Ministerie van onderwijs moet dringend afslanken Loesje gaat Europa in met politieke boodschap Veel complex taalgebruik ADVIES VAN WERKGROEP: Omstreden videobanden mogen worden bekeken 'Werkgelegenheid buitenlanders taak werkgevers en werknemers' m BINNENLAND WOENSDAG 16 MEI 1990 PAGINA Werkloosheid blijft dalen DEN HAAG De ge- registreerde werkloos heid beliep in de maanden februari tot en met april van dit jaar gemiddeld 354.000 personen tegen 409.000 in de overeenkomstige periode vorig jaar. Van dif 354.000 waren er 221.000 man en 133.000 vrouw. Het CBS leidt uit de cijfers af dat de werk loosheid op lange ter mijn gestadig blijft da len. Vrouw verdacht van doden moeder ERP De rijkspolitie heeft een vrouw aange houden die ervan wordt verdacht vorige week haar 43-jarige moeder in het Brabantse Erp door verstikking om het leven te hebben ge bracht. Volgens de poli tie waren de verhou dingen in het gezin al geruime tijd ernstig verstoord. De verdachte wordt morgen voorge leid aan de officier van justitie in Den Bosch. Verdachte slikt balpennen in ARNHEM Een 31-jarige van verkrachting ver dachte Nijmegenaar heeft tijdens zijn voorarrest in het huis van bewaring in Arnhem twee balpennen ingeslikt. Deze zijn inmid dels operatief verwijderd. De man handelde waar schijnlijk uit wanhoop we gens zijn arrestatie. De man moest gisteren te recht staan wegens ver krachting van een Nij meegse vrouw in novem ber vorig jaar. Omdat de man nog in het ziekenhuis verblijft, is zaak aange houden. Bekladderaar monument blijkt Hitler-fanaat ROTTERDAM De 19-jarige Rotterdammer die zondag is aangehouden wegens het be kladden van een verzetsmonu- ment in Rotterdam, blijkt een Hitler-fanaat. Volgens de wijk agent en buurtbewoners hangen er bij de man thuis van plint tot plafond propagandamateriaal, vlaggen, foto's en dergelijke uit het nazi-tijdperk. Hij was ook betrokken bij het bekladden van het Sparta-stadion toen Ajax daar speelde. Het lijkt een familietrekje, want zijn vader weigert in zijn bakkerij brood aan buitenlanders te verkopen, aldus een politiewoordvoerder. Nederlandse hulp voor Roemeense psychiatrie DEVENTER Elf Nederlandse psy- chiatrische ziekenhuizen gaan waar schijnlijk vriendschappelijke betrek kingen aan met een Roemeense in stelling. Voorzitter D. Essink van de sectie Geestelijke Gezondheidszorg van de Nationale Ziekenhuisraad heeft dit vanmorgen in Deventer meegedeeld op de ledenvergadering van de sectie. Aan de hand van de wensen van de Roemenen is een lijst opgesteld van de meest noodzakelijke medicijnen en laboratoriumspullen. Doel is verder de Roemenen te hel pen met het herschrijven van hun wetgeving. In Roemenië zelf is in middels een commissie ingesteld die eventueel misbruik van psychiatrie nader onderzoekt. Ex-agent spoorwegpolitie veroordeeld tot jaar cel BREDA De Bredase rechtbank heeft een 37-jarige ex-hoofdagent van de spoorwegpolitie in Roosendaal gisteren wegens mishandeling ver oordeeld tot 12 maanden gevangenis straf, waarvan 4 voorwaardelijk. Of ficier van justitie mr. W. Koops had een werkstraf van 240 uur geëist. De rechtbank achtte bewezen dat de man in de jaren 1985-1987 minstens drie treinreizigers heeft mishandeld, een aantal keren opzettelijk een on juist proces-verbaal heeft opgemaakt en heeft meegewerkt aan de vrij heidsberoving van een Italiaan. Een tweede verdachte, een 36-jarige ex- spoorwegbrigadier kreeg een boete van 3000 gulden en 3 maanden voor waardelijk. Schietoefening Minister Ter Beek van defensie hanteert zo te zien deskundig het pistool. Hij deed dat gisteren in Hoogerheide tijdens een bezoek aan de koninklijke marechaussee, die daar een ultramoderne schietkelder opende. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het minis terie van onderwijs en wetenschappen moet zeer fors worden gereorgani seerd. Dit departement, waar zo'n 3400 ambtena ren werken, moet aan zienlijk worden afge slankt. Het accent van het werk moet komen te lig gen op beleidsvoorberei ding en wetgeving. Dit staat in het rapport van de werkgroep die onder leiding van het organisatiebureau De Galan Voigt de organisatie van het departement heeft doorgelicht. Het rapport wordt later deze week gepubliceerd. Naar verluidt hebben de aan bevelingen de volledige steun van minister Ritzen. Zelfs zou het rapport óp aandrang van de bewindsman verscheidene malen zijn gewijzigd. Vlak voordat hij minister werd pu bliceerde Ritzen, toen nog hoogleraar onderwijseconomie, ideeën over een betere organi satie van het betreffende de partement. Volgens Ritzen gaat het daar bij niet alleen om een bezuini gingsmaatregel. In de allereer ste plaats moet er een einde komen, meent hij, aan de ver kokering op het ministerie, als gevolg waarvan er inefficiënt en veel langs elkaar heen wordt gewerkt. Het rapport van de werkgroep stelt voor de directoraten-generaal voor het basisonderwijs en het voortgezet onderwijs samen te voegen. Voorts wordt geadviseerd de uitvoerende taken te decentra liseren. Veel zaken kunnen aan de scholen zelf worden overgelaten en andere kunnen worden geprivatiseerd. Dat laatste is al gebeurd met bij voorbeeld de Informatiserings bank in Groningen, die de uit betaling van de studiebeurzen regelt. Daar werken nu al 907 mensen die vroeger in dienst waren van het departement. DEN HAAG De zegels op de videobanden van de NOS en Veronique van de Molukse rellen op 25 april bij de Indonesische am bassade in Den Haag wor den verbroken door de rechter-commissaris. De Haagse rechtbank heeft gisteren drie klachten van de NOS en Veronique on gegrond -"verklaard. De omroeporganisaties over wegen in hoger beroep te gaan. NOS en Veronique klaagden gisteren tijdens een besloten zitting dat de videobanden geen voorwerpen zijn zoals be doeld in artikel 94 wetboek van strafvordering: voorwer pen die kunnen dienen om de waarheid aan het licht te brengen. Ook stelden de om roepen dat de inbeslagneming inbreuk maakt op de auteurs rechten en de privacy van de filmer en gefilmden. In de derde klacht stelden de omroepen dat de inbeslagne ming een ongeoorloofde in breuk op de vrijheid van me ningsuiting is, zoals neergelegd in artikel 7 van de Grondwet en artikel 10 van het Europees verdrag tot bescherming van de rechten van de mens. De belangen zijn volgens de om roepen enerzijds de waarheids vinding door justitie en ander zijds het belang van het onbe lemmerd en onafhankelijk functioneren van de pers, tele visie