)uick Boys ook niet langs Noordwijk Rijnsburgs mannenkoor alleen aan leiding v. alken '68 lelt het vonnis ver De Sleutels itwi jk klopt ;r(j)zakken Boys Belangrijke zege Voorschoten Leiden stelt plek veilig 'A 1 )RT QeidóaQoWUmt MAANDAG 23 APRIL 1990 PAGINA 15 Ter Leede vergooit titelkansen LEIDEN Door verlies van Ter Leede tegen Oudewater(l- 2) werd Xerxes zaterdag kam pioen in de 4e klasse B. De koploper won thuis met 4-1 van Zevenhoven. Zowel Kagia als Koudekerk verloor op ei gen terrein, terwijl Oegstgeest thuis met 3-1 van Rohda Boys won. Ter Leede - Oudewater 1-2 (1-1) Door het verlies tegen degradant Oudewater moet Ter Leede verder van aan spraak op het kampioenschap afzien. De Sassenheimse ploeg begon goed en al na 5 minuten schoot Marco Verbree de ope ningstreffer in. Oudewater kwam voor rust via een uitval op 1-1. Zeven minuten voor tijd viel de beslissing door een tweede goal van Kees van der Stok, 1-2 derhalve. Oegstgeest - Rohda'76 3-1 (1- 0) Voor Rein Grooters was het zaterdag dé kans om zijn doel- punten-saldo uit te breiden. De aanvaller had echter, even als zijn medespelers, teveel kansen nodig om tot scoren te komen. Eén minuut voor tijd maakte hij nog 3-1, na eerdere doelpunten van Ed van Grie ken en invaller Arie Koppel. Xerxes - Zevenhoven 4-1 (1- 0) In de le helft kwam een sterk Zevenhoven op 1-0 ach terstand door onachtzaamheid op het middenveld. Paul Dom burg maakte vlak na rust de gelijkmaker Even later was er zelfs kans op een tweede goal, maar uiteindelijk scoorde Xer xes, door een verdedigings- fout, de 2-1. Hierna was het hek van de dam en werd Ze venhoven alsnog met 4-1 ver slagen. CVC Reeuwijk - Hazers- woudse Boys 2-2 (1-0) Na een slappe le helft waarin Hazers- woudse Boys op 1-0 achter stand werd gezet, kwamen de gasten door hard werken in de 2e helft op voorsprong dankzij twee goals van Koen Warnou. Reeuwijk slaagde er toch in, door druk uit te oefenen, om een gelijkspel af te dwingen: 2-2. Kagia - Jodan Boys 1-3 (0-2) Al na een kwartier spelen keek de thuisploeg tegen een 0-2 achterstand aan. De degra datie-angst leek de verdedi gers in de benen te zitten. Na de rust drong Kagia aan, maar kwam door een counter op 0-3. Eric Wijnhout maakte tien mi nuten voor tijd nog 1-3. Koudekerk - Nootdorp 2-3 (1-3) Koudekerk moest bijna twee helften lang tegen een achterstand opboksen; Peter van Asch bracht zijn ploeg eerst terug op 1-2, later mocht Ab Vergunst 2-3 aantekenen, wat tevens de einduitslag was. één DEN De Sleutels, ieR voor de winterstop re- eet echt afstevende op het ^ïpioenschap in de eer van de afdeling is kansloos ge- Da den voor de titel. De lte ste tik werd uitge- Id door het met 2-0 nende Valken '68. De e voornaamste kandi- ;n, KRV en TAVV, men beide. ken '68 - De Sleutels 2-0 el in de eerste minuten de eerste als de tweede' 'ft had De Sleutels moeten en, maar een falende nie Siebert, Ronald Gul- ïeester en Leo Compeer verbluffend reagerende Varke visser stonden j£ dse doelpunten in de weg. dertig minuten kwam een op voorsprong: Ri- rd Blikman schoot vanaf j^] itig meter raak. Vijftien uten voor tijd passeerde op volle snelheid liggende ;e- *rt Binnendijk Rob d- lenendijk opnieuw (2-0), ni|rmee De Sleutels veroor- 'nd tot een plekje in de ellompetitie. Wf70 - TAVV 0-3 (0-1) VV speelde beter, maar verdedigingsfouten van studenten nodig om te men scoren. Mario Ver- promoveerde een hoek- op direct tot doelpunt, na t maakte invaller Frans Boer vrijwel bij zijn eerste contact 0-2. Toen voor- pper Bas van Wijk knullig bal verspeelde, zorgde es Hoogenes voor de eind- nd. Jj IV - Lugdunum 4-0 (0-0) danks de ruime overwin- kwam KRV absoluut to imponerend spel. Er een door Gerben