E 3 9 „Soms was het hier net een jeugdherberg" e V* Gemeente Nieuwveen verkoopt woningen tegen iets lagere prijs Trappen gemeentehuis Ter Aar onneembaar voor mindervaliden LEIDEN OMGEVING CcidócGomunt WOENSDAG 25 APRIL 1990 PAGINA J Jeugd Leimuiden wil skateboardbaan LEIMUIDEN Rubby Kiebert, Marco van den Akker en een achttal jongeren uit Leimuiden ge ven op Koninginnedag op het Dorpsplein in Lei muiden skateboarddemonstraties vanaf half elf tij dens de vrijmarkt. Zij maken daarbij gebruik van twee quarter pipes en een jump ramp, een soort schansen. Tussen de demonstraties door kunnen andere toeschouwers laten zien hoe zij hun skate board beheersen. De sprongen en capriolen moeten de Leimuidenaars overtuigen van de noodzaak van een eigen baan. De groep beoefenaars van deze sport is in Leimuiden nog steeds groeiende, terwijl ze alleen op straat terecht kunnen. Daar worden ze voortdurend weggestuurd. De jongeren beraden zich nu op stappen om een eigen vereniging op te richten om zich zo sterker te kunnen maken voor een skateboardbaan. Ter Aar gaat huisvuil scheiden TER AAR Met ingang van 1 ja nuari 1991 wil de gemeente Ter Aar starten met gescheiden inzamelen van huisvuil. De commissies open bare werken en financiën hebben zich daar gisteren unaniem voor uitgesproken. Voor de aparte inza meling van groente-, tuin- en frui tafval moeten 2800 containers wor den aangeschaft. Door het geschei den ophalen zal de verhoging van reinigingsrechten minder drastisch zijn dan verwacht. Het te composte- ren afval kan goedkoper worden verwerkt. Het ophaalschema wordt aangepast. De ene week worden de „gewone" grijze containers geleegd, de andere week de groene. Vredesplatform Ter Aar wil argumenten voor afwijzen subsidie TER AAR Het Vredesplatform Ter Aar wil van de gemeente zwart op wit de redenen waarom zij niet in aanmer king komt voor subsidie. Een aanvraag daarvoor werd afgewezen omdat het vredesplatform politieke doeleinden zou nastreven. Na protesten van het plat form werd dat argument teruggenomen, maar de weigering om subsidie te geven bleef. Op de vraag welke reden er dan nog overblijft om het vredesplatform te wei geren, antwoordde de wethouder „dat ten aanzien van het vredesplatform het college afgaat op besluiten van de raad. Die raad had, na veel discussie over en weer, besloten dat het vredesplatform niet voldeed aan de eisen". Welke eisen dat dan wel waren, dat wist men eigen lijk niet meer. Maar het platform kon niet rekenen op gemeentesubsidie. Om dat er geen redenen zijn aangegeven voor de afwijzing kan het vredesplat form echter ook geen Arob-procedure aanspannen tegen het besluit van de ge meente. Het wachten is nu op een offi ciële brief van de gemeente waarin de afwijzing gemotiveerd wordt gemeld. Pas dan kunnen er verdere stappen worden ondernomen. Leimuiden ziet af van aanleg parkeerplaatsen LEIMUIDEN Er komen geen parkeerplaatsen aan de Dennenlaan in Leimuiden. Naar aanleiding van emotionele betogen van bewoners tijdens een hoorzit ting gisteravond oordeelde de commissie openbare werken dat van de aanleg moet worden afgezien. Tot aanleg aan de westzijde van de straat werd in februa ri door de raad besloten. Bewoners van die kant maakten toen bezwaar, Zij vonden dat de plaatsen beter aan de zuidzijde konden komen. Gisteren betoogden bewoners dat door de aanleg van de plaatsen de dienstverlening in het ge drang komt. De auto's zouden bovendien op vijf me ter" afstand van de woonkamers komen, terwijl dat ook verderop zou kunnen. Aanleiding voor het plan was een verzoek van