Polen niet meer welkom n bloembollensector „Kardinaal Simonis was een van mijn leerlingen" Scouts uit Bollenstreek strijden in Aerdenhout Baalbergen krijgt Ondernemingsprijs Oud -strijders keren terug naar Noordwijk S Ni PASTOOR NEDERSTIGT VIERT 50-JARIG PRIESTERJUBILEUM Oegstgeest houdt in september grote culturele manifestatie ïina J3DEN OMGEVING C«idócSouaant dinsdag 8 mei 1990 pagina 17 Ie daj de van foordwijkse bar KI weer openen ^ifcORDWIJK Harry's Bar aan de oofdstraat in Noordwijk mag niet EURiorjen heropend. Op dit standpunt ca»h6 e^en burgemeester en wethou- ïo (al); ;rs van Noordwijk. Het café staat al II: i je jaar leeg en het college vindt dat 21.15. jarmee een feitelijk einde is geko- 30 en aan ^et borecagebruik van het A iv- k 'n Eigenaresse P.A.M. van de wó. erg-Van Wetten heeft tegen dit be- uit bezwaar aangetekend dat maan- ag 14 mei in de commissie ruimtelij- "casl?!6 or^ening wordt behandeld. Van n ST( eBerg had de Raad van State ook al 130): geschakeld maar deze wilde geen (al); I slissing nemen in deze zaak. o's tal Beethovenweg krijgt voetpad NOORDWIJK De Beethoven- weg in Noordwijk aan Zee wordt gereconstrueerd. Het gaat om het gedeelte tussen Koningin Astrid Boulevard en Ligusterweg. Aan de noordzijde komen een trottoir naar de boulevard en acht parkeer plaatsen. Om dat te kunnen ver wezenlijken wordt de breedte van de rijbaan teruggebracht tot vijf meter. Het bestaande parkeerter- reintje wordt ingedeeld zodat het parkeren beter wordt geordend. De kosten van de reconstructie be dragen 38.000 gulden. De kosten worden gedeeltelijk gedekt door de verkoop van een strook grond aan B. Heins van Beethovenweg 1. De commissie openbare werken praat op dinsdag 15 mei over dit plan. Korfballers praten over nut van jeugdopleiding SASSENHEIM „Heeft een eigen jeugdopleiding zin om een vereniging aan de korfbal- top te houden?" Over deze vraag wordt donderdagavond in Sassenheim een forum ge houden. Plaats van handeling is het clubhuis van korfbalver eniging TOP aan de Menne- weg. Het forum bestaat uit: Jasper Engel (jeugdtrainer TOP), Cor Gravekamp (trai ner Algemene), Theo Korpo raal (trainer Rohda), Hans Oele (trainer De Meervogels) en Cees Zuurmond (trainer Fiks). De leiding berust bij Rob Meijer, voorzitter van de afdeling Rijndelfland. Aanvang acht uur. AERDENHOUT Scouts uit de Bollen streek treden zaterdag 12 en zondag 13 mei tegen elkaar in het strijdperk in Aerden hout. Plaats van handeling is Scouting Bui tencentrum Het Naaldenveldaan aan de Zuidlaan 47. Aan de wedstrijden doen 24 teams mee uit Hillegom, Lisse, Sassenheim, Voorhout, Noordwijkerhout en Noordwijk. Totaal doen 144 meisjes en jongens in de leeftijd van 11 tot 15 jaar mee. Het weekein de staat in het teken van het thema „Het ge beurt in het Westen". De schouts kleden en gedragen zich als inwoners van het Wilde Westen en moeten diyerse opdrachten uit voeren. De prijsuitreiking is zondagmiddag om vier uur. De winnaars doen mee aan de landelijke wedstrijden die tijdens de pink sterdagen in Ommen worden gehouden. Nieuwbouw Haaswijk vrijdag opgeleverd OEGSTGEEST In Haaswijk Oegstgeest wor den op vrijdag 11 mei aan de Morsebellaan 12 27 nieuwbouwwoningen opgeleverd. Penningmees ter J.G. Frankfort van de woningbouwvereni ging Buitenlust, de opdrachtgever, zal om 15.15 uur de sleutel van de laatste woning