Ruud Hesp ziet invloed Ajax bij keuze Menzo tv :JUR VAN DE WAARHEID NADERT VOOR GIOVANNETTI Overtuigende zege voor Regilio Tuur m Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! EI 199. IPORT CeidaeSoiucwit DINSDAG 8 MEI 1990 PAGINA 9 ONI SCHUMACHER OP DE UIST MET PLOEGGENOOT TANBOEL Met een zonnebril verborg Toni humacher gisteren een wond boven zijn wenk- auw. Het pijnlijke gevolg van een vechtpartij et een ploeggenoot van Fenerbahce. De voorma- e doelman van het Westduitse elftal was zondag dens en na het competitieduel van zijn club Fe- rbahce tegen Ankaragücü (5-1) met zijn ploegge- ot Mujdat Yetkiner op de vuist gegaan. Volgens irkse kranten had de 36-jarige doelman na de Ïe tegentreffer, gemaakt uit een strafschop, ciner een kopstoot gegeven en tegen het been schopt. Na de wedstrijd had het tweetal in de eedkamer weer gevochten. Schumacher oordeel- zelf dat hij te ver was gegaan. Hij leverde zijn nvoerdersband in. „Ik kan het incident niet edpraten. Ik zal niet langer aanvoerder zijn. Ik b overspannen gereageerd toen Yetkiner op- ■rkte dat ik mijn mond moest houden", aldus humacher. Stofberg wil Beuker voor rechter dagen DEN HAAG Albert Stofberg heeft zijn advocaat mr. Castelijns uit Alkmaar opdracht gegeven wielrenner René Beuker voor de rechter te dagen. De trainer van de intussen opgeheven Orbea- ploeg, waarvan Beuker ook deel uitmaakte, voelt zich gegriefd door uitlatingen van Beuker in onder meer Wieier Revue. De 25- jarige ex-prof, die nu als amateur rijdt, beschuldigt Stofberg er van startgelden van Nederlandse wed strijden te hebben ingepikt. Die bedragen van tien renners wer den op de bankrekening van Stof berg gestort. Beuker gelooft niet dat Stofberg die premies voor de ploeg heeft gebruikt. Politiechef wil inspraak BOURNEMOUTH De commissaris van politie in Bournemouth, die zaterdag te maken kreeg met relschoppende hooligans rond de voetbalwedstrijd Bournemouth-Leeds United, wil dat de politie in spraak krijgt bij de samenstelling van het competi tieprogramma. Volgens Brian Weight heeft de En gelse voetbalbond het verzoek de wedstrijd op een andere dag te spelen naast zich neergelegd. Hij wijst daarbij op het feit dat veel mensen een lang weekeinde voor de boeg hadden omdat gisteren een feestdag in Groot Brittanië was, waardoor een groot aantal supporters naar Bournemouth kon trekken. Weight heeft al contact opgenomen met zijn collega's. Gezamenlijk willen zij de minister van binnenlandse zaken toestemming vragen in de toekomst invloed op het programma te kunnen uitoefenen. De politie van Bournemouth arresteer de in het weekeinde 120 oproerkraaiers van Leeds United toen 2000 fans rellen schopten. Prijsvragen DEN HAAG De re sultaten van de ver schillende sportprijsvra- gën van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto 18: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 7 x 42.857,10; 3e prijs: 192 x 1087,70; 4e prijs: 6293 x 33,10; 5e prijs: 77.065 x 5,00. Toto 18: le prijs: 7 x 10.065,60; 2e prijs: 176 x 83,50; 3e prijs: 1773 x 20,70. Toto-gelijk 18: le en 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 12 x 111,90; 4e prijs: 258 x 8,00. PEC Zwolle blijft voortbestaan ZWOLLE De gemeenteraad van Zwolle heeft gisteravond met 21 tegen 16 stemmen be sloten het betaald voetbal in deze stad te laten voortbe staan. Om het faillissement van PEC Zwolle '82 af te wen den verstrekte de gemeente een achtergestelde lening van 300.000 gulden en staat ze nog eens garant voor 900.000 gul