Hermens betaalt toch nog extra Wiïr "Hi Volleyballers zijn te vroeg tevreden oldrace zonder protesten 1 U.<4: IORT GINJL- lieidócSouoont MAANDAG 23 APRIL 1990 PAGINA 13 ^eden favoriet voor diockey-wereldtitel 153. p|n Twee Zweedse doelpunten ]en één minuut tegen titelhouder r Pripietunie maakten het Scandinavi- 'J team in een klap tot favoriet j_2_i_3> de wereldtitel. De Zweedse doel- angeldden, aan het einde van de tweede pde, brachten plotseling de omme- p06t'n wec^strijd die tot op dat mo- n)Zit door de Sovjets werd beheerst. 25-26-#n Karpenlov zorgde halverwege 054183erde periode voor de beslissing: 3- 26-33-^ eerdere scores van de Zweden '36065, Qiov Djos en Hakan Loob. de Zweden zo blijven spelen zo- je tot dusverre hebben gedaan zijn Je belangrijkste kandidaat voor de wereldtitel", zei de Noorse coach George Kingston. De Amerikanen wonnen hun eerste duel, tegen West-Duitsland. De eind stand, nog enigszins draaglijk voor de Duisters, werd op 6-3 bepaald. Pijnlij ker voor de Duisters was het Positieve resultaat van een dopingtest op de verdediger Uwe Krupp, vorige week vrijdag. In zijn urine werden sporen van efedrine aangetroffen. Hij ris keert een schorsing van achttien maanden. De Duisters lopen boven dien kans dat de door Krupp gemaak te doelpunten niet worden meegeteld in de strijd om de wereldtitel. Roeiers tevreden met tweede plaats PIEDILUCO Bij de internationale roeiwedstrij- den gisteren in het Italiaanse Piediluco is de Ne derlandse dubbel-vier derde geworden. De Italia nen, vorig iaar op de wereldkampioenschappen door de Nederlanders naar de tweede plaats ver wezen, namen voor eigen publiek revanche en wonnen. De Franse vier werd tweede. Het Neder landse kwartet, bestaande uit Hans Kelderman, Koos Maasdijk, Herman van den Eerenbeemd en Rutger Arisz, was met het behaalde resultaat rede lijk tevreden: ,,Bij deze eerste internationale con frontatie ging het erom de concurrentie op te zoe ken en af te tasten", verweerde coach Jan Klerks zich. De wereldkampioenen verschenen licht ge handicapt aan de start. Van den Eerenbeemd kampte met een griepje. Daarbij bleek het zitje van Kelderman te klein. Hij moest met met Haasdijk van plaats wisselen. Motorcrossers al op afstand SCHWANENSTADT De Nederlandse motorcrossers Dave Strijbos, John van den Berk en Gert-Jan Van Doorn zijn gisteren bij de opening van de wereldtitelstrijd in de 250 cc-klasse in Schwanenstadt (Oos), al op flinke achterstand gezet. Van den Berk had het excuus dat hij zaterdag bij de training een knie verdraaide en met een pijnstillen de injectie op de motor moest klimmen. Net hersteld van een enkelbreuk deed de Bra bander het niet slecht. In de met overmacht door de Italiaan Puzar gewonnen eerste manche kwam hij niet verder dan de veer tiende plaats door een valpartij. De Italiaan sloeg in de eerste race al een gat van acht punten met zijn concurrenten. Strijbos heeft twaalf punten minder, Van den Berk moest direkt 28 punten toegeven. Antonitsch wint eerste tennistitel SEOUL De Oostenrijkse ten nisser Alex Antonitsch heeft za terdag in Seoul zijn eerste Grand Prix-zege geboekt. De 24-jarige speler uit Villach, 75e op de we reldranglijst, versloeg in de finale Pat Cash in twee sets: 7-6 6-3. Cash, meervoudig winnaar van de Grand Prix, slaagde er tegen