ïelasting Rijnsburg iet 4 procent omhoog Oegstgeest heeft een milieutreintje ,ar Groen licht van provincie voor fietspad Blokland-Vrouwenakker Politie Sassenheim /Warmond wil meer samenwerking regio DINA DEN OMGEVING DINSDAG 22 MEI 1990 PAGINA 17 ieaS ring elfde lustrum BCVB groot succes dagi de gi van de 5TGEEST De viering van g bestaan door de Neder- Christen Vrouwenbond af- Oegstgeest is gisteren een succes geworden. Klapper EUR(Jde avond was vrouwencaba- iep Kunst en Vliegwerk. De ig had plaats in het gemeen- trum aan de Lijtweg. acht uur was de grote zaal EUR( de uithoeken bezet en had- •t Sally ich ook enkele heren bij het schap gevoegd. Onder aanwe- was het bestuur van de Ge- 239)7 jjneerde Vrouwen Kontakt- di. 20 „Samen kom je verder", vertegenwoordigster (12); straat 6, DINEMA 18.45. 21 '0' e bood de afdeling Oegstgeest 1 j ns de Sleutelring een fraai Vrouwencabaretgroep „Kunst en Vliegwerk" had veel succes. Deze groep, gevormd door leden van het Katholiek Vrouwengilde, nam ty pisch alledaagse zaken met een grote korrel zout. De groep die door het gehele land reist speelde met groot gemak de leukste scè- Wonnen daarmee ook snel de aan wezigen voor zich. Het programma werd besloten met een uitstekende persiflage op een talentenjacht. Dat de dames als één man over- eend kwamen voor een ovationeel slotaplaus was zeer verdiend. Onderzoekscommissie brand Huis ter Duin komt opnieuw bijeen LEIDEN/NOORD WIJK De commissie die de brand in Huis ter Duin heeft onder zocht komt volgens B. Mark, commandant van de Regio nale Brandweer Rijnland, deze week opnieuw bijeen. „Ik hoop dat ik nu wel wordt gehoord", aldus de brand weercommandant, die gister middag bij binnenlandse za ken zijn beklag heeft gedaan over de inhoud en de wijze van totstandkoming van het rapport over de brand in het Noordwijkse hotel. Het onderzoek naar de brand, die in op 25 januari tijdens een orkaan Huis ter Duin gedeeltelijk verwoestte en die het leven kostte aan drie Noordwijkse brandweer lieden, is in opdracht van het ministerie van binnenlandse zaken uitgevoerd. Mark heeft scherpe kritiek op het rap port. „Naast het feit dat ik door commissie niet ben ge hoord, bevat het rapport fei telijk onjuistheden, waardoor conclusies niet correct zijn", aldus Mark die tijdens de bluswerkzaamheden de lei ding had. De brandweercom mandant zegt het verder te betreuren dat het rapport vroegtijdig in de publiciteit is gekomen. De „feitelijke onjuistheden" waarover Mark spreekt, heb ben vooral betrekking op de operationele leiding en ver bindingsprocedures. In het rapport wordt gesuggereerd dat er tijdens de brand ver warring was over wie het commando voerde, maar daar is Mark het niet mee eens. Ook is het volgens de brandweercommandant niet waar dat een aantal porto foons niet heeft gewerkt, waardoor verbindingen moeilijk tot stand kwamen. Kraakpand Veurseweg onverwacht gesloopt VOORSCHOTEN Tot ver rassing van de gemeente Voorschoten is vrijdagmid dag het kraakpand Veurse weg 20 (voormalige dokters woning) binnen enige uren gesloopt. De sloop met uitge voerd zijn door of in op dracht van de eigenaar Hoog vliet. Volgens de gemeente Voorschoten is de sloop ver richt met voorkennis van de krakers, want de krakers- groep was tijdens de sloop vertrokken. Het pand is ge plaatst op de gemeentelijke monumentenlijst en er was geen sloopvergunning afge geven. De gemeente Voor schoten heeft thans het res tant van het kraakpand „be vroren" zoals dat in vakter men genoemd wordt. Dat wil zeggen: er mag niets veran derd meer worden, geen puin afgevoerd e.d. Het Energie bedrijf Rijnland, dat niet ge waarschuwd was, is maandag begonnen met het afsluiten van de toevoerleidingen naar het gesloopte pand. Het colle ge van burgemeester en wet houders zal deze week verga deren over de verder te ne men stappen. Afgezien van andere zaken, zal de eigenaar gesommeerd worden nu snel de nieuwbouw te gaan reali seren. Officieel is er een niet toelaatbare