Nijboer trekpleister bij marathon Amsterdam Als de pers de gekke dingen maar niet zo in de krant zet" ;e; „Rijksweg 11-Nee-pad' wordt officiële naam JDe Raad voor de Kinderbescherming Duinrell zet zich in voor kanker preventie Bedrijfsleven moet project opzetten" 3ORT CcidócScMwant VRIJDAG 27 APRIL 1990 PAGINA 15 NIEKE BIJEENKOMST BIJ C DEN HAAG OVER ZAAK-JOL oi;, ;N HAAG Theo van A Burch, de vermaarde i jrmalige rechtsback ADO, typeerde de torische en waarschijn- unieke bijeenkomst d het ontslag van Mar- Jol gisteravond in het iderpark waarschijnlijk l het beste. „Kunnen niet afspreken dat de •s de gekke opmerkin- niet zo in de krant riep Van den Burch. dat moment reageerde er imand en dat was in de vele n daarvoor wel anders ge- ;st. Regelmatig was er in de tuurskamer van FC Den »c ag, waar enige tientallen nsors en andere betrokke- waren verzdmeld, applaus ;eklonken. Pro Martin Jol, door het bestuur van FC Haag ontslagen commer- medewerker. Eenmaal er zelfs een duidelijk boe- ep. Nota bene voor de >r velen zo geroemde trai- Co Adriaanse. Maar daar- ir straks. ^int het ging gisteren niet ir Adriaanse in die soms tu- me ltueuze, vaak emotionele uil ar altijd weer op hetzelfde it terugkerende discussie ;r de vraag hoe het verder et met FC Den Haag. Met bestuur. Met of zonder Jol. in dat laatste geval vooral t de geldschieters, die er ir moeten zorgen dat de be- op'ting sluitend kan worden naakt. Het enige dat gister- ind ontbrak was een hoof- ijke stemrriing pro Jol of zêitra bestuur. Dat kon ook gezien het karakter van bijeenkomst, waarbij het wJIlege van Henk Werkhoven sstifhts een toelichting wilde 'en op het reilen en zeilen de afgelopen periode. Van verantwoording roepen, t staan van wegzenden was ;ie 'poluut geen sprake; er is im- dv^rs sprake is van een stich- tingsvorm bij FC Den Haag. Overigens één van de (vele) punten van kritiek van Jol op de situatie in het Zuiderpark. Maar dat even terzijde. Geheel passend Het bestuur van FC Den Haag had geheel passend in de unie ke opzet van de bijeenkomst Martin Jol de gelegenheid ge boden om ook zijn verhaal af te steken. En dat loog er niet om. Jol diskwalificeerde Werkhoven c.s volledig en wees er op dat dit college voortdurend achter de feiten heeft aangelopen. „Ze hebben me voortdurend andere con cept-overeenkomsten voorge legd", riep de ietwat onzeker beginnende maar gaandeweg feller van leer trekkende Jol, die er aan toevoegde zich ge griefd te hebben gevoeld door de manier waarop het bestuur hem in het openbaar afschil derde en in de beslotenheid dwarsboomde. „Ik heb de laat ste tien maanden op een on mogelijke manier moeten wer ken met dit bestuur dat voort durend achter de feiten aan liep. Met de zaak-Hoekman en laatstelijk met het contract van Van der Laan. Ik heb toch acht ton binnengesleept. Maar de eis dat ik een garantie moest geven voor 1,2 miljoen kan ik natuurlijk nooit waar maken". In zijn tirade tegen het bestuur schroomde Jol niet om op nieuw gespierde teksten te be zigen. „Wat heeft dit bestuur nou eigenlijk gedaan aan com mercieel beleid", hield hij de merendeels op zijn hand zijnde sponsors voor. „Ik zorgde al tijd voor de sponsorbijeenkom sten, het bestuur deed niets. Wie zijn er beter van gewor den? Ik niet! Dit bestuur wel. Maar ze verspelen wel ander half miljoen met Van der Laan en andere transacties. Ik was lastig voor dit bestuur, werd buiten bepaalde kringen gehouden. Maar ik schaad mijn club niet, dit bestuur doet dat. De enigen die het goed de den waren Jol en Adriaanse. Maar mij maakte het niets uit. Ik word er niet slechter van. Den Haag wel. Ik hóef niet op een houtje te bijten. Werkho ven kwam bij me en vroeg wat ik nu eigenlijk had bin nengehaald. Ik wees hem op de sponsorpakketten. Hij wist van het bestaan niet eens af!". Waarop Jol onder zeer luid ap plaus zijn zitplaats weer op