Tweede hoofdprijs Juventus in verschiet Indurain presenteert zich ^Libregts ^staakt werk Thatcher zegt hooligans de wacht aan Amerikaan prof in Russische voetbal Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! 'SPORT £eidóe@ommtt DONDERDAG 3 MEI 1990 PAGINA 13 Sovjetunie duldt geen concurrentie }ERN De tropische temperatuur in het ïend-stadion te Bern deerde de ijs hockeyers van de Sovjetunie niet. Koel rerd gisteren op de slotdag van de 54ste wereldtitelstrijd voor A-landen met aarts- ivaal Tsjechoslowakije afgerekend: 5-0. afgetekende zege leverde de Sovjetu- dat in de finaleronde zonder puntver- bleef, de 22ste wereldtitel sinds 1954 [p. Tsjechoslowakije moest genoegen ne- nen met de derde plaats. Zweden vero- rerde (op doelsaldo) de zilveren medaille in de laatste wedstrijd Canada met 6- verslaan. Fn de bloedhete hal zweette de Russische loach Viktor Tichonov (60) tijdens het be slissende duel met Tsjechoslowakije nog het meest. Pas drie minuten voor het :OTO: Sgjndsignaal durfde de bijgelovige trainer Moskou zijn geliefde grauwe jas uit te doen. De gouden medaille, zijn achtste sinds hij in 1977 aan het bewind kwam, was op dat moment echter al lang zeker. In relatief korte tijd is Tichonov erin ge slaagd rond de sterspelers Fetisov, Maka- rov, Milnikov en Prijachin (allen uitko mend in de hoogste Amerikaanse profdi visie) een hechte ploeg te formeren. Ma- karov en Fetisov leken vorig jaar met Kroetov en Larionov verloren voor het Russische nationale team, toen zij harde kritiek op Tichonov ventileerden. Het viertal noemde de coach ondermeer een dictator. In tegenstelling tot Kroetov en Larionov kregen Makarov en Fetisov, na dat de problemen waren uitgepraat, een nieuwe kans. Kasatonov, een andere steunpilaar van het olympische kampi oensteam, ontbrak in Bern wegens een jukbeenbreuk. Diego Maradona. Miljoen extra voor Maradona NAPELS Diego Maradona blijft ondanks zijn fouten een bijzonder kind voor de arme inwo ners van Napels. Gedurende het seizoen wer den de geruchten sterker dat Napoli de Argen tijn liever kwijt dan rijk was. Naarmate de laat ste fase van de competitie naderde, ging de middenvelder echter beter spelen. Het was ook voornamelijk aan de in topvorm verkerende Argentijn te danken dat Napoli in de slotfase geen punten verloor en AC Milan alsnog voor bleef. Met de titel is alles weer vergeten en ver geven. Hoewel de dankbaarheid van de Napoli- tanen - voortkomend uit het gevoel dat ander maal het rijke Noorden een hak werd gezet - niet echt in geld is uit te drukken, deed het be stuur van de landskampioen woensdag toch een poging. Voor zijn aandeel in de landstitel kreeg Maradona een extra premie. Geen 300.000 gul den zoals zondag nog werd gedacht, maar ruim 1 miljoen. AC Milan een duel verbannen ROME AC Milan mag de eerste thuis wedstrijd van het vol gende seizoen niet in het eigen San Siro-sta- dion spelen. De Itali aanse voetbalbond heeft de club deze straf giste ren opgelegd. De ploeg van Rijkaard, Gullit en Van Basten werd een wedstrijd verbannen, omdat bij de bekerfina le tegen Juventus scheidsrechter D'Elia door een uit het publiek gegooid voorwerp aan zijn schouder werd ge troffen. Bestuur