een van de bewoners omdat met de uitbreiding van sport hal Het Spant een drie parkeerplaatsen verdwenen. DIRECTRICE LUCAS VAN DE AARHOEVE VERTREKT NA 30 JAAR LANGERAAR „Dertig jaar heb ik hier gewerkt. Dat is geen doel geweest, het liep gewoon zo. Eerder stoppen wilde ik niet. Ik heb het werk al tijd met plezier gedaan". C.F.M. Lucas, nog net geen 65, stopt op 2 mei als directrice van bejaarden centrum De Aarhoeve in Langeraar. „Soms was het hier net een jeugdher berg". Lucas doelt op de jeugdige gar de ouderen die in de zestiger en zeventiger jaren De Aar hoeve bevolkte. „Als je 65 werd mocht je hier komen wo nen. De mensen stonden dan plotseling op de stoep en wil den erin. Er waren toen geen andere eisen. Dat betekende wel dat deze mensen nog zo goed als alles konden en dat lieten ze merken. Ze namen alle taken waar die niét direct door de een of andere formele regeling buiten hen om waren geregeld". Dat scheelde han denvol personeel. „Ze letten op de bel, wasten af, dekten de tafel, schonken koffie en orga niseerden feestavonden. Nu is dat helaas anders. De mensen die nu in De Aarhoeve wor den toegelaten zijn vaak de 80 al gepasseerd en lichamelijk veel minder. Je komt hier al leen nog binnen als je een me dische indicatie -hebt en ook dan lang op de wachtlijst hebt gestaan. Wat kun je dan ver wachten?". Probleem Het steeds ouder worden van de mensen is behalve een me dische verworvenheid ook een probleem, niet alleen voor de bejaarden zelf maar ook voor het bejaardenhuis. „Alles draait immers om de zorg die ouderen nodig hebben. Die be hoefte wordt steeds groter en gespecialiseerder en alles wordt duurder. Als je dan de bezuinigingen in de ouderen zorg ziet en weet dat er een golf ouderen komt aanspoelen, dan vraag ik me weieens af wat er van de zorg terecht komt". Begonnen als bejaardenver zorgster in het Antonius Rust huis naast de kerk in Lange raar belandde Lucas via een groot aantal cursussen als di rectrice in Aarhoeve. „In de jaren '60 werd juist de oude renzorg ontwikkeld. Daarvoor was er niet veel. Ouderen trokken bij hun kinderen in of gingen naar een gesticht. Ver der was het liefdewerk en wa ren er alleen wat schuchtere pogingen van de kerk, die wel steeds verder uitgroeiden. Nu ligt alles vast in ontelbare re gelingen". FOTO: WIM VAN Bij ontstentenis daarvan kon er vroeger ook nogal wat ge sjoemeld worden. „Voorzitter Piet van Rijn kon er wat van. Kwam er ergens een kamertje vrij, dan kon er een oudere in. Geen probleem. Toen was de controle ook nog niet zo streng. Nu zijn er 67 kamers en er kan geen oudere meer bij". De nieuwe normen waar borgen wel betere voorzienin gen. Elke kamer heeft nu een eigen douche en toilet en ze zijn groter dan voorheen. De ouderen hebben meer privacy. Voorschriften van het Rijk. „Maar bijna iedereen die hier woont moet tegenwoordig ge holpen worden. Zo veel maakt dat dan ook niet uit". In de jaren dat het Antonius Rusthuis nog bestond sliepen de ouderen in chambretten op zalen van tien mensen, de ar men en rijken gescheiden. Een wasbeurt kreeg je eens in de veertien dagen. „Het onder scheid dat er toen was bestaat nu niet meer. Je ziet eigenlijk helemaal geen verschil meer tussen rijk en arm. Iedereen heeft dezelfde soort kamer en allemaal krijgen ze zakgeld". Nieuwbouw De voorzieningen waren toen beduidend minder. Er waren maar een paar plaatsen waar je je handen kon wassen na het opruimen van lichamelijke behoeften, lakens en kleren werden gewassen in grote kookketels en op wasborden "en afwasmachines bestonden nog niet. Het gebrek