Volksfeest onder itralende zon :D. Katwijks college wil terugkeer van wijkagent „EIDEN OMGEVING CeidóeSouuwt DINSDAG 1 MEI 1990 PAGINA 11 choolvoetbal en lenksport in 5oeterwoude-dorp jOETERWOUDE Het oranjefeest in joeterwoude-dorp is nog niet achter de lig. Morgenmiddag wordt op sportpark [aasbroek het schoolvoetbaltoernooi ge- buden. Teams van de Bernardus-, Cor- ulo-, Klaverweide- en de Westwoud- ihool strijden om de voetbaleer van un school. pwel de jongens als de meisjes komen 1 actie. De leiding van het toernooi is l handen van de jeugdcommissie van öetbalvereniging SJZ. Morgenavond is i Ons Huis aan het Kosterspad de brid- edrive terwijl in Don Bosco (Zuid- purtseweg) het klaverjastoernooi 'ordt gehouden. Beide denksportaktivi- jiten beginnen om 20.00 uur. Eerste prijs voor campagne PvdA-Noordwijk NOORDWIJK De PvdA-Noordwijk heeft de trofee gewonnen die is uitgeloofd door het lande lijk campagnecomité van die partij. Aan de trofee is een geldprijs verbonden van 1500 gulden, die de Noordwijkse socialisten moeten delen met Deven ter en Hontenisse. Volgens fractievoorzitter Coby Voorham vormt de 500 gulden een welkome aan vulling voor de verkiezingskas, die vrijv/el leeg is na de laatste gemeenteraadsverkiezingen. De Noordwijkse PvdA scoorde vooral goed met de creatieve en doordachte aanpak van de campagne voor de raadsverkiezingen. De jury noemde in dat verband het uitbrengen van het computer-verkie- zingsspel, het ganzenbord geënt op de gemeente raadsverkiezingen en het ronddelen van het boek je „Een ommetje door Noordwijk met Jaap Bedijn". Bedijn is ook in het nieuwe college weer wethou der en loco-burgemeester. Trekker in sloot VALKENBURG Een 17-jarige bestuurder van een trekker is gistermiddag met een her senschudding overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden. De jongen raakte door nog onbekende oorzaak met zijn voertijg in de sloot langs de Achterweg in Valkenburg, maar wist op eigen kracht op de oever te ko- Gewond door bierfles TER AAR Een 29-jarige Engelsman is zon dagavond gewond geraakt bij een vechtpartij in een caravan aan het Oude Kerkpad in Ter Aar. Hij raakte slaags met een 34-jarige landgenoot die hem met de afgebroken hals van een bier flesje in de hals stak. Het slachtoffer, dat niet ernstig gewond raakte, is 'naar een ziekenhuis gebracht. De dader zit nog vast. De aanleiding voor de ruzie is niet duidelijk. Eremedaille Van Veen OEGSTGEEST In de krant van af gelopen vrijdag is ten onrechte ge meld dat de Oegst- geestse wethouder P. van Veen is on derscheiden met een zilveren ere medaille behorend bij de orde van Oranje Nassau. Hij kreeg in werkelijk heid bij zijn af scheid echter de zilveren eremedail le van de gemeente Jongen mishandeld op kermis NOORDWIJK Een 17-ja- rige Noordwijk is gisteravond op de kermis in zijn woon plaats zonder enige aanlei ding mishandeld door drie personen. Een van de ver dachten, een 20-jarige Noord- wijker, is vandaag in zijn wo ning aangehouden. Het slachtoffer zat rond kwart voor zeven in een botsautootje, toen hij werd uitgescholden en enkele klappen kreeg. Daarna sloeg het drietal hem in elkaar. De jongen, die de daders niet kende, heeft over zijn hele li chaam pijnlijke kneuzingen opgelopen en moest zich on der doktersbehandeling stel len. Een vrouw die op de kermis stond raakte gistermiddag haar tas kwijt. -Drie omstan ders zagen dat een man de tas weggriste en renden hem achterna. In de Hoofdstraat gooide een vierde persoon zijn fiets voor de vluchtende man zodat die ten val kwam. De achtervolgers konden toen de tas te pakken krijgen maar lieten de dader lopen. „Helaas", zegt de politie woordvoerder, „want we denken dat hij meerdere tas send iefstallen op zijn naam heeft staan. Dat komt de laatste tijd namelijk veel TREEK Dankzij een ralende zon aan een rakblauwe hemel is ko- inginnedag gisteren in e regio één groot volks- >est in de openlucht ge- 'orden. De vrijmarkten Dor de