Antonitsch niet in zijn stijgende vorm in de tiebreak te benutten. In Tampa boekte Monica Seles haar derde toernooizege van het jaar. De pas 16-jarige Joegoslavi sche won met gemak van de Bul gaarse Katerina Maleeva met 6-1 6-0. Seles verloor deze week geen enkele set. Magee komt bij uit coma SAN JOSE Motorcoureur Kevin Magee is na twaalf dagen in coma te hebben gelegen bij kennis gekomen. De Australiër kwam op 8 april bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten op het circuit van Laguna Seca ten val in de 500 cc-klasse en liep ernstig her senletsel op. Hij werd per helikopter overge bracht naar het 90 kilometer noordelijker gelegen San Jose Medical Center. Daar werd onder meer een bloedprop uit zijn her senen verwijderd. Magee ontwaakte vrijdag. Hij herkende zijn familie, onder wie zijn vrouw Julie, zoontje Jake en broer Peter, en stak zijn duim op. Hij heeft ook alweer iets gegeten. De dokteren omschrijven zijn toe stand nog steeds als ernstig, maar stabiel. Het levensgevaar is geweken. TTERDAM Door uitblijven van toptij- i had Jos Hermens gis- in eigenlijk een paar in kas kunnen hou- i. Dat dit toch niet ge- Nielsjrde kwam doordat ïffensejmens niet als spekko- door het leven wil 1-0): P- „Natuurlijk hoeven ;ers i nu de bonussen (een aart^jeldrecord zou worden oore (jonoreerd met 50.000 Alfl|ar; red.) niet uit te ke- t, Vanj maar ik vind dat we Youigning moeten houden °°t de omstandigheden Brajde atleten een zekere Wij°s°Wensa^e moeten ge- Zij hebben echt alles <H>): jeVen"- ter: Hq )0. (plaatste deed zeker Hiromi Keijjguchi, nadat in eerste in- SturiJtie ^aas Massouidi het Laar0 onder de moeilijke r; Visht warme) omstandigheden (Ever*) hoog hield. Als een robot •Itenpijde de Marokkaan rond het irj^Htig-kilometerpunt zelfs De Britse atleet Allister Hut ton won de tiende marathon van Londen 2 uur, 10 minuten en 8 seconden. Bij de vrouwen was er Pools succes: Wanda Panfil ging na 2.26.29 als eer ste door het finishlint. De Tan- zaniaanse atleet Gidamis Sha- hanga won gisteren de mara thon van Wenen in 2.09,26. ver voor de koplopers uit. Op dat moment bestond de front linie nog maar uit drie atleten: Achmed Saleh, Abebe Mekon- nen en Hiromi Taniguchi. Na dat Massouidi zijn werk als ge daan beschouwde was het Ta niguchi die het tempo bepaal de en lang leek af te stevenen op een toch nog redelijke tijd net onder de 2.10 uur. Dat dat niet lukte, kwam omdat na ruim 35 kilometer het tempo stil viel toen Mekonnen wei gerde het kopwerk van Tani guchi over te nemen. De ma rathon had toen even iets weg van het spel bij de wielren ners, maar al rap bleek dat de weigering van de Ethiopiër niets met taktiek had te ma ken, maar gewoon te wijten viel aan het ontbreken van macht. Mekonnen later: „Het ontbrak me aan kracht en ik werd bovendien geplaagd door steken in de zij". Op tandvlees De als favoriet aangetrokken Achmed Saleh liep toen al lang op zijn tandvlees en moest zijn makkers van het eerste uur laten gaan. Saleh knokte weliswaar door, maar zakte uiteindelijk nog naar de negende plek (2.17.01) en bleef de beste Nederlander Tonnie Dirks slechts twaalf seconden voor. Toen Taniguchi na 38 ki lometer dan ook de beslissende demarrage plaatste, was Saleh al op ruime afstand gelopen en zag de een na de ander aan zich