en radio, dus het belang van vrijheid van informatiega ring. De rechtbank onderkent het belang van de vrije nieuwsga ring wel, maar vindt dat het achtergesteld moet worden op het belang van strafvordering; het aan de dag brengen van misdrijven die de nationale en Volgens de rechtbank treft de politie in dit geval geen ver wijt dat ze zelf niet heeft ge zorgd voor een adequate regis tratie van de gebeurtenissen. Bij een vredige demonstratie mag een politiefotograaf vol doende geacht worden, zo oor deelde de rechtbank. Naast deze afweging stelde de recht bank dat de privacy van de filmer en gefilmden niets af doet aan de bevoegdheid van een onafhankelijke rechter voorwerpen in beslag te ne- Toch nog een leuke baan voor De Korte (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Rudolf de Korte, oud-minister van economische zaken, krijgt toch nog een leuke baan in de Tweede Kamer. Gis teren won hij de concurrentiestrijd met VVD-kamerlid Robin Linschoten om het financieel woordvoerderschap van de fractie. De portefeuille was vacant geworden door het vertrek van Frank de Grave, de nieuwe wethouder van financiën in Amsterdam. Binnen de VVD-fractie werd een verhitte stammenstrijd ver wacht om het financieel woordvoerderschap, een functie die in het parlement in hoog aanzien staat. Er formeerden zich twee kampen: één rond Linschoten (woordvoerder sociale zaken) en één rond De Korte, die onder meer op de steun van zijn collega oud-bewindslieden kon rekenen. Fractievoorzitter Bolkestein wist het conflict echter in de kiem te smoren door voorafgaand aan de fractievergadering met de be trokkenen en enkele sleutelfiguren vis-a-vis te spreken. Na deze 'biechtstoelprocedure' verraste Bolkestein zijn partijgenoten met de mededeling dat Rudolf de Korte de meest geschikte kandidaat was gebleken. Het kamp Linschoten was naar verluidt te verbou wereerd om in te grijpen. „EEN GULDEN BOETE VOOR ELKE GULDEN WAPENTUIG" ARNHEM Loesje gaat Europa in. De Arnhemse affichevereniging die Ne derland al jaren volplakt met opzienbarende tek sten lanceerde gisteren het idee om een Brede Burger Beraadslaging te organiseren over 'Het Eu ropese Huis in de Stei gers'. Die beraadslaging moet nog deze zomer uit lopen op een grootscheeps hulpplan voor Oost-Euro pa. Een soort Marshall plan. Want er moet nog veel gebeuren achter het verroeste IJzeren Gordijn, vindt Loesje. „Laten we internationaal met elkaar afspreken dat elk land of volk na 1992 voor elke gul den die wordt uitgegeven aan wapentuig één gulden boete krijgt. Te betalen aan alle an dere landen op deze aardbol. De Verenigde Naties beheren het boetefonds en delen uit waar het het hardst nodig is. Voor toezicht op de naleving is oud-president Carter van Amerika de aangewezen per soon." Met deze (politieke) boodschap aan 'alle volken in Europa' verliest Loesje haar onschuld. De vrijblijvendheid van de lu dieke plakbeweging gaat er af, erkent Ingrid Perik, een prille twintiger die we als 'een volle zus' van Loesje mogen be schouwen. Ze presenteerde gisteren op de Arnhemse hoofdzetel, nabij het rosse Spij kerkwartier, het zesde Loesje- boekje onder de titel 'Rode Pe per'. Het bevat een lezens waardig verslag van een ze- venweekse