jeugd hebben aarbij een vaste plaats eroverd als middelpunt an de festiviteiten waar- nheen allerhande volks- >elen zijn gehouden. oninginnedag werd in de orpen van Alkemade steeds een andere vrolijke manier ivierd. In Rijp we tering en ud Ade Volwassenen deden mee aan een mini- jetbaltoernooi op het Hertog- iark. Daarvoor had zich het icordaantal van 59 teams la- n inschrijven onder exoti- •he namen. Winnaar bij de eren werd Grimbergen, bij dames „Daniëlle en de Föh- ïn" en bij de jongens F-side. Roelofarendsveen en ude Wetering schreven •iehonderd deelnemers zich voor een fietspuzzeltocht. ndertussen verzamelden zich de Alkeburcht achttien zan- irtjes, -zangeresjes en -groe- en voor de strijd om het kam- ioenschap playpbacken. Win- aar werd Melanie Nieuwen- door Marjan Bos. Aan et stratenvoetbaltoernooi de- ijf teams mee. Het Vieuwstraatteam werd over- ui'gend winnaar. Honderden inderen boden hun spulletjes an op een vrijmarkt naar msterdams model. Aan de mgrenzende Europaweg de- 52 steppers mee aan de eprace. Die werd net als vo- g jaar gewonnen door het am Rick Huigsloot en Emile oogenboom. Tijdens interna- Dnale kanopolowedstrijden in oelofarendsveen versloeg KV uit Leiderdorp met 3-2 it Londense team Meridian. Nieuwe Wetering was er n kinderoptocht gevolgd ior een mini-playbackshow het cultureel centrum. Hier- waren twintig deelnemers n wie Lisette Weststeyn en enda van Went met de eer ngen strijken. In de Kaag ;rd eveneens massaal mee- daan aan de koninginnedag- tiviteiten. Daar stonden on- r andere een kinderoptocht kinderspelletjes en ringste- n op het programma. andere pl< Leimuide ijmarkt. Hier gebeurde dat combinatie met een skate- ard demonstratie. Na de ddag was er een zeepkisten- ce. Winnaar werd Klaas Ta- Bij het voetbaltoernooi ir basisscholen won De ïakel bij de meisjes en De :ine Wereld bij de jongens. Rijnsaterwoude werd de 'olking volgens traditie or herauren te paard ge- ekt, vervolgens maakte mu- ikkorps Mavileo een rond- ng door het dorp. Rond de im waren kraampjes met at actics opgesteld. Daar was k een vrijmarkt. Het geheel ;rd opgeluistderd door muzi- le clowns. irachutes inwoners van Alphen kon- 1 direct na de aubade zien a de familie Van Zijp per achute neerdaalde in het rgemeester Visserpark. arnaast was er veel aan- iht voor de kunsten van ster America die jongleerde, ichelde en tal van trucs uit- alde om het publiek te amu- en. Intussen werd het Vis- bezet door de „hande en" van de vrijmarkt. Bij de [erplas vlogen 's middags de radiografische vliegtuigen van de Goudse Modelclub. Boven dien waren er de vendels van de Hollandsche Nachtegalen en het Sint Joris Gilde te be wonderen, reed er de paarden tram en konden kinderen er ponyrijden. Koninginnedag 1990 werd af gesloten met een taptoe op het Lauraplein. Behalve Con Brio trad er het tachtig man sterke orkest Diamante uit Haarlem op. Aan de gecostumeerde optocht in Nieuwkoop deden 86 kin deren mee. De kleurrijke stoet vertrok om half tien uur vanaf het Regthuysplein en werd vooraf gegaan door de majo rettes en muziekvereniging „Eensgezind". Floris Aker boom kreeg er de eerste prijs. De groepsprijzen waren voor de „paardrijschool" en „de dol le baby's". Ook hier was er een vrijmarkt, een playback- wedstrijd en verder een viool wedstrijd en een fietspuzzelrit. De bewoners van Ter Aar werden al om half zeven ge wekt door trompetters van Arti et Religioni die de reveil le bliezen. Vanwege grondmist moest* het parachutespringen drie kwartier worden uitge steld tot half tien. Na de tradi tionele aubade bij het gemeen tehuis konden de kinderen zich zowel in Langeraar als in Aardam vermaken met kin derspelen en een filmvoorstel ling. Ruim 550 deelnemers wa ren er voor de „Vosseloop". Burgemeester Verhoef loste het startschot voor de deelne mers over 4, 6, 8 en 10,5 km, van wie de eersten na een kwartiertje al weer binnen waren. Het 'roeien op het Aarkanaal liep uit op een spannende