Onderscheidingen voor burgemeester Goekoop, 'Dolle Dries', Willy Corsari en Armando Eremedailles in Leiden en omgeviri BINNENLAND £eidóe6ou*a/nt VRIJDAG 27 APRIL 1990 PAGH^l Presentator Gerrit den Braber Ridder Oranje-Nassau DEN HAAG Evenals voor gaande jaren hebben ook nu weer ruim 2500 Nederlanders ter gelegenheid van koningin nedag een koninklijke onder scheiding ontvangen. Tot de gedecoreerden behoren dit jaar onder meer de president van de Algemene Rekenka mer F.G. Kordes (comman deur in de orde van Oranje- Nassau), Leidens burgemeester mr. C.H. Goekoop (ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw), CNV-voorzitter Henk Hofstede en architect Aldo van Eyck (beiden werden offi cier in de orde van Oranje- Nassau). De jaarlijkse lintjesregen viel ook op een aantal bekende landgenoten uit de sectoren sport, cultuur en media. Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau werden onder anderen benoemd de marathonschaat ser Dries van Wijhe, beter be kend als 'Dolle Dries', de schrijfster Willy Corsari (pseu doniem voor mevrouw W.A. Schmidt), Avro-presentator Gerrit den Braber, de voorma lige schaatscoach Egbert van 't Oever, beeldend kunstenaar en dichter Armando (H. D. van Dodeweerd), opera- en der Scheer en de journalisten Haye Thomas (onder meer correspondent voor het NOS- journaal in Londen) en Emmy van Overeem (jarenlang jour nalist bij Elsevier en nu predi kant). De journalisten H. J.A. Hofland (NRC-Handelsblad) en Louis Velleman (Vara en voordien het Vrije Volk) werden be noemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Het offi- .cierschap werd ook toegekend aan S. ('Bill') Minco, voorzitter van de Nationale Federatieve Raad van het Voormalig Ver zet Nederland en aan Han Mulder, oud-redacteur van Het Binnenhof, oud-hoofdre dacteur van het Leidsch Dag blad en thans directeur voor lichting van het ministerie van WVC. De hoogste civiele onderschei ding, die van commandeur in de orde van Oranje-Nassau, viel behalve de president van de Algemene Rekenkamer nog acht anderen ten deel: de am bassadeurs mr. P. Buwalda (Moskou), mr. P.J.H. Jonkman (Londen) en mr. L.H.J.B. van Gorkom (Wenen), ir. P.A.M. Cornelissen (voormalig lid van de Tweede Kamer voor het CDA, thans lid van het Euro pees Parlement), de Eerste- Kamerleden ing J.H. Franssen (CDA) en drs. Y.P.W. van der Werff (VVD) en de leden van de Raad van State mr. J. de Vries en dr. H.C. Wytzes. Acht parlementariërs werden benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: de Tweede-Kamerleden A.B.M. Frinking, drs. G. Gerritse, drs B.M.J. Hennekam en dr. A.G.W.J. Lansink (allen CDA) en mr. J.G.C. Wiebenga (VVD) alsmede de senatoren mevrouw mr. J.H.B. van der Meer (PvdA), A. van Veldhui zen (PvdA) en de echtgenote van de Groningse commissaris der koningin, mevrouw L. Vonhoff-Luijendijk (VVD). Ook de Leidse hoogleraar prof.drs. V. Halberstadt, die in oktober 1981 een crisis in het tweede kabinet-Van Agt hielp bezweren, mag zich vanaf vandaag ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw noe men. Dat geldt eveneens voor mr. C.F. Stork, de Nederland se ambassadeur in Boekarest, die in december vorig jaar vele malen in de media aan het woord kwam om de val van het Ceausescu-regime te becommentariëren In de rij van gedecoreerden staan ook enkele grote namen uit het bedrijfsleven. Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw mag zich noemen: de hoofddirecteur van de Neder landse Philipsbedrijven, mr.ir. F.C. Rauwenhoff. Een rang la ger, officier in de orde van Oranje-Nassau, werden onder anderen J.N. Block, de direc teur van Air Holland en de groot-kruidenier Dirk van den Broek. Ook een aantal bekende medi ci ontving een koninklijke on derscheiding, zoals prof.dr. A.A. Haspels, hoogleraar ver loskunde en leer der vrouwen ziekten in Utrecht, die enkele prinsen van Oranje ter wereld hielp (ridder Nederlandse Leeuw) en dr. R. Strikwerda, de orthopedisch chirurg en fy siotherapeut die tal van prof voetballers verloste van een knieblessure (officier Oranje- Nassau). De voormalige praeses van de Nederlandse Hervormde Kerk, ds. H. Huting, werd ook Officier, evenals dr. E.M. Wik- ler, voorzitter van het Neder lands-Israëlitisch Kerkgenoot schap. Prof. drs. V. Halberstad Ridder Nederlandse Lee Operette-zangeres Wilma Driessen Ridder Oranje-Nassau Dichter Armando (H.D. van Do deweerd) Ridder Oranje-Nassau Schaatser 'Dolle' Dries van Burgemeester C.H. Goekoop Wijhe Ridder Nederlandse Leeuw Ridder Oranje-Nassau Voormalig verzetsman S. Minco Officier Oranje-Nassau President van de Rekenflf F.G. Kordes Commandeur Oranje-Na^aa he erk ikb >yd ALGEMENE ZAKEN NEDERLANDS-ANTILLIAANSE EN ARUBAANSE ZAKEN Ridder Oranje-Nassau E.G.F. Vos, voorm. höofdgedeleg. Stichting Studiecomm. Ned. Antil. flijswijk (Ned). BUITENLANDSE ZAKEN Commandeur Oranje-Nassau, bij bevordering mr. P. Buwalda, ambass. te Moskou; mr. L.H.J.B. van Gor kom, ambass., tevens perm, vertegenw. bij de VN, Unido en Intern Atoomagentschap te Wenen; mr. P.J.H. Jonkman, am bass. te Londen; Ridder Nederlandse Leeuw Jhr mr. E.S.B.Th. Beelaerts van Blokland, ambass. te Kopen hagen; drs. J.B. Hoekman, ambass. te Paramaribo; mr. A.B.M. Norbart, ambass. te Luxemburg; mr. W. Baron van Pallandt, ambass. te Rome; mr. F.G. Regtdoorzee Greup, insp. Posten Buitenland te 's-Gravenhage; mr. C.F. Stork, ambass. te Boekarest; jonkheer drs. R.A. van Swinderen, dir.- gen. Eur. Samenwerking te 's-Gravenhage; drs. E. Tydeman, ambass. te Stockholm; Officier Oranje-Nassau, bij bevordering J.W. Jansen, cons.-gen. te Toronto; L. Velleman, journalist te Londen; Officier Oranje-Nassau mevr. E. Badon Ghijben, hfd. bur. Zuid-Oost Azië, Min. Buit. Zaken te 's-Gravenhage; mevr. dr. A.C. Borgstein geb. Van Wijk, kinderarts Queen Elizabeth Central Hospital te Blantyre, Malawi; ir. D. van Hilten, chairman and chief executive Shell Companies te Singapore; drs. Th.M.T.M. Kasteel, ambass. te Bangkok; drs. R.J. Mulder, ambass. te Dakar; drs. L.W. Vee- nendaal, ambass., hfd. del. onderhandelingen convent, strijd krachten in Eur. te Wenen; Ridder Oranje-Nassau pater P.H. Aarts, missionaris Orde der Salesianen te Port-au- Prince, Haïti; pater J.C. van den Bosch, missionaris Reguliere Kanunniken St. Augustinus Congr. Lateranen te Zaïre; father A.C.W.A. Brekelmans, missionaris Fathers van OLV van Barmhartigheid te Namibië; A.E. Burgrust, wnd. chef Centr. Afd. Post en Archiefzaken Min. Buit. Zaken te Zoetermeer; pater J.H. Corstjens, missionaris Paters HH Harten te Patro- cinio, Brazilië; H.D. van Dodeweerd, (Armando) beeldend kun stenaar te Berlijn; father G. Doene te Tilburg; mevr. E.C.S. Hellemans, dir. Ecole Supérieure d'lnfirmieères te Kirinda, Rwanda; pater J.D.F. Heljne, voorz. St. Tllapia Int. Foundation te Emmen; pater T. Jansen, missionaris Congr. Paters H. Geest te Amazonas, Brazilië; pater J.L.E.A. Keijzer, missiona ris Paters Oblaten van Maria te Port-au-Prince, Haïti; mevr. C.B. Laken. plv. hfd. pers en cult. afd. ambassade te Londen; pater P.J.M. Meinders, missionaris Congr. Redempt. te Reci fe. Brazilië; zuster C.M.I. Nelen, zuster Franciscaner Orde te Bukoba. Tanzania; H.N.A. Pelster. sectiehfd. bur. pers.adm. hoofdafd. pers. Zaken