uitreiken en een gedenksteen onthullen. De bouw ging van start in oktober 1989. De gemiddelde stich- tingskosten bedragen 118.500 gulden per woning met een gemiddelde maandhuur van 570 gulden per woning. Het plan omvat 15 driekamerwo ningen, 10 vierkamerwoningen en 2 woningen voor minder validen. Architect is Paul Riet broek van architectenbureau Boudewnn Veld man in Leiden, aannemer is Gebr. Verschoor uit Pernis. Aansluitend aan het opgeleverde project is een bouwplan van 25 woningen voor bereid die dit jaar of volgend jaar gebouwd moeten gaan worden. De precieze datum hangt van het woningbouwcontingent af. Culturele dag in Veurs College LEIDSCHENDAM Het Veurs College in Leid- schendam houdt komende vrijdag onder de titel „Cultura" een culturele dag voor vrijwel alle 450 leer lingen. In workshops, met lezingen en zes excursies wordt het thema „cultuur en communicatie" behan deld. Aan de orde komen onder andere video, toneel, muziek, karikatuurtekenen, mode, kleding en media. Werkbezoeken worden gebracht aan Sijthoff Pers, de PTT in Den Haag en Rotterdam en PTT-Telecom, Radio West en het Elektronisch Centrum in Delft. De workshops worden geleid door eigen docenten en gas ten. Mime-speler T. Luyendijk geeft bijvoorbeeld een workshop over communiceren zonder woorden, de kunstenares J. Kraayenveld doet bodypoint en M. de Geus van de dansstudio Leidschendam praat, bege leid door demonstraties over communicatie met het lichaam. Tussen vijf uur en half acht is er een presen tatie van alles wat in de workshops is gemaakt of ge leerd. iREEN Jul 27, ISSE/DEN HAAG is afgelopen met de 21 arlijkse komst van tien- •00- k uizenden Poolse bollen- tySh, sllers die in het bollen- i. bi lizoen veelal illegaal /a§.; 1, arde valuta verdienden do, 111 de bollenstreken van i2)2J'oord~ en Zuid-Holland, in cou linister De Vries (sociale ciNEAQjen) vindt dat Neder- 1 d5* ind over voldoende (Carm rerkzoekenden beschikt 30 m aan de vraag naar aker i eze tijdelijke arbeids- rachten te kunnen vol- 4: oen. 30. Blijkt uit de nieuwe „bol- 13 nregeling" die De Vries gis- ilking ren naar de Tweede Kamer eeft gestuurd. Daarin staat .45,21 at bollenbedrijven geen ver- "nn^n8 meer krijgen voor Turn" mensen van buiten de EG. Pas I.30. S s blijkt dat er geen Neder- 12b, ndse arbeidskrachten voor- 1 S>den zijn, zoeken de ar- 9 00 idsbureaus in andere EG- rithout "den, waarvoor vrij verkeer ITUDIO m werknemers geldt. 16); 1! ferkzoekenden met een uit- z& ering die een aanbod tot pas- 5? snd werk zonder een gegron- II.45. sreden weigeren, zullen door Suó tt arbeidsbureau bij de socia- »t bin dienst worden gemeld. Die rnok,; a dan overgaan tot het toe- I psen van een sanctie, bij rtjes; nabeeld een verlaging van i uitkering. De bewindsman (ggereert overigens dat het slteiJ ersoneelsprobleem wel eens „.„la linder nijpend zou kunnen blijken als arbeidsvoorwaar den, arbeidsomstandigheden en arbeidsverhoudingen beter zouden zijn. De Vries stelt voorwaarden aan de inschakeling van het arbeidsbureau. De belangrijk ste daarvan is dat de werkge ver uiterlijk 13 weken voordat het seizoenwerk begint, het ar beidsbureau gedetailleerd in formeert over de behoefte aan personeel, de aard van het werk en de arbeidsvoorwaar den. Ook moet hij laten weten of hij eventueel buitenlandse EG-werknemers wil. Een bij komende voorwaarde is dat