strijd tussen -de plaatselijke roeigiganten. Bij de heren won Peter Akerboom en bij de da mes Truus van Leeuwen. Het boegsprietslaan op het Linde plein was een vermakelijk fes tijn waarbij de moedigen die zich ingeschreven hadden soms binnen enkele seconden al in het stof beten. De dag werd besloten met een taptoe op het plein voor de RK kerk met medewerking van drum fanfare T.T.H. uit Hazerswou- de, Dice Musica uit Ter Aar en Arti et Religioni uit Lange- Volleybal Een stoet versierde fietsen trok onder aanvoering van muziekvereniging Crescendo gisterochtend vroeg door Nieuwveen naar het veld van de Nicolaas Boys dat de rest van de dag centrum was van activiteiten. Zo waren er de Jeugdspelen en het touwtrek- toernooi voor de basisschool - jeugd. Nieuw dit jaar was het volleybaltoernooi met twaalf teams. De wisselbeker ging uiteindelijk naar het team „de Kluts". Hoewel er voor bijna iedereen wel iets te doen was, werd het als een gemis erva ren dat er geen activiteiten speciaal voor ouderen waren. .Volgend jaar willen wij ook In Zoeterwoude waren al vroeg veel kinderen op de been voor de optocht en de au bade. Op klanken van drum fanfare De Rijntamboers ging het naar de Eendenkooi, het centrum van de Oranje-activi teiten. Op een zonnig Loethe- veld genoot de jeugd van de kinderspelen terwijl de oude ren in Huize Emmaus werden getrakteerd op een concert van de Sint Jan's fanfare. De evenementen in de dorpskern en aan de Hoge Rijndijk ken den veel deelnemers en de sfeer was opperbest. Ondanks de warmte kwamen de kinde ren massaal naar de gooche laar in Ons Huis. De zeepkis tenrace werd gewonnen door het duo Arjen Arens en Gert- Jan Bosman terwijl het tonk- nuppelen glorie opleverde voor Jos Vermeulen en Rob van Rooijen. Bij het touwtrek ken won bij de dames het team van de Essenlaan, bij de heren van de Hoge Rijndijk. Bollenstreek In Lisse mochten de meeste evenementen zich in een grote belangstelling verheugen. Dat begon metde aubade onder begeleiding van Canite Tuba. Om half tien dook de jeugd in het water van „De Lis" waar 's morgens een zweminstuif was, terwijl in Lisse-dorp, de Poelpolder, en in het buurt schap de Engel een zeven- Overal waren er vrijmarkten, zoals hier in Noordwijker- hout. kamp werd gehouden. Groot was de deelname en nog veel groter de belangstelling voor doelschieten, bussengooien, bal in de emmer, sjoelen, ringwer- pen en korfbalgooien. Bijna alle scholen uit Lisse namen met een of meer elftallen deel aan het voetbaltoernooi. In Sassenheim begon de dag met een rondgang door vier muziekgezelschappen gevolgd •door een optreden van „Cres cendo" voor het raadhuis en de aubade. Hierna was er een optreden op het bordes door toneelgroep „Pankras" met „Toverkunsten van Jan Klaas- sen". Verder waren er 's mor gens in de drie speeltuinen spelletjeswedstrijden en was er op het sportpark aan de Men- neweg een een schoolvoetbal- tournooi waaraan acht elftal len meededen. Overplaats 1 eindigde hier als winnaar. Om half twee gingen de laatste van de 600 deelnemers van de traditionele familie-fietstocht van start. Rond dezelfde tijd was er een weerzien na vijf tien jaar van de elftallen, Oud- Terlee en Oud-Noorwijk met als uitslag 1-1. Rond half vier was er boven het sportveld een show van vier leden van de „Skydivingclub The Flying Dutchman". Laatste sportacti viteit was de strijd „Ter Lee- de"-Oud-Internationals, met als scheidsrechte J. Keizer. De Oud-Internationals wonnen met 3-1. Emmerdans De feestelijkheden in Noord- wijkerhout begonnen tradi tioneel met de vrijmarkt rond de witte kerk. De trekker-be hendigheidswedstrijd op de Brink trok meer dan 500 toe schouwers. Loonwerkers en agrariërs hadden daarvoor zo'n dertig tractoren naar het plein gereden. De „emmer- dans" maar ook het rijden met emmers water zorgden voor een vermakelijk schouwspel. De ruggen en de spieren kon den worden getest bij het „trekker-trekken" waarbij elke deelnemer een