zocht en het de beurt was aan aanwezigen in de zaal. Mr. FC Den Haag Maar mr. FC Den Haag, zoals Jol door één der aanwezige sponsors werd aangeduid, deed er verder bepaald niet het zwijgen toe. Hij mengde zich vanaf dat moment voortdu rend in de discussie door met name advocaat Ruud Schutte te interrumperen. „Waarom is meneer Schutte pas twee maanden geleden bij de onder handelingen gehaald", vroeg Jol zich hardop af. Antwoord vanachter de bestuurstafel bleef uit. Uit andere reacties van spon sors kon vervolgens een aantal zaken worden geconcludeerd. De aanwezigen waren pro Jol, maar niet contra bestuur. En nadat shirtsponsor Piet Bloe- mink in een gloedvol betoog had opgeroepen om als vol wassen mensen om de tafel te gaan zitten en te trachten de' breuk te lijmen werd daar met een kamerbreed applaus op gereageerd. Zoals ook de stel ling "dat het toch eigenlijk gaat om wat zich op het veld afspeelt" bijval kreeg. Evenals f in de bomvolle bestuurskamer en t de reactie dat liet de kandi daat-investeerders in de HSIM niet gaat om winst te boeken in spelershandel en dat deze betrokkenen slechts in de toe vallige omstandigheid verke ren hun voetbalgekte finan cieel enigszins te onderbou- Winstbejag In dat laatste verband speelde Co Adriaanse nog een opmer kelijke rol. De ooit door Dé Stoop binnengehaalde trainer liet, zich zoals een aantal ande ren, overmannen door emo ties. De verzamelde menigte hoorde met genoegen zijn sportieve verhaal aan. Maar toen hij de zakenlieden be tichtte van puur winstbejag kreeg Adriaanse de wind van voren. „Ik wil het geld dat de eventuele verkoop van een speler opbrengt opnieuw in de club investeren. Dat moet niet gaan naar mensen die alleen maar geldbelust zijn. Zo blazen we de club op. Ik ben solidair met het bestuur, dat me laat werken zoals het moet". Nadat ook dit verhaal van Adriaanse weer enigszins in zijn juiste proporties was te ruggebracht en tot de conclu sie leidde dat het bestuur van FC Den Haag zijn technische staf nog maar eens goed moest informeren over de opzet van de HSIM werden er uiteinde lijk knopen doorgehakt. Jol verklaarde zich, daartoe uitge nodigd door Bloemink publie kelijk bereid om opnieuw te gaan praten met het bestuur van FC Den Haag. Gezien de ook gisteravond herhaalde standpunten lijkt het weinig aannemelijk dat beide partijen ooit weer tot el kaar komen. Of zoals Henk Werkhoven het na de bijeen komst verwoordde: „Een op lossing kan ook zijn dat beide partijen in vrede afscheid ne men van elkaar, hoewel dat niet mijn intentie is". Als de lijmpoging mislukt, gaat het FC Den Haag veel geld kosten. Zoals één van de spon sors het eerder op de uitzon derlijke en waarschijnlijk nooit meer herhaalde vergade ring zei: „Dan kunnen we als sponsors wel eens de hand op de knip houden. En dan doen we alleen maar een stap terug. Dat willen we niet". Wordt vervolgd. FRANK WERKMAN Hellas uitgeschakeld DEN HAAG De handbalsters van Fototechniek Hellas zijn gis teren in de halve finale van de strijd om de Nederlandse beker uitgeschakeld door Niloc. Hellas, als favoriet begonnen aan het duel, verloor uiteindelijk met 15-13 na een ruststand van 8-4 in het voordeel van de Amsterdanse ploeg. Bij Hellas was vooral het ge mis van de geblesseerde Ingrid de Klerk voelbaar. Zij kwam al leen bij strafworpen in actie en scoorde daaruit dan ook vier keer. Vier keer scoorden ook Anja Vink en Marian Deelen. Voor Niloc was Yvonnen Kossen scherpschutter. Zij verzorgde zes treffers. AMSTERDAM De or ganisatoren van de mara thon van Amsterdam wil len hun evenement vroe ger in het jaar gaan hou den. Het plan dat atleten- makelaar Jos Hermens vorig jaar lanceerde om de Amsterdamse marata- hon naar het najaar te brengen blijkt op onover komelijke bezwaren van de autoriteiten in Amster dam te stuiten. „Wij kijken nu uit naar een datum in eind maart