Zoff hoopt op uniek afscheid Hein Verbruggen drukt stempel op wielrennen sportuitslagen Peloton rust uit NA 8KPORT EcidócSouoonl WOENSDAG 2 MEI 1990 PAGINA 9 Winst Camacho in afscheidsduel MADRID Voor 75.000 toeschou wers in het Bernabeustadion heeft fose Antonio Camacho gisteren af- icheid genomen. In een vriendschap pelijk duel ter ere van de Spaanse re- •ordinternational won Real Madrid net 2-1 van AC Milan. Bij rust leidde Üeal met 2-0. De Mexicaan Hugo jjanchez en Gordillo scoorden voor rust. Na de hervatting reduceerde jdasaro de achterstand tot een treffer. Ruud Gullit werd voor feestwedstrijd jp rust gezet. Camacho speelde 81 in terlands en droeg 699 keer het witte jhirt van Real. Elf minuten voor tijd (rerliet hij op de schouders van zijn ploeggenoten het veld. Den Bosch finalist GRONINGEN Nashua Den Bosch heeft zich gisteravond in Groningen ten koste van Donar geplaatst voor de be slissende wedstrijd reeks om het Neder lands kampioenschap basketbal. Den Bosch versloeg in de Groningse Evene mentenhal de thuisclub met 94-91 (54- 43). De Brabanders treffen in de finale ronde Den Helder dat maandag Weert uitschakelde. De winst in de vierde wedstrijd van de halve finales van de play-offs betekende voor Den Bosch de derde zege. De Brabanders hadden het duel volledig in handen, ondanks het feit dat de Groningers acht minuten voor tijd de stand op 72-72 hadden ge bracht. De individuele klasse van Lott en Tibault leverde Den Bosch tenslotte toch de winst en een plaats in de finale. Wegmüller wint weer FRANKFURT Thomas WegmUller, ploegmaat van Adri van der Poel, heeft de smaak te pakken. Twee dagen na zijn eerste overwinning van het seizoen, de Ronde van de Noordwest Zwitserland, voegde de Zwit ser gisteren zijn tweede triomf toe aan zijn tot dusverre schamele erelijst van dit wie- Ierjaar door Rundum den Henninger Turm te winnen. Veertig seconden na de Zwitser passeerde in Frankfurt Jan Wijnants de streep, voor Peter Winnen, die aan een voor zijn doen opmerkelijk voorseizoen bezig is. De veteraan uit de ploeg van Jan Raas voelt zich normaal gesproken niet zo op zijn ge mak in eendaagse wedstrijden. Dit jaar ein digde hij in Luik-Bastenaken-Luik als elfde en tijdens de Amstel Gold Race, een koers die hem naar eigen zeggen niet ligt, was hij ook lange tijd in de voorhoede te vinden. Van Hulst weer eerste ESSEN Drie dagen na haar overwinning in Luzern triom feerde Elly van Hulst opnieuw. Gisteren zegevierde de Neder landse atlete in een internationa le stratenloop in Essen over 5000 meter. Van Hulst beperkte haar activi teiten tijdens de wedstrijd hoofd zakelijk tot het controleren van de loop. Op ongeveer 300 meter van de finish versnelde zij. Haar naaste rivale, de Engelse Lisa York, had geen adem meer over om de aanval van Van Hulst te beantwoorden. Schaakcomputer sterker dan Karpov LONDEN De droom van iedere uitvinder van schaak computers een van de beste schakers ter wereld te ver slaan is waarheid geworden. In een simultaanpartij in München verloor Anatoli Karpov, de Russische we reldkampioen van 1975 tot 1985 die ook dit jaar weer naar de titel zal dingen, van een Mephisto-Portorose schaakcomputer. Karpov: „Het was hetzelfde als toen ik tegen Kasparov speelde. Een fout en het was afgelo pen". Hockeytrainer Van Gils weg bij Amsterdam AMSTERDAM Hockeyhoofdklas- ser Amsterdam en trainer Ton van Gils gaan uit el kaar. Het bestuur van de hoofdstede lijke hockeyers is niet tevreden over