handeling ge pleegd, onofficieel is nie mand bedroefd over de sloop. De buurt is een onrusthaard kwijt, omdat het pand steeds bezet werd door een andere groep krakers, die uitsluitend in het pand aanwezig waren om sloop te voorkomen. Er is nog onduidelijkheid waarom de krakers het pand verlaten hebben. Verondersteld wordt dat het uitgeleefde en diverse malen door brand beschadigd pand zelfs voor de harde kern van de krakers niet meer bewoonbaar was. OR FINANCIERING NIEUW BELEID Spui 27, ndaome TA 2: Al 18.45, h (16); 14 21 n DN 1 (n I. 34716)1 9.15, 21 BABYI (16): 14U; 1 (Buitei i il aftairs NEAC 2; 14.00, 18 ightmai 18.45, 2 ïTROPOliu. 67561: '»D' 4.00, 2: Fabu 18.45., 2" 8y« MET 18.45, TROPOI 14.00, engracht O DE Of 18.45, 2 (al); 13 ISBURG De ko- le vier jaren stijgen imeentelijke belastin- Rijnsburg met 4 a 5 int per jaar.- Dit is no- im het beleid dat het Jive college van burge- $ter en wethouders lan is te gaan voeren kunnen realiseren, een goed stuk werk finnen verrichten die extra middelen be- iaar te komen", al en W in het van- gepresenteerde col- programma. 21 ns s het nieuwe CDA/Pv- van Rijnsburg, dat burgemeester F. Jonk- >estaat uit de wethouders lasbergen, C. Vianen en Haas-Kromhout, zijn de 'e middelen niet toerei kend om het collegeprogram ma geheel uit te voeren. Een bijstelling van de uitgangspun ten van de gemeentebegroting is daarom onontkoombaar, al dus het degelijks bestuur van de gemeente. Voornemens Het aantal beleidsvoornemèns is groot in het Rijnsburgs col legeprogramma, dat de titel „Behoud en vernieuwing" heeft meegekregen. Zo willen burgemeester en wethouders een nieuwe, passende huisves ting voor de binnendienst ge meentewerken en de secreta rie en een voortgang van de technische en kantoorautoma tisering van het gemeenteap paraat. Zonder dat de gemeen te daarvoor in de buidel moet tasten wordt voorts gestreefd naar een nieuw politiebureau. De riolering en het wegdek van de Sandtlaan en de Brou werstraat moeten worden op geknapt en voor alle andere straten in Rijnsburg wordt een onderhoudsplan opgesteld. Verder krijgt de reconstructie van het oude glastuingebied hoge priorteit en is het de be doeling dat openbare basis school De Tintelton wordt uit gebreid. De overgang vanuit de in 1992 afgeschreven nood voorziening De Zevensprong moet daarmee soepel kunnen verlopen. Het college onder schrijft verder de noodzaak om op korte termijn te komen tot een Agrarisch Onderwijs Centrum in Rijnsburg. Kinderopvang Tenslotte wil het college van burgemeester en wethouders een noodfonds voor de minima instellen, het onderzoek naar de mogelijkheden voor kin deropvang voortzetten en het afval in Rijnsburg gescheiden gaan ophalen en inzamelen. Portefeuilles Het nieuwe college van Rijnsburg is de volgende portfeuilleverdeling over eengekomen: burgemeester Jonkman: openbare orde, personeel, organisatie en automatisering, financiën, agglomeratiezaken, interna tionale contacten, Energie welzijn, maatschappelijk werk, onderwijs, sociale vernieuwing; wethouder Vianen: ruimtelijke orde ning, woningbouw, woon ruimteverdeling, dorpsver nieuwing, economische za ken, gemeentelijke huisves ting; wethouder De Haas- Kromhout: openbare wer ken, verkeer, gemeente-ei gendommen, milieu, oude renbeleid, sociale zaken. Slopers laten molen staan De sloop van het voormalige bedrijf Polyvroom in Sassenheim is gisteren begonnen. Slopers mogen echter niet het hele gebou wencomplex met de grond gelijk maken. De molen van Speel man, althans de stomp die daarvan over is, moet blijven staan. De restanten van de molen zijn onlangs op de voorlopige rijks monumentenlijst geplaatst en zijn daarmee tijdelijk onschend baar geworden. De molen van Speelman had volgens plan ook moeten wijken voor woningbouw in de wijk Postwijk, maar een actie van de Stichting Oud Sassenheim heeft dat vooralsnog ver hinderd. De stichting wil dat de uit 1846 daterende korenmolen, het oudste bouwwerk van Sassenheim, weer in oude