of begin april", aldus Alex Kampmeij- er, voorzitter van het organi satie comité in de hoofdstad. „Ik weet dat wij daardoor erg dicht bij de marathons van Maassluis en Rotterdam ko men maar met overleg is mis schien toch een geschikte da tum te vinden. Van begin of half mei, zoals dat tot nu toe het geval is geweest, willen wij in elk geval af". De organisatoren van de Am sterdamse marathon, die dit jaar op zondag 13 mei wordt gehouden, hebben altijd met problemen te kampen gehad. „Nu kunnen wij gelukkig op meer medewerking rekenen. Daarom zijn wij erg blij dat de wij de limiet voor binnen komst met een uur tot vijf hebben kunnen verlengen". Kampmeijer wil de komende jaren de marathon in Amster dam op een kwalitatief hoger niveau brengen. „Dat kost eni ge tijd maar ik ben van me ning dat de hoofdstad van het land een marathon verdient zoals Rotterdam die heeft". Door het werk van Jos Her mens heeft de hoofdstad voor de vijftiende editie van zijn marathon een deelnemersveld, dat op papier aanmerkelijk sterker is dan dat jaren het ge val is geweest. „Wij werken met een budget van 550.000 gulden, waarvan 175.000 gul den beschikbaar is voor het aantrekken van toppers," al dus Kampmeijer. Grote trek pleister in Amsterdam is oud- Europees kampioen Gerard Nijboer. Poolse atleet verongelukt AMSTERDAM Jos Hermens die ook voor de marathon van Amsterdam de geinviteerde atleten verzorgt, moest gistermor gen dé naam van Bogus- law Psujek om tragische redenen doorhalen. De Poolse marathonloper is zondag bij een ongeval in de Sovjetunie om het le ven gekomen. Psujek was op een trainingsstage in de Sovjetunie. Hij was zon dagavond te laat terug bij het hotel. Omdat de deur gesloten was probeerde hij met een klimpartij via re genpijpen bij het raam van zijn kamer te komen. Bij het openen van het raam verloor Psujek zijn even wicht en viel. De volgende ochtend werd hij dood aangetroffen. Oud-strijders herdenken gevallenen VALKENBURG De vereni ging van oud-strijders 4 R.I. herdenkt op Hemelvaartsdag, donderdag 24 mei, de gevalle nen van het vierde regiment infanterie. Het betreft hier de jaarlijkse herdenking van de mensen die in mei 1940 het le ven lieten in de strijd in Kat wijk, Valkenburg, Ypenburg en Ockenburg. De herdenking wordt begon nen met het halfstok hijsen van de vlag op de erebegraaf plaats in Valkenburg. Om half elf is er een herdenkingssa menkomst in de hervormde kerk, gevolgd door een bijeen komst in De Terp. Om één uur wordt een stille tocht naar de begraafplaats gehouden. Na toespraken van burgemeester C. Sinke en de commandant van 47 pantserinfanteriebatal- jon wordt tenslotte een krans gelegd en de vlag iri top gehe- Sportwereld Voetbal - Fiorentina mag de return tegen Juventus in de finale van het UEFA-bekertoernooi niet op het eigen veld spelen. De tuchtcommissie van de Europese Voetbal Unie (UEFA) legde de Italiaanse club een verbod op. De club moet uitwijken naar een stadion, dat tenminste 300 kilometer verwijderd ligt van Floren ce. De tuchtcommissie deelde de straf uit naar aanleiding van het gedrag van Fiorentina-supporters in de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen in de halve finales. Volleybal - De Nederlandse Volleybal Bond heeft zich tot na de Olympische Spelen van een nog bredere financiële basis voor zien. De Nevobo heeft een contract afgesloten met Top Sports Marketing (TSM), tot en met augustus 1992. Het bedrijf garan deert de volleybalbond jaarlijks een bedrag van 350.000 gulden aan extra inkomsten uit sponsoring. Olympisch - De Noorse regering heeft zich voor 2,2 miljard gul den garant gesteld voor de organisatie van de Olympische Win terspelen in 1994 in Lillehammer. Lillehammer kan nu in 1994 alle accommodaties voor compacte Spelen bouwen. Zonder over- heidsgarantie had de stad moeten uitwijken naar ver afgelegen bestaande