den. De raad heeft tevens be paald dat de gemeente voor 2,5 miljoen gulden het PEC-sta- dion overneemt van Eiberink Zwolle Promotie (EZP) en de jaarlijkse subsidie aan de club te verhogen van 145.000 gul den tot 200.000 gulden. Ex-vrouw beticht Björn Borg van gebruik cocaïne STOCKHOLM De voormalige Zweedse tennisster Björn Borg heeft het Zweedse dagblad „Z" beticht van smaad. Gisteren begon in Stockholm een rechtzaak tegen beide partijen. Borg eist dat de krant een interview met zijn ex-vrouw Jannike Björling rectificeert. Vorig jaar oktober be weerde de vrouw, met wie Borg vier jaar was getrouwd, dat haar ex-man cocaine gebruikte. Gisteren ontkende Borg in alle toonaarden deze sugges tie. Volgens de advocaat van Borg had de krant uitspraken van Björling moeten verifiëren. „Ze heeft zelf een drugprobleem gehad voordat ze met Borg trouwde", aldus de advocaat. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 20.25 uur Sport Studio: 23.15 uur Voetbal: nacompetitie eerste divisie. TV 5, 21.00 uur Sport. Duitsland 2, 22.10 uur BBC 2, 21.30 uur Auto- Eurosport, 18.00-02.00 uur: Sport. Super Channel, 20.00 en 22.15 uur: Ultra Sport. MORGEN Duitsland 2, 12.25 uur Tennis. Eurosport, 10.00-18.00 uur Sport. ,ex Schoenmaker aar Excelsior? JTTERDAM Lex Schoen aker is de voornaamste kan- daat om trainer te worden n de Rotterdamse eerste di- iieclub Excelsior. De huidige iistent-trainer van Feye- ord werd in de Kuip over- dig, nadat technisch direc- ir Gunder Bengtsson in de- mber was aangetrokken en m Verbeek tweede man ;rd. Feyenoord kondigde hoenmaker diens ontslag n, maar dat accepteerde de igenaar niet en hij kaartte zaak aan bij het gewestelijk jeidsbureau. an Daele was part-timer, hoenmaker wil in volledige enst aan de slag. Ook assis- nt-trainer René Notten van Den Haag zou overigens bij tcelsior hebben gesollici- ;rd. aan Foreholte oor Roemeense andbalster :N HAAG De kans, dat Roemeense handbalster Ni- leta Boriceanu in Nederland ag blijven, lijkt vergroot nu ar een baan is aangeboden. eredivisieclub Foreholte n de vroegere Roemeense ternational aan het werk als iistente van coach Jan Kecs- methy. Zij zou het spelen en linen kunnen combineren et een part-time functie als port-manager. Het ministe- van justitie liet half maart ;n de sinds november in rland verblijvende Bori- iu 'geen politiek asiel te men. In de beroepszaak, Haarop volgde is nog geen Jpraak gedaan. Met twee akre internationals bleef de •jarige opbouwspeelster in tderland achter na het Hol- d-toernooi van vorig jaar tober. Boriceanu speelt sinds cember voor tweede-divisie- ib AAC 1899 in Arnhem, it is de bedoeling dat Borice- u, die vorige week al bij Fo- ïolte trainde, eind deze land met haar nieuwe club «speelt in het traditionele Gerris-toernooi. Bij een po- ieve uitspraak van justitie n zij zich per 1 juni in Voor- ut vestigen. DEN HAAG De voor lopige selectie voor het Nederlands elftal van in- terim-bondscoach Leo Beenhakker, die afgelo pen weekeinde bekend werd gemaakt, mag dan links en rechts de wenk brauwen van voetballief hebbers hebben doen fronsen, twee afvallers zeggen er vrede mee te hebben. Zowel „volwaardig" interna tional René Eykelkamp als kandidaat-oranje shirtdrager Ruud Hesp verklaart het pas seren door Beenhakker te be treuren, maar na enig slikken over te zijn gegaan tot de orde van de dag. Hans Gillhaus, door de via Ajax beschikbaar gestelde bondscoach enigszins verrassend bij de voorlopige 27 spelers van Oranje gehaald, daarentegen