aan pri vacy, maar vooral de brandge vaarlijke houten bouw van het rusthuis waren midden jaren '60 voldoende voor een nieuw- bouwplicht. Van rijkswege op gelegd verscheen er, gesteund door het in allerijl opgerichte stichtingsbestuur met Piet van Rijn en Robertz als kopstuk ken, een nieuw bejaardenhuis. Dat was geen lang leven be schoren, want de normen wa ren alweer opgeschroefd nog voordat de eerste steen was gelegd. Dat betekende in 1982 ge dwongen sloop van het maar net vijftien jaar oude gebouw. Langeraar stond op z'n kop. Ongehoorde kapitaalvernieti ging, zo luidde de algemene stemming. Alle spullen moes ten worden opgeslagen, alle mensen moesten eruit. Maar het bestuur móest wel toe stemmen; bij weigering zou het gebouw even goed tegen de vlakte gaan, maar zou de nieuwbouw in een ander dorp komen. Blij De bejaarden moesten zo lang naar hotel Huis ter Duin in Noordwijk, toen bij lange na niet zo luxueus als nu. Blij wa ren de bejaarden dan ook niet, in tegenstelling tot directrice Lucas. „Ik had een hond en dat dier moest ik elke dag voor zevenen uitlaten op het strand. En Is avonds was er de zonsondergang. Het was een prachtige tijd", herinnert zij zich de winter. Daarna was de nieuwe Aarhoeve aan de Hal- kesstraat klaar, inclusief brandbeveiliging. „Er is in de dertig jaar dat ik hier werk ei genlijk nooit brand geweest. Ja, bij het pannekoeken bak ken sloeg de vlam weieens in de pan en dan ging het alarm af. Dan belden we maar even op. Trouwens, onze kok is brandwacht". Afstand Van het oude pand bleef al leen de voorgevel staan. „Om de grote recreatiezaal en de kapel te behouden. Verder is alles aangepast aan de nieuwe eisen", verklaart Lucas. In middels vergrijst ook de bevol king van De Aarhoeve bijna met het jaar. Twee mensen na deren hun eeuwfeest, meer dan twintig zijn de 90 al gepas seerd. „Omdat het tegenwoor dig zo goed is, in het bejaar denhuis èn in de medische we tenschap", weet Lucas. Wat ze gaat doen na haar pensioen is nog niet duidelijk. „Wat vrij willigerswerk en wat voor de bejaarden. Ik woon straks in een van de aanleunwoningen van De Aarhoeve, dus vlakbij. Maar je moet afstand nemen. Dat doe ik ook, er is straks een nieuwe directrice. Makkelijk gaat dat misschien niet, som mige mensen hier ken ik al 25 jaar. Voor hen blijf ie toch een beetje de directrice' JOEP VAN ZEIJL Een miljoen voor voorzieningen waterrecreatie DEN HAAG De pro- vincie Zuid-Holland gaat dit jaar voor ruim een miljoen gulden voorzie ningen treffen voor de waterrecreatie. Het gaat om kleine eenvoudige voorzieningen, zoals over- draagplaatsen voor kano's, aanlegsteigers, verbete ring van vaarverbindin- gen voor de kleine water sport en betere bedie ningstijden voor sluizen en bruggen. De provincie legt zelf zo'n 320.000 gulden op tafel. Het ministerie van landbouw, na tuurbeheer en visserij geeft ruim vier ton subsidie. De rest van het geld wordt opgebracht door enkele gemeenten, het Hoogheemraadschap van Delf land en de Nederlandse Spoor wegen. Het gaat om zestien projecten, met name in het oosten en noorden van de provincie. Zo worden onder meer de vaarmogelijkheden voor roei boten en kano's in de Bollen streek verbeterd. Verder wor den de aanlegmogelijkheden van het Aarkanaal uitgebreid. De afstemming van de bedie ningstijden van de bruggen in het Noord-Zuidhollandse Plas- sengebied wordt ook verbe terd. Er komt voorts een over- draagplaats voor kano's tussen de Zuidpias en de Leidse Vaart. De bedieningstijden van de bruggen en sluizen in de rondvaart Grecht-Oude Rijn-Nieuwkoopse