Koudekerk sluit disco na klachten uit buurt Gebouw De Wip in Ter Aar wordt gerenoveerd Betonwoningen Oude Wetering krijgen heel ander aanzien 4 wJÊÊÊKm LEIDEN OMGEVING Ecidóe Sou/taut DINSDAG 22 MEI 1990 PAGINA IDE. Industrieterrein Nieuwveen zuidelijk van waterzuivering NIEUWVEEN De meest geschikte lokatie voor een industrieterrein in Nieuwveen is de lokatie naast de waterzuivering aan de zuidzij de (richting Nieuwkoop). Dit blijkt uit een rap- f>ort van het adviesbureau voor Ruimtelijk Be- eid, Ontwikkeling en Inrichting Rotterdam. De aanwezige wegen en de landelijke inpas baarheid maken die plek gunstig. Een geschikt alternatief zou volgens het onderzoeksbureau de lokatie grenzend aan de westzijde (richting Ter Aar) van de waterzuivering kunnen zijn. Gemeentesecretaris J. Hospes hoopt dat er di rect na de zomer kan worden gestart met de aanleg. Ongeveer vijftien gegadigden uit Nieuwveen en Zevenhoven hebben te kennen gegeven naar het industrieterrein te willen verhuizen. In eerste instantie gaat het om schone industrie. Sterke bezetting Taptoe Voorschoten VOORSCHOTEN Met vijf korspen uit de ere-divi- sie is de Taptoe Voorschoten sterk bezet. De Taptoe Voorschoten 1990 wordt zaterdag gehouden. Muziek vereniging Laurentius zorgt voor de organisatie en neemt dit keer ook zelf deel aan de taptoe. De deelnemende korpsen zijn Advendo uit Sneek, De Bazuin uit Leerdam, DVS uit Katwijk, Thalita uit Vlaardingen en Laurentius Voorschoten. De taptoe wordt gehouden op het voetbalterrein van SVLV aan de Juliana van Stolberglaan. de aanvang in 20.00 uur. De optredende korpsen presenteren zich 's middags al aan het publiek door middel van een straatparade. Vanuit de verschillende wijken marcheren de korp sen naar de Sir Winston Churchillweg en van daaruit gaan de korpsen in optocht over de Voorstraat, Schoolstraat langs het gemeentehuis naar het SVLV- terrein. De straatparade begint om 15.30 uur. Dieven gepakt LEIDERDORP De rijkspolitie van Leiderdorp heeft gisteravond twee dieven op heterdaad betrapt. Een pa trouille reed toevallig langs'een drankhandel aan de Lijn baan in Leiderdorp en zag*twee jongens bezig in de strui ken. Bij nader onderzoek bleek dat het duo vier lege kratten bier had weggehaald, met de bedoeling die later weer aan te bieden om het statiegeld op te strijken.. Het ging om een 16-jarige inwoner van Leiderdorp en een 15- jarige inwoner van Wassenaar. Er is een voorwaardelijk proces-verbaal opgemaakt. De ouders zijn ingelicht. Soos in Utopia ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse jongerenvereni ging Utopia houdt op Hemelvaartsdag een soos in de Wes tender. Jongens en meisjes zijn welkom van 19.00 tot 21.30 uur. Twwe dagen later, op zaterdag draait Disco Ju- kie Box met DJ Bartje in de Westender vanaf 21.00 uur. Westkanaalweg gevaarlijk door illegaal autoverkeer TER AAR Automobilisten overtreden in de ochtend en avondspits massaal het verbod om over de Westka naalweg tussen Ter Aar en Alphen aan den Rijn te rijden. De weg is afgesloten voor autoverkeer. VVD'er Born zei gisteren in de commissie onderwijs en welzijn dat dit vooral voor schoolgaande jeugd op brommer en fiets le vensgevaarlijke situaties oplevert. Reeds meerdere malen heeft zij het gemeentebestuur gewezen op de onaanvaard bare toestand. Wethouder Otto deelde haar mee dat in de college-vergadering al over het probleem wordt gespro ken. Hij zegde haar toe dat de burgemeester stappen zou ondernemen voor een indringende controle, vooral op de uren waarop het meeste verkeer op dat weggedeelte valt te verwachten. „Een slagboom op de grens van Ter Aar plaatsen zou de beste oplossing zijn, maar dat wil het col lege het bestemmingsverkeer niet aandoen", aldus