rondreis door Oost- Europa die zij en vier andere Loesje-aanhangers begin dit jaar maakten In de DDR, Tsjechoslowakije, Polen, Hon garije en Roemenië plakten zij hun affiches, met actuele tek sten in de taal van het land en toegespitst op de situatie al daar. Voorbeeld: Wie wil er nog geregeerd worden nadat- ie zelf de baas is geworden? „De reacties van de mensen waren enthousiast, vooral in de DDR. We konden zonder bezwaar plakken. We hebben hier in Nederland meer last van de politie dan we daar hadden", zegt Ingrid. Hartelijkheid De vijf gingen Oost-Europa in 'om gewoon wat hartelijkheid rond te strooien'. Ze kwamen terug met hun ideeën over een hulpplan. En met het verhaal over hun nieuwe vriend Josef Sikela, een van de initiatiefne mers van de studentenopstand in Tsjechoslowakije. Hij was er gisteren ook om het eerste exemplaar van het boekje in ontvangst te nemen. „Ik ben Loesje dankbaar dat ze het uit zicht op mijn land wat ver breed heeft", merkte hij be scheiden op. Student Josef is een van de hoofdpersonen in Rode Peper en komt er uitvoe rig aan het woord over zijn be levenissen tijdens de novem- bergebeurtenissen in zijn land. Het plan voor een Brede Bur ger Beraadslaging (B3) rondom de vraag 'Gaan we ja of nee Oost-Europa op grote schaal belangeloos helpen?' zal wor den aangeboden aan de werk groep bestuurlijke vernieu wing, die op initiatief van D66-voorman Van Mierlo is ingesteld. Kamervoorzitter Deetman leidt deze club die onder meer moet gaan bekij ken hoe de burgers directer bij het bestuur betrokken kunnen worden. Loesje vindt het voor stel voor een B3 rond Oost-Eu ropa 'geknipt' voor de werk groep. Folders De 600 Loesje-leden in het land, verspreid over 120 afde lingen, hebben de boodschap gekregen om honderdduizend Rode-Peperfolders met het Europa-idee te verspreiden. „Een uur bij de spits voor het NS-station en de volgende dui- Vier van de vijf Oost-Europagangers rond de Tsjechische student Josef Sikela èn het nieuwe Loes- je-boekje. Van links naar rechts: Ingrid Perik, Chiel Jaspers, Josef Sikela, Maarten Reith en Edith Speel berg. FOTO: PERS UNIE zend zijn uit je handen ge grist". Er komen voor de zo mer nog vijf folders over het zelfde thema, vertelt Ingrid Perik. Voor de scholen is een videofilm van de rondreis door Oost-Europa beschikbaar. „In september willen we Loes je Europa oprichten. We heb ben al afdelingen in België, Polen en Engeland, maar die zijn aan het verzanden. Loesje Europa gaat maandelijks een Europese serie affiches uit brengen, vertaald in alle talen waar ze verspreid worden. De teksten bedenken we hier in Arnhem. Daar hebben we een redactie voor, waar ook Maar ten en Chiel in zitten die mee- geweest zijn naar Oost-Europa. In het buitenland mogen ze ook zelf affiches bedenken als er maar Loesje onder staat. Geen Loeske, Zosja of Jane dus". Citaat uit de folder: „Het is een voorstel om de verdere opbouw van Oost-Europa niet over te laten aan de Rudings, de Kohls, de bonzen van de EG of de militairen van de NAVO die om een andere baan verlegen zitten". Terug naar de auto die mid dag, dwars door het nog lande rige liefdesleven van het Spij kerkwartier, springt een Loes- jetekst op een blinde muur in het oog. „Het is