Cambuur schorst Popovics LEEUWARDEN Het bestuur van Cambuur heeft oefenmees- ter Sandor Popovics voorlopig geschorst. Reden tot de discipli naire maatregel waren uitlatin gen van de ex-Hongaar in de Friese dagbladen. Popovics, die onlangs zijn con tract bij de eerste divisieclub met twee jaar verlengde, kriti seerde enkele beslissingen van het bestuur. Met name stoorde hij zich aan het feit, dat voor doelman Grim ontslag was aan gevraagd. Popovics wilde de oud-Ajacied behouden. Sport op tv Eurosport, 18.00-02.30 uur Sport MORGEN Nederland 2, 17.48 uur; De bal ii rond. Eurosport, 10.00-18.00 uur Sport Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen van f[isteravond zijn: Westduitse otto, A: 15-22-34-43-46-49. Reserve: 32. B: 22-26-28-32-43- 49. Reserve: 19. Spel '77: 2 7 0 3 0 9 2. c°Sthijs Libregts. foto: dijkstra Haarle gjbij KNVB (OTTERDAM Thijs °iympiLibregts heeft met onmid- •69a*dellijke ingang zijn werk zaamheden bij de KNVB gestaakt. Daar was hij sinds begin april nog verma slechts werkzaam als directeur. Dinsd^ Tramp Zoals bekend werd de Rotter- iaan 2 dammer begin april na een ge- rechtelijke uitspraak uit zijn ,nSdJ functie van bondscoach gezet. I 28-6 Libregts had die zaak zelf aan- 28-44,1 hangig gemaakt om zijn drei- 9 triotgende op non-actiefstelling 27J aan te vechten. De rechtbank a *n Utrecht stelde Libregts in iek 2? het ongelijk, hij moest ver- trekken als bondscoach maar inne? kon aanblijven als directeur betaald voetbal. In die hoeda- con'. nigheid heeft Libregts na zijn 0-43C. terugkeer van een vakantie- stersX reis naar de Antillen nog een ia aanta^ weken in Zeist gewerkt. Trio Pt Nu echter, vlak voor het mo- C 2 31 ment dat interim-bondscoach avia 3|Leo Beenhakker komende dag zijn werkzaamheden Oranje opvat, maakt Li- s gebruik van een aanbod de KNVB om ook als kechnisch directeur voortijdig Zeister burelen te verlaten. aiiuoi |Hij had een contract tot 1 juli. TamajLEr was al niet veel meer te jdoen", vertelde Libregts giste- „Alles raakt toch gande- gefixeerd op het Neder- F,5, o'ijlands elftal en het WK voet- il. Daarom leek het me ver- 26-5^tandiger om er maar een punt "pachter te zetten". ijZoals bekend heeft Libregts jinmiddels bij de kantonrechter [in Utrecht een bodemprocedu- aangespannen om zijn af- 'loeiingsregeling omtrent zijn als bondscoach te rege- en. Die zaak zou aanvankelijk Dp 23 april zijn behandeld, Abt»maar de advocaat van de te- vv '7i «enpartij, de KNVB, vroeg uit- 1 meer tijd te heb- ;n grondige voorbe reiding van de rechtszaak, die eind mei wordt gehouden. WRvll Twaalfde titel Bayern München s MÜNCHEN Bayern München mag zich het volgende seizoen wopnieuw mengen in de strijd om de Europese beker voor lands- jj sampioenen. De Westduitse club stelde gisteravond de twaalfde Jtitel veilig. De benauwde zege (1-0) op het povere St. Pauli in 9 het eigen Olympia-stadion maakte de ploeg van trainer Jupp Keynckes twee wedstrijden voor het einde van de competitie onbereikbaar voor de achtervolgers. Oe prolongatie van de landstitel, de vijfde in de laatste zes jaar, ^verd door alle betrokkenen min of meer als vanzelfsprekend i beschouwd. De begeerde treffer van Bayern