stadions en hallen. Olympisch - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) en Philips hebben dezer dagen een contract ondertekend, waarbij de Eindhovense multi-national één van de hoofdsponsors wordt van de Olympische zomerspelen van 1992 in Barcelona en van de winterspelen van datzelfde jaar in Albertville. Voetbal - Servette doet verwoede pogingen Karl-Heinz Rum- menigge zijn rentree in het Zwitserse voetbal te laten maken. De club uit Geneve wil de Westduitser reeds zondag laten spelen in het duel met FC Zürich. De wedstrijd staat in het teken van de degradatie. Rummenigge heeft officieel nog niet gereageerd. üIDEN OMGEVING le )ORSCHOTEN Het 1 et-fietspad tussen de De Jiytersingel en de Joke fcitlaan in Voorschoten „Rijksweg 11-Nee- blijven heten. Het tspad kreeg deze ludie- naam tijdelijk in het der van de acties tegen aanleg van rijksweg ■west in Voorschoten. ;t D66-raadslid J. kens stelde gisteravond dens de gemeenteraads- vergadering voor de naam officieel te maken. Wet houder mevrouw M. Breunesse (PvdA) kon zich daar in vinden. De protestnaam zal door het Voorschotense college van burgemeester en wethou ders zelfs worden uitge dragen. De gemeenteraad nam met al gemene stemmen het milieu beleidsplan en het milieu-uit voeringsplan aan. Dat plan maakt een betere controle op het gebied van milieu, vooral ten aanzien van bedrijven, mogelijk. Voorschoten maakt deel uit van een samenwer kingsverband van regioge meenten en kan een beroep doen op deskundigen uit Lei den. Aan het eind van de vergade ring gisteravond werd afscheid genomen van elf van de ne gentien raadsleden. Zij keren niet terug in de nieuwe raad. De raadsleden M. van der Kloes-Kamsteeg, C. Bremmer en de wethouders J. Visser, J. D. van Dalen en L. Marselis kregen de herinneringsme- Iet als de Belastingdienst nag ook de Raad voor de Cinderbescherming zich niet 'erheugen in veel populari teit. Terwijl de eerste het op 'iw zuurverdiende geld heeft 'oorzien, bestaat de indruk lat de laatste bij het minste eringste uw kinderen uit luis laat plaatsen. Ook in -p jeiden heeft de Raad een kantoor en wel op de Bree- 1 traat. Overigens met gepant- erd glas. Als u met deze in- telling te maken krijgt, zijn r meestal wel problemen, lisschien heeft u moeilijkhe den met de opvoeding yan iw kinderen. De Raad houdt ich ook bezig met het gezag ver kinderen na echtschei- ling, de inning van alimen- atie en met het aannemen 'an een buitenlands pleeg kind. Een rechter die een be- lissing moet nemen waarbij ninderjarigen zijn betrok- ;en, zal meestal de mening 'an de Raad voor de Kinder- lescherming vragen. !oals u ziet heeft de Raad en groot aantal taken, maar zal me beperken tot die si- uaties, waarbij in het gezins even wordt ingegrepen. Vant de Kinderbescherming in aan de rechter verzoe- in een kinderbeschermings- isnaatregel uit te spreken. )ergelijke maatregelen zijn Bejal dan ook altijd eerst probe en of de moeilijkheden op ien andere manier opgelost iunnen worden. In veel ge- ballen wordt er doorverwe- en naar hulpverleners zoals :en adviesbureau voor jonge- REGEL RECHT Kinderen kunnen in grote moeilijkheden verke ren. De Leidse Rechtswinkel legt uit welke maat regelen de Kinderbescherming kan nemen. P<*< vc I verker. Het unithoof» e Kinderbescherming regio geiden en Bollenstreek ver ons dat er lang niet altijd iprake is van gedwongen lulp verlening: „Hier komen aiders met zulke grote op- 'oedingsmoeilijkheden dat Ie kinderen in de knel ra ten. Dan is het soms beter dat een jongen of meisje in een pleeggezin wordt ge plaatst. Maar het komt na tuurlijk veel voor dat we van de jeugdpolitie, het Riagg of van een maatschappelijk werker vernemen dat er iets mis is. Ook buren die zich ernstige zorgen maken over een kind kunnen daarvan melding maken, maar op anonieme klachten wordt niet ingegaan". „Maar stel dat