met zelfrespect als met de liefde, hoe meer je betaalt hoe goedkoper 't wordt". HOMME KROL SUSKE EN WISKE DE KLEINE POSTRUITER I Hawt/6 6ivono stuomit de bode vebdeb éttf dit ta Irruf 1 J -j-J-j- B UltgoverlJ/Wavery Productions STAATSSECRETARIS SIMONS: DEN HAAG Het is niet in de eerste plaats de taak van de overheid een op lossing te vinden voor de hoge langdurige werk loosheid onder buitenlan ders. Met name werkge vers en werknemers moeten daarvoor zorgen. Dit zei staatssecretaris Simons van WVC gisteren toen hij de studie „Vroeger was de wereld groter" van twee wetenschap pers van de Rotterdamse Eras mus Universiteit in ontvangst nam. De studie, die de situatie van langdurig werkloze Tur ken, Marokkanen en Surina- mers in Nederland beschrijft, is uitgevoerd in opdracht van het ministerie van WVC. „We hebben in het verleden ge leerd dat beleid dat van boven naar beneden is gericht, be trekkelijk naïef is. Dit is nu typisch een voorbeeld van een gebied waar vraag en aanbod direct op elkaar moeten wor den afgestemd en waar de overheid een bescheiden rol in moet spelen", aldus Simons. De werkloosheid onder alloch tonen in ons land is drie tot vier keer zo hoog als onder Nederlanders. Tachtig procent van hen zit langer dan een jaar zonder werk. In hun rap port schrijven de wetenschap pers over de problemen die de drie minderheidsgroepen heb ben met hun langdurige werk loosheid. Vrijwel alle onder vraagden hebben er moeite mee zonder werk te zitten. Veel van hen vertelden daar door de contacten met Neder landers kwijt te raken en al leen nog maar met landgeno ten om te gaan. Daarnaast heeft een aantal ook proble men met de gezondheid gekre gen en weten anderen niet wat ze met hun vrije tijd aanmoe ten. Daar waar Nederlanders zwart gaan werken of hun tiid steken in vrijwilligerswerk, doen de allochtonen dit niet. Zij zien dit volgens de twee wetenschappers niet als ver vanging van een betaalde baan of als een aanloopmogelijkheid tot een vaste betrekking. Ook uitzendwerk wordt om die re den niet veel gedaan. )OU Jad DEN HAAGDe schrifte lijke eindexamens van giste ren geven een verwaaid beeld voor wat betreft de in houd en de moeilijkheids graad van de vragen. De mavo boog zich (op c- en d- niveau) over het examen biologie. De havo-leerlingen zweetten boven Nederlands (opstel) en biologie en het vwo zette zich naast biologie aan economie I en recht. Op landelijk niveau werd er flink gebaald van het exa men economie op vwo-ni- veau. Uit enquêtecijfers van het onderzoeksbureau Into- mart blijkt maar liefst 75 procent van de leerlingen het examen gisteren moeilijk te hebben gevonden. Vooral de lastige theorievragen en de vele strikvragen, zoals bijvoorbeeld eentje in op dracht 7: een reken vraag over de kosten van levens onderhoud, hebben velen 'genekt'. „Ach, het was een redelijk pittig examen, misschien wat overdadig veel aandacht voor macro-economische kwesties", vindt economiele raar C. van Niekerk van het Stanislascollege in Delft. „Slechts één van de vijf vra gen had betrekking op eco nomische zaken op een lager niveau. Het waren daarbij voornamelijk denk vragen. Daardoor kwamen veel leer lingen wel in tijdnood". Vol gens Niekerk hadden de vwo-leerlingen