voorbijsnellen. Hetgeen al in een veel eerder stadium Marti ten Kate was overko men. De Hengeloër zag niet al leen Tonnie Dirks alvorens hij uitstapte aan zich voorbijgaan, maar ook nog René Stam, die in het voetspoor van Dirks uit stekend presteerde en onder de verre van ideale omstan- De lustrum-editie werd een worsteling van 28 kilometer voor Marti ten Kate en John Vermeule. Uienvet op het bo venlichaam en de benen deed beide lopers de das om. Het smeersel liet geen zuurstof toe. Het duo raakte door de hoge temperatuur (19-23 graden) al vroeg in ademnood en stapte uit. Na zeven kilometer moest Ten Kate de koplopers Tani guchi, Saleh en Mekonnen al laten gaan. Carla Beurskens was de snelste vrouw in 2 uur 29 minuten en 47 seconden. De Westduitse Iris Biba werd de tweede vrouw in 2.30.39. digheden slechts een halve mi nuut van zijn toptijd bleef ver wijderd. En daarmee de stel ling van bondsboach Bob Bo- verman onderstreepte dat de toekomst er florissant uitziet. Dat mag als pluspunt genoemd worden bij alle tegenslag van deze tiende marathon in Rot terdam, hoewel er ondanks al les toch nog een record kon worden bijgeschreven. De ac tie „Verkoop je Loop" leverde Tonnie Dirks, die verdienstelijk als achtste finishte, wordt opgevangen door een helper. FOTO: ANP namelijk een bedrag op van miliehuis van de dr. Daniel kunnen verblijven en over- 275.000 gulden, een aardig den Hoedkliniek waar familie- nachten. steuntje in de rug voor het fa- leden van kankerpatiënten HANS VAN DEN BERGHE o-n.og lang Prbtduel voor rt: Hu: /ijHbejmkampioen !'wHn HELDER In de laatste Veerirjde van de nationale damti- lolbaritrijd werd nog volop ge iden. Zelfs voor Rob Clerc Vijnba duurde het duel met Auke je ^jolma onverwacht lang. In an_ Vi middenspel had de koplo- een duidelijk betere positie bood remise aan. „Tot mijn jrechtqrassing sloeg Scholma dat Verri terwijl hij daar gezien de iroedepd eigenlijk geen enkele re- Dilibè voor had", aldus Clerc. Boe»! half uurtje later schatte de Van pninger in dat de positione- ^bjnogelijkheden van zijn stel- 'anro«g toch minder waren dan Jansahad verwacht. „Toen wei- rde ik zijn remise-aanbod luurlijk", bevestigde Clerc afloop. De psychologische a ijd leverde tenslotte nog een innende slotfase op, waarin fan D?0lma 'n tijdnood kwam. ModdPn hij die fase had over- 2. Grfd, stond er een voor hem 'lijslajöelige vijf-om-vierstand op i'oe'w hord. Opnieuw bood hij re- se aan en Clerc accepteerde ;i-0): dit keer wel. „Allicht. Ten 0 (strfste had ik nog maar een Schei it nodig voor de titel. Ten 'anWd !ec*e 'k wel een voorde ens restant, maar zag ik geen rink, ecte winst", men) issenaar Geert van Aalten foverde na een puntende- "j.j de derde plaats achter erts mes van der Wal en kan 2-3, n of meer rekenen op een 3-4, erveplaats voor het WK- jr: J^rnooi, waarin voor Neder- veen) d °°k nog oud-wereldkam- De y)en Ton Sijbrands zal uitko- en ltn. TOKYO Op de blijd schap van de Nederlandse volleyballers volgde een baaidag. Het doel van hun reis naar Japan werd ge makkelijk bereikt: kwali ficatie voor de A-wereld titelstrijd in Brazilië. In het duel om de toernooi zege gingen de Nederlan ders met heel hun lengte gestrekt; Zweden won met 3-0 15-13 15-5 15-5). Het zilver van de „World Challenge Cup" (B-WK) restte, na het brons van