^hoonmaakactie gen graffity in antrum Katwijk Katwijk kiest voor verlengen van de Laan van Nieuw Zuid jl joen ton vuilnis gevoerd in Voorhout NAAL Winkeliers voeren actie voor veiliger verkeer Herenstraat PAGii )Etf OMGEVING QeidóaQowuvnt DONDERDAG 17 MEI 1990 PASINA 13 nende Vschoten krijgt Is netnummer ■™^|CHOTEN In augustus zal de telefooncentrale van Voorscho- tgUj^Bden vervangen. De huidige cen- een ouderwetse electro-me- ie installatie. De centrale zal door iiaerstraa worden vervangen door een digi- 4rc" allatie. Daarmee kan sneller ge- CIVj1A Umorden en zal de hoorkwaliteit 8.45, 21 gesprekken beter zijn. In decem- dit jaar zullen alle aansluitingen Voorschotense netnummer 01717 ROCNB naar het Leidse netnummer e deze overgang zal de nummerca- van Voorschoten worden uitge- Stations» 11e abonneenummers die momen aangesloten op het 01717 net- zullen vanaf eind dit jaar wor- Intemal'ra^egeaan door de cijfers 60 of Iking (al); •evil (al); k 14.30. F TRIANON •5): Wh« 21.15. Ultimate frisbie bij Rijnlands OEGSTGEEST De Frisbievereniging No:2 organiseert vrijdagmid dag een regionaal scho- lentoernooi „Ultimate Frisbie" op het veld van het Rijnlands Lyceum aan de Apopllolaan in Ultimate Frisbie is een teamsport, waarbij van de bekende zwevende schijf gebruik wordt ge maakt. Deze sport wordt momenteel in het gymnastiekonderwijs geïntroduceerd. Moeder met kinderen vijf keer over de kop ALPHEN AAN DEN RIJN Een 30-jarige moeder en haar twee jonge kinderen raakten gistermiddag gewond toen>de auto waarin zij reden op de Rijksweg 11 in Alphen aan den Rijn over de kop sloeg. Het ongeluk gebeurde om half vier. De uit Lin- schoten afkomstige vrouw raakte met twee wielen van de weg toen ze tijdens het rijden achterom keek. De vrouw schrok en stuurde te krachtig terug waardoor haar auto de middenberm raakte, vijf keer over de kop sloeg en ondersteboven tot stilstand kwam. Het 2-jarige zoontje werd door een ruit naar buiten ge slingerd. Hij liep een zware hersenschudding op en kampte na het ongeluk met ademhalingsmoeilijkheden. De bestuurster en haar 4-jarige dochter zijn ook naar het ziekenhuis gebracht, maar zij konden dezelfde avond weer naar huis. Volgens de politie droegen alle drie de inzittenden autogordels en is dat er de reden van dat het ongeluk betrekkelijk goed is afgelopen. De jongen kon uit de auto geslingerd worden omdat de veiligheidsriem niet goed bevestigd bleek te zijn. Eigenaren woningen protesteren tegen illegale garage VOORSCHOTEN De eigenaren van woningen aan de Veurseweg in Voorschoten gaan actie onder nemen als de gemeente niet snel wat doet aan de vestiging van een garage tegenover Veurseweg 94. Het terrein bleek in maart te zijn ingericht als be drijfsterrein met betonnen vloer, schijnwerpers en het tweedehands auto's. Het bestemmingsplan voor ziet echter in een agrarische bestemming of wo ningbouw. In zijn brief aan de gemeente schrijft de heer Schimmelpenninck van der Oije, mede na mens de andere eigenaren „Een gemeente-ambte naar vertelde mij dat de inrichting tot bedrijfster rein is geschied zonder dat daartoe de nodige ver gunningen zijn verleend of zelfs aangevraagd. De gemeente was hiervan op de hoogte en had het ga ragebedrijf Baak, dat deze actie had ondernomen, een brief gestuurd". Schimmelpenninck constateert dat er inmiddels nog steeds niets is veranderd. Verpleegkundigen versieren gat van Palace NOORDWIJK „Wij erge- ren ons groen en geel. Zes procent is niks te veel". ,,Een bed oké, neem zelf uw verpleging mee". Met deze en andere leuzen zetten ver pleegkundigen gisteren in Noordwijk de CAO-eisen van de vakbonden kracht bij. In de van den Berghstichting in Noordwijk, de Bavo en Sancta Maria in Noordwijkerhout, wer den werkonderbrekingen gehou den. Op het gat van Palace werd een manifestatie gehouden. Van af half twee stroomde het plein vol actievoerders. Uitgerust met petjes en met stickers beplakte kleren en schoenen toog met met krijt men aan het werk om het gat te versieren. Geen stoeptegel bleef onbenut om de zes pro cents-eis tot uitdrukking te bren gen. Vakbondsbestuurders René van der Burg (Abvakabo) en Michael van der Heijden (CFO) riepen op vooral door te gaan met acties. De actiebereidheid is volgens de bonden groeiende. Verwacht wordt dat de acties harder wor den. Van der Heijden riep de werkgeversverenigingen op zich sterker op te stellen tegenover de overheid. GREI al. 01717 19.00. wo al); 20.11 15; Olivt RA: Koko lit until wo. 20.00 1 (Spui ASTA 30. 