v VVD definitief uit college Nieuwkoop a Weinig bezwaren tegen bouwplan Noordschans PvdA wil in Leidschendam geen college zonder CDA De Hoorn blijft gevaarlijk nw LEIDEN OMGEVING CeidóeSommit DONDERDAG 26 APRIL 1990 PAGINA DE Surfclub Ter Aar moet improviseren TER AAR De Surfclub Ter Aar heeft nog steeds geen clubgebouw, de surfsteiger is nog niet gerealiseerd en de stalling voor surfplanken is provisorisch opgezet op het terrein van de club aan de Geerweg. Het wachten is nog altijd op schriftelijke toezeggingen van de provincie Zuid- Holland om 90 procent van de kosten te betalen. Monde linge toezeggingen zijn wel binnen, maar inmiddels is er nog niets gerealiseerd. De gemeente Ter Aar kocht speciaal voor de surfers grond aan de Langeraarse plassen. In samenwerking met de surfclub moet daar een clubgebouw opgetrokken wor den in nauwe samenhang met openbare kleinschalige re creatievoorzieningen. Er moeten onder meer picknickta fels, een aanlegplaats voor kano's en openbare toiletten komen. Inmiddels is het surfseizoen al begonnen. Stelcon- platen zorgen er voorlopig voor dat het terrein bereikbaar is. De club zelf stort houtsnippers om de rest begaanbaar te houden. De provisorische voorzieningen zijn tot eind au gustus geoorloofd. Nieuwe uniformen voor Dice Musica TER AAR De Drum- en Showband Dice Musica uit Aardam presenteert zich op koninginnedag in haar nieuwe uniform. Dat gebeurt tijdens een tweetal optredens in Aardam en Langeraar. In Aardam is dat tijdens de opening van de Vosseloop. Dice Musica vertrekt om een uur vanaf het gemeentehuis naar de school De 'Vosseschans waar een kort optreden wordt gegeven. Om kwart over acht 's avonds treedt Dice Musica op op het plein van de RK Kerk in Langeraar. Het geld voor de nieuwe uniformen is bijeengebracht door de leden zelf. Wel lopen er nog subsidieaanvragen bij de gemeente en het Anjerfonds. Concert Vox Laeta ALKEMADE De gemengde Zang vereniging „Vox Laeta" onder lei ding van Jan van der Meer verzorgt zondagavond om 20.15 uur een con cert in de kerk van Jacobus de Meer dere aan de Meerkreuk in Oude We tering. Op het programma staan wer ken van Schubert, Duruflé, Howells en Haydnr Het koor wordt op orgel en piano begeleid door Johan Aken- boom. Een vocaal kwartet van Vox Laeta brengt twee liederen van Arca- delt en Saint-Saëns ten gehore. Ook is er een gastoptreden van het koor Sint Caecilia uit het Brabantse Was pik. Toegang voor niet-donateurs van Vox Laeta 7,50 gulden. Voor dona teurs, CJP'ers en 65plussers gratis. Bevolkingsgroei Rijnstreek en Bollenstreek beperkt REGIO De bevolking van Zuid- Holland groeit tot het jaar 2005 mei 300.000 mensen, maar de Rijnstreek en de Bollenstreek blijven daarbij achter. Dat blijkt uit de zogenaamde winterprognose die is opgesteld voor de Zuidhollandse gemeenten. Het sombere beeld van vergrijzing en in krimping van enkele jaren geleden is bijgesteld, vooral door de verwachte toevloed van buitenlanders. Deze groepering zou ook voor een forse toename van het kindertal zorgen. Geen geluidsisolatie voor Sweelinekplein ALPHEN AAN DEN RIJN De bewoners van het Sweelinekplein in Alphen moeten waarschijnlijk nog enkele tientallen jaren wachten op gevelisolatie. De bewoners klagen over geluidsoverlast van het verkeer op de Burgemeester Bruins Slotsingel, waar onlangs een nieuwe asfaltlaag werd gelegd. Die wegbe- dekking produceert echter de helft meer la waai dan het asfalt dat er voordien lag. Het geld dat de gemeenten in de Rijnstreek jaar lijks van het ministerie krijgen 200.000 gul denis verre van toereikend om de voorge vels van alle woningen met een geluidsoverlast van tenminste 65 decibel te