zegt zeer content te zijn met zijn uitnodiging voor het bijwonen van ten minste het oefenprogramma. Onvermijdelijk Ruud Hesp heeft zich ook ge schikt in het onvermijdelijke. De doelman van Fortuna Sit- tard hoorde het nieuws zon dagavond tijdens een feestje met ploeggenoten naar aanlei ding van de overwinning te gen Volendam in het slotduel van de competitie. „Ik zag en hoorde het op Studio Sport", reageert Amsterdammer Hesp, die aan zijn derde jaar in Sittard bezig is. Toen ik hoorde dat ik er niet bij was, was het even slikken. Hoewel ik nergens rekening mee had gehouden, was het toch een teleurstelling. Tot dusver had ik nog nooit een uitnodiging voor het Nederlands elftal ge- Ruud Hesp. FOTO: DIJKSTRA kregen. Voor het laatst hoor de ik in oktober vorig jaar iets vanuit Zeist. Dat was toen voor het bondsteam, dat tegen NAC een oefenduel speelde. Daarna heb ik dus nooit meer iets vernomen". Al vóór hij een paar maanden geleden door zijn collega's tot beste doelman van het vorige seizoen werd uitgeroepen had Ruud Hesp reeds allerwegen respect afgedwongen. Maar vooral vanaf dat moment in het Haagse Congresgebouw begon de Nederlandse voet balwereld serieus rekening te houden met Hesp als aan staand doel verdediger van Oranje. Of op zijn minst als derde keeper voor het toer nooi om de wereldtitel. „Zelf ben ik maar nergens van uit gegaan", herhaalt Hesp een dag na het bekend worden van de voorlopige selectie. „Dat leek me het beste; dan raak je er ook in je spel voor je eigen club niet zo door be ïnvloed. Ik heb, vind ik sinds die uitverkiezing nauwelijks onder druk gestaan. Wel wat minder gespeeld de laatste tijd, dat zou misschien van in vloed geweest kunnen zijn bij de beslissing dat ik er niet bij ben en Menzo wel". „Of mij die keuze heeft ver baasd?. Ach, Menzo heeft sterk gespeeld de laatste tijd, is de minst gepasseerde kee per van de eredivisie. Boven dien zit hij bij Ajax en daar zit Beenhakker ook. Dat zal toch een rol hebben gespeeld", al dus Ruud Hesp, die in drie seizoenen bij Fortuna Sittard overigens nog geen seconde heeft gemist. Over zijn directe toekomst weet de Amster dammer nog weinig. „PSV zou vorige week contact opne men met Fortuna. Maar dat is nog niet gebeurd. De bedoe ling was dat ik al wel een contract zou tekenen bij PSV, maar nog een jaar in Sittard zou blijven spelen. Volgend jaar zou ik dan Hans van Breukelen opvolgen bij PSV. Maar ik wacht wel af. Ik ben pas 24, dus ik heb nog alle tijd". De nieuwste aanwinst van KV Mechelen, René Eijkel- kamp, is er nooit vanuit ge- René Eykelkamp FOTO: DIJKSTRA FOTO: DIJKSTRA gaan dat hij geselecteerd zou worden voor het wereldkam- gioenschap. „Ik heb", zegt de Ironinger, „altijd bij mezelf gedacht: ik zie wel. Dat lijkt me de beste instelling. Na tuurlijk, het is ontzettend jam mer dat Beenhakker mij niet meeneemt. Wie wil er nou geen WK meemaken? Hij zal er wel zijn redenen voor heb ben. Ik weet dat het voor mij moeilijk is me bij de selectie te spelen. Eén blik naar het aantal aanvallers dat beschik baar is en je weet genoeg. Dat betekent, dat ik pas voor Oranje in beeld kom als ande re jongens om een of andere reden niet kunnen spelen. Ik weet dat ik geen eerste keus ben, daarom valt het met die teleurstelling ook best mee." Opmerkelijk De uitverkiezing van Hans Gillhaus is opmerkelijk, an derzijds ook logisch. De door PSV afgedankte spits zocht dit seizoen zijn geluk bij Aberdeen en baart vrijwel wekelijks opzien in de Schotse league. De grote