de prestaties. Mo menteel bezet Am sterdam de vijfde plaats in de hoogste afdeling. Van Gils is twee jaar bij de veelvoudige lands kampioen werk zaam geweest. Amerikaanse ijhoekeyers het best van de minderen BERN De Amerikaanse ijshockey ers waren in Bern de besten van de minderen. Op de voorlaatste dag van de wereldtitelstrijd in Zwitserland verzekerden de Amerikanen zich van de vijfde plaats. De echte beslis singen staan voor vandaag op het programma. De titel gaat naar de Sovjetunie of Tsjechoslowakije. Door de zesde achtereenvolgende zege werd de USA vijfde in de eindrang schikking. De Amerikanen versloe gen Finland met 3-2. Door de zege van 4-0 op Noorwegen handhaafden de Westduitsers zich in de A-groep. Het lijfsbehoud had een groot feest tot gevolg. Noorwegen keert terug naar de B-groep, waar de Scandina- viërs net vandaan waren gekomen. MERIDA Op de „Dag jran de Arbeid" heeft het peloton in de Ronde van Bpanje zich niet al te zwa re inspanningen getroost. Vooral met het oog op de étappe van vandaag waar- (n vier cols van de tweede categorie moeten worden beklommen. Pe groten gedoogden dat een troep van dertien renners 150 Kilometer voorop bleef en in Merida onderling om de dag- lege streed. Die was voor Atïe Pedersen uit de PDM-ploeg van Jan Gisbers. De 25-jarige Noor was in de sprint sneller dan de Italiaan Scirea en de Spanjaard Sanchez. Het was de eerste overwinning van Pe dersen bij de professionals, waarvan hij sinds 1989 deel uitmaakt. Julian Gorospe be hield de leiderstrui. Na 49 kilometer was de groep Ivan dertien op pad gegaan, klassementsleider Gorospe en zijn ploeggenoten Delgado en Indurain knepen een oogje [dicht. Gevaarlijke concurren ten waren nauwelijks in de vluchtersgroep te vinden. De Banesto-coureurs gingen pas tot actie over toen op ruim 50 (kilometer van de finish de jdertien ontsnapte renners een (voorsprong van 10.50 hadden bereikt. Gp dat moment was de Fransman Denis Roux de nieuwe leider, want hij had jslechts een achterstand van 17.32. Dat verschil was het sein voor de Banesto-ploeg het tempo te verhogen. De leiders werden weliswaar niet meer inge haald, maar de voorsprong slonk tot 4.45 en de eerste plaats, bleef in handen van Go rospe, die niet meer en minder iis dan een vooruitgeschoven pion om Indurain voorlopig uit de wind te zetten. De win naar van Parijs-Nice is de kop man van zijn ploeg. Zelfs Del gado offert zich op voor de jonge Bask, die in de Ronde van Frankrijk als eerste luite nant zal optreden van Delga do. Positieve uitslag dopingcontrole MERIDA Een van de wiel renners die na de derde etappe van de Ronde van Spanje is gecontroleerd op het gebruik van dope, heeft positief gerea- Igeerd. De identiteit van de [coureur is nog niet bekendge maakt. Het zal nog enkele da gen duren omdat in Spanje gisteren iedereen vrij had en yandaag de Madrilenen ook jnog een feestdag vieren. In de Spaanse hoofdstad is het labo ratorium gevestigd, dat de uri- be van de renners onderzoekt. In Murcia, waar de derde rit eindigde, werden onder ande re Nico Emonds (Bel), Victor Klimov (Sov) en Silvio Marti- nello (Ita) gecontroleerd. TURIJN Als Dino Zoff erin slaagt met Juventus de finale van de strijd om de UEFA-beker te win nen, neemt hij op een welhaast unieke wijze af scheid als trainer. De club uit Turijn speelt vanavond de eerste van twee wed strijden in de eindstrijd te gen Fiorentina. Zelden zal het zijn voorgeko men dat een oefenmeester na het winnen van