isoleren. Na enige tijd vermindert de overlast van de nieuwe as faltlaag wel, zo deelde een woordvoerder van de gemeente mee. NIEUWKOOP Voor het eerst in dertien jaar maakt de VVD de komen de raadsperiode geen deel uit van het college van B en W van Nieuwkoop. Het nieuwe college dat op 1 mei wordt geïnstalleerd bestaat uit CDA en PvdA. Volgens de CDA-wethou der D. Boonstra een lo gisch gevolg van de ver kiezingsuitslag. „De VVD heeft één zetel ver loren, CDA en PvdA zijn bei de gelijk gebleven. Deze nieu we samenstelling geeft een goede afspiegeling", aldus Boonstra. „Het CDA is met de PvdA in zee gegaan. Dat komt niet door onvrede over de sa menwerking met de VVD, maar door de laatste verkie zingen", aldus D. Boonstra. Bovendien wijst hij er op dat Nieuwkoop nu een burgemees ter van VVD-huize heeft. Die burgemeester, W. de Vrey-Vringer krijgt ruimtelij ke ordening, onderwijs en kunstbeleid in haar portefeuil le. PvdA-wethouder A. de Brouwer neemt milieu en na tuur, welzijn, cultuur, recreatie en volkshuisvesting voor zijn rekening. Volkshuisvesting wordt daarbij opgesplitst in de woningbehoefte voor commis sie. en de bouw en vorm van huizen. Dat tweede gedeelte „bouwnijverheid" komt bij wethouder D. Boonstra die verder financiën, openbare werken, en intergemeentelijke cpntacten in zijn portefeuille krijgt. De samenstelling van de commissies voor de ver schillende portefeuilles wordt op 1 mei bekendgemaakt. Centrum In het collegeprogramma is opgenomen dat het hart van NieuWkoop moet worden ver sterkt om de centrumfunctie van het dorp te benadrukken. „De manier waarop staat nog geheel open", aldus D. Boon stra. Boonstra typeerde het programma zelfs als even wichtig. Behalve door PvdA en CDA wordt het ook door D66 gesteund. Boonstra: „Het kan niet uitgesloten worden dat óók de VVD dit program ma had kunnen ondersteu nen". Over een belangrijk punt voor D66, het houden van gemeen telijke referendums is afge sproken dat onderzicht wórdt „of en zo ja op welke wijze, de bevolking. naast de normale inspraakprocedures geraad pleegd moet worden bij ingrij pende beslissingen voor de Nieuwkoopse gemeenschap." D. Boonstra gaf toe dat hij blij was dat Woerdense Verlaat meegedaan heeft bij de afgelo pen verkiezingen, want anders had het CDA één zetel verlo- Expositie over Zoeterwoude in de oorlog ZOETERWOUDE De Stich ting Oud-Zoeterwoude houdt van zondag 29 april tot en met zaterdag 12 mei een tentoon stelling over „Zoeterwoude in 1940-1945". De tentoonstelling is in Suetanborgh, de oud heidskamer van de Stichting aan de Noordbuurtseweg la ingericht. De officiële opening is zaterdag om 15.00 uur door Wybo Kortmann. De tentoonstelling geeft een beeld van de situatie in Zoe terwoude tijdens de Tweede Wereldoorlog. Tevens zal het dagboek „Van hongerwinter tot bevrijding" van frater A. M. van den Eisen worden ge presenteerd. Het boek, dat f 27,50 kost, is verkrijgbaar bij kadoshop Berg aan de Dorps straat en de Rabobank aan de Nassaulaan. Voorts tijdens de openingstijden van de tentoon stelling. De openingstijden van de ten toonstelling zijn: zondag 29 april van 14-17 uur; maandag 30 april van 121-16 uur; woensdag 2 mei van 15-17 uur; zaterdag 5 mei van 11-16 uur; zondag 6 mei van 14-17 uur; woensdag 9 mei van 15-17 uur en zaterdag 12 mei van 14-17 uur. Prentenboek over Roelofarendsveen Emeritus pastoor A. H. Schrama kreeg gisteravond in zijn woning in Voorhout het eerste exemplaar overhandigd van het boekje „Oude prenten vertellen over Roelofarendsveen 3". Ida Hooge- boom-Bakker, George Bakker, Fred Hogenboom en Gerard van der Meer van het bestuur van de stichting „Oud-Alkemade" wa ren daarvoor naar Voorhout afgereisd. Schrama is mede-oprich ter van de stichting die hij nog steeds een warm hard toedraagt. De stichting telt inmiddels 600 donateurs. Het nieuwe boekje telt 150 niet eerder gepubliceerde foto's waaronder dorpsgezichten vanaf de kerktoren, groepsfoto's en platen uit wereldoorlog van onder andere de inundatie van de Gogherpolder en de Veender- polder. Het boekje kost 30 gulden en is te koop bij medewerkers van Oud-Alkemade, onder andere op Gerberastraat 7, Noordein de 22 en Dotterbloem 21. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Noordwijk en Katwijk winnen Paasvoetbal De streekfinale van het Paasvoetbaltoernooi voor scholen, gisteren op de ROAC-velden in Rijpwetering gespeeld, is na een spannende strijd gewonnen door het jongensteam van de Van der Bruggeschool uit Katwijk en het meis jesteam van de De Witteschool uit Noordwijk. Frappant was dat zowel het meisjes- als het jon gensteam van beide scholen als sterksten van de zes districten van de afdeling Leiden van de KNVB uit de bus kwamen. De einduitslag bij de jongens: 1. Van der Brug geschool; 2. De Witteschool Noordwijk; 3. Beat- rixschool heiden. De einduitslag bij de meisjes: 1. De Witteschool; Van der Bruggeschool; 3. De Schakel Leimuiden. KNVB-afdelingsbestuurder K. Meeuwenberg reikte na afloop de bekers uit. Het winnende meisjesteam uit Noordwijk treedt op 2 mei opnieuw in het voetbalstrijdperk tij dens de landelijke finale in Zeist. Het jongens team uit Katwijk speelt op 9 mei mee in de lan delijke finale. FOTO: WIM VAN NOORT ALKEMADE De be zwaren van bewoners van de Kerkstraat in Oude Wetering tegen het bouw plan „Noordschans" op het terrein van de voor malige kwekerij van Vreeken aan de Alkema- delaan/Bruggestraat lij ken niet onoverkomelijk. Het gemeentebestuur, projectontwikkelaar J. Jansen, architect J. van Rijn en verkoper A. Goed hart brachten gisteren de omwonenden op de hoog te van het bouwplan. Namens de gemeente ging C. Wassenaar in op de uitgangs punten bij het ontwerpen van het dertig huizen tellende woonwijkje „Noordschans". Zo moest rekening worden ge houden met een geluidszone vanaf de Alkemadelaan. Het woonwijkje wordt noodge dwongen ontsloten naar de Bruggestraat. Een auto-ont sluiting naar de Kerkstraat 'was niet haalbaar. Maar in de toekomst is misschien wel een aansluiting op de Johan Se- pershof mogelijk. Wel komt er een voet- en fietspand naar de Kerkstraat. Vooral de negen meter hoge woningen die direct grenzen aan de Alkemadelaan worden bijzonder door glazen serres of binnentuinen die fungeren als geluidsschild. Die worden van wege de geluidsoverlast niet als „gebruikstuin" geadvi seerd. Daarvoor ligt er nog achtertuin aan de Kerkstraat. De koopprijzen voor de huizen variërenvan 210.000 tot 300.000 gulden. De bewoners van de Kerk straat lieten gisteren blijken niet blij te zijn met de komst van een drukbevolkte nieuwe wijk achter hun huizen. „We zullen het landelijk uitzicht en de ondergaande zon missen" verwoordde een van hen. Hij vroeg om betere parkeergele genheid voor de Kerkstraat en om een afscheiding tussen het Kerkstraat-parkeerterrein en de nieuwbouw. Een andere Kerkstraat-bewoner vroeg om een uitrit aan de achterzijde van zijn tuin. Als gedeputeerde staten ak koord gaan met het plan start de bouw in het najaar. Eind 1991 of begin 1992 moeten de dertig huizen gereed zijn. Passende namen voor straten in Bloemenweide ZOETERWOUDE De straten in het Zoeterwoudse nieuw- bouwplan Bloemenweide worden vernoemd naar bepaalde wei- debloemen en weideplanten. Dat heeft de commissie straat- naamgeving geadviseerd aan het college van B en W. De dertien straten in