wet houder Otto. ONDERZOEK NAAR PASJESSYSTEEM KOUDEKERK AAN DEN RIJN In de Ridderhof worden dit seizoen geen disco-avonden meer ge houden. Dit is besloten na klachten van omwonen den van het Koudekerkse multifunctioneel centrum. Komend seizoen worden waarschijnlijk wel weer disco's gehouden, maar de bezoekers moeten dan be schikken over een pasje. VVD-wethouder M. Voren- kamp-van de Westeringh heeft dit gisteren bekend ge maakt tijdens de gemeente raad. Zij kreeg de steun van alle partijen om de invoering van een pasjessysteem te on derzoeken. „Het is jammer dat door het wangedrag van enke len het plezier van 150 Koude kerkse jongeren wordt bedor ven", aldus de wethouder. Zij zei te hopen dat in het komen de seizoen de disco voor ieder een acceptabel doorgang kan vinden. Door pasjes in te voe ren kan men vandalen uit de disco weren. Vorenkamp heeft, in overleg met De Ridderhof, de disco stilgelegd na een brief van tien omwonenden van het cen trum. Die schrijven in de van 19 mei daterende brief dat zij na tien jaar geen andere moge lijkheid meer zien om te pros testeren dan de gemeenteraad een open brief te schrijven. Volgens de bewoners wordt de overlast veroorzaakt door jon geren die De Ridderhof verla ten. Vechtpartijen en vernie lingen maken op grote schaal een logisch onderdeel uit van de thuisreis van de jongeren, zo schrijven de bewoners. Bij een aanmerkelijk deel van de buurtbewoners is een behoor lijke angst ontstaan. „Zo erg zelfs dat velen tijdens de disco avonden hun huis niet meer alleen durven te laten of zelfs maar visite durven te ontvan gen", zo staat in de brief. Voorts wordt vermeld dat veel buurtbewoners 's avonds niet naar bed durven gaan en tot diep in de nacht in het donker zitten te wachten tot het ein delijk rustig is geworden. Parktheater rekent op succesvol jaar ALPHEN AAN DEN RIJN De nieuwe pro grammagids van het Pa rktheater voor het ko mende seizoen is enthou siast ontvangen. Theater- coördinator Ronald Jan sen is er dan ook van overtuigd dat het seizoen 1990-1991 een succes wordt. Gekozen is voor een geva rieerd aanbod. Praktisch elke week is er professioneel thea ter naast amateurvoorstellin gen. Ook wordt de theaterzaal verhuurd aan instellingen en bedrijven. In het jaarprogram ma staan bekende namen als Paul de Leeuw, Henk van Ul- sen, Hans Dorresteijn, Jenny Arean en Rob van Houten. Om de bezoekers nog meer comfort te bieden zijn er wat veranderingen aangebracht. De garderobe uitgebreid en er wordt een snellere bediening gegarandeerd. Verder wordt er een glazen sluis gebouwd van de garderobe naar de foy er zodat men voor aanvang van de voorstelling niet meer door de theaterzaal hoeft en er geen opstoppingen meer ont staan. Deze glazen sluis gaat 57.000 gulden kosten en is ont worpen door Maarten van Breggen. Ook zijn nu de stoe len genummerd. Naast de uitgifte van de pro grammagids, die in een oplage van 35.000 exemplaren wordt verspreid in Alphen, Wou- brugge, Hazerswoude en Bos koop, is een poster gemaakt speciaal voor de schooljeugd. Deze poster wordt op de scho len en via de bibliotheken ver spreid. In een oogopslag kan men nu zien wat er het ko mend seizoen aan jongeren- voorstellingen is. De doelstel ling van het Parktheater voor het nieuwe seizoen is het jeugdtheater en het amateur theater te stimuleren door het geven van gelegenheid om in de zaal van het theater op te treden. Spoedprocedure tegen bouwplan bejaardenwoningen DEN HAAG/HAZERS- WOUDE Tegen de bouw van negen bejaar denwoningen aan de Dorpsstraat in Hazerswou de is door omwonenden geprotesteerd via een spoedprocedure bij de Raad van State. Met name de bewoners van de Rechthuisstraat vinden dat de bejaardenwoningen veel te dicht