ontw.samenw. Min. Buit. Zaken te 's- Gravenhage; pater H.C. Sanderink, missionaris Scheut te Bayombong, Philipijnen; pater J.J. Schroots, pater Orde Be nedict. te Tunapuna, Trinidat Tobago; zuster H.J.M. Suer- mondt, Relig. Zusters Dominicanessen te Sao Paulo; H.F.A.M. Thomas, journ. te Londen; A.G. Vink, beleidsmedew. bur. In donesië en Oost-Azië van dir. Azië Min. Buit. Zaken te Leld- schendam; pater P. de Vries, priester Jezuïeten Orde te Pres bytery, Australië; mevr. W.G. van cler Weg, dir. Maternity Hospital te Abu Dhabi; J.H. van Wilsum, vertaler Min. Buit. Zaken te 's-Gravenhage. Buitenlandse Zaken en WVC Ridder Nederlandse Leeuw prof. dr H.M. van Praag, hfd. afd. psych. Albert Einstein Col lege of Medicine en Montefiore Med. Centr. te New York. JUSTITIE Ridder Nederlandse Leeuw prof.mr. A.R. Bloembergen, raadsheer Hoge Raad, Wasse naar; mr. R. Cleton, hfd. Stafafd. Wetg.Privaatr. min.Just., Wassenaar; W.F.K.J.F. Frackers, insp.-gen.alg.insp. Rijkspol., Zoetermeer; mr A.G. van Galen, ondervoorz. Centr.R.v.Be- roep Utrecht, 's-Gravenhage; mr. J.G. Geelkerken, deken Orde van Adv. arr. 's-Gravenhage, Leiden; mr. R.A. Gonsal- ves, proc.-gen. Gerechtshof 's-Hertogenbosch, Vught; mr. H.B. Greven, Dir.-Gen. Jeugdbesch. en Delinquentenzorg van min. Just., Overveen; prof. N.W. de Smit, psychiatrisch adv. bij min.Just., Amsterdam; mr. S. Stoffer, raadsheer Hoge Raad, Wassenaar; mr. P.A. Wessel, bulteng.raadadv.jaarreke- ningenrecht min. Just., Son; Officier Oranje-Nassau mevr.mr. R.E. van Galen-Herrmann, raadadv. Stafafd. Wetg- Publiekr. min. Just. 's-Gravenhage; ds. H. Huting, em.-pred. Herv.Gem.. Rotterdam; mevr. mr. H.E. van Muiswinkel, raad adv. Stafafd.Wetg.Privaatr. min. Just., Leidschendam; mevr. H.J. Nollen (Zr. Aquino), provinc.-overste van de Congr. Zus ters Franciscanessen, Denekamp; drs. P.W.J. Noordermeer, 'priester bisd. Rotterdam, dir. Diocesaan Past.Centr. bisd. Rotterdam, Maassluis; dr. E. Wikler, voorz. Ned.lsr. kerkge nootschap, Amsterdam; J. Wynla, hfd. Hfdafd. Uitvoering Be leid Dir. Delinquentenzorg en Jeugdlnr. min. Just., 's-Graven- hage; F.Th. Zilverentant, hfd afd. Nationaliteit en Burgerlijke Staat Direct.-Gen.Wetg. min. Just., Voorschoten; Justitie en Defensie Ridder Nederlandse Leeuw mr. H. de Groot. pres. Hoog Militair Gerechtsh., Leiderdorp. BINNENLANDSE ZAKEN Commandeur Oranje-Nassau ir. P.A.M. Cornelissen, lid Eur. pari.. Best; ing. J.H. Franssen. lid Eerste Kamer, Nuth; drs. Y.P.W. van der Werff. lid Eerste Kamer. Breda; dr. J.H. Zoon, lid Eerste Kamer, Leeuwarden; F.G Kordes, president Alg. Rekenkamer, Moordrecht; mr. J. de Vries, lid Raad van State, Heemstede; dr. H.C. Wytzes, lid Raad van State. Bloemendaal; Ridder Nederlandse Leeuw mevr. mr. J.H.B. van der Meer, lid Eerste Kamer, Schiedam; A. van Veldhuizen, lid Eerste Kamer. Hefshuizen; mevr. L. Vonhoff-Luijendijk, lid Eerste Kamer, Groningen; A.B.M. Frin king, lid Tweede Kamer, Rijswijk; drs. G. Gerritse, lid Tweede Kamer, Soest; drs. B.M.J. Hennekam. lid Tweede Kamer, Prinsenbeek, dr. A.G.W.J. Lansink, lid Tweede Kamer, Nijme gen; mr. J.G.C. Wiebenga, lid Tweede Kamer, Bloemendaal; mr. C.H. Goekoop, burgemeester Leiden; Officier Oranje-Nassau G.P.J. Vieveen, ambt. Dir.-Gen. Openb. Best. min. Binnenl. Zaken, Voorburg; C.M. van der Linden, burgemeester Wad- dinxveen; Ridder Oranje-Nassau mevr. L.J. Timmerman, hfd. secretarie Wetgeving Raad van State, Delft; G.M. Hogenbirk, oud-hfd. Bur. Int. Ambt. bij Rijks Psych. Dienst min. Binnenl. Zaken. Leidschendam; C. Ippel. oud-dir. Land. Automatiseringsbureau Politie Arnhem, Lisse; dr. K.L.M. van Wely, oud-dir. opbouww. 