Werkgroep maakt plan jestri jding overlast n centrum Noordwijk iedrijven hebben weinig interesse voor dagverblijf Romeinen bij nieuwe weg IÉ Voorbijgangers opgeschrikt door overval op bank in Sassenheim Tevredenheid over werven van Amsterdammers voor bollenbedrijven lG,N'[ÉÏDEN OMGEVING CfiidócSoutant DINSDAG 15 MEI 1990 PAGINA 15 3e agi ide d r", de xperiment in Postwijk ter strijding van hondepoep iENHEIM De gemeente Sassenheim gaat de vervuiling van /ijk door hondepoep te lijf. Bij wijze van experiment worden wijk zakjes en schepjes beschikbaar gesteld aan hondenbezit- js en worden speciale hondpoepafvalbakken geplaatst. De ge- irstraat «nte heeft besloten de proef te beperken tot Postwijk omdat uit cash derzoek is gebleken dat die wijk de meeste last van hondepoep i Co (a eft. Relatief veel plantsoenen en groenstroken in Postwijk zijn A ll: ir de uitwerpselen van de trouwe viervoeters vervuild. Het aan- e'maMi ikehjk plan in alle straten in Sassenheim een hondepoepbak te 15, 21." atsen en alle hondebezitters van schepjes en zakjes te voorzien, Ci'neMj rdt nog niet uitgevoerd. De kosten die deze operatie met zich (al); ebrengt, wordpn als onaanvaarbaar gezien. De aanleg van een ndentoilet verdient volgens burgemeester en wethouders om hy- itionsvw nische redenen eveneens geen aanbeveling. De proef in Post- y» ai), jk houdt in dat circa vijftien metalen, brand- en vandalismebe- ndige bakken worden geplaatst. Deze kosten in totaal ongeveer Rom«oo gulden. Het legen kost de gemeente ruim 9.000 gulden per r. De commissie milieu en openbare werken stemde gisteravond il\iv t het voorstel in. Medaille voor voorzitter Sportraad OEGSTGEEST A. van Ingen Schenau heeft gisteren na twintig jaar afscheid genomen van de sportraad. Hij was daarvan de afgelopen vijftien jaar voorzitter. Bij zijn afscheid kreeg hij de ere medaille van de gemeente Oegstgeest. Zijn opvol ger is de voormalige wethouder van financiën P. van Veen. Van Ingen Schenau werd tijdens een buitengewone vergadering in de kantine van ASC toegesproken door wethouder J. van der Reijden. Die prees de aftredende voorzitter als ie mand die zich in vele jaren te Oegstgeest niet al leen voor het zwemmen, maar voor alle sporten verdienstelijk heeft gemaakt. Van Ingen Schenau toonde zich zeer verrast over de onderscheiding die hem ten deel viel. Hij kreeg overigens alleen de oorkonde, omdat de medaille nog moet wor den aangemaakt. Hij blikte in zijn toespraak te rug op een rijk zwemverleden en herinnerde zich dat zijn grootvader de initiatiefnemer is geweest voor de zwemvereniging AZ'86. Auto met kappers spullen gestolen LEIDERDORP Een auto vol kap persbenodigdhe den is in de nacht van zondag op maandag gestolen aan de Laan van Ouderzorg. Het voertuig stond voor winkelcen trum Santhorst. In de auto zaten arti kelen als droog- kappen en föhns. Protestbijeenkomst wijkverpleegkundigen NOORDWIJK/REGIO Wijkver- pleegkundigen uit de regio tussen Hille- gom en Wassenaar komen donderdag vanaf half vijf bijeen in Noordwijk. De bijeenkomst is georganiseerd uit onvre de over de cao voor de werkers in deze sector. Vanaf half vijf verzamelen de verpleegkundigen zich in het kruisge- bouw aan de Van Panhuysstraat. Na mens de Nederlandse Maatschappij van Verpleegkundigen en Verzorgenden (NMV) en de Verpleegkundigen en Ver zorgenden in Opstand (VIO) voeren en kele mensen het woord. De voor de ge legenheid