bij de achter kant van hun huizen ko men. „We kunnen elkaar straks een kopje thee aan reiken", zei woordvoerder B. den Boer gisteren tij dens de hoorzitting. Ook J.C. Rietveld van de slachterij annex worstmakerij aan de Dorpsstraat is het niet eens met de plannen. De wo ningen komen pal naast zijn pand en Rietveld vreest dat er daarna zulke strenge voor waarden zullen worden ge steld om overlast te voorko men dat hij zijn bedrijf niet meer kan uitoefenen. Burgemeester J.W. van der Sluijs zei gisteren tijdens de hoorzitting bij de Raad van State dat er voldoende reke ning was gehouden met de be langen van de omwonenden, en dat het plan al was terugge bracht van elf naar negen wo ningen. Hij wees erop dat er voor bejaarden nu eenmaal woningen nodig zijn dichtbij de winkels in het centrum van Hazerswoude. Bovendien moet voor 1 juli met de bouw wor den begonnen om een rijks subsidie te behouden. Van de kant van de bewoners werd ook nog aangevoerd dat er een tekort aan parkeer plaatsen dreigt als de nieuw bouw doorgaat. De waarnemend voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, mr. J.H. Blaauw, moet in deze kwestie de beslissing nemen. Hij maakt nog deze week be kend of de bouwvergunning al dan niet van kracht blijft. Thema-avond JD over Roemenië LEIDEN De Leidse afdeling van de Jonge Democraten (JD) houdt morgen een thema-avond over de verkiezingen in Roe menië. Twee jeugdige D66-ers zijn als officiële waarnemers van de Verenigde Naties bij de verkiezingen in Boekarest geweest. Zij doen verslag van hun ervaringen. Ook een vertegenwoordi ger van de Roemeense ambassade houdt en toespraak. De the ma-avond begint om 19.30 uur in het Gulden Vlies, Breestraat 125 in Leiden. TER AAR ER is 575.000 gulden nodig om gebouw De Wip geheel op te knappen. Om een goede dekking voor de jaarlijkse lasten van 45.000 gulden te krijgen, wordt de onroerend goed-belasting met twee procent verhoogd en de zaalhuur van zowel De Wip als De Vlinder zal ook met twee procent stijgen. Het geld wordt voornamelijk besteed aan het aanbrengen van een nieuwe systeemvloer in sportzaal en een kabelon- derspanningsconstructie onder het Open Huis. Eind 198Ö was reeds geconstateerd dat de constructie van de huidige vloer door roest van de wape ning snel moest worden verbe terd. Verhaal halen bij de bou wer van de sporthal lijkt de gemeente juridisch en qua kos ten niet haalbaar. Gelijktijdig met de vloer zal ook een nieu we zuinige verwarming wor den geïnstalleerd, waardoor betere temperatuurbeheersing in de lokalen mogelijk wordt. De verwarmingskosten, die in De Wip bijna twee keer zo hoog zijn als in De Vlinder, worden zo aanvaardbaar. Het „palendorp" naast de Muzenhof FOTO: HENK VAN DEN ENDE Aanleunwoningen en appartementen in „palendorp' LEIDERDORP De commissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Mi lieu (ROVM) heeft gister avond in meerderheid po sitief gereageerd op de bouwplannen voor het zo genaamde „Palendorp" naast Muzenhof in Leider dorp. Het plan, dat is ontwikkeld door Planoform BV uit Arn hem, voorziet in de bouw van 54 aanleunwoningen en 38 premie-koop appartementen. Ook kan een lang gekoesterde wens van het bibliotheekbe- stuur in vervulling gaan, door een uitbreiding van de biblio theekruimte met 250 m2. Te gelijkertijd wordt er bij de uit voering van het bouwplan voor Muzenhof een extra vluchtweg, een berging en een artiestengang gerealiseerd. De haalbaarheid van het bouwplan hangt af van de vraag of er voldoende woning- bouwcontingenten kunnen worden verkregen voor de aanleunwoningen die in de so ciale huursector zijn gepland. Wethouder J. Veldstra was daar optimistisch over, maar dat optimisme werd niet ge deeld door het PvdA-raadslid