het Europese kampioen schap vorig jaar. Neder land plaatste zich voor het eerst sinds 1978 voor het mondiale kampioenschap, Zweden beleefde zelfs een primeur in zijn volleybal geschiedenis. Voor tien duizend bijna hysterische, maar sportieve toeschou wers plaatste Japan zich als derde voor het toer nooi dat in oktober wordt gehouden. Volgens Edwin Benne was de Zweedse zeperd op de slotdag onnodig. De Amsterdammer, die zaterdag 25 werd, vindt Nederland gelijkwaardig aan Zweden, maar toch is van dat land de laatste jaren vaker verloren dan gewonnen. „Het verschil zit 'm in de wedstrijd mentaliteit", aldus Benne. „Als het echt nodig was geweest, hadden we gewonnen", was Edwin Benne (links) en Ronald Zoodsma trachten een Zweedse smash te blokkeren. hij veelzeggend over het feit dat de kwalificatie al bereikt was voor aanvang van het duel. „We mogen geen genoe gen meer nemen met minder dan de eerste plaats. Als je al tijd maar roept dat je de beste wil worden, moet je van Zwe den winnen". Volgens de buitenaanvaller is de groep te gemakkelijk tevre den als een doel al gehaald is. Daarover wordt veel gepraat, maar Benne is van mening dat de eisen hoger mogen zijn. Po sitief vond hij dat Nederland verder constant presteerde, met als uitschieter de verplet terende en eigenlijk beslissen de zege op Japan. „We waren degelijker dan tijdens de Euro pese titelstrijd". Ook bondscoach Harrie Brok king vond dat de ploeg goed op schema zit, zoals ook spon sor Nationale Nederlanden te vredenheid uitsprak. De pres taties waren goed, tot „Zwe den". „Ik zal deze wedstrijd nog vaak terugzien en daar hoef ik niet eens de video voor aan te zetten", aldus Brokking, die genoeg redenen vond de nederlaag te verklaren. „De druk lag helemaal bij ons", voerde hij als eerste argument aan. Benne echter ervoer die niet als storend. „Die druk is juist leuk". Licht favoriet Nederland was vooraf licht fa voriet. De Zweden waren, in tegenstelling tot Nederland, slecht voorbereid op het toer nooi en misten belangrijke mensen. Lennartsson raakte tegen Polen geblesseerd, Gus- tafson kwam uiteindelijk toch niet opdagen uit Italië. Boven dien balanceerden ze tegen Spanje en Polen op de rand van de nederlaag, waar Neder land elke tegenstander tot de „finale" oprolde. Eigenlijk vonden de Zweden het al prachtig dat ze zich za terdag kwalificeerden en wil den ze tegen Nederland ge woon een leuke partij ballen. Zo kon het, dat Brokkings se lectie zich gistermorgen in stil te en met bleke bekkies voor bereidde op wat komen ging. De tegenstanders? Enkele uren voor het treffen arriveer den ze in het hotel na een och tendje winkelen. Peter Tholse bijvoorbeeld kwam handen te kort om zijn Japanse stereo apparatuur naar boven te sle pen. De Scandinaviërs stapten de vloer op en werkten een fan tastisch duel af. Zij staan, net als Duitsers, bekend om hun uitstekende wedstrijdmentali teit. Brokking: „Wij moeten le ren finales te spelen. Dit was de eerste grote eindstrijd van de groep. De Zweden maakten dat vorig jaar mee, in de finale van het Europees kampioen schap tegen Italië. Toen verlo ren zij'.' Veel spanning was zaterdag van de groep gevallen. Neder land won de eerste set in het duel met Joegoslavië en was in feite geplaatst voor Brazilië. Bij het wisselen van speelhelft