Bloemenweide krijgen de volgende namen: Pinkster bloemlaan, Hondsdrafweg, Duizendbladhof, Lisdoddepad, Zwa nebloemlaan, Kalmoeslaan, Paardebloemweg, Speenkruidpad, Boterbloemlaan, Pijpekruidlaan, Wilgeroosjespad, Weegbreelaan en tenslotte Herderstasjepad. LEIDSCHENDAM „Zonder het CDA is in Leidschendam geen colle ge van B en W te vormen. Op een totaal van 23 le den kun je een fractie van negen leden niet buiten het college houden. Dat leidt tot onbestuurbaar heid". Dat kreeg D66 van middag bij het voortgezet te overleg over de wet houdersportefeuilles van PvdA-fractievoorzitter M. van der Meule te horen. liet overleg was begin deze week in een patstelling ge raakt, nadat vorige week don derdag alles nog koek en ei leek. De vertegenwoordigers van de fracties hadden met een handdruk het program voor de komende raadsperiode en de verdeling van de wet houdersportefeuilles bezegeld. Moeilijkheden Bij het terugkoppelen naar de fracties ontstonden bij het CDA de moeilijkheden. Behal ve de portefeuilles van finan ciën, economische zaken, mi lieu, volksgezondheid en re creatie werd ruimtelijke orde ning opgeëist, die echter aan de VVD was toegewezen. Dit ging velen te ver. D66-er D. Meuldijk noemt het CDA „een arrogante partij die alles wil hebben". Hij besloot -in op dracht van de ledenvergade ring- partijen te vragen het verder maar zonder het CDA te doen. H. Dwarshuis die sa men met Ch. Corver binnen het overleg de VVD vertegen woordigde zei begrip te heb ben voor het voorstel van D66. „Nood breekt wet", aldus de VVD-ster. Zij zat echter met het VVD-programma, waarin voorkeur voor een afspiege lingscollege wordt uigespro- ken. De VVD is uiterst ver baasd over het CDA-voorstel. De tweede grootste partij (vijf zetels-red.) zou minstens één zetel van gewicht moeten heb- E. van den Brand (Gemeente belangen) vindt de eis van het CDA „verbijsterend" en „een staaltje van oVerbieden". Als er geen redelijkheid overblijft, moet naar andere oplossingen worden gezocht, aldus het raadslid. CDA-gedelegeerde (en lijsttrekker) H. Bruijnzeels kwam overigens vanmiddag met een alternatief. Ruimtelij ke ordening zou niet naar het CDA maar naar de PvdA gaan die dan volkshuisvesting zou moeten inleveren. Gedenksteen voor oorlogsslachtoffers WOUBRUGGE Er komt een gedenksteen voor oorlogsslacht offers uit de Tweede Wereldoorlog op de voormalige begraaf plaats achter de NH Kerk in Woubrugge. Inwoners van Wou- brugge hebben daarvoor al in 1985 door een collecte 400 gulden bijgedragen. De gemeente past de rest van het benodigde bedrag bij. Stekkiesmarkt In de tussenzaal van de Ge reformeerde Kerk aan de Ju- lianalaan in Sassenheim wordt vanvond door de Christelijke Vrouwenbond de traditionele stekkiesmarkt gehouden van tien tot vier uur. De opbrengst wordt be steed aan de opleiding van vroedvrouwen en dorpsge zondheidswerkers in Bangla desh. Swing In jongerencentrum Het Kas teel in Alphen aan den Rijn is morgen een super swing party. Aanvang om half ne gen in het gebouw aan de Concertweg. Orgelconcert Organist W. Zwart van de Bovenkerk in Kampen geeft morgenavond een concert op het orgel in de Adventskerk in Alphen aan den Rijn. Aanvang om kwart over acht, toegang gratis. Concert In de Gereformeerde Kerk aan de Julianalaan in Sas senheim verzorgt de Christe lijke Harmonie Crescendo morgenavond een jubileum concert naar aanleiding van haar 85-jarig bestaan. Aanvang om acht uur, toegang vrij. Concert Het Amsterdam Loeki Star dust Quartet geeft morgen een optreden in de Dorps kerk van Katwijk. Aanvang kwart over acht. Het blok fluitensemble werd eerder onderscheiden met de Edi- sonprijs. Kaarten kosten tien