Beenhakker rekent af met Oranje fabeltje sportuitslagen .onder loep Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! 1EI Ij ORT CekLwSommvt DINSDAG 15 MEI 1990 PAGINA 9 Ivanov helpt Giovannetti DYC Op het bergachtige terrein van de Sierra Madrilena, waar Ivan Ivanov vorig jaar opzichtig Delgado naar de eindzege van de Ronde van Span je loodste, toonde de Sovjetrus zich gisteren voor de vrijwel zekere toekomstige winnaar van de 45ste Vuelta, Marco Giovannetti, niet te beroerd hand- en spandiensten te verrichten. Tijdens de 21ste etappe, gewonnen door de Fransman Denis Roux, had Delgado op de vier eerste cols de ene aanval na dé andere geplaatst. De Italiaan weiger de echter te capituleren. Giovannetti werd keurig door Ivanov op sleeptouw genomen en bleef in de race. Robert van de Vin profiteerde gisteren het meest van de steile klim op tien kilometer van de aan komst van de zesde etappe van de Vredeskoers in het piepkleine Tsjechische dorp Slusovice. De gele trui bleef echter om de schouders van de Oostduit ser Bert Dietz, ondanks de zege van de Nederlan der. Negenjarige fan ernstig gewond BREDA Een negenjarige jongen uit Breda is zater dagavond ernstig gewond geraakt tijdens de rellen na afloop van de voetbalwed strijd NAC-Go Ahead Eagles. De jongen is pas gis teren in het ziekenhuis op genomen, waar bleek dat hij een scheurtje in zijn schedel had. De jongen maakte deel uit van een jeugdelftal van de Bredase voetbalclub TVC, dat vanwege het ei gen kampioenschap onder begeleiding van ouders en leiders een avondje NAC mocht bijwonen. Vader Lendl voorzitter tennisbond PRAAG Jiri Lendl, de vader van Ivan, is gekozen tot voorzit ter van de Tsjechoslowaakse tennisbond. De 65-jarige Lendl kreeg bij de stemming 118 van de in totaal 152 stemmen. Na zijn verkiezing verklaarde Jiri Lendl de benoeming te zien als erkenning van het vele werk dat hij jarenlang in Tsjechoslo- wakije heeft gedaan voor de tennissport en „als rehabilitatie van degenen die om verschil lende redenen tot nu toe niet aan deze sport hebben kunnen deelnemen". Darters winnen Europa Cup BILLUND Het Nederlands jeugd- team heeft beslag gelegd op de eerste plaats bij de eerste officiële Europese dartkampioenschappen voor jeugd spelers in Billund in Denemarken. Tijdens de individuele wedstrijden eindigde Peter van Tilborg uit Lei den op de eerste plaats. Samen met Vincent van de Voort uit Purmerend veroverde hij bovendien de eerste plaats bij de koppel wedstrijden. Mede dank zij het resultaat van de dames Fiona Vermaat uit Nieuw Vennep en Ilse Mennen uit Amsterdam, die tweede werden bij de koppelwedstrii- den, was het puntentotaal voldoende om de Europa Cup mee naar huis te nemen. Sport op tv VANDAAG Nederland 1, 17.55 uur: NCRV Sport op 1 Nederland 3, 23.15 uur Studio Sport België Frans, 21.20 uur: Docu mentaire over duivensport. TV 5, 21.00 uur: Sport BBC 1, 22.30 uur: Sportsnight met voetbal (Engeland-Dene- marken). BBC 2, 21.30 uur: Autosport. Eurosport, 18.00-01.30 uur: Sport. Super Channel, 20.00 uur: Ultra Sport. MORGEN Duitsland 1, 15.00 uur: Tennis. Eurosport, 10.00-18.00 uur: Sport. ZEIST Met het voor uitzicht van een pot met goudstukken aan het eind van de regenboog oftewel een bedrag van 150.000 gulden voor de wereldtitel voetbal is de Nederlands elftalgroep gisteren in Zeist daad werkelijk begonnen aan de voorbereiding op Ita lia '90. Volgens voorzitter Martin van Rooijen is al les wat de organisatie be treft