haringvijver, tussen Groot-Brittanië en het continent is er echter de oor zaak van dat de verrichtingen van Gillhaus maar mondjes maat tot Nederland doordrin gen. Nu hij eenmaal bij de groep zit, die in aanmerking komt voor het WK, hoopt Gillhaus echter stiekem op meer dan de twee officiële in terlands die hij achter zijn naam heeft staan. De spits hees zich voor het laatst in het oranjeshirt op 16 decem ber 1987 in de EK-kwalifica- tiewedstrijd tegen Grieken land. Nederland was toen al geplaatst voor de Europese ti telstrijd, zodat het duel op Rhodos weinig meer om het lijf had. Het kon Gillhaus er niet van weerhouden zijn in valbeurt op te luisteren met twee treffers en zodoende een groot aandeel op te eisen in de uiteindelijke zege van 3-0 van Nederland. „Natuurlijk ben ik blij dat Beenhakker me bij de groep heeft gehaald", aldus Gill haus, die zaterdag met Aber deen in de finale om de Schotse beker tegen Celtic staat. „Maar helemaal onlo gisch is dat niet. Ik heb hier vanaf het begin vrij goed en constant gespeeld, maar er is zelden iemand .uit Zeist ko men kijken. Door het wegval len van Gullit hoopte ik ei genlijk stilletjes in één van de oefenwedstrijden een kans te krijgen. Maar goed, die krijg ik nu. Ik heb het in eigen hand, ik zal me moeten bewij zen. Gemakkelijk zal dat niet worden, want de groep telt 27 man, er zullen er dus vijf af vallen. Er zijn zes spitsen ge selecteerd, ik neem niet aan dat die allemaal meegaan naar Italië. Maar goed, ik zal mijn stinkende best doen". iJERA Het uur van de iarheid nadert voor Giovan- ■g tti, de leider in de Ronde t n Spanje. Gisteren in de ertiende rit, gewonnen door 3 Westduitser Gröne, was hij g derweg van Santander naar ijera al even de eerste plaats fijt aan de Colombiaan Var- i. Vandaag verdedigt hij zijn iste plaats in een tijdrit over 1 kilometer naar de top van de 1950 meter hoge Valdezca- rayca. Vorig werd die rit ge wonnen door Delgado, die nu 2 minuten en 51 seconden ach terstand heeft op de Italiaan. Gisteren moest het peloton na 52 kilometer de Lunada-col, van de eerste categorie, be klimmen. De Oostduitser Uwe Ampler uit de ploeg Gisbers bereikte als eerste de top. In de afdaling vormde zich een kopgroep van negen renners. De leiders hadden na 134 km een voorsprong van 9.43 be reikt. Op dat moment was Giovannetti zijn leiderstricot kwijt aan Vargas die in het al gemeen klassement een ach terstand van 4.36 had. Door toedoen van de ploeg van Gio vannetti slonk de voorsprong, desondanks bleven de negen vluchters tot zes kilometer voor de aankomst in Najera voorop. Na de samensmelting sprong Jacobs met Leanizbarrutia weg. Gröne reageerde op die demarrage en sloot aan bij het tweetal. Enkele kilometers voor de finish liet hij het duo achter. Hij wist net uit de greep van het jagende peloton te blijven. Het verschil met Raab, die als tweede eindigde, bedroeg nauwelijks een meter. Trump Tour De amateur Nate Reiss won zondag de vijfde etappe van de Trump Tour. In de bergrit, die voerde van Richmond naar Charlottesville over 234 kilo meter, was de Amerikaan in de sprint twee professionals te snel af. Reiss ontsnapte met de in Nederlandse dienst rijdende Mexicaan Alcala en de Noor' Kvalsvoll honderd kilometer voor de finish. Het trio werd niet meer achterhaald. De als tweede geklasseerde Alcala, eerder winnaar van de pro loog, liep daardoor in op leider Bobrik. De renner uit de Sov jetunie finishte op 13 seconden van de winnaar. ARNHEM Het optreden van Regilio Tuur tijdens