luister wordt hersteld. FOTO: HENK VAN DEN ENDE ositie leden van de Kunst- Duin- en Bollen- ek exposeren tot en met j 3 juni in het gebouw de Stichting Kulturele de Prinses Irene- 16 in Hillegom. De ex- nten zijn: Noordwijker wolhans Berkhout (grafie- Kat wijker Gerard 2.1 iwer (beelden), Rijns- Joop van Egmond e urhoutsneden, etsen en eid (ningen), Noordwijker "i Plettenberg schilde- i), Voorhoutse Hester W. eneweg (fotografie), Kat- dering van >Kr. tak ijk J Bezo jei or alle ps zijn de ks 14.15- 'ondbezoe 8, 18.00-1' met patli )geli|k. jorlopend voor s. Kinderkl luiers en babyzaa*3' i afspra»' ofd. B< voor ren na ov )ofd. Voo Inderen: 9Ö30n O. 14.15-15. ordzi«k< hartbew^U bezoek 0.30 u. u. alleen ATIE Kil ïteeg 2, 10.) Infor /oor kin' *nd: ma Ketell telefoni! 16.00 via ia. 13.00- wijker Jan E. Noordhuis (et sen), Lisser Dick de Nie- Breedijk (macro-fotografie), Sassenheimse Ivet Thunis- sen (keramiek), Kat wijker Daniël Tavenier (landschap pen) en Hillegomse Aty Winkel (aquarellen). De ten toonstelling is geopend van maandag tot en met donder dag van negen tot twaalf en van 'twee tot vier uur en op zaterdagmiddag van één tot vier uur. Op Hemelvaarts dag is de expositie gesloten. De Schelft in Noordwijker- hout is vanavond het toneel van een veiling van de plaatselijke postzegelvereni ging. Tevens wordt verga derd door de vereniging. Aanvang half negen. Scheherazade De schrijfster Maria Oomkes is vanavond hoofdpersoon tijdens de schrijversavond in de openbare bibliotheek aan Maria Oomkes. de Weteringkade in Noord- wijk. Oomkes is vooral be kend door haar stukjes in weekblad Libelle die zij on der het pseudoniem Schehe razade schrijft. Aanvang acht uur, toegang is gratis. Roodzant J.W. Roodzant, directeur so ciale zaken van de gemeente Lisse, gaat per 1 juni met de VUT. In verband met zijn afscheid is vanmiddag van vijf tot zes uur in het ge meentehuis een receptie ge houden. Roodzant is veertig jaar in overheidsdienst ge weest. De laatste twintig jaar werkte hij in Lisse. Vrouw ,-,Vrouw, milieu en woonom geving" is het onderwerp van een gespreksavond die vanavond in het gemeente huis van Hazerswoude wordt gehouden. De bijeen komst is georganiseerd door de werkgroep emancipatie. Deze bestaat uit vrouwen uit Koudekerk en Hazerswoude. Twee leden van de stichting milieudefensie afdeling Benthuizen voeren morgen het woord. Aanvang acht uur. Rock en voetbal Hardrockcen trum SCUM houdt op Hemelvaartsdag een zaalvoetbaltoernooi in sporthal Cleijn Duin in Kat wijk. Van twaalf tot vijf uur wordt SCUM-bokaal. 's Avonds treedt in het hardrockcen- trum de Leidse formatie Hedgehoc op. Deze band speelt voornamelijk num mers van groepen als Status Quo, Uriah Heep en Deep Purple. Aanvang negen uur, toegang kost f2,50. Reünie Dit jaar bestaat de Andreas- school in Voorhout 25 jaar. Eind september wordt daar op school uitgebreid aan dacht aan besteed. Op het feestprogramma staat ook een reünie op zaterdag 29 september. Alle oud-leerlin gen en -leerkrachten zijn welkom. Bavaria Het Belgisch-Nederlandse circus Bavaria treedt don derdag op in Zoeterwoude. De tent wordt opgezet op sportpark Haasbroek. De voorstelling begint om drie uur. Het kleine circus biedt paardendressuur, jongleurs, muzikale clowns, acrobatiek, een slangentableau en nog veel meer. Aanvang drie uur. Vrijdag staat het circus in op het Dorpshuisplein in Valkenburg. De voorstelling begint daar om kwart over vier. Brandweer De vrijwillige brandweer van Noordwijkerhout heeft zaterdag in Moerkapelle de eerste prijs gewonnen tijdens wedstrijden in de klasse I- L.D. Een ploeg van de be drijfsbrandweer van de Sint Bavo uit Noordwijkerhout werd vijfde. Door dit resul taat mag het korps van Noordwijkerhout op 16 juni meedoen aan selectiewed strijden in Leerdam. De winnende ploeg bestond uit: C. Liebeton, A. Smit, W. van der Ploeg, E. Plug, P. van Zonneveld, J. Duivenvoor de, L. van Dam en P. Hooge- Ouders eisen maatregelen tegen snelverkeer Jogtlaan