Kortere fietsroute voor leerlingen van Fioretti Stuivertje wisselen in college Oegstgeest Oordeel Raad van State gevraagd over onthouden vergunning bardancing Sassenheim kapt oude populieren LEIDEN OMGEVING CcicUc Sou/iont vrijdag 27 april 1990 pagina Besluit over kunstgras voor Hisalis uitgesteld LISSE Het besluit een subsidie van 390.000 gulden te verle nen aan hockeyclub Hisalis ten behoeve van de aanleg van een kunstgrasveld is uitgesteld. Vanwege een financiële tegenvaller moet eerst nader onderzoek 'worden verricht. Het onderwerp werd daarom gisteravond van de agenda van de gemeenteraads vergadering van Lisse afgevoerd. De tegenvaller betreft het al dan niet moeten afdragen van BTW over de door de gemeente te verlenen subsidie. Lisse had er op gerekend dat de belasting, 1814% van 390.000 gulden, niet betaald hoefde te worden. Gistermiddag maakte de Inspectie Omzetbelastijg echter duidelijk dat weldegelijk BTW moet wor den afgedragen. Alvorens een besluit te nemen zal de komende weken onderzocht worden of er een mogelijkheid is onder de betalingsplicht van de ruim 70 mille uit te komen. Wil Hisalis komend seizoen op het kunstgras kunnen spelen, dan zal wel uiterlijk in mei een beslissing genomen moeten worden, zo ver zekerde wethouder G. van den Berg de raad gisteravond. Een jaar cel voor stelende Lissenaar DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft gisteren een 18-jarige Lissenaar veroordeeld tot een gevange nisstraf van achttien maanden, waarvan zes voor waardelijk. De man werd schuldig bevonden aan het plegen van bijna twintig inbraken. De officier van justitie had drie jaar, waarvan één voorwaardelijk, geëist. In de periode maart tot en met augustus van het vorig jaar had de inwoner van Lisse zich bezigge houden met inbraken, voornamelijk in hotels. Op 2 januari van dit jaar liep hij tegen de lamp, toen hij er met de kassa van een reisbureau vandoor wilde gaan. De kantoorhouder rende hem achterna, waarbij de Lissenaar hem stompte en schopte. Na er opnieuw vandoor te zijn gegaan begroef de dief de kassa op het strand en hield zich schuil in de duinen. Daar hield de politie hem uiteindelijk aan. Stekkiesmarkt brengt ruim 2600 gulden op SASSENHEIM De Ne- derlandse Christen Vrou wenbond in Sassenheim heeft gisteren 2636 gulden bijeengebracht voor de ge zondheidszorg in het ont wikkelingsland Bangla Desh. Dat gebeurde tijdens de stekkiesmarkt, die werd gehouden in de tussenzaal van de gereformeerde kerk aan de Julianalaan in Sassenheim. De belang stelling voor die markt was groot. Wethouder van den Berg ereburger Lisse LISSE Wethouder G. van den Berg is gister avond bij zijn afscheid van de gemeenteraad be noemd tot ereburger van de gemeente Lisse. Bur gemeester G.J. van der Kroft overhandigde de scheidend wethouder na afloop van de laatste ver gadering van de huidige gemeeneraad de bij de be noeming behorende gouden erepenning. Van de Berg (CDA) is 36 jaar onafgebroken raads lid van de gemeente Lisse geweest. De laatste twaalf jaar als wethouder. Voor zijn vele verdiensten voor Lisse werd hij gis teravond door de politici uitgebreid in het zonnetje gezet Behalve Van den Berg namen nog drie andere raadsleden afscheid. L. Robertus (VVD), J. van der Voet (PvdA/PPR) en E. van der Meer (CDA) ke ren op 1 mei niet meer terug in de gemeenteraad. Voedseldroppers te gast in Valkenburg VALKENBURG De Canadezen, Britten en Po die in de meidagen van 1945 voedsel dropten bo hongerend Nederland zijn van 30 april tot 5 mei 1 eenmaal in ons land te gast. Op donderdag 3 mei d het gezelschap Valkenburg aan. Om kwart over wordt het 250 man sterke gezelschap verwacht in Terp. De voedseldroppers arriveren via Katwijk weg, Hoofdstraat en Broekweg op het Castellumpli vanwaar men te voet richting De Terp gaat. One weg reiken schoolkinderen bosjes bloemen aan gasten uit en alle Valkenburgers zijn opgeroepen dag de vlag uit te steken en de gasten hartelijk te c vangen. In De Terp wordt het gezelschap door het meentebestuur ontvangen, waarna men om ongev één uur