Plassen worden eveneens uitgebreid en beter op elkaar afgestemd. Op het programma staat ook de inrichting van een kam peerplaats langs de Aarlander- veense Wetering. De door- vaarthoogte van de brug bij 't Haantje (in het hoogheemraad Delfland) wordt vergroot. Er komen voorts voorzieningen voor kano's in de Reeuwijkse Plassen en de vaarverbinding tussen de Oude Rijn en de Hollandse Ijssel wordt verbe terd. 50 jaar trouw aan de Rijndijk Het echtpaar Blonk-Doornhein, woonachtig aan de Willibrordusstraat in Zoeterwoude Rijndijk is deze week 50 jaar getrouwd. Het feest werd het afgelopen zaterdag ai gevierd in Ons Huis. Hon derden mensen kwamen beide echtelieden daar feliciteren. Gistermiddag kwam burgemeester A. Houdijk op bezoek (foto). Het echtpaar is oorspronkelijk afkomstig uit Waddinxveen, maar woont al vele jaren in Zoeterwoude. De heer Blonk (79) had vroeger een tuinderij. Later ging hij als platenmaker bij Oosthoek Beton werken en nog later bij aannemingsbedrijf Meerburg in Leiderdorp. Mevrouw Blonk (74) heeft veel werk verzet voor de Vrouwengroep in Leiderdorp en de Epilepsievereniging. Het echt paar heeft vier dochters en drie zoons, en zes tien kleinkinderen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE NIEUWVEEN Bewo ners van woningwetwo ningen in Nieuwveen die daarvoor belangstelling hebben, kunnen zeer bin nenkort hun woning van de gemeente kopen tegen tachtig procent van de ge taxeerde marktwaarde. Aanvankelijk was het de be doeling van het college de hui zen tegen de prijs van 85 pro cent van de marktwaarde te verkopen. Vanwege het flinke overschot dat hierbij ten gun ste van de gemeente ontstaat, besloot de raad gisteravond de prijs met vijf procent te verla gen. Verkoop aan de zeventien ge gadigden tegen 85 procent van de marktwaarde zou de ge meente een voordeel opleve ren van 180.000 gulden. On danks het principe van de ge meente om de operatie budget tair te laten verlopen, stelde het college voor dit restant te gebruiken voor de bouw van nieuwe woningwetwoningen, waardoor de huur lager komt te liggen dan anders het geval zou zijn. Volgens het college is het juri disch onmogelijk het bedrag met de huurders te verreke nen. „Als wij de verkoopprij zen zouden verlagen, dan zijn wij verplicht om alle overige bewoners van woningwetwo ningen, die al afgehaakt zijn, weer aan te schrijven", ver klaarde wethouder G. Pulle man. Woordvoerster namens de as pirant-kopers, S. Kuipers, zag niet in waarom het overschot niet onder de kopers verdeeld zou kunnen worden. Volgens Pulleman kunnen mensen die niet de kans heb ben gehad hun huis tegen een lagere verkoopprijs te kopen, tegen het besluit in beroep gaan. Na een schorsing van de vergadering op zijn verzoek, stelde hij voor de'prijs te laten zakken naar tachtig procent en daardoor iedereen nog eens voor de laatste keer in de gele genheid te stellen, alsnog hun huis te kopen. „Voorwaarde blijft dat het de gemeente géén geld mag kosten. Indien er nu te veel aanmelders komen met een huis met negatieve boek waarde, zal er onder hen wor den geloot. Als er ook na deze 80 procent geld over blijft, wordt het in de algemene be- drijfsreserve van het woning bedrijf gestort", aldus de wet houder. Gemeentebelangen stemde te gen dit voorstel. F. van Assen delft; „Hoewel wij bereid zijn mee te werken aan de verkoop van de woningen, zijn wij er niet vóór. Na een krakkemik kig verloop van de verkoop- procedure, is er door omstan digheden geld over. Je moet de prijs niet nog eens verlagen. De gemeente is al met vijf pro cent gezakt. Als