start Atletiekseizoen gaat in Lisse van „TOP is kampioenschap waard" Records sneuvelen op Duindigt Martin Jol. FOTO: ^sportuitslagen sportprogramma SPORT LEIDEN CeidócSourtuit DONDERDAG 3 MEI 1990 PAGINA WASSENAAR Windstilte, een puike drafbaan en snelle paarden. Deze drie aspecten waren gistermiddag in over vloede aanwezig met als ge volg dat twee records sneuvel den. Het eerste kwam tot stand in de openingskoers, waarin de driejarige Eddy Oostland met catchdriver Ar nold Mollema in hoog tempo het rondje afraffelde. Hij kwam over de mijl tot een ki- lometertijd van Ï'IÖ en zo snel was dit jaar nog geen leeftijds genoot geweest. Eddy Oostland is de zoveelste sterke draver van de driejari ge jaargang. Jammer voor zijn eigenaren is het feit dat Eddy als gevolg van zijn ruin-status niet startgerechtigd is in de hooggeprijsde klassieke koer sen. Later op de middag stuur de de momenteel succesvolle pikeur Hugo Langeweg in zo'n hoge vaart zijn paard Duncan Crown rond dat zijn tegen standers bij wijze van spreken nog in felle strijd gewikkeld waren om de tweede plaats, terwijl hij het ererondje al maakte. Duncan Crown won in een verbluffende 1'15"2 en zo hard liep in de Nederlandse drafhistorie nog nimmer een vierjarig paard. Duncan Crown is dan ook een van de troeven voor de op 13 mei in Begiè te houden drafinterland België-Nederland. Duindigt heeft aanstaande zondag een wat karig aanbod, het Super- kwartet is met 15 deelnemers de moeite waard, hierin zal de in zes starts nog ongeslagen Don Berkum wellicht als groot favoriet van start gaan. Op de renbaan staat het heroptreden van Jules Favre centraal, maar de hengst zal waarschijn lijk nog een koersje nodig heb ben om op zijn oude niveau te kunnen presteren. 14e Parkenloop VOORSCHOTEN Voor de veertiende maal wordt op za terdag 5 mei in Voorschoten de Parkenloop gehouden. Een prestatieloop over 2, 3, 5 en 10 kilometer, 10 Engelse mijlen en de halve marathon. Daar naast zal er gestreden worden om het Voorschotense kampi oenschap, waarbij Astrid van der Velden, bij de dames, en Bart Snelderwaard, bii de heren, hun titel verdedigen. Han Kulker verricht om 11.00 uur op het complex van de voetbalvereniging SVLV de start. De kosten voor deelna me variëren van 2,50 gulden voor de kortere afstanden tot 4,50 voor de halve marathon. Breuk tussen Martin Jol en FC Den Haag gelijmd DEN HAAG De breuk tus sen Martin Jol en FC Den Haag is gelijmd. De oud-voet baller blijft commerciële werkzaamheden verrichten voor de Zuierparkclub, die heeft agfgezien van de eis dat Jol zich garant moet stellen dat hij een bedrag van 1.2 mil joen gulden binnenbrengt aan sponsorgelden. Die door Jol geweigderde garantieverkla ring was een aantal weken ge leden reden voor het bestuur van FC Den Haag om de band met Jol te verbreken. Nadat vorige week donderdag de sponsors van de club nog op herstel van de relatie hadden aangedrongen vond gisteren een geslaagd verzoeningsg- sprek plaats. Bij dat overleg, waarbij namens FC Den Haag slechts Woody Louwerens aanwezig was en Jol werd be geleid door sponsors Kuijt en Ringelenstein, slaagde voorzit ter Ton Smit van de stichting Business to Business er in een compromis te vinden. Daarbij zal Jol een contract voor drie jaar tekenen bij de stichting, waar in het vervolg ook de sponsorgelden zullen binnen komen en pas van daaruit naar FC Den Haag vloeien. Aan het bestuur van FC Den Haag