in bussen via de Broekweg, Hoofdstr Voorschoterweg en Zonneveldslaan naar het Mari vliegkamp gaat. LISSE Er komt een nieuw onderzoek in de ge meente Lisse naar de mo gelijkheid een fietsroute te realiseren door bedrij venterrein Meer en Duin. De gemeenteraad drong gisteravond unaniem op zo'n onderzoek aan. Voor al de Hillegomse leerlin gen van het Fioretti Col lege zouden van het fiets pad kunnen profiteren. Nu Meer en Duin vol is, is het volgens burgemeester en wet houders van Lisse gewenst over te gaan tot een definitie ve inrichting van de wegen van het bedrijventerrein. Van aanleg van het geplande fiets- pau tussen de Heereweg en de wijk Meerenburgh en de Oranjelaan zou daarbij volgens het college moeten worden af gezien. In verband met de ver keersveiligheid verdient een vermenging van fiets- en vrachtverkeer geen aanbeve ling en bovendien is er al een goede en veilige fietsroute langs de Heereweg en de Oranjelaan, aldus burgemees ter éh wethouders gisteravond. Zij stelden de raad daarom voor akkoord te gaan met de aanleg van parkeerhavens op de gronden die voor het fiets pad bestemd waren. Fietsvriendelijk De gemeenteraadsleden ble ken hier echter niets voor te voelen. „Lisse wil graag een fietsvriendelijke gemeente zijn en moet daarom niet zomaar een al eeder gepland fietspad uit het plan schrappen", zo stelde P. Nuis (CDA) gister avond. Hij pleitte voor een na dere studie naar de mogelijk heid een veilige fietsverbin- ding aan te leggen, die moge lijk zou kunnen aansluiten bij een ooit aan te leggen recrea tief rijwielpad langs de Ring vaart. Alle andere partijen in de raad sloten zich bij de woorden van de CDA'er aan. Wel akkoord ging men met de overige voorstellen die burge meester en wethouders met betrekking tot Meer en Duin deden. Dit houdt in dat bij de kruising van de Heereweg en de ontsluitingsweg van het be drijventerrein verkeerslichten geplaatst worden en dat op de ontsluitingsweg zelf zogeheten snelheidsremmende „drup pels" worden aangelegd. De meningen van de partijen waren verdeeld over de tijden dat de stoplichten zouden moeten functioneren. VVD en SGP/GPV/RPF vonden dat de lichten 24 uur per dag zou den moeten werken omdat het licht voor het verkeer op de Heereweg toch altijd op groen staat, tenzij er verkeer uit Meer en Duin komt. PvdA/PPR en CDA bepleitten selectief gebruik van de ver keerslichten. „Van zeven uur 's avonds tot zeven uur 's mor gens en in het weekeinde kun nen de lichten wat ons betreft uit", aldus de woordvoerders van deze partijen. Progressief Warmond kiest voor oppositie WARMOND Progressief Warmond (PW) gaat de ko mende vier jaar in de opposi tie. De ledenvergadering heeft besloten dat meedoen aan de verder onderhandelingen over het collegeprogramma geen zin meer heeft. Eerder heeft het CDA al ge zegd geert college te willen vormen met de partij. PW was gisteravond dan ook niet aan wezig toen CDA en VVD het eens werden over de tekst van een collegeprogramma. Deze partijen hebben in het afhaken van de progressieven geen aanleiding gezien de concept tekst zoals die na de onder handelingen van vorige week tot stand was gekomen, ingrij pend te wijzigen. Een poging van de VVD om het omvormen van de woning stichting naar een woningver eniging te schrappen, werd door onderhandelingsvoorzit ter J. Wassenaar (CDA) ge blokkeerd: „Ik wil alles wat we in overleg hebben bereikt, laten staan". Voor de formulering van het gemeentelijk alcohol- en drugsbeleid werd zelfs nog even het PW-programma ter hand genomen. C. Saris (VVD) vond dat te ver gaan. „Daar moeten we toch wel een eigen zin voor vinden," aldus de li berale lijsttrekster. „De ge meente dient de gevaren van tabaks-, alcohol- en drugsge bruik onder de aandacht van de burgers te brengen" staat er nu in het hoofdstuk Welzijn. Omdat de burgemeester voor de onderhandelingen al had verzocht om in het collegepro gramma aandacht te schenken aan het recreatiebeleid, wordt in de aangekondigde struc tuurnota een recreatiepara graaf opgenomen. Vervolgens werd in besloten