Van Breukelen redt troostprijs tinus Michels maakt zich aan oach Beenhakker ondergeschikt Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! !NAb0RT SlüdxM Courant DONDERDAG 26 APRIL 1990 PAGINA 13 jf weken horsing voor •ank Rijkaard ,AAN De tuchtcommis- 'an de Italiaanse voetbal- heeft Frank Rijkaard vijf wedstrijden ge- irst. Marco van Basten is één duel uitgesloten. De Nederlandse spelers van Milan kregen zondag in duel bij Verona een rode •t van scheidsrechter Lo o. Costacurta, die eveneens het veld werd gezonden, twee duels niet meedoen, ner Sacchi, ook met rood raft, werd vrijgesproken. AC Milan grijpt naast beker MILAAN Binnen vier dagen zijn AC Milan twee hoofdprijzen door de vingers geglipt. Na het zondagse drama in Verona volgde gistermiddag in het eigen San Siro-stadion het Milanese treurspel. De return tegen Juventus in de Italiaanse bekerfi nale werd met 1-0 verloren. Met de 0-0 in Turijn werd Juventus voor de achtste keer in de clubhis torie Italiaans bekerwinnaar. Juventus speelde vanuit de verdediging, liet het initiatief aan AC Milan en gokte met de spitsen Casiraghi en Schillaci en de middenvelders Maroc- chi, Rui Barros en Aleinikov op de counter. Die tactiek had al na een kwartier succes. Centrale verdediger Gallia ontweek de buitenspelval en passeerde doelman Galli. Door die tegenvaller moest AC Milan twee keer scoren. De ploeg koos massaal de aanval, maar Juventus verdedigde zich even sterk als koelbloedig. Marco van Basten i_ bij Sergei Aleinikov. Britse militair verongelukt bij schermwedstrijd OLDEBROEK Een 23-jarige Brit is gistermiddag tijdens militaire scherm- wedstrijden in Oldenbroek om het le ven gekomen. De luchtmachtkorporaal werd dodelijk getroffen door het afge broken lemmet van de degen van zijn Nederlandse tegenstander. Het slacht offer droeg de voorgeschreven be schermende kleding. De koninklijke marechaussee stelt een onderzoek in. Het toernooi tussen teams uit Enge land, Luxemburg en Nederland was maandag begonnen en zou tot en met donderdag duren. Na het ongeval zijn de wedstrijden afgelast. Programma nacompetitie ZEIST De KNVB heeft giste ren het programma voor de na- competitie' van de eerste divisie bekend gemaakt. Deze luidt als volgt: dinsdag 8 mei: poule A: Go Ahead Eagles-SC Heerenveen, B: FC Wageningen-nummer 3 eindstand competitie; zaterdag 12 mei: A: NAC-Go Ahead Eagles, B: Emmen-FC Wagenin- gen; dinsdag 15 mei: A: SC Heerenveen- NAC, B: nummer 3-Emmen; zaterdag 19 mei: A: SC Heerenveen-Go Ahead Eagles, B: nummer 3-FC Wageningen; donderdag 24 of zaterdag 26 mei: A: Go Ahead Eagles-NAC, B: FC Wageningen- Emmen. Finale nacompetitie: zondag 27 mei en woensdag 30 mei. Promotie-de gradatie: zaterdag. 2 juni, woensdag 6 Germinal Ekeren in finale Belgische beker BRUSSEL Van de voorspelde Belgische bekerfina le tussen de aartsrivalen Club Luik en Standard Luik is niets terecht gekomen. Germinal Ekeren, dit sei zoen debuterend in de hoogste afdeling, voorkwam gisteravond dat Standard voor de derde achtereenvol gende keer tot de eindstrijd van het bekertoernooi doordrong. Het eerste duel was met 1-0 verloren, voor eigen publiek maakte Peter van Wambeke het ver schil in de 63e minuut goed. In de verlenging werd niet meer gescoord. Germinal Ekeren toonde