ifrgentin is [iet langer inbegrepen uizenaar ^trijd om het voortbestaan van waterpolo in Nederland uoetballerlei Reclame CeidócSoutam 'RT gespeel indstrii n '20. J nieuwe club Simon Tahamata 'SSEL Naast de moge- omkoop-affaire bij W gonst het in België de transfergeruchten. Zo \ekken Simon Tahamata skampitf Daerden samen in elk 11S v J bij Beerschot. Bekerfina- ,n- VSeminal Ekeren wordt ge- 1.ra£W als belangrijkste kandi- alie Fe voor gat gUOf maar ook V1 eAeklasser Kapellen toont in hf interesse voor „Ta en Da". Ben Wijnstekers verruilt Racing Mechelen vrijwel zeker voor SVV, terwijl John Bosman deze week de knoop doorhakt. Bordeaux heeft goede papie ren. Wordt het inderdaad de Franse topper dan vertrekt Piet den Boer naar Nancy, maar ook Anderlecht toont be langstelling voor Bosman. Ben Wijnstekers FOTO: SP Moreno Argentin en Rudy Dhaenens in de slag voor de winst in de Ronde van Vlaanderen, die de Italiaan won. FOTO: AP ZATERDAG 5 MEI 1990 PAGINA 11 Geen beslissing over lila kaart BERN Het na de gele en rode prent invoeren van een lila kaart is voorlo pig door de FIFA uitgesteld. De derde strafmaatregel is in principe louter be doeld voor uitslui ting in het betref fende duel en zou geen verdere kon- sekwenties voor er op volgende wed strijden hebben. Agnelli niet kinderachtig TURIJN -Staat Silvio Ber lusconi te boek als de suike room van AC Milan, diezelfde faam geniet Giovanni Agnelli bij Juventus. Voor het winnen van de eindstrijd van het UEFA Cuptoernooi, waarin Fiorentina afgelopen woens dag met 3-1 verloor krijgen de spelers van Juventus een ton de man. Ze hadden ieder al 50.000 gulden voor het binnen halen van de nationale beker ontvangen. Een aardige geste van Agnelli, die, hoe kan het ook anders, Juventus als zeke re winnaar van de UEFA Cup ziet. Ruilhandeltje vanuit Bremen OOST-BERLIJN De strijd om Oost- duitse topspelers duurt nog steeds voort. Nog steeds is het onzeker waar Ulf Kir- sten van Dynamo Dresden zijn brood zal verdienen. Borussia Dortmund leek die strijd te winnen, maar nu heeft Werder Bremen een knappe tegenzet gedaan. Bremen, dat in Kirsten de vervanger voor Karl-Heinz Riedle ziet, heeft naast een transferbedrag Michael Kutzop aan geboden zodat er niet alleen sprake zal zijn van éénrichtingsverkeer. Nieuw gras Meazza-stadion MILAAN De afgelopen dagen is nieuw gras gezaaid in het Giuseppe Me- azza-stadion in Milaan, de thuishaven van AC Milan. De grasmat moet over zes weken in perfecte staat zijn. door Frank Werkman VV-SeTIË „Hoe is de ■fchier?" vraagt More- jÉIBjgentin wanneer hij lijflop het middaguur de MÉen drukt van een |||||ijevol Italiaanse pers- ggilus een Vlaamse jour at, die nog wat willen ^^llaten over die succes- zondag. Al vlug zal ter blijken, dat de coi fs uit het Apennijnse breiland dat zwarte Afft beter kunnen ge- jken dan de held van betaiarbeke. Want terwijl Jentin al uren in z'n 6ilag, deden zij zondag- e seizofit samen met ploeglei- Drig dJ Ferreti een enthou- ise Miite aanval gedaan op I plaatselijk record eeft zjmpagnedrinken. En zet zelfs op die maan- d opzegmiddag nog kleine ha- 5 nffies m wer"king... „Ze 1 ïeiSi^en er maar pret aan lefd hebben", grijnst bntin. „Ik had genoeg |een paar flessen spuit er. Mijn motor draait penmaal niet op alco- Ik moet trouwens zo- 5 de enige Venetiaan idie geen wijn lust..." F vult Moreno Argentin, mooi&oorjaar de meest succes- rnaas beroepsrenner met twee ven in een klassieker het wind dus meteen zelf al in. ngs d( Want zo is hij toch al zo vaak afgeschilderd, Argentin: een in zichzelf gekeerde kluizenaar die overhoop ligt met alles en iedereen die in zijn buurt komt en die geen deel kan (wil) hebben aan wat het leven te bieden heeft. Een houding die hem binnen de Italiaanse sportwereld op een eiland heeft verbannen. Onze eerste vraag gaat dan ook in die richting. Terwijl de Italiaanse collega's de pen in aanslag hebben om te