V. Molkenboer. Hij acht de kans om extra contingenten voor Leiderdorp binnen te ha len „kleiner dan de kans op het winnen van de hoofdprijs in de Staatsloterij". Hij is bang dat het jaarlijkse woningbouw programma van de Algemene Woningbouwvereniging Lei derdorp in het gedrang komt. Veldstra verzekerde, dat zij haar uiterste best zal doen ex tra woningbouwcontingenten in de sociale sector te verkrij gen. De aantrekkelijkheid van het plan dicht bij het bejaar dencentrum Dillenburg, moet volgens Veldstra de regionale en provinciale beslissers over de streep halen. Ook had zij haar hoop gevestigd op de 5000 extra contingenten die het ka binet van plan is te verdelen. Veldstra maakte duidelijk dat het zeker niet de bedoeling is gebruik te maken van de wo ningbouwcontingenten die jaarlijks mondjesmaat aan Lei derdorp worden toegewezen. Het CDA-raadslid A. Roest, die kort voor het aantreden van het nieuwe college van B en W korte tijd de portefeuille van ROVM heeft beheerd, heeft eveneens zijn hoop op extra contingenten gevestigd. Hij voerde het lange tijd braak liggen van het terrein naast Muzenhof als argument aan. Extra lift Het college wil zich sterk ma ken, zo bleek uit eeil toelich ting van Veldstra, voor het aanbrengen van een tweede lift in het gebouw waar de 54 aanleunwoningen moeten ko men. Ook door de woordvoer der van de ouderenbonden uit Leiderdorp H. Arts werd daar op aangedrongen. Ook pleitte hij voor een overdekte verbin ding met de Dillenburg. Veld stra deed de toezegging de ou derenbonden bij de uitwerking van de plannen te betrekken. Volgens A. Roest (CDA) en E. Grootaarts (D66) mogen een gang en een extra lift de haal baarheid van de plannen niet in gevaar brengen. Wanneer de extra kosten in de huren worden doorberekend, zou daarmee het doel, het bouwen voor de lagere inkomens, wor den voorbijgeschoten. V. Molkenboer (PvdA) was op zich daar al niet gerust over. Hij vond de kale huur voor de analeunwoningen van ca. 610 gulden per maand nu al aan de hoge kant. Wordt de doel groep van ouderen met een laag inkomen daarmee wel be reikt, vroeg hij zich af. De ant woorden van Veldstra hadden Molkenboer klaarblijkelijk niet overtuigd. Om de AWL niet te dwarsbomen zag hij meer in de bouw van vrije sec tor appartementen. Deze opstelling schoot zowel bij Roest als Grootaarts in het verkeerde keelgat. Zij herin nerden de fractieleider van de PvdA er aan, dat hij enkele weken terug bij de introductie van het collegeprogramma zich nog tegen de bouw van vrije sector woningen had uit gesproken. „Ik dacht dat de PvdA voor sociale woning bouw was. Er is nu de kans om de aanleunwoningen in deze sector te bouwen. U doet zich zelf te kort door daar niet aan mee te willen werken," zo maakte Roest zijn misnoegen kenbaar. Mevrouw E. Keesenberg, de coördinator van het ouderen werk in Leiderdorp, kreeg van wethouder Veldstra nog de toezegging, dat het college aandacht zal schenken aan de groep van huiseigenaren die in een serviceflat in Leiderdorp willen blijven wonen. OUDE WETERING In het voorjaar van 1991 start Woningbouwvereniging Alkemade met een groot onderhoudsplan voor haar 52 betonwoningen aan de Burgemeester Peeklaan, Burgemeester Vosters- straat, Burgemeester van Wichenlaan en de Burge meester Hoolboomstraat. De woningen zijn 38 jaar geleden gebouwd in zes saaie monotone blokken, waarin in de loop der ja ren nogal wat scheurvor ming plaats had. Aan het Leidse architectenbureau Vollmer gaf de Woning- bouwverniging onlangs opdracht voor een nieuw ontwerp. Gisteravond presenteerde J. Vollmer zijn plannen aan het bestuur van de Woningbouw vereniging en aan de 52 huur ders. Zo bleek dat het aanzicht van de huizen aanzienlijk mo derner