Schoolvoetballers verjagen Oranje van KNVB-centrum J Emmen niet te stuiten Cupfinal live op tv ist niet naar Ronde dië iorentina-Juventus ïladen broedertwist Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ORT CeidaeSoivuMit WOENSDAG 16 MEI 1990 PAGINA 9 nta Lutke Schipholt kt spoor bijster lAUL-TROIS-CHATEAUX a Lutke Schipholt heeft gisteren ans gemist een goede tijd te ma de proloogtijdrit van de Ronde de Dröme in Frankrijk. De rijd- uit Den Haag raakte in de rit 3200 meter op de verkeerde weg •rspeelde daardoor meer dan een minuut op winnares Maria Ca- uit Italië. Poljakova (Sov) werd >de op drie seconden en Manon ooy derde op vier seconden. De re Nederlandse rijdsters moesten toegeven, Karin Schuitema Vanessa van Dijk 0.15 en Renate oer 0.19. Cynta Lutke Schipholt FOTO: MILAN KONVALINKA Kortsjnoi zeker van eerste plaats ROTTERDAM Veteraan Viktor Kortsjnoi heeft zich gisteren in de vijfde ronde van de schaakvierkamp in Rotter dam verzekerd van de eerste plaats. De Zwitser kwam door de remise tegen Nigel Short op een totaal van 3 1/2 punt. Dat totaal kan morgen in de zesde en laatste ronde overigens ook nog gehaald worden door Tim man en Goerevitsj, die in de vijfde ronde het punt deelden. Jan Timman, die het toernooi vorig jaar op zijn naam bracht, speelt morgen met zwart tegen Kortsjnoi en Goerevitsj speelt met wit tegen Short. CAO voor werkers in sport BUNNIK Het personeelsbestand van de sportbonden, de koepelorganisaties en de provinciale sportraden heeft sinds gisteren een eigen collectieve arbeidsovereenkomst. Het is een minimum-CAO; hetgeen betekent dat in gunstige zin voor de werknemers van deze CAO mag worden afgewe ken. De CAO is afgesloten tussen de WOS (werkgeversorga nisatie in de sport), waarbij zich 44 sportorganisaties hebben aangesloten en de BWS (bond voor werknemers in de sport) en geldt voor ongeveer 1200 mensen. HILVERSUM De NOS zendt morgenavond de replay van de Engelse bekerfinale rechtstreeks uit via Nederland 3. Het verslag van het duel tussen Manchester United en Crystal Palace begint om 20.30 uur. Het commentaar is van Theo Reitsma. In de rust zendt de NOS een samenvatting uit van de oefenwedstrijd van het Nederlands Elftal tegen IJssel- meervogels. GIOVANNETTI WINT VUELTA MADRID Marco Giovannetti heeft als 28-jarige professional zijn eerste grote overwinning behaald. De Mila- nees verloor gisteren in de slotetappe van de 45e Ronde van Spanje geen draadje van zijn gele leiderstrui. Het peloton bleef gedurende de 150 kilo meter van Segovia naar Madrid bij elkaar en ook de vijf omlopen van ruim vijf kilometer in het centrum van de Spaanse hoofdstad brachten geen enkele scheiding in het veld dat massaal de laatste sprint betwistte. Uwe Raab zorgde voor een goed ein de van de ronde voor PDM. De Oost duitser won zijn derde Vuelta-etappe en bracht daarmee het totaal voor ploegleider Piet van der Kruis op vier ritten. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 20.25 uur: Fiorentina-Ju- ventus: 22.50 uur. Studio Sport. België Nederlands 2, 20.00 uur: Sport- Eurosport, 18.00- 03.00 uur: Sport. MORGEN Duitsland 1. 