vergadering over de invulling van de wet- houdersposten gesproken. Alphense raadsleden onderscheiden ALPHEN Vijftien Alphense raadsleden hebben donderdag avond afscheid genomen om plaats te maken voor zeven tien nieuwe leden onder wie een groot aantal vrouwen. Zij 'kregen allemaal het gedenk bord van de gemeente Alphen voor hun diensten en het vooruitzicht op een gezamen lijk uitje in mei. Bij het af scheid van de raad werden de CDA-leden J. Bijl en B. Kort- mann beiden benoemd tot Of ficier in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Paats reikte hen de bijbehorende versierselen na de raadsverga dering uit. Dinsdag 1 mei wordt de nieu we gemeenteraad geïnstal leerd. Bij het CDA zijn dan vijf mensen vervangen. Bij de VVD vier, bij de PvdA vier en bij de RPF/GPV combinatie een. Fractieleider J. van Arkel maakte plaats voor fractielei der T. Viezee. Bij het CDA vertrok onder anderen Alice Haak die zich na twaalf jaar niet meer herkiesbaar stelde. De VVD raakt D. van der Veen Meerstadt kwijt die zich op een onverkiesbare dertigste plaats had laten plaatsen. Bij de PvdA vertrok Leo Klein geld, ooit wethouder. OEGSTGEEST Binnen het college van B en W in Oegst geest hebben VVD en PvdA stuivertje gewisseld waar het gaat om de portefeuilles on derwijs en welzijn en openbare werken en ruimtelijke orde ning. Woordvoerder Kuntze (VVD) noemde het .job rota ting". „Je wilt wel eens wat anders". Opmerkelijk is dat milieu in de nieuw raads periode een aparte portefeuille is en aan wethouder Kohlbeck (PvdA) toebedacht blijft. H. Rijks wordt wethouder voor openbare werken. Financiën gaat naar J. van der Reyden. D66 dat van twee naar drie ze tels gaat vindt dat de college samenstelling de verkiezings uitslag niet weergeeft, maar zal zich toch „constructief" op stellen. Het CDA krijgt naast financiën economische, zaken en middenstand, ambtelijke huisvesting, sport en recreatie beheren. Naast openbare wer ken beheert H. Rijks (VVD) verkeer, bouw- en woningtoe zicht, sociale zaken en automa tisering. Onderwijs en welzijn, milieu, volksgezondheid, volkshuisvesting, personeels zaken en voorlichting vallen onder wethouder Kohlbeck. Burgemeester Scheenstra neemt bestuurlijke, algemene, juridische zaken, openbare orde en veiligheid, politie en brandweer, vervoer, monu mentenzorg, representatie, kunst en cultuur, mediabeleid, onwikkelingssamenwerking en grondtranascties voor zijn rekening. Het college wordt dinsdag geïnstalleerd. Brand in Valkenburg blijkt aangestoken VALKENBRUG Technisch onderzoek heeft uitgewezen dat de brand die afgelopen zondagavond een droogbloe- menbedrijf aan de Jogtlaan in Valkenburg verwoestte, moet zijn aangestoken. Volgens een woordvoerder van de Rijns- burgse politie wordt naar aan leiding hiervan in de wijk 't Jogt een vlugschrift onder de bewoners verspreid met daar op onder andere de vraag of iemand iets verdachts gezien heeft. In totaal krijgen 150 huizen zo'n folder in de bus. Afscheid raadsleden RIJNSBURG Na afloop van de gewone raadsvergadering is gisteren in Rijnsburg afscheid genomen van vier raadsleden; P. v.d. Burg en J. Bleichrodt (CDA), A. C. Renooij (VVD) en W van Egmond (GPV). SASSENHEIM De circa 65 populieren langs de Zandslootkade in Sassen heim zijn deze week ge kapt. De bomen waren zo oud dat ze gebreken gin gen vertonen en een ge vaar voor de omgeving opleverden. Komend na jaar worden langs de kade sierperen geplant. Dit zijn minder snel groeiende bo men, die overigens geen vruchten dragen. „De bomen waren hard aan vervanging toe", zegt E. Rue van de dienst gemeentewer ken van Sassenheim. „Een po pulier kan zo'n 25 30 jaar oud worden en de exemplaren langs de Zandslootkade waren 27 jaar geleden geplant. Som migen kregen holle stammen of de toppen waaiden eruit. Bij de januaristorm bijvoorbeeld raakten twee bomen hun top kwijt. Een andere reden waar om we tot kappen zijn overge gaan is dat de damwand, die ongeveer even oud is als de bomen, vervangen moet wor den, terwijl bovendien de kade wordt herbestraat. Zo slaan we drie