feliciteerden sommigen elkaar met het resultaat. De concen tratie was even weg, Joegosla vië profiteerde meteen: 10-15. Nederland hervond zich op tijd en maakte de partij met enige moeite uit: 15-13 15-11. Eén van zeven Nederland is één van de zeven Europese vertegenwoordigers in de A-wereldtitelstrijd, die van 13 tot 28 oktober in Brazi lië wordt gehouden. Op 28 juli wordt in Rio de Janeiro geloot voor de groepsindeling. De indeling is overigens al voor de helft bekend. De eer ste acht van het vorige we reldkampioenschap zijn al ver deeld over de vier groepen. Bekend is: Groep A (speel plaats Rio de Janeiro): Brazilië en Tsjechoslowakije. Groep B (Porto Alegre): Verenigde Sta ten en Argentinë. Groep C (Curitiba): Sovjetunie en Frankrijk. Groep D (Rio de Janeiro): Bulgarije en Cuba. De acht overige landen wor den verdeeld over de groepen. Dat zijn: Nederland, Zweden, Japan, Italië, Cameroun, Ve nezuela, Canada en Zuid-Ko- ry dCERSSEN Uiteinde- or) k kwam alles toch nog 3-0 fed. Met Adri van der JJJJjjel kreeg de jubileum- Duwefgave van de Amstel r (Tj>ldrace een waardige m)).|nnaar, met wie zelfs de ech'tticurrentie vrede kon uis(bben- De opluchting as met name groot bij ganisator Herman rott, die tot zijn grote fj(jhrik Luc Roosen aan- alten zag maken om de vaJnien in de lucht te ste- AC tn. De internationaal 1 Het tot de verbeelding tfin(rekende Belg was te idstforbari&' want werd ,cht] een spraakmakende ihebrint tot zijn ontzetting p de streep gepasseerd Juvjior die verduivelde Van Poel. Het was een ibbeltje op z'n kant, iaar de Nederlandse we- ildbekerwedstrijd werd Idus gered van een „ver eerde" winnaar. oorfcks Jelle Nijdam accepteerde B-ian der Poel, hoewel hij door enl n landgenoot door enig duw- 5oii1 trekwerk in een kansloze veri >sitie was gemanoeuvreerd. :omydam raakte 500 meter voor sieP streep aan het bakkeleien met Van der Poel en werd op slag van zijn tweede overwin ning in de Amstel Goldrace af gehouden. Althans, dat be weerde de tempobeul na af loop zelf. „Ik voelde dat ik macht had; het kon eigenlijk niet misgaan. Zonder dat ak kefietjes met Adri win ik, ze ker weten". Er belandde echter geen pro test van Nijdam op de jury ta fel. Dat zou ook hypocriet zijn geweest, omdat hij onomwon den toegaf zelf te zijn begon nen. Een protest zou mogelijk tot diskwalifactie van Van der Poel hebben geleid met Luc Roosen als winnaar. Een alter natief dat Nijdam allerminst een kostbare positie, aansprak. „Als ik protesteer wint een Belg", was zijn alles zeggende reactie. der Poel, ook uit chauvinisti sche overwegingen, dus snel gemaakt. Bovendien zou bij een protest Nijdam het risico lopen zelf te worden gediskwalificeerd. In het kader van de jacht op FICP-punten en hoge klasse ringen in aanverwante klasse menten geen aanlokkelijk vooruitzicht, omdat Nijdam met zijn derde plaats tenslotte acceptabele zaken deed. Ploeg leider Jan Raas zou om die re den een protest evenmin op prijs hebben gesteld. In deze voor Buckler sombere tijden is een derde plaats in een we reldbekerwedstrijd tenslotte Weinig plezier Bovendien is „die Belg" ook nog een voormalige ploegge noot aan wie Nijdam finan cieel gezien weinig plezier heeft beleefd. Roosen werd in '86 binnengehaald als een gro te belofte, maar dat heeft hij bij Raas nimmer kunnen