IcidócSotiACUit PSV titel bijna kwijt aan Ajax Fraaie reiswekker •A VjUBAG jJU' 14 14 15 15 17 17 19 19 20 Voortbestaan Goldrace 'i n komt ernstig in gevaar SPORT water ^ï-Ia «uw i.v-vc 12 Weigering Nunez maakt Beenhakker bondscoach Oranje Familie overleden basketballer eist bedrag 60 miljoen CcidócSoutont MAANDAG 23 APRIL 1990 PAGINA 11 Vorst houdt golfspel op MADRID Een bitter koude nacht heeft de voortgang van het open door de Westduitser Bernhard Langer ge wonnen toernooi om de Spaanse golfti- tel zaterdag belemmerd. De derde ron de begon anderhalf uur te laat, omdat eerst de banen moesten ontdooien. „Vorst op 21 april, dat hebben we in Madrid nog nooit eerder meege maakt", zei de plaatselijke official Jose Ignacio Llopart. De Brit Neil Hansen sloeg nog wel af op het vastgestelde tijdstip, maar kwam niet ver. Op de derde fairway rolde zijn balletje heu- velaf de schaduw in. Daar was het gras zo berijpt, dat het leek of hij een sneewbal naar de green moest slaan. Op dat moment besloot de wedstrijd leiding te stoppen en later opnieuw te beginnen. Rob Clerc pakt vijfde damtitel DEN HELDER Rob Clerc is zaterdag in Den Helder voor de vijfde keer in zijn loopbaan Neder lands damkampioen geworden. In de laatste ronde deelde de Hagenaar de punten met Auke Scholma. Behalve Clerc verzekerde ook Jannes van der Wal zich van deelneming aan het wereldkampioen- De Groningse grootmeester versloeg daartoe Jos Stokkel, die met Ton Sijbrands al zeker was van uitzending naar het WK. Hartaanval voor rolstoelatleet LONDEN De tiende marathon van Londen werd gisteren overschaduwd door de dood van een 39-jarige Britse rolstoeler. De man werd na 18 kilo meter getroffen door een hartaanval en overleed later in het ziekenhuis. Egyptische voetballers gewond bij busongeluk ALEXANDRIA De selectie van de Egyptische voetbalclub Zamalek Cairo is vrijdagavond betrokken geraakt bij een ernstig verkeersongeluk, dat het le ven kostte aan één persoon. Zestien mensen raakten gewond, onder wie tien spelers en de Braziliaanse trainer Juan Carlos. De bus, die de voetballers terug moest brengen naar Cairo na een competitie duel tegen Olimpico de Alexandria, raakte op het natte wegdek in een slip en sloeg om. Bondscoach Mahmoud El Gohary van Egypte, straks in Italië de eerste tegenstander van Nederland bij het WK, is door het verkeersongeluk niet in problemen gekomen. Geen van de gewonde voetballers maakte deel uit van zijn voorlopige selectie. 'SV trekt boete uus Hiddink in TTARD Het bestuur van lV heeft de boete van 10.000 ttden die trainer/coach Guus |ddink was opgelegd, inge- jkken. Hiddink kreeg de Idstraf voor zijn uitspraken tr onder andere voorzitter its en penningmeester Van jay in een weekblad. Hiddink left inmiddels behalve de hbieding van Fenerbahce |g zes clubs die contact met lm hebben gezocht. „Welke U ik niet prijsgeven. Ik orien- lr me. KV Mechelen is er pt bij", verklaarde Hiddink. jddink overweegt nog of hij gen de beslissing van PSV de ondelinge afspraak in te Ikken, stappen onderneemt, imario da Souza Faria heeft lerigens ontkend kritiek te ibben geuit op de medische if van PSV. Volgens het lanse persbureau AFP had de jaziliaan in een interview met n Braziliaanse krant beweerd it de artsen van PSV de ver- terde diagnose hadden gesteld idat hij met een gebroken heenbeen tijdens de wedstrijd Den Haag - PSV was uitge- (llen. „Ik heb met Romario ïi gesprek gehad. Hij zegt jrgens van af te weten", aldus >es Rein van den Hoogen- |nd, clubarts van PSV. „Hij left alle vertrouwen in de edische staf, hetgeen blijkt t het feit dat hij heeft ge daagd of ik zijn broer wil ope- ren. Die heeft last van me- scus" Berry van Aerle, die >rige week aan een meniscus erd geopereerd, begint mor- (»n met krachttraining. De iddenvelder van PSV ver licht over drie weken te zijn jrsteld. DEN HAAG Zelfs het zeventiende verliespunt van dit seizoen heeft Ajax niet aan het twijfe len gebracht. Integen deel. Na het gelijke spel tegen Willem II (1-1), is het geloof in het lands kampioenschap nog gro ter. PSV deed het nog slechter. De titelverdedi ger werd weggespeeld bij Fortuna Sittard, 4-1. De titelkandidaten staan ge lijk in punten. Ajax speelt morgen in De Meer de inhaalwedstrijd tegen Den Haag en kan dan uitlopen. De Amsterdammers speelden zwak bij Willem II. Tech nisch directeur Beenhakker miste de juiste instelling. Weliswaar slaagde de Am sterdamse formatie er in de snel opgelopen achterstand - doelpunt Van der Borgt - door een treffer van Winter weg te werken, meer zat er echter niet in. Ajax kreeg slechts in de laatste minuten van de wedstrijd uitzicht op de winst. Pettersson kwam vrij na een grove fout van de verder vlekkeloos spelende voorstopper Mallien, maar hij miste. Even later mocht de Zweedse spits alleen op doel man Jansen afgaan na een pass van Willems. Scheids rechter Van Swieten floot af, toen Pettersson op punt van 4''" VN?