vliegen in één klap". Volgens Rue is er door de be woners van de Zandslootkade nauwelijks negatief gerageerd op het verwijderen van de po pulieren. „De bomen nemen veel zonlicht weg en zorgen toch altijd weer voor overlast door blad en pluis. Ik denk dat de bewoners het wel goed vin den zo. Van mensen die niet op de Zandslootkade wonen, hebben we wel wat protesten gehoord. Maar na enige uitleg onzerzijds was er volop be grip". Bij de aanleg van groenvoor zieningen wordt overigens in Sassenheim tegenwoordig een ander beleid gevoerd dan 25 jaar geleden. Rue: „Nu kiezen we voor de minder snel groei ende bomen, die als voordeel hebben dat ze veel langer kun nen blijven staan. Verder wordt na verloop van tijd al weer overgegaan tot het plan ten van jonge boompjes tussen de oude. Op deze manier voor kom je dat je ineens met een compleet kale straat of wijk zit". Steunfonds voo de minima in N oord wijkerho|d NOORDWIJKERHOUT ijk wijkerhout. In dat fonds 30.000 gulden die besteed wrs den om de kosten voor m^i schappelijke activiteiten laag te brengen. De bijdragen uit het ste 1 fonds kunnen variëren ma maximaal 200 gulden voor voorbeeld abonnementen contrubuties, tot maximaal gulden per jaar voor noot ig, kelijke kosten. Kritiek op hoge raminge; in Katwijk KATWIJK Het Katwijf PvdA-raadslid D. de Grt101 heeft gisteren kritiek geuit :r 1 het feit dat sommige geme telijke afdelingen hun uil ven steevast te hoog ram Hij deed dat bij de behan ling van de actualisering de begroting. De Graaff pleitte ervoor streven naar een nauwkeui1 begroting, omdat anders on,r. dig beslag wordt gelegd optin financiële ruimte van de j03-' meente. Wethouder J. van Plas (SGP) kon zich vindei de kritiek van Graaff en ze,tn toe naar een nauwkeuriger groting te streven. Het bouwplan gepland vooi hoek Voorstraat/Dwarsstf»1 is door een deel van de meenteraad bekritiseerd, voorziet in de bouw van I 1 reisbureau met apparteirt* s' ten. Vooral de SGP fractie grote bezwaren. WoordWrs der D. van der Plas sprak^ te massale bebouwing. De ST~" werd in haar bezwaren kJ steund door CDA'er T. der Plas. Aan het eind van de laa[)0 vergadering van deze ra^- keek burgemeester Van M<L^ frans terug op de afgelojV raadsperiode. In haar P1'- spraak liet zij een aantal vallendez zaken de revue id" seren. Ook nam zij afscheid] nemen van de raadsleden; r van Duyn (CDA), H. Telka, (PvdA), D. van der Plas-t der Plas en wethouder Hietkamp (PvdA). -w et Eremedaille voor wethoudet in Oegstgeest T" OEGSTGEEST De Oer" geester wethouder P. Veen heeft gisteren bij zijnNet scheid van de raad de gemaiaf telijke zilveren eremedailldCin zilver horend bij de orde jerl Oranje Nassau gekregen, jeit. Veen is twintig jaar raadlw geweest. Behalve van yoo Veen werd van nog vijf artat re raadsleden afscheid geeri men. &ui: Wethouder Van Veen spLei< aan het adres van ieder ra£an lid persoonlijk een, soms Htra risch, woord van dank. Hij ierc voor alle raadsleden een pkell tje voorzien, een „vlijtig lir je" meegenomen. Mis; In de nieuwe raad keren len der niet meer terug M.jiw Vroomen-Den Boer (CDAnich Anholts-de Vries (CDA).bve van Vloten-Wareman (Vtflinj M. Haasnoot (PvdA) en Nijfatii (VVD). Ook zij ontvingen (ran de raadsvoorzitter een PROEF MET SLUITINGSTIJDEN College Noord wijk wil uitgaanso verlast gericht bestri jdei NOORDWIJK Het nieuwe college van Noord wijk wil met een pakket van maatregelen de overlast die bewoners ondervinden van het zo genaamde weekend-toe- risme terugdringen. Een van die maatregelen is het gespreid laten vertrekken van de bar-dancingbezoe- kers. Voorlopig zullen echter de huidige sluitingstijden worden gehandhaafd, waarbij gelet wordt op het goed naleven van de voorschriften. Zo moet in de horeca-gelegen heden om 0.45 uur het licht aan, de mu ziek uit en de tap dicht. Een half uur later moet het publiek buiten staan. In de zomer lig gen deze tijden een uur later. Een werkgroep zal worden be last met de voorbereiding en de begeleiding van de proefre- geling met gespreide sluitings tijden. De werkgroep krijgt