gulden (CJP, Pas 65 en K&O-leden 7,50, kinderen tot 16 jaar 2,50). Film De film Scherzo Furioso met Wil van Kralingen en Hans Dagelet wordt morgen ver toond in het Parkfilmhuis, park Rijnstroom in Alphen aan den Rijn. Vooraf is er een korte film van Marianne Dikker. Aanvang om half negen. Toegang 7,50CJP/ Pas'65 6,50, abonnements houders 6. Cabaret ken staat van het afscheid van dirigent Koos Kukler. Aanvang op beide dagen om acht uur, entree12,50. Muziek (2) Het cultureel centrum aan de Prinses Marijkelaan in Voor schoten vormt morgenavond het decor van de jaarlijkse uitvoering van de Voorscho- tense afdeling van streekmu- ziekschool Leiden en Om streken. Te beluisteren zijn de instrumenten: fluit, gitaar, luit, piano, viool en cello. Aanvang half acht. Bridgedrive In het clubgebouw van de Leiderdorpse Bridgeclub aan de Bernhardstraat 3 wordt morgenavond een oranjedrive gehouden. Deel name kost 16 per paar. Aanvang half acht. Inlichtin gen bij J. de Jong, telefoon Cabaretgroep brengt morgenavond in Mu- zenhof Leiderdorp het pro gramma „Alvast bedankt voor het komen". Magnolia bestaat uit drie maffe mei den: Monique Brouwer, Nan- nette Mees en Mirjam Olden- hove. Zij spelen de dames Van Putten, Ferneodos en Kok, die op zoek zijn naar geluk en gezelligheid. Mense lijke problemen worden pa rodistisch en luchtig aange- pakt, depressies omgebogen naar positief denken. Aanvang kwart over acht, entree 16. Muziek Muziek- en showgezelschap Sempre Avanti treedt mor gen èn zaterdag op in het Rijnlands Lyceum aan de Apollolaan in Oegstgeest. Er wordt dan een muzikale show gegeven die in het te- Excelsior COV Excelsior geeft morgen avond een concert in de Dorpskerk in Leiderdorp. De Petite Messe Soleneïle wordt uitgevoerd. Toegang kost 12,50, houders van een CJP of Pas 65 en donateurs moeten 10 betalen. Kinde ren tot 12 jaar hebben gratis toegang. Aanvang kwart over acht. Klaverjassen In café-restaurant De Roode Leeuw aan de Dorpsstraat 55 in Oegstgeest wordt mor genavond een klaverjaswed- strijd gehouden. Gestreden wordt om de wisselbeker van de O ranje- Vereniging. Aanvang half negen. Vooraf inschrijven kan bij De Roode Leeuw, telefoon 175611. Bridgedrive (2) De Oranjevereniging Noord wijk aan Zee houdt morgen een bridgedrive met bridge club Oudt Noortwijck. De drive wordt gehouden in dorpshuis De Rank en begint om half acht. Deelnemers dienen om zeven uur aanwe zig te zijn. Kosten 15,- per paar. Alleen Noordwijkers en leden zijn welkom. Roofvogels De Vereniging voor Natuur en Vogelbescherming Noord wijk houdt morgen een in formatie-avond over roofvo gels. In het Jan Verwey Na- tuurcentrum vertelt Martijn de Jonge aan de hand van opnamen over zijn studie naar het gedrag van roofvo gels in verschillende Europe se landen. Aanvang 20.00 uur. Ruilen Ruilvereniging „Alkemade" houdt morgen haar maande lijkse ruil- en contactavond in de Alkeburcht in Roelof arendsveen. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Het eerste uurtje is speciaal bedoeld voor de jeugd. Om 20.00 uur is er een verloting en om 20.30 uur begint de jaarver gadering. Afscheid Tijdens een informele bijeen komst in de Blauwe Zaal van het gemeentehuis van Kat wijk is vanmiddag afscheid genomen van een aantal lo kale politici. Dit zijn: wet houder H. Hietkamp en de raadsleden D. van de Pias van der Plas, H. van Duijn en J. Tel kamp. ALPHEN AAN DEN RIJN Er is weinig te doen aan de onveilige verkeerssituatie voor kin deren op de Hoorn in Al phen. De Hoon vormt de enige ontsluitingsweg vanuit het centrum in westelijke richting en is daardoor blijvend verze kerd van een aanzienlijke stroom auto's per etmaal. Dat schrijven