traktor over dertig meter moest voort slepen. Algeheel winnaar werd Kees Immerzeel die daarmee de wisselbeker van Marcel Geerlings overnam. Het voetbaltoernooi voor woonwijken werd gewonnen door de Victor. Maar het mooi ste had de oranjevereniging bewaard voor het laatst, 's Avonds hield de jeugd een kussengevecht boven een schuimbad waar de verliezers tot groot enthousiasme van het publiek onherkenbaar als schuimpoppen uit te voor schijn kwamen. Noordwijk begon koningin nedag traditiegetrouw met twee aubades. Voor B en W was het haastige spoed 'om op tijd van het Gat van Palace, waar de eerste aubade werd afgenomen, bij het raadhuis in Noordwijk Binnen te zijn. In Noordwijk Binnen wordt het Oranjefeest nog zoals in dagen van koningin Wilhelmina eind augustus gevierd. Noordwijk aan Zee was wel volop in feeststemming. Behalve de kermis waren er spelletjes als vlaggetje steken, steltlopen, tobbetje steken en kussens laan. Voor de ouderen was er een muziekuitvoering in de tuin van bejaardencentrum Groot Hoogwaak. Het slot van de goed bezochte koninginne- feesten volgens de voorzit ter van de Oranjevereniging Noordwijk aan Zee, J. Smit, drukker dan ooit was een lampionnenoptocht met mede werking van de plaatselijke muziekkorpsen. Ringrijden Burgemeester Van Montfrans opende^ de feestelijkheden in Katwijk om acht uur. Toen begon een massale zanghulde en vlaggenceremonie. Vanaf dat moment was Katwijk in de ban van de Oranjefeesten. Vooral op de Princestraat was het erg druk. Publiekstrekkers waren de traditionele ringrij- derij op de Zuidstraat en het waterspektakel op de Prince straat. Het feest werd om 22.15 uur afgesloten met een vuur werk op het strand nabij de Oude Kerk. Een lange stoet van schoolkin deren met fietsen en andere voertuigen trok voorafgegaan door „Valkenburg's Harmo nie" gisteren naar het gemeen tehuis van Valkenburg. Daar stroomde een groot deel van de bevolking samen om volks liederen te zingen. Koningin nedag was in Valkenburg „feest voor het kind." In sep tember heeft Valkenburg feest voor ouderen. Er waren diver se spelen, poppentheater, kin derdisco en een kinderrom melmarkt waarvoor buitenge woon veel belangstelling be stond. Rijnsburg had gisteren als nieuw evenement een „allego rische tocht" waarbij vooral de In Rijpwetering deden 59 teams met exotische namen mee aan het mini-voetbaltoernooi. Hier „P.N.A. Nussen" tegen „Appeltaart met slagroom". foto: wim van noort Buurtverenigingen acte de presence gaven. Ongeveer 300 kinderen deden mee aan deze massale verkleedpartij waarin ze allerlei figuren uitbeeldden. Voor de schoolkinderen voer de toneelvereniging het Cen trum een musical op. 's Mid dags streden de ouderen schoolkinderen op het Burg. Koomansplein bij een tiental spelletjes om de hoogste eer. Traditioneel kwam met de lampionoptocht een einde aan de feestelijkheden. Dramatiek In Warmond was het drukker dan andere jaren. Voor wie enig gevoel voor dramatiek had, zorgde het toeval voor een mooi moment toen 's och tends tijdens het zingen van het volkslied bij het gemeente huis, een formatie vliegtuigen uit de Tweede Wereldoorlog overkwam. „Ik heb dit in geen tien jaar meegemaakt",zo begroette burgemeester mr. Sj. H. Scheenstra van Oegstgeest de mensenmenigte bij de aubade op het Raadhuisplein in het Wilhelminapark. Een traditie van 60 jaar geleden werd in ere hersteld: iedereen die naar de aubade kwam kreeg koffie met een krentenbol aangebo den. Ook bij andere activitei ten was het veel drukker dan anders. Voor de fietspuzzel tocht meldden zich aanvanke lijk 150 deelnemers, drie keer meer dan vorig jaar. Uiteinde lijk liep dat zelfs op tot 500 en waren er formulieren te wei nig. Kinderen konden ritjes op kamelen maken en er waren demonstraties skispringen en een touwtrektoernooi. Op het veld aan de Irislaan werden kinderspelen gehouden. Ook voor de kermis was veel be langstelling. Dorpsbeiaardier Addie de Jong zorgde voor het