zich vervolgens beter in het nemen van strafschoppen, al miste oud-PSV-er Ernie Brandts een keer van elf me ter. Zijn ploeggenoten waren rustiger. Club Luik wees Lokeren met 3-0 terug na de eerste wedstrijd al met 1-0 te hebben gewonnen. DOELMAN STOPT STRAFSCHOP IN LAATSTE SECONDEN BEKERFINALE ROTTERDAM Het venijn zat opnieuw in de staart. En opnieuw speel- »chn: le scheidsrechter Jaap Jilenberg een hoofdrol 'n de superspannende Ontknoping van de be kerfinale. Sladat Uilenberg eerder een iel gekritiseerde strafschop _ian PSV had verstrekt, ',treeg ook de Arnhemse un derdog een geschenk vanaf ïlf meter. De penalty die Vi tesse's Roberto Straal in de tweede minuut van de bles suretijd versierde („Het was jnze laatste kans, dus ik ben maar gaan liggen") deed het inmiddels al losgebarste fees tje bij PSV spontaan ver- itommen. PWV Til* vV,'V erdijk1 1-14, itros •te kliQp het beslissende moment hield John van den Brom, I0, wmet drie goals de held van de »rste halve-finalewedstrijd tegen chllleiWillem II, zijn zenuwen ech- 1h1jter niet in bedwang en miste 'de uitgelezen mogelijkheid M) iom vanaf elf meter Vitesse 1-15, de dik verdiende verlenging -7, M(jn te schieten. Hans van '"0- ^Breukelen flikte het dus op- fa^ -i nieuw. Door de stafschop te H) 1 keren hielp hij PSV na een -6, trampseizoen in ieder geval I: BF(aan een troostprijs. a*oaa„Het is zwaar waardeloos", de ian~ ilwoorden van Van den Brom /r Una afloop „Ik schoot de bal in 1'*w1de hoek waar ik hem nor maal ook in schiet. Ik schoot slecht in en Van Breukelen zat in de goede hoek, klaar. Hoewel ik tegen Roda eerder voor de beker ook al een pe nalty had gemist, was er geen twijfel. Ik was vooraf aange wezen". Voor de Amersfoorter met zijn aanloop startte voegde Van Breukelen hem nog iets toe. Van den Brom: „Hij in formeerde of ik opnieuw de zelfde hoek zou kiezen als te gen Roda. Wat doe je dan Dan is het gokken. Het blijft zuur en ik denk niet dat ik vannacht lekker slaap". Even verder in de catacom ben gaf Van Breukelen, die evenals bij een andere finale in 1988 zijn huiswerk weer prima had gedaan, zijn visie op het beslissende moment in de bekerfinale van gister avond. „Tegen Roda schoot Van den Brom ook hard rechts in de hoek", verklaar de hij. „Ik zag het al aan zijn aanloop. Normaal doet hij dat altijd heel snel, nu heel rus tig. Ik kreeg de bal dan ook precies in m'n handen. En dat hadden we ook erg hard nodig. Het geeft toch het idee dat je nog iets hebt gewonnen dit seizoen..." Geflatteerd De manier waarop de winst tot stand kwam was te verge lijken met de wijze waarop de Eindhovenaren zelf ruim een maand geleden tegen Bayern München uit de Eu- Hans van Breukelen wordt bedankt voor het stoppen van de strafschop. Links wordt John van den Brom getroost. foto: anp .Na een vlakke eerste helft met één scoringsmogelijkheid aan beide kanten (Hilgers voor Vitesse, Kieft namens PSV) nam Vitesse in het tweede bedrijf duidelijk het heft in handen. Het overwicht dat de under dog, opgejaagd door ruim de helft van de 34.000 toeschou wers in de Rotterdamse Kuip, mondde ondanks kan sen niet uit in de op dat mo ment zeker verdiende ope ningstreffer. Het onsamen hangend spelende PSV profi teerde daarentegen ruim een kwartier voor het einde van de officiële