de werknemers die via het ar beidsbureau worden aange trokken, een arbeidsoveen- komst voor minimaal twee maanden krijgen, die boven dien in overeenstemming is met de geldende CAO. Alleen als het arbeidsbureau er helemaal niet in slaagt per soneel te krijgen wil De Vries in „individuele gevallen" af wijken van de regel dat niet buiten de EG (inclusief Spanje en Portugal, met welke landen nog geen vrij verkeer van werknemers bestaat) mag wor den geworven. Teleurstelling J.H. de Boer, hoofd sociale za ken van de LTB en secretaris van de werkgeverscommissie bloembollen van de drie land bouworganisaties in het wes ten van Nederland, is teleur gesteld over de aangekondigde maatregel van De Vries. „Op deze manier draait een minis terie van sociale zaken een complete sector gewoonweg de nek om. Wij vrezen het ergste. Op zich trekken de bedrijven niet in twijfel dat er in Neder land voldoende werklozen zijn, maar in de praktijk blijkt dat die niet bereid zijn in de bloembollensector te gaan werken. Daarbij komt dat de maatregel arbeidscontracten van tenminste twee maanden beoogt en er is ook veel werk voor een kortere tijd". De door De Vries geopperde suggestie dat bij verbetering van de arbeidsomstandigheden en -voorwaarden het perso neelsgebrek wel eens minder nijpend zou kunnen zijn, wijst De Boer van de hand. „Dat vind ik zo'n dooddoener. Zo gauw een bepaalde bedrijfstak geen mensen kan krijgen, wordt dat geroepen. Natuur lijk, als je buiten moet werken en het regent, dan word je nat. Maar we kunnen moeilijk de velden overdekken. En als ik zo de laatste dagen naar buiten kijk dan zou ik het wel weten als ik de keuze tussen binnen en buiten werken zou moeten maken". De vele extra's die werklozen krijgen, zijn er volgens de se cretaris van de landbouworga nisaties mede de oorzaak van dat niet zo snel voor werk in de bollensector wordt gekozen. „Al die aardigheidjes raakt men kwijt zodra besloten wordt te gaan werken. En ja, dan krabben ze zich eerst nog wel een paar keer achter de oren. Neem nou zo'n gemeente als Noordwijkerhout. Daar be sluit de raad uitkeringsgerech tigden een gratis openbaar vervoerkaart en een biblio theekpas te geven. Op zich twijfel ik niet aan de juistheid van zo'n maatregel, maar de prikkel om dan voor korte tijd in de bollen te gaan werken wordt wel minder". De hoop dat minister De Vries nog op andere gedachten komt heeft De Boer inmiddels opge geven. „Langs de politieke lijn is de zaak gelopen. We onder zoeken momenteel naar ande re wegen om de nood te leni gen". C.A. van der Zwet, directeur van het arbeidsbureau in Lis- se, ziet het minder somber in dan de werkgevers. „De be drijven beweren niet -voldoen de mensen te kunnen krijgen Ik moet dat nog zien. Het pro bleem is de laatste jaren al minder scherp dan voorheen. En we gaan er bijvoorbeeld vanuit dat de wervingsacties die we met name in Amster dam en Alkemaar zijn gestart, succesvol zullen zijn. Beter dan maar blijven beweren dat de Polen absoluut noodzake lijk zijn en dat de sector de nek wordt omgedraaid, zou het probleeem bij de kop geno men meoten worden", aldus Van der Zwet, die net als mi nister De Vries van mening is dat de werkgevers zich wel eens zouden kunnen afvragen of de arbeidsomstandigheden en -voorwaarden in de bollen nog wel concurrerend met an dere sectoren zijn. KATWIJK Baalber- gen's