15.00 Eurosport, 10.00- 18.00 uur: Sport. IEENHAKKER HOUDT HET SIMPEL IN EERSTE OEFENDUEL EIST Hoe belangrijk et Nederlands elftal is oor de KNVB of hoe- eel gewicht de voetbal- ond toekent aan zijn ugd kan worden afge- leten aan het feit dat et Oranjeteam vandaag aint en overnacht in Wassenaar. Daarheen eeft bondscoach Leo eenhakker moeten uit- rijken, omdat vandaag i morgen een school- >ernooi op het sportcen- um in Zeist wordt ge- ouden. Holland op zijn nalst derhalve in de inloop naar het belang- jkste toernooi ter we- »ld, waarop het vader- ndse keurkorps zich se- eus en het liefst zo on- ;toord mogelijk had illen voorbereiden. Een ctra busreis en alle bul- >n verkassen is daarbij og het minst ingrijpend, laar mag wel weer ty- irend worden genoemd )or de manier waarop KNVB zijn zaakjes lor elkaar heeft. eo Beenhakker deed er gis teren na de weinig voorstel lende en slechts als veredelde training te beschouwen oe fenpartij tegen een Zeister amateurcombinatie (5-0) qua si nuchter over. „Ach", trachtte de interim-coach zijn ergernis te verdoezelen, „wat maakt het uit. Als we niet in Zeist kunnen trainen dan doen we dat toch ergens an ders. Dan maar naar Wasse naar. En we verblijven daar bovendien in het Ajax-hotel (Duinoord, waar Ajax zich al tijd prepareert op belangrijke duels; red.). Dat vereist dan weinig aanpassing". Misschien dat een ferme strandwandeling en een ste vige zeebries nog best goed kunnen uitpakken voor de zich op de Italiaanse hitte voorbereidende Oranje-meu te. Beenhakker heeft de mond vol van het „naar el kaar toegroeien van zijn spe lers" en een verzetje irt de vorm van zon, zee, zand kan daarbij wellicht geen kwaad. Ook de tijdelijke technische baas kan het uitstapje naar Wassenaar misschien nog een beetje beschouwen als een geringe compensatie voor het opnieuw grotendeels missen van zijn vakantie, nadat hij ook vorig jaar al met slechts een paar dagen genoegen moest nemen. Beenhakker kan misschien ook al van de gelegenheid gebruik maken om een paar zaken op een rij tje te zetten. Haarscherp Eén ding heeft de Ajax-coach voor zichzelf al haarscherp vastgesteld. De oefensessies tegen de amateurclubs de ko mende week dienen in één opzicht zo helder mogelijk te zijn. „Daarom zet ik bij elke wedstrijd maar zestien spe lers in", zegt Beenhakker. „Het heeft geen zin om 24 spelers zich te laten prepare ren. Verkleden en bandage ren moeten dan voor een aantal toch vrijwel voor niets gebeuren. Ook in oefenpartij en wil ik zo min mogelijk wisselen. Hooguit een of twee vantevoren afgesproken ver vangingen, dat heeft zin. Meer veranderingen gaan toch maar ten koste van het ploegverband Leo Beenhakker, die gister avond in Zeist overigens noodgedwongen drastisch moest afwijken van dat uit gangspunt, kiest daarmee enigszins voor de gemakke lijkste weg. Het is immers eenvoudiger om in een be paalde vaste formatie een of twee spelers redelijk te be oordelen. Gemakkelijker dan uit een voortdurend wisse lende formatie conclusies te trekken. „Die oefenduels hebben toch betrekkelijk weinig zin", gaat Beenhakker verder. „Je kunt er nauwe lijks konsekwenties aan ver binden. Hooguit kun je een of twee spelers individueel be oordelen. Het gaat meer om de afwisseling van de norma le trainingsarbeid". Inspanningen Die de totale selectie (ieder een was voldoende fit) van het Nederlands elftal gisteren in de ochtenduren voor het eerst danig diende te leveren. Beenhakker trok er geduren de anderhalf uur stevig aan. „Je moet toch weten waar