nu in kannen en kruiken en kan er eigen lijk niets meer misgaan bij het veroveren van de wereldbeker. Volgens interim-coach Leo Been hakker kan er nog van alles scheef lopen. Zel den eerder waren er zo veel onzekerheden bij het begin van de aanloop naar een WK voetbal als nu. „Terwijl de verwach tingen hoger zijn gespan nen dan ooit", voegde Beenhakker er aan toe. Leo Beenhakker maakte gis teren op de eerste dag van sn tien dagen durende stage niet de meest ontspannen in druk van de wereld. En dat was te begrijpen. Want de opvolger van Thijs Libregts realiseert zich dat de tijd dringt en de problemen zich opstapelen. „Er is in het ver leden nog wel eens gezegd dat Nederland het beste pres teert als de omstandigheden het moeilijkst zijn", stelde Beenhakker. „Maar 'daar moeten we nu maar eens van af. Een gegeven is dat er nu sprake is van een aantal ge blesseerde en revaliderende spelers. Bovendien ontbreekt gedurende de gehele stage in Zeist het drietal spelers van AC Milan. Ik heb ze zelf vrij af gegeven om na de Europa Cupfinale van 23 mei een paar dagen uit te rusten. Ze behoeven zich pas op maan dag 28 mei vlak voor het ver trek naar Wenen bij de groep te voegen". Gisteren waren Marco van Basten, Ruud Gullit en Frank Rijkaard met de ande re 24 in de voorlopige selectie opgenomen spelers wel in Zeist aanwezig. Beenhakker zelf, vertelde hij, had coach Sacchi van AC Milan kunnen het trio permis sie te geven naar Nederland af te reizen onder de voor waarde dat ze in het begin van de avond weer terug zouden zijn in Milaan. De troika was niet op het KNVB-sportcentrum om de handen van ploegmaats te schudden. Hun aanwezigheid was vereist voor een com merciële fotosessie, waartoe het bos in Zeist bijna was om getoverd tot een jaarbeurster rein. De Oranje-groep moest met uiteenlopende zaken op de kiek om daarmee een groot deel zeker te stellen van de premie, waarover in middels overeenstemming is bereikt. Want ondernemend Nederland wil graag de boer op met het eigen produkt, ge sierd met de oranje leeuwen. Van Rooijen vindt de 150.000 gulden die de spelers voor een wereldtitel in het voor uitzicht gesteld hebben ge kregen overigens goed be taald „De achterban had aangegeven tot hoever we konden gaan. De spelers krij gen ongeveer 60 procent meer dan twee jaar geleden bij het EK". Van Rooijen gaf wel toe dat deze vergelijking enigszins mank gaat. Het toernooi was van een iets minder gehalte en duurde bovendien aanzienlijk korter. Leo Beenhakker, die gisteren zijn eerste training afwerkte met de mogelijk voor acht weken aan hem toegewezen spelers, was met dat uiterlij ke (en tegenwoordig om de Jan Masman rekent op maximaal 10.000 fans ZEIST Bestuurslid Jan Masman van de KNVB gaat ervan uit dat slechts tussen de 6000 en 10.000 Nederlandse suppor ters naar Italië zullen afreizen. Waarschijnlijk als één van de weinigen denkt hij dat hij bij het toernooi volstrekt overbodig zal zijn. De burgermeester van Assen heeft de post veiligheid in zijn portefeuille. Masman: „Ik baseer me op het grote Oranje-feest van twee jaar geleden in de Bondsrepubliek. Daar ging vrijwel niets mis". financien rond te breien noodzakelijke) vertoon nau welijks in zijn nopjes. De Ajax-coach, die zich tot doel heeft gesteld om volgende week donderdag bekend te maken wie de afvallers zul len zijn van de nu te ruime selectie, wil aan de slag. „Die groep is zo groot geworden door een aantal factoren", herhaalde Beenhakker