Bouma lutte penalty (Daan Noo- •oom werd gevloerd) voor dig, om de score te openen, ter de Bakker, Gerard Smit en Daan Nooteboom maakten het karwei af (4-0) Alphia i Woubrugge 2-0 (1- 0) Een ongemotiveerd Alphia maakte tegen Woubrugge, dat weinig aan aanvallen toekwam, weinig klaar. Voor rust kopte Peter van Asselt raak, na rust was dat Leen Baay (2-0). Baay miste nog een penalty. ZLC - MVKV 1-4 (1-3) Strafschoppen werden er ook gemist bij ZLC - MVKV. Eerst zag Gijsbert Oudsh'oorn een penalty gestopt, Ton Kamphues volgde aan de overkant zijn voorbeeld. MVKV leidde op dat mo ment al met 0-3, een trio waar het slechts 11 minuten voor nodig had (Martin Oudshoorn, Marcel van Huissteden en Maarten de Mol). Ron van de Broek doelpuntte tegen, Chris van Dijk bracht de eindstand in de gemoedelijke pot op 1-4. SVOW - Meerburg 3-3 (1-0) SVOW scoorde direct na de aftrap, toen Pierre Berk de bal van zijn borst liet sprin gen en Ton van Zuylen at tent reageerde. Na rust scoorde André van de Wal voor Meerburg drie maal, maar tussendoor deed scheidsrechter Pronk SVOW een penalty cadeau. Bert de Vries trof doel (2-2) en maakte er bovendien 3-2 van. Van der Wal's mooiste, een schot vanaf 18 meter, be zorgde Meerburg een punt. Abbenes - GWS 1-2 (1-1) „Ze zijn niet gemotiveerd te gen een ploeg die onder ons staat" aldus een teleurgestel de coach Kattenberg. GWS kwam kort voor rust op voorsprong door Hans Gou- driaan, Peter Tamerus kopte de gelijkmaker in, maar het duel werd beslist door Jaap de Best. Hans Goudriaan trok de bal vanaf de achter lijn terug, Jaap de Best schoot buiten de zestien me ter raak. *e IN Het voor de derde periodetitel èn ;n de plaats strijdende Katwijk deed goede de iitegen Kozakken Boys. Katwijk won met Zate lero ken Boys had zaterdag gekozen voor een eve speelwijze. Met vier spitsen werd al- de aanval gezet. Een tactiek die rd uitpakte. In de 20e minuut nam Kat- ia Marco van der Plas met 1-0 de lei- iie marge werd na een uur spelen uitge- maioor Kees Kraayenoord. Een door Henry ich veroorzaakte strafschop bracht Kozak- iys weer terug in de wedstrijd. Tien mi- voor tijd evenwel was het Jaap Guyt, uit een elf-meter-trap, die alle spanning strijd schoot: 3-1. FC LISSE ONDERUIT LEIDEN De uitbeurt bij Vites se Delft leverde FC Lisse geen kostbare punten op. De Delftse formatie bleef de ploeg van trai ner Wim Eilander met 1-0 de Lisse was in Delft zeker niet de mindere van de thuisclub. Op het vlak van de afwerking schoten de Lissenaren echter veel tekort. Vooral Marc Ens en Rob Ver meulen lieten in het tweede part goede mogelijkheden onbenut. Op dat moment had Vitesse na een counter overigens de win nende treffer al op het bord ge bracht. LEIDEN RCL moest zaterdag tegen 's Graven- zande met een gelijkspel genoegen nemen: 1-1. Voorschoten pakte in de derde klasse A de volle winst bij gastheer PPSC: 1-2. RCL - 's Gravenzande 1-1 ((H)) Degradatiekandidaat 's Gra venzande was duidelijk voor een punt naar Leiderdorp gekomen. De eerste helft le verde, behalve enige kansen en saai voetbal, geen doel punten op. Pas tien minuten voor tijd scoorde Marcel Blom, op aangeven van broer Paul, de openingstreffer. RCL maakte de fout zich in de verdediging te laten zak ken en kreeg drie minuten voor het fluitsignaal de ge lijkmaker te slikken: 1-1. PPSC - Voorschoten 1-2 (0- 1) Voorschoten opende verras send sterk en stond na 10 mi nuten, door een treffer van Jan Bogert met 0-1 voor. In de tweede helft kwam de ploeg onder druk te staan en waren er kansen voor PPSC. Toch scoorde Hein de Graaff voor de bezoekers 0-2. PPSC kwam nog terug tot 1-2, maar scoorde te laat om de nederlaag nog te kunnen voorkomen. ARC mist scherpte