twee Cups in één seizoen, dient te vertrek ken. De oud-doelman van de Italiaanse ploeg veroverde al de nationale beker. Dat ging ten koste van AC Milan. In een eerder stadium werd be kend al dat Zoff na deze com petitie uit Turijn dient te ver trekken. Hij wordt vervangen door Luigi Maifredi, nu werk zaam bij Bologna. Voorzitter Agnelli van de club verloor zijn geduld, toen bleek dat Juventus opnieuw niet in staat was de titel te veroveren. Dat lag vooral aan de slechte start dit seizoen. De definitieve ommekeer kwam, nadat de „Oude Dame"- in maart een einde maakte aan een lange ongeslagen reeks van AC Mi lan, 3-0. Voor Zoff was dat net te laat. Juventus, in de competitie ge ëindigd op de vierde plaats, kende sinds het vertrek van Platini geen grote successen. De Franse spelmaker wordt in Turijn nog steeds als onver vangbaar beschouwd. De aan kopen uit de Sovjetunie, Alei- nikov en Zavarov, hebben niet volledig aan de verwachtingen voldaan. De laatste zit zelfs ge regeld op de bank. De derde buitenlander, de kleine Portu gees Rui Barros, imponeert evenmin. Al eerder werd de Deen Laudrup naar Barcelona verkocht De club hangt voor een be langrijk deel aan topscorer Schillaci. Hij voetbalde vorig seizoen nog in de serie B bij Messina en is nu één van de belangrijkste schutters van het Italiaanse voetbal. Hij scoorde dit seizoen vijftien keer. Vijf jaar geleden won Juven tus de Europese beker voor landskampioenen. In Brussel werd Liverpool verslagen door een strafschop van Platini. De laatste triomf van de ploeg heeft international geen enke le uitstraling. Het duel in de Heizei werd overschaduwd door supporters-rellen waarbij 39 doden vielen. Geëerd Vandaar dat Zoff werd geëerd door spelers en publiek nadat AC Milan in de finale van strijd om de nationale beker was verslagen. Na de 0-0 eerder in Turijn werd het in San Siro verrassend 1-0 voor „Juve". „Wij dragen de beker op aan Zoff", riep doelman Tacconi. „Hij gaat ons na dit seizoen verlaten. Helaas. Het is een groot man. Hij verdient het op grootste wijze afscheid te nemen". Zoff, wereldkampioen in 1982, heeft niet geprobeerd zijn suc cessen van de laatste weken uit te spelen. „De club is ge baat bij rust. Wij concentreren ons op de Europese finale. Dat is op dit moment het belang rijkste". Op papier geldt de ploeg uit van Zoff als grote favoriet voor de eindstrijd, waarvan de eerste wedstrijd woensdag in Turijn plaatsvindt. Fiorentina eindigde in de competite als twaalfde en vocht lang tegen degradatie. Het succes in het Europese toernooi kan deson danks niet als een incident worden beschouwd. De rond international Baggio gebouwde formatie schakelde veel aan sprekende ploegen uit. De weg leidde langs Atletico Madrid, Dinamo Kiev, Sochaux, Auxerre en Werder Bremen. Het verschil in internationals tussen beide clubs speelt even eens in het voordeel van Ju ventus. De ploeg heeft vier spelers in de uit 22 spelers be staande WK-selectie van bondscoach Vicini. Dat zijn Tacconi, De Agostini, Maroc- chi en Schillaci. Fiorentina heeft maar één international. Baggio, dit seizoen goed voor 17 doelpunten, staat bovendien op het punt te worden getrans fereerd naar Juventus. Hij moet samen met de van FC Köln overgenomen Hössler de regie van het elftal overnemen van de tandem uit de Sovjetu- „Toch is het onzin ons als gro te favoriet aan te kondigen", vindt Zoff. „Europees heeft Fiorentina dit jaar totaal an ders gevoetbald dan in de competitie. Het