je met bepaalde spelers aan toe bent", aldus de Rotterdam mer, die in de avonduren kon vaststellen dat een aan tal leden van zijn selectie die extra inspanningen van de ochtendsessie niet geheel on geschonden bleek te zijn doorgekomen. Frëser, Blind en Wouters moesten zich in het partijtje tegen de Zeister amateurs met kramp laten vervangen. Blind: „Dit heb ik nog nooit eerder meege maakt. Ik kreeg tegelijkertijd kramp in beide benen. Zal wel iets te maken hebben ge had met die training van 's ochtends". Maar even terug naar Been hakkers filosofie over de aanpak van de vijf oefen wedstrijden. Als gevolg van zijn „simpele strategie" kon den gisteravond Vanenburg, Roy, Rutjes en Van Aerle keurig in het (trainings)pak blijven en in de pauze zelfs in een broodje frikandel spe ciaal happen. Hofkens, Gill- haus, Winter en Ellerman mochten zich na de pauze deels door de krampver- schijnnselen van Blind, Wou ters en Frëser in het oranjes- hort hijsen. Slechts Gillhaus, die aan de linkerkant voor de in de eerste helft op die plek acterende Witschge in viel, was een geplande wissel. „Ik heb Gillhaus voor die plaats bij de selectie ge haald", becommentarieerde Beenhakker. „We hebben met Van Basten, Bosman, Kieft en Van Loen spitsen genoeg. Juist aan de linker kant wilde ik wat meer mo gelijkheden hebben. En dat ging in de tweede helft niet Kaarten Volgens Danny Blind is de sfeer in de spelersgroep na twee dagen afzondering goed. Met kaarten worden de loze uurtjes gevuld en van onvre de is, kan ook niet, nog geen sprake. Het is echter de vraag of Beenhakkers beslis sing bepaalde spelers slechts om de zoveel dagen (dan wel Leo Beenhakker (links) en een fan van Marco van Basten bereiden zich in Zeist voor op het eerste oefenduel van Oranje. FOTO: ANP iswaar wat meer) speeltijd te gunnen uiteindelijk goed valt. Voorlopig is er nog het zwaard van Damocles, in de vorm van het snoeimes voor vijf af te vallen spelers, dat de selectie boven het hoofd hangt. Dat houdt iedereen nog wel even scherp en de kritiek binnenskamers. Nog even het oefenpartijtje van gisteravond tot slot. De doelpunten werden gemaakt door Ronald Koeman (twee maal vanaf elf meter), Van Loen, Kieft en FrSer. Een paar opvallende details: in de eerste helft speelde zowel Blind als Sturing; Van Loen toonde zich voor de pauze aanzienlijk scherper dan Kieft, die de duels meed en zeer slecht op schot was; Hof kens en Koeman gingen een maal opzichtig in de fout; El lerman bleek opnieuw ver verwijderd van zijn topvorm. Maar, zoals Beenhakker na afloop van de in een tropi sche onweersbui en vervol gens een heuse hagelregen eindigende partij opmerkte: „Het is nog te vroeg om con clusies te trekken". En daar houden we het dan maar voorlopig op. Morgenavond speelt Oranje vanaf 19.30 uur in Spaken- Nederland-Zeister Amateurs XI 5-0 (3-0). 