speeltijd dank baar van een slippertje van Roberto Straal, die een bal onder zijn voet liet doorglip pen. Povlsen, die voor het overige volledig werd wegge speeld door de Arnhemse mandekker, ging alleen op keeper Raymond van der Gouw af, die niets anders restte dan Povlsen bij de be nen te pakken. Met het be nutten van de toegekende strafschop mocht Stan Valckx zich de match winner geroepen om die penalty te nemen", liet de voormalige VVV'er, die als één van de weinige PSV'ers wel kan te rugzien op een geslaagd sei zoen, weten. „De meesten ke ken elkaar aan. Willem Kieft, die normaal de bal zou moeten nemen zei „ik neem 'm liever niet". Aangezien ik me wel lekker voelde, heb ik 'm maar genomen... Ik geloof dat PSV blij moet zijn met deze prijs. Aan de landstitel hoeven we echt niet meer te denken". Kater Voor Vitesse blijft alleen een plek in het UEFA Cuptoer nooi haalbaar. Zondag, tegen het voor lijfsbehoud knok kende NEC, zal al duidelijk zijn of de revelatie van de eredivisie aan het einde van de rit al dan niet met lege handen blijf staan. „Wij heb ben nu een kater. Toch zul len we tegen NEC zeker twee punten moeten pakken. Ik weet daarom nu al zeker dat het een bikkelharde wed strijd gaat worden", voorspel de de Arnhemse mandekker Roberto Straal, die in beide strafschoppen van gister avond zijn aandeel had. Vitesse-trainer Bert Jacobs gelooft echter niet dat zijn ploeg na de verloren eind strijd moet twijfelen aan een Europees ticket: „Dan zou ik geen goede coach zijn. Wij hebben nu een aantal finale wedstrijden gespeeld. We gaan nu naar een derde fina le toe, dat is NEC". PSV-Vitesse 1-0 (0-0): 75. Valckx (strafschop) 1-0. Scheidsrechter: Ui lenberg Toeschouwers: 34.000. Gele kaart: Kieft (PSV); Laamers (Vites- PSV: Breukelen; Gerets, Nielsen, Valckx, Heintze; Vanenburg, Boe- rebach, Lerby (Chovanec), Lins- kens; Povlsen, Kieft. Vitesse: Van der Gouw, Sturing, Thijssen, Bos, Vermeulen; Laamers, Van den Brom, Straal; Eyer, Hil gers, Latuheru (Koolhof). Ml O V vejTTERDAM Rinus Ladafhels maakt zich voor R^jtijdens het toernooi om eibaaii wereldtitel voetbal 5. vejledig ondergeschikt 875D,li de nieuwe bondscoach jon 2D Beenhakker. al 26-) aan Iwerc* gisteren duidelijk tij- rva 2P een perconferentie in d Boöterdam, die meer het ka- Krieljter had van een verant- Quasiikrc]jng van het door het annliebestuur gevoerde beleid »micoroorbije weken dan de offi- 1 2£Me bekendmaking van de ivretejreenkomst met de nieuwe J'-grim-bondscoach. „Michels rio plstraks slechts daadwerke- 2 30-1 in actie komen als ik daar l 3CMrukkelijk om vraag", deel- PS 30Beenhakker mee. „Ik heb ^'^volledige verantwoordelijk- 30-$ voor het technische ge- 1-330,flte voor en tijdens het ardaa". Bluejdit ook zal betekenen dat i Men bestuurslid technische za- zal afzien van door vooral day Irfco van Basten gewraakte M 25|viteiten als het bijwonen persconferenties, het aan- 'iig zijn in spelershotels en dag: frukkelijk observeren van '4,5, Éningssessies staat nog te be- •8,5. Vh. De verstandhouding, zo J"55®,5ek ook gisteren in de Kuip, Sen Beenhakker en zijn ^^Jegere chef Michels is der- goed dat de een de ander veel zal weigeren. Michels zal zich echter wel tweemaal bedenken met weer op de voorgrond treden na de onver bloemde