LEIDEN ARC was zaterdag tegen Hoek overtuigend de betere ploeg, maar wist dat gegeven niet in de score tot uiting te bren gen. Het bleef in Alphen 0-0. Nadat de Alphenaren voor de pauze al goede kansen onbenut hadden gelaten, kreeg de elf van trainer Bert Jansen in het tweede deel nog een unieke kans op de openingsgoal. Nadat Wilco van Leeuwen binnen de 16 meter onderuit was geschoffeld, liet Ja- ques Key de bal echter verder ongemoeid, met zijn gedachte al bij een strafschop. De scheidsrechter liet echter gewoon door spelen, waarna de Hoek-doelman de bal eenvoudig kon oprapen. NA 0-2 ZEGE OP SPARTA NIJKERK NIJKERK En weer klonk zaterdag luid ge zang op uit de kleedka mer van Rijnsburgse Boys. En ook in Nijkerk had het Rijnsburgs mannenkoor van aanvoerder/dirigent Johan de Kroon er alle reden toe. De eigen over winning op Sparta (0-2) in combinatie met de 2-2 van Quick Boys tegen Noord- wijk, had Rijnsburgse Boys immers alleen aan de leiding gebracht van de eerste klasse B. In het koor ontbrak, daar bo ven Amersfoort, de stem van trainer Arie Kurver. „Als we kampioen zijn geworden is er nog tijd genoeg om te zingen", verklaarde hij zijn vocale af wezigheid nuchter. „We heb ben nu nog twee lastige finales voor de boeg. Spakenburg thuis en ARC uit; het zijn en blijven twee wedstrijden die we eerst nog moeten winnen. En dat zal moeilijk genoeg zijn". Een relativerende kijk op de gang van zaken die overigens niet betekent dat Kurver geen vertrouwen heeft in een goede afloop. „Dat heb ik wel. Ik heb er vertrouwen in dat de ploeg ook de extra druk aankan die het koploperschap met zich meebrengt. Maar de buit is ge woon nog niet binnen. Er zal nog hard moeten worden ge werkt, dat heb je vandaag wel weer gezien". Waarmee Kurver wees op het duel dat zijn ploeg zojuist had afgewerkt. Een treffen waarin Rijnsburgse Boys de winst in derdaad niet cadeau had ge kregen en die, met wat tegen slag, zo maar een verliespunt had kunnen opleveren. Vooral in de tweede helft was de te gen degradatie strijdende Nij- kerkse opponent minimaal ge lijkwaardig gebleken aan de équipe van Kurver en had doelman Jan Blankespoor een aantal knappe reacties uit de hoge hoed moeten toveren om Rijnsburgse Boys op winst te houden. Kurver doelde ook op die periode toen hij sprak over de moeilijke fase voor zijn ploeg. Hij noemde daarbij ae twee door hem „verplicht" doorgevoerde wissels als de belangrijkste oorzaak. Het met spierblessures wegvallen van spits Martin de Louw (voor rust) en vrije man Hennie Koet (vrij snel na de pauze) was het spel van zijn formatie inderdaad niet ten goede geko men. Zo maakte vooral de in valbeurt van Nico Oosterlee duidelijk dat Kurver hem in eerste instantie terecht aan de kant had gehouden. Weer fitte Wim Driebergen daarentegen, deed het als stand-in van Koet wel meer dan acceptabel, ter wijl de voor zieke Fred Bo- daan spelende Fred Arroyo over de volle negentig minu ten eveneens een goede vol doende scoorde. Hetgeen dus allemaal niet wegnam dat Sparta na de pau ze had kunnen profiteren van het feit dat Rijnsburgse Boys in de eerste helft slechts één van de vele doelrijpe mogelijk heden had benut. Met name Jan van de Craats en Ruud Stoelhorst waren tegen de wankelende Kurver-club dichtbij de gelijkmaker, terwijl scheidsrechter Veis uit Gou- tum ook een duit in het zakje deed. Veis liet niet altijd al te accuraat uitgevoerd Rijnsburgs verdedigingswerk binnen de zestien diverse malen onbe straft, maar was tien minuten voor tijd ook al niet genegen de thuisclub een strafschop toe te kennen nadat Hans Zwaan de bal binnen die lijnen met de hand had beroerd. Die laat ste beslissing kon naderhand overigens probleemloos