27. Frkser 1-0, 30. Kieft 2-0, 44. Ronald Koe man 3-0 (strafschop), 57. Van Loen 4-0, 84. Ronald Koeman 5-0 (strafschop). Scheidsrech ter: Schuurmans. Toeschou wers: 6.000. Opstelling Nederland: Van Breukelen, Sturing, Blind (46. Hofkens), Ronald Koe man; Fröser (63. Ellerman), Wouters (58. Winter), Witschge (58. Gillhaus); Van 't Schip, Kieft, Van Loen, Krüzen. HAAG De sportieve voorspoed van het voorseizoen, eke overwinningen in Parijs-Roubaix en Luik-Bastena- \uik, voor de ploeg van Peter Post wordt gevolgd door een lichamelijke tegenslagen. De ploegleider zelf is gisteren ziek teruggekeerd uit de Trump Tour, Henk Lubberding maand uitgeschakeld en de Belgen Guy Nulens en Mare >ant kampen met de naweeën van een in de Verenigde Sta- elopen voedselvergiftiging. Post moet noodgedwongen de iro d'Italia, die vrijdag in Bari begint, laten schieten, ren werd tevens bekend dat Rolf Gölz aan het einde van :izoen na drie jaar de wielerploeg van Jan Raas verlaat, t hij zich niet kan vinden in de financiële voorstellen van Ook Peter Gansier vertrekt na dit jaar bij de ploeg van Niet alleen Fiorenti- eft vanavond bij de twee- 'inalewedstrijd van de Ubeker tegen Juventus oed te maken (de neder- 3-1 van twee weken en); de opdracht geldt in beide elftallen, ritmoeting in Turijn was, il in de tweede helft, niet meer dan een ordinaire ipartij en zeker niet de me voor het voetbal, die zich zo kort voor het be- 'an het wereldkampioen- wenst. De broedertwist te zelfs door tot in de Ita- se selectie. Toen de Ju- spelers Schillaci en )ni zich enkele dagen la- neldden in het uitgere- in Florence gelegen Ikwartier van de azzurri, en ze door enkele Fioren- aanhangers daadwerke lijk belaagd. De „ultra's" van Fiorentina zijn in heel Italië gevreesd. Tijdens de halve finale-ont moeting tegen Werder Bremen, gingen zij zo tekeer, dat de Eu ropese Voetbalbond (UEFA) ingreep en verordonneerde dat de eerstvolgende thuis wedstrijd op minstens 300 kilo meter van het eigen stadion moest'worden gespeeld. Dat is Avellino geworden; 400 kilometer ten zuiden van Flo rence. De capaciteit van het plaatselijke stadion is uit vei ligheidsoverwegingen geredu ceerd van 42.000 tot 35.000 plaatsen. Daarvan mogen er slechts 2200 bezet worden door de aanhang van Juventus. Fio rentina wil er met een groot scheepse lucht- en landbrug alles aan doen, dat het net een thuiswedstrijd wordt. - Heracles kon niet voorkomen dat Emmen in een gunstige uitgangspositie kwam voor het bereiken van de finale van de nacompetitie. FOTO: persunie ALMELO/HEERENVEEN Emmen kan zich al een beetje gaan opmaken voor de finale van de nacompetitie. Na de overwinning tegen Wagenin- gen bleek ook Heracles gister avond niet in staat de winnaar van de zesde periode te stui ten. Heracles bezat te weinig stootkracht om het de Drenten zelfs maar enigszins moeilijk te maken. Doelpunten van Smand, Haverkort en Metz bleken ruim voldoende. In groep A won NAC bij Heer enveen met 3-2. Invaller Pa trick Dik gaf in Friesland de ploeg uit het zuiden weer een beetje glans. De door trainer Cor Pot aanvankelijk gepas seerde aanvaller van NAC diende halverwege de tweede helft Heerenveen met zijn al lereerste balcontact de genade klap toe. Zijn fraaie kopbal uit een voorzet van Van den Dun- gen was doelman Tukker te machtig, 2-3. Na twee verloren wedstrijden met dezelfde cij fers is de nacompetitie voor Heerenveen alweer voorbij. beek 1-0, 4 Cornelissen 1-1, 19. Ver beek 2-1, 25. Schapendonk 2-2, 68. Dik 2-3 Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers: 7500. Stand: GA Eagles 2 2 0 0 4 5-2 NAC 2 10 12 3-4 Heerenveen 2 0 0 2 0 4-6 Groep B: Heracles-Emmen 1-3 (1-1). 