we van de jeugdpolitie horen dat er in een gezin grote problemen zijn. Eerst laten we dan een maatschappelijk werker on derzoek verrichten. In een gesprek met de ouders en de overige gezinsleden probeert die uit te vinden wat er pre cies aan de hand is. Alleen met instemming van de ou ders kan er informatie bij derden worden ingewonnen. In een aantal gevallen scha kelen we dus een vertrou wensarts in. Die kan name lijk wel achter de rug van de ouders om contact opnemen met de huisarts of de onder wijzer. De maatschappelijk werker maakt een rapport en een enkele keer wordt er ook aan een psycholoog of een psychiater verzocht rapport uit brengen. Ouders kunnen eist, zal ze de kinderrechter verzoeken om een kinderbe schermingsmaatregel uit te spreken". In de meeste gevallen zal er om - ondertoezichtstelling worden verzocht. De ouders worden dan beperkt in hun gezag en krijgen steun van een gezinsvoogd: „Soms ver zoeken ouders zelf om een dergelijke maatregel In situa ties waar het kind ernstig be dreigd wordt, is dit soms de enige oplossing. Ook de offi cier van justitie kan erom vragen. Een deel van de ou derlijke macht wordt ontno men, de kinderrechter heeft voortaan de leiding over de opvoeding en hij beslist waar het kind zal verblijven. Het kind kan namelijk uit huis geplaatst worden, in een in ternaat of bij een pleeggezin. Helaas zijn er nog veel te weinig goede pleegouders. Bij de terechtzitting worden de ouders en kinderen van twaalf jaar of ouder door de rechter gehoord. De kinder rechter benoemt een gezins voogd, die het gezin voortaan begeleidt en die zoveel moge lijk steun probeert te bieden. Meestal is de gezinsvoogd een maatschappelijk werker, maar er zijn er ook die dit werk op vrijwillige basis in hun vrijetijd doen. Deze mensen staan onder toezicht van een voogdij-instelling. De ouders moeten de aanwij zingen van de gezinsvoogd opvolgen en overleg plegen over de opvoeding van het kind. De ondertoezichtstel ling wordt telkens uitgespro ken voor een termijn van een jaar en eindigt als het kind 18 wordt." Uithuisplaatsing voor langer dan twee jaar is alleen moge lijk wanneer het kind 16 jaar of ouder is of wanneer dat nodig is om zijn opleiding of medische behandeling af te maken. In andere gevallen zullen daarvoor de ouders van de ouderlijke macht moeten worden ontheven. Een zeer zware maatregel die zelden wordt toegepast. Daarom wordt in de praktijk wel eens de hand gelicht met de wet en de termijn van twee jaar overschreven. Als ouders het niet eens zijn met de gang van zaken, kun nen ze dat bespreken met de gezinsvoogd. Ook is het mo gelijk dat ze een bespreking met de rechter aanvragen om hun bezwaren yoor te leggen. Ouders hebben het recht om te verzoeken dat een andere gezinsvoogd wordt benoemd. Zijn ze het niet eens met een beslissing van de rechter, dan kunnen ze in hoger beroep bij het Gerechtshof. De Raad voor de Kinderbe scherming komt in actie als ouders grote problemen heb ben met de opvoeding van de kinderen. Volgens het Leidse unithoofd kan men dit te kortschieten de ouders echter niet altijd aanrekenen: „Heel vaak zie je dat de ouders waar wij mee te maken krij gen ook zelf een hele moeilij ke jeugd hebben gehad. Het lijkt er dan op dat de proble men van generatie op gene ratie worden doorgegeven. We hopen dat proces te door breken, want het is natuur lijk heel tragisch". MICHEL SIEBES FOTO: CEES VERKERK Ria Bremer is kennelijk blij met de bloemen die ze kreeg aangeboden op Duinrell. WASSENAAR Ria Bre mer, presentatrice van Avro's Vinger aan de pols, opende gisteren in attrac tiepark Duinrell een wensbron en expositie over kankerpreventie. Zij maakte 'bovendien be kend, dat de opbrengst van de wensbron - daar gooien mensen geld in - dit jaar gaat naar Het Ko ningin Wilhelmina Fonds. De Nederlandse Kankerbe strijding maakt via de tentoon