's-Gravenhage, Rotterdam; M.S. Westerop, oud-tweede plv. hfd afd. Onderw. 's-Gravenhage; mr. H.B. Koetser, Voorschoten; ONDERWIJS EN WETENSCHAPPEN Ridder Nederlandse Leeuw prof.dr. J.J.M. Beenakker, rector-magn. Rijksuniv. Leiden/lid Kon.Ned.Akad.Wetensch., Leiden; prof.dr. L. Bosch, oud- hoogl.Rijksuniv.Leiden/lid Kon.Ned.Akad.Wetensch., Oegst- geest; prof.dr. P. van den Broek, oud-hoogl. Rijksuniv. Lei den; prof.dr. H. Daudt, oud-voorz. Soc.-Wetensch. Raad van de Kon.Ned.Akad.Wetensch./oud-hoogl. Univ. Amsterdam; prof.dr. P. van Duijn, lid Kon.Ned.Akad.Wetensch./oud-hoogl. Rijksuniv.Leiden, Oegstgeest; prof.dr. J.J. van Loef, oud- hoogl. TU Delft; prof.dr. S.K. Thoden van Velzen, rector- magn. Univ. Amsterdam, Amsterdam; prof.ir. D.H. Wolbers, oud-hoogl. TU Delft, Voorscholen; Officier Oranje Nassau drs. C.J.A. van den Akker, oud-rector St. Janscollege te 's- Gravenhage, Voorburg; drs. P. Folkers, coördinerend Insp. middelb.beroepsOnd./werkende jongeren bij min. Ond.en Wetensch. te Zoetermeer, Rijssen; dr. J.D. de Haan, ambt. min. Ond. Wetensch., Wassenaar; P.J. Krijtenburg, oud-ambt. min. Ond. en Wetensch., Voorburg; mr.drs. E.B.N. de Los Santos, adj.-dir. Centr.Bur.Kath.Ond. te 's-Gravenhage, Voor burg; J.A. Meyjes, ambt. min. Ond. Wetensch., Voorburg; G. Scholten, hfd. Depot Ned. Publicaties en Ned. Bibliografie van de Kon. Bibliotheek te 's-Gravenhage, Gouda; M. van Veenhuisen, ambt.min. Ond. Wetensch., Vleuten; mr. M.H.J. Westerhoff, ambt.min. Ond. Wetensch., 's-Gravenhage; Ridder Oranje-Nassau A.W. van Berkum, oud-adj.-dir. Streekschool Amsterdam, Leiden; E.M. van Boheemen, oud-hfd. Begeleidingsafd. Haags Centrum voor Onderwijsbegeleiding, Lisse; J. Dankers, oud- conr. Reform.scholengem. „De Driestar" te Gouda, Waddinx- veen; Ch.H. Ferguson, ambt.min. Ond. Wetensch., Leiden; S.N. Koomen, ambt.min. Ond. Wetensch., Zoetermeer; C.M. van Loon, oud-dir. scholengem. „Van der Made"/oud-dir. Gem.Techn.Avondsch. te Delft; mevr. A.L. Lünnemann, amb- t.min ond Wetensch., Pijnacker; E.A.M. van Nieuwkerk, oud- dir. basissch. „St.Jozef" te Wateringen; A.M. van Riet, me- dew. sectie Personeel en Org. facult.der werktuigbouwk. en maritieme techn. TU Delft, 's-Gravenhage; mevr. A.H.A. Riet veld, oud-conr. Bonaventuracollege te Leiden, Katwijk aan den Rijn; G.J. Rosenberg, ambt. min. Ond. Wetensch., Am sterdam; N.A. Segaar, oud-dir. basissch. „John F. Kennedy" te Alphen aan den Rijn; mr. M.J.P. Tissen, lid best. Rotter damse Ver. voor Kath.Ond. Voorhout; C.W. van Venetiën, ambt.min. Ond. Wetensch., Lelden; A. Versnel, oud-voor- z.Prot.Chr.Schoolver. te Leiden; G.J. Visser, oud-dir. Ver.Be- sturenraad Prot.Chr.Ond. te Voorburg, Gouda; G.C. Vrljen- hoek, oud-dir. basissch. „School met den Bijbel" te Honse- lersdijk, Amerongen. Onderwijs en Wetenschappen en Buitenlandse Za ken Ridder Nederlandse Leeuw prof.drs. V. Halberstadt, hoogl.openb.fin.Rijksuniversiteit Lel den, Amsterdam. Onderwijs en Wetenschappen en Defensie Officier Oranje-Nassau dr.ir. G.P. de Loor, hfd. Sectie „Remote Sensing" bij Fysisch en Electr.Lab. van TNO te 's-Gravenhage. Onderwijs en Wetenschappen en Justitie Officier Oranje Nassau mevr. D.M.Th. Smits (zuster Invlolata), alg. overste congr. Zusters Franciscanessen van St. Anna te Oudenbosch. Onderwijs en Wetenschappen en Ontwikkelingssa menwerking Ridder Nederlandse Leeuw prof.dr. P.H.J.M. Camps o.f.m., oud-hoogl. missiologie Kat- h.Univ.Nijmegen, Wijchen. Onderwijs en Wetenschappen en VROM Ridder Nederlandse Leeuw prof.ir. H. Wiggerts, oud-hoogl. civiele planologie TU Delft. Onderwijs en Wetenschappen en WVC Ridder Nederlandse Leeuw prof.dr. A.A. Haspels, hoogl. verlosk. en de leer der vrouwen ziekten Rijksuniv. Utrecht, Vleuten; Officier Oranje-Nassau prof.dr. G.W. Barendsen, plv.dlr. Radiobiologisch Inst. bij TNO te 's-Gravenhage/buitengew.hoogl. Univ.Amsterdam, Leidschendam. FINANCIËN Ridder Nederlandse Leeuw E.J. Bosch, raadadv. dir.