18.45 BABY Centra »(12> •I (al); 3YLON 2: 14.00, 3; Dead 19 00, IEAC 2; 30. 18.45, Ntmare 8.45, 21. METRO 3456756) 14.00, LE 2: F 30. 18.4! ihirley Vt 1.30. I); 14.00, E 5: T 0.30. 4 1 (Here IJK Een naakactie moet het badcentrum jjeek ontdoen van Met de actie wil neente een aanzet de leefbaarheid :entrum te verbete- 'ifyinkeliers en de bewoners hebben jd in het vervolg 'Aitrum graffity-vrij n houden. Om dat k te maken is een pot in het leven 30.. OC in. 45, 18.45 g Einstt 14.00. N 4: Alw STUDIO 3656402 19.15, 21. 2: Moun 0. How out gettii 0 3: RU HAAG! lodes diao; 21 8; 19.30, is sinds een jaar in- ezig om het vandalis- ■strijden. Een speciale ;p waarin diverse ge uit de gemeente zit- ben probeert op ver- e manieren het pro- an te pakken. Uit- 'i iten zijn het direct schade, het aanleggen van een registratie systeem en voorlichting aan scholen. „Het werk van de werkgroep ervaart het college van B en W als bijzonder nut tig en effectief. Maar het zijn slechts aanzetten. De echte op lossing van het vandalisme is een verandering van de men taliteit", aldus wethouder C. Berkheij. Het college is van plan het werkgroep ook te betrekken bij de bestrijding van de kleine criminaliteit. De werkgroep wordt daartoe uitgebreid met een ambtenaar van de afdeling planologie. Die zal vooral bij het verlenen van bouwver gunningen een belangrijke rol kunnen spelen. Speerpunt Het Badcentrum is door de ge meente als speerpunt gekozen voor het nieuwe beleid. „We wilden het niet alleen bij rap porten en mooie woorden hou den, er moest iets concreets ge beuren in het centrum. En de gemeente is dan ook bijzonder verheugd dat we in samen werking met de winkeliers en een groot deel van de bewo ners de zaken eens echt aan kunnen pakken, aldus Ber- khey. Voorzitter J. Minnee van de winkeliersvereniging is ver heugd over de afspraak met de gemeente. „Deze maatregel is een belangrijke stap om de verloedering van het centrum tegen te gaan. Maar het moet hier niet bij blijven. De proble men van het centrum zijn gro ter dan het graffity spuiten. De overlast is vooral in het weekend bijzonder groot. Wij zijn daarom ook blij dat de werkgroep vandalismebestrij ding wordt uitgebreid". Min nee pleitte er daarnaast voor de bestemming van panden goed te regelen. „Uitbreiding van horeca vergunningen is funest voor het centrum", al dus Minnee. Geen gegeven paard Een gegeven paard mag volgens het spreekwoord niet in de bek worden gekeken. De dieren op de paardenmarkt in Rijnsburg worden dan ook overduidelijk niet weggeven. De markt wordt in Rijnsburg ook wel een „nationale feestdag" genoemd. Voor ve len betekent de markt een weerzien van oude bekenden. Giste ren werden 150 paarden aangevoerd. Dat bracht veel mensen op de been, langs de Vliet en Graaf Florislaan stonden de viervoe ters. Aan de overkant van de Vliet was een grote braderie. Stap voets schuifelden de bezoekers naar het volgende doel; de ker mis op het Hoftuinplein. 's Middags gaf de gymnastiekvereniging DWS een demonstratie voor het gemeentehuis. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Katwijk knapt kruispunt op KATWIJK De kruising Molentuinweg/Valken- burgseweg in Katwijk wordt opgeknapt. Ge meentewerken is inmid dels begonnen met de vervanging van de ver keerslichten. Ook het wegdek wordt vernieuwd. De nieuwe verkeerslichten installatie speelt, in tegen stelling tot de sterk verou derde lichten die er voor heen stonden, in op de ver keersdrukte. De electronisch gestuurde stoplichten kiezen automatisch de meest effec tieve afwikkelingsvorm, af hankelijk van het verkeers aanbod. Het systeem kan worden beïnvloed vanuit daartoe uitgeruste bussen, met als gevolg dat deze open baar vervoervoorzieningen sneller groen krijgen. Ter hoogte van de fietsvoor- sorteerstroken op de Valken- burgseweg worden beton- banden geplaatst die de fiet sers beschermen tegen auto verkeer. Het asfalteren van het wegdek van de kruising heeft op 27, 28 en 29 mei plaats. Op die dagen worden de aansluitingen Rijnstraat en Valkenburgseweg afgeslo ten en rijdt door beide stra ten geen openbaar vervoer. Ook de fietspaden in de om geving van het kruispunt worden opgeknapt. De totale reconstructie is naar verwachting op 15 juni voltooid. ÜEï aak in idekerk INGEN ETROPOj de iiadefabrtacht radioapparatuur lakt. Onbekend is de inbrekers binnen eest. De bewoners Uiven te slapen en ont- de diefstal vanmor- werden geen braak- aangetroffen. Wel n waargr'anrnorêen de ,tuin- die ook \3en. ST ZIEI Ongevall :h Zieker 3.00 u. tof tessenhui ifdeling S] dag 13." [Ellsabetl i Dienst odenburj KATWIJK De verleng de Laan van Nieuw Zuid wordt de derde ontslui- tingsweg voor Katwijk. Daarmee heeft de com missie voor verkeer, ruim telijke ordening, stadsver nieuwing en milieu giste ren ingestemd. De com missie steunt het voorstel van het college om voor de lange variant te kiezen. De weg verbindt dan de nieuwe provinciale weg S4 met de Sportlaan. Gemeentebelangen D66, Groen Links en de PvdA toonden zich gisteren tegen standers van deze plannen vanwege de aantasting van de duinen. CDA, SGP, RPF en de VVD vonden de ontlasting van de overige ontsluitingswe gen van Katwijk, Zeeweg en Hoorneslaan, belangrijker. Voorafgaand aan de vergade ring werd door de heer Hof- stra van het verkeersadviesbu- reau Hofstra een toelichting gegeven op de Effectrapporta ge varianten Hoofdwegennet Katwijk. In dit rapport wor den de voor- en nadelen van de verschillende varianten op een rijtje gezet. Het advies van Hofstra om te kiezen voor de lange variant was vooral inge geven door de conclusie dat deze verbinding de meeste ontlasting zou geven voor de Zeeweg en Hoorneslaan. Hof stra gaf echter ook aan dat deze variant de grootste aan slag op het milieu betekent. Groen Links en de PvdA uit ten scherpe kritiek op het rap port. Raadslid T. Janssens (Groen Links) noemde het een rapport dat geschreven werd vanuit vooropgestelde visie dat de lange variant er moet ko men. R. Haasnoot (PvdA) noemde het rapport toege- Wethouder W. van der Plas stoorde zich aan deze kritiek en memoreerde het feit dat de gemeenteraad heeft ingestemd met de vijf varianten die door Hofstra zijn onderzocht. „Hof stra heeft alleen maar de za ken op een rijtje gezet", aldus de wethouder. J. Bouw (Gemeentebelangen/ D66 pleitte voor een onder zoek naar de schade vóór de flora en fauna in de duinen als gevolg van de aanleg van de weg. Hij kreeg steun van Groen Links. Wethouder van der Plas voelde hier niets voor omdat dan ook moet worden onderzocht wat de aanleg voor gevolgen heeft op het leefmi lieu in de verschillende wij ken. „Het college wil het mi lieu niet alleen beperken tot flora en fauna", aldus de CDA wethouder. CDA woordvoerder T. van der Plas vond dat het rapport een goede weergave geeft van fei ten en verwachtingen. De ont lasting van de Zeeweg en de Hoorneslaan was voor het CDA raadslid de belangrijkste reden om te kiezen voor de lange variant. Hij werd hierin gesteund door de commissiele den van de SGP, RPF en VVD. «DUT/STREEK oS7i-8963|i0enste ton afval is (dit laati afgeleverd bij het KENHuq overslagstation in 3ezoekuuóut. Burgemeester lr5-1® Hn Montfrans van r. Kindeif i tot i9.