in zwarte outfit gestoken wijkverpleegkundigen zullen voorts door middel van spandoeken hun onge noegen kenbaar maken. Maaltijdendienst voor ouderen in Noordwijk sterk uitgebreid NOORDWIJK Noordwijkse ouderen kunnen met ingang van vandaag elke werkdag ergens in Noordwijk een maaltijd krijgen. Voorheen konden de ouderen alleen op donderdag in de Van den Berghstichting terecht. Het project Open Tafel is nu uitgebreid op aandringen van de ouderenbon den. Op maandag wordt in het Trefpunt een maal tijd geserveerd, op dinsdag en woensdag in Huize Sint Jeroen, op donderdag in de Van den Berg hstichting en op vrijdag weer in Sint Jeroen. De maaltijden beginnen in Jeroen om half één in het Trefpunt en Van den Bergstichting om kwart over twaalf. De kosten bedragen ƒ6,65 per keer. Wie wil deelnemen aan de maaltijden moet zich aanmelden op telefoonnummer 10975. Ook kan men zich op geven bij de maaltijdendienst. Voor maandag bij mevrouw Barmentlo (100987 of 13016) en donder dag bij mevrouw Van Es (14253 of 13016). Paardenmarkt in Rijnsburg RIJNSBURG De jaarlijkse paarden markt wordt morgen in Rijnsburg gehou den. Vanaf half 10 staan de paarden en pony's langs de Vliet (ZZ), terwijl aan de andere kant van de Vliet de braderie is opgesteld. Voor de kinderen is er kermis achter het Hoftuin- plein. Om 16.30 uur geeft de jazzafdeling van DWS een de monstratie op het Burgemeester Koom- ansplein. .ON 2: 14.00, Dead 19.00, 21.5 56756): 14.00, )ORDWIJK Een rkgroep met daarin 20 rtegenwoordigers van chting Promotie Noord- 1 k/VVV, gemeente, po en de horeca gaat •J i plan voorbereiden om overlast in het uit- inscentrum van Noord- te bestrijden. 14.00, i°(Hen' ODI 18.45, Einstei 4.00. Tf 4: Aiwa ruDio 15, 21, Mount How to t gettin 3; Rui 21.4 19.30, nieuwe raadscommissie ■isme besprak dat idee gis- Eén van de al geda- suggestie is een verlenging y)ORD WIJKERHOUT Bedrijven hebben tot toe weinig belangstel- getoond voor plaatsen het kinderdagverblijf in september wordt pend in Noordwijker- van het „afhelpkwartier" in de cafés en discotheken tot een half uur. Volgens wethouder P. Barnhorn betekent dat ab soluut geen verruiming van de sluitingstijden. Bestaande af spraken worden ook doorge licht. „De afspraken over licht aan, muziek uit en tap dicht blijven vooralsnog onverkort van kracht", aldus Barnhoorn. Het blijft echter mogelijk dat verruiming van de sluitingstij den onderdeel wordt van het pakket maatregelen om de overlast te bestrijden. Zo gaat de werkgroep onder andere een onderzoek doen naar naar het beleid op dit terrein in de regio. Ook worden experimen ten elders om overlast te be strijden onderzocht. Daarnaast wordt gedacht aan voorlich ting aan het publiek, het ont wikkelen van een alcoholmati- gingsbeleid en sancties op het niet-naleven van voorschrif ten. Over de praktische han teerbaarheid van afspraken wordt overlegd met justitie. J. van Eijken (VVD) had kriti sche opmerkingen over de op dracht aan de werkgroep. Hij vond het niet juist om de in woners van Noordwijk te laten opdraaien voor de kosten van het avondtoerisme. Hij stelde verder dat een verruiming van de sluitingstijden niet leidt tot een geringer aantal bar- dancings. A. Ouwehand (Groen Links) verzet zich niet tegen de vorming van de werkgroep, maar had wel kri tiek op de inmiddels gespuide ideeën die volgens hem van vaagheden aan elkaar hangen. Barnhoorn wees er op dat het aantal