VALKENBURG Kinderen die uit de Burgemeester van 't Woutlaan komen en de Joght- laan inrijden, dreigen door het daar rijdende snelverkeer in gevaar te komen. Tijdens de commissievergadering van openbare werken en verkeer deed een aantal ouders uit die straat een ernstig beroep op de raadscommissieleden. Ze wil len dat ter hoogte van deze kruising in de Joghtlaan een verkeersdrempel wordt aange bracht. Twee jaar geleden vroegen ze de gemeente ook al om stappen. De ouders zien niets in het plan om een drem pel in het midden van de Burg. van 't Woutlaan aan te brengen. Het CDA-raadslid L. van Loe- nen wees de commissie op het verkeerscirculatieplan voor Valkenburg en wil dat de snelheidsbeperkende maatre gelen die men in Joght 1 en 2 wil nemen daaraan worden getoetst om latere financiële consequenties te voorkomen. A. de Vries (GPV/RPF) vindt dat met het verouderde circu latieplan niet is te werken. Wethouder H. van der Nagel wil dat een en ander nog eens nader wordt bekeken omdat bleek dat de commissie moeite had met het voorstel van B en W om Joghtlaan, Meanderlaan en Duinzicht te voorzien van een snelheidsremmende „was bordconstructie". Hij nam na een breedvoerige discussie de voorgestelde maatregelen om het verkeer in Joght 1 en 2 af te remmen weer terug. tomatisenng bij kleinere "frijven beter HEN AAN DEN In kleinere be- ïn in Alphen aan den verloopt automatise- over het algemeen Grotere bedrijven ïn meer problemen de invoering van de buter. '3 dijkt uit een onder dat gisteren is gepre- ferd. S onderzoek jverd uitge- door het Alphense be- Industrial Management (IMF) in opdracht van .'reniging van Alphen en ijn en omstreken (VOA). quête mag echter niet als tentatief worden gezien ie regionale of landelijke 11 ie. Van de 350 benaderde iC|ven stuurden 71 het for- r terug. Dat is twintig nt. Uit enkele branches, a, reclamebureaus en ar- ten/ingenieursbureaus, helemaal geen reactie, procent van de kleinere ven, 1 tot 5 en 6 tot 10 nemers, is automatisering hl'gd. Bij grotere bedrijven, 30 en 31 tot 50 perso- eden, verloopt het proces imer. Hier is in respec- ik 50 en 63 procent van ïvallen automatisering robleem. De grootste pro- n zitten bij accountants- eveiligingsbedrijven. Bij 0 aten-, computer- en ver- ingsbedrijven waren er [#I helemaal geen moeilijk- iderzoekers concluderen n totaalplan automatise- een automatiseringsbud- en automatiseringsoplei- sn vast overleg op mana- ntniveau bepalend zijn het slagen van een pro ven speciale afdeling au- isering werkt echter ave- 1 lb kleine meerderheid van dervraagden bveschouwt utomatiseringsproject als NIEUWVEEN De aan leg van het fietspad langs de T31 (Blokland-Vrou wenakker) heeft groen licht gekregen van de provincie. Als alle voorbe reidingen, grondaanko pen, enzovoorts, vlot ver lopen, kan in ieder geval volgend jaar met de reali sering worden begonnen. Aanvankelijk stond de aanleg van het fietspad op het inves teringsschema van de provin cie voor de jaren '94-'95. Nadat in december jongstleden een fietser op deze weg was veron gelukt, is het actiecomité „Fietspad Blokland-Vrouwe nakker" opgericht. Doel van dit comité was de aanleg van het fietspad te verspoedigen. Ook vanuit de gemeentebestu ren van Nieuw veen en Zeven hoven werd druk op de pro vincie uitgeoefend. Nieuwveen was zelfs bereid een deel van het fietspad voor te financie ren. De provincie sloeg dit aanbod echter af en stelde vo rige week 2,5 miljoen beschik baar. Voorlopig gaat het om het stuk vanaf de kruising Achterweg-Oude Spoorbaan tot aan Vrouwenakker. De aanleg van een fietspad in Vrouwenakker zelf en de ver breding van de brug zal nog enkele jaren op zich laten wachten. De kosten van deze operatie zijn geraamd op 2,5, respectievelijk 2 miljoen gul den. Niettemin toonde woord voerder en lid van het actieco mité P. Snoek zich gisteravond erg verheugd. „Met zo'n ge weldig resultaat binnen vier maanden na oprichting voelen wij ons gesterkt in ons streven te komen tot