lijkt alsof er twee verschillen ploegen zijn. We mogen ze niet onderschat ten". Ook op de bank bij Fiorentina zit een oud-international die in 1982 in Spanje voor Italië de wereldtitel veroverde. Dat is Graziani, in zijn actieve loop baan vooral actief voor de stadgenoot van Juventus, het vorig seizoen gedegradeerde Dino Zoff was in 1982 de aanvoerder van het Italiaanse elftal, dat na de overwinning van 3-1 op de Bondsrepubliek wereld kampioen werd. FOTO: ANP Torino. De voormalige aanval ler volgde eerder dit seizoen de ontslagen trainer Bruno Giorgi op. Net als voor Zoff is de Europese finale voor Grazi ani de laatste klus. Volgend seizoen heeft, zeer waarschijn lijk, de Braziliaanse bonds coach Lazaroni de leiding bij Fiorentina. Graziani kan zijn beste spelers het veld insturen. Zoff mist de geschorste Bruno. Museeuw verslaat Freuler in sprint DUINKERKEN Johan Mu- seeuw heeft gisteren de eerste etappe van de Vierdaagse van Duinkerken gewonnen. Het was de tweede overwinning van de 24-jarige Belg, die vo rig seizoen de inmiddels opge heven ADR-ploeg verliet voor de Lotto-equipe van Jean-Luc Vandenbroucke. Museeuw versloeg in de eindsprint Urs Freuler uit de ploeg van Peter Post en de Sovjetrus Tsjabalki- ne. Jelle Nijdam en Eric Van- deraerden uit het team van Jan Raas mengden zich ook in de strijd om de eerste plaats. Zij kwamen niet verder dan de vijfde en zesde plaats. Mu seeuw sprokkelde onderweg een aantal extra seconden voorsprong bij elkaar door na vijftig kilometer een tussen- sprint te winnen. Johan Museeuw (tweede van rechts) verslaat in de eind sprint Urs Freuler (geheel rechts). FOTO: EPA LASNE Nooit is te ab soluut, maar de kans dat dein Verbruggen zich kandidaat zal stellen voor de functie van voorzitter van de UCI, de internatio nale wielrenunie, mag worden verwaarloosd. De in de omgeving van Brus sel wonende voorzitter van de FICP (de interna tionale sectie beroepswiel- rennen) heeft geen aspira ties de zieke Luis Puig op volgen. Hij moet niet zo veel hebben van al dat bij het optreden als UCI voorzitter behorende cere monieel vertoon. Hein Verbruggen geeft er de voorkeur aan echt te regeren. Beleid te maken. En daarin slaagt hij volledig. De nationa le sportwereld heeft niet veel officials die het tot de interna tionale top heeft gebracht. Hein Verbruggen behoort ech ter onomstotelijk tot dat kleine kransje. Sterker, net zoals de overleden bijna legerendarische Ad Pau- len, drukt Verbruggen een heel eigen stempel op de ont wikkelingen. Het is aan hem te danken dat het profwielren- nen nieuwe impulsen heeft ge kregen. Het invoeren van de zogenaamde FICP punten klassementen heeft de zaak volledig op zijn kop gezet. „De voorspelbaarheid van het ver loop van een wedstrijd is in derdaad verdwenen. Daar zijn we vanaf. Dat is maar goed ook, want het zou dodelijk zijn geweest voor de sport. Tegen woordig wordt er voor elke meter geknokt". Produkt Een beter voorbeeld van de verbetering van het produkt wielrennen kan eigenlijk niet worden gegeven. Een produkt. Dat woord is niet zo maar van toepassing. Hein Verbruggen die in de Verenigde Staten van Amerika een marketing opleiding heeft genoten, bena dert de wielersport zakelijk hoewel dat niet ten koste gaat van de affiniteit. Hij draagt in beginsel een eenvoudige bood schap uit. „Het is onze bedoe ling het produkt dat we aan bieden steeds te verbeteren. Op die manier is het mogelijk bij de media meer aandacht voor deze tak van