noteren hoeveel telefoontjes hij al heeft gekregen van supporters en hoe gelukkig hij zich pre cies voelde toen hij Dhaenens versloeg in de Ronde van Vlaanderen, grijpt Argentin de kans om een zelfportret te schilderen dat misschien iets meer gelijkend is dan wat we weten van horen zeggen. Misverstand „De basis van wat ik sinds ja ren het grote misverstand van mijn loopbaan noem, ligt al ver in het verleden. Ik ben immers al bijna tien jaar be roepsrenner. Vanaf mijn de buut heb ik alles altijd op mijn manier willen doen. Ik zag al vlug in, dat ik slechts onder bepaalde* voorwaarden maxi maal kan renderen. Het bleek echter al even spoedig erg las tig te zijn, om die voorwaar den door anderen te doen aan vaarden". „Ik haat bijvoorbeeld improvi satie, ik wil maanden van te voren weten welk programma ik moet afwerken. Alleen dan kan ik me rustig en optimaal Jongejans („Die moeten ook gaan") mogen te zijner tijd hun tickets richting Australië bij -het bondsbureau in Utrecht komen afhalen. Voor de kunstzwemsters en waterpolo- heren heeft de KNZB evenwel onvoldoende „middelen" be schikbaar. „We moeten een duidelijke keuze maken. Er is geen geld om een ploeg van jachtig man naar Australië te laten vertrekken". Daar snel aan toevoegend: „Maar als zich andere actieve mogelijkheden zouden aandienen, kunnen we deze besluiten altijd nog in her-overweging nemen". Strijdlustig Dat bijzinnetje zegt Klaas van der Pol niet voor niks. In het Nederlandse waterpolo-we- reldje zijn namelijk recent voorbereiden. Maar probeer dat maar eens voor mekaar te krijgen in Italië... In de herfst van 1988 kende ik nog steeds de namen van mijn sponsors en ploegmaats voor '89 niet. Maak dan maar eens een plan ning op. En soms zeurden ze nog tot de donderdag voor Pa- rijs-Roubaix of ik toch niet zou •starten. Terwijl we in oktober hadden afgesproken, dat ik die wedstrijd zou overslaan". „Als dat één keer gebeurt, pro beer je te zwijgen. Als het ge woonte wordt, zwijg ik niet meer. Het klopt, dat ik bij zo'n meningverschil al eens dingen heb gezegd die niet mooi wa ren. Dat lekte dan uit en zo ontstond het grote misver stand: Argentin zou een egoïst zijn. Dat ik een perfectionist ben en de mensen met wie ik werkte niet, zei echter nie mand. Door dat verkeerde beeld kon ik vorig jaar op bit- FOTO: SP plannen gelanceerd om dan maar zelf de boer op te gaan. De Stichting Topsport Water polo wil de dreigende teloor gang van deze tak van sport zien te vermijden. Henk Lich- tenveldt, als het om waterpo- lo-belangen gaat immer voor op de barricaden te vinden, is secretaris/penningmeester bij die nog kersverse stichting. „Waterpoloërs zijn strijdlustige mensen", zegt de oud-journa list, die in officieel KNZB-ver^ band een stoel in de waterpo- lo-commissie bekleedt. „Wij geven niet zomaar op. Heeft de KNZB geen geld, dan zor gen we daar zelf wel voor. Kijk, een zwemploeg kun je van pakweg tien tot negen personen terugbrengen. Maar dat is bij waterpolo nu een maal onmogelijk, daar is het Meldingssysteem voor supporters ROME De spoorwegmaat schappijen in Europa bereiden zich voor op het vervoer van duizenden supporters naar het WK voetbal in Italië. In Rome komt een centraal informatie punt waar alle gegevens over het vervoer van de fans is te krijgen. Het telefoonnummer in Rome zal dag en nacht be reikbaar zijn. Spoorwegmaat schappijen moeten daar mel den hoeveel supporters in aan tocht zijn. Volgens een woor- voerster van de NS is het af hankelijk van de nationaliteit welke maatregelen daarna worden getroffen. ter weinig vertrouwen reke nen toen ik in de Ronde van Sicilië ziek werd. Ik deed wèer moeilijk, zeiden de bazen en ze verplichtten me om toch mee te doen in de Tirreno. Gevolg: ik werd nóg zieker en zag heel mijn voorjaar naar de bliksem gaan. Pas in juni kwam ik er wat door, werd ik Italiaans kampioen. Een dag waarop ik niet gelachen heb en ook dat werd