uiteindelijke rea lisering van het totale fietspad, tot en met de brug in Vrouwe nakker". Vandaag zijn er informatie bijeenkomsten in De Ringkant, in Nieuwveen, waarbij onder andere de aanleg van dit fiets pad ter sprake zal komen. Vanmiddag van twee tot vijf uur is er een bijeenkomst ge weest. De tweede is vanavond van zeven tot tien uur. Milieu-gedeputeerde J. van der Vlist startte projekt „Scheiden aan de bron". FOTO: HENK VAN DEN ENDE OEGSTGEEST Oegstgeest is sinds gisteren een milieu- treintje rijker. De milieugede puteerde J. van der Vlist was naar de gemeente gekomen om de officiële start van het projekt „Scheiden aan de bron" in te luiden. Hij deed dit door de eerste afvalboxen, die hier en daar bij inwoners van de gemeente bij wijze van proef zijn uitgezet, te legen in de afvalbakken die op de mi lieu-trein (wagen met aan hang) zijn geplaatst. Tevens overhandigde hij de inzame laars een bos bloemen. De officiële start werd mede bijgewoond door de wethouder milieuzaken T. Kohlbeck, J. Hermes (gemeentewerken) en vertegenwoordigers van toele veringsbedrijven die bij het projekt betrokken zijn. De Oegstgeestenaren die aan de proef meedoen hebben drie gekleurde boxen ontvangen voor papier, glas, textiel en plastic afval. De deelnemers bij wie gisteren het afval ge scheiden werd opgehaald zijn te spreken over het systeem. Maar aanbieden van open boxen aan de straatkant, zo werd onder meer opgemerkt, heeft tot gevolg dat bij een ste vige wind het papier er uit waait. Bij kleine behuizing zo als woningwetwoningen spe len ruimteproblemen een rol. Twee van de drie bezochte huishoudens bleken hier pro blemen mee te hebben. Bij het aanbieden van lege flessen en glaswerk lijkt de privacy een rol te kunnen spelen waar flessen van alcoholhoudende dranken betreft. SASSENHEIM/WARMOND De groep Sassenheim/War mond van de rijkspolitie wil de komende jaren intensiever samenwerken met de overige korpsen in de Bollenstreek. Dit staat in het beleidsplan dat de groep vandaag presenteer de. Momenteel werken de korp sen van de Bollenstreek vooral in de nachtelijke uren inten sief samen. „Het beleid is er op gericht dit samenwerkingsver band te continueren en waar mogelijk uit te breiden", aldus de groep Sassenheim/War mond in het beleidsplan. Naar verwachting zal de op handen zijnde reorganisatie van de Nederlandse politie, waarbij rijks- en gemeentepo litie opgaan in één regionale politie, dit voornemen niet doorkruisen. Wel zou deze re organisatie gevolgen kunnen hebben voor de openstelling van het Sassenheimse politie bureau. Dit bureau is nu 24 uur per dag geopend, maar tussen zes uur 's middags en zeven uur 's morgens is dat in het kader van de samenwer king met de andere korpsen in de Bollenstreek. „Niet uitge sloten moet worden dat bij de ontwikkeling van de nieuwe samenwerkingsverbanden bin nen de nieuw te ontwerpen politieregio's wordt gekozen voor een ander regio-bureau van waaruit de samenwerking wordt geregeld", aldus het be leidsplan. Verder staat in het politiebe- leidsplan voor de jaren negen tig dat meer aandacht wordt besteed aan het voorkomen van misdrijven. In zijn alge meenheid gebeurt dit door te streven naar een verbetering van de contacten met doel groepen en belangengroepe ringen en door te participeren in de gemeentelijke commissie voor ruimtelijke ordening. Bij de ontwikkeling van nieuw- bouwplannen kan zo in een vroeg stadium al aandacht worden besteed aan voorko ming van misdrijven door een inbraakwerende manier van bouwen. Ook wil de politie meer aandacht besteden aan voorlichting over het voorko men van misdrijven. Dit ge beurt onder andere door slachtoffers van woningin braak na enige tijd een tweede keer te bezoeken. Er kan dan informatie worden uitgewis seld over de stand van zaken met betrekking tot het onder zoek naar de inbraak en te vens kan informatie worden verstrekt over hoe een volgen de, inbraak te voorkomen.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 17