kwam op gelukkige wijze tot stand. Een schot van Pflügler werd in de zestiende mi- nuu* door verdediger Gronau van richting veranderd, waardoor zu 'nvaller-doelman Thomforde TURIJN Juventus ligt op schema na de eerste wedstrijd van de finale van de strijd om de UEFA-beker tegen Fio- rentina. De formatie van trainer Zoff won gisteren op eigen veld met 3-1. Na het winnen van de nationale beker, ten kos te van AC Milan, is een tweede hoofdprijs voor de ploeg uit Turijn bin nen handbereik. Juventus, dat Fiorentina in de competitie in Stadio Com munale met dezelfde cijfers versloeg, besliste de wedstrijd na rust. Daarvoor had de nummer vier van de ranglijst veel moeite met Fiorentina, dan in de serie A tot voor kort nog tegen degradatie vocht. De druk van de thuisclub in het tweede deel was echter doorslaggevend. Fiorentina, dat in het toernooi tot dus verre opviel met zwaar de fensief spel, had daarop geen antwoord. Bovendien maakte doelman Landucci in de moeilijkste fase voor zijn ploeg een onbretrouwbare in druk. Na de 1-1 bij rust- kwam Juventus in de 59e mi nuut op voorsprong. De tref fer van Casiraghi was echter omstreden. Duidelijk zicht baar duwde de aanvaller eerst Pin opzij, om vervol gens de terugkaatsende bal in te koppen. De Spaanse arbi ter Soriano Aladren vond het goed. Het offensief van de „Oude Dame" was ingeleid door Aleinikov. Na de speler uit de Sovjetunie kreeg ook Schillaci een fraaie kans, na een van de weinige goede ac ties van Rui Barros. Na het omstreden doelpunt van Ca siraghi zette Juventus door. Met behulp van doelman Landucci maakte De Agosti- ni de derde treffer. De routi nier verraste de keeper vol ledig met een niet al te hard schot, dat vlak voor de doel lijn opsprong, 3-1. Fiorentina was nog gevaarlijk door een vrije trap van Dunga. Juventus lijkt daarmee de UEFA-beker in zicht te heb ben. De ploeg won sinds lang .geen internationale prijs. In 1985 was de Europese beker voor landskampioenen het laatste succes, dat internatio naal nauwelijks aanzien ge niet. De finale tegen Liver pool werd ontsierd door de ramp in het Heizel-stadion, waarbij 39 doden vielen. Fiorentina viel in de eerste helft meer aan dan in alle voorgaande wedstrijden van het toernooi. Slechts tegen Auxerre scoorde de formatie twee keer. Tegen Atletico Madrid, Dinamo Kiev, So- chaux en Werder Bremen was één doelpunt in twee duels steeds voldoende. De formatie van oud-interna tional Graziani werd in Tu rijn door de snelle openings treffer van Juventus tot een offensievere aanpak gedwon gen. Galia scoorde al na drie minuten, op aangeven van topschutter Schilaci. Het was tevens een van de weinige doelgerichte actie voor rust van de thuisclub. Afgedankt Na tien minuten maakte Buso gelijk. De 20-jarige aan valler, vorig seizoen afge dankt bij Juventus, kopte vallend in na een voorzet van Di Chiara, 1-1. Het was voor Fiorentina, in de com petitie als twaalfde geëin digd, geen reden om zich verder op terugspeelballen te gaan concentreren. De verrassende finalist bleef aanvallen en kreeg kansen. De beste was voor Baggio. De international, die volgend seizoen vrijwel zeker bij Ju ventus speelt, was alleen voor doelman Tacconi