Interieurverzorging bv ontving gisteravond in De Roskam de Onderne mingsprijs 1988-1989 van de Katwijkse Vereniging van Industrie en Handel (KVIH). Burgemeester G.W. van Montfrans over handigde de prijs na af loop van de jaarvergade ring van de KIVH. De tweejaarlijkse Onderne mingsprijs werd in 1987 inge steld op initiatief van de toen malige burgemeester van Kat wijk C. Bos. Oostingh Staal bouw kreeg de prijs twee jaar geleden. In principe alle 7500 in Katwijk gevestigde bedrij ven komen voor de prijs in aanmerking. De commissie die de winnaar bepaalt gaat daar bij uit van vijf aandachtspun ten: innovatie en onderne mingsrisico, promotie van de gemeente Katwijk, werkgele genheid, omzetontwikkeling, scholing en arbeidssituatie en bedrijfsmilieuverbetering. Het Katwijkse interierverzor- gingsbedrijf was één van de vijf door de commissie geno mineerde ondernemingen. De andere kandidaten waren: Duif Convinience Foods, ver zekeringsmaatschappij De Verplegeing U.A., Ouwehand Bouwgroep en kantoorboek handel Van den Berg. Volgens de commissie scoorde Baalber gen hoog ten aanzien van alle criteria. Het bedrijf investeer de de afgelopen vijf jaar in to taal voor 12 miljoen gulden en daarbij zag het de omzet met jaarlijks zeven procent stijgen. Dit ondanks een overcapaciteit voor de meubelbranche in Ne derland. De werkgelegenheid is in vijf jaar met 15 procent toegenomen. De werksfeer in de onderne ming wordt door de commissie als uiterst collegiaal, open en plezierig omschreven, met korte lijnen tussen de leiding en de basis van het bedrijf. Dat veel verenigingen nooit tevergeefs een beroep doen op het bedrijf en het feit dat men sen die Baalbergen bezoeken ook andere gelegenheden in Katwijk aandoen, beschouwt de commissie als positief ten aanzien van de promotie van Katwijk. Bekendeheid geniet het bedrijf verder door de ex posities die er worden gehou den en door de twee ton zwa re, zes meter hoge stoel die de gevel van het nieuwe gebouw siert. it^Leic zire K. 12.' een 0. pro; va De OORDWIJK Oud- strijders van de voorma lige 4e PAG-Compagnie houden donderdag een •eünie in Noordwijk en katwijk. De oud-solda- jj ten waren ingekwar tierd in Noordwijk en waren in mei 1940 be trokken bij de strijd om vliegkamp Valkenburg. De club is in de loop van een halve eeuw kleiner gewor- dden: immers de PAG-man- 'jj nen van het 4e Regiment In fanterie uit 1940 zijn inmid dels grijsaards van zeventig of daaromtrent. Volgens or- uuganisator Marius de Vos uit rdl Zoetermeer zullen er op 10 'womei niettemin zeker enkele tientallen wapenbroeders op het appèl verschijnen. De reünie verloopt volgens en tot in de puntjes geregeld irogramma. Plaats van sa menkomst is hotel-restaurant Beurs aan de Voorstraat NOordwijk, voor velen het stam-café uit de mobilisatie- 1 tijd en nog altijd het toe- S vluchtsoord voor de mannen a van het 4e PAG. De reünie begint om elf uur. Vooraf gaande aan de opening wordt het ochtendappél afgenomen. M. de Vos, in de jaren 1939- 1940 sergeant-majoor, fun geert als officier van piket en roept de namen af. Vervol gens vindt om half een in de ladzaal van het gemeente ais de officiële ontvangst loor het gemeentebestuur (laats. Loco-burgemeester J. ledijn al daar het gezelchap oj toespreken. Werden bij de reünie in 1974 33 bekende plekjes, zoals het id vroegere kwartier in de