B en W in ant woord op een brief van enkele bewoners. De bewoners zijn boos en teleurgesteld omdat het verkeer in hun straat na openstelling van de rondweg niet of nauwelijks is vermin derd. „Onze kinderen kunnen nog steeds niet veilig zonder begeleiding de straat overste ken", aldus de bewoners die hevig zijn teleurgesteld in hun verwachtingen. Volgens B en W is de ver keersstroom wel degelijk fors verminderd. Het zou gaan om ongeveer zesduizend auto's per dag die normaliter over de Conradstraat/Bernhardlaan- Hoorn reden. Deze automobi listen kiezen nu in groten ge tale voor de rondweg, zodat het beoogde doel wel degelijk is bereikt. De bewoners klagen in hun brief ook over de snelheid van het autoverkeer in hun straat. „Niemand houdt zich aan de limiet van 50 kilometer. Dat geeft bovendien veel geluidso verlast", aldus de briefschrij vers. Het treffen van vêt- keersbelemmerende maatrege len is evenwel uitgesloten om dat het verkeer dat vanuit het centrum in westelijke richting de stad wil verlaten alleen via de Hoorn kan rijden. Voor een uitgebreide agen ook voor de komende dai raadplege men „UIT", de tis wekelijkse bijlage van krant. Uh hre ALPHEN AAN DEN RIJN EURr NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6 01720-20800): Tango cash 13.45, 18.45, 21.15. ma. di. do. 18j(Vi. 21.15. EUROCINEMA II: Koko je b; nel (al); 13.45, 18.30, 21.00. ma do. ook 16.15. EUROCINEMA War of the rosea (12); 18.45, 21 I. 14.00. EU! Via LEIDEN LUXOR (Stationsweg tel. 071-121239): Tango cash 14.30, 19.00, 21.15. LIDO en DIO (Steenstraat 39, tel. 124130): ney, I shrunk the kids (al); 14 18.45. Look who's talking (al); Wi'.'j' the roses (12); Koko Flanel teia( 14.30, 19.00, 21.15. Dead poets ciety (al); 18.45, 21.15. 14.15. Born on the fourth of julyi 20.30. Reddertjes (al); 14.30. *Tf NON (Breestraat 31, tel. 1238 Stam van de holenbeer (al); 19 wo. ook 14.30. 91/i Weeks; 21 REX (Haarlemmerstraat 52, 071-125414): Slip up (16); 19 21.15. VOORSCHOTEN GREENVi (Schoolstraat 69, tel. 01717-4, Dead poets society (al); zo. t/m 20.15. Splendor (al); zo. t/m 20.15. Ghostbusters II (al); wo. 14 25 ji een KINDERVOORSTELLINGEN Oliver en co; wo. 14.00. DEN HAAG* ASTA: 1 (Spui 27, 3463500): Tango Cash (16); 14. 18.45, 21.30. ASTA 2: Always 14.00, 18.45, 21.30. ASTA Weekend at Bernie's (al); 14. 18.45, 21.30. BABYLON 1 (ns Den Haag Centraal tel. 3471656): meo (al); 14.00, 19.15, 21.45. BYLON 2: Driving miss Daisy 14.00, 19.00, 21.30. BABYLON rriw Dead poets cociety (12); 14.1U, 19.00, 21.30. CINEAC 1 (Buiten hek. 20, tel. 3630637): War of the rot 1 (al); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC A nightmare on Elmstreet part in z< (16); 18.45, 21.30. CINEAC 3: U lip bada (al); 14.00, 18.45. Black R (16); 21.30. METROPOLE 1 (Can1' gielaan, tel. 3456756): Look wh talking (al); 14.00, 18.45, 21. >ns METROPOLE 2: Shirley Valent (a|); 14.00, 18.45, 21.30. METfi POLE 3: Born on the fourth of J (12); 14.00, 20.15. METROPOLE d Cinema Paradiso (al); 18.45, 21. ma. di. do. ook 14.00. METROPVOor: LE 5: War of the roses (al); 14. 18.45, 21.30. ODEON 1 (H> gracht 13, tel." 3462400): Look v talking (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 2: Koko Flanel (al); 13. 