bar-dancings in de bad plaats afneemt. Ook worden bedrijven verplaatst uit de woongebieden. deelde E. Jellema van de gemeentelijke afdeling welzijn gisteravond mee in een verga dering van de commissie wel zijn. Het dagverblijf gaat van start in twee noodlokalen bij de Regenboogschool. Er kun nen maximaal zeventien kin deren terecht Uitgegaan wordt van een gemiddelde ou derbijdrage van 350 gulden per maand. De bijdragen kunnen variëren van 40 tot meer dan 700 gulden, afhankelijk van het totale inkomen van een gezin. De gemeentelijke subsi die bedraagt 92.000 gulden. De plaatsing van kinderen wordt bepaald in volgorde van aan melding. Aanmelden kan bij de secretaresse van de stich ting via telefoonnummer 02523-77585. College Katwijk kiest voor verlengen Laan van Nieuw Zuid KATWIJK Het college van burgemeester en wethouders in Katwijk stelt de gemeente raad voor om als beleidsuit gangspunt voor het wegennet te kiezen voor de zogenaamde lange variant van de Laan van Nieuw Zuid. Hierdoor wordt de S4 verbonden met de Sportlaan. Het college volgt het advies van het bureau Hofstra dat onderzoek deed naar de effecten van de Laan van Nieuw Zuid op het wegen net in Katwijk. VALKENBURG Ro meinse schildwachten hielden, gisteren de wacht aan de rand van de vlieg basis Valkenburg. Ze be waakten er het kunstwerk bij de Ir. G. Tjalmaweg, de nieuwe provinciale weg S4, in afwachting van de opening door gedepu teerde T. Jansen en de burgemeesters Montfrans van Katwijk en Sinke van Valkenburg. Daarvoor hadden zich 250 genodig den verzameld. Het kunstwerk bij de start baan van Valkenburg bevat de weergave van een Romeinse weg die wordt doorkruist door de S4. Gedeputeerde Jansen verrichte de uiteindelijke ope ning door met een zwaard het over de weg gespannen lint door te hakken. Tijdens die plechtigheid vloog een Orion van de marine een aantal ke ren laag over. Burgemeester Sinke wees bij de opening op de betekenis van de weg voor Valkenburg. Nu rijden er nog dagelijks 1500 auto's door de Hoofdstraat, dat aantal zal naar verwachting drastisch afnemen. Ook voor de buurgemeenten is de weg belangrijk. Over een jaar moet de weg ook enig soelaas gaan bieden voor de verkeerspro blemen bij de Haagsche Schouw in Leiden. Burgemeester Van Montfrans Gedeputeerde Jansen in gezel schap van Romeinse soldaten bij de opening van de S4. foto: henk van den ende noemde de openstelling een opluchting voor Katwijk. Zij keek daarbij met een schuin oog naar Wassenaars burge meester, die wel eens deed voelen veel overlast te hebben van verkeer uit Katwijk. Gedeputeerde Jansen wees erop dat vorig jaar dat Zuid- Holland vorig jaar dagelijks onder 40 kilometer file zucht te. Dit jaar is dat al 70 kilome ter geworden. Hij vond in dat verband de honderd miljoen voor de nieuwe weg goed be steed. li :hetsontwerp agnifiosi ied ontvangen. S. g 13.00 RMIN( pverlerr1- 19.30 u 19.00 Sprf het St 14.00- 16.45-17 10.00-11 hart be bezoek >0.30 ie>SE De commissie van ie derwijs en Culturele Zaken Lisse heeft gisteravond ZIEKE irwegend positief geoor- °"a ld over de schets van het _t,uwe pand voor jongeren- senhuis itrum Magnifiosi. Een jaar ~:<|eden brandde het centrum de Ruishornlaan af. Met herbouw is 1,25 miljoen Lefden gemoeid. Het voorlig- le ontwerp is vervaardigd het architectenbureau :man en Klinkhamer te nieuwe gebouw omvat 570 1-89630 rkante meter, tegenover de il la^stvierkante