-gen. Fiscale Zaken min. Fin., Zoeter meer; drs. G.H. Ledeboer, hfd. Dir. Exportkredietverz. en In vesteringsgaranties min. Fin., Rijswijk; drs. P. Stek, hfd. van Officier Oranje-Nassau H.A. Aarsen, hfdinsp. Insp. Dir. Bel. Delft. Vlaardingen; drs. P.K. van Boven R.A., plv. dir. van de Centr. Accountantsd. min. Fin. 's-Gravenhage; H.C. Holtmans, senior-controleleider Centr. Accountantsd. min. Fin. 's-Gravenhage; mr. Th. de Jong, hfd. Afd. Douanetechn. Dir. Douane-aangelegenh. min. Fin., Waddinxveen; D.N. Nap, adm. Rijksaccountantsd., Was senaar; mr. E. Oosterhoff, vice-voorz. Raad van best. Aegon, Aerdenhout; G. Schellingerhout, senior-beleidsmedew. Centr. Accountantsd. min. Fin., Voorschoten; J.H. Weeda, senior- beleidsvoorl. Centr. Dir. Voorl. min. Fin. 's-Gravenhage; Ridder Oranje-Nassau J.J. Vermolen, hfd. Fin. Econ. Beheer Staatsloterij 's-Graven- DEFENSIE Ridder Nederlandse Leeuw schout-bij-nacht R.C. Veenendaal, Wassenaar; gen.-maj. der mariniers W.J.I. van Breukelen, Gouda; luit.-gen. M.J. Wil mink. genie, 's-Gravenhage; gen.-maj. ir. J. Hartog, lucht macht, Zeist; Officier Oranje-Nassau, met de zwaarden kapt. t.z. ir. J.G. Nanninga, Delft; kapt. t.z. elektrotechn. dienst mr. P.G. Roodhuyzen, Voorburg; kapt. t.z. van admi- nistr. R. Hamburg, Voorburg; kapt. t.z. van administr. C.W.M. Breed, Zoetermeer; brig.-gen. ir. E.I.L.D.G. Margherita,'techn. staf, Zoetermeer; kol. ir. K. de' Vries, techn. staf, Leiden; brig.-gen. A.Q.C. van den Bosc/i, intendance, Zoetermeer; luit.-kol. L. von Stein, Intendance, Bleiswijk; brig.-gen. T. de Kruijf, genie, Waddinxveen; kol. L.W. Sunter, marechaussee, Leiderdorp; commodore H. van Put, luchtmacht, Alphen a/d Rijn; kol. ir. J.M.G. Lemmens, luchtmacht. Voorburg; kol. Ir. H. Vroman, luchtmacht, Voorhout; Officier Oranje-Nassau dr. J. Snieder. voorm. groepsl. Radar Fysisch en Elektronisch Lab. TNO. 's-Gravenhage; Ridder Oranje-Nassau, met de zwaarden luit. t.z. P.C.M. Bergman, Valkenburg; luit. t.z. G. Spoorma ker, Katwijk aan Zee; kapt. A.J. Breas, luchtmacht, Leider- Ridder Oranje-Nassau C.J. Derksen, hfd. bur. elektrotechniek dir. Zuid-Holland dienst gebouwen, werken en terreinen, Leiderdorp; mevr. W.J. van der Geer-Swager, 's-Gravenhage; L.J. Bal, voorm. hfd. sectie MLD elektronica bij marine elektr. en optisch be drijf, Voorschoten; P.C. Ambachtsheer, 1e verwerver afd. wielvoert. en geniemat. dir. mat. landmacht, 's-Gravenhage; ing. H. bij de Leij, hfd. bur. opsp.- en waarn.systemen direct, mat. landmacht, 's-Gravenhage; ing. J.A. Houtkoop, prod, chef. A bedrijven 574 tankwerkplaats, Alphen a/d Rijn. VOLKSHUISVESTING, RUIMTELIJKE ORDENING EN MILIEUBEHEER Ridder Nederlandse Leeuw ir. A. Hoelen te Leusden, plv.dir.-gen. direct.-gen. volkshuisv. te Zoetermeer; Officier Oranje-Nassau mr. M. de Clercq te Leiden, dir. st. adviesbureau onroerende zaken te Rotterdam; dr. J.H. Dewaide te Bleiswijk, dir. direc tie drinkwater, water en bodem van het dir.-gen. milieubeheer in Leidschendam; A. van Eyck te Loenen a/d Vecht, architect; Ir. T. Hofker te Langbroek, dir. Rijksgebouwendienst directie 's-Gravenhage e.o.; P.E. Spijkerman te Zoetermeer, plv. dir. centrale dir. voorlichting en externe betr. van min. van VROM; Ridder Oranje-Nassau P.W. Eveleens te Lisse, oud-dir. openb. werken te Lisse; J.S. Merkus te Ter Aar, medew. AROB-zaken dir.