bij vraag 4 het 't moeilijkst. „Het betrof hier de schuldenproblema tiek van de Derde Wereld: zeer specifiek rekenwerk. Het was pittig, onder meer ook door drie moelijke btw- berekeningen, die eigenlijk meer in bedrijseconomie thuishoren". Betoog T. van der Heijden, even eens docerend aan het Sta nislascollege is wat mat over de keuze die de havo-leer ling kon maken bij het exa men Nederlands (opstel). „Het draaide uiteindelijk uit op een wat zakelijk betoog, jammer. Ik had toch de fan tasie van de leerlingen wat meer op de proef gesteld willen zien. Het waren wat uitgemolken onderwerpen: milieu bijvoorbeeld, dat ken nen we nu wel. Maar voor de scholieren was het goed te doen, dat zeker". Toch was een ander onder werp dat de scholier kon kiezen best aantrekkelijk: De opdracht 'schrijf een be toog over het naleven van normen in Nederland' was uitnodigend, met redelijk uitlokkende vragen als: is de roep om strengere controle terecht? Moeten mensen be ter op elkaar gaan letten?". Kanttekeningen Het opmerkelijkste examen gisteren was biologie op alle niveau's: mavo, havo en vwo-kandidaten hadden het er moeilijk mee. Ook leraren zetten hun kanttekeningen demi ">1 „„v. vêen. bij dit examen. Er waren acties in de trant van „vé tijd voor nodig" (doca vwo) tot „weinig aansluitij op de behoefte van H bedrijfsleven" (docent hav Het vwo-examen bioloj was bepaald niet makk lijk", meent J. van Kopp< eveneens docent op het Sirolg v nislascollege. „Vooral lange inleidingen op de vr^ gen werkten verwarrend vertragend op de scholi ren". Zijn collega P. v Roermond sluit zich daar aan. „Er waren bii het hav jnd examen erg veel 'plaaty Jorbé vragen', dat wil zeggen v< vragen aan de hand van n n lustraties. Ik had soms ze het idee: is dit nou biolog ei9 Maar ook de gebezigde tide. I was niet onomstreden. B inv voorbeeld, en ik geef e eere' zinsnede uit vraag 38, e jjch vraag over voedsel, ik le „...zowel, als van...", dat is onduidelijk. Alleen slimr mensen met een scherp 1 zicht en goede kennis van Nederlandse taal voelen zi als een vis in het water dit soort vraagstellingen, ze nu iets weten van bioloj „Zeer moeilijk" Blijkbaar is het niet alti e even best gesteld met het i k zicht van de hedendaag d bes scholier, want uit de eersrolkii onderzoekscijfers van Inl u mart blijkt een meerderhtn. In van de mavo-c-kandidat het examen biologie moeil r (26 procent) tot zeer moeil ekon (43 procent) te hebben j vonden. Van de mavo kandidaten vond 29 proci het examen zeer moeilijk, procent vond het moeilijk 42 procent zei 'ging wel'. Zowel mavo-c als mavcf^ r kregen bij het examen meerkeuzevragen te beai 8 in h< een waai kniel lland tto ov woorden. Er zaten interf' santé vragen bij over als het lopen van de maifervY; thon door vrouwen, bloe preparaten en schede" Mavo-c had ook nog e aardige vraag over voetb. len: In welk deel van het i nuwstelsel vinden de proef sen plaats waardoor e voetballer zijn teamgenoti herkent? De leerlingen ko ldf.5 den kiezen uit de volgen drie antwoorden: a. in grote hersenen, b. in de he senstam, c. in de kleine he beu Antwoorden meerkeuze-opga ver y DEN HAAG De goede (Cito-)antwoorden van de mee keuze-opgaven van de centrale schriftelijke eindexame van