sport te krij gen. Dat leidt dan weer auto matisch tot meer en betere sponsors. Als het produkt goed is, wordt het voor de geld schieters interessanter. Het to tale bedrag moet natuurlijk wel in relatie staan tot de op brengst in reclame. De directe uitzendingen van de wereldbe kerwedstrijden betekenen daarbij nog eens een toege voegde waarde". Markt Hein Verbruggen onderkent als geen ander dat het prof- wielrennen draait op sponsors. Recette zoals in de voetbalwe reld wordt niet gemaakt. Na het overwegen van dit soort facetten is het voor Hein Ver bruggen niet moeilijk geweest een berekening te maken. Het heeft geleid tot de conclusie dat er een markt is voor pak weg duizend beroepswielren ners. Duizend profs die met het fietsen een goede boter ham kunnen verdienen. Profs die uitkomen voor grote en kleine ploegen. Want ook voor de zogenaamde kleintjes is het volgens Hein Verbruggen zin vol een wielerstal te onder houden. „Ook de kleine ploe gen spelen een nuttige rol. Het laten rijden van een dergelijke formatie is verantwoord. De uitgaven staan in relatie tot hetgeen wordt teruggekregen. En dan kijk ik niet alleen naar de media, maar ook naar de promotionele mogelijkheden". Middel De 49-jarige official heeft de zaken goed onder controle. Hij is inmiddels druk bezig lange termijn beleid te ontwikkelen. Dat heeft inmiddels weer ge leid tot een contract met de EBU, de European Broadcas ting Union. Maar het einde van alle inspanningen is nog lang niet in zicht. In het stre ven de wielersport in alle op zichten mondiaal te maken wordt sterk de aandacht sterk op Amerika gericht. Verbrug gen daarover: „Daar ligt ook een toekomst. Mijn eerste doel is geweest dingen op gang te brengen. Het instellen van de strijd om de wereldbeker is daarbii slechts een middel ge weest' Verbruggen die zich tegen woordig vooral beweegt op het gebied van de consultancy, het uitbrengen van vertrouwelijke adviezen, bedrijfsbemideling en dergelijkw, denkt acht jaar nodig te hebben om al zijn doelstellingen te realiseren. „Die periode moet voldoende zijn. Dan moeten anderen het oppakken. Ik zie voor mij daarna binnen de huidige UCI geen taak weggelegd. Het is een overkoepelend orgaan zonder macht. Dat is weinig boeiend. Ik denk op termijn aan heel andere dingen. Mis schien ga ik wel studeren, of iets doen met mijn contacten met bedrijven die internatio nale projecten willen opzet ten". Tevreden Het is volgens hem niet moei lijk de sport eens los te laten. „Ik stel me op dingen in. Ik heb bewezen dat ik dat kan. Ik denk over de zaken na en groei naar de volgende fase toe. Ik denk dat binnen mijn werkterrein het accent op Eu ropa komt te liggen". Voorlo pig is hij echter nog volop be zig met de beroepswielrenne rij. Hij is tevreden over de ont wikkelingen. Mede omdat on derkend is dat een plaatjs bij de eerste twintig op de wereld ranglijst niet sacraal is met be trekking tot deelnemen aan de verschillende grote wedstrij den. Tevens heeft hij gesigna leerd dat de begeleiding bij de verschillende profploegen aan zienlijk is verbeterd. De zoge naamde 'oude stijl' ploeglei ders hebben plaats gemaakt voor managers met kennis van zaken. Ook de aanvankelijk zo veel opschudding wekkende stijging van de salarissen is verdwenen. Hein Verbuggen: „Die paniekreacties zijn weg. De zaken zijn genormaliseerd. Er is op het gebied van de hoge salarissen in feite slechts één uitzondering. Maar dat is wel terecht, want het betreft dan ook Greg Lemond. Maar nogmaals: het is nooit de be doeling gewest alleen maar het groot-kapitaal in de wieler sport te halen". Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 20.25 uur. Juven- tus-Fiorentlna. België Nederlands 2. 20.00 uur: Sportavond met vanaf 20.25 uur: Juventus-Fiorentina. Duitsland 1, 17.55 uur IJshoc key. Eurosport, 18.00-02.00 uur: Sport. BBC 1, 23.25 uur Sportsnight. MORGEN Eurosport, 10.00-18.00 uur Sport. IJshockey- bond mag WK opzetten LEEUWARDEN De Nederlandse IJshockey Bond (NIJB) mag het we reldkampioenschap van de C-landen volgend jaar or ganiseren. NIJB-voorzitter Frans van Erp, die danig was geschrokken toen Ne derland vorige maand in Frankrijk degradeerde naar de C-poule, besloot in Bern een lobby op te zet ten om de mondiale C- poule naar Eindhoven toe te halen. In Bern, waar momenteel de beste ijshoc- keynaties ter wereld strij den om de wereldtitel, ging de internationale ijs hockey federatie (IIHF) accoord met het verzoek uit Nederland. Denemar ken, dat in eerste instantie ook beschikbaar was als gastheer, trok zich op het laatste moment terug. Het C-WK vindt volgend jaar maart plaats. BUITENLANDS VOETBAL Bundesliga Eintracht Frankfurt-FC Homburg 1-1, 1. FC Köln-SV Waldhof Mannheim 6- 0, Vfl Bochum-Borussia Mönchen- gladbach 2-1, 1. FC Kalserslautern- Werder Bremen 2-2, Vfb Stuttgart-1. FC Niirnberg 4-0. Stand aan kop: Bayern München 31-44, Köln 32-41, Leverkusen 31-39, Eintracht Frank furt 32-39, Borussia Dortmund 31-38. ATLETIEK Internatonale stratenloop in Essen Heren 10 km: 1. Hartmann (Oos) 29.40,2, 2. Shahanga (Tan) 29.42,9, 3. Musyoki (Ken) 29.50,6, 4. Claes (Bel) 29.52,2, 5. Pingpank (BrD) 29.53,8. Dames 5000 m: 1. Van Hulst (Ned) 16.32,0, 2. York (Eng) 16.35,6, 3. Mclntyre (Eng) 16.41,4, 4. Morton (NZI) 16.46,7. 5. Czuta (Pol) 16.51,6. BASKETBAL Zeslandentoernooi voor dames in Orleans Nederland-Frankrijk 64-53 (35-22). Scores: Wender 18, Lewis 13, Keur 12, Berens 10. Nederland in eindklas sement derde, Frankrijk vierde. Play-offs, halve finales, vierde wed strijd: Donar-Nashua 91-94 (43-54). Eindstand 1-3. Nashua finalist. Tops corers: Donar: Day 28 punten, Pieters 17. Nashua: Lott 19. Thibault 25. Toe schouwers 2200. Scheidsrechters: Rolvink/Van Ek. BILJARTEN GP driebanden in Hengelo Halve finales: Jaspers (St.Wille- brord)-Havermans (Zundert) 50-20 (27 beurten), Van der Smissen (St. Willebrord)-Van Kuyk (Oudenbosch) 50-50 (49). Van Kuyk wint na barrage met 4-0. HONKBAL Amerikaanse competitie American league: Oakland A's-New York Yankees 6-0, Baltimore Orioles- California Angels 2-1 (12). Boston Red Sox-Seattle Mariners 11-0, To ronto Blue Jays-Cleveland Indians 10- 4, Milwaukee Brewers-Detroit Tigers 6-1, Chicago White Sox-Texas Ran gers 5-4 (13). National league: Cin cinnati Reds-Philadelphia Phillies 6-2, Houston Astros-Montreal Expos 4-2, Atlanta Braves-New York Mets 7-4, San Francisco Giants-Los Angeles Dodgers 8-4 SCHAKEN Internationaal grootmeeatertoernooi in München 3e ronde: Bischoff (Brd)-Ribli (Hon) 1/2-1/2, Kindermann (Brd)-Nikolic (Joe) 1-0, Joesoepov (SovRHübner (Brd) 1/2-1/2, Beljavski (Sov)-Bönsch (DDR) 1-0, Hickl (Brd)-Van der Ster ren (Ned) 1/2-1/2, Brunner (Zwi)- Goelko (VSt) 1/2-1/2. Stand: 1. Bel javski. Goelko, Kindermann 2 punten. 