kritiek vanuit Mi laan. Waarover Michels giste ren zei dat hij eerst excuses wil horen van met name Van Basten alvorens naar Italië af te reizen. Dat dit geen aange tekend verstuurde verklaring in triplo behoeft te zijn werd ook al direct duidelijk. „Alle signalen in die richting zullen als zodanig kunnen worden uitgelegd", verklaarde voorzit ter Martin van Rooijen van het sectiebestuur flexibel. Waarmee hij verwees naar een citaat van Ruud Gullit in een ochtendblad gisteren, waarin deze al enigszins afstand nam van Van Bastens aanval. Nieuwe bouwstenen Die overigens gisteren wel van nieuwe bouwstenen werd voorzien. Want, zoals bleek uit uitlatingen van Van Rooijen en Michels, Michels is degene geweest die er in het sectiebe stuur doorheen heeft gedrukt Beenhakker als stand-in te contracteren. „De consultatie in Hilton vlak voor het duel in Kiev was slechts bedoeld als indicatie voor de advocaat van Libregts en de rechter", gaf Michels ononwonden toe. „Het was die avond toen te laat, on geveer half een, geworden om de gedachtenwisseling over de stemming van de spelers over de drie kandidaten voor op volging van Libregts voort te zetten", vertelde Van Rooijen. „Vandaar dat Koeman, toen invaller-aanvoerder is ge vraagd daarover in Kiev uit sluitsel te geven. Die 8, 5, 3 voor Cruijff, Beenhakker en De Mos hebben we voor ken nisgeving aangenomen. Het was verdere onze verantwoor delijkheid om een keuze te maken". Michels: „Er was voor ons maar één kandidaat: Beenhakker". Van Rooijen: „Dat de spelers hebben begre pen dat de stemming in Hilton slechts een onderdeel was van een inspraakprocedere is dan een misverstand geweest". Zonneklaar Waarmee het zonneklaar wordt dat Michels die keuze op persoonlijke gronden heeft gestuurd. Hetgeen hij ook gis teren desgevraagd aangaf. „Alle drie zijn het topcoaches", aldus de Amsterdammer. „Daar tussen kiezen gaf op zich al het risico van een soort diskwalifikatie van de andere twee. Daarom hebben andere elementen de doorslag gege ven. Waarbij het feit dat Been hakker- als coach van Ajax dicht bij Zeist feit van belang was. Cruijff als persoon heb ik goed leren kennen. Zowel sportief als privé; ik verkeerde in Spanje veel met hem. Maar we zijn allebei sterke figuren en hebben (maar dat geldt ook voor Beenhakker) afwijkende zienswijzen". Waarmee Mi chels impliciet toegaf dat het de sportive „incomptabilité des humeurs" is, waardoor hij zich in het sectiebestuur sterk maakte voor Beenhakker. En de voorkeur van de spelers vóór Cruijff dus aan zijn laars lapte, hetgeen Van Basten hem zo kwalijk heeft geno- Michels maakte gisteren van de gelegenheid gebruik om zijn optreden in de affaire-Li- bregts nog eens uit de doeken te doen. In een van papier voorgelezen verklaring stelde Michels dat Libregts van hem dus bepaald niet had weg ge hoeven. „Het was als het laten zakken van een collega", aldus de Amsterdammer, die vooraf stelde dat hij niet de illusie had iedereen in deze van zijn oprechtheid te kunnen over tuigen. „Het bestuur was er toe gedwongen door een mischien wat te laat overgenomen initi atief van de spelers. Het was voor mij een nederlaag. En toch durft Van Basten mij als de schuldige daarvoor aan te wijzen. Dat is volksverlakkerij of het wordt ingegeven door