feestelijk ontwaken van Voorschoten door de „Intrada" te spelen op de beiaard in de Dorpstoren. Daarna werd het druk in het centrum. De Voorstraat werd een groot feesterrein. De bur gemeester legde de school jeugd het verschil uit tussen de koningin en Sinterklaas. Die laatste kan overal tegelijk zijn, de koningin niet en daarom moest hij haar vervangen. Ook hier werd de jeugdrommel- markt druk bezocht en trok ken de volksspelen veel be kijks. De steroptocht zorgde er voor dat ale kinderen uit de wijkenmet de muziek in het centrum kwamen. Het loop-in- concert in de dorpskerk door Marie-José Zwaan uit Voor schoten trok honderden be langstellenden. Het zomerse weer zorgde tot in de kleine uurtjes voor overvolle terrasjes op de Voorstraat waar onder de lindebomen het grote slot feest plaatshad. an racet over rand Noordwijk IORDWIJK Een 30-jari- man uit Oegstgeest heeft teravond in Noordwijk andwandelaars de stuipen het lijf gejaagd door met [e snelheid in zijn jeep over strand te rijden. De man I daarvoor al hekken om- gereden op de boulevard, was boos omdat hij een be- iring had gekregen wegens t parkeren. Bij zijn aanhou- g, rond kwart over zes, zette hij zich hevig en hij Sseerde daarbij zijn vingers. KATWIJK Het nieuwe Katwijkse college wil weer wijkagenten invoe ren. Dat staat in het pro gramma voor de komende raadsperiode van het uit CDA, SGP/GPV en nieuwkomer Gemeente belangen/066 bestaande college. De vier wethouders J. van der Plas (SGP), A.C. Berkheij (CDA), W. van der Plas (CDA) en H. van Mierlo (Gemeente belangen/D66) hebben de af gelopen weken onderhandeld over het beleidsplan in Kat wijk de komende vier jaar. In het politie-beleidsplan dat deel uitmaakt van het pro gramma wordt verder aan dacht besteed aan de proble men rond sluitingstijden van de horeca. Het college wil meer doen aan de bestrijding van alcohol en drugs. Daarom moet er een Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (CAD) komen. Gevaarlijke verkeers situaties worden aangepakt ongeacht de rijksbedragen daarvoor. Het college gaat onder de werktitel „Katwijk 2000" een toekomstvisie voor het dorp ontwikkelen. Er komt een on derzoek naar een ombudsfunc tie, een nieuw structuurplan en een milieubeleidsplan. Voor het overige kenmerkt het collegeprogramma zich door algemene uitspraken. Veel zaken moeten nader wor den uitgewerkt. Daarbij gaat het om onder andere handha ving van zondagsrust, jeugd- en jongerenwerk en de toe komst van het toerisme. Opvallende overeenstemming werd bereikt over de derde ontsluitingsweg in Katwijk en de bebouwing van de Zanderij, hoewel Gemeentebelangen/ D66 daar een fel tegenstander van was. Ook het voornemen om kinderopvang te beginnen is opmerkelijk omdat het in druist tegen de opvatingen van SGP/GPV De nieuwe gemeenteraad en daarmee het college wordt vanavond worden om 18.30 uur geïnstalleerd. Toestand burgemeester Hoffmann nog zorgelijk NOORDWIJK De toestand van burgemeester J. Hoff mann van Noordwijk is nog steeds zorgelijk. Hoffmann, die ruim drie weken geleden werd getroffen door een hartaanval, is weliswaar uit coma ont waakt, maar volgens loco-bur gemeester J. Bedijn is dit nog geen reden voor groot optimis- Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gra tis wekelijkse bijlage van deze krant. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCI NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, tel. 01720-20800): Tango caah (16); 18.45, 21.15. Oliver en Co (al); ma. wo. 14.00. EUROCINEMA II: Look who's talking (al); 18.45. 21.15. ma. wo. ook 13.45. EUROCINEMA III: Turner en Hooch (al); 18.45, 21.30. ma. wo. ook 13.45. EUROCINEMA IV: Koko Flanel (al); 18.30, 21.00. ma. wo. ook 13.45. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. (Steenstraat 39. tel. 124130): She- Devil (al); Young Einstein (al); Inter nal affairs (12); Look who's talking (al); 14.30, 19.00. 