-gen. van de volkshuisvesting; A.B. ter Meulen te 's-Gravenhage, adviseur- /specialist rechtspositiezaken Rijksgebouwendienst; D. van Mourik te Rijnsaterwoude, dir. architectenbur. Van Mourlk te 's-Gravenhage; ing. W. van de Sande te 's-Gravenhage, hfd. projectbur. Rijksg.dienst; drs. J.S. Verheij te Leiderdorp, dir. interim management- en adviesbur. Verheij Multiproject te Leiderdorp. VERKEER EN WATERSTAAT Ridder Nederlandse Leeuw ir. W.H. Brouwer te Wassenaar, voorz. raad van bestuur van Van Ommeren Ceteco; J.G. Kalhorn te 's-Gravenhage, plv. secr.-gen. min. Verkeer en Waterstaat; dr. V.J.D. de Groot te Wassenaar, dir. Dir. Verkeer en Waterstaat; Officier Oranje-Nassau G.J. Zengerink te-Voorburg, oud-eerste medew. jur. zaken van Rijkswaterstaat, dir. Zuid-Holland; ir. J. van Malde te Voorschoten, oud-stafmedew. bijz. opdr. van Rijkswaterstaat, dienst getijdewateren; mr. J.T. van der Wal te Delft, secr.- rentmeester Hoogheemraadschap van Delfland; drs. J.H.M. Kienhuis te Vleuten, oud-alg. dir. en -secr. van de Unie van Waterschappen; ir. P. Slijkhuis te Delft, dir.-ing. techn.dienst van het Hoogheemraadschap van Delfland; C. van Aken te Gouda, dir. regio Rijnmond van het dir.-gen. scheepvaart en maritieme zaken; F.C. Pedersen te Noordwijk, fin. dir. Martin Air; mr. J.A. Ottevanger te 's-Gravenhage, oud-hfd. bur. jur. zaken KLM; J.H. Mars te Zoetermeer, dir. telecomdistrict Am sterdam PTT; prof.dr. T. de Boorder te 's-Gravenhage, dir. med. zaken bedrijfsgezondheidsdienst PTT; A.W. den Haan te 's-Gravenhage, plv. secr. raad van bestuur PTT; A. Reljnders te Roelofarendsveen, alg.secr. Kon.Ned.Ver. van Transport- Ondernemingen (KNVTO); ing. D. van de Nieuwegiessen te Leidschendam, adj.-dir. PTT research Neher Lab.; J. Noord- am te Benthuizen, hoogheemraad tevens wnd. dijkgraaf Hoogheemraadschap van Rijnland; J.N. Block, dir. Air Hol land, Amstelveen; Ridder Oranje-Nassau J.W. Swart te 's-Gravenhage, stafmedew. interne controle concernadm. dir. fin.-econ. zaken; ing. W.M. van Rijkom te Nootdorp, oud-hfd.waterbouwk. Hoogheemraadschap van Delfland; ing. C. Tavenier te Katwijk, districtshfd. afd. wegen, dienst Verkeer en vervoer prov. Zuid-Holland; J.H. Riemens te Leiderdorp, oud-hfd. waterhuishouding Hoogheemraad schap van Rijnland; F.K. Dekker te Hazerswoude, oud-gezag voerder Nedlloyd Rederijdiensten; L. van Zaanen te 's-Gra- venhage, onderzoeker/adviseur Radio Navigatie Systemen dir.-gen. scheepvaart en maritieme zaken; ing. H.J. Theeuw- sen te Pijnacker. oud-hfd. afd. terrestrische geodesie-west Rijkswaterstaat, meetk. dienst; M.P. van Vriesland te 's-Gra venhage. oud-hfd. afd. alg. zaken hoofddir. Waterstaat; ECONOMISCHE ZAKEN Ridder Nederlandse Leeuw prof. drs. H. den Hartog, Wassenaar, onderdir. CPB; M. van der Klooster, Wassenaar, voorz. raad van best. Kon. Borsumij Wehry; prof. dr. R.J. Mokken, Badhoevedorp, dir. methode en ontwikk. CBS; mr.ir. F.C. Rauwenhoff te Waalres voorz. hoofddir. Ned. Philipsbedrijven; Officier Oranje-Nassau mr. J. de Bruijn, 's-Gravenhage, lid Octrooiraad; ir. J.H. de Groot, Aerdenhout, dir. centraal kantoor Shell Int. Petroleum Mij.; mevr. mr. Ch. Kik, adv. en proc. Octrooibureau Vriesen- dorp Gaade, 's-Gravenhage; drs. W.J. de Voogt, Berkel en Rodenrijs, chef afd. fin. ec. statistieken onderw., plv. hfd. hfd.afd. statistieken onderw. en wetensch. CBS; drs. F.J. Wil- lekens, Leidschendam, beleidsmedew. dir. elektriciteit en kernenergie dir.