zal een lid worden toege voegd, dat mogelijk de con tactpersoon voor Jol zal zijn. Omgekeerd zal ook een be stuurslid van FC Den Haag in de leiding van de stichting worden opgenomen. Voorts zal er in het hele patroon een klankbordgroep worden gefor meerd, waarmee Jol bepaalde zakelijke en commerciële za ken nader kan uitwerken. „Boverdien moet er nog een behoorlijke werkruimte in het Zuiderpark voor mij worden geregeld", aldus Martin Jol, die zich tevreden toonde over het lijmen van de breuk. „Maar ik ben vooral content voor FC Den Haag". Afdelingsvoetbal Zaterdag: heren: Valken '68 - Abb; •i, Alphia - SVOW. ZLC - LSVV '71 Woubrugge - KRV, De Sleutels - Lug dunum, GWS - TAVV, Meerburg MVKV. Dames: interregionaal: Oranje Wit Valken '68. Zondag: heren: ZLC - Bernardus, VT - ASC, Alkmania - Unitas Leider. Leidsche Boys - VNA, Oranje Groen MMO, Warmunda - VNL, Teylingen Randstad Sport. Dames: HK: DONK - UDO, Leonidas SJC, NSV '46 - Alblasserdam, Nleuwoj koop - KFC '71 2, De Sleutels - Sto jjj wijk, SJZ - Scheveningen. 1: VVSB Randstad Sport, Meerburg - UV5 Foreholte - Alkmania, Kickers T" Iduna 2. Korfbal Zaterdag: TOP - Pernix, ODO (M) Fiks, Tempo - Excelsior, Velocitasi De Dijkvogels, Fluks - DVS '69. Zondag: Fides Pacta - Waterlan^, DKV (D) - De Danaïden, Crescendo Hoogvliet, Stormvogels - KNS, Zl^'n, derkwartier - KVR, Terheijden Algemene. Tennis Zondag hoofdklasse: Osram/Bi heim Bussum 1 - Amstelpark Amste£de dam 2; Frisselstein Veghel 1 Eindhoven 2; ICL/De Manege Apef^ doorn 2 - Noorlander Bouw/Unicu Leiden 1; Z'67 Rotterdam 1 - Deteqn /De Mets Scheveningen 1. Eerste klasse: Amstelpark Amslajehj dam 3 - Dekker Warmond 1. Tweede klasse: Hillegomse TC 1 Aemstelspelers Amsterdam 1; New lander Bouw/Unicum Leiden 2 - Flèly'a te Amersfoort 1; De Merenwijk Leide coiu 1 - Bakkum 1; De Munnlk Leiderdoi^ 1 - Zutphen 2. St. Pancras 1; Merlenhove Heemst; de 3 - Zee en Duin Katwijk 1; Dekki Warmond 2 - Spatter Wormer Nieuw Vennep 1 - ALTV Zoetermee 1; Oranje TC Den Haag 1 - Casln Noordwijk 1; ALTV Zoetermeer 2 - D Munnik Leiderdorp 2; Noorlandi Bouw/Unicum 3 - Racketeers Rotte Vierde klasse: Alkmaar 3 - Hillegor se TC 2; Blitc Beusichem 1 - HilH gomse TC 3; De Munnik Leiderdorp - Centre Point Almere 1; De Munn Leiderdorp 4 - Victoria Rotterdam Dash '35 Dordrecht 3 - OLTC OegS geest 2; TEAN Alphen a.d. Rijn 2 Roomburg Leiden 1; Joy-Mozafl Amsterdam 6 - Unicum Leiden 4; R rescate Voorschoten 1 - LTC Lisse De Boekhorst Noordwijkerhout Merenwijk Leiden 2. mogelijk", tempert Van der Krogt een overmatig optimis me. Op de mannen uit Apel doorn na is wel de voltallige top tien van vorig jaar aange meld. Erg sterk zijn ook de an dere werpnummers. Bij kogel en discus ontbreekt om twee redenen Erik de Bruin: hij heeft net een operatie onder gaan en daarnaast gaat de or ganisatie al jaren niet in op de eisen van De Bruin. Jeroen van der Meer komt voor een „verschrikkelijk verre speer worp" mede om zo zijn over stap naar een West-Duitse club te rechtvaardigen. De Britse Rotterdammer Keath Beard zit fijntjes glimlachend op het vinkentouw. Vuurwerk bij de mannen ook bij de springnum- mers. Leidenaar Arno Tave- nier zal zeker voor de magi sche vijf meter gaan, maar weet zich belaagd door Richel Keysers en meerkampers Enno Tjepkema, Marcel Dost en „good old" Frans van der Ham. Op de twee hordenum- mers krijgt AAV'er Ruud van Maurik te maken met de jon ge, maar