andere belangen; ik houd het maar op het laatste. Wat de na het Hilton-beraad gevolgde procedure betreft: de spelers hebben niet gesteld dat ze met Cruijff naar het WK wilden. Ze hebben slechts bij hun stemming een persoonlijke voorkeur uitgesproken, geba seerd op eigen ervaringen. Zo hebben wij dat in het bestuur geïnterpreteerd". Een voorkeur „Ook wij", vervolgde Michels, „hadden een voorkeur, waar bij vooral de relatie van de kandidaten tot hun omgeving een rol speelde. Andere facto ren pro Beenhakker waren: goede ervaringen met mij; goed ervaringen met de pers; geen voortijdige publicaties om bepaalde ontwikkelingen te beïnvloeden. Al die punten zijn voor mij verwoord in het bestuur, op grond waarvan daar een beslissing is genomen Beenhakker te vragen". „We hadden zoals dat in het bedrijfsleven gebruikelijk is met de andere kandidaten moeten spreken. Maar voor we daar de kans voor hadden lag de hele zaak al op straat. Want zo gaat dat in voetballerij. Wat de aantijgingen van Van Bas ten betreft: die zijn onaan vaardbaar. Hij mag dan een topvoetbalier zijn, voor mij is hij als mens door het ijs ge zakt. Ik ben daarover bedroefd en teleurgesteld. Ik wil voor mijn genoegen straks naar Ita lië gaan. Maar het moet ook nut hebben, anders ga ik het WK maar op een andere ma nier beleven". Waarop Van Rooijen besloot met de mededeling dat er geen sancties zullen worden onder nomen in de richting van Mi laan. „We willen de zaak niet verder laten escaleren. Laten wij het hoofd koel houden. We zijn in elk geval blij met de positievé reacties van de spe lers op de keuze van Beenhak ker". En de nieuwe bonds coach zelf? Die heeft zichzelf tot circa 10 mei een spreekver bod in Oranje-verband opge legd. „Tot die datum gaat Ajax FRANK WERKMAN sportuitslagen m «redivisie, play-offs: Oen Bosch-Do- "9. atietoernooi EK junioren dames in ''J(lta): Itallë-Portugal 65-34, Nederland- Tcrijk 47-52. ague: New York Yankees-Seatt- s 6-2, Milwaukee Brewers-Kansas Royals 7-3, Oakland A's-Baltlmore .les 7-1, Boston Red Sox-California An- _14-2, Toronto Blue Jays-Cleveland Indi- 3, Minnesota Twins-Detroit Tigers 16- 3 Sox-Texas Rangers 4-5. I league: New York Mets-Atlanta 2-1, Philadelphia Phlllles-Clncinnatl 3, Montreal Expos-Houston Astros San Diego Padres-Chicago Cubs 13-3, s Cardlnals-Los Angeles Dodgers 3- )urgh Pirates-San Francisco Giants i, 2000 m: 1. Elma Westcorner (A. der Wal) 2.41,9 - 1.21,0, 2. Dage ter 3. Evergold M. Niet gestart: Don V" 2e koera, 1300 m: 1. Sllverstone (D. Klomp) 1.19,0, 2. Belfort Princess, 3. Saturn Mann. Toto. winnend 8,70, plaats 2,40, 2,40, kop- Toto: winnend 2,40, plaats 1,40, 1,60, kop pel 3,20, trio 11,60. 4e koers, 2000 m: 1. Coran (A. de Vries) 2.08,0, 2. Menno Moon, 3. Celtic Monarch. Toto: winnend 4,60, plaats 1,10, 1,20, kop pel 3,10, trio 15,30 5e koers, 2ÜÜÜ m: 1. Dlno Ossewaard (C. Roodenrljs) 2.39,7 - 1.19,9, 2. Dancing Way, 3. Ellen Uithuizen. Niet gestart: Elton Prince. Toto: winnend 30,60, plaats 3,30, 1,90, 1,30, koppel 61,30, trio 441,30. 6e koers, 1609 m: 1. Enjoy Buitenzorg (G. van Eykelenborg) 2.04,6 - 1.17,4, 2. Corn wall Dear, 3. Carlqvlst Haule, 4. Diana d'AI- mere. Niet gestart: Day van de Lente. Toto: winnend 8,30, plaats 1,80, 2,50, 1,50, kop pel 28,90, trio 174,80, kwartet 1411,10. 