18.45, 21.30. ODEON 3: You-1 Einstein (al); 18.45, 21.30. ODEI 4: Turner Hooch (al); 13.45, 1 21.30. STUDIO 1 (Kettingstraat 1 tel. 3656402): Trop belle pour I (16); 19.15, 21.'45. wo. 00k 14, n„, STUDIO 2: How to make love t^bLJ> negro without getting tired 19.00, 21.30. STUDIO 3: When HiJ. met Sally (al); 19.00. wo. 00k 14, Monsieur Hire (16); 21.45. HAAir Wi FILMHUIS: Zaal 1, 2 en 3: Imagt Zound 5: The media-show; 28 april dag. v.a. 14.00. we lach! IjöU Sa zijr al KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: De reddertjes; 14 ODEON 3: Honey, i shrunk kids; 13.45. METROPOLE: De r 1. dertjes; wo. 14.00. STUDIO: X halla; wo. 14.30. Otto is een net feu\ hoorn; wo. 14.30. ffffflMilll dspl oossi APOTHEKEN De avond- en nacm. diensten van de apotheken in dei gio Leiden worden waargenom door de apotheken die ook weekei heer ZEN LEIDEN elke dag Academisch Ziekenhuis I halve van dinsdag 13.00 u. tot woe 1 dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polS jgorn nieken tel 155543, afdeling S.C.U.' 175639) en van vrijdag 13.00 u. zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieki huis). De Geneeskundige Dienst Leider ei__ verhuisd van de Roodenburgerstr jn^ in Lelden naar de Cronesteinksf 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlening ongewenste zwangerschap voor mtcontr der en kind. Bel tel. 071-896309; Oij ua flQ77fi?' 033-/590944 /Hit InatQto nn 897762; 033-620244 (dit laatste n mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur da: kte z lijks van 16.00 tot 17.00 uur en u 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafde! L, on nn wudc dagelijks van 14.00 tot 20.00. meer dan twee bezoekers per patië Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volw e senen dagelijks van 14.00-14.45 u. van 18.30-19.30 u.; klasse-afdeling K ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeli dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.! 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alle1 voor vaders. Kinderafdeling di 15.00-18.30 u. CCU (hartbewakii dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.1 19.30 u. Intensieve verpleging: d UC van 14.00-14.30 u. en van 18.! 19.00 u. Sport-Medisch Adviesc: t trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 in het St. Elisabeth-ziekenhuis. degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u N I ste klasse: de gehele dag. Jelge dho] makliniek: Jongerenteam: 14.00-17.00 u. Opname: werkdag 16.45-17.45 u.; za. zo en feestd 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Te lanc A, C en D: dag. tot 21.00 u. met zondering van behandeltijden etenstijden. Academisch Ziekrfgeno huis: Voor alle patiënten (behalve deren) zijn de Dagelijks 14.1 19.30 u. Avo 1.15-15.00 u. e Avondbezoekuur afdei t or verloskunde: 18.00-19.00 u. De Pra ernstige patiënten: itlge patiënten doo wordt toegestaan k doorlopend I kan de hoo verpleegkundige hiervoor spedffiroei kaarten verstrekken, zalen voor peuters, kleuters en gr: 00 b; kinderen 15.15-17.00, babyzaal boxenafdeling: volgens afspraak ff het verpleegkundig hoofd. Bezoek! BZR Inderafdelingen: voor oudfonen van opgenomen kinderen na overt van met verpleegkundig hoofd. Voor a bezoekers van kinderen: Kei en oorheelkunde en neurolog 14.15-15.00 en 18.30-19.30. OoghS kunde en heelkunde: 14.15-15.001 18.30-19.00. Rijnoordziekenhi l-l .30-15.15 u. en 18.3 7 v hartbewakl' ik, h ida idi iamj Dagelijks 14. 19.30 u. Extra 11.00-11.30 u. Extra bezoek va kraamafdellng: 19.30-20.30 u. Kir afdeling 15.00-15.30 u. alleen ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE KINI OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 23 'J EK Lelden, tel 254810.) Informs over en aanmelden voor kindero fkg vang in Leiden. Geopend: ma t/m !e af. dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRA! MELDPUNT LEIDEN. KetelboeH afSt, steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch b relkbaar van 10.00 tot 16.00 via 0? IDEN 120903. Spreekuur ma. 13.00-15! uj eer en do. 18.80-20.30. ièjechte en g Iheid nkinc Zv trek< ijvi

Leidse Courant | 1990 | | pagina 10