we nu op nieuw gaan verlagen dan is de gemeente wel erg ongeloof waardig." JA/) L Concert Stichting Cornelis de Vla ming houdt donderdag een jubileumconcert in de Ouds- hoornsekerk in Alphen aan den Rijn. Werken van Marcel Soulage, André Ca- plet, Manuel de F alia en Claude Debussy worden ten gehore gebracht. Sopraan Marjanne Kweksilber ver leent haar medewerking. Entree: 15Pas 65/CJP f12,50, kinderen 7,50De zaal gaat open om half acht. Abortus De plaatselijke werk roep Rijnsburg/ Valken burg van de Vereniging ter Bescher ming van het Ongeboren Kind houdt dondertdag de jaarlijkse openbare avond. Dit gebeurt in De Voorhof aan de Vliet in Rijnsburg. M. Wilcke-van der Linden spreekt over het onderwerp „Emancipatie en abortus". Aanvang acht uur. Ziektebeelden Wie kennis wil nemen van ziektebeelden in levend ma teriaal van de gewassen cro cus, hyacint, iris, narcis en tulp kan donderdag terecht bij de ziektebeeldendemon stratie die Bloembollen Keurings Dienst (BKD) in Lisse organiseert. De de monstratie wordt gehouden van half twee tot vijf uur in de bedrijfsschuur van het Laboratorium voor Bloem bollen Onderzoek aan de Vennestraat. Lamsvlees Chef-kok Ton Boer van het Bedrijfschap Slagersbedrijf verzorgt donderdag in de Zuivenkeuken in Leidsen- hage in Leidschendam een demonstratie van het berei den van lamsgerechten. De demonstratie duurt van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten bedragen 25 gulden per persoon. Aan melden kan bij de Zuiven keuken, Berberis 10 (Leid- senhage) te Leidschendam, tel. 3272270. Quartet The Deep River Quartet treedt donderdagavond op in Warenar aan de Kerk straat 75 in Wassenaar. Het programma is een soort sentimental journey" naar de wortels van de heden daagse popmuziek. Het con cert begint om kwart over acht, toegang kost 17,50 Houders van een CJP of Pas 65 en K&O-leden moeten f15 betalen. Aad Nuis Schrijver en criticus Aad Nuis geeft donderdagavond een lezing in de bibliotheek aan de Homeruslaan in Oegstgeest. Nuis had de le zing al op 25 januari willen geven, maar toen gooide de storm roet in het eten. Aanvang kwart over acht. Snel herstel van riool in Nieuwveen NIEUWVEEN De raad van Nieuwveen heeft gisteravond 65.000 gulden uitgetrokken voor het herstel van de riole ring langs de Amstel. Hoewel de rioleringswerkzaamheden niet op de agenda stond, dron gen de raadsleden A. Spee (GB), A. van der Hoorn (CDA) en A. Stokman (CDA) aan op een zo spoedig mogelijk her stel. Wethouder G. Pulleman wilde liever nog even wachten om dat er nog geen overleg met gemeente Ronde Venen is ge weest. Nieuwveen wil een deel van de kosten verhalen op de Ronde Venen omdat Mij drecht, dat nu tot deze ge meente behoort, destijds het rioleringsstelsel in Vrouwe nakker heeft aangelegd. Bovendien vond Pulleman: „Als we in juni met het raads voorstel komen, kunnen we na de zomervakantie met de werkzaamheden beginnen. Het is zonde om nu al in die mooie tuinen te gaan spitten". Van der Hoorn en Stokman meenden echter dat met het oog op de belangen van de kwekers er snel moet worden begonnen. Burgemeester M. Boelen zegde toe dat het kar wei zo snel mogelijk wordt aangepakt. Wethouder Pulleman kondig de gisteren in antwoord op vragen aan dat vandaag wordt begonnen met „visueel ver smallen" van het rijgedeelte en het verbreden van het fietsgedeelte langs de Blok- landse weg. TER AAR Het gemeente huis van Ter Aar moet zo snel mogelijk normaal toegankelijk worden gemaakt voor minder validen. Veel mensen struike len over de trappen in het ge meentehuis en dat is onaccep