meter van het ^NHUIZ rmaliSe gebouw. Het wordt "oekuur steen opgetroken. Er zijn r irzieningen getroffen om de >ra uidsoverlast te beperken, raad krijgt volgende and finitief voorstel. ezwaar tegen i™ iuw berging Hl De Ark 11.15-1 an i5.0(pORDWIJK De bouw een berging bij Evange- ö'oO-lfl Ontmoetingscentrum ..De jk" aan het Picképlein in ordwijk stuit op bezwaren de buurt. Tijdens een floor ing bleek gisteren dat irtbewoners vrezen dat er er van dergelijke bouwsels T.00-1 rrrijzen. Zij verlangen van te k|a! t bestuur van het ontmoe- "400-1 Sscentrum de toezegging, dit de laatste aanvraag is. lordvoerders van de omwo elden voerden aan, dat ten idering ijhoeve van De Ark reeds erdermalen van de voor- iriften is afgeweken. J. van zijn de iks 14.11'in verklaarde namens het vondbe 18.00-' ig: voor ogelijk. oorlopei i kan de •e» ditingsbestuur in De Ark te i geplaatst om het evangeli- p8lewerk te doen en dat hij afdoor niet die toezegging i: wanne n doen. Ida andidaat SUS Mneopaat trekt a,sia ch terug oofd"V WIJK De enige over- ;inderen bleven kandidaat voor de en neu cature van homeopathisch '9j30. 0 lisarts heeft om persoonlijke lil 'enen zÜn kandidatuur in- „n trokken. Het college van B W wil de vacture toch in- Uen. Het overlegt op korte ,mijn met de vestigingscom- am issie over de verdere proce- Tat,re Het s de afgelopen Maanden niet gelukt om ge bikte kandidaten te vinden. een groene auto stappen en met een noodgang in de richting van de firma Vliem rijden. Of het mannen of vrouwen waren kon ik in de gauwig heid niet zien". Evenmin heeft de Sassenheimse vast kunnen stellen of de overvallers wa pens bij zich droegen. Een tweede voorbijgangster, een ongeveer 30-jarige vrouw met een kleuter in een wandelwa gentje, danig onder de indruk was van het gebeurde, beves tigt dit relaas. „De auto stond niet geparkeerd in de daar voor bestemde vakken maar gewoon op de rijweg". Ver schillende overburen, die van uit hun huizen goed zicht heb ben op het gebouw bleken niets van het voorval gemerkt te hebben. „Zelfs als je met je neus voor de deur van die bank staat heb je nog niets in de gaten als die berovers ge woon naar binnen gaan", al dus een overbuurvrouw. ABN-directeur P. van der Weijden: „Ze hebben wel geld mee genomen, maar veel kan het niet zijn". De directeur, die tijdens de overval in zijn kan toor zat stelt dat er geen ge weld is gebruikt. „Veel kan ik er echter niet over zeggen, omdat ik er niet bij was, wel weet ik dat het erg snel is ge- KLANDIZIE LOOPT TERUG Winkeliers verwachten parkeerproblemen door komst ouderensocieteit NOORDWIJK „We zijn beslist niet tegen de bouw van bejaardenwoningen op het braakliggende ter rein aan de Sint Jeroens- weg, maar vinden de ge plande sociëteit te groot schalig." Dat verklaarde P. de Haas gisteravond namens Jemo-winkeliers op de gisteravond gehou den hoorzitting van de Noordwijkse commissie ruimtelijke ordening. De ondernemers vrezen met name parkeerproblemen. Weliswaar is het in het bouwplan voor de 20 bejaar denwoningen op het voor malige schoolterrein reke ning gehouden met parkeer gelegenheid voor de bewo ners, maar niet voor de be zoekers van de sociëteit. De winkeliers verwachten toe nemende onveiligheid en te ruglopen van klandizie, om dat bezoekers van het win kelgebied hun auto's niet kwijt kunnen. Op vragen van de commis sieleden zei De Haas dat er in de directe omgeving wel een alternatief