7e koers, 1300 nr 1. Hovingham (T Caln) 1.20,7, 2. Just Marlyn, 3. Tequila's Reef. I gestart: Mlng Fortune. Toto: besl Cede, 4. Ambar. Niet gestart: Zoeft Neyenrode. Toto: winnend 3,20, plaats 1,80, 1,60, 7,50, koppel 15,10, trio 336,40, kwar tet: 3614,00. 10e koers, 2000 m: 1. Dart Bonnl (M. Vos) 2.41,1 - 1.20,6, 2. Cees Vlctrlx, 3. Crista Ruimzicht. Toto: winnend 4,20, plaats 1,90, 1,40, koppel 3,40, trio 55,20. 11e koers, 2000 m: 1. Carola van Ranum (A. van der Blonk) 2.36,8 - 1.18,4, 2. Arjan G, 3. Ashley Slro. Toto: winnend 1,60, plaats 1,10, 1,40, koppel 5,20, trio 34,00. W-5: 9-2-1-4-3, niet gespeeld. Omzet totall- setor: 211.911,00. 3,50, 44,30. 2,50, 2,50, koppel 9,00, trio plaats 1,50, 1.70, 1,10, koppel 69,70, trio 452,30. 9e koers, 2000 m: 1. Annemlek Baker (P. van Klaveren), 2. Zebrano du Bols, 3. Zam- VELDKORFBAL 1e klasse C: Achllles-Nëës 6-9, HKC-Rapl- dltas 5-8. VOETBAL Belgi», beker, returns halve finales: Germi nal Ekeren-Standard Luik 1-0 n.v. (Germinal wint na strafschoppen), eerste wedstrijd: 0- 1; Club Luik-Lokeren 3-0, eerste duel: 1-0. Finale: Club Lulk-Germlnal op 19 mei In Frankrijk: Saint Etlenne-Marsellle 0-0, Mul- house-Monaco 1-1. Stand: Marseille, Bor deaux 34-47; Monaco 34-41; Paris Saint Germain 34-39; Auxerre, Sochaux 34-37. Itali«, return bekerfinale: AC Mllan-Juven- tus 0-1 (1e wedstrijd 0-0). Competitie: FC Genua-lnter Milan 0-0. Stand: Napoll 33-49; AC Milan 33-47; Inter Milan 33-44; Juventus 33-42; Sampdorla 33-41; AS Roma 33-40. Joegoslavië: Velez Mostar-Olympia Ljublja na 2-0, Rad Belgrado-Rode Ster Belgrado 1-2, FC Serajewo-Dinamo Zagreb 1-0 ge staakt, Budnucost Tltograd-Spartak Subotl- ca 0-0 (2-4 na strafschoppen), Rljeka-Slobo- da Tuzla 3-0, Borac Banja Luka-Vojvodlna Novl Sad 2-2 (1-3 na strafschoppen), Rad- nlcki Nls-Vardar 3-0, Partlzan Belgrado-Zel- jeznlcar 0-2, Hajduk Split-Osljek 1-0. Stand: Rode Ster 30-43; Dlnamo Zagreb 29-40; Hajduk Split 30-34; Rad 30-30 Portugal: Belra Mar-Gulmaraes 0-2, Benfl- ca-TIrsense 1-0, Braga-Chaves 1-1, Nacio- nal-Setubal 3-1, Penaflel-Belenenses 1-0, Portlmonense-Unlao Madeira 2-0, FC Porto- Estrela Amadora 2-0. Stand: FC Porto 30- 54, Benflca 30-49; Gulmaraes 30-42; Spor ting 29-40; Belenenses 30-32. Spanje: Atletlco Madrld-Logrones 3-1, Gljon-Celta 3-0, Valencla-Tenerife 2-1, Ca- dlz-Real Socledad 1-0, Malaga-Rayo Valle- cano 1-0, Sevllla-Barcelona 1-1, Athletic Bll- bao-Mallorca 0-0, Zaragoza-Castellon 3-1, Valladolid-Ovledo 1-1, Osasuna-Real Ma drid 0-2. Stand: Real Madrid 36-59; Barce lona, Atletlco Madrid, Valencia 36-49; Sevll- la 36-43. Zwitserland, play-offs: Sankt Gallen-Grass- hoppers 0-1, Young Boys-Slon 1-0, Luzern- Lugano 3-1, Lausanne-Neuchatel 0-0. Stand: Neuchatel 24 punten; Grasshoppers 23; Lausanne 21; Luzern, Young Boys, Lu gano 20; Sankt Gallen, Slon 17. EK onder 21 Jaar, halve finale: Zweden- Sovjetunle 1-1. Oefenwedstrijden: Israël-Roemenlë 1-4; ler- l-Sovjetunie 1-0; Zweden-Wales 4-2; Uruguay 3-3; En- 4-2; Schotland- geland-Y sjechoslowakije DDR 0-1. VOLLEYBAL Zeslandentoernooi dames in Brno (Tsj): Nederland-Peru 3-2 (15-7, 14-16, 12-15, 15- 5, 15-11); Sovjetunle-Cuba 3-2 (15-12, 13- 15, 15-8, 6-15, 15-8). 2e etappe, 1e deel: 1 Cuadrado (Spa) 108 km In 2.34.04, 2. Kulas (Pol), 3. Kllmov (Sov), 4. Cecinl (Ita). 