stelling op speelse wijze duide lijk wat iedereen kan doen om het risico op kanker te beper ken onder het motto „Hou je gezondheid in de gaten". Dat de opbrengst van de wensbron de kankerpreventie ten goede komt, is te danken aan de voorzitter van het plaatselijk comité, het VVD-raadslid drs. E. Tamboezer. Tijdens de tele visie-actie „Overleven" was zij in Hilversum op de tv om een bedrag van 22.000 gulden aan te bieden. Aan het begin van de opening van de tentoonstel ling werd dan ook een deel van deze uitzondering op de video getoond. Waarna Ria Bremer mevrouw Tamboezer interviewde. Na de opening van de deur naar de tentoon stellingsruimte bleek het raadslid daarachter verborgen. Op uitdrukkelijk verzoek van het Wassenaarse bestuur zal de opbrengst van de Wensbron bestemd zijn voor het Vakan tiefonds van de Nederlandse Kankerbestrijding. DIRECTEUR STICHTING WELZIJN NEEMT AFSCHEID LEIDEN De Stichting Welzijn Leiden moet in de sociale vernieuwing een krachtige motor zijn, vindt J. Kamphuis die gis teren afscheid nam als di recteur van de stichting. Hij zei dit vanmiddag op het symposium „Sociale vernieuwing en stedelijk welzijnswerk" dat ter ge legenheid van zijn vertrek plaatshad. Kamphuis die met vut gaat, noemde een aantal ideeën die mogelijk een positieve invloed uitoefenen op de sociale ver nieuwing. „Vanuit de gemeen te en het vernieuwde arbeids bureau kan het bedrijfsleven aangesproken worden op plaatsing van speciale groepen werklozen. Onlangs zijn met Fokker en JVC afspraken ge maakt in het kader van het vestigingsbeleid. Het bedrijfs leven zou veel publieke waar dering ondervinden als het zelf een dergelijk sociaal pro ject zou opzetten", zo zei hij. Sociale vernieuwing is ook hard nodig voor de leefomge ving. „De eerste werkgroep onder de naam sociale ver nieuwing is in Pacras-Oost en Noord-Rhijnevest opgericht. Die groepen staan klaar, ook al is in de stadsvernieuwings projecten in de afgelopen jaren veel wantrouwen, onbegrip en teleurstelling geweest. Die kloof tussen burgers, woning bouwverenigingen en gemeen te moet overbrugd worden". Kamphuis prees de actieve Leidse burgers, maar uitte te gelijkertijd de wens dat wel zijnswerk nog meer belang stelling krijgt. „Ik zou er voor willen pleiten dat het bedrijfs leven er een eer in stelt niet alleen zijn naam te verbinden aan sport- en cultuursponso ring, maar ook aan wat ik noem maatschappelijke spon soring. Nu niet eens de één procent regeling voor het nieuwe station en Stations plein bestemmen voor een kunstwerk, maar voor hulpor ganisaties en vrijwilligers. De stichting hiervoor heb ik al opgericht". Kamphuis besloot zijn rede met de woorden dat hij eigenlijk geen afscheid nam. „Morgen moet ik weer aan de slag in de sociale ver nieuwing". Stationsplannen Kamphuis is vol goede moed wat de sociale vernieuwing in Leiden betreft. Een woord voerder van de stichting liet toch enkele kritische geluiden horen. De experimenten met buurtbeheer komen slechts moeizaam van de grond. „Het experiment in de Fortuynwijk lijkt doodgebloed. In Pancras- Oost is alleen de aanstelling van een ploeg omgevingsvak lieden een noemenswaardig succes". In de Slaaghwijk wordt eerder een stadsver nieuwingsoperatie uitgevoerd dan dat er van buurtbeheer mag worden gesproken, con stateerde de woordvoerder. Wat betreft de stationsplannen vroeg de spreker zich af „of deze plannen ooit het niveau van tekentafelfantasieën zul len ontstijgen. De grote vraag tekens worden gevormd door de voor Leiden feitelijk te kostbare, maar door velen noodzakelijk gevonden aanleg van een tunnel onder het Sta tionsplein en de afzetmogelijk heden van de kantoorruimte. Een ding is echter wel zeker. Deze plannen zijn niet het ant woord op de werkgelegenheid sproblemen van Leiden", al dus de bezorgde spreker.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15