is. Volgens hem kan de sociëteit beter worden gebouwd op het ter rein van de oude Wilhelmi- naschool aan de Wilhelmina- straat. Dat terrein kan vol gens hem ook worden ge bruikt als parkeergelegen heid. Hij verraste de commis sieleden met de opmerking dat de winkeliers bereid zijn financieel bij te dragen aan een oplossing. De Haas benadrukte dat de bereikbaarheid van de be drijven aan de Molenstraat- Sint Jeroensweg zijn grootste zorg was. Op een vraag van E. Zand wijk-van Hage (CDA) deelde De Haas nog mede, dat al eens is bekeken wat een par keergarage kost. Maar zo'n voorziening was niet haal baar. gaan". Het feit dat het ABN-fi- liaal voor de tweede keer in 10 maanden beroofd werd op 17 juli 1989 was dat eveneens het geval kan Van der Weijden niet verklaren. „Deze bank is net zo goed beveiligd als iedere andere bank". De cliënten van de ABN-bank bleken zeer laconiek toen ze de deuren van de bank geslo ten vonden. „Een overval weer zeker", die opmerking werd veelvuldig gehoord alvo rens men onverrichterzake huiswaarts keerde. De rijkspolitie van Sassenheim verzoekt eventuele verdere getuigen zich te melden via 02522-12048. Zilveren jubileum dominee Vollebregt SASSENHEIM Dominee G.Th. van de hervormde kerk in Sassenheim viert morgen zijn zilveren jubileum. Dan is het 25 jaar geleden dat de her vormde predikant werd beves tigd in zijn eerste gemeente, Giessen-Nieuwkerk. Daarna was hij van 1970 tot '76 her vormde predikant in Renkum en van '76 tot juni '88 verbon den aan de hervormde kerk van Zwolle. Op 19 juni '88 werd hij bevestigd in Sassen heim. Zaterdag 19 mei er gele genheid om ds. Vollebregt en zijn familie geluk te wensen tijdens een receptie in Het Oude Koningshuys, 's avonds van half vijf tot half zeven. Noordwijker rijdt door in auto zonder voorkant LISSE Een 20-jarige dron ken Noordwijker heeft van ochtend om half vijf met een zwaar gehavende auto het tra ject Lisse-Noordwijk afgelegd. De man reed in Lisse op de kruising Keukenhofdreef- Westelijke Randweg met hoge snelheid de Westelijke Randweg op. De auto draaide een paar keer om zijn as en kwam op zijn zijkant tegen een verkeerspaal tot stilstand. Door de aanrijding verloor de wagen de voorruit en een groot gedeelte van de voor kant. De politie Lisse kon hem later van zijn bed laten lichten omdat de kentekenplaat werd gevonden. Kritiek PvdA op hoge tarieven voor zwembad NOORDWIJKERHOUT De tarieven voor het nieuwe zwembad bij De Schelft in Noordwijkerhout zijn redelijk. Dat vindt de commissie Wel zijn. Wel vindt de commissie dat indien mogelijk de hogere huur voor de zwemvereniging stapsgewijs moet worden inge voerd. Alleen de PvdA had kritiek. B. de Haas vond de ta rieven wel erg fors verhoogd. De prijs" van een kaartje van 3,75 gulden is meer dan een gulden hoger dan voor het oude Kokkerbad. Hij kon daar uiteindelijk wel mee instem men. De Haas had ook kritiek op de verhoging van de huur voor de zwemclub met 80 pro cent. De vereniging had een brief geschreven aan de raad dat de contributie van de 150 leden daardoor omhoog moet met 3,50 gulden per maand. Gevreesd wordt dat dit tot te rugloop van het ledental leidt. De prijzen gaan in na de ope ning van het bad half juli. 75 CONTRACTEN GESLOTEN AMSTERDAM BOLLEN STREEK De wervings actie onder Amsterdamse werkelozen voor een tij delijke baan in de bloem bollensector heeft tot nu toe 75 arbeidscontracten opgeleverd. J. Vlaar, ad