waarmaken. Dus verdiende Roosen geen geld voor de Garen bij Van der Poel spon er garen bij. Voor de in België woon achtige Brabander betekent de zege in de Amstel Goldrace een enorme opluchting. Na vo rig jaar alleen maar met zijn gezondheid te hebben gesuk keld werd zijn terugkeer in het peloton overschaduwd door talrijke tweede plaatsen. Dat leverde hem zelfs de bij naam Van der Poelidor op; daarmee verwijzend naar zijn ploeg. Met Van der Poel, even- schoonvader Raymond Pouli eens een voormalige ploegge noot van Nijdam, lag dat an- dor, een oud-renner die be roemd werd als de „eeuwige ders. Die wint voor elke werk- tweede", gever koersen en ligt dus beter Met de Amstel Goldrace be- in de markt. Voor Nijdam was haalde Van der Poel eindelijk de keus tussen Roosen en Van een internationaal aanspre kende overwinning. En daar was hij hard aan toe. Voor zijn gemoedsrust, maar ook voor zijn positie ten opzichte van ploegleider Walter Godefroot, die afgelopen winter in con flict raakte met Van der Poel. De oud-renner wilde dat Van der Poel minder veldritten reed en zijn krachten zou spa ren voor het wegseizoen, om dat déér de belangen voor de sponsor liggen. Van der Poel lapte de opmerkingen van Go defroot aan zijn laars, werd Nederlands kampioen veldrij den en op het WK tweede ach ter Henk Baars. Desondanks is Van der Poel niet van mening dat hij afgelo pen zaterdag het ongelijk van Godefroot heeft bewezen. Zo hardvochtig is hij niet. Boven dien zijn de onderlinge ver houdingen enigszins verbe terd, al zullen beide heren nimmer gelijkgezinden wor den. Van der Poel: „Deze zege betekent bovenal een over winning op mezelf. Een jaar lang heb ik tenslotte geen gro te koers gewonnen. Ach, wat het conflict met Godefroot be treft. Hij heeft zijn visie en ik de mijnne. Ik ben tien jaar be roepsrenner en absoluut niet van plan mijn opvattingen te veranderen. Dat ik vorig jaar niet presteerde had oorzaken. Ik wist waaraan het lag. Vanaf het moment dat er een viru sinfectie werd ontdekt en ik i, 'W <1 Weliswaar staat Luc Roosen (links) op het punt zijn armen omhoog te steken in de veronderstelling te hebben gewonnen, Adri van der Poel (midden) drukt zijn voorwiel als eerste over de finish. FOTO: AP me heb laten helpen, gaat het weer goed. Je ziet het dit voor jaar, ik rijd sterk, maar miste net dat beetie geluk om te winnen. Vandaag zat eindelijk alles mee". Hoewel Cees Priem na lange tijd weer een positief oordeel over renners (Anderson en Schurer) kon geven, verliep de Amstel Goldrace voor hem de sastreus. De zege van Van der Poel en de vierde plaats van diens ploeggenoot Jan Goes- sens maken zijn kansen op deelneming aan de Tour de France niet groter op. In het FICP-klassement is die ploeg voor TVM nagenoeg onbereik baar geworden. Weinmann is dank zij Van der Poel nage noeg verzekerd van een toe gangsbewijs voor de Tour, zo als ook Godefroot fijntjes vast stelde. „Daarover hoeven wij ons na vandaag geen zorgen meer om te maken". HENK STOUWDAM Sport op tv VANDAAG VANDAAG Nederland 2, 19.00 uur: AVRO's Sportpanorama; 19.25 uur: Sportquiz. Duitsland 2, 20.00 uur: IJshoc- BBC 2, 11.25, 14.35, 17.10 en 22.00 uur: Snooker Eurosport, 18.00-02.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 1. 