maandag 14 mei luiden als volgt: k kkoo ikt o Mavo-C muziek 1 D; 2 F; 3 C; 4 C; 5 C; 6 D; 7 B; 8 B; 9 C; 10 B; 11 D; 12 B; 13 D; 14 C; 15 16 E; 17 D; 18 E; 19 B; 20 C; 21 A; 22 C; 23 E; 24 B; 25 B; 26 B; 27 C; 28 29 A; 30 A; 31 A; 32 B; 33 A; 34 D; 35 B; 36 C; 37 D; 38 A; 39 F; 40 C; 41 42 B; 43 B; 44 B; 45 A; 46 C; 47 A; 48 B; 49 A; 50 A. Mavo-D muziek 1 D; 2 F; 3 C; 4 C; 5 C; 6 D; 7 B; 8 B; 9 C; 10 B; 11 D; 12 B; 13 D; 14 C; 15: 16 E; 17 D; 18 E; 19 B; 20 C; 21 A; 22 C; 23 E; 24 B; 25 B; 26 B; 27 C; 2" 29 B, 30 A, 31 D; 32 C, 33 E; 34 C; 35 B; 36 C; 37 C; 38 D; 39 A; 40 B; 42 D; 43 A; 44 F; 45 C; 46 B; 47 D; 48 F; 49 B; 50 C. Havo-C tekenen 1 D; 2 D; 3 4 D; 5 C; 6 -; 7 B; 8 D; 9 A; 10 B; 11 12 C; 13 C; 14 -; 15 17 18 B, 19 A; 20 A; 21 A; 22 -, 23 C; 24 -; 25 -; 26 A; 27 C; 28 -; 29 31 32 33 -, 34 -; 35 -; 36 C; 37 C; 38 C; 39 B; 40 A; 41 C; 42 C; 43 B, D; 45 A, 46 47 B; 48 A. Mavo-D tekenen 1 D; 2 C; 3 4 5 C; 6 7 B; 8 A; 9 B; 10 A; 11 C; 12 -; 13 -; 14 D; 15 A; 17 -, 18 A; 19 B; 20 D; 21 A; 22 23 24 C; 25 -, 26 -; 27 A; 28 C; 29 C; B; 31 -; 32 33 -; 34 35 -; 36 C; 37 D; 38 C; 39 A; 40 D; 41 D; 42 B; 43 44 B; 45 B; 46 47 A. Mavo-C handenarbeid 1 D; 2 D; 3 -; 4 D; 5 C; 6 -; 7 B; 8 D; 9 A; 10 B; 11 -; 12 C; 13 C; 14 17 18 B; 19 A; 20 A; 21 A; 22 -; 23 C; 24 -; 25 26 -; 27 A; 28 B, 31 C; 32 33 -; 34 C; 35 36 C; 37 C; 38 A; 39 B; 40 C; 41 C; 42 43 44 C; 45 B; 46 B. Mavo-D handenarbeid 1 D; 2 C; 3 4 -; 5 C; 6 -; 7 B; 8 A; 9 B; 10 A; 11 C; 12 -; 13 -; 14 D; 15 A; 17 18 A. 19 B; 20 D; 21 A; 22 -; 23 -; 24 C; 25 -; 26 -; 27 A; 28 -; 29 C; B; 31 B; 32 -; 33 34 C; 35 -; 36 C; 37 C; 38 B; 39 B; 40 D; 41 -; 42 -; 43 C; 45 -; 46 C; 47 B; 48 C; 49 B MavoC textiele werkvormen 1 D: 2 D; 3 4 D; 5 C; 6 -; 7 B; 8 D; 9 A, 10 B; 11 12 C; 13 C; 14 15 -,| 17 18 B; 19 A; 20 A; 21 A; 22 -; 23 C; 24 -; 25 A; 26 D; 27 28 A; 29 30 A; 31 A; 32 A; 33 B; 34 A; 35 B; 36 -; 37 A; 38 C; 39 -; 40 -; 41 C; 42 B; 44 A. Mavo-D textiele werkvormen 1 D; 2 C; 3 -; 4 5 C; 6 -; 7 B; 8 A; 9 B; 10 A; 11 C; 12 -; 13 -; 14 D; 15 A;f 17 18 A; 19 B; 20 D; 21 A; 22 23 24 C; 25 26 A; 27 -; 28 29 C;f B. 31 A; 32 A; 33 C; 34 A; 35 C; 36 D; 37 A; 38 B; 39 -; 40 A; 41 B. 42 C; 44 45 B Lbo-C, mavo-C Nederlands (tekst) 1 C; 2 B; 3 C; 4 A; 5 -; 6 -, 7 B; 8 B; 9 A; 10 D; 11 -; 12 A; 13 B; 14 B; 15 -;f A; 17 B; 18 C, 19 A; 20 A, 21 D; 22 A; 23 C; 24 A; 25 B; 26 C; 27 -; 28 F C; 30 A; 31 A. 32 C, 33 B; 34 C; 35 B; 36 -: 37 38 -. Lbo-D, mavo-D Nederlands (tekst) 1 C; 2 B; 3 C; 4 A; 5 6 7 B; 8 B; 9 A; 10 D; 11 B; 12 B; 13 C; 14 B; 1 16 A; 17 18 19 D, 20 A; 21 A; 22 C; 23 D; 24 A; 25 -; 26 27 -; 28 C; 30 -; 31 B; 32 C. 33 B; 34 A; 35 C; 36 A; 37 A; 38 D; 39 D. Leao-C, lhno-C, Ito-C Handelskennis 2 1 C; 2 B; 3 D; 4 D; 5 D; 6 B; 7 B; 8 B; 9 D; 10 C; 11 D; 12 D; 13 D; 14 t B; 16 C; 17 B, 18 C; 19 B; 20 D; 21 B; 22 C; 23 B; 24 D; 25 D; 26 D; 27 B; 29 A, 30 C; 31 B; 32 A; 33 A; 34 B; 35 C; 36 37 -; 38 -; 39 -; 40 -; I Lmo-C handelskennis 2 1 A; 2 D; 3 B; 4 A; 5 B; 6 B; 7 B; 8 -; 9 -; 10 C; 11 D; 12 -; 13 14 15 C; 17 C; 18 E; 19 C; 20 21 C; 22 B; 23 24 D; 25 D; 26 A; 27 B; 28 D; 2 30 D, 31 B; 32 B; 33 34 35 36 A; 37 C; 38 Ai 39 D; 40 B; 41 42 val ZAL Israt ie "V in !t af de 1 irtij,

Leidse Courant | 1990 | | pagina 4