18. Smand 0-1, 45. Knippenberg (strafschop) 1-1, 53. Haverkort 1-2, 84. Metz 1-3. Scheidsrechter: Van Swieten. Toe schouwers: 8.000. Gele kaart: De Haan en Haverkort (Emmen). Stand: Emmen 2 2 0 0 4 5-1 Heracles 2 0 1111-3 Wageningen 2 0 1 0 10-2 Cesar naar Juventus TURIJN De Braziliaanse international Julio Cesar heeft gisteren in de Gazzetta dello Sport verklaard, dat hij met Juventus overeenstemming over een tweejarig contract heeft bereikt. Een woordvoer der van Juventus, dat van avond in Avellino de return wedstrijd om de UEFA-beker tegen Fiorentina speelt, wilde het bericht ontkennen noch bevestigen. De 27-jarige Cesar, dit seizoen spelend voor Mont- pellier, moet bijna vijf miljoen gulden kosten. Cesar is niet opgenomen in de Braziliaanse selectie voor de eindronde om het wereldkampioenschap. Aanvoerder Dinamo Zagreb wellicht levenslang geschorst ZAGREB Zvonimir Boban hangt een levenslange schor sing boven het hoofd. De 22- jarige aanvoerder en interna tional van Dinamo Zagreb dreigt voor het leven van de voetbalvelden worden verban nen omdat hij zondag een ge wonde politieman in de onder buik had getrapt. Zijn club moet er rekening mee houden dat ze volgend seizoen met zes minpunten aan de competitie moet beginnen naar aanlei ding van de ongeregeldheden. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. WK-allerlei Het Engelse elftal, voor het toernooi om het wereldkam pioenschap in de groep inge deeld met Nederland, heeft gisteravond de oefenwed strijd tegen Denemarken met 1-0 gewonnen. Gary Lineker maakte negen minuten na rust het enige doelpunt op Wembley. De Romeinse verkeerspoli tie heeft besloten het werk voor zeven dagen neer te leggen in het weekeinde dat het wereldkampioenschap voetbal begint. In die periode vallen in ieder geval de wed strijden Italië-Oostenrijk en Italië-Verenigde Staten, die in het Olympisch Stadion van Rome worden gespeeld. De Roemeense middenvel der Gheorghe Hagi, die mo menteel voor Steaua Buka- rest speelt, zal na het WK voor Real Madrid gaan spe len. Voorzitter Ramon Men- dosa van Real bevond zich in Bukarest om de financiële aspecten van de overeen komst te regelen. Italië wordt wereldkam pioen voetbal, Marco van Basten topscorer van het toernooi en Cameroun zorgt voor de grootste verrassing. Dat is de uitkomst van een opiniepeiling die het Itali aanse sportblad Guerin Sportivo onder sportjourna listen uit 104 landen heeft gehouden. Italië bleek de grote favoriet voor de titel vóór Brazilië en Nederland. Slechts drie journalisten voorzien dat Argentinië de wereldtitel prolongeert. De Argentijnse aanvoerder Die- go Maradona werd door vijf deelnemers aan de opiniepei ling getipt als topscorer van het toernooi. Diego Maradona kan zijn miljoenenrekening bij het behalen van een wereldtitel met Argentinië spekken met een premie van een miljoen gulden. Zijn Italiaanse colle ga's moeten genoegen nemen met minder dan de helft. Voor de Westduitsers ligt 135.000 gulden gereed indien voor de derde keer in de ge schiedenis de hoogste voet- balprijs wordt gewonnen. De Nederlanders zijn ieder geval verzekerd van 150.000 gul den per persoon. Het minst bedeeld worden de Brazilia nen. Zijn zijn afgescheept met 60.000 gulden de man bij een wereldtitel. Het eerste bod van de Braziliaanse bond lag aanmerkelijk lager; bijna 14.000 gulden. De Belgische selectie van bondscoach Guy Thys be staat voor meer dan de helft uit spelers van KV Mechelen (zes), Anderlecht (vijf) en landskampioen Club Brugge (vier). Thijs maakte gisteren de 22 namen bekend van de Belgische ploeg voor de eind ronde om de wereldtitel in Italië. Onder de geselecteer den bevinden zich de oudge dienden Eric Gerets en Jan Ceulemans. EN '90 toernooi in Spanje ewicht: Herts (Nieuwegein) (5-0) van Guedri (Alg); midden- it: Johnson (Can) wint door op- n de eerste ronde van Sedney halfzwaargewicht: Lange wint door opgave in de eerste van Wetemans (Den Haag). DEN ationaal toernooi Zwartsluis ide: Groep A: Valneris (Sov)- ers (Ned) 1-1, Rigterink (Ned)- teva (Sov) 1-1, Koeperman Galperin (Isr) 2-0. Groep B: Wa- (Sov)-Autar (Sur) 1-1, Van der Ned)-Karmi (Isr) 2-0, Koyfman «houten (Ned) 2-0. CHTHEFFEN Aalborg (Den) 'lot 56 kg: 1. Marinov (Bul) 265 Bkken 120 145), 2. Shabani 557.5 (115,0 142,5), 3. Gorze- Pol) 255 (115 140), 4. Fom- »se (Fra) 252,5, 5. Arnou (Fra) Klasse tot 60 kg: 1. Czsanka (Roe) 310 kg (140 170), 2. Pechalov (Bul) 287,5 (132,5 155) 3. Duraj (Alb) 270 122,5 147,5), 4. Lakatos (Hon) 260, 5. Spanehl (BrD) 257,5 klasse tot 67,5 kg: 1. Jotov (Bul) 340 kg (155 185), 2. Militosjan (Sov) 335 (155 180), 3. Batmaz (Tur) 315 (142,5 172,5), 4. Feri (Roe) 310, 5. Behm (DDR) 305. HONKBAL Amerikaanse competitie American League: Toronto Blue Jays- Detroit Tigers 8-3, Minnesota Twins- Oakland Athletics 6-2, Kansas City Royals-Boston Red Sox 9-5. National League: Cincinnati-Pitts burgh Pirates 5-3, Atlanta Braves- Chicago Cubs 3-2, San Diego Pa dres-Philadelphia Phillies 5-1, San Francisco Giants-New York Mets 4-2, Los Angeles Dodgers-Montreal Expos 3-2. PAARDESPORT Koersen Hilversum 1e koers, 1609 m: 1. Damiaan S (C. Imming) 2.06,1-1.18,4, 2. Everwin Alone, 3. Elita Morgan. Toto: winnend 1,30, plaats 1,20 5,30, koppel 3,00, trio 9,00. 2e koers, 2000 m: 1. Devlin G (Ao. de Wrede) 2.37,1-1.18,6, 2. Every Men del, 3. Candy White. Toto: winnend 1,00, plaats 1,10 1,30 1,40, koppel 3,20, trio 13,40. 3e koers, 2440 m: 1. Comeet Ruim zicht (M. Heynen) 3.16,9-1.20,7, 2. David Morgan, 3. Balans Performer. Toto: winnend 4,70, plaats 1,60 1,10 1,30, koppel 5,60, trio 36,30. 4e koers, 1609 m: 1. Dagobert Duck (F. Westerveld) 2.04,5-1.17,4, 2. Du chess Rider. 3. Dave Shoeing. Niet gestart: Dwight Marshall. Toto: win nend 3,10, plaats 1,20 1,10 1,40, kop pel 3,70, trio 59,70. 5e koers, 2000 m: 1. Charme Uithui zen (Ao. de Wrede) 2.36,7-1.18.4, 2. Cesar Buitenzorg, 3. Capital Pride, 4., Bentley. Niet gestart: Berhold H. Anne V. Toto: winnend 4,00, plaats 1,80 2,60 36,50, koppel 13,90, trio 1.015,40, kwartet 3.671,80. 6e koers, 2440 m: 1. Bliksem V (L. Dooper) 3.15,5-1.20,1, 2. Boko's Dream. 3. Celest Greenacre. Toto: winnend 40,70, plaats 2,30 1,20 1,60, koppel 36,90, trio 192,00. 7e koers, 1609 m: 1. Justaromance (A. Mollema) 2.02.5-1.16,1, 2. Fast Laukko, 3. Dancing Boszorg. Toto: winnend 4,40, plaats 2,50 2,90, kop pel 16,00, trio 175,50 8e koers, 1609 m: 1. Doris Vryennes- se (H. Langeweg) 2.05,2-1.17,8, 2. Earldevil Belwin, 3. Jungle Love, 4. Darling Space. Niet gestart: Carol Buitenzorg. Toto: winnend 5,10, plaats 2,20 1,10 1,50, koppel 3,80, trio 38,00, kwartet 181,20. 