niet zeggen. „De onderzoeksresul taten zijn nog vertrouwelijk dus daar doe ik geen uitspraak over", aldus de loco-burge meester, die ook niet wil zeg gen of Bouw en Woningtoe zicht is gehoord door de on derzoekers. Bij het ministerie van Binnen landse Zaken wil men niet re ageren op de beschuldinging van Noordwijk dat deze ge meente door de onderzoekers niet is gehoord. „Wat uitgelekt is, is een concept. Het defini tieve rapport moet nog komen. Pas als dat op het bureau van minister Dales is gedeponeerd is het officieel en kunnen wij er wat over zeggen. Er is nu geen rapport en op een niet bestaand rapport reageer ik dus ook niet", aldus een woordvoeder, die de definitive versie in de loop van volgende week verwacht. Jeugdtoernooi in Leidschendam LEIDSCHENDAM Ruim 800 jongens van zeventien verschil lende voetbalverenigingen zullen, verdeeld over 72 teams mor gen, Hemelvaartsdag, deelnemen aan een toernooi van Sport en Vriendschap (SEV). Het sportieve evenement vindt plaats op het sportcomplex De Heuvel aan de Heuvelweg in Leidschendam. Het toernooi begint om 09.00 uur. Om 12.15 uur is de eerste prijsuitreiking en om 17.15 uur worden de bekers en de herinneringsvaantjes uitge reikt. De nieuwe hoofdtrainer van SEV, Wim Kruif, is aanwezig evenals de nieuwe jeugdtrainer Harrie Sowinangoen. Opnamestop bij Sint Bavo in Noord wijkerhout NOORDWIJKERHOUT Het personeel van het psychiatrisch ziekenhuis Sint Bavo in Noordwijkerhout houdt vandaag een opnames top van 24 uur. Dit in het kader van de acties voor betere arbeidsvoorwaarden in de gezond heidszorg. De directie is tegen de actie en heeft het personeel op hun verantwoordelijkheid je gens de patiënten gewezen. Het actiecomité van Sint Bavo stelt dat de werkdruk zeer hoog is op de opname-afdeling. Dat komt onder meer door personeelstekorten: een opname-afdeling van 16 bedden is daardoor gesloten. Verder stelt de RIAGG de opnames zo lang mogelijk uit, waar door de mobiliteit bij de patiënten afneemt en is voorts de opnameduur verkort. St. Bavo zal met Sancta Maria en de Van den Berghstich- ting uit Noordwijk op 31 mei een zogenaamde „6% manifeestatie" organiseren. Verder zal St. Bavo elke week in juni actie voeren, te begin nen met een portiers-actie. Bedrijfsvoe van Meerhui' IK"! icht ZOETERWOUDE le-avond van het door balvereniging Meerbui ganiseerde bedrijfsvoetnv 'en )ied ces Hertog gemakkelijk Het team won alle den. De winnaar van werd Tijssen die meer had om zich te plaat j( wedstrijd tegen RZLA de in een 3-3 gelijkspel dat beide elftallen met lijk aantal punten ei waren er strafschoppe om een winnaar aan 1 De finale begint om gen in de Eendenkooi Kooikerspad. Daarvoo al door de verliezers bald vanaf half zeven. Kanoverenin opent clubgelfö rc LISSE Het clubgetx^i kanovereniging Lisse wordt zaterdag geop< officiële handeling is uur. Aansluitend is er1 vier tot vijf uur een 1 Het clubhuis van de ging staat langs de Ri aan de Sportlaan la, tu Fioretti College en Meerzicht.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 14