hjGeertruida-kleuterschool aan Ie Voorstraat bezocht, deze teer staat een bezoek aan de itoomvrije bunker in de dui nen op het programma. In deze bunker is thans het Pro- 01 vinciaal Rampen Centrum gehuisvest, 's Middags om vier uur gaan de veteranen laar Katwijk aan Zee waar 1 restaurant De Zwaan 'ordt gegeten. PAG n de slag. )e bakermat van de PAG- ïompagnie stond in de jaren voor de oorlog in de Leidse Morspoortkazerne, als onder deel van het 4e regiment In fanterie. Bij de afkondiging van de mobilisatie in 1939 klass< jij spade iderkl kl i£* Oog in 5-15' Wc maakte het „Vierde" deel uit van het le Legerkorps, dat tot taak kreeg de Noordzee kust te verdedigen. Tezamen met bataljons van het 4e R.I. werd de PAG-Compagnie in Noordwijk ingekwartierd. Wat de PAG betreft in de Geertruida-kleuterschool. Al gauw werden de PAG'ers met hun zwart lederen jek kers een vertrouwd beeld in de bloemenbadplaats. Negen maanden lang hebben zij lief en leed met de dorpsbevol king gedeeld. Iedereen had wel ergens een „koffie- adres". Bij een eerdere reü nie informeerde burgemees ter J.M. Bonnike hoeveel Noordwijkse meisjes in die mobilisatietijd door de man nen van het PAG aan de haak waren geslagen. Dat bleken er heel wat te zijn. Prompt stond een rijtje oud- PAG'ers op. De PAG in'de mobilisatie kwam ook uit met een eigen voetbalteam. De gevechten waaraan door de 4e PAG-Compagnie werd deelgenomen, concentreer den zich op het toen nog in aanbouw zijnde vliegkamp Valkenburg, dat in de nacht en ochtend van de 10e mei 1940 door Duitse parachute troepen was bezet. Bij de ge vechten werd de motoror donnans korporaal Van Wierst door een Duitse para chutist gedood. Eenzelfde lot onderging de commandant van de 4e PAG-Compagnie, de reserve le luitenant A.C. de Bruin. De officier sneu velde in de nacht van 3 op 4 mei in de straten van Kat wijk aan den Rijn door een noodlottig geweersschot van een Nederlandse schild wacht, die ten onrechte meende oog in oog tegenover een vijand te staan. Enkele weken na de wapen stilstand was men uiteen ge gaan. Het contact ging in de loop der jaren meer en meer verloren. Toch kwam bij tijd en wijle de gedachte wel eens op hoe het de dienstmakkers van weleer zou zijn vergaan. Uit deze gedachten groeide het plan voor een reünie. Het was de heer M. de Vos, nu woonachtig in Zoetermeer, die er zijn schouders onder zette. Met hulp van vele an deren slaagde hij er in om, na enorm veel speurwerk de adressen van zo'n vijftig le den van de vroegere compag nie te achterhalen. VOORHOUT Emeri tuspastoor H.L. Nederstigt viert zondag 13 mei zijn gouden priesterjubileum. De pastoor woont sinds vijf jaar in Voorhout en rust in de bollengemeente uit van een arbeidzaam le ven. Hoewel, uitrusten... Omdat hij nog goed ge zond is en er een nijpend tekort aan priesters is, vertoeft hij zondags altijd elders. Dan doet hij de H. Mis in Lisse, dan weer in Nieuwveen, Wassenaar, Zoeterwoude of Den Haag. En zelfs wel eens een enkele keer in Haas trecht. En Voorhout niet te vergeten. In zijn tegenwoordige woon plaats draagt Nederstigt eens per drie weken zondags om negen uur de H. Mis op bij de broeders. De hele week leest hij in Huize Agnes en tijdens het pastoorloze tijdperk van de Bartholomeusparochie was emerituspastoor Nedersticht een van de vaste pijlers waar de parochie op steunde. Ook als de vroegere