o zo snelle^Haarlem- mers Erik Negeman en Marcel Roosen, terwijl opnieuw meer kampers op de 110 meter voor snelle verrassingen kunnen zorgen. Op de 150 en 300 me ter tenslotte ontbrandt voor het eerst, maar zeker niet voor het laatst dit jaar de strijd tus sen sprinters uit de Haagse, Amsterdamse, Beverwijkse en de Utrechtse school. Spanning volop dus, ondanks de absentie van echte super sterren, maar hierin is Van der Krogt opnieuw erg helder: „Iedere deelnemer wil knok ken voor wat hij/zij waard is op zijn/haar beste nummer. Een topper die een testloopje aan het doen is en daarbij nog door de mand valt ook kan mij gestolen worden". GERT VELTHUIZEN Bowlingtitel Holiday Inn LEIDEN Ook in de dinsda gleague van de Bowling Bond Leiden is de kampioen be kend. Het thuis spelende Holi day Inn heeft na de 4-1 winst op O Sole Mio en met nog één wedstrijd te gaan acht punten voorsprong op concurrent Moojoo's. Genoeg om zich kampioen te moegen noemen. De kampioen gaat zich onder leiding van de kersverse vader en bondskampioen Louis Pe- titjean opmaken voor de match op 8 mei tegen de kam pioen van de donderdagcom petitie Moojoo's. Daaruit zal de bondskampioen 1989-1990 ko men. Individueel nam John Zandbergen van La Grand de hoogste serie voor zijn reke ning: 766 (vier games). De hoogste game moest hij delen met Nico Hollebeek van Grif fioen. Ook Leiderdorp is weer een leaguekampioen rijker. Na Bax op maandag en Chemicon op dinsdag ging de titel op donderdag jvederom naar Bax. Dankzij de twaalf punten, die Bax opdeed tegen Blue Birds (12-15), was de formatie onbe reikbaar voor de overige teams. Menuet 3 greep het laatste periodekampioenschap. Alleen op woensdag wordt er nog geknokt. RVC 2 staat daar inmiddels 26 punten voor op RVC 1, doch in Leiderdorp wordt er in één duel om 27 punten gespeeld. Aad Schoon- derwoerd noteerde namens Meerburg de hoogste scores. Zowel de hoogste game (245) als het hoogste totaal (806 over vier games) was voor de Meer burgen Hoewel Zuid-West nog enkele speeldagen te gaan heeft, is ook daar de eerste kampioen bekend. Het dubbel Kriek won rqet 4-0 van Van Vliet en legde daarmee beslag op de woensdagtitel. Het leidend dinsdagdubbel Vermeulen verloor met 3-1 van Danscafé en zag Schildersmarkt (3-1 winst bij Verdegaal) tot op een half punt naderen. En dat met nog twee wedstrijden te gaan. Het laatste duel gaat tussen de twee kemphanen. Frank Scheffer van Schildersmarkt gooide trouwens een knappe 631-serie (188-207-236). Jan Bey van kampioen Kriek deed het met 632 (242-200-190) nog beter. Ook de trioleague op dinsdag is nog spannend. Eveneens met nog twee parth en in het verschiet speelde koploper Bowling Stones re mise tegen Kriek en dient nu Tramps (3-1 zege op Luifel- baan) naast zich te dulden. Dames BV Lisse naar eredivisie LISSE De damesploeg van de basketbalvereniging Lisse speelt het komende seizoen in de eredivisie. De formatie van coach Peter Lapidaire eindig de op de tweede plaats in de promotiedivisie. Oorspronke lijk zou Lisse promotiewed strijden tegen Midland moeten spelen, maar omdat die ploeg zich terugtrok, stappen de bas ketbal-dames rechtstreeks over naar de hoogste klasse. Opmerkelijk is dat de doelstel ling van de Lissers aan het be gin van het seizoen nog hand having was. Toch meent het grootste deel van de selectie de sportieve uitdaging aan te moeten gaan. De uit negen da mes bestaande ploeg krijgt versterking van Marja van Dijk (Grasshoppers). Daar naast is Lisse nog met enkele speelsters in gesprek. G-toernooi bij Leiden LEIDEN De voetbalvereni ging Leiden houdt op zaterdag 5 mei een toernooi voor min der valide voetballers. Dit in verband met het naderende jubileum van de vereniging. Ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan komen echter niet alleen de G-spelers aan bod, maar zullen in een later stadium ook jeugdtoernooien worden gehouden. Het G-toernooi op het sport complex Morsch 2 begint za terdag om 09.00 uur. De Velde balanceert op grens van record FALMOUTH Zeezeiler Henk de Velde zal er net wel of net niet in slagen binnen 150 dagen de wereld rond te varen. Op dit moment bevindt de catamaran-racer zich 600 mijl ten zuiden van de Azoren en hij hoopt rond 10 mei in het Engelse Falmouth te arrive ren. Als De Velde daarin slaagt heeft hij 155 dagen ge daan over de als non-stop be doelde recordpoging. Omdat hij vijf dagen aan wal is ge weest, zal zijn totale reisduur dan 150 dagen zijn. Dat aantal is identiek aan dat van de Amerikaanse recordhouder, die er echter wel in slaagde de route zonder stoppen af te leg gen. LEIDEN De opening van het atletiekseizoen vindt zeker voor de regio Leiden Bollenstreek plaats in Lisse. De strijd om de Ter Specke bokaal, ingesteld bij de opening van de kunststofbaan, wordt dit jaar overheerst door de datum en de hoge kwaliteit van de zeer vele inschrijvingen. Bevrij dingsdag, en dit jaar nog wel in een lustrumjaar, is voor De Spartaan aanlei ding om van het feest, wat de strijd om de Ter Spec ke bokaal moet worden, iets extra's te maken. Daartoe uitgenodigd door de gemeente Lisse ver trekt een peloton lopers van De Spartaan vrijdag vanuit Wageningen met het bevrijdingsvuur rich ting Lisse. Daar worden ze rond half twee verwacht, waarna de wedstrijd kan beginnen. Een wedstrijd die dit jaar een recordaantal aanmeldingen kent vanuit het hele land. „Liefst 85 clubs hebben men sen ingeschreven voor deze wedstrijd, ook dat is een re cord," meldt Wim van der Krogt met de nodige trots. Dreigde de openingswedstrijd nog niet zoldng geleden weg te zakken naar een „zaterdag middag- wedstrijd-met-wat-ex- tra-poeha", een omzetting van het programma ""zette de Ter Specke wedstrijd precies op tijd weer op de rails naar de ti tel „openingsklassieker". De namen van deelnemers waarmee deze wedstrijd zich onderscheidt van elke andere wedstrijd staan bij Van der Krogt keurig uitgewerkt op een computervel, maar daar naast ook in zijn hoofd. Zon der ophouden ratelt hij een lijst van nationale recordhou ders en nationale kampioenen op waar geen eind aan schijnt te komen. Trefpunt van heel veel vari die kampioenen zijn de wat minder bekende num mers als 150 en 300 meter en de 200 meter horden. „On danks steeds heftiger verzet van de stug ep star kijkende blauwe blazers houden we vast aan deze afstanden. De atleten willen ze en daar doen we het per slot allemaal voor". „Koningin" Een mening die met name door de „koningin van het voorseizoen" gedeeld wordt. Yvonne van Dorp presteert al jaren meer dan voortreffelijk tijdens de Ter Specke bokaal- wedstrijd, omdat ze een combi natie van wedstijden kan ver zinnen die „net niet te zwaar zijn en net niet te licht". Dat Van Dorp nog nooit de Ter Specke bokaal gekregen heeft, komt volgens Van der Krogt door „de pech die ze heeft dat voor veel werpers