5. Raab (DDR) op 8.06, 6. Heynderlckx (Bel), 7. Wljnands (Ned), 8. Jalabert (Fra), 9. Saltov (Sov). 10. Calcaterra (Ita), 11. Van Brabant (Bel), 12. Bafcop (Bel), 13. F. Bontempi (Ita), 14. Martlnello (Ita), 15. Abreu (Por), 16. Vos (Ned), 17. Moreda (Spa), 18. Esparza (Spa), 19. Sllva (Por), 20. Dominguez (Spa), 37. Jakobs (Ned), 45. Arntz (Ned), 69. Van den Akker (Ned), 82. Rëkers (Ned), 122. Suykerbuyk (Ned), 157. Nljboer (Ned), 191. Hoondert (Ned) 11.12, 192. Hermans (Ned). 2e deel (ploegentijd rit): 1. Lotus (Spa) 36,5 km in 42.23, 2. Clas (Spa) op 0.03, 3. Seur (Spa), 4, Once (Spa) 0.08, 5. Teka (Spa) 0.17, 6. PDM (Ned) 0.23, 7. Toshiba (Fra) 0.25, 8. Kelme (Spa) 0.34, 9. Alfa Lum (Sov). 10. Café de Colombia (Col) 0.41, 11 Diana (Ita). 12. Chateaux d'Ax (Zwl) 0.43, 13. Banesto (Spa) 0.50, 14. Stuttgart (BrD) 0.55, 15. Mavlsa (Spa) 1.04. Fuerte (Spa). 7. Maurl (Spa), 8. J. Weltz (Den) 7 22, 9 Lejarreta (Spa), 10. Elliott (GBr) 7.26, 11. Kuum, 12. Emonds (Bel), 13. P Munoz (Spa) 7.35, 14. Raab 7.36, 15. Van den Akker, 16. Ampler, 17. Echave (Spa) 7.46, 18. Gaston (Spa), 19. Jaskula (Pol) 7.51, 20. Saronni (Ita), 22. Suykerbuyk, 31. Bernard (Fra) 7.53, 39. Jakobs 7.59, 49. Del- gado (Spa) 8.02, 55. Vos 8.08, 63. Wljnands 8.15, 64. Arntz. 66. Parra (Col) 8.16, 69. Nlj boer 8.19, 175. Rëkers 10.54, 179. Hoon dert 11.13, 187. Hermans 12.13. Profkoere in Ooetakker (Bel): 1. Cooman (Bel) 147 km In 3.56,00, 2. Bogaert (Bel), 3. Hanegraaf (Ned), 4. A. van der Poel (Ned), 5. Veenstra (Ned), 6. Cornellsse (Ned). 7. R. van Vlimmeren (Ned), 10. Pelper (Aus). IJSHOCKEY WK voor A-landen in Bern: Noorwegen- Bondsrepubliek Duitsland 7-3; Flnland-Ver- enlgde Staten 1-2 Stand: Canada 6-12; Sovjetunie, Zweden 6-10; Tsjechoslowaklje 6-8; Verenigde Staten 7-6; Finland, j 7-0. ZEILEN Olympiache week in Hyèrea (Fre) FD, 5e race: 1. Berger ;Fra), 2. Bojsen Mol- ler (Den), 3. Doreste (Spa). Stand: 1. Berger 14, 2. Bojsen Moller 24, 3. Doreste 54,7. 470 mannen, 5e race: 1. Taylor (GBr), 2. Stavenulter (Ned), 3. Lehmann (BrD), 10. Van Bergeljk (Ned), 15. Kouwenhoven (Ned). 55,0, 7 Bergeljk 60. 470 dames, 5e race: 1 Wardwtger (DDR). 2. Moskalenko (Sov), 3. Zabell (Spa). Kramer (Ned). Stand: 1 Moskalenko 17,7, 2 Meyer (BrD) 18,7, 3. Zabell 26,4, 12. Kramer 80.0. Europe damee, 5e race: 1. Gurvln (Noo), 2. Andsersen (Noo), 3. Van Leeuwen (Ned) Stand: 1 Nicolas (Fra) 33,0, 2. Frementeau (Fra) 38,7, 3. Gurvin (Noo) 39,7, 6. Van Leeuwen 58,5, 8. Vegter (Ned) 62,0. Tornado, 5e race: 1 Hagara (Oos), 2. Pet- schel (Oos), 3. Wons (BrD). 13. Kolsteeg (Ned). creu 81,0. Finnen, 5e race: 1. Rechardt (Fin), 2. Makila (Fin). 3. Mergenthaler (Mex), 22. B. Zlelhuls (Ned), 24. J. Zlelhuls (Ned). Stand: 2. Makila 16,0, 2. Aldag (BrD) 26,7, 3. Mergenthaler 30,4, 24. J. Zlelhuls 109, 32. 8ergsma (Ned) 131. Soling. 5e rece: 1 Holmberg (Zwe), 2. Arrl- vabene (Ita), 3. Plgoejln (Sov), 18. Helner (Ned). Stand: 1. Plgoe|ln 8.7, 2. (Den^26,7, 3. Mahaney (VSt) 27,7, 14. Plankzeilen heren, 5e race: 1. Halvorsen (Noo), 2. Qulntin (Fra), 3. Piegelln (Fra), 43. 1 (Ned). 44 Verstegen (Ned), agelln if* tin 24,7, Jasper (Ned) 173. Plankzeilen damea, 5e race: 1. Way (GBr). 