en levendiger gaat worden. De gevels worden be kleed met brandvrije geïso leerde platen van gemêleerde fijne grintkorrels in kunststof gevat. Ter afwisseling en voor een fris uiterlijk zullen twee kleuren kunstof worden ge bruikt. Boven de deuren komt een 1.40 meter brede luifel op een kolom en hangend aan M| De betonwoningen zien er na het groot onderhoud zo uit. twee stalen tuindraden. Tus sen voordeuren van twee wo ningen komt of een buitenme- terkast of een muurtje. „Zo komt er ritme in de lange ge vels" verklaarde de architect. De ramen krijgen een andere vorm. Alleen de gevels van de betonwoningen in de Burge meester Vosterstraat moeten anders worden, omdat deze huizen geen voortuin hebben. Dit betekent dat de luifels an ders boven het trottoir zouden komen te hangen. Architectonisch beoordeeld hebben de betonwoningen een zekere waarde, hoewel ze niet van topklasse zijn. De stijl werd gisteravond omschreven als van de „Amsterdamse school". De kosten voor het groot-onderhoud worden be groot op een bedrag tussen de 2,5 en 3 miljoen gulden, het geen geheel wordt gefinan- TEKENING: PR cierd uit de reserves van de W oningbouw vereniging. Vochtproblemen Een geventileerde kunststof isolatie is nodig omdat de be tonwoningen geen spouw heb ben. Enige thermische isolatie was dan ook dringend nodig. Daarbij vertonen de huizen nogal wat vochtproblemen. De kunststof beplating is duurder dan stucwerk, maar aanzien lijk duurzamer. Voordat de kunststof omhulling wordt aangebracht, word de beton nen buitenkant grondig opge knapt. De Woningbouwver eniging is momenteel in on derhandeling met het EWR over het wel of niet buiten plaatsen van de meterkasten. Op dit moment is er slechts één elektriciteitsaansluiting op iedere twee woningen. Het EBT grijpt het groot onder houd aan om aparte aanslui tingen voor ieder huis apart te eisen. Daarbij moeten de elect- riciteitsvoorzieningen worden uitgebreid met een aardlek- schakelaar en een extra groep. In het huidige meterkastje in de hal kan deze uitbreiding er niet bij, omdat anders de door gang naar de trap wordt be lemmerd. Het groot-onderhoudsplan be tekent tevens dat alle deuren, ramen en kozijnen worden vervangen door kunststof exemplaren, het keukenblok en het toilet worden, indien nodig, vernieuwd. Voorts wor den vloeren en plafonds opge knapt of vernieuwd., Tegel werk wordt in de douche aan gebracht en zowel douche en toilet als keuken worden voor zien van ventilantie. In het toilet komt een fonteintje. Ook de schuren worden ingrijpend opgeknapt. Goten en hemel- waterafvoeren zullen worden vernieuwd en gas-, licht- en waterleidingen aangepast. De werkzaamheden brengen een geleidelijke huurverho ging van ongeveer 75 gulden met zich mee, omdat de huidi ge verouderingsaftrek vervalt en en van woningverbetering sprake is wegens gevelisolatie en een extra wastafel. De heer J. van der Tang van de huur dersbelangenvereniging liet gisteravond desgevraagd we ten dat er van de huurverho ging nog wel het een en ander valt af te knabbelen. Naar zijn mening is de gevelisolatie niet alleen een kwestie van isole ren, maar ook van reparatie van de gescheurde en bescha digde muren. „Over die huur verhoging is dan ook het laat ste woord niet gesproken" zo kondigde hij strijdlustig aan. De huurders kozen gister avond een bewonerscommissie van zes personen. Een van hen, de heer Verhaar, is be stuurslid van de aktieve Huur dersbelangenvereniging. De overige commissieleden zijn W. Turk, C. Vesseur, H. Ver del, A. Bartels en Th. van Haastrecht. Op dit moment is nog niet bekend hoe hoog de vergoeding is die de bewoners van het Rijk krijgen wegens de noodzakelijke kosten aan vervangen van gordijnen en vloerbedekking. Gisteravond bleek dat er enige bewoners van betonwoningen zijn, voor wie de grootonderhoudsbeurt niet hoeft. Nieuw stadsdeelpark heet Weteringpark ALPHEN AAN DEN RIJN 'Weteringpark' is de naam die inwoners van Alphen bedacht hebben voor het nieuwe stads deelpark aan de Kalkoven- we^. Wethouder W. de Jong opende dit nieuw aangelegde park maandagmiddag door het naambordje te onthullen. Daarna stelde hij de eerste AJ- phense waterspeelplaats, die ook in het park gemaakt is, in gebruik. In het najaar van 1989 werd een begin gemaakt met de aanleg van het 6.5 hectare gro te park. Een van de voorwaar den bij de inrichting was dat het park zou voldoen aan de eisen van de sociale veiligheid. Dit is gelukt zodat men over dag en 's avonds met een veilig gevoel door het park kan lo pen. De aanleg van het park kostte ruim een miljoen gul den. Daarvoor is er beplanting gekomen, een waterspeeltuin, een skateboardbaan en een grote speelweide. Die speel weide zal ook gebruikt worden voor het organiseren van eve nementen. Bijzonder is dat op diverse ma nieren is geëxperimenteerd met materialen gemaakt van gerecycled kunststof. In het hele park is nog geen bank te zien. Dat heeft te maken met het feit dat de gemeente geen tropisch hardhout wilde heb ben in het park. Het zoeken is nog steeds naar banken van materialen die niet belastend zijn voor het milieu. Voor een uitgebreide agentiriri. ook voor de komende dag**"1! raadplege men „UIT", de tis wekelijkse bijlage krant. ijTGE e be Chi Oej succ ALPHEN AAN DEN RIJN EURcjde av NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, 01720-20800): Tango cash 18.45, 21.15. EUROCINEMA Look who's talking (al); 18.45, 21 EUROCINEMAIII: Turner Hooch (al); 18.45, 21.30. EUR( ,g ha< trum acht de u NEMA IV: When Harry met Sally -ich oi 18.45, 21.00. jchap LEIDEN (Tot 22/5) LUXOR tlonsweg 19, tel. 071-121239): Jcpieerc ny Handsome (12); i LIDO en STUDIO (Steenstraat tel. 124130): Romeo (12); Tangi-hoo* cash (16); Internal affairs (12); L Cc who's talking (al); 14.30, 19ns a( 21.15. She-Devil (al); 19.00, 21 ma. di. ook 14.30. Reddertjes wo. 14.30. «TRIANON (Breestraat tel.071-123875): When Harry Sally (12); 19.00, 21.15. REX (Hi lemmerstraat 52, tel. 071-1254 Please, mr. postman (16); 21.15. VOORSCHOTEN GREENV, (Schoolstraat 69, tel. 01717-43 Born on the fourth of july (al); m di. 20.15. Dead poet's society zo. t/m do. 20.15. Turner and Ho (al); dag. 15.45. Koko Flanel (al); 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN Oliver en Co; Pippi Langkous; 14.00. OB USBl de DEN HAAG* ASTA: 1 (Spui 27, 3463500): Johnny Handsome( 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: An !me< nocent man (12); 14.00, 18.45, 21 jr ASTA 3: TAngo Cash (16); 14 18.45, 21.30. BABYLON kun een Den Haag Centraal tel. 34716 im f She-devil (al); 14.00, 19.15, 21,. BABYLON 2: Dead poets soc (12); 14.00, 19.00, 21.30. BABYl iter 3: Drugstore cowboy (16); 14Dlan 19.00, 21.30. CINEAC 1 (Buitei 20, tel. 3630637): Internal affairs 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2; ving miss daisy (al); 14.00, 18 21.30. CINEAC 3: A nightmar«jnnt! Elmstreet part 4 (16); 18.45, 21 ma. di. ook 14.00. METROPOL (Carnegielaan, tel. 3456756): who's talking (al); 14.00, 21.30. METROPOLE 2: Fabu pei baker boys (al); 14.00, 18.45, 21 5 1 METROPOLE 3: Shirley Valen >rog] (al); 14.00, 18.45, 21.30. MET POLE 4: Romeo (al); 18.45, 21 ns h ma. di. ook 14.00. METROPOL ,ilp0p War of the roses (al); 14.00, 18u{fët 21.30. ODEON 1 (Herengracht Durf tel. 3462400): Look who's talking )esta, 13.45, 18.45, 21.30. ODEOf lasbe Koko Flanel (al); 13.45, 18.45, 21 ODEON 3: Top gun (al); 13 18.45,21.30. ODEON 4: Always 18.45, 21.30. ma. di. ook 13.45. DIO 1 (Kettingstraat 12b, 3656402): Trop belle pour toi 19.15, 21.15. STUDIO 2: Music (12); 19.00. How to make love negro without getting tired 21.45. STUDIO 3: My first forty (16); 19.00, 21.30. HAAGS Fj HUIS: Zaal 7; Opstand 19.30. Mapantaula; 22.00. Zaa/2;| kaloog 5 en 6; 19.30, 21.45. Zal daglijks 19.30, 21.45. 14.00. W not married; ma. Clash by nighl n Ri tnt i s pc APOTHEKEN De avond- en diensten van de apotheken in d< gio Leiden worden waargeno door de apotheken die ook week dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN ZEN LEIDEN Ongevallendi elke dag Academisch Ziekenhuis halve van dinsdag 13.00 u. tot dag 13.00 u. (Diaconessenhuls nieken tel 155543, afdeling S.C. 175639) en van vrijdag 13.00 u zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- huis). De Geneeskundige Dienst Lei< verhuisd van de Roodenburger: in Leiden naar de Cronesteinl i 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlenir ongewenste zwangerschap voor der en kind. Bel tel. 071-896309; 897762; 033-620244 (dit laatste mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur lijks van 14.30 tot 15.15 uur 19.00 tot 19.45 uur. Kinderaf< dagelijks van 10.30 tot 19.00. meer dan twee bezoekers per Op de afdeling special care k terecht van 10.30 tot 11.00 van 19.00 tot 19.30 uur. Voordar laatste twee afdelingen bezocht nen worden dient eerst te wo overlegd met de dienstdoende pleegkundige.* Sint Elizabeth kenhui8: Volwassenen dagelijks 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.3 klasse-afdelingen ook 11.15-12.( Kraamafdeling: dag. van 15.00-1 u. en van 18.30-19.30 u. en 19.30-21.00 u. alleen voor vi Kinderafdeling dag. 15.00-18.; CCU (hartbewaking) dag. van 1' 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. sieve verpleging: dag. urhc id< 'Pin£ •s tijn toi 1 !d Irr HEI i de pute ;'jn .,nt. migd. 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. S Medisch Adviescentrum: Spree ma. 19.30-20.30 u. in het St. beth-ziekenhuis. Endegeest: vr. 13.00-14.30 u.; zo. .11.00-12.1 en 14.00-15.00 u.; eerste klassfi gehele dag. Jelgersmakliniek: gerenteam: za. en zo. 14.00-17. Opname: werkdagen 16.45-17.4 za. zo en feestdag. 10.00-11.3 14.00-16.30 u. Team A, C en D: tot 21.00 u. met uitzondering va handeltijden en etenstijden. A< misch Ziekenhuis: Voor alle pa ten (behalve kinderen) zijn de kuren als volgt: Dagelijks 14.15- u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoefa, afdeling verloskunde: 18.00-19. De Praematurenafdeling: voor o en familie is na overleg met pajii doorlopend bezoek mogelijk, aan ernstige patiënten: wanneer ernstige patiënten doorlopend zoek wordt toegestaan kan de verpleegkundige hiervoor si kaarten verstrekken. Kinderkll zalen voor peuters, kleuters en kinderen 15.15-17.00, babyzai boxenafdeling: volgens afspraak ij het verpleegkundig hoofd. B< den kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na met verpleegkundig hoofd. Voof' dere bezoekers van kinderen: neus- en oorheelkunde en neurt 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Ooi kunde en heelkunde: 14.15-15. 18.30-19.00. Rijnoordziekeit Dagelijks 14.30-15.15 u. en 1 19.30 u. Extra bezoek hartbewap 11.00-11.30 u. Extra bezoek kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kir afdeling 15.00-15.30 u. alleen ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE KINf' OPVANG (Koornbrugsteeg 2, EK Lelden, tel 254810.) Infoi over en aanmelden voor klndjj;, vang in Lelden. Geopend: ma dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTI s> MELDPUNT LEIDEN. Ketelbdkl steeg 10. Ma. t/m vr. telefonlsd id( reikbaar van 10.00 tot 16.00 vla 120903. Spreekuur ma. 13. en do. 18.80-20.30. dat ierd ond< en

Leidse Courant | 1990 | | pagina 16