als het breekpunt van de wedstrijd worden opgevoerd. De op die situatie volgende tegenaanval van Rijnsburgse Boys leverde immers in tweede instantie de beslissende 0-2 op. Dat scheidsrechter Veis toen al marchanderend besloot doel man Rob Hiensch (hij had de doorgebroken Leon Vonk bruut getorpedeerd, zoals hij voor de pauze Hans Zwaan al had gepakt) niet op een twee de boeking en dus enkele reis kleedkamer te tracteren, ver mocht het nijdige Nijkerk ab soluut niet tot bedaren te brengen. Ron Carli was zaterdag overi gens weer nadrukkelijk be trokken bij de twee doeltref fende acties en dat kan nau welijks toeval worden ge noemd. Carli draait als een der weinige geelzwarten een even constant als sterk seizoen en zijn optreden in Nijkerk maakte op die regel geen uit zondering. De weer als mid denvelder begonnen, maar na het uitvallen van De Louw op de linkerspitspositie terecht gekomen Carli nam in de ze ventiende minuut zelf kop pend de openingsgoal voor zijn rekening. Hij profiteerde met die kopbal optimaal van goed doorzetten van Hilmar de Groot en een door Hans Zwaan van doelman Hiensch gewonnen luchtduel. Negen minuten voor tijd stond vech ter Carli zelf aan de basis van de 0-2. Hij was het die de bal uit de vrije schop op maat langs het muurtje speelde, met die pass Leon Vonk de gele genheid schenkend van dicht bij hard raak te schieten. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 17. Carli 0-1, 81. Vonk 0-2. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, De Kroon, Koet (Driebergen), Heems kerk, De Groot, Arroyo, Carli, Hooy- mans, Vonk, Zwaan. De Louw (Oos terlee). 1 E, i 'WIJK Quick Boys in «egt zich als aange- ,9a' en wild over de va- >Ja nc*se voetbalvelden Bee et wachten lijkt op de w deslag die de jager moet uitdelen. „Ik niet hoe dat komt", ditmaal ook Melbi en het antwoord dig op de vraag )m een ploeg als i Boys de kampi- druk niet aankan. De eiste averij werd za- en« ,g opgelopen in de zoevan een 2-2 gelijk- tegen streekgenoot >pe dwijk. 0 D ploeg die het minste ge- aid heeft, staat boven- bekende Raboens collega Eelman. „Maar ze pak- ia_™ vel de punten". Naar een ahl aring voor dat laatste odi le de Noordwijk-trainer lang te zoeken. „Het is euk als je spelers de ene een negen scoren, maar daarna weer een twee dan kost het je punten. a(j. ïoet elke week zorgen ?ve een zesje of zeventje en jstedat betreft is Rijnsburgse de meest stabiele ploeg", omdat Noordwijk en Boys het paasweekeinde oj likten om onvoldoendes 1 teren. Dat heeft volgens an alles te maken met de ilijke gesteldheid. „Zit ^2 llemaal wel goed tussen ze< ren?" Het antwoord op o€ raag mag een ieder be gijn. De gevolgen van de ing waren evenwel ver end. Daar waar de Kat- irs nog volop strijden om zijn de Kat wijkers in de ach tervolging. „Maar voor het zelfde geld zijn de rollen vol gende week omgedraaid", hoopt Raboen. Hij mist dan wel de inbreng van Richard Hoogervorst en Cees Haasnoot, die een schorsing mogen uit zitten. terwijl het meespelen van de geblesseerden, Leen van der Plas en Floor van Duyn op zijn zachtst gezegd onzeker is. Alle hoop van Ra- boen, die zaterdag experimen teerde met A-regionaal Jan Jeroen Schaap, is daarom ge richt op spelers uit het tweede. Van een rustige voorbereiding op de twee laatste wedstrijden kan echter geen sprake zijn. Vooral ook omdat het rommelt in het Katwijkse kamp. „Mijn spelers zijn neergesabeld door mensen van Quick Boys, maar als ze kritiek hebben, moeten ze naar mii komen. Ik ben verantwoordelijk", klapte de oefenmeester uit de school. Al liet hij over zijn aanblijven geen twijfel bestaan („Komend jaar ben ik hier nog"), voegde hij er wel geïrriteerd aan toe. „Ik weet nog