tabel. Dat steldt het VVD- raadslid V. Born-Toers Bijns in een brief aan het gemeente bestuur. Born is boos omdat het ge meentebestuur eerdere sugges ties voor hulpmiddelen zoals trapbeklimmers en stoeltjeslif- ten al in 1986 afwees. Als re den werd genoemd dat derge lijke voorzieningen het zo fraaie gemeentehuis zouden ontsieren. Als gevolg daarvan klauteren regelmatig minder validen en oudere inwoners van Ter Aar met grote moeite de trappen op en af. Een be zoekje aan de trouwzaal om zoon of dochter in het huwe lijk te zien treden is voor en na de plechtigheid bepaald geen pretje meer, zo schrijft Bom, die als ambtenaar van de burgerlijke stand zelf vaak geconfronteerd wordt met schrijnende gevallen. De trouwzaal is uitsluitend be reikbaar via twee trappen. In het ergste geval moeten ge meenteambtenaren mensen met rolstoel en al de trappen opsjouwen. Volgens Born is een luttel bedrag van 6.000 gulden voldoende om de nodi ge voorzieningen te kunnen aanbrengen. Inmiddels heeft het raadslid de steun gekregen van de andere fracties. Wet houder A. Otto (welzijn) stelt de problematiek op korte ter mijn aan de orde binnen het college van B en W. Voor een uitgebreide age ook voor de komende da raadplege men „UIT", de tis wekelijkse bijlage van krant. ALPHEN AAN DEN RIJN EUP.jDE NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6 p 01720-20800): Tango cash 13.45, 18.45, 21.15. ma. di. do. 1 lTt€ 21.15. EUROCINEMA II: Koko nel (al); 13.45, 18.30, 21.00. ma do. ook 16.15. EUROCINEM/^r War of the roses (12); 18.45. 2 ji Oliver en Co (al); wo. 14.00. El CINEMA IV: Look who's talkinglue 18.45, 21.15. wo. ook 13.45. LEIDEN LUXOR (Stationsweg tel. 071-121239): Tango A cash 1" 14.30, 19.00, 21.15. LIDO en in DIO (Steenstraat 39, tel. 124130) ney, I shrunk the kids (al); 1 H 18.45. Look who's talking (al); W v the roses (12); Koko Flanel 14.30, 19.00, 21.15. Dead poeti" ciety (al); 18.45, 21.15. 14.15. Born on the fourth of july l 20.30. Reddertjes (al); 14.30. .7 NON (Breestraat 31. tel. 123 Stam van de holenbeer (al); 1 wo. ook 14.30. 9Va Weeks; 2 \c REX (Haarlemmerstraat 52, 071-125414): Slip up (16); 1liar 21.15. iE' VOORSCHOTEN GREENHiei (Schoolstraat 69, tel. 01717-41 Dead poets society (al); z< 20.15. Splendor (al); zo. t/m u 20.15. Ghostbusters II (al); wo. t ge KINDERVOORSTELLINGEN Frank en Frey; wo. 14.00. vs ord DEN HAAG* ASTA: 1 (Spui 27, en' 3463500): Tango A Cash (16); V. 18.45, 21.30. ASTA 2: Always, 14.00, 18.45, 21.30. ASTA Weekend at Bernie's 18.45, 21.30. BABYLON 1 (nften Den Haag Centraal tel. 3471656): ipri (al); 14.00, 19.15, 21.45. BYLON 2: Driving miss Daisy 14.00, 19.00, 21.30. BABYLO^ Dead poets cociety (12); 19.00, 21.30. CINEAC 1 (Buitefcnd 20, tel. 3630637): War of the r£en (al); 14.00, 18.45, 21.30. CINEA A nightmare on Elmstreet pa &ac (16); 18.45, 21.30. CINEAC 3: I tte bada (al); 14.00, 18.45. Black (16); 21.30. METROPOLE 1 (Casta gielaan, tel. 3456756): Look w talking (al); 14.00, 18.45, 2 METROPOLE 2: Shirley Valeii1 1 (al); 14.00, 18.45, 21.30. MEI t POLE 3: Born on the fourth of I (12); 14.00, 20.15. METROPOL, Cinema Paradiso (al); 18.45, 2 ma. di. do. ook 14.00. METRO e LE 5: War of the roses (al); 1' s' 18.45, 21.30. ODEON 1 (Hefel h gracht 13, tel. 3462400): Look talking (al); 13.45, 18.45, 21.30 init ODEON 2: Koko Flanel (al); 15 1 18.45, 21.30. ODEON 3: Yc Einstein (al); 18.45, 21.30. 4: Turner A Hooch (al); 13.45, 1( 21.30. STUDIO 1 (Kettingstraat tel. 3656402): Trop belle pour (16); 19.15, 21.45. wo. ook 1 STUDIO 2: How to make love negro without getting tired 19.00, 21.30. STUDIO 3: When H met Sally (al); 19.00. wo. ook 1> Monsieur Hire (16); 21.45. FILMHUIS: Zaal 1, 2 en 3: Imaj Zound 5: The media-show; za.