junct-directeur van het Arbeidsbureau in Amster dam, vindt dit een rede lijk resultaat. Deze week wordt de actie voortgezet. Amsterdamse werklozen die voor een tijdelijke baan in de bollen kiezen, krijgen daar voor een extra beloning. Er is een zogeheten bindingspremie van 350 gulden per maand, tot een maximum van 2100 gul den en voor gratis vervoer tus sen Amsterdam en de Bollen streek wordt gezorgd. Boven dien krijgen de werkzoeken den die in de bollen aan de slag gaan daarna een voor keursbehandeling van het ar beidsbureau bij het zoeken van een baan. Afgelopen weekeinde is de eerste wervingsactie gehou den. Honderdvijftig mensen toonden belangstelling, de helft onderdtekende een con tract. Vooral de in het vooruit zicht gestelde voorkeursbe handeling na afloop van het bollenseizoen is volgens ad junct-directeur Vlaar van het arbeidsbureau in de hoofdstad de reden dat belangstellenden zich inschreven. „We hebben mensen van uiteenlopende leeftijden en met allerlei ach tergronden gecontracteerd", aldus Vlaar. Deze week wordt de actie voortgezet. Dit gebeurt met name vrijdag en zaterdag in de RAI, waar een scholingsmarkt wordt gehouden die gegaran deerd 15.000 bezoekers trekt. „Ik verwacht dat we daar vol doende mensen kunnen in schrijven om aan de vraag die ons vanuit de Bollenstreek heeft bereikt, 450 vakatures, te kunnen voldoen", aldus Vlaar. Dat er in de hele bloembollen sector behoefte is aan wel 10.000 tijdelijke arbeidskrach ten, zoals de directeur C. a der Zwet van het Lissese ar beidsbureau onlangs verklaar de, daarvan is Vlaar niets ge bleken. „Als er zoveel vakatu res zijn dan moeten die na tuurlijk wel aangemeld wor den. Ik kan moeilijk mensen gaan werven voor banen waarvan men alleen maar zegt dat ze er zijn, maar die offi cieel niet boven tafel komen. Een bedrijf dat zijn vakatures niet meldt, verspeelt dan ook wat mij betreft het recht staks buitenlanders in dienst te ne- (Vervolg van voorpagina) SASSENHEIM —„Ze ge loven het thuis nooit als ik het vertel". De 55-jari- ge mevrouw A. Scheltens, die gistermiddag voor een boodschapje naar het dorpscentrum fietste werd getuige van de overval op de ABN-vestiging aan de Wilhelminalaan in Sas senheim. Nauwelijks be komen van de schrik ver telt ze: „Ik zag twee men sen met bivakmutsen op uit het gebouw komen, in Inzamelingsactie chemisch afval De nieuwe Noordwijkse wethouder van milieu V Salman, gaf gisteren voor het gemeentehuis het startsein voor een inzamelingsactie van klein chemisch afval. Het afval wordt deze week huis- aan-huis opgehaald met een chemokar. De wet houder deponeerde een zak met afval afkomstig uit de gemeentelijke huisdrukkerij in de contai ner op de chemokar. Volgens milieu-ambtena ren werd gisteren al behoorlijk veel chemisch afval ingezameld. Morgen rijdt de ophaalwagen door Noordwijk aan Zee. Donderdag zijn de wij ken Beeklaankwartier, Vinkeveld, Duinpark, Middengebied Noord en Zuid aan de beurt. Op vrijdag wordt chemisch afval opgehaald in Boe- renburg en de Grashoek. foto: henk van den ende Miljoenste ton afval bij overslagstation VOORHOUT/REGIO Bij het overlaadstation van het vuilafvoerbedrijf Duin- en Bollenstreek aan de 's Graven- damseweg in Voorhout is van middag de miljoenste ton afval aangeboden. Een vracht vuil nis uit Lisse vormde vanmid dag de mijlpaal voor het VAM-station.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15