21.15. War of the roses (12); 18.45, 21.15. di. do. ook 14.30. Reddertjes (al); ma. wo. 14.30. •TRIANON (Breestraat 31, tel. 123875): Stam van de holenbeer (al); 19.00. wo. ook 14.30. 9'A Weeks; 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071-125414): Deep throat (16); 19.00, 21.15. VOORSCHOTEN GREENWAY (Schoolstraat 69. tel. 01717-4354): Coco Flanel (al); ma. t/m wo. 20.15. wo. 14.00, 15.45 Dead poets society (al); ma. t/m do. 20.15. Splendor (al); do. 20.15. DEN HAAG* ASTA: 1 (Spui 27. tel. 3463500): Tango Cash (16); 14.00, 18 45. 21.3Q. ASTA 2: War of the roses (al); 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 3: Always (al); 14.00, 18.45, 21.30. BABYLON 1 (naast Den Haag Centraal tel. 3471656): She-de vil (al); 14.00, 19.15, 21.45. BABY LON 2: Driving miss Daisy (al); 14.00, 19.00, 21.30. BABYLON 3: Dead poets cociety (12); 14.00, 19.00, 21.30. CINEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 3630637): Internal affairs (12); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2; Tremors (16); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3: A nightmare on Elmstreet part 4 (16); 18.45, 21.30. di. do. ook 14.00. METROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 3456756): Look who's talking (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 2: Shirley Valentine (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 3: Romeo (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 4: Cinema Paradiso (al); 18.45, 21.30. ma. di. do. ook 14.00. METROPO LE 5: Born on the fourth of july (12); 14.00, 20.30. ODEON 1 (Heren gracht 13. tel. 3462400): Look who's talking (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 2: Koko Flanel (al); 13.45, 18.45, 21.30 ODEON 3: Young Einstein (al); 18.45, 21.30. ODEON 4 Turner Hooch (al); 13.45, 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Kettingstraat 12b, tel. 3656402): Camille Claudel (al); 20.00. STUDIO 2: How to make love to a negro without getting tired (16); 19.00, 21.30. STUDIO 3: Vincent THEO (12); 19.00, 21.30. ma. wo. ook 14.00. HAAGS FILMHUIS: Zaal 1, 2 en 3: Zaal 1: Pink Ulysses; v.a. zo. 29. april 19.30, 21.45. Zaal 2: Deka- loog 7 en 8; v.a. zo. 19.30, 21.45. Zaal 3: v.a. zo. 19.30, 21.45. Een wolk van groen; zo. 14.00. This pro perty is condemned; ma. Period of adjustment; di. The rose Tattoo; wo. Cat on a hot tin roof; do. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 3: De reddertjes; ma. wo. 14.00. ODEON 3: Honey, i shrunk the kids; ma. wo. 13.45. METRO- POLE: De reddertjes; ma. 14.00. STUDIO: Pippi zet de boel op stel ten; ma. wo. 14.30. Sjakie en de cho coladefabriek; ma. wo. 14.30. APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 14.30 tot 15.15 uur en van 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijks van 10.30 tot 19.00. Niet meer dan twee bëioekers per patiënt. Op de afdeling special care kan men terecht van 10.30 tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.30 uur. Voordat de laatste twee afdelingen bezocht kun nen worden dient eerst te worden overlegd met de dienstdoende ver pleegkundige.» Sint Elizabeth-zie- kenhuis: Volwassenen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00- 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport- Medlsch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisa- beth-ziekenhuis. Endegeest: Dl. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakliniek: Jon- gerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10 00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uitzondering van be handeltijden en etenstijden. Acade misch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoe kuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Praematurenafdellng: voor ouders en familie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an dere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 en 18.30-19.30 Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinder afdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11