me toen ontzettend kwa lijk genomen". „Voor mij veranderde die trui echter helemaal niets aan mijn waarde, moest ik helemaal niet bewijzen dat ik nog altijd wat kon als toprenner. Alleen wie niet geloofd had dat ik in het voorjaar écht ziek was ge weest, deed toen alsof ik in eens weer terug was van weg geweest. Een hypocrisie waar ik het verdraaid moeilijk mee alles of niks. En ja, dat kost veel geld. Nou, dan zorgen we daar toch voor". Met zijn compagnons Koen Anthoni (oud-bestuurslid van KNZB en NSF), Hans Muller (ex-international en oud-be stuurslid van het NOC) en Hans op den Velde (onderne mer te Zaanstad en aldaar voorzitter van de plaatselijke waterpolo-glorie Nereus) gaat Lichtenveldt op zoek naar sponsors. „Onze doelstelling is dat we het Nederlandse water polo financieel gaan steunen en wel tot en met de Olympi sche Spelen in 1992 in Barcelo na". Daarvoor, heeft men uit gerekend, zal een bedrag van toch minimaal zo'n 375.000 gulden nodig zijn. „Dat is 125.000 gulden per jaar. We vragen de Nederlandse water had. En dat heb ik ze getoond ook!". „Inmiddels", gaat Moreno Ar gentin verder, „zijn we een half jaar verder en in die tijd is er veel ten goede veranderd. Vooral de nadere kennisma king met Giancarlo Ferretti heeft de dingen in een stroom versnelling gebracht. In lange gesprekken vertelde hij me wat hij nog van me verwacht te en kreeg ik de kans om uit te leggen hoe ik het best func tioneer. De conclusies lagen opvallend dicht bij elkaar en vanaf oktober zijn we gaan sa menwerken. Toen al werd er gezorgd dat ik dagelijks me disch werd gevolgd door één van de grootste sportdokters in Italië (Michele Ferari uit de ploeg van professor Conconi; red.) en werd mijn programma voor 1990 opgesteld. Tot van daag houdt mijn ploegleider zich daar strikt aan. Ik doe trouwens hetzelfde. Prettig daarbij is, via anderen te ho ren dat Fe'rretti nu verklaart dat ook hij lang een verkeerd beeld van mij heeft gehad. Dat mijn imago van zweet- en gelddief voor hem nu niet meer bestaat. Uit het gunstig klimaat dat daaruit ontstond, zijn mijn vierde* plaats in San- remo en mijn zeges in de Ron de van Vlaanderen en de Waalse Pijl geboren". Poppenkast Moreno Argentin weigerde al tijd om mee te spelen in de poppenkast-rivaliteit tussen Moser en Saronni. Hoe staan Italiaanse profs vandaag de dag tegenover elkaar? Argen tin: „Een stuk beter dan voor heen! De afgunst heeft nu plaats gemaakt voor een ge zonde, intelligente rivaliteit. Dat wil niet zeggen dat we el- kaars helpers zijn. Maar in sommige koersen betaalt lief zijn voor elkaar een stuk beter dan egoïsme". Naast het beroep van wielren ner houdt Moreno Argentin er een bijzondere hobby op na. „Dat zou ik geloven", reageert hij. „Mijn passie heet „hout". Samen met een zwager en een vriend baat ik een vrij grote houtzagerij uit. Ik doorkruis de bossen van Polen, Joegosla vië en Griekenland om de mooiste bomen uit te zoeken. Meestal notelaars. Die worden dan in onze zaak verwerkt, wij leveren aan de beste meubel makers van Italië. Ik ben daarmee begonnen als een tijdverdrijf voor de dagen dat ik niet fietste, maar inmiddels is het een grote passie gewor den". ANDRÉ PUTZEIJS Hoewel de toppers in de mondiale ijshockeywereld de piste inmiddels hebben verlaten en de vriesmachines in de mottenballen zijn gegaan heeft het schaatsfront deze week een opvallend nieuwtje opgeleverd. Vanuit het Nieuwzeelandse Wellington (de heren bobo's en nobo's zoeken hun bestemming voor vergaderingen wel weer uit) werd gemeld dat het laatste bolwerk is gesneuveld. Vanaf komend seizoen mogen de meest artistieke leden van de internationale schaats unie (ISU) worden uitgedost met reclame-boodschappen. Broodnodige pecunia liggen ten grondslag aan deze beslissing, die even revolutionair als betreurenswaardig is. De grootte van de te dragen boodschap is zeer nauwkeurig omschreven en beperkt tot dertien vierkante centimeter. In die dertien zit de tragiek van de ongetwijfeld noodzakelijke keuze voor het slijk der aarde voor de kunstrijtop van de wereld. In andere disciplines is het voeren van reclame al gemeen goed. Ijshockeyers spelen met van sponsornamen voorziene helmen. Lange- en korte- baanschaatsenrijders hebben mutsen op het hoofd, waarop ook een boodschap staat geborduurd. Het kunstrijden is er de laatste jaren ondanks strenge voorschriften, vooral qua kleding toch steeds,wat frivoler op geworden. Wie herinnert zich niet de salto die de Canadees Donald Cranston eens presenteerde aan een jury, die daarvan steil achterover sloeg. Ach en wee en driewerf foei waren zijn deel en de drieste durfal kreeg te horen dat zo'n escapade in het vervolg niet meer door de beugel kon. Cranston af door de zijdeur naar het een of andere gezelschap, ,waar hij zijn hart wel kon ophalen aan curieuze capriolen die het publiek graag ziet. Ook de Franse broer en zus Paul en Isabelle Duchesnay werden overladen met stormen van kritiek van de behoedzieke juryleden. Het duo was niet alleen buitengewoon gewaagd gekleed, hetgeen het bij de presentatie vlak voor de wervelende wendingen altijd goed doet op de camera, maar had bovendien de euvele moed enigszins buiten de getreden paden te treden. Uitkomend op het onderdeel paarrijden weefden ze een aantal frivole elementen in hun optreden, dat geen genade kon vinden in de ogen van de vaak bejaarde jury-leden. Die zagen daardoor geen verschil meer tussen dansen en rijden en dan zitje als deelnemer fout natuurlijk. Ook in dit geval lapte de jury de opinie van het publiek aan de laars. In dat conservatieve wereldje is sprake is van tientallen miljoenen kijkers met navenante uitzendrechten. Daar is dus een kleine paleis revolutie uitgebroken. De officials zien een gat in de markt aanzienlijk veel groter dan een wak in het ijs. Het gaat om geld verdienen en daarvan mogen degenen die middels uren-, dagen-, maanden- en jarenlange inspanningen kans zien een perfecte Cherry-flip en een denderende dubbele Axel te produceren dus meeprofiteren. Deze keuze moet letterlijk een verrijking voor het kunstrijden worden, maar kan een verarming betekenen. Immers, de robuuste outfit van een ijshockeyer biedt alle mogelijke ruimte voor een boodschapje. Dat geldt ook voor de lange- en kortebaanrijder. Maar waar moeten de vaak frêle opvolgsters van Katharina Witt de ruimte op hun vaak van doorkijkgaas voorziene tenue vandaan halen om reclame te maken voor pakweg de producent van landbouw-combines? Of zullen we straks de ranke rijdsters en de snelle schaatsers zien verschijnen met een muts of pet tot diep in de ogen getrokken Het obligate zwaaien naar opa en opoe na afloop van een optreden in afwachting van de jury-uitslag krijgt er in elk geval een storend element bij. Het zal één geprolongeerde reclamespot zijn, waar STER- directeur Smeekes zijn vingers bij aflikt. Die zit immers gebakken aan zijn blokken en een avondje kunstrijden duurt ook op de televisie toch al gauw een anderhalf uur. Hoed af, chapeau voor de ISU- bobo 's. Nu nog de jurering via de computer en alles is geregeld. s ooi,! IKEfo HAAG Met z'n verschillende belan- ■roeperingen is de Ko- lijke Nederlandse m Bond, om voorzit- EClaas van der Pol te en, een „gecompli- d geheel". Wedstrijd- nmen, kunstzwem- elementair zwem- schoonspringen en S^rpolo vormen met z'n een bonte brij boor- met elkaar strijdige' keuren. Waarin een toch het allerliefst of haar eigen „pak- als alleen zalig end denkt te moeten in zien. Aan de over- ielende KNZB is dan reinig benijdenswaar- taak om de nodige :iteiten te stellen. De ige financiële depres- naakt dat er tot over- van ramp allemaal eenvoudiger op. volgend jaar worden in lustralische Perth de we- ampioenschappen zwem- kunstzwemmen, schoon- gen plus waterpolo (voor 5 én heren) georgani- En dat is bepaald niet de deur, beseft ook Van ol. „Als we nu weer naar (waar in 1989 de EK afgewerkt; red.) hadden en gaan, was het allemaal wel redelijk te overzien zucht de momenteel plaagde voorzitter, r voor zo'n reisje naar "alië moeten we nu een keuzes maken". Waarbij zwem-kernploeg van scoach Ton van Klooster Slijk als eerste op de opge- te „plaatsingslijst" werd trdt gezet. „Die presteren daar kunnen we niet en". de waterpolo-dames („Se- kanshebber voor de we iter', aldus Van der Pol) de schoonspring-familie Waterpololiefhebber Henk Lichtenveldt maakt zich sterk voor een financiële basis waarop de Nederlandse ploeg straks toch in Perth kan aantreden. „Boekhoudkundige fouten" aan basis problemen KNZB DEN HAAG De nagenoeg lege schatkist van de Ko ninklijke Nederlandse Zwem Bond is vooral een (dramatisch) gevolg van „boekhoudkundige fouten". Voorzitter Klaas Pol, zelf jarenlang accoun tant, heeft moeten constate ren dat de KNZB daardoor in een periode van vijf jaar maar liefst 600.000 gulden onnodig is kwijtgeraakt. „We hebben een slecht jaar achter de rug", zegt Van der Pol die evenwel weigert te berusten. „Berichten dat we geen cent meer op zak zou den hebben noem ik je rein ste flauwekul. We kunnen heus wel vooruit. We komen dit najaar met een meerja renplan om door middel van diverse bezuinigingen hel hoofd boven water te kun nen houden". De mislukte zwemvierdaagse (de sponsor haakte af nadat al meerdere kosten waren gemaakt) heeft 280.000 gulden gekost. „En ondanks de mooie zo mer van vorig jaar, is het aantal zwemmers toch te gengevallen. Maar helaas, je kunt moeilijk de mensen uit hun huizen trekken en hen in het zwembad gooien". Het terugdringen van de subsi- die-regelingen in de Stich ting Nationale Sporttotalisa- tor, is een extra probleemge val voor de KNZB. „Toch komen we er weer bovenop. Ons ledenaantal stijgt nog steeds, de KNZB bloeit". Voorzitter Klaas van der Pol van de zwembond heeft onder zijn leiding een groot bedrag zien wegvloeien. polo-liefhebber om een bijdra ge van duizend gulden per jaar. Heb je er honderd, dan sponsors te vinden. Want die mensen willen ook iets terug zien voor hun geld, logisch ken. En we hopen nu een goe de te hebben gevonden". Consequentie Ontbreekt het Nederlands team straks in Perth op het mondiale platform, dan is het lot van het waterpolo subiet getekend, vreest Henk Lich tenveldt en velen met hem. „Het niet deelnemen aan dat WK is heus niet de enige ver velende consequentie. Kijk, we hebben nu een heel talent volle ploeg bij elkaar, met jon ge knapen, gemiddelde leeftijd 22, 23 jaar. Als er niets meer is om naartoe te leven, naartoe te kunnen werken, dan haken die jongens af. Dan is het wa terpolo ten dode opgeschreven. En nee, dat mag nooit gebeu ren. Daarvoor heeft het Ne derlandse waterpolo in het verleden te veel betekend. Bij de Olympische Spelen in 1976 in Montreal behaalden we een bronzen medaille. Zou dat dan nu allemaal voor niets zijn ge weest?". De formatie van bondscoach Rob Schouten zal zich overi gens eerst nog maar eens voor het wereldkampioenschap moeten zien te kwalificeren. Na het EK in Bonn. de achtste „Boekhoudkundige fouten" aan basis problemen KNZB DEN HAAG De nagenoeg lege schatkist van de Ko ninklijke Nederlandse Zwem Bond is vooral een (dramatisch) gevolg van „boekhoudkundige fouten". Voorzitter Klaas van der Pol, zelf jarenlang accoun tant, heeft moeten constate ren dat de KNZB daardoor in een periode van vijf jaar maar liefst 600.000 gulden onnodig is kwijtgeraakt. „We hebben een slecht jaar achter de rug", zegt Van der Pol die evenwel weigert te berusten. „Berichten dat we geen cent meer op zak zou den hebben noem ik je rein ste flauwekul. We kunnen heus wel vooruit. We komen dit najaar met een meerja renplan om door middel van diverse bezuinigingen hel hoofd boven water te kun nen houden". De mislukte zwemvierdaagse (de sponsor haakte af nadat al meerdere kosten waren gemaakt) heeft 280.000 gulden gekost. „En ondanks de mooie zo mer van vorig jaar, is het aantal zwemmers toch te gengevallen. Maar helaas, je kunt moeilijk de mensen uit hun huizen trekken en hen in het zwembad gooien". Het terugdringen van de subsi- die-regelingen in de Stich ting Nationale Sporttotalisa- tor, is een extra probleemge val voor de KNZB. „Toch komen we er weer bovenop. Ons ledenaantal stijgt nog steeds, de KNZB bloeit". polo-liefhebber om een bijdra ge van duizend gulden per jaar. Heb je er honderd, dan heb je dus al een ton binnen. We zijn optimistisch dat het gaat lukken". Dilemma De KNZB heeft z'n goedkeu ring aan de plannen gegeven. „Ja, natuurlijk stonden we voor een dilemma. Het liefst zouden we natuurlijk een goe dé overall-sponsor hebben, waar alle geledingen van mee kunnen profiteren. Maar dat is een moeilijke zaak", reageert Klaas van der Pol. „Dan wordt het dus een kwestie van: waarom die wel en de ander niet? En goed, als men bij het waterpolo meent dat het een haalbare kaart is, dan zijn wij akkoord". Met die opmerking dat water polo van de verschillende zwem-disciplines waarschijn lijk nog wel het meest „recla me-vriendelijk" is. „Voor het zwemmen is het moeilijk om sponsors te vinden. Want die mensen willen ook iets terug zien voor hun geld, logisch toch? Wij proberen kandidaat sponsors er steeds weer van te overtuigen dat zwemmen zich ook best voor dit soort dingen leent". Maar het gebrek aan uitstraling, zorgt uiteindelijk telkens weer voor net iets te veel tegengas, zo is ook Klaas van der Pol al meermalen ge bleken. De solo-actie van het waterpo lo onder de breed uitgespreide vleugels van de zwembond, moet volgens Lichtenveldt niet als een controversieel ini tiatief worden gezien. „Het is heus niet zo dat de KNZB iets heeft gezegd in de trant van „wij kunnen jullie niet helpen, zoek het zelf maar uit". Feit is dat er geen geld is. De ont vangsten uit toto en lotto zijn de laatste jaren dramatisch ge daald. Hoe je een bond ook be stuurt, op dat soort zaken heb je geen greep. Dus moesten we naar andere wegen gaan zoe ken. En we hopen nu een goe de te hebben gevonden". Consequentie Ontbreekt het Nederlands team straks in Perth op het mondiale platform, dan is het lot van het waterpolo subiet getekend, vreest Henk Lich tenveldt en velen met hem. „Het niet deelnemen aan dat WK is heus niet de enige ver velende consequentie. Kijk, we hebben nu een heel talent volle ploeg bij elkaar, met jon ge knapen, gemiddelde leeftijd 22, 23 jaar. Als er niets meer is om naartoe te leven, naartoe te kunnen werken, dan haken die jongens af. Dan is het wa terpolo ten dode opgeschreven. En nee, dat mag nooit gebeu ren. Daarvoor heeft het Ne derlandse waterpolo in het verleden te veel betekend. Bij de Olympische Spelen in 1976 in Montreal behaalden we een bronzen medaille. Zou dat dan nu allemaal voor niets zijn ge weest?". De formatie van bondscoach Rob Schouten zal zich overi gens eerst nog maar eens voor het wereldkampioenschap moeten zien te kwalificeren. Na het EK in Bonn, de achtste plaats aldaar behaald was bij nader inzien toch niet genoeg, moest Oranje al terug naar af. Toen nota bene Guam zich on langs terugtrok, kwam een plaatsje voor Perth vrij en daar wil men in Nederland maar al te graag invulling aan geven. „We weten nog niet waar en wanneer we het zul len doen, daar is nog met geen woord over gesproken, maar we denken zelf eerst een kwa lificatietoernooi te kunnen gaan organiseren", aldus. Henk Lichtenveldt die het geboden buitenkansje met beide han den wil aangrijpen. „We heb ben er alle vertrouwen in", klinkt het nog maar eens. „Want lukt het niet, dan duurt het heel veel jaren voordat we weer een nieuwe ploeg op de been hebben kunnen brengen. Dat kunnen we het Neder landse waterpolo eenvoudig niet aandoen". DICK KIERS

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11