een vrije trainer. Michels dat is een goeie". PETER VAN DER HULST Scoreverloop: 10. Richard Hooger vorst 1-0, 28. Ruud Ort 1-1, 30. Leo nard Pluimgraaff 2-1, 40. Peter Rui- grok 2-2. Quick Boys Van der Niet, Haasnoot, Hoogervorst, Jonker, Hans van der Plas, Pluimgraaff, Mieras (Jaap van Duyn), Arie van Duyn, Aandewiel, Schaap (Van Rijn), Kanbier Noordwijk Van Dijk. Vink, Wendt, Van Berkel, Vermeer. Van Utrecht (Smit), Ort, Ruigrok, Gerlof (Mar- bus), Van Hensbergen, Bakker Boekingen: Hans van der Plas (Quick Boys) en Rob Vermeer (Noordwijk). Leiden-aan- voerder Ro nald van Wat- tum soleert sierlijk langs een aantal te genstanders van DUNO. De partij ein digde in een 1-1 gelijk spel. foto: andre van haaste ren LEIDEN Leiden was op eigen veld iets sterker dan bezoeker DUNO, maar won niet. Het be reikte 1-1 gelijkspel bete kent wel dat Leiden ook volgend seizoen weer tweede klasse speelt. In de tweede helft kwam Duno tegen de verhouding in op een 0-1 voorsprong. Tien minuten voor tijd maakte Rob Bink de gelijkmaker; een prachtige omhaal op aangeven van Van Borselen. Leiden vergooide vlak voor tijd de kans op 2-1, toen drie man voor de doelman van Duno op een fluitsignaal we gens buitenspel stonden te wachten. Dat fluitje kwam niet, maar op het moment dat dat besef was doorge drongen, had de DUNO- doelman de bal al in bezit. touwen te koppen, waarop hij zelf op een psychologisch be langrijk moment op aangeven van Johan Jonker nummer twee aantekende. Een minuut eerder had Ruud Ort de beide kemphanen na melijk op gelijke hoogte ge bracht. Hij profiteerde van de blunderende Tom van der Niet, die het afstandsschot van Ort onder zijn lichaam door liet stuiteren. En alsof het leed voor Van der Niet daarmee nog niet geleden was, schutter de hij ten tweede male bij een zachte draaibal van Peter Rui grok. „Met die twee blunders ben je verkocht", gaf Raboen toe. Al mag Gert Aandewiel het zich met name kwalijk ne men dat het bij deze Katwijkse produktie bleef. Waar eerder Noordwijker Ted van Berkel zijn kopbal op de lijn gekeerd zag worden, kreeg de aanval ler van Katwijk aan de andere zijde een goede mogelijkheid. Keeper Rob van Dijk wenste echter niet mee te doen met het mistasten van verdedigers Mark Vink en Van Berkel. Ook de als „breekijzer" ingezette kopspecialist Theo van Rijn kon zaterdag niet verhinderen dat Quick Boys een punt verspeelde tegen Noordwijk. foto: henk Snaterse de titel, haakten de Noordwij- kers (te vroeg?) af. De uitgedeelde mokerslagen vonden ook zaterdag nog hun weerslag. De schrik zat er in aanvang bij de Katwijkers goed in, terwijl Noordwijk, vrij van alle druk, nu wel een kampioensvorm aan de dag legde. Leonard Pluimgraaff vormde een Katwijkse uitzon dering op het veld. Bij ontsten tenis van de inmiddels ge schorste Marco Dijkhuizen en geblesseerde Floor van Duyn ontpopte hij zich tot de motor op het middenveld. Hij was het ook die een zeer belangrijk aandeel had in de beide doel punten van zijn ploeg. Zo be diende hij eerst Richard Hoog ervorst op maat, die weinig moeite had het leder tegen de Ook na rust vergat Aandewiel zijn team opnieuw aan de lei ding te helpen. In plaats zijn voorhoofd tegen de bal te zet ten, kwam de voorzet van Hans van der Plas vol in het gezicht van de aanvaller. Stormram Theo van Rijn moest er daarom aan te pas komen om alsnog een opening in de Noordwijkse gelederen te forceren. Verder dan een kopbal in de handen van Van Dijk en een voorzet op Arie van Duijn, die naast kopte, kwam de lange spits niet. Daarmee vormt het slot van de competitie voor Quick Boys geen uitzondering op alle voorgaande edities. Opnieuw

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15