het boksgala in Arnhem was voor de nog geen duizend toeschou wers het hoogtepunt van de avond. De in New York wo nende zwaarvedergewicht uit Hoogvliet moest in zijn veer tiende partij voor de eerste maal acht ronden boksen. Zo lang behoefde hij tegen Pa trick Kamy echter niet in de ring te staan. De Oegandees ging in de vierde ronde op een rechtse directe zo zwaar neer dat scheidsrechter Karei Klij- noot na de eerste tel meteen het „out" uitsprak. Tuur beklaagde zich er na af loop over dat hij vijf weken had moeten wachten voordat hij weer in de ring kon. „Op 31 maart bokste ik in Atlantic City mijn laatste partij tegen Alvaredo die in de vierde ron de uit de strijd werd gehaald. Daarna heb ik alleen getraind en wat zaken afgehandeld in de Verenigde Staten. Ik wil echter boksen". Na de overtui gende winst op Kamy behoeft Tuur niet zo lang te wachten op zijn vijftiende gevecht. Op 28 mei komt hij in Atlantic City weer in actie tegen de Amerikaan Louis Andino. In Arnhem brachten ook de andere Nederlandse pugilisten hun partijen tot een goed ein de. Alex Blanchard won in het halfzwaargewicht door opgave in de zevende ronde van de Welshman Cronin. Ook Hallie, Smulders en Voorn stapten als uit de ring. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt (mor gen om 14.30 uur) waar de tweede dag van de strijd om het Europees Rijderskampi oenschap (koers 4 t/m 7) cen taal staat luiden: le koers: 1. Edison R, 2. Errogate Way, 3. Ed Robel (8-5-6). 2e koers: 1. Erasmus H, 2. Dage ter Lune, 3. Dusty Ruimzicht (2-6-4). 3e koers: 1. Angel's Guest. 2. El Zeta, 3. Sargas Landzicht (3-2-8). 4e koers: 1. Duivel, 2. Vicky Victo rious. 3. Brownie Flower (4-8-7). 5e koers: 1. Duke of Winsser, 2. Keystone Lance, 3. Crista Ruimzicht (11-10-1). 6e koers: 1. Carlina d'Almere, 2. Fis hing Luck, 3. Bunzer Junge (4-2-9). 7e koers: 1. Carma Flight, 2. Zefier West, 3. Cervino Montana (1-11-3). 8e koers: 1. Enjoy Buitenzorg, 2. De- lius van Troje, 3. Coming Darby (7-8- 4). 9e koers: 1. Cortoz Crown, 2. Justa- romance, 3. Veloce Nora (10-1-3). 10e koers: 1. Butcher's Lady, 2. Channa Hanover, 3. Bobby Buiten zorg (1-4-5). DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Hilversum (vanavond om 18.30 uur), waar de de strijd om het Europees Rijderkampioenschap (koers 4 t/m 7) centraal staat luiden: le koers: 1 Damiaan S, 2. Etitano P, 3. Erica Buitenzorg (7-6-9). 2e koers: 1 Chagall, 2. Duco Belve dere, 3. Captain Riebrand (2-6-1). 3e koers: 1 Every Mendel, 2 Exeel- lant Kades. 3. One To Many (4-7-3). 4e koers: 1. Delgadotranss R, 2 Cheriff Oldeson, 3 Colt Fortuna (9-4- 7). 5e koers: 1 Comrade, 2. Ciska Crown, 3 Celerite d'Ivens (5-3-7). 6e koers: 1. Adola Buitenzorg, 2. Ar- ian G, 3. Brown Beauty (5-10-7). 7e koers: 1. Count of Holland, 2. Wodjek, 3. Zingana du Bois (4-1-12). 8e koers: 1 Boni, 2. Charitable, 3. Berhold H (4-3-2). 9e koers: 1. Easy Stages, 2. Dakad vies, 3. Bonnamore (7-2-3). 10e koers: 1. Balans Performer, 2 Yambalaya, 3. Dafne Ruimzicht (7-5- 3). HILVERSUM RTL-Veroni- que zendt zondag 3 juni reeht- steeks de laatste oefenwed strijd die het Nederlands elftal speelt vóór het WK voetbal uit. Het Oranje-team treedt dan aan tegen het Joegoslavi sche nationale elftal en de wedstrijd wordt gespeeld in Zagreb. De wedstrijd begint om 19.50 uur. J Joh, dit is een papegaaieland. Eentje begint over een kam- lioen van de armoede te zeu- en en iedereen neemt het dakkeloos over. Hét lijkt me «ter om te zeggen dat de neest gelukkige ploeg dit