4. Bönsch, Brunner. Nikolic, Rlbli, Van der Sterren, Joesoepov 1 1/2, 10 Bischoff. Hickl. Hübner 1 VOLLEYBAL World League: Groep A: Los Angeles: Verenigde Staten-Frankrijk 2-3 Stand: 1 Frank rijk 2-4, 2. Italië 2-2, 3. Brazilië 2-2, 4. Verenigde Staten 2-0. WIELRENNEN Ronde van Spanje 8e etappe: 1. Atle Pedersen (Noo) 4 59.06, 2. Scirea (Ita), 3. Sanchez (Spa), 4. Jalabert (Fra), 5. Lukin (Spa). 6. Decrion (Fra). 7 Kajzer (BrD), 8. Rossi (Ita). 9. Miguel Martinez (Spa). 10. Mauleon (Spa). 11. Vargas (Col), 12. Roux (Fra). 13. Sarrapio (Spa) al len zelfde tijd als Pedersen. 14. Ra- kers (Ned) 4.42, 15. Vilamajo 4.44, 16. Vieira (Por) 4.45, 17 Gutierrez (Spa), 18. Moreda (Spa), 19. Abreu (Por), 20 Verbeken (Bel), 28. Vos (Ned), 29. Julian Gorospe (Spa), 40. Parra (Col). 46. Arntz (Ned), 52. Wij- nands (Ned), 53. Delgado (Spa), 55. Nijboer (Ned), 57 Ampler (DDR), 60. Bernard (Fra), 91. Hoondert (Ned), 106. Van den Akker (Ned), 129. Ja cobs (Ned), 143. Suykerbuyk (Ned) al len zelfde tijd als Vieira. Algemeen klassement: 1. Gorospe 33.49 45, 2. Giovanetti (Ita) 0.25, 3. Klimov (Sov) 0.45, 4. Cadena (Col) 0.56, 5. Ivanov (Sov) 1.56, 6. Unzaga (Spa) 2.30, 7. Roux (Fra) 2.47, 8. Fuerte (Spa) 2.49, 9. Esnault (Fra) 3.08, 10. Gaston (Spa) 3.30, 11. Ruiz- Cabestany (Spa) 3.41, 12. Johnny Weltz (Den). 13. Indurain (Spa) 3.46, 14. Delgado 3.46, 15. Parra 4.00, 16. Herrera (Col) 4.08, 17. Ampler 4.12, 18. Pino (Spa) 4.33, 19. Rominger (Zwi) 4.38, 20. Lejarreta (Spa) 4.55, 125. Suykerbuyk 38.06, 130. Van den Akker 40 14. 135 Arntz 41.17, 140. Jacobs 42.51, 148. Rëkers 44.59, 151. Nijboer 45.51, 154. Wijnands 46.47, 163. Hoondert 48 54. 164. Vos 49.35. Duinkerken Vierdaagse, 1e etappe: 1. Museeuw (Bel) 4.29 44, 2. Freuler (Zwi). 3. Tsja- balkin (Sov), 4 Nijdam (Ned), 5. Van- deraerden (Bel), 6 Wust (BrD), 7. Bar- teau (Fra), 8 Durand (Fra), 9. Redant (Bel), 10. Colotti (Fra) allen zelfde tijd als Museeuw Algemeen klassement: 1. Museeuw 4.29.44, 2. Freuler 0.09, 3. Boucanville (Fra) 0.10, 4. Tsjabalkin 0.11. 5. Redant 0.14, 6. Capiot (Bel) z.t., 7. Nijdam 0.15, 8. Vanderaerden, 9. Wust. 10. Barteau allen zelfde tijd als Nijdam. Rundum den Henninger Turm in Frankfurt 1. Wegmüller (Zwi) 210 km In 5.58.34, 2. Wijnants (Bel) 0.40, 3. Winnen (Ned), 4 Rezze (Fra). 5 Santaromita (Ita). 6. Gölz (BrD). 7 De Clercq (Bel) allen zelfde tijd als Wijnants, 8. Joho (Zwi) 0.45, 9. Maassen (Ned) z.t„ 10. Gianetti (Zwi) z.t., 11. Kappes (BrD) 2.19, 12. Wilson (Aus). 13 Wampers (Bel). 14 Verstrepen (Bel) 15. Chiap- pucci (Ita), 16. Adri van der Poel (Ned), 26 Bugno (Ita), 33. Rooks (Ned), 35. Jentzsch (DDR) allen zelfde tijd als Kappes. 59. Geert-Jan Theu- nisse 5.20 IJSHOCKEY WK in Bern Verenigde Staten-Finand 3-2 (2-1, 1- 1. 0-0). Verenigde Staten in eindkla- sement vijfde. Finland zesde. VERRASSENDE ZEGE SQUASHER ROBERTSON KARLSRUHE De Australiër Chris Robertson was gisteren de verrassende winnaar van het open Europese kampioenschap squash in Karlsruhe. De als derde geplaatste Robertson versloeg in de finale zijn landgenoot Chris Dittmar: 15-10 10-15 15-6 15-6. Na zijn zege in de halve eindstrijd over de als nummer één ge tipte Jahngir Khan gold Dittmar als de grote favoriet voor de hoofdprijs in het met 80.000 dollar, ruim 150.000 gulden, gedo teerde toernooi. Een week geleden toonde Khan nog zijn Idasse door voor de negende keer in zijn rijke loopbaan de open Britse titel te winnen. Dittmar bleek echter niet tot een tweede kracht- sinspaning in staat. Twee games kon hij de snelvoetige en taaie Robertson volgen. Daarna ging hij door de knieën.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9