pastoor,1 Weersink, met' vakantie was, viel pastoor Nederstigt in. „Tijdens één van die vakantie perioden had u eens vijf uit vaarten in één week", helpt parochiesecretaris mr. J. Bak ker de pastoor herinneren. Een nijvere baas, vriendelijk, begrijpend, met een helder in zicht; een pastoor van vroeger, maar met begrip voor deze tijd. Nederstigt heeft het duidelijk naar zijn zin in Voorhout, waar hij samen met zijn huis genote een fraaie woning aan de Prins Clausstraat bewoont. „Het is mooi wonen en wer ken hier in Voorhout, het is tulatie en het bombardement op Rotterdam werd ik samen met nog 23 anderen tot pries ter gewijd. Na onze wijding had niemand meer aandacht voor ons of elkaar want je zag de bommenwerpers overko men en het was allemaal zo spannend. De dag erna ben ik op een oud fietsje naar De Zilk gereden en ben een tijdje bij mijn ouders thuisgebleven, want de bisschop had voor 24 nieuwe jonge priesters niet di rect plaats. In september werd Nederstigt op het oude eiland Wieringen geplaatst, waar flink werd ge vochten. In '41 werd de jonge priester benoemd tot leraar op Hageveld. „Daar stond je als jong broekie voor een zaal met 200 jongens. Je dacht bij jezelf: hoe hou ik daar orde. Ik kreeg de goede raad, eerst alleen maar te kijken, vooral niets te zeggen, dat zou respect af dwingen en bovendien wisten ze dan niet wat ze aan je had den. Dat werkte uitstekend. Uiteindelijk werd de rust op Hageveld verstoord want de Duitsers hadden het gebouw nodig en de 500 priesterstu denten werden over het land Oud-pastoor H.L. Nederstigt kwam in De Zilk ter wereld, werkte in veel verschillende plaatsen en verdeeld. Ik kwam met een rust uit in Voorhout. „Het is mooi wonen en werken hier". groep van 35 jongens in het Noordhollandse Westwoud te- FOTO: HENK VAN DEN ENDE recht". een levendige parochie". Op vallend maar niet verwonder lijk van deze rustende pastoor dat hij ook het woord „wer ken" noemt, want inderdaad is van echte rust geen sprake. Maar hij vindt het fijn om nog veel tussen de mensen te zijn daarom vindt hij het wonen tussen gewone gezinnen zo heerlijk. „Ik ben een heel te vreden en blij mens" zegt hij. Pastoor Nederstigt werd in 1915 geboren in De Zilk. Zijn vader was een bollenkweker met een klein bedrijfje en het gezin telde acht jongens en twee meisjes. „Ik was misdie naar in de parochiekerk van 't Heilig Hart. Ik was de eerste die naar het seminarie ging uit die parochie. De Zilk was toen nog maar een klein opkomend plaatsje. Nou, je begrijpt dat het een hele gebeurtenis was. Maar om op Hageveld in Heemstede te komen, moest je wel Frans hebben gehad. Dat had ik niet, dus heb ik een jaar Franse les gevolgd en toen- toelatingsexamen gedaan. Ik slaagde wel behalve voor Frans. En de bisschop zei: „Ik zou 'm toch maar nemen. Dat Frans haalt hij wel in". Later ben ik leraar Frans gewor den". Na het Klein Seminarie (gym nasium) volgde het Groot Se minarie, een studie die nog eens zes jaar duurde. „Op 14 mei 1940, de dag van de capi- Simonis De laatste jaren van de oorlog heeft Nederstigt les gegeven bij zijn ouders in De Zilk. „In ons voorkamertje. Eén van mijn leerlingen uit die tijd was de huidige kardinaal Simonis. Het was een mager jongetje, maar een enorm doorzetter- tje", aldus pastoor Nederstigt lachend. Nadat hij vervolgens zestien jaar als leraar Frans op Hage