(k, tevens voorzitter Bkers perjt Vuilafvoerbedrijf ?n Bollenstreek, re in woog de eers?etêfut0 uit Lisse die ienstdoeijoen ton volmaakte. l8.3Ö-fPere'ken van de mijl- 11.15-pren aanwezig leden van 15.0 Algemene Raad van 9.30 u. Ilafvoerbedrijf, verte- 15*00-* igers van c'e VAM dag. NS, medewerkers en 10-19.30 bewerkers van het be- iag. van bedrijven die in de af- 0-19.00 In het gelopen jaren hebben meege werkt aan de instandhouding van het bedrijf. Het overlaadstation verwerkt het huishoudelijk afval uit Hil- legom, Katwijk, Lisse, Noord wijk, Noordwijkerhout, Rijns burg, Valkenburg en Voor hout. Het eerste afval werd eind 1973 aangeboden. Werd, in 1974 36.000 ton afval aange boden. Voor dit jaar was de ra ming 87.500 ton. Maar in wer kelijkheid wordt de 105.000 ton zeker overschreden. „Dat is twintig procent méér dan we verwacht hadden" zei gistermiddag de. directeur van het vuilafvoerbedrijf, E. Rib- berink. „Dat betekent ook twintig procent méér capaci teit van 't station. Een forse uitbreiding is nodig. We den ken aan een grootte van 2000 tot 2500 kubieke meter in houd. Nu hebben we 600 kuub". Volgens Ribberink zijn forse investeringen nodig. Daarvoor wordt een haalbaarheidson derzoek gedaan, ook met oog op het toekomstig gescheiden aanbieden van groente-, fruit en tuinafval. Daar moet een apart bunkergedeelte voor ko men. Burgemeester Van Montfrans wil graag dat de samenwer king wordt voortgezet door de acht gemeenten. „Het vuil wordt hier afgevoerd op 'n manier die milieuvriendelijk is, die verantwoord is en vol doet aan alle bepalingen". FOTO: HENK VAN DEN ENDE 'nflora laie en afwisselende Al- dooriope)ra staat morgenavond kan d 'af op een informatie van de Vereniging Natuur- en Vogelbe- S-Sfew Hooriwijk. J. van ms afsprr'e onlangs het zuid-oos- hoofd. B gedeelte van het geberg- orkruiste, vertelt over v ervaringen. Plaats van kinder» is het Verwey Je en na Centrum aan de Wete- 1-19.30. 'de 27. Aanvang acht sk hartbe 3 bezoek I-20.30 laverhal in Zoeterwou- ■P wordt zaterdagavond bekend. omgewerkt tot jazzhal. Dan zullen Jaap Dekker Jazz Boogie Set. Daisy Bell, Frits Katee en zijn Dixieland AU Stars en de Sweetwood Dixie Stompers optreden. Beheerder van de Klaverhal en mede organisator Wim van Leeu wen probeert de sporthal zo veel mogelijk jazzsfeer mee te geven, door middel van een afdekvloer, palmen, muurde coraties en dergelijke. Aanvang kwart voor negen, entree 15 Jazzgym De jazzgymnasten van het Zoeterwoudse Meerburg ver dedigen zaterdag de nationale titel jazzgym. Zij doen dat in de Vijf Meihal in Leiden. Vier teams van Meerburg tre den in het strijdperk. Zowel bij de meisjes als bij de dames strijdt Meerburg om prolonga tie van de Nederlandse titel. De B-finales beginnen om kwart voor elf, de A-finales on kwart voor drie. Rond de klok van half zes is de uitslag Kamerkoor Het Leiderdorps Kamerkoor treedt zaterdagavond onder leiding van Wim van Meeu wen op in de Dorpskerk aan de Hoofdstraat. Het koor, dat 12'/$ jaar bestaat, treedt samen op met het Praetorius Ensem ble onder leiding van Piet Kunst. Solisten zijn de sopra nen Els van Onselen en Wil van der Velde, de tenoren Jan Koster, Joost van der Linden en Peter van Kempen en de bas Henk Post. Ook de clavecyniste Pieternel van der Louw en ceUiste Katrien Depuydt werken mee. Op het programma staan het Musika- lische Exequien en Psalm 100 van H. Schütz en de Missa 4- vocum inaequalium van C. Monteverdi. Aanvang kwart over acht, entree '12,50 Hobbyisten In vrijetijdscentrum De Rid derhof aan het Hogenespad 1 in Koudekerk aan den Rijn wordt zaterdag een hobbyis tendag gehouden. Iedereen kan zijn hobby komen de monstreren of naar de activi teiten van de hobbyisten ko men kijken. BelangsteUenden kunnen van tien tot vier uur terech t. En tree gr a tis. Rock De heavy-metallbands Thana- tos en LWS treden zaterdaga vond op in Het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. De groepen maken stevige rock en zijn befaamd om hun podiumacts. Toegang kost f10, de zaal gaat om ne gen uur open. De Schel ft aan de Maandagse- wetering in Noordwijker hout. De groep brengt een modern repertoire. Het optre den begint om negen uur, toegang kost f10. Immortal De Leidse groep Immortal treedt zaterdagavond op in jongerencentrum Splotsz aan de Stationstraat 2 in Roelof - arendsveen. De zaal gaat om tien uur open, het concert be gint om elf uur. Orgel Liefhebbers kunnen zaterdag middag het Adema-orgel in de St. Agathakerk in Lisse bespelen. De kosten bedragen 7,50 per kwartier. Men kan er van twee tot zes uur te recht. De opbrengst is be stemd voor het restauratie fonds van het orgel. Country Countryband Red Label geeft zaterdagavond een concert in Sponsorloop In Noordwijk wordt zaterdag tussen één en vier uur een sponsorloop gehouden voor het Afrikaanse land Burkina- Faso. Vanaf half een kan worden ingeschreven bij het gemeentehuis. De route van de loop is: Voorstraat-Offem- weg-Voorstraat. Voor meer informatie: 01719-60342 of 19182 (na 18.00 uur). Expositie Haag exposeren vanaf zater dag, op uitnodiging van de ge meente Noordwijk, in de Visserskapel aan de Hoofd straat. Bloms schilderijen en objecten hebben als uitgangs punt landschappelijke thema's als aarde, water, lucht en vuur. Steenbrink exposeert schilderijen en beelden. Haar grootste inspiratiebronnen zijn de oude culturen, vooral de Oud-Egyptische en Indi aanse. Geopend: maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur, met uitzondering van woensdagavond; zaterdag en zondag van 13.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Expositie (2) Bloemenaquarellen gemaakt door Marijke Bannink Zijn tot eind mei te zien in galerie Drieluik aan de Voorstraat 57 in Noordwijk. Bannink is van oorsprong bloemiste, van daar haar voorliefde voor bloemenaquarellen. Drieluik is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.30 uur. VOORHOUT De Voor- houtse winkeliers zijn het meer dan zat. Ze vinden dat er in de Herenstraat te hard wordt gereden en hebben daarom 55 borden geplaatst met de tekst „30, hard zat". De borden, die zijn beplakt met posters van de Bond van Voet gangers, staan van de spoorbaan tot aan de Na- gelbrug. „Vijftig kilometer is hier nog te hard", zegt Henk Warmer dam, woordvoerder van de winkeliersvereniging WIVO. „Voetgangers worden als ke gels omvergereden als ze niet oppassen en zelfs op de zebra's is men niet veilig meer". Ook de scholen staan achter deze actie van de Voorhoutse winkeliers. Er zijn zelfs plan nen om een „sit-down-actie" van schoolkinderen te houden op de Voorhoutse winkel straat. Begin juni is er een bijeen komst van burgemeester en wethouders van Voorhout met de ondernemers. Daarbij wordt één van de borden overhandigd aan het college om nog eens extra aandacht te vragen voor de verkeerspro blemen op de.Herenstraat. Vrijliggende fietspaden langs Westerdreef en Lindelaan Lisse LISSE Burgemeester en wethouders van Lisse willen aan beide zijden van de Westerdreef en de Lindelaan vrijliggende fietspaden aanleggen. Dit gebeurt in het kader van het beleidsplan „Lisse naar 2000". Daarvan is het uit gangspunt te streven naar het scheiden van langzaam en snel verkeer, het bepereken van het aantal kruisingen en het vergemakkelijken van het oversteken. De geplande feist- paden langs Westerdreef en Lindelaan zullen voor een groot deel door middel van een groenstrook van de rij baan worden gescheiden. Voorts zullen op de Wester dreef ter hoogte van enkele kruisingen zogeheten snel- heidsremmende „verkeers- druppels" worden aangelegd. Bij de kruising met de Ber- houtlaan wordt dit gecombi neerd met een voertgangerso- versteekplaats. Het reconstructieplan ligt tot eind mei ter inzage in het ge meentehuis. Noordwijkers aangehouden NOORDWIJK De Noordwijkse politie heeft gisteren een 16-, 17- en 18-jarige Noordwiiker aangehouden voor bedreiging. Het trio had een 64-jarige Delftenaar op Koninginnedag op de Duin weg bedreigd met een stiletto. Ze wilden de man geld afhandig maken, alleen had de Delftenaar geen geld op zak. Daarna ver nielden ze de man zijn fiets. De 16-jarige bleek diezende dag al eerder opgepakt te zijn voor openlijke geweldpleging. De politie verwacht dat deze Noordwijker wordt voorgeleid voor de offi cier van justitie.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13