dit de eerste echte wedstrijd is na een win ter hard trainen. Daarnaast hebben we een aantal jaren een jury gehad, die geen kijk op met name die wat afwij kende nummers had, of te star met de blauwe blazers mee liep". Dit jaar belooft de man die alle credits krijgt, maar ei genlijk onderdeel van een team harde werkers is, dat de jury de prestaties op de juiste manier zal weten te waarde ren. Toch zal Van Dorp het niet makkelijk krijgen. Óp haar ei gen nummers treden ook Tan- ja van der Wal en Greta Tromp aan, alsmede het aan stormende talent Petra Huy- brechtse en „laatbloeier" Ma rion Valkenburg. Op de 100 meter horden komt Tromp ook in aktie, daar zelfs door Yvonne van Dorp krijgt het dit jaar extra moeilijk om „koningin van het voorseizoen" te worden. Mannen twee clubgenotes bijgestaan: de Goormachtig, die in haar eer twee meerkampsters Tineke ste seniorenjaar ongetwijfeld Hidding en Mariette Versluis, haar faam, opgebouwd als ju- die beiden ook nog in de ver- niore, waar wil maken en op springbak voor het nodige jacht zal gaan naar de magi- vuurwerk kunnen zorgen. Bij sche 60 meter grens. Volop te- de werpnummers gaat alle genstand dus voor Yvonne aandacht uit naar Jacqueline van Dorp. Bij de mannen is het totaal aantal kampioenen en record houders wat minder, maar spannende wedstrijden staan er zeker op het programma. De minst spannende is moge lijk het kogelslingeren, maar daar vergoedt de bijna zekere winst van Spartaan atleet Pe ter van Noort veel. „Toch moet ook hij eerst de wedstrijd winnen en bij een technisch moeilijk nummer als het ko- gelslingeren is er van alles WIEGERINK AAN VOORAVOND SLEUTELDUELS: gest Bowling fjnd Zuid-West: maandag trio's: Vermaslecl len 27-72, Lantaarn 27-57,5, Schefl:*pnu 27-60,5, Verboon 27-51,5, Ladan 2 ieL1J 49,5, Vijf Pinten 27-33. Dinsd^ trio's: Bowling Stones 22-60, Tramp Zoal: 22-60, Kriek 23-48,5, Luifelbaan 22dami 45, Postkantoortje 23-42,5, Verboorprhi 22-37, Waste of time 22-19. DinsdjV dubbels: Vermeulen 28-79, Sc»m"c dersmarkt 28-78,5, Verboon 28-&Libri Danscafé 28-48, Verdegaal 28-44,! hang Screwballs 28-21. Woensdag trioï gend Vijf Pinten 27-65, Halvemaan 27-8 fan Van Schaik 27-53,5, Parva 27-5? fdI1T- Den Hoed 27-40,5, Holland Boor V in L 46. Woensdag dubbels: Kriek het 78,5, Hurricanes 27-59,5, Quasimcc trek! 27-52,5, Verboon 4 27-49, KanneT w, 43,5, Van Vliet 27-41. Leiderdorp: dinsdag: Chemicon 564, PAM 30-498, Anita 30-436'; teri Van de Burgh 30-425,5 Pinvreters S. reis 412,5, Meerburg 30-385,5, Puf-P. aani 30-385 Cartex 30-371,5, Luyckx 3G t 358, Bowlingfamily 30-344,5, Trio Pt1 notti 30-170. Woensdag: RVC 2 31 men 536,5 RVC 1 31-510,5, Transavia 3iLeo 510,5, Chinese Muur 31-488,5, Pjmaa 31-476, Pink ladies 31-427,5, Europi tuin 31-365,5, Running Up 31-361, Balletjes 31-352, Zand bergen/u Dreë Mooij 31-350,5, Vos Partners 3ivan 341, Je ziet maar 31-294,5. Donde tech dag: Bax 28-455, Oostveen 28-44jde 2 Blue birds 28-441, Vrijbuiters 2fcrj - i 422,5, Menuet 3 28-333, Menuet nJJ 28-332, Menuet 2 28-309,5, TamajLhr 28-288. doer Holiday Inn: dinsdag: Holiday Inn 87, Moojoo's 26-79. AAM 26-78,5 SIOS 26-68,5, La Grand 26-66,5, hit 26-60, O Sole Mio 26-54, Olajbal. Hairshop 26-52,5, Happy 1 26-52 jtan Strobowls 26-52. Donderdag: Moflja(.ut s 27-96, Griffioen 27-78, Doeza 27, 73, Ups en Downs 27-70, Valdispara 27-62, Rainbow 27-59,5, Alle tien 27|ZoaJ 53,5, Cardkey 27-46. ,inm in