~ 28 april dag. v.a. 14.00. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: De reddertjes; 1< ODEON 3: Honey, i shrunk kids; 13.45. METROPOLE: De dertjes; wo. 14.00. STUDIO: halla; wo. 14.30. Otto is een n hoorn; wo. 14.30. jk bel \i ser aim APOTHEKEN De avond- en diensten van de apotheken in de gio Leiden worden waargeno door de apotheken die ook weeki dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN! ZEN LEIDEN Ongevallendi elke dag Academisch Ziekenhuis halve van dinsdag 13.00 u. tot wo< dag 13.00 u. (Diaconessenhuis po nieken tel 155543, afdeling S.C.U 175639) en van vrijdag 13.00 u. zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziel De Geneeskundige Dienst Leide verhuisd van de Roodenburgerst in Leiden naar de Cronesteink 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlening ongewenste zwangerschap voor n der en kind. Bel tel. 071-896309; 897762; 033-620244 (dit laatste n mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur d< lijks van 16.00 tot 17.00 uu 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafde dagelijks van 14.00 tot 20.00. meer dan twee bezoekers per pati Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volw senen dagelijks van 14.00-14.45 van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelin ook 11.15-12.00 u. Kraamafdel dag. van 15.00-16.00 u. en van 18 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. voor vaders. Kinderafdeling 15.00-18.30 u. CCU (hartbewak dag. van 14.00-14.30 u. en van 19 19.30 u. Intensieve verpleging: van 14.00-14.30 u. en van 18 19.00 u. Sport-Medlsch Adviesc trum: Spreekuur ma. 19.30-20.3( in het St. Elisabeth-ziekenhuls. degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 i ste klasse: de gehele dag. Jelgt makliniek: Jongerenteam: 14.00-17.00 u. Opname: w< 16.45-17.45 u.; za. zo en feestcfet 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Ti A, C en D: dag. tot 21.00 u. met zondering van behandeltijden etenstijden. Academisch Ziel huis: Voor alle patiënten (behalve deren) zijn de bezoekuren als vi Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18l 19.30 u. Avondbezoekuur afdol verloskunde: 18.00-19.00 u. De Pi maturenafdeling: voor ouders enl milie is na overleg met patiëJ doorlopend bezoek mogelijk. BezL aan ernstige patiënten: wanneer 'A ernstige patiënten doorlopend M zoek wordt toegestaan kan de hoi verpleegkundige hiervoor spec kaarten verstrekken. Klnderklin zalen voor peuters, kleuters en gi kinderen 15.15-17.00, babyzaal boxenafdeling: volgens afspraak het verpleegkundig hoofd. Bezoel den kinderafdelingen: voor our van opgenomen kinderen na ove met verpleegkundig hoofd. Voor dere bezoekers van kinderen: K< neus- en oorheelkunde en neurolo 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogh- kunde en heelkunde: 14.15-15.00 18.30-19.00. Rijnoordzic Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18 19.30 u. Extra bezoek hartbewak 11.00-11.30 u. Extra bezoek v kraamafdeling: 19.30-20.30 u. K afdeling 15.00-15.30 u. alleen ouders 18.00-18.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANll DIENST Hulpverlening in Leic Leiderdorp, Oegstgeest. Rijnsbi Valkenburg, Voorschoten, Warmi en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koi brugsteeg 2, tel. 143171 (kantoc ren). Spreekuren ma., dl. en 11.00-12.00 u., do. 18.30-20.00'u. L

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12