nog maar eens. „Er zitten op zijn minst twee spelers bij, die ik het voordeel van de twijfel heb gegund. Wie dat zijn? Dat zeg ik niet. Ik heb geen zin om die twee een stempel of etiket op te plakken. Net zo min als ik wil uitleggen waarom ik die anderen heb geselecteerd. Het enige dat ik er over kan vertellen is dat de selectie tot stand is geko men na overleg met assistent Nol de Ruiter. Die had ten slotte de beste contacten in het buitenland en had ook de meeste spelers in eigen land het vaakst aan het werk ge zien. Het samenstellen van zo'n groep lokt altijd discus sie uit. Iedereen kan de eer ste achttien namen invullen. Maar het gaat om de rest. Ik weet wel dat ik niemand er van kan overtuigen, maar ik zeg hierbij dat ik de spelers heb geselecteerd zonder naar de naam van de club te kij- Hoofdmoten De medisch bezien onzekere gevallen in de nu samenge stelde spelersgroep en de mentale weerbaarheid van de spelers zijn de hoofdmoten waar Beenhakker zich vanaf gisteren mee bezig houdt. „Er is bij de meeste spelers spra ke geweest van een lang en slopend seizoen", vertélde de bondscoach. „Een aantal is al een weekje klaar, Ronald Koeman bijvoorbeeld, maar anderen, de Belgen en Gill- haus, speelden pas afgelopen weekeinde hun laatste wed strijd. Daar komen de de blessure-gevallen nog bij. Doel van de komende perio de van tien dagen, waarin een vijftal oefenwedstrijden worden gespeeld tegen ama teurclubs, is iedereen weer fit en in vorm te krijgen. Daar na, dus pas vanaf 28 mei, als de defitieve spelersgroep vaststaat, zal er worden ge sproken over concept en af spraken voor in het veld, zo als bij hoekschoppen en vrije trappen. Dat heeft nu nog weinig zin, omdat de spelers groep niet compleet en niet geheel fit is. Waar Beenhak ker al wel over wil praten zijn de resten oud zeer van de voorbije maanden, vooral bij PSV. „Ik zal de komende dagen met een groot aantal spelers daarover spreken. Ik wil vanaf nu wel iedereen recht in de ogen kunnen kij ken". Leo Beenhakker beseft dat de stage niet meer om het lijf kan hebben dan een veredel de trainings-sessie. Toch kan hij, meent-ie, de komende oe fenduels wel iets uitproberen. „Degenen, die ontbreken, de Milanezen, vormen de as van het team", doceert hij. „Dat betekent dat je aan de zijkan ten en in de defensie wel wat kunt experimenteren. Bij voorbeeld het linkerblok van de ploeg, dat biedt de kans om een paar spelers te probe ren. Maar het geheel kan er pas staan als iedereen er is". Langer bij elkaar Dat de tijd dringt en er in korte tijd nog veel moet ge beuren, heeft Leo Beenhak ker zijn spelersgroep gisteren proberen duidelijk te maken. „Andere landen zijn al langer bij elkaar. Wij moeten probe ren alles in minder tijd op de rails te krijgen. Daarbij gel den voor iedereen dezelfde normen. Als uitgangspunt dient dat iedereen fit moet zijn om op 12 juni tegen Egypte te kunnen spelen. Een hele wedstrijd wel te verstaan. Dat geldt dus ook voor Gullit. Ik weet wel dat Gullit na zijn hele wedstrijd van afgelopen weekeinde heel moe was. Een dag daar na ging het wel weer". Op de valreep zwaaide Leo Beenhakker Thijs Libregts nog enige lof toe. „Ik ben het weliswaar op een paar pun ten niet helemaal eens met het programma zoals dat nu vaststaat en al eerder was sa mengesteld", stelde hij. „Maar dat zijn details, die waren geregeld door mijn voorganger. Die er toch voor heeft gezorgd dat we hier zit ten. En dat mag ook wel eens worden