17.40 uur: NCRV Sport. BBC 2, 11.30, 14.35 en 17.00 uur Snooker. Eurosport, 10.00-18.00 uur: Sport. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Hilversum (dinsdag aanvang 18.30 uur) luiden: le koers: 1 Easy Oostland, 2. Devlin G. 3 Eliot Hanover (5-1-7). 2e koers: 1 Drieske M. 2 Carmen Casindra. 3 Explosive Kades (9-8-6) 3e koers: 1 Elisabeth Boko, 2 Delius van Troje, 3. Esther Guapa (4-3-5). 4e koers: 1 Fishing Luck, 2. Upper State Road, 3. Bichri Zandhorst (2-5- 3). 5e koers: 1. Durban uit Uden, 2. Cherrif Oldeson, 3. Decennia (3-9-10). 6e koers: 1 Aronson Mac. 2 Barry Quick, 3. Anne Shoeing (3-6-9). 7e koers: 1 Zorba ter Lune. 2 Yok van de Lente. 3. Zonnestraaltje (2-5- 6). 8e koers: 1 JJ's Miracle, 2. Dustin Morgan, 3 Bentley (7-5-3) 9e koers: 1. Celest Greenacre, 2. Cis- ka Crown, 3. Cherie Wielinga (9-4-7). Huzarenstukje Neal Foulds SHEFFIELD Neal Foulds heeft afgelopen weekeinde voor een huzarenstukje ge zorgd in het toernooi om de wereldtitel snooker in Shef field. De ongeplaatste Brit ze gevierde in een partij voor de achtste finales met 13-11 over Willy Thorne, nadat hij met 11-8 had achtergestaan. Foulds ontmoet nu in de kwartfinales, die vanaf vandaag worden ge speeld, titelverdediger Steve Darin Morgan vestigde mis schien nog wel nadrukkelijker de aandacht op zich. De op een 53e plaats op de wereldrang lijst staande Brit versloeg Ste ve Hallett met 13-8 en wordt door zijn verslagen opponent kansen toegedicht zelfs in de kwartfinales Stephen Hendry een kopje kleiner te maken. Cliff Thorburne en Doug Mountjoy maakten er een ou derwetse marathonpartij van. Beide veteranen stonden alles bij elkaar twaalf uur aan de tafel in de race, die uiteinde lijk door Thorburne met 13-12 werd gewonnen. Ook het duel tussen John Parrott en Dean Reynold ging bijna over de maximale lengte van 25 fra mes: 13-11. De overige uitslagen zijn: Steve Da-- vis-Stcve James 13-7, Terry Griffith- Tony Knowles 13-6, Jim White-John Virgo 13-6, Stephen Hendry-Tony Meo 13-7. Paringen kwartfinales: Da- vis-Foulds, Parrott-Thorburne, Grif fith-White en Hendry-Morgan. Sportwereld Autosport Bij een race om de wereldtitel Formule 3000 op het circuit van Donington is gisteren één toeschouwer pm het leven gekomen en werden drie anderen zwaar gewond, toen de Schotse cou reur Allan McNish bij een bocht het publiek inschoot. Schermen De Westduitse degenschermer Arnd Schmitt heeft de belangrijke wereldbe kerwedstrijd om de „Heiden- heimer Pokal" op zijn naam gebracht. Schmitt voert de nu de ranglijst aan. De Neder landse deelnemers Arwin Kar- dolus en Ton Kortekaas haal den het tableau van de laatste 32 niet. Rugby De Westduitse rug- byploeg heeft in de EK-groep B2, waarin ook Nederland uit komt, de eerste zege geboekt. In Sofia werd Bulgarije met 44-12 (18-6) verslagen. Oranje heeft ook vier punten, maar een wedstrijd meer gespeeld. Paardesport Fred Hande laar is bij de Europese titel strijd voor amateurs-pikeurs op de tweede plaats geëindigd. De Hilversummer had geringe achterstand op de Westduitser Gentz Er namen pikeurs deel uit twaalf landen. Wielrennen Monique Knol is gisteren als derde geëindigd in de Ronde van Epinal. In ae vierde en laatste etappe won Knol, evenals vorige week vrijdag. Hierdoor kon ze zich in de puntentrui hijsen.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13