echter niet koelbloedig genoeg. In andere situaties gold hetzelf de voor Nappi en Di Chiara. Fiorentina was tegen de van de serie A Ranato Buso (rechts) scoort met een acrobatische kopstoot meest aan de bal, sterk ge steund door de Braziliaanse international Dunga. Bij Ju ventus ligt de zwakte vooral in het midden, vandaar ook de sterke belangstelling voor Baggio en het aankopen van de Westduitser Hassler (FC Köln). Zavarov, voorbestemd om Platini op te volgen, heeft in Turijn al min of meer afge daan. De voetballer uit de Sovjetunie, in de nationale ploeg en bij Dinamo Kiev eerder van topformaat, zat op de bank. Voor een andere buitenlander, Rui Barros, was nog wel een basisplaats weggelegd. Ook de Portugees dient echter te vertrekken. Hij gaf na de finale te ken nen op zoek te gaan naar een andere Italiaanse club. Juventus-Fiorentina 3-1 (1-1). 3. Galia 1-0, 10. Buso 1-1, 59 Casiraghi 2-1, 75. Di Agostini 3-1. Scheids rechter: Soriano Aladren (Spa). Toeschouwers: 50.000. Gele kaart: Tacconi (Juventus), Nappi (Fioren- AgOStin., vjai.d, marw- chi, Alemikov en Rui Barros; Schil- Fiorentina: Landucci, Pin, Volpeci- na, Battistini en Dell'Oglio; Dunga, Baggio, Kubik (Iachini) en Di Chia ra: Buso en Nappi. Oranje-raad doet water bij de wijn ZEIST De Oranjeraad en de KNVB gaan hun achter ban raadplegen over het pre miestelsel voor het wereld kampioenschap in Italië. Er kwam een voorstel op ta fel, waarbij de spelers van Oranje bij de meest gunstige prestatie in Italië (eerste plaats) maximaal 135.000 gul den, exclusief reklame-in- komsten, verdienen. Eerder gingen de internationals de confrontatie met de KNVB aan met een maximale pre mie van 185.000 gulden als inzet. Daar waar de Oostenrijkers bij een WK-titel aan de haal gaan met 160.000 gulden, de Westduitsers 150.000 opstrij ken en de Italiaanse gasthe ren rond de 450.000 gulden kunnen vangen, nemen de Nederlandse internationals voorlopig genoegen met 135.000 gulden. Dynamo Kiev wint beker n/Bo MOSKOU Dynamo Kiev heeft gisteren de voetbalbeker van imFSiTe Sovïetunie gewonnen. De ploeg, getraind door bondscoach Ape ^öbanovski, versloeg Lokomotiv Moskou, 6-1 (3-0). Salenko „jicurPeelde een belangrijke rol. Hij maakte drie doelpunten. De ove- Deienrige treffers voor de voormalige winnaar van de Europese beker Jvo°r bekerwinnaars werden gemaakt door de internationals Mi- (hailitsjenko, Rats en Litovsjenko. Dynamo Bukarest is gisteren door een spectaculaire overwinning (6-4) op plaatsgenoot Steaua voor de zevende keer in het bestaan van de club bekerwinnaar van Roemenië geworden. Voor 20.000 toeschouwers werd Radu- Leidakoiu met drie treffers matchwinner. Voor het begin van de negende etappe van de Ronde van Spanje feliciteert de Nederlander Erwin Nijboer (rechts) op ongebruikelijke wijze zijn collega Jean-Francois Bernard met diens verjaardag. FOTO: EPA GUIJUELO Miguel In durain, de grote favoriet voor de eindzege in de Ronde van Spanje, heeft zich gisteren voor het eerst laten zien. In de slot fase van de negende etap pe fietste Indurain even voorop in een kopgroepje, licht afgescheiden van het peloton. Het leek hem nog te vroeg om op het vlakke terrein naar Guijuelo toe