gezegd". FRANK WERKMAN Veertien man begeleiding ZEIST De selectie van het Nederlands elftal wordt op weg naar Italië en tijdens het WK door veertien man bege leid. Vier coaches, vier leden van de medische staf, twee materiaalmannen, een voor lichter, een kok, een official en een elftalleider. Als coa ches gaan mee Leo Beenhak ker, Nol de Ruiter, Jan Rab en Pim Doesburg. De medi sche staf bestaat uit dokter Kessel, masseur De Haan en de fysiotherapeuten Van Tongeren en Ouderland. Piet Lagarde en Gerrit Steenber gen zorgen voor het materi aal. Carel Akemann is elftal leider en Ger Stolk persvoor lichter. Herman van de Hen gel gaat het eten verzorgen en Rinus Michels zal als offi cial bij Oranje aanwezig zijn. Duels tegen ARC en Rijnsburgse Boys ZEIST Het Nederlands elftal speelt de komende tien dagen ter voorbereiding op het WK een vijftal oefen wedstrijden tegen amateur verenigingen. Vanavond speelt Oranje aanvang 17.30 uur in Zeist tegen de plaatse lijke amateurselectie. Don derdag (19.30 uur) fungeert IJsselmeervogels in Spaken burg als gastheer. Zaterdag komt Beenhakker en zijn se lectie naar Rijnsburg, waar het om 14.30 uur aantreedt tegen Rijnsburgse Boys. Maandag is Oranje in Alphen aan den Rijn voor een duel tegen ARC. Aanvang is 19.30 uur. De trainingssessie wordt volgende week woensdag af gesloten met een wedstrijd tegen Quick 1890 in Amers foort, aanvang 17.00 uur. Oefenwedstrijd tegen Joegoslavië in gevaar ZAGREB De oefenwed strijd die het Nederlands elf tal op 3 juni in Zagreb tegen Joegoslavië zou spelen is op losse schroeven komen te staan na de rellen die zondag uitbraken tussen supporters van Rode Ster Belgrado en het plaatselijke Dinamo. Daarbij vielen 138 gewonden. Volgens een woordvoerder van de Joegoslavische voet balbond is het stadion waar ook de interland stond ge pland zwaar getroffen. Uru guay annuleerde gisteren de vriendschappelijke interland tegen Joegoslavië. Of de voor 30 mei geplande wedstrijd vanwege de rellen werd af gezegd, was onduidelijk. Björn Borg en Jannicke Bjorling in gelukkiger tijden. FOTO: ap Björn Borg krijgt 24 mille na laster STOCKHOLM Een Zweedse rechtbank heeft gisteren beslist dat het tijdschrift „Z" de tennisser Björn Borg 24.000 gulden schadevergoeding moet betalen wegens laster. Het tijdschrift had een interview gepubliceerd met Borgs voormalige vriendin Jannicke Bjorling, die beweerde dat hij cocaine gebruikt. De jury had opdracht gekregen de vraag te negeren of haar aantij ging klopte en alleen te beslissen of het tijdschrift deze ongefun deerde beschuldigingen had mogen publiceren. Het bedrag van 25.000 gulden dat werd toegekend, was overigens slechts een vijfde van wat Borg had geëist. Zege Timman na half jaar ROTTERDAM Na een dieet van louter remises en nederla gen heeft Jan Timman na een half jaar eindelijk weer eens het zoet van de overwinning geproefd. Hij versloeg gisteren Nigel Short en bracht daarmee zijn score in de Rotterdamse vierkamp op vijftig procent; nog altijd een vol punt achter op de onverslijtbare Viktor Kortsjnoi, die tegen Goerevitsj zij^tweede achtereenvolgende winstpartij binnenhaalde. Sportwereld Voetbal Peter Vermes be hoort tot de definitieve Ameri kaanse selectie voor de eind ronde van het wereldkampi oenschap voetbal. De 23-jarige aanvaller komt uit voor Vo- lendam. Voetbal Feyenoord heeft gisteren definitief overeen stemming bereikt met Henk Fraser. Met diens club Roda JC was de Rotterdamse club al tot