II die tot voor kort aan het roer stond in Sassenheim. Kerkum had al aangekondigd na dit seizoen te stoppen, maar werd door het bestuur op non-actief gesteld nadat TOP door punt verlies tegen De Vinken en KVS haar eerste plaats aan Kinderdijk had verspeeld. „Het is altijd jammer als een trainer vroegtijdig weg gaat, want je rekent toch zo'n drie jaar met elkaar samen te kun nen werken. Dat we de koppo sitie hebben verloren, is zeker niet alleen op Wim terug te voeren, tenslotte moeten de spelers het in het veld toch doen. Alleen moet er wel een wisselwerking tussen coach en ploeg zijn. Hij kan wel op drachten geven, maar die moeten door de spelers geac cepteerd worden en uitge voerd. Dat was op het laatst bij Wim niet meer het geval", be licht Wiegerink de recente verwikkelingen. Interim-coach Ruud van der Horst kreeg TOP weer op het goede spoor, getuige de over tuigende overwinningen op Albatros en VEO. „Als wij ons voor de volle honderd procent inzetten, zij we zeker de hoofdklasse waard. Wij heb ben tegen Kinderdijk oók niet voor niets drie punten gepakt. Probleem is alleen dat we de zaken soms te gemakkelijk op nemen. .Dat was in de eerste wedstrijd tegen Pernix ook het geval. Toen kwamen we in het eerste kwartier direct met 5-0 achter en wonnen we net aan met 7-8. Ik denk niet dat we nu en volgende week tegen Swift in diezelfde fout zullen vervallen, want de wil om te winnen is weer helemaal te rug. Verder is ook de opstel ling sindsdien volledig veran derd. Ik sta nu bij Frank Nij- enhuis en mijn taak is voorna melijk hem in stelling te bren gen. Of ik liever niet zelf aan- van? Natuurlijk, maar het gaat om de ploeg en als ik met een steunende rol de ploeg beter laat presteren, heb ik daar niet zo'n moeite mee. Alleen hoop ik dat Kinderdijk inderdaad nog punten gaat verspelen, an ders maken die overwinnin gen op Pernix en Swift ook niets meer uit. Maar in princi pe is TOP het kampioenschap wel waard". MICHEL VAN GENT Het Sassenheimse TOP heeft nog altijd uitzicht op de hoofdklasse. foto: henk snaterse SASSENHEIM TOP heeft met één punt ach terstand op Kinderdijk nog altijd uitzicht op de hoofdklasse. De korfbal club uit Sassenheim komt net als haar enige concur- r.ent nog in actie tegen Pernix en Swift (M). „Wij hebben vijftig procent kans dat Kinderdijk nog een punt verspeelt, zodat we een beslissingswed strijd krijgen", rekent Aad Wiegerink uit. De TOP'er verwacht niet dat zijn ploeg zaterdag tegen Per nix averij zal oplopen, ook al eindigde de eerste ont moeting tussen de beide clubs van de Leidse regio in een krappe 7-8 over winning. „Beide ploegen hebben de punten hard nodig. Wij voor een kam pioenschap, zij om niet te degraderen. Momenteel zijn wij echter weer zo goed bezig, dat we tegen Pernix en Swift gewoon vier punten pakken en of dat voldoende is, zien wij straks vanzelf wel". Zes jaar geleden maakte Wie gerink zijn opwachting bij TOP, nadat hij zijn korfbalcar rière bij Zwart Wit (Deldum) en AKC (Almelo) was begon nen. „Ik kwam dat eerste sei zoen in het derde bij Roel van der Berg, Wim Kerkum, Peter Winter en Anne van der Zaag, die dat jaar de junioren trai ning gaf en niet in het eerste zat. Dat was een leuke binnen komer. We zijn toen dik kam pioen geworden en het jaar daarop zat ik in het eerste". Met Wim Kerkum is gelijk de naam gevallen van de trainer,

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12