te slaan. De zege ging ver rassend naar de Colombi aan Nestor Mora. De 192 kilometer lange rit van Caceres naar Guijuelo werd gekenmerkt door vier beklim mingen, maar drie daarvan kwamen niet verder dan de aanduiding „derde categorie", waardoor de rit zeker niet leek toegesnneden op klimmers uit Colombia. De laatste klim was gesitueerd op zestig kilometer van de eindstreep. De koers werd gemaakt door Jean-Francois Bernard. Een verjaardag wil voor wielren ners nog wel eens aanleiding zijn voor een flitsende demar rage of een lange vlucht. Ber nard had er twee te vieren; zelf werd hij 27 en zijn dochter Chaline werd precies een jaar geleden geboren. Op de demarrage van Bernard volgde het antwoord van In durain, de Belg Nico Emonds, de Fransman Philippe Lou- viot, de Spanjaard Federico Echave en de latere winnaar Mora. De maximale voor sprong bedroeg nimmer meer dan 57 seconden. In het zicht van de finish haalde de hoofd macht de vluchters terug, waardoor de leidende Span jaard Julian Gorospe geen en kel gevaar te duchten had. De Ier Stephen Roche, drie jaar geleden winnaar van de Ronde van Frankrijk, krijgt langzamerhand zijn oude vorm te pakken. Roche voert na de derde etappe van de Vierdaag se van Duinkerken het alge meen klassement aan. Hij heeft een voorsprong van zes tien seconden op de Fransman Francois Lemarchand, die schreef. Diens "lancb genoot Thierry Marie, in de namiddag winnaar van een twaalf kilometer lange tijdrit, is op 2.08 derde. Ex-wereld kampioen Roche geldt nu als voornaamste kanshebber op de eindzege. Roche was overigens op zijn best in de ochtenduren toen hij met Lemarchand uit de hoofdmacht ontsnapte. Het tweetal pakte bijna drie minu ten op de rest van het deelne mersveld. Een mislukte poging van de Fransman Bruno Cor- nillet was aan die machtsgreep vooraf gegaan. Beste Neder lander was Jean-Paul van Poppel, die de sprint van het peluton won (vierde). -LONDEN De regering 3aswvan Thatcher heeft voet- 2 - olbalsupporters die zich in ftalië misdragen gedreigd net een reisverbod van egonlvvee Jaar- De hooligans HiiifZullen in die periode geen ÏÏWe.dstriJden buiten Groot- lam Brittannië mogen bezoe- 3eg*ken. De regering kwam tot dit be sluit, na overleg met de orga nisatie van het toernooi om het wereldkampioenschap. Staatssecretaris Waddington lichtte toe: „Van deze maatre gelen moet een signaal uit gaan. De fans moeten niet denken boven de Engelse wet te kunnen leven, wanneer ze eenmaal in Italië zijn geland". In overleg met de Italiaanse autoriteiten heeft de Engelse regering de mogelijkheid, Brit se vandalen die zich in Italië misdragen, in eigen land te be rechten. Waddington ver klaarde, dat hij dit systeem ook graag bij de Europese ti telstrijd, over twee jaar in Zweden, wil toepassen. Engeland speelt in Italië i eerste ronde zijn strijden op Sardinië. Dé ploeg ontmoet Ierland, Nederland en Egypte. De UEFA heeft eerder laten weten bij goed gedrag van de Britse fans een rentree van de Engelse clubs in de Eu ropese toernooien te gen. Sabatini in tv-serie BUENOS AIRES Gabriele Sabatini zal binnenkort optre den in een serie voor de Ar gentijnse televisie. In de twee miljoen gulden kostende pro