een akkoord gekomen. De 23-jarige verdediger tekent een contract dat hem voor vier jaar aan Feyenoord bindt. Voetbal Schotland zal het tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in Italië moeten doen zonder Steve Nicol. De verdediger van Liverpool moet tenminste zes weken rust houden om te herstellen van een lies-opera tie, die hij afgelopen donder dag heeft ondergaan. In 1986 maakte Nicol, die 26 maal voor het Schotse elftal speelde, deel uit van het team van Schot land dat in Mexico uitkwam in de strijd om de wereldtitel. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt (woensdag aanvang 14.30 uur) luiden: le koers: 1 Eagle Tornado, 2. Euro Oldeson, 3. Dave K (6-9-8). 2e koers: 1 King's Lass, 2. Vagely Raaphorst, 3. Kentuckey (3-2-5). 3e koers: 1 Florida Gesture, 2. Dutch Import, 3. Excellent Fox (1-5-9). 4e koers: 1. My Mabel, 2. Ramanta, 3. Star Ride (6-2-4). 5e koers: 1 Expensive Meadow, 2. Express Up, 3. Daan S (3-2-1), 6e koers: 1. Betsie B, 2. Belinda W, 3. Angelique (9-7-4). 7e koers: 1 Donar Uithuizen. 2. Edi son R, 3. Dex Ruimzicht (4-12-5). 8e koers: 1. Dusty Star, 2. Dokie Zuydhoeve. 3. Carrera M (4-7-9) 9e koers: 1 Breeze, 2. Annemiek Ba ker, 3 Zingana du Bois (2-8-10). 10e koers: 1 Enjoy Buitenzorg, 2. Scurry Lobell, 3. Drieske M (3-2-8). Prijsvragen DEN HAAG De resultaten van de verschillende sport- prijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto 19: le prijs: geen prijs: 1 x ƒ300.000; 3e prijs: 49 x ƒ4.560,40; 4e prijs: 3.575 x ƒ62,50; 5e prijs 5 x ƒ10.000; 3e prijs: 29 x ƒ1.0 4c prijs: 252 x ƒ100,00; 5e prijs: 2.50: ƒ10,00. Toto 19: le prijs: geen winnaar; 2e. prijs: 5 x ƒ1 378,20; 3e prijs: 106 x ƒ162,50. Correctie Westduitse lotto: De juis te getallen zijn: 3-4-19-21- 29 - 41, reservegetal: 16 ld- Ik ben geen kleurrijk ie mand; de marathon heeft mijn leven kleur gegeven. Als k terugkijk naar mijn eigen jeugd, dan zou ik zonder de marathon gewoon één van die grijze muizen zijn geweest, van wie je zegt: „wie was dat wk alweer, o ja, die heeft nog bij me op school gezeten". Ik heb nooit geambieerd een op vallende persoonlijkheid te zijn. Ook in het lopen niet. In onze opvoeding was beschei denheid een deugd en dat heeft er bij mij altijd ingeze ten". Marathonloper Gerard Nij- hoer in de Volkskrant Jk weet dat de hele wereld ons niet als een serieuze kan didaat beschouwt en dat laat 'k maar zo. Ik ken de kracht van ons team en weet dat we met elk ander land kun-, non meten. Laat anderen maar denken dat we niet zo sterk zijn. Dat werkt alleen maar in ons voordeel. Wat Jeff - onze kansen betreft heb ik weinig zin me aan een prog nose te wagen. Ga er in elk geval maar van uit dat we iets zullen laten zien. Ik verwacht dat het objectieve publiek door de gebeurtenissen in ons land op onze hand zal zijn. Dat is een groot voordeel. Dat hebben we in het verleden niet eerder meegemaakt". De Roemeense bondscoach Emeric Jeney in Voetbal In ternational „Ik kan mij nauwelijks voor stellen dat ik mij vroeger zo druk om het hockey heb ge maakt. Samen met Sophie von Weiier en Marjolein Bol huis speel ik nog in het derde van Amsterdam en als de bal rolt, ben ik wéér vreselijk fa natiek, maar buiten de lijnen heb ik tot in het extreme le ren relativeren. Ik ben daar niet trots op, het gebeurt ge- 'woon. Voor de NCRV moest ik voetballers en hockeyers bellen als ze door hun enkel waren gegaan. De luisteraars willen die informatie en dus is het nuttig, maar