-gen. energie min. Ec. Zaken; Ridder Oranje-Nassau J.J.M. de Boer, Voorburg, onder-dir. Borsumij Wehry Ned.; A.Ch. van Bussel, voorh. bestuursl. reg. inst. midden- en kleinbedrijf, 's-Gravenhage; R.D.J. Hofstede, chef afd. ext. contr. hfd.afd. stat. binnenl. handel en dienstverl. CBS, Voor burg; L. Oosterhof, makelaar in onr. goed, 's-Gravenhage; LANDBOUW, NATUURBEHEER EN VISSERIJ Officier Oranje-Nassau D. van den Broek te Aerdenhout, stichter-eigenaar Samen werkende Dirk van den Broek Bedrijven te Hoofddorp; ir. B.C.M. van Elk te Boskoop, takingenieur boomteelt en stede lijk groen Consulentsch. Tuinbouw Midden-Holland in Ter Aar; ir. C.J.J. Hooyman te Leidschendam. dir. Kwaliteits-Con- trole-Bureau voor Groenten en Fruit te 's-Gravenhage; ir. R. Klomp te Oegstgeest, hfd. hoofdafd. zuivelaangelegenh. dir. veehouderij en zuivel min. Land., Natuurbeheer en Visserij; mr. M.L.L.E. Baron de Loë te 's-Gravenhage, jurist bij dir. jur. en bedrijfsorg. zaken min. van Land., Natuurbeheer en Visse rij; ir. H. van Os te Voorhout, dir. Bloembollenkeuringsdienst te Lisse; A.W. van Reenen te Linschoten, dir. pers.zaken min. Land., Natuurbeheer en Visserij; ir. J.M. van Rossem te Noordwijk, voorm. concerndir. Heineken; prof. dr. K. Verhoeff te Wageningen, dir. directie wetensch. en technologie min. Landb., Natuurbeheer en Visserij; ir. A.J. Vijverberg te 's- Gravenzande, consulent Landbouw in Zuid-Holland. Ridder Oranje-Nassau H.J. van der Laar te Boskoop, voorm. specialist sortiment van Proefstation Boomkwekerij; dr.ir. B.G. Linsen te Maasland, lid dir. Unilever Research Lab. te Vlaardingen; G.H. Verweij te 's- Gravenhage, vice-voorz. Ver. ter Behartiging van den Neder- landschen Aardappelhandel; S.A. de Vos te 's-Gravenzande, bestuurslid agrarische organisaties. SOCIALE ZAKEN EN WERKGELEGENHEID Officier Oranje-Nassau mr. D.B. ten Bergen te Gouda, voorheen jür.medew. bij de afd. wetgeving en jur. zaken van het min. van Soc.Zaken en Werkgel.; H. Hofstede, voorzitter van het CNV, Vlanen; mevr. prof.mr. J. Soetenhorst-de Savornin Lohman, Oegstgeest; Ridder Oranje-Nassau mevr.drs. A.H. Joustra, te Woerdense Verlaat, gemeente Nieuwkoop, voorheen research chemicus bij Shell Amster dam; Ch.M.H. van Santvoord te 's-Gravenhage, medew. bij het bur. huisvesting van de dir. tewerkstelling erkende gewe tensbezwaarden min. Soc. Zaken en Werkgeleg.; P.M. Scha len te 's-Gravenhage, stafmedew. bij de sector bemiddeling dir.-gen. arbeidsvoorziening min. van Soc. Zaken en Werkge- WELZIJN, VOLKSGEZONDHEID EN CULTUUR Ridder Nederlandse Leeuw Prof.dr. F. de Waard, hoogl. klinische epidemiologie Rijksuni versiteit Utrecht, Bilthoven; Officier Oranje-Nassau, bij bevordering S. Minco, Hilversum, voorzitter Nationale Federatieve Raad van het Voormalig Verzet Nederland; Officier Oranje-Nassau mevr. mr. M.B.E.G. Brenninkmeljer-Rutten, secr. interdep. stuurgroep gehandicaptenbeleid, werkzaam bij min. WVC, 's- Gravenhage; H.J.A. Hofland, voorm. lid hfd.red. NRC/Han- delsblad, Amsterdam; M. Kamminga, hfd. stafbur. fin.-ec. aangelegenh. dir. vluchtelingen, minderheden en asielzoekers van min. WVC, 's-Gravenzande; drs. J.C. Mulder, hfd. centr. dir. voorl. min. WVC, 's-Gravenhage; W.M. Roslnga, voorm. med. dir. Bergwegziekenhuis Rotterdam, Rijswijk (ZH); drs. R. Strikwerda, orthopaedisch chir./fysiotherapeut, De Bilt; A.H. van der Velde, plv. hfd. centr. dir. apparaatszorg min. WVC, Zoetermeer; dr. M.A. Verschuyl. voorm. chirurg Relnier de Graaf Gasthuis Delft; dr. G.A. Wellen, voorm. dir. Stichting Kerkelijk Kunstbezit in Nederland, Utrecht; Ridder Oranje-Nassau Mr. F.R. Bonte, voorm. beleidsmedew. dir. sportzaken dir.