veld had verbleven werd Ne derstigt benoemd tot prefect op het nieuwe seminarie Leeu wenhorst in Noordwijkerhout. „Dat was een totaal nieuwe leefwijze. Hadden de jongens eerst alleen maar een houten schotje tussen de bedden, nu kregen ze een eigen kamertje met een echte deur erin". Na een periode van drie jaar werd prefect Nederstigt pas toor in Leidschendam. „Daar werd ik binnengehaald op een wijze die we nu niet meer kennen: in een open rijtuig met de burgemeester en zijn vrouw en daarachter alle ver enigingen van Leidschendam. Daarna kom je ineens in het volle leven te staan en ik was alleen maar doceren gewend. Maar ik had twee kapelaans en daar had ik veel steun aan". In Leidschendam bleef pastoor Nederstigt 21 jaar en in die jaren maakte hij de enorme veranderingen mee binnen de Rooms Katholieke kerk. Alles goedkeuren deed en doet hij niet, voor veel ver anderingen heeft hij echter wel begrip. In 1985 koos de pastoor Voor hout uit als zijn woonplaats om uit te rusten. „Vroeger reden wij er vaak doorheen en dan vond ik het altijd al zo'n leuk plaatsje". Komende zondag is de kerke lijke viering van het gouden priesterjubileum van pastoor Nederstigt, die intussen in Voorhout geen onbekende meer is. Om elf uur is er een plechtige eucharistieviering die door de jubilerende pries ter zelf wordt opgedragen. Hij wordt daarbij geassisteerd door pastoor Leo Nederstigt, een neef van de jubilaris, en pas toor C. van Bockxmeer. Er zal Gregoriaans worden gezongen. Na afloop is er gelegenheid tot feliciteren in het parochiehuis. WIL GOSLINGA-VAN DER KROFT OEGSTGEEST Onder het motto „Muzen in Oegstgeest" wordt in sep tember in Oegstgeest een grote culturele manifesta tie gehouden. Het gaat hier om componisten, schrijvers, dichters en beeldende kunstenaars naar wie in de nieuwe .wijk Haaswijk lanen zijn vernoemd. De raad van de gemeente Oegstgeest heeft voor culturele manifesta ties een budget beschik baar gesteld van 10.000 gulden per jaar. De manifestatie heeft plaats op 20, 21 en 22 september. In het kader van de manifestatie is er een schrijfwedstrijd waaraan iedereen kan deelnemen. De opdracht luidt: Schrijf een ver haal of beschouwing over je verhouding met een auteur naarwie een straat is ver noemd in Haaswijk. Het ver haal mag niet langer zijn dan ongeveer duizend woorden en het zal worden beoordeeld door een jury bestaande uit docenten van het Rijnlands Lyceum en de PABO. De deel nemers aan de wedstrijd kun nen kiezen uit een 19-tal au teurs waaronder Arthur van Schendel, Menno ter Braak, Jan Wolkers, Willem Kloos, Anna Blaman, Simon Vestdijk en vele anderen. De inzendingstermijn sluit op 1 juli. Het adres waar het pro za naar toe wordt gezonden is: Bureau Voorlichting van de gemeente Oegstgeest, Wilhel- minapark nr. 17. Er zijn voor volwassenen en jongeren elk drie prijzen: 100, 75 en 50 gul den. In de Groene Kerk wordt tij dens de manifestatie een con cert gegeven waarop werken van componisten, naar wie in Haaswijk lanen zijn vernoemd, ten gehore worden gebracht. Op zaterdag 22 september zal de Oegstgeester schrijver F. B. Hotz een parkje openen dat naar hem vernoemd is. Na af loop daarvan zal in een van Haaswijks deelplannen een kunstwerk „De Muze" van Antoon Broos worden onthuld. Verder zal Jong K&G uit Lei den optreden.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 17