het is mij steeds meer tegen gaan staan. Eerlijk gezegd interesseert zo'n enkel mij geen bal". Voormalig hockey-interna tional Lisette Stevens in de Telegraaf Gerard Nijboer FOTO: SP „Ik heb altijd gedacht: als ik de top bereik, word ik geluk kig. Maar toen ik die medail les had heb ik ze vervloekt. Het enige wat ik er aan heb overgehouden was een kater. De weg naar de top is hoe dan ook het leukst. Zodra je er bent, blijf je steeds op hetzelf de niveau staan. Ik heb wat dat betreft mijn portie wel ge had en wil nu alleen nog maar genieten". Schaatsster Yvonne van Gennip in Trouw „Ik ben al jaren verslaafd aan cricket. Als we het op school niet konden spelen, ging ik altijd razendsnel naar huis om een paar vrienden op te snor ren en dan speelden we er gens op een veldje. M'n ou ders hebben er altijd achter gestaan en hebben me enorm gestimuleerd. Cricket zat in ons bloed. Dat ik nu bij So merset kan spelen is natuur lijk een fantastisch avontuur. Ik moet nog een hoop leren. M'n techniek is nog lang niet wat het wezen moet". De Nederlandse cricketspe ler Roland Lefebvre in The Sunday Times „Ik heb mijn spullen ingele verd na de laatste wedstrijd en ze zien mij daar nooit meer terug. Bestuursleden heb ik bijna aan hun stropdas over tafel getrokken, zo kwaad. De supporters gunnen me een transfer, maar het bestuur niet. Het Haarlems Dagblad wil maar steeds weten wat er aan de hand is. Ik heb maar één ding gezegd: ik vind dat ik niet helemaal correct ben behandeld. Verder niks, want ik heb een hekel aan ruzies via de pers. Maar ik zou met gemak een paar mensen bij Haarlem met de grond gelijk hebben kunnen maken". Doelman Edward Metgod van Haarlem in Voetbal In ternational „Alle vakantieverloven zijn tijdens het WK voetbal inge trokken van de duizend man- Edward Metgod schappen politie die ik tot mijn beschikking heb. Daar zitten ook vrouwelijke agen ten bij, want de ervaring leert, dat de mensen voor een vrouw veel meer respect heb ben. In de stad Palermo zelf zal in samenwerking met mi litaire eenheden veel worden gepatrouilleerd! Mocht jullie koningin besluiten om bij voorbeeld hier te komen, dan kan ze bij wijze van spreken ook in Palermo rustig over straat zonder lastig gevallen te worden, alleen maar bij met zoveel belangstelling". Prefect Mario Iovine van Palermo in de Telegraaf BOKSEN Boxam-toernooi in Spanje Lichtgewicht: Santana (Ned) wint door k.o. 2e ronde van Jahin (Joe), zwaarweltergewicht: Weurlnk (Ned) wint door opgave derde ronde van Lopez (Por). DAMMEN Brinktoemooi in Zwolle 3e ronde:groep A: Goloebjeva (Sov)- Valneris (Sov) 1-1, Rlgterink (Ned)- Koeperman (VSt) 1-1, Wanders (Ned)- Galperin (Isr) 0-2. stand: Galperin, Goloebjeva. Koeperman en Valneris allen 4 pnt. Groep B: Karmi (lsr)-Wa- toetin (Sov) 0-2, Van der Wal (Ned)- Koyfman (Isr) 0-2, Autar (Sur)-Schou- ten (Ned) 2-0. stand: 1. Autar 5 pnt. 2/3. Koyman en Watoetln beiden 4 pnt. HONKBAL American League: Toronto Blue Jays- Detroit Tigers 6-3, Minnesota WTwins-Milwaukee Brewers 8-6, Chi cago White Sox-Kansas City Royals 4-3. California Angels-Boston Red Sox 8-4, Baltimore Orioles-Oaklands Athletics 4-1, Seattle Mariners-New York Yankees 10-5, Cleveland Indi ans-Texas Rangers 4-1. Stand: East division: 1. Milwaukee Brewers 17-11, 2. Toronto Blue Jays 19-13, 3. Boston Red Sox 17-13, 4. Cleveland Indians 16-15, 5. Baltimore Orioles 14-17, 6. New York Yankees 12-17, 7. Detroit Tigers 11-21 West division: 1. Oakland