- gen. welzijn WVC, Leiden; G. den Braber, eindred./pre- s./prod. en regiss., Blarlcum; H. Dekker, beleidsmedew. dir. verzekeringen, tarieven en arbeidsvoorwaarden bl] min. WVC, Leidschendam; A.M. van Dongen, huisarts, Nleuwveen; J.G. Elburg, dichter/beeldend kunstenaar, Haarlem; S. Felsenthal, voorm. chef cult, progr. NOS, Bussum; mevr. W.J. Gerritsen- Drlessen, opera-/operette-zangeres, Voorburg; mevr. E. Men- slnk-van Overeem, journaliste, Rozenburg; E.J. van 't Oever, voorm. coach/trainer van de Nederlandse dames- en heren schaatsploeg, Lisse; C. Pronk, voorm. advls. bij de centr. dir. pers.zaken van het min. van WVC, Leidschendam; A.J. Rin kel, voorz. dorpsbest. van Het Dorp te Arnhem; A.J. van der Scheer, acteur, Muiderberg; mevr. W.A. Schmidt (Willy Cor sari), schrijfster. Amstelveen; J. Schutrup, bestuurslid Stich ting Vriendenkring van Oud-Natzweilers. Soestdljk; D. van Wijhe, marathonschaatser. Oosterwolde; J.W.M. van Zullen, stafmedew. bur. alg. beleid en secr. van dir. Jeugdbeleid min WVC, Zoetermeer. phi de t|n LEIDEN Eremedaille in goud. H.G.C. Bouckaert, voormalig chef personeelszaken bij fabriek De Sleutels. Eremedaille In zilver Py E.J. Reckman-Landzaat, hoofd telefooncentrale/receptie ministerie van WVC. va Eremedaille in goud. A. Haasnoot, voormalig scheepswerktuigkundige bij de Ve*er Hospitaal Kerkschip De Hoop. L. Guijt, bestuurslid woningbouwvereniging De Brittenburg! Eremedaille in zilver. C. de Mooij, oud-brigadier van gemeentepolitie Den Haag.l C. Guijt, onderwijzer aan zondagsschool 't Mosterdzaadje. C. Ouwehand, ouderling van de Gereformeerd Kerk. P.J. Wassenaar, R. Coorn, A.J. Houwaard. LEIDERDORP Eremedaille in goud. G.J. Neuteboom, lid var Verbond. het Koninklijk Nederlands Ondi L J ALPHEN AAN DEN RIJN Eremedaille in goud G. Buma, medewerker sectie algemene zaken bij directiewi misch beheer koninklijke landmacht; L.W.A.J. Lapidaire. saqI woningbouvereniging St. Jozef in Alphen. Eremedaille in goud met de zwaarden: 1/ i de technische dieni1^ Eremedaille in zilver S.L. Wiegman, oud-provinciaal ambtenaar van de dienst ven vervoer, afdeling Wegen, district Rijnveen, Zuid-Holland. WOUBRUGGE Ie i Vreeken Zeilmakerij. ALKEMADE ide Eremedaille in goud S.M. van Ruiten in Oude Wetering, eigenaar beurtvaartreddTTF n h Eremedaille in zilver. P.L. Kerkvliet, bedrijfsleider van het chrysantenstekbedrijffo-| der Kamp BV in Roelofarendsveen; H.M. Berbiers-Kocevar j Wetering, huishoudster bij de familie Van de Berg. ZOETERWOUDE KOUDEKERK AAN DEN RIJN Eremedaille in goud Mevrouw M. El Baidun, adminstratief medewerkster bij het| reau directeur-generaal milieubeheer. HAZERSWOUDE Eremedaille in zilver E.G. van Bennekom, uitvoerder bouwbedrijf J.J. Boers E zerswoude. LEIMUIDEN Eremedaille in zilver S. Dompeling, brugwachter van de dienst wegen, verkeer T voer van de provincie Noord-Holland. LISSE Eremedaille in goud G.J. Wassenaar. NOORDWIJK Eremedaille in goud: J. van Duin, voorzitter rayonbestuur Hout- en Bouwbond jj Vink, postbesteller. NOORDEN Eremedaille in zilver: P.B. van Dijk, voorzitter van FNV afdeling Noorden. N.H. de Jong, bestuurslid FNV afdeling Noorden. TER AAR Eremedaille in goud C.F.M. Lucas, directrice van Huize Aarhoeve. LEIDSCHENDAM Eremedaille in goud: C. van Leeuwen, hoofd Bureau Publlcom staf Koninklijk^ Eremedaille in brons J.F. van Tol, chauffeur Directie Materieel Koninklijke Landni VOORSCHOTEN WASSENAAR VALKENBURG Eremedaille in goud G. Vis, tuinder en oud-wethouder.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 4