sei- oen kampioen wordt. Aan iet begin van dit seizoen ver- ondigde iedereen dat PSV net een straatlengte voor- rong kampioen zou worden, ook ja. Vergissing. Die in- erne problemen hebben PSV n eerste instantie niet de titel iekost. De blessure van Ro- nario, dat woog veel zwaar- ler". En: „Iedereen roept nu "jieens dat Beenhakker een lassetrainer is, maar PSV in gewone doen had op dit mo ment een punt of tien twaalf np Ajax voorgestaan. En dan ad Bee kker dat klusje bij lie KNVB ook wel kunnen vergeten. Wat stelt Ajax nou helemaal voor? Het is geen ploeg, geen eenheid, maar er '°pen drie verschillende linies fond die het in het veld maar moeten uitzoeken". Jillem van Hanegem in Het Parool -Nu de miljoenen binnenstro men hoeft er gelukkig geen kruideniersmentaliteit meer worden verwacht en dat is een hele opluchting. Iedere •international is daar echt héél blij om, vooral omdat het er aanvankelijk nog zo somber uitzag. Wekenlang stond Ne derland tenslotte met de premies onderaan de lijst van de 24 WK-deelnemers. Een Europees kampioen onwaar dig en dat heeft de KNVB uit stekend begrepen". Columnist Ruud Gullit in De Telegraaf „Ik moet ontzettend oppassen met wat ik daarover zeg. Ik ben er namelijk achter geko men dat de inspecteur der be lastingen op elke krant van Nederland en op elk voetbal blad is geabonneerd en elke uitspraak van mij of van onze andere bestuursleden ogen blikkelijk in zijn vertoog schriften verwerkt. Zeg ik: „Ik ben niet bang voor die strafzaak", dan denkt een ie der dat Ajax niks heeft te vre zen. Kijk, Ajax heeft natuur lijk best wat te vrezen, omdat ik denk dat men Ajax als ver eniging vermoedelijk straf baar acht". Ajax-voorzitter Michael van Praag in de Haagsche Courant „Het gebruik van doping tij dens de Tour de France is vele malen minder gevaarlijk voor de gezondheid dan het rijden van de Tour de France. Zo'n laatste stelling is meestal fake. En die van mij lijkt eveneens volkomen onzinnig. Maar hij is serieus bedoeld. Willem vari Hanegem: „Pape gaaieiland". Griezelig serieus kun je wel zeggen, want ik ben er van overtuigd dat het meedoen aan de Tour veel gevaarlijker is dan het gebruik van dope tijdens de Tour. De Tour is verkocht aan de televisie, de dagbladen en alle produkten die daarvan afgeleid zijn. In „Een leider wordt iemand vanzelf. Wanneer je tien men sen in een kamer zet bijvoor beeld, zijn er altijd twee die het hoogste woord hebben. Dat gaat automatisch. Zoiets zie je ook in de voetballerij. Udo Lattek, die ik bij Bayern meegemaakt heb, zei het eens heel treffend. „Voetballers", zei hij, „zijn net een stel wol ven. De sterkste loopt voorop. Maar wanneer die zwak wordt, vreten de anderen hem op". Daar zit een kern van waarheid in. Dit wereldje is keihard; je moet kunnen in casseren en tegenslagen over winnen". Oud-voetballer Sören Lerby in De Telegraaf „In Ghana kunnen supporters heel wreed zijn. Ze juichen om het hardst of zijn boos, een middenweg is er niet. Toen Kotoko in 1987 voor de Afri kaanse beker werd uitgescha keld door de kampioen van Egypte, hebben we moeten rennen voor ons leven. Het publiek gooide eerst alleen met stenen, maar al snel klom het over de hekken en kwam ons achterna. Wij vonden maar net op tijd een veilig heenkomen. In de gevechten die later op het veld tussen politie, leger en supporters zijn ontstaan, zijn vijf doden gevallen. Sommige supporters drongen zelfs nog tot in de spelersbus door. Toen heb ik maar een taxi genomen". Prince Polley van Sparta in