ook tot taak andere experi menten ter vermindering van de overlast voor te stellen. De proef met gespreide slui tingstijden moet per 1 januari 1991 worden ingevoerd. De parkeerdruk in het centrum moet afnemen door het afslui ten van straten en onder meer de inzet van pendelbussen naar de grote parkeerterrei nen. De controle op het rijden van invloed moet worden ver scherpt. De aanwijzing van 6 kilometer strand voor naaktrecreatie blijft voorlopig gehandhaafd. Als er klachten zijn of onge wenste effecten, dan zal de naaktrecreatie worden beperkt tot een kleiner gebied. CDA, Noordwijks Belang en PvdA kwamen in hun pro gramma overeen dat er herin richtingsplannen zullen wor den ontwikkeld voor de boule vard, het Vuurtorenplein en het Palaceplein. De Hoofd straat moet in het seizoen en gedurende alle weekend een autovrije winkelpromenade zijn. De collegepartijen willen on derzoeken of in samenwerking met het bedrijfsleven integra tie van eik-weer accomodatie mogelijk is. Het gemeenteljk woningbezit zal in de komen de raadsperiode niet worden verkocht. Het gemeentebe stuur zal evenmin meewerken aan de verkoop van woningen van de Noordwijkse woning bouwvereniging. Onderzocht zal worden of herstructurering van het winkelgebied in en om de Kerkstraat planologisch en financieel haalbaar is. luat Noordwijks belang levertjeve komende raadsperidoe r* wethouder, P. J. Barnhoj Hij wordt belast met de pofcen feuilles financiën, toeria grondzaken en grondbedt woonruimteverdeling en nomische zaken. (PvdA) houdt onderwijs, sden sociale zaken, cultuur, gezoi heidszorg en welzijn, treedt tevens op als loco-ltall gemeester. V. Salman (CDA) krijgt e\len als tijdens de vorige rafen periode weer beheer ruimtelijke ordening en a huisvesting. Daarnaast net hij milieu en intergemeentielt ke samenwerking in zijn «prs tefeuille. J. Willms (Clulj neemt verkeer van Sa' en wordt daarnast l met openbare werken, pefle neel en organisatie en nutten drijven. DEN HAAG/RIJNS BURG De Raad van State zal waarschijnlijk over twee maanden be kend maken of het ge meentebestuur van Rijns burg juist heeft gehandeld door een vergunning te weigeren voor het openen van een bar/dancing aan de Rijnsburgerweg 124. De toenmalige eigenaar van het perceel zal een voor hem gunstige uit spraak overigens alleen kunnen gebruiken in een procedure over schadever goeding. Hij heeft de grond inmiddels verkocht. De man die de dancing in Rijnsburg wilde openen, stelt dat hij flinke schade heeft ge leden omdat hij er destijds, bij aankoop van de grond, van overtuigd was dat hij een ver gunning zou krijgen. Dit om dat op die plaats in het verle den ook een restaurant/dan cing gevestigd is geweest. De bejaarde populieren langs de Zandslootkade in Sassenheim zijn gekapt. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Burgemeester en wethouders gaven echter geen vergunning. Vooral omdat er in de huidige situatie helemaal geen par keerruimte meer is. Boven dien, zo oordeelden B en W van Rijnsburg, ligt het perceel bij een drukke kruising, waar door bij druk bezoek aan een dancing gevaarlijke situaties zouden kunnen ontstaan. Over de kwestie werd gisteren een hoorzitting gehouden bij de Raad van State. Daarbij liet de toenmalige eigenaar zelf overigens verstek gaan. Schoolkinderen leggen krans De leerlingen van de groepen acht van de open bare basisschool De Boekhorst, de christelijke school Boerhaave en de katholieke basisscho len Andreas en Antonius in Voorhout hebben gisteren de jaarlijkse bijeenkomst gehouden in het kader van het projekt „Adopteer een monu ment" van de Stichting Februari 1941. Door de kinderen werd een krans gelegd bij het bevrij dingsmonument bij de ingang van het gemeen tehuis aan de. Churchillaan. Voorafgaande aan de kranslegging en het hijsen van de vlag half stok, was er een bijeenkomst in de raadszaal van het gemeentehuis waar wethouder van on derwijs, B. Joon en B. Went, oud-directeur van de Antoniusschool, een toespraak hielden. FOTO: HENK VAN DEN ENDE

Leidse Courant | 1990 | | pagina 14