Athletics 22-8, 2. Chicago White Sox 17-10, 3. Minnesota Twins 16r14, 4. Texas Rangers 15-15, 5. Seattle Mariners 15-18, 6. California Angels 12-20, 7. Kansas City Royals 10-20 National league: Philadelphia Phillies- San Francisco Giants 4-1. Atlanta Braves-St. Louis Cardinals 3-1, Cin cinnati Reds-Chicago Cubs 13-9, Montreal Expos-San Diego Padres 15-0, Pittsburgh Pirates-Houston Astros 5-1, New York Mets-Los An geles Dodgers uitgesteld (regen). Stand: East division: 1. Pittsburgh Pi rates 22-9, 2. Philadelphia Phillies 17- 13, 3. Montreal Expos 18-14, 4. New York Mets 16-14, 5. Chicago Cubs 14-16, 6. St. Louis Cardinals 13-18 West divison: 1. Cincinnati Reds 21-7, 2. San Diego Padres 15-16, 3. Los Angeles Dodgers 14-17, 4. Houston AStros 12-19, 5. San Francisco Gi ants 11-20, 6. Atlanta Braves 9-19 GEWICHTHEFFEN EK in Aalborg (Denemarken) Klasse tot 52 kg: 1. Ivanov (Bui) 265 kg (stoten 150. trekken 115 kg), 2. Ci- harean (Roe) 247,5 (132,5+115), 3. Gutowski (Tsj) 237,5 (132,5+105), 4 Muttu (Tur) 230.0 (127,5+102,5), 5. Haxhiysens (Alb) 227,5 (130+97,5). SCHAKEN Grootmeeatervierkamp in Rotter- 4e ronde: Timman (Ned)-Short (GBr) 1-0, Kortsjnoi (Zwi)-Goerevitsj (Sov) 1-0. Stand: 1. Kortsjnoi 3 pnt, 2/3. Goerevitsj en Timman beiden 2 pnt. 4. Short 1 pnt. TENNIS Internationale Weatduitae kampi oenschappen damea in Berlijn 1e ronde: Jagerman (Ned)-Tarabinl (Arg) 30-0 opgegeven door Tarabini Joegoslavië, haren 1e ronde: Azar (Arg>-Dogger (Ned) 6- 2 6-3. WIELRENNEN Ronde van Spanje 21ste etappe Collado Villalba-Dyc: 1. Roux (Fra) 186,6 km in 5.09.28 (gem. 36,570 km/uur), 2. Ampler (DDR) op 0.04, 3. Echave (Spa). 4. Delgado (Spa). 5. Fuerte (Spa). 6 Giovannetti (Ita). 7. Ivanov (Sov), 8 Parra (Col), 9 Mejia (Col), 10. Francisco Rodriguez (Col), 11. Luis Herrera (Col). 12. Wil- ches (Col) allen zelfde tijd als Ampler. 13. Rondon (Col) 1.56. 14. Ruiz-Cabe- stany (Spa), 15. Rominger (Zwl), 16. Camargo (Col), 17. Alvaro Sierra (Col), 18. Jaramillo (Col). 19. Farfan (Col), 20. Laguia (Spa) allen zelfde tijd als Rondon, Nederlanders: 70. Suy- kerbuyk 19.29, 123. Jakobs 27.22, 125. Nijboer, 126. Van den Akker, 127. Hoondert, 128. Vos, 129. Wij- nands allen zelfde tijd als Jakobs. Klassement: 1. Giovannetti 89.52.16, 2. Delgado 1.28, 3. Fuerte 1.48, 4. Rulz-Cabestany 2.16, 5. Parra 3.07, 6. Echave 3.52, 7. Indurain (Spa) 6.22, 8. Ivanov 6.48, 9 Ampler 7.15, 10. Roux 7.56, 11. Farfan 8.27. 12. Luis Herrera 9.07, 13. Jaramillo 10.38, 14. Gaston (Spa) 11.15, 15. Francisco Rodriguez 11.40, 16. Rominger 13.33, 17. Mejia 16.52. 18 Montoya (Spa^ 17.45, 19. Alvaro Sierra (Col) 18.41, 20. Laguia 19.44. Nederlanders: 64 Suykerbuyk 1.22.35. 110. Van den Akker 2.29.08, 114. Jakobs 2.33.29, 119. Nijboer 2.41.26, 122 Wijnands 2.47.32, 126. Hoondert 2.54.30, 128 Vos 2.57.48 Vredeakoera 6e etappe. Jlhlava-Slusovlce: 1. Van de Vin (Ned) de 206 km in 5.12,48, 2. Strazzer (Ita) op 0.05, 3. Maggionl (Ita) op 0,10, 4. Matwew (BrD) op 0,15, 5. Svoroda (Tsj) op 0,45, 6. Ver leden (Bel), 7. Artunghi (Ita), 8. Dletz (DDR). 9 Boden (DDR), 10. Mickie- wicz (Pol) allen In dezelfde tijd als Svoroda. Algemeen klassement: 1 Dietz (DDR) 27.20,25. 2. Svorada (Tsj) op 0,02, 3. Boden (DDR) op 0,29, 4. Padmos (Tsj) op 0,42, 5. Van Veenendaal (Ned) op 0,47, 6. Chlgnoll (Fra) op 0,52, 7 Mackowskl (Pol) op 0,53, 8. Rich (BrD) z.t., 9 De Clercq (Bel) op 1,00, 10. Rein (DDR) op 1,08

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9