het Rotterdams Nieuwsblad „De Europese voetbalorgani satie voert een beleid dat in strijd is met de wet. Ze heb ben juridisch geen poot om op te staan, en hun argumenten FOTO: DIJKSTRA deugen ook niet. Jonge sp». Iers moeten in eigen land een kans krijgen, wordt aange voerd. Puur opportunisme.; er is geen rechtbank die dat pikt. De UEFA schijnt ook bang te zijn dat het publiek zich tegen clubs met buitenlanders gaat richten, omdat de herken baarheid weg zou zijn. Onzin. De praktijk bij AC Milan, met Gullit, Rijkaard en Van Bas ten, bewijst het tegendeel. Ja maar, roepen ze dan in Ztlrich clubs mogen zoveel mogelijk buitenlanders kopen als ze willen. Wat schiet je daarmee op zolang je ze niet mag op stellen?". Europees parlementariër Jessica Larive in De Tele graaf AUTOSPORT Rally van Corsica Stand na 8 klassamen tsproevsn: 1. Aurlo- l/Occell (Fra) Lancia 1.41.34. 2. Loubet/Ctil- aronl (Fra) Lancia 0.16. 3. Salnz/Mo|a (Spa) Toyota 0.24, 4. Chatrlot/Perrln (Fra) BMW 0.41, 5. Schwarz/Wlcha (BrD) Lancia 1.14, 6. Saby/Grataloup (Fra) Lancia 2.06. sportuitslagen St Louis Carainaies 5-1, San Dlego Padres- Chlcago Cubs 8-3. Stand aaat divialon: Pittsburgh 16-8, Philadelphia 14-11, Mon treal 13-12, New York 12-13, Chicago 11- 13. Saint Louis 10-15. Waat divialon: Cin cinnati 17-5, Los Angeles 14-12, San Dlego Atlanta 7-15. o 9-16, 3.13, 8 Rulz-Cabestany 3.16, 9. Pino (Spa) 3.39, 10. Farfan (Col) 3.46, 11. Ivanov (Sov) 3.47, 12. Romlnger (Zwt) 3.48, 13. Julian Go- rospe (Spa) 4.06, 14. Cardenas (Col) 4.22. 15. Camargo (Col) 4.31, 16. Vargas (Col) 4.36. 17. Roux (Fra) 4.57, 18. Unzaga (Spa) 5.16, 19, Francisco Rodriguez (Spa) 5.29, 20. Echave (Spa) 6.13, Nederlanders: 81. Suykerbuyk 53.00, 122. Van den Akker 1.26.58, 130. Jacobs 1.32.50, 140. Wl|nands 1.41.16. 141. NI)boer 1.42.08, 142. Vos 1.42.45, 147 Hoonderl 1.49.48. BILJARTEN Grand Prix driebanden in Hengelo Finale: Van Kuyk-Jaspers 50-41/33. Zwaarvedergewicht: Tuur (Hoogvliet) wint door knock out In 4e ronde van Kamy (Oeg). Middengewicht: Hallle (Alkmaar) wint op punten van Creek (Oeg). Halfzwaargewicht: Blanchard (Amsterdam) wint door opgave In 7e ronde van Cronin (Wal); Smulders (Eind hoven) wint door Interventie scheidsrechter In 4e van Carman (Eng). Zwaargewicht: Voorn (Amsterdam) wint door Interventie scheidsrechter In 3e ronde van Jules (Eng). (Wal) 280; 3. Langer (BrD) L_. McNulty (Zlm) 283; 5. Walton (Ier), Bland (ZAf), Harwood (Aua) 286; 8. Brand |r. (Sch), Rafferty (Nle), Oldcorn (Eng). Montgomerie (Sch) 287. Poule A: Engeland-Bondsrepubllek Duits land 0-0. 8fand: Engeland 4-7 (4-0), Austra lië 3-5 (6-2), BRD 4-5 (6-3), Argentinië 3-2 (1-2), Japan 3-1 (0-3), China 3-0 (1-8). Poule B: Nleuw-Zeeland-Verenlgde Staten 6-1; Spanje-Canada 3-0. Toernooi in Hamburg (BrD) Herenenkelepel, 1e ronde: Haarhuis (Ned)- Mansdorf (Isr) 6-0, 6-3, Prplc (Joe)-Perez Roldan (Arg/14) 6-0, 6-3. Wöhrmann (BrD>- Manclnl (Arg/16) 6-0, 6-2, Arlas (VSt)-Jalte (Arg/9) 3-6, 7-5, 6-3. Toernooi in Kuala Lumpur (Mal) Herenenkelepel, 1e ronde: Oosting (Ned>- Marllk (Mal) 6-1, 6-1. Toernooi In Rome Dametenkeltpel, 1e ronde: Grossman (VSt)-Ter Riet (Ned) 6-4, 6-2. Davle Cup Euro-Afrlka-zöne, groep 1, 2e ronde: Gha- na-lerland 2-3, Roemenlë-Groot-Brltannlë 2- 3. Belglë-Hongarije 4-1, Denemarken-Fln- land 2-3, Sovjetunle-Portugal 4-1. Europese zóne, groep 2, 2e ronde: Bulga- riJe-Griekenland 5-0, Turkl)e-Malta 3-2, Lu xemburg-Polen 1-4, Monaco-Noorwegen 1- groep 1, halve HONKBAL American League: Cleveland