ductie speelt de tennisvedette zichzelf. Tennis en de liefde zijn de voornaamste ingediën- ten van de soap opera. De eer ste beelden zullen worden ge schoten half juni in Buenos Aires, vlak na de open Franse titelstrijd in Parijs. De Argen tijnse wordt op 16 mei twintig. correspondent Rob Vunderink) MOSKOU De 25-jarige Amerikaan Dale Mulholland gaat bij een Sovjetclub te spe len. Tot het eind van het jaar staat hij onder contract bij de Moskouse club Lokomotiv Moskou. Dank zij Gorbatsjovs perestrojka is beroepssport in de Sovjetunie officieel moge lijk geworden. Officieus be stond professionele sport er natuurlijk allang. Mulholland: „Het is eigenlijk heel grappig gegaan. Ik keek thuis een keer naar de Johnny Carson Show op televisie en hoorde olie magnaat Armand Hammer, die al sinds de tijd van Lenin zaken doet met de Sovjetunie, zeggen dat de nieuwe glasnost ideaal was voor meer culturele uitwisseling. Mijn onmiddellij ke reactie was: dan moet ik in de Sovjetunie gaan voetballen. Ik ben op allerlei deuren gaan aankloppen en nu zit ik dus in Moskou". „Mijn Amerikaanse vrienden verklaarden me voor gek toen ik zei dat ik in de Sovjetunie ging spelen. Feit is dat het voetbal hier op veel hoger peil staat dan in Amerika. Vanwe ge dat niveau-verschil komt een Amerikaanse voetballer zo maar niet in Italië, Spanje of Engeland terecht. Ik heb eerst als beroepsvoetballer in West- sieclub of zo. In 1988 speelde ik bij Lucky Goldstar in Zuid- korea, leuk land. Daar wil ik nog wel een keer naar terug om te spelen. Daarna speelde ik als professional bij de club Orlando in de Verenigde Sta- Henk Fraser is bijna Feyenoorder ROTTERDAM Roda JC en Feyenoord hebben gisteren overeenstemming bereikt over de vergoedingssom voor Henk Fraser. Beide clubs wilden geen mededeling doen over de hoogte van dat bedrag. Omdat het contract van Fraser (23) bij Roda JC nog één jaar door loopt, dient Feyenoord naast het normale transferbedrag te vens een afkoopsom te beta len. De atletische verdediger, bijgestaan door zijn zaakwaar nemer Bas van Noortwijk, be reikte met de Rotterdamse club nog geen akkoord. „Beide partijen hebben huiswerk meegekregen", aldus Van Noortwijk, die optimistisch is over een goede afloop. De duur van het contract, in ieder geval langer dan twee jaar, en de salariswensen van Fraser zijn ondermeer nog onderwerp van het gesprek, dat eind deze week wordt voortgezet. sportuitslagen Bayern München-St. Pauli 1-0, Fortu- b koer», 1900 m: 1. Staten Nikita (A. lanuel) 2.01,8, 2. Cocorigi, 3. Darling Be Good. Niet gestart: Silver Speed. Köln 32-41, Borussia Dortmund 32- 40, Eintracht Frankfurt 32-39, Lever- Arsenal-Southampton 2-1, Notting ham Forest-Manchester United 4-0, Wimbledon-Crystal Palace 0-1. HOCKEY WK dames in Sydney Poule A: Engeland - Argentinië 1-0 (0-0), Bondsrepubliek - Japan 2-0 (2- 0). Poule B: Zuid-Korea - Nleuw-Zee- land 0-1 (0-0). HONKBAL Amerikaanse honkbalcompetitie American league: Oakland A's - New York Yankees 4-2, California Angels - Baltimore Orioles 7-1, Boston Red Milwaukee Brewers - Kansas City Royals 6-4. National league: Philadel phia Phillies - Cincinnati Reds - San Francisco Giants 7-4. Up. 3. Elvia Rita. Toto: 3,20 plaats 2,40 4,20 koppel 13,20 plaats 4,30 1,50 kop pel 12,40 trio 345,90. 