2. Lellevre (Fra), Francois (Fra), 12. Sport op tv Veronique, 23.00 uur: Match Ba rend en Van Dorp. Duitsland 1, 23.00 uur IJshoc- MORGEN Eurosport. 10.00-18.00 Sport. Uitgebreide vooraandacht aan WK voetbal DEN HAAG De NOS be steedt al volgende maand uit gebreide aandacht aan de op 8 juni startende eindronde van de strijd om de wereldtitel voetbal in Italië. Op 17, 24 en 31 mei passeren de tegenstan ders van Nederland in de voorronden de revue. Aan de orde komen respectievelijk Egypte, Engeland en Ierland. Een dag voor het begin van het toernooi, 7 mei, wordt in een avondvullende zending in gegaan op de laatste voorberei ding op het toernooi en zal voor de eerste keer het WK Journaal te zien zijn. Buil solliciteert naar basisplaats in Engels elftal DEN HAAG Steve Bull heeft gisteravond met twee doelpunten in de wedstrijd tegen Tsjecho- slowakije (4-2) gesollici teerd naar een basisplaats in het Engelse elftal tij dens de eindronde van het WK voetbal. De spits van tweede-divisie club Wolverhampton Wande rers maakte attent gebruik van de ruimte die de Tsjecho- slowaakse verdediging hem bood. De Oosteuropeanen con centreerden zich vooral op Gary Lineker, de topscorer in de Engelse competitie. Bull is een typische Engelse spits. Weinig techniek, weinig tactisch vernuft, maar twee honderd procent inzet en altijd irritant voor een verdediger. Tegen Tsjechoslowakije stond hij in de basis omdat coach Robson nogal wat vaste krach ten miste: Beardsley, Barnes, Waddle en Webb. De Tsjecho- slowaken misten hun leider, PSV'er Chovanec, kwamen voor door Skuhravy, maar gle den onderuit tegen de taaie, nimmer versagende Engelsen. De tegenstander van Oranje in Cagliari bleef voor de zestien de keer ongeslagen. Het Ierse elftal is aan een op vallende serie bezig aan de Lansdowne Road in Dublin. Gisteravond bleef het er voor de negentiende opeenvolgende keer ongeslagen. De tegen stander van Oranje in de eind ronde van het wereldkampi oenschap versloeg in een oe fenwedstrijd de Sovjetunie met 1-0. Het doelpunt kwam op naam van verdediger Staunton, in het dagelijks le ven reserve bij Liverpool. Bei de ploegen misten de spelbepa- lende spelers. Bij Ierland kon coach Charlton niet beschik ken over Aldridge, Whelan en Houghton. Bij de Sovjetunie waren Protassov, Aleinikov, Zavarov en Dassajev afwezig. In Stuttgart verdween het vriendschappelijke karakter in de ontmoeting tussen de Bondsrepubliek en Uruguay in de tweede helft. Na 45 smake loze minuten (0-0) ontvlamde het duel in het tweede bedrijf. Zes doelpunten, gelijk ver deeld (3-3), de één nog mooier of curieuzer dan de ander, schoppende Zuidamerikanen, revanche nemende Westduit sers. De Westduitse defensie was bijzonder kwetsbaar, mid denvelder Hössler de tomeloze motor en Vóller en Klinsmann voorin gevaarlijk. In Solna, een voorstad van Stockholm, maakte Thomas Brolin een opvallend debuut in het Zweedse elftal. De 20- jarige student uit Norrköping, vervanger van Ajacied Pet- tersson, nam twee van de vier doelpunten voor zijn rekening in de wedstrijd tegen Wales (4- 2). Ingesson maakte de andere twee. Voor Wales scoorde Saunders beide treffers. Pet- tersson nam de laatste twintig minuten de plaats in van Mag- nusson. Roemenië won in Hai fa van Israël: 4-1.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13