Indians-Texas Rangers 9-5 en 3-0, Toronto Blue Jays-De- trolt Tigers 11-7, Kansas City Royals-Chica go White Sox 7-6, Minnesota Twins-Milwau kee Brewers 4-0, Oakland Athletics-Boston Red Sox 4-2, Seattle Mariners-Baltimore Orioles 5-4, New York Yankees-California Angels 4-2. Stand east divialon: Milwaukee 14-8, Toronto 15-11, Boston 13-11, Cleve land 13-11, New York 10-13, Baltimore 10- 15. Detroit 9-17. West divielon: Oakland 18- 6, Chicago 13-8. Texas 13-12. Minnesota 12-12, Seattle 12-14, California 10-15, Kan sas 7-16 National League: Pittsburgh Pirates-Atlanta Braves 6-4 en 4-2, New York Mets-Houston Astros 7-4 en 7-6, Montreal Expos-San Francisco Giants 7-0, Philadelphia Phlllles- Los Angeles Dodgers 9-5, Cincinnati Reds- Azlatlech-Oceanleche zóne, finalee: Chlna-lndoneslë 4 Om 3e plaats: Polen-Costa Rica 2-0. Finale: Atlas (Mex)-Colombla 0-0 n.v. Atlas wint na strafschoppen. VOLLEYBAL Word League Poule A: Verenigde Staten-ltallë 1-3 (15-10. 7-15, 6-15. 11-15); 8razlllë-Frankrl|k 0-3 (8- 15, 9-15, 9-15). WIELRENNEN Ronde van Span)e Calcaterra (Ha). I. Sclrea (Ita), 5. Abreu (Por). 6. Igleslas (Spa). 7. Moreda (Spa), 8. Wl|nands (Ned), 9. Pastorelll (Ita), 10. Rulz-Cabestany (Spa), II. Rosslgnoll (Ita), 12. Rogiers (Bel), 13. Caroll (Ita), 14. Joaquin Hernandez (Spa), 15. Esparza (Spa), 16 Verbeken (Bel), 17 Arrlas (Col). 18. Induraln (Spa). 19. Glova- nettl (Ita), 20 Relna (Spa). Nederlanders: 21 Suykerbuyk, 56. Van den Akker. 58. Jacobs, 105. Vos. 108. Nijboer. 131 Hoonderl. Algemeen klassement: 1. Glovanetti 64.05.44, 2. Cadena (Col) 0 41, 3. Fuerle Tim Steyger 1,4 km In 1.43.86, (Aus) 1.44.97. 3. M. van Baarie 43 44. 4. R. van Duuren 1.46.48. 5. D. van der Melden 1 46.85, 6. R. Frlschknecht (Zwi) 1.47.04, 7 H Bakker 1.47.09. 8. M. Renwick (Aus) 1.49.12, 9. 9. R. StOssI (Zwi) 1.49.17, 10. W. Jansen 1.47.65. 1a etappe: 1 R. van Duuren 80 km In 1.45.37. 2. R. Stüssl. 3. T Steyger op 0 40. 4. D. ven der Melden, op 1, ronde: 5. R. Slenders. 6. H. Bakker. 7. J. den Braber, 8. R. Wennekes, 9. H. Lap. 10. R. Gomes, 11 W. Jansen, 12. N. Puttlnl (Zwi); 13. K. Vernooy, 14. P. Hogervorst, 15. M. van Baarie. 16. R. Ales, 17. J. Floor, 18. R. Frlschknecht (Zwi), 19. C. Clark (Aus). 20. M. Zijlaard Algemeen klassement: 1 Tim Steyger 33 punten, 2. Van Duuren 32. 3. Stüssl. Van der Meiden 28. 5 Bakker 19, 6. Van Baarie 17, 7. Slenders. Clark 16. 9. Oen Braber 14. 10. Wennekes 13 Ploegenklaeeemenfc 1. Ahoy' A 64. 2. Zwitserland 45. 3. WWV A 39. 4. Trias 32. 5 DHR. WWV B 28. Trump Tour 5e etappe: 1 Reiss (VSt) 234,4 km In 5.57,35, 2. Kvalsvoll (Noo), 3. Alcala (Mex), 4. Verdonck (Bel) 0,13, 5. Eklmov (Sov). 6. Mulder (VSt). 7 Abadle (Fra). 8 Kaczamrc- zyk (Can), 9 Southard (VSt). 10. Swarl (NZJ). 6e etappe: 1 Polsson (Fra) 202,3 I Cucdoll (Ita), 7 Lorenzonl (Ita). 8. Chlapuccl (Ita). 9. Dahlberg (Ned), 10 Chlurato (Ita) al len zelfde tl|d als Jentzschke. Ronde van de Aude voor demee 4e etappe: 1 Van Moorsel (Ned) 90 km In 2.22.39, 2. Marsal (Fra), 3 Lucas (Fra). 4. Chlappa (Ita), 5. Rossner (BrD), 6. Pollakova (Sov), 7. Kelly (Can), 6. Orvosova (Tsl), Pau- lltz (BrD), 10 Knol (Ned). Algemeen klaeae- ment: 1 Marsal 6.59.17, 2. Van Moorsel op 0.01, 3 Rossner 0.27, 4 Paulltz z_t.. 5. Kelly (Can) 0.34, 6. Pollakova 0.35, 7 Lucas 0.39. 8. Chippa 0 40, 9. Orvosova 0.45, 10 Way (Can) 1.22. IJSHOCKEY Stanley Cup, halve finales: Chicago Black Hawks-Edmonton Oilers 5-1 (stand 3-1).

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9