*.' Hans van Breukelen is onderuit gegaan en staat daarmee model voor PSV, dat gisteren de landstitel definitief lijkt te hebben VerSPeeld' FOTO: ANP De donderslagen boven De Baandert waren gistermiddag symbolisch voor het gerom mel bij de landskampioen de laatste maanden. De Eindho- vense miljoenenploeg ver speelde de laatste kans op het kampioenschap, althans dat scoren stond. Tijd is tijd. De formele houding van de arbi ter, overigens afkomstig uit Eindhoven, gaf Willem II waar de ploeg recht op had; een gelijk spel. De formatie van trainer Koster, hard vechten tegen degradatie. was onbevangen, ontwape nend en met durf aan de wedstrijd begonnen. Grootste PSV, vier keer achtereen kampioen, had Ajax in ver- liespunten kunnen achterha- len. De ploeg leed echter zijn grootste nederlaag, althans op het veld, van dit seizoen. Fortuna, grossier in gelijke spelen, haalde ongekend uit; 4-1. De Brit Farrington, vaak wisselspeler, maakte drie doelpunten. meenden trainer Hiddink en Lerby. „Het moet al gek lo pen, willen we nog kampioen worden", oordeelde Hiddink. „We hebben gefaald. Wie? Ik noem geen namen. Ik schuif de schuld niet in de schoenen van een of twee spelers", hield Hiddink zich diploma tiek op de vlakte. Het leek alsof de PSV'ers al lang voor dat het onweer losbarstte bo ven Sittard, getroffen waren door bliksemflitsen. Zo ver steend en verlamd opereer den vooral de verdedigers, maar ook Vanenburg, de man die, waarschijnlijk onbe wust, de oorzaak is van alle ellende van dit seizoen. UEFA Cup De strijd om de plaatsen voor UEFA-Cup voetbal is nog niet beslist. Hooguit voor FC Twente kan weinig meer mis gaan. De nummer drie van de twee voorgaande seizoe nen won moeizaam en kleur loos bij het al gedegradeerde Haarlem. Huistra benutte kort voor tijd een strafschop. FC Twente passeerde daar door Vitesse. De bekerfinalist uit Arnhem leed in eigen huis verrassend een neder laag tegen Volendam (0-1), dat daardoor plotseling weer uitzichten krijgt op het berei ken van Europees voetbal. Vitesse, dat woensdag in de Rotterdamse Kuip tegen PSV aantreedt, verloor door een treffer van Berghuis. Negatieve hoofdrol arbiter Lo Bello UVS laat kans voor open doel liggen... VVSB haalt uit tegen FC Lisse Quick Boys ook niet langs Noordwijk Rijnsburgs mannenkoor alleen aan de leiding BVO hoopt op matige instelling van Beverwijk Leython mist kampioenschap op een haar De Zijl/LGB tweemaal kansloos kopje onder Top aan beterende hand De Merenwijk voelt zich thuis in tweede klasse ink de Boer in litair elftal I HAAG Ajacied Frank ber maakt deel uit van het air elftal dat morgen de wedstrijd in het drielan- pernooi om de Kentish (tegen België speelt. Iiterland wordt afgewerkt iet terrein van WHC in [p. Op 8 mei treedt Oranje (dershot aan tegen de an- deelnemer, Groot-Brit- r ilectie voor het duel tegen jelgen is: Jansen (Willem donsma (RKHVV), Frank Boer (Ajax), Verhoeven Broeders (Roda JC), mder (BW Den Bosch), lot en Numan (beiden lem), Buisman, Overmars, Ikant (allen GA Eagles), i (Eindhoven), Refos Weerts (VVV), Van Camp (Wilhelmina 08).en k (UVF). MEERSSEN De toe komst van de Amstel Goldrace loopt gevaar. Nederlands wielerklassie ker, gewonnen door Adri van der Poel, werd zater dag ontsierd door enkele incidenten. Stichter Her man Krott deed na afloop deze uitspraak: „Als we niet oppassen gaan we ten onder aan ons eigen suc ces". De honderdduizenden toe schouwers in het Zuidlimburg se heuvelland, de enige streek in Nederland waar een wed strijd van dergelijk kaliber op gezet kan worden, blijken niet meer in toom te houden. Op de Cauberg was er voor de renners nog zo weinig ruimte over, dat Alcala over de voet van een toeschouwer reed. De oprukkende Steven Rooks-kon zijn kansen niet verdedigen, omdat motoren voor, naast, te midden en achter de tweede groep hem de weg blokkkeer- den. Kort daarvoor was hij op gehouden door een slordig ge parkeerde autobus. „Ik ga niet zo ver te zