Regioclubs vol goede moed sportuitslagen èfoorburgse Cadillac gaat nder de hamer in Monaco lie bowlingtitels zijn vergeven Trainers gaan uitdaging aan TLETIEKCOMPETITIE PDE HELLING Boksgala in Alphen ORT LEIDEN Qeid&iQowuvnt DONDERDAG 17 MEI 1990 PAGINA 9 itki >IS-C] ia Li steren|] van rome DOgtiJ de tiji koos e, eini js| PEN De bowlingti- zijn vergeven. In de »lopen week legden de sten beslag op het Xpioenschap. Zo was in ,uJderdorp RVC 2 op «nsdagavond de sterk- terwijl in Zuid-West de dinsdag trio's ips en bij de dinsdag bels Schildersmarkt eerste plaats voor zich isten. Bij de trio's op j >nsdag is Halvemaan ereikbaar geworden de rest. Marius van Kalkeren had een belangrijk aandeel in de uit eindelijke slotzege van Schil dersmarkt op enig overgeble ven concurrent Vermeulen. Met games van 240, 202 en 186 was hij goed voor een serie van 628. Tramps werd op dins dag onbereikbaar, omdat het in de laatste wedstrijd van het seizoen Waste of Time ver sloeg. Hetzelfde lukte Halve maan na de overwinning op Van Schaik. RVC 2 werd de laatste kam pioen in Leiderdorp. De wei nige punten die de reserves nodig hadden, werden tegen Zandbergen/De Mooij ruim schoots bij elkaar gegooid. Marja van Rijn kwam namens Pink Ladies tot een acceptabe le serie van 797 over vier ga mes. Hoe sterk de bezetting op woensdagavond is, bleek tij dens de strijd om de Leider- dorpse teamtitel. De eerste drie plaatsen werden door teams uit deze competitie inge nomen. RVC 2 moest met een pinfall van 2202 periodekam pioen Chinese Muur (2247) wel voor laten gaan. Derde eindig de Transavia. Ook in Noordwijkerhout kwamen op de slotdag de lea guekampioenen tegen elkaar uit. De algehele titel ging hier naar Lelies (maandag vroeg). Met 2709 pins bleef deze ploeg Auto Valkenburg (maandag laat) met een pinfall van 2672 ruimschoots voor. TZN (dins dag laat) eindigde met 2661 als derde. Individueel gooiden Annelies van Rhijn, 533 over drie games, en John van der Broek, 559, sterk. Hans Lukas kwam nog tot een game van 209. De drie koplopers van de dins dagavond kwamen in Holi day Inn uit tegen de sterksten van de donderdagavond. Laatsgenoemden moesten al len het hoofd buigen. Dinsdag kampioen Holiday Inn was met 4-1 duidelijk te sterk voor Moojoo's 2 en eiste daarmee de teamtitel van de bowlingbond Leiden voor zich op. Louis Pe- titjean had met zijn 740 over vier games een belangrijk aan deel in de zege, al probeerde Michiel Nube namens Moojoo's met een game van 215 nog wel iets terug te doen. Nummer twee van de dinsdag, Moojoo's 1, was met 3-2 te sterk voor Griffioen, terwijl de nummer drie, AAM, opponent Doeza met 4-1 versloeg. LEIDEN De in de KNVB Afdeling Leiden werkzame voetbaltrainers gaan de uitda ging opnieuw aan. Morgen tre den zij derhalve voor de veer tiende maal in het strijdperk tegen een selectie van de Leid- se sportpers. Het duel wordt op het ASC-terrein gespeeld en begint omstreeks 19.00 uur. Het is niet zo vreemd dat de mannen van nestor/coach Piet Kantebeen „ja" hebben gezegd op de uitnodiging. In de loop der jaren bleken de oefen- meesters immers veelal te sterk voor de verzamelde schrijvende pers. Van de der tien uitvoeringen werden er maar liefst zeven gewonnen. Viermaal werden de punten gedeeld, tw$e keer slechts trok de sportpers aan het langste eind. De leiding van dit, als plezieri ge afsluiting van het voetbal seizoen bedoelde duel, is in handen van routiniers Willem van Duivenbode en Wijnand Rijsdam, die beiden één helft van het speelveld voor hun re kening-zullen nemen. Selecties Trainers: John Eelman (Noordwijk), Melbi Raboen (Quick Boys), Arie Kurver (Rijnsburgse Boys), Bert Jan sen (ARC), Cees Du Prie (Katwijk), Wim Eilander (FC Lisse), Theo de Waard (RCL), Leo Holl (SV Voor schoten), Jan Kroese (Ter Leede), Wim Visser (Oegstgeest), Carel Ca- ron (TAVV), Peter Ciere (Blauw Zwart), Hennie de Klerk (Lugdu- num), Mattie Kantebeen (ROAC 79), Bert Kort (ASC), Piet Buter (Wage- ningen). Rob Theuns (Barendrecnt- ),Hans van der Zee (IJsselmeervo- gels), Wim Mugge (DOCOS), Cor Pennenburg (Randstad Sport). Coach: Piet Kantebeen Sportpers: Eric Jan Berendsen, Tim Brouwer de Koning, Chris Hartman, Herman Joustra, Ad van Kaam, Meindert van der Kaaij, Gijs van Oosten en Ruud Pattiapon (allen Leidsch Dagblad), Yvan Hermans, Kees van Herpen, Louis Hoogen- doorn, Loman Leefmans, Gert-Jan Onvlee, Jelle Raap en Mare Vink (al len Leidse Courant), Fred Segaar (GPD), Jaap Visser (Volkskrant), Ruud Broring en Dennis van de Wa- Schaak j)] EIS Drac? 7.00 u »EN Exact een voor het begin van itletiekcompetitie pre- eerde de KNAU het verwachte concept een nieuwe opzet de wedstrijdenreeks, „clubkampioenschap" iwe stijl moet de hui competitie volgend als de Unieraad in :mber althans ak- gaan ver gen. Belangrijkste wij- ig ten opzichte van de vorm is het invoe- van regionale compe- met slechts één lan- ke strijd voor de d en eerste klasse, houdt in dat de atle- :lubs uit de Leidse re- zondag voor de laatste 1 opgaan voor een resultaat in de ver- lende landelijke klas- Zish, 2. n (1-7- 2. Apto< 3 (5-i Mor vang 1 rhof, 2: >-9). 2. Eef (1-11-1 2. Cal 'rier Ioui el), 11. V( 1,57, B ïuidige atletiekcompetitie il jaren geleden op de hei- gemoeten. Een klein aan redstrijden (vier jaar gele- •9 nog drie nu slechts twee) leslist over een nationaal lampioenschap spreekt publiek niet aan. Erger de meeste atleten werken l) ïaar een competitie-optre- ie. Daarvoor zijn atleten /eer te veel individualis- Met het binnentrekken iet grote geld voor de top is de animo voor clubeve- inten nog sterker gedaald, bij de grote clubs met dere toppers in de gelede- Bij de clubs in de „lagere" nen is de competitie vaak van groot promotioneel ïg. Een andere tegenstan- van de competitie is de trijdkalender zelf. Zelden nog data te reserveren de atletiekcompetitie zo re die nu kennen. Veel at- kunnen iedere week één ^eerdere malen aan de bak fitten derhalve niet te ;en op een cluboptreden bij vaak een ander dan eigen" nummer gedaan worden omwille van die Een andere vaak ge- de en terechte klacht is de ïizen afstand. Regelmatig urde het dat clubs uit lingen naar de Randstad len gedirigeerd en vereni- en uit deze regionen naar itricht of Sittard vertrok- voor een tweede of derde e wedstrijd. Wat de animo van de atleten er niet echt gro ter op deed zijn. Zoals het gaat anno 1990 was er geen aandacht voor en lie ten ook de sponsors het afwe ten. Dus moest een KNAU commissie een fris en voor clubs intressant clubkampi- oenchap op gaan zetten. Of ze daarin is geslaagd zal pas over een aantal jaren blijken, voor lopig ligt het voorstel ter be oordeling bij de besturen om in november in de Unieraad, het KNAU-parlement, goedge keurd te kunnen worden. Gemengde gevoelens De clubs uit de Leidse regio gaan met gemengde gevoelens aan deze misschien wel laatste (slechts zeer weinigen weten van de wijzigingsplannen) competitie beginnen. Bij AAV '36 heerst het optimisme. De vrouwen hebben zoveel ver sterking gekregen dat een fi naleplaats in de eerste klasse haalbaar moet zijn. Dit door de terugkomst van Laura Bos man, na een avontuur bij het Haagse Sparta; Marian Goed hart na een vervelende blessu reperiode en de beide werp sters Evelien Groen en Carla Hertogh. „Daarnaast stroomt de jeugd, onder wie Sonja de Rijk, door. Ik zie het dus alle maal zonnig in", meldt hoofd trainer Jan van Leeuwen. Bij de mannen mist hij dit jaar werper Paul Boere, die aan zijn schouder geopereerd wordt. „Dat kunnen we moei lijk compenseren, hooguit ook weer door jeugd. David Rutten op de horden bijvoorbeel en Arno Maassen die'je overal in kan zetten". Bij De Bataven doet men nog een waarschijnlijk laatste po ging om met de heren uit de derde klasse te komen. Dat de club hard werkt aan die terug keer mag blijken uit de tweede ploeg die na jaren van afwe zigheid weer is ingeschreven, maar veel meer nog uit de op stelling van Hans Klop en Dik Bark. Beide heren kwamen ooit mee naar de zaterdagse pupillentraining van hun zoontjes en raakten enthou siast. De Bataven reageerde door een trainer voor de ou-, ders te zetten die hen zo bezig hield dat nu Bark en Klop zich voor de competitie ploeg heb ben geplaatst. „Toen we be gonnen met die oudergroep hadden we dit niet in het oog, maar het slaat aan en dus ho noreren we dat", verwoordt de voorzitter van de technische commissie Cees Hoogenboom zijn gouden greep. Met het sa menstellen van de damesploeg Bij De Bataven zijn de ogen met name gericht op hoogspringer Harry van der Velde. had Hoogenboom dit jaar de nodige luxe-problemen. Kwam hij vorig jaar nog dames te kort/dit jaar is het enthousias me bij de „sprint" en „werp- groep" zo groot dat er zelfs ge kozen kan worden. Het verlies van Ellen Silverentand, die naar Rotterdam vertrok, is op gevangen door de komst van ex-Illion topper Klazien Im mers. Het vertrek van Hellen Bank en Sandra van Rijt wordt opgevangen door de te rugkeer van Mieke van Beelen en Marian Runcianu. Hellen Bank stapte van De Ba taven over naar Holland om wille van trainer Roel Hen- driksen. De moeilijkheden tus sen Hendriksen en het bestuur van Holland in de afgelopen winter kenmerken een beetje de sfeer bij de tot voor kort grootste vereniging van Lei den. Bij de dames worden voor het ploegresultaat de meest vreemde combinaties gemaakt om vooral maar alle plaatsen bezet te krijgen. Een probleem waar Holland nog nooit eerder mee kampte. „Het probleem is niet zozeer de loopnummers, maar vooral het speerwerpen en verspringen waar we mee zitten", meldt Tim Brouwer de Koning. Bij de mannen een zelfde probleem. Terwijl de middenafstandslopers zich on derscheiden, moet uit arren moede Harold van Doorn op zijn tienkamp ervaring aange sproken worden. De man die de afgelopen winter bijna al zijn aandacht besteedde aan het discuswerpen wordt opge steld als ver- en hinkstap- springer. Bij de Spartaan overheerst de vrees. Vrees dat het vorig jaar zo fraai veroverde dubbelkam- pioenschap dit jaar weer verlo ren gaat door blessures. Bij de dames met name is de erg lang durende rugblessure van In- grid van den Heuvel een forse aderlating. Daarnaast is ook Lea van der Aert niet beschik baar. „Toch zijn we niet som ber," meldt Wim van der Krogt. „We hebben de dames uitgelegd dat niet iedereen op het eigen nummer kan uitko men en dat hebben ze zonder morren geaccepteerd. Sterker nog ze hebben beloofd te zul len knokken". Bij de mannen iets minder problemen, hoewel de absentie van de broers De Koning zonder meer merk baar zal zijn. Gerard Visser moet de geblesseerde Olaf de Hoop vervangen. GERT VELTHUIZEN - p^THEBY'S VEILT NEDERLANDS PRONKSTUK ngt de e Frar IRBURG Sotheby's Monte Carlo veilt deindagavond 21 mei in IC iaco een Voorburgse 353-5 V8. Een li- ïsine uit 1930, waarvan exemplaren zijn ge- ikt. Van de in totaal te veilen auto's op ujtorical Car Sale, komt "'i jaar maar één pronk- uit Nederland onder Xamer. „Echt, dit is een '|jante wagen", zegt van Gerling, woord- er van Sotheby's in Koi sterdam. De „Caddy" (t minstens een ton op >re|ngen. Mogelijk het bele. de coureurs, die volgende in Monaco de Grand verrijden, zouden voor oude heilige koe uit meer dan normale hebben. Bovendien n er in Monte Carlo nog yuppies en filmsterren die na het filmfestival in ies nog wat los geld heb- overgehouden. het ook zij, Sotheby's me dewerkster Van Gerling komt een hoop superlatieven tekort als ze praat over de Cadillac 353-serie. Volgens haar heeft deze „Dutch beauty" de zware selectie van het veilinghuis - dat sinds 1744 een grote repu tatie heeft - ruimschoots door staan. De lakense stof is in „perfecte staat", de mahonie houten panelen in de portieren zijn „prima onderhouden", de handgemaakte vlaggetjes (met daarop het wapen van Neder land en Den Haag) „smette loos" en op het safety glass zit ten nauwelijks krassen. Anoniem De Cadillac 353-5 V8, die over duidelijk nog in sublieme staat verkeert, is 60 jaar geleden ge bouwd door de huis-carrosse riebouwer van Cadillac Fi: scher of Detroit. Dit type Ca dillac werd in 1915 voor het eerst op de markt gebracht. „The standard of the world", met die leuze maakte Cadillac toentertijd reclame voor deze wagen. De Voorburgse eigenaresse, die uitdrukkelijk anoniem wenst te blijven, nam gister ochtend met veel moeite af scheid van de auto, samen met haar dochter. „Er ging echt wat door ons heen toen we hem zo die verhuiswagen van het Franse transportbedrijf op zagen rijden. De wagen, die sinds vorig jaar juni in de ga ragebox heeft gestaan, startte in één keer. Heerlijk, dat ge luid van die ronkende motor. Ik heb staan huilen. Zoiets doet je gewoon wat. Het is im mers maar -afwachten wie er straks, na die veiling in Mona co, de baas van is. Misschien een filmster of iemand van een onbekende koninklijke fa milie in een ver land. Weet jij veel". De familie die de Cadillac door Sotheby's in Monte Carlo laat veilen, heeft al drie retour vluchten Monaco klaar liggen. „Wij willen dat gewoon in die zaal meemaken. Mogelijk dat we met de nieuwe eigenaar een praatje kunnen maken", hoopt het gezin. Veertien jaar geleden kocht de familie de Cadillac. De wagen heeft vooral dienst gedaan bij bruiloften en partijen. „Mijn man, die eind 1988 is overle den, had de wagen al begin ja ren zeventig in Den Haag ge zien en wilde hem dolgraag hebben. We hebben er destijds De Cadillac 353-5 V8 uit 1930 uit Voor burg. Maan dagavond wordt de li mousine ge veild in Monte Carlo. FOTO: PR vaak over gesproken. We had den een garagebedrijf. Op een gegeven dag kon hij de Caddy kopen. Ik heb echt geen notie voor welk bedrag. Die kar zag er niet uit. Heel slecht onder houden en zo. Ik zie mijn man nog rijden, trots als een pauw. Familie en vrienden zagen de Cadillac ook niet zitten. Mijn man wel. Die heeft er ruim een jaar aan gewerkt. Kennis sen die op reis gingen naar Amerika instrueerde hij zelfs om bepaalde onderdelen voor hem mee te nemen. Bijvoor beeld een asbakje of zijspiegel. Elk deeltje van de auto is ge zandstraald en heeft een nieu we coating gekregen. Toen 'ie klaar was hehben we een ritje naar Hoek van Holland ge maakt. We hadden enorm veel bekijks. Logisch. Op het mo ment dat mijn echtgenoot van wege gezondheidsproblemen een tijdje in het ziekenhuis lag hebben we veiligheidshalve maar nooit over de Caddy ge praat. Hij was altijd zo met die auto bezig. Afscheid nemen doet pijn". Na zijn overlijden in 1988 is een poosje niet gepraat over de bijzondere auto. Toch moest het er van komen omdat in de auto nauwelijks meer werd ge reden - „Den Haag in en uit rijden zonder krassen is op zich al kunst" - en de wegen belasting voor het 2550 kilo zware bakbeest moest ook worden betaald. De familie hoopt uiteindelijk dat Cadillac 353-5 V8 voor een „aardig be drag" verkocht wordt. Inmid dels zijn enkele duizenden gul dens aan onkosten gemaakt voor transport en straks de reis van het gezin heen-en-te rug. Over wat er straks met het geld gebeurt: „Dat weten we nog niet. We kopen er in ieder geval geen nieuwe Fiat Panda voor". JOËL BATENBURG ALPHEN De boksvere niging Boxing Alphen viert op vrijdag 18 mei het vijfjarig bestaan met een boksgala in gebouw 'Na bij' aan het Lauraplein. Op de jubileumavond neemt A-klasser Teus de Kruif afscheid van de wedstrijdsport. Teus de Kruif kwam in de laatste jaren uit in het zwaar- weltergewicht (tot 71 kg). In de 51 wedstrijden, die hij tot nu toe gebokst heeft bewees hij bij de top in zijn ge wichtsklasse te behoren. Vrijdag bokst Teus zijn laat ste wedstrijd tegen Rodney van 't Veen van de Utrechtse vereniging Verbon. Naast De Kruif komen nog vier Alphense boksers in de ring. B-klasser Gerben van Leeuwen (weltergewicht) krijgt met Marcel Hoeboer van de Groningse vereniging Roosien een beweeglijke bokser tegenover zich. Jan Willem Nipius, welterge wicht in de C-klasse, komt uit tégen de wat geroutineer- dere Ton Pelman uit Gro ningen. Nieuweling Marco de Haas werd dit jaar kam pioen van Zuid-Holland en mag zich meten met de kam pioen van het district-noord, Jan de Windt uit Groningen. Wint Marco deze partij dan promoveert hij naar de C- klasse. Middengewicht Rene Verboom (tot 75 kg) bokst deze avond zijn tweede wed strijd. Zijn tegenstander is Dennis Giessen van boksver eniging Delfzijl. Daarnaast zijn er twee A- klasse wedstrijden tussen Arno Bakker uit Gouda en Johan Franke uit Delfzijl en Achmed Kallouh van Hou- waart uit Den Haag tegen John Rijnen van Verbon. De kaarten voor het boksga la zijn in de voorverkoop te verkrijgen bij café Den Heul, Oudshoornseweg 19; A. van Schie, Binkhorst 100, tel. 01720-30785; het trainingslo kaal in de Julianastraat en M. van der Louw, tel. 01726- 15985. De kaarten variëren in prijs van 15 tot 25 gulden. Trimloop in Stevenshof LEIDEN De Leiden Road Runners Club houdt zaterdag 19 mei een trimloop in de Ste venshof. De start van de af standen 2'/2, 5 en 10 kilometer is om 11.00 uur bij het buurt huis Winnie Mandela. Deelna me bedraagt 3,50 gulden. I Meerburg favoriet NK jazzgym LEIDEN De Leidse Vijf Meihal vormt zaterdag 19 mei het decor voor het Nederlands kampioenschap jazzgymnas- tiek. Vanaf 10.30 uur vinden de B-finales plaats. Hiervoor heeft onder meer de organise rende vereniging Groen Wit zich weten te plaatsen. In de middaguren vinden de A-fina les plaats, met als één van de kanshebbers Meerburg uit Zoeterwoude. sportprogramma Afdelingsvoetbal Zaterdag: heren: Abbenes - Alphla, Sleutels - TAVV. Dames: 1: Qulntus - Katwijk. Zondag: heren: Alkmanla - Teylingen, ASC - VTL. Dames: 1: Meerburg - Kickers '69. Dinsdag: heren: Alphia - Sleutels, TAW - Abbenes. Korfbal Zaterdag: Swift (M) - TOP. Pernix - Kinderdijk. Fiks - Animo, Zuidwesters - Tempo, DVS '69 - Velocitas. Zondag: BEP - Fides Pacta, De Da naïden - Achilles, Nieuw Flora - Cres cendo, KNS - Celeritas, Zwijndrecht - Zuiderkwartier, De Algemene - Til burg. 13-14, De Vinken 13-9, Albatros 13-8, Pernix 13-7, VEO 13-7. Eerste klasse E: De Zwaluwen 13-20, Fides Pacta 13-17, ZKC '31 13-15, BEP 13-14, Kwiek 13-14, Diamco 13-12, Water land 13-9, Archipel 13-3. Eerste klas se F: Het Zuiden 13-25 KOAG 13-16, Achilles 13-16, De Danaïden 13-13, DKV (D) 13-12, De Regenboog 13-10, De Bermen 13-9, Fortissimo 13-3. Eerste klasse G: ODO (M) 13-25, Snel 13-17, ONDO (sGr) 13-17, VES 13-15, Animo 13-11, Fiks 13-7, Mer- wede 13-6, De Meervogels 13-6. Tweede klasse F: Nieuwerkerk 13- 22, Ons Eibernest 13-21, Rotterdam 13-16, Hoogvliet 13-13, Thor (H) 13- 10, Crescendo 13-8, ALO 13-8, Nieuw Flora 13-6. Derde klasse J: Celeritas 13-19, BFC 13-17 Hespa 13-17, KCN 13-13, KNS. 13-11, Haarlem 13-10, Hoger Op 13-10, Stormvogels 13-7. Derde klasse K: Zuiderkwartier 13- 20, Olympiaan 13-20, KVR 13-18, Zwijndrecht 13-15, Phoenix 13-15, ODO (D) 13-11, Harga 13-4, HSV 13- 1. Derde klasse L: De Algemene 13- 25, DKC 13-16, Tilburg 13-15, Hou Stand 13-15, Merwic 13-13, Succes 13-10, Terheijden 13-10, Dubbel Zes 13-0. Derde klasse M: TOGO 13-21, ADO 13-20, Vitesse 13-19, Excelsior 13-19, Tempo 13-9, Vriendenschaar (B) 13-7, Zuidwesters 13-6, Oranje Nassau 13-3. Derde klasse N: Veloci tas 13-18, Olympia 13-18, De Dijkvo- gels 13-17, Maassluis 13-14, NIO 13- 13-9, DES 13-9, Fluks Bowling Zuid-West: maandag trio's: Vermeu len 29-75, Schetter 29-67,5, Lantaarn 29-58,5, Verboon 29-55,5, Ladan 29- 54,5, Vijf Pinten 29-37. Eindstand dinsdag trio's: Tramps 24-66, Bow ling Stones 24-64, Kriek 24-49,5, Lul- felbaan 24-48, Postkantoortje 24- 46,5, Verboon 24-39, Waste of time 24-23. Eindstand dinsdag dubbels: Schildersmarkt 30-86, Vermeulen 30- 80,5, Verboon 30-68, Danscafé 30- 56, Verdegaal 30-47,5, Screwballs 30-22. Woensdag trio's: Halvemaan 29-70, Vijf Pinten 29-65, Parva 29-64, Van Schaik 29-58,5, Holland Boor 29- 46, Den Hoed 29-44,5. Woensdag dubbels: Kriek 29-83,5, Hurricanes 29-61,5, Quasimodo 29-57,5, Ver boon 4 29-54, Kanne 29-48,5, Van Vliet 29-43. Leiderdorp: eindstand woensdag: RVC 2 33-574,5 Transavia 33-537, RVC 1 33-533,5, Chinese Muur 33- 525,5, PS 33-487, Pink ladles 33- 459,5, Running Up 33-385, Europa- tuin 33-384,5, Vos Partners 33- 383,5, Balletjes 33-368, Zandbergen- /De Mooi) 33-365,5, Je ziet maar 33- 336,5.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9