9e koers, 2000 m: 1. Charitable (C. Imming) 2.37,0-1.18,5, 2. Anton Gee- sink. 3. Bunzer Junge. Niet gestart: Crack S. Toto: winnend 6,40, plaats 2,40 2,80, koppel 53,40, trio 324,40. W-5 Spel: 2-10-8-5-8, niet geraden. Omzet totalisator: 218.439. SCHAKEN VSB-toernooi in Rotterdam 5e ronde: Timman (Ned) -Goerevitsj (Sov) 1/2-1/2, Short (GBr)- Kortsjnoi (Zwi) .1/2-1/2. Stand: 1. Kortsjnoi 3 1/2 punt, 2. Goerevitsj en Timman 2 1/2, 4. Short 1 1/2. TENNIS Open Italiaanse kampioenschappen 1e ronde: Haarhuis (Ned)-Casal (spa) 6-1 6-4. Internationaal toernooi in Umag (Joe) 1e ronde: Koevermans (Ned/3)-Hirs- zon (Joe) 7-6 6-3 Austria Salzburg-Austria Wien 5-0, 3. Eindstand: 1. Tirol 36-38, 2. Austria Wien 36-30, 3. Rapid 36-30, 4. Admi- ra Wacker 36-28, 5. Sturm Graz 36- 25, 6. Austria Salzburg 36-25, 7. St. Polten 36-24, 8. Vienna 36-19. WIELRENNEN Ronde van Spanje 22ste en laatste etappe Segovia-Ma- drid. 176 km: 1. Ampler (DDR) 4 uur 44 minuten en 24 seconden, gemid delde snelheid 37,130 km/u, 2. Elliott (GBr), 3. Van Brabant (Bel), 4 Passe ra (Ita). 5. Moreda (Spa). 6. Saitov (Sov). 7 Wijnands (Bel), 8. Weltz (Den). 9. Abreu (Por), 10. Gutierrez (Spaj, 11. Hernandez (Spa). 12. Es- parza (Spa), 13. Caroli (Ita), 14. Bran- dini (Ita), 15. Mora (Col), 16. Pedersen (Noo), 17 Giuliani (Ita). 18. Jalabert (Fra). 19 Dominguez (Spa), 20. Scirea (Ita). 84 Vos. 99 Hoondert. 105. Van den Akker, 112. Nijboer, 113. Suyker- buyk. 118. Jakobs, allen dezelfde tijd als Raab. Eindklassement: 1. Giovannetti (Ita) 94.36.40, 2. Delgado (Spa) op 1.28, 3. Fuerte (Spa) 1.48, 4. Ruiz-Cabestany (Spa) 2.16. 5. Parra (Col) 3.07, 6. Echave (Spa) 3.52, 7. Indurain (Spa) 6 22. 8 Ivanov (Sov) 6.48, 9. Ampler (DDR) 7.15. 10. Roux (Fra) 7.56, 11. Farfan (Col) 8.27, 12. Luis Herrera (Col) 9.07, 13. Jaramillo (Col) 10.38, 14 Gaston (Spa) 11.15, 15. Francisco Rodriguez (Col) 11.40, 16. Rominger (Zwi) 13.33, 17. Mejia (Col) 16.52, 18. Montoya (Spa) 17.45, 19. Alvaro Sier ra (Col) 18.41. 20. Laguia (Spa) 19.44. 64. Suykerbuyk 1.22.35, 110. Van den Akker 2.29.08, 114. Jakobs 2.33.29, 119 Nijboer 2.41.26, 122. Wijnands 2.47.32, 126. Hoondert 2.54.30. 128. Vos 2.57.48. Puntenklassement: 1. Raab 173, 2. Jalabert 96. 3. Elliott 91. Bergklasse- ment: 1 Farfan 123. 2. Mejia 85. 3. Wilches (Col) 63. Criterium in Woerden 1. Nijdam (Zundert) 80 km in 1.50.41, 2. Adri van der Poel (Kapellen). 3. Ha- negraaf (St.Willebrord), 4 Van Poppel (Bilthoven), 5. Schurer (Oud-Gastel), 6. Veldscholten (Oldenzaal). 7. Van Rijen (Breda), 8. Cordes (Wilnis), 9. Maassen (Ittervoort), 10 Mackay (Woerden). Vredeskoere 7e etappe, klimtijdrit over 17 km in Slusovice: 1. Tonkov (Sov) 17 km In 26.13, 2. Svorada (Tsj) 0.02, 3. Liptak (Tsj) 0.23, 4. Dietz (DDR) 0.25, 5. Pa- dronos (Tsj) 0.26, 6. Trkal (Tsj) 0.29, 7. Chignoli (Fra) 0.34, 8. Boden (DDR) 0.36. 9 Dvorscik (Tsj) 0.41, 10 Mac- kowskl (Pol) 0.51 8e etappe. Slusovice-Slusovice over 108 km:: 1 Kanev (Bul) 2.33.39 (15 seconden tljdsvergoeding). 2. Zuyder- wijk (Ned) (0.10 tijdsvergoedlng), 3. Eric de Clercq (Bel) (0 05 ti|dsvergoe- ding), 4. Sypytkowski (Pol), 5 Dupuy (Fra). 6. Goloesko (Sov), 7. Kuhn (DDR), 8. Rich (BrD). 9. Mackowskl (Pol). 10. Marlo de Clercq (Bel) zelfde tijd als Kanev. Klassement: 1 Svorada 30.21.15. 2. Dietz op 0.25, 3 Boden 1.06, 4 Pa- dronos 1 09. 5 Chignoli 1 27. 6 Mac- kowski 1.42, 7. Trkal 1.47, 8. Dvorscik 1.58. 9. Rich 2 08. 10. Kuhn 2 20

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9