3e koers, 2000 m: 1. Dex Ruimzicht Pijl) 2.39,3-1.19,7, 2. Evi- 4,80 plaats 3,50 1,60 1,50 koppel 74,00 trio 362,80. Toto: winnend: 26,10 plaats 1,80 1,10 2,00 koppel 9,80 trio 270,70. 5e koers, 2000 m: 1. Diana d'Almere (J. Batist) 2.39,8 - 1.19,9, 2. Explosive Niet gestart: Crack Buiten zorg. Toto: winnend: 1,80 plaats 1,60 5,50 koppel 4,10 trio 14,30 kwartet 43,70. 7e koers, 1300 m: 1. Countach (a. de Vries) 1.17,9, 2. The Pub, 3. Racy. Toto: winnend: 4,40 plaats 1,50 1,60 3,40 koppel 13,00 trio 579,70. 8e koers, 1609 m: 1. Duncan Crown (H. Langeweg) 2.01,0 - 1.15,2, 2. D'Ouragan, 3. Bonanza Bos. Niet ge- koppel 2,00 trio 8,40. kwartet 1003,90. 10e koert, 1900 m: 1. Temptation (A. Manuel) 2.02,6, 2. Just Marlyn, 3. Charmeur. Niet gestart: Fire Moon. Toto: winnend: 2,10 plaats 2,30 1,80 1,20 koppel 5,60 trio 17,20. 11e koers, 1609 m: 1. Carlos S (W. Strooper) 2.04,2 - 1.17,2, 2. Dorothe Omzet: 238.279. SCHAKEN Internationaal toernooi in München 4e ronde: Rlbll (Hon) - Goelko (VSt) 1/2 - 1/2, Van der Sterren (Ned) - Brunner (Zwl) 1/2 - 1/2, Bönsch (DDR) - Hlckl (BrD) 1/2 - 1/2, Hübner Goelko. Klndermann 2 1/2, der Sterren, Bönsch, Brunner, Niko- llc, Rlbll, Joesoepov 2, 10. Bischof, Hlckl 1 1/2, 12. Hübner 1. WIELRENNEN Vierdaagse van Duinkerken km in 2.32.30, 2. Roche (Ier) z.t, 3. Cornillet (Fra) 1.24, 4. Van Poppel (Ned) 2.51, 5. Vanderaerden (Bel). 6. Frison (Bel), 7. Colotti (Fra), 8. Van den Bossche (Bel). 9. Per Pedersen (Den). 10. Tsjabalkin (Sov), 16. Schu- rer (Ned) z.t. als Van Poppel. derde etappe tijdrit: 1. Marle (Fra) 12,7 km in 17.15, 2. Lavaine (Fra) 0.16. 3. Duclos-Lassalle (Fra) 0.32, 4. Moreau (Fra), 5. Roche (Ier) 0.46, 6. Museuw (Bel), 7. Schurer (Ned) 0.47, 8. Peiper (Aus) 0.48, 9. Colotti (Fra) 0.51, 10. Per Pedersen (Den), 19. De .Vries (Ned) 1.27. Algemeen klassement: 1. Roche 7.20.12, 2. Lemarchand (Fra) 0.16, 3. Marie 2.08, 4. Lavaine 2.24, 5. Mu seeuw 2.39, 6. Duclos-Lassalle 2.40, 7. Moreau. 8. Cornillet (Fra) 2.54, 9. Schurer 2.55, 10. Peiper 2.56. 19. De Vries (Ned) 3.35. Rlpoll (Spa) 0.05, 5. Yvon Madlot (Fra) 10. Gaston (Spa) 0.14, 11. Van oraoant (Bel), 12. Jalabert (Fra). 13. Moreda (Spa), 14. Rulz-Cabestany (Spa). 15. Raab (DDR). 81 Suyker- buyk (Ned) 0.14, 95. Van den Akker (Ned) 1.48, 109. Rëkers (Ned) 5.27, 133. Arntz (Ned) 7.07, 141. Vos (Ned) 11.48, 151. Hoondert (Ned) 11.48, 159. Nijboer (Ned). 161. Wijnands (Ned), 164. Jakobs (Ned). Algemeen klassement: 1 Gorospe (Spa) 39.21.56, 2. Giovanettl (Spa) 0.25, 3. Cadena (Col) 0.56, 4. Ivanov (Sov) 1.56. 5. Klimov (Sov) 2.19, 6. Unzaga (Spa) 2.30, 7. Roux (Fra) 2.47, Weltz (Den) 3.42, 12. Indurain (Spa) 3.46, 13. Delgado (Spa). 14. Parra (Col) 4.00, 15. Herrera (Col) 4.08, 108. Suykerbuyk 38.06, 116. Van den Ak ker 41.48, 137. Arntz 48.10, 145. Rë kers 50.12, 153. Jakobs 54.25, 156. Nijboer 57.25. 158. Wijnands 58.21, 161. Hoondert 1.00.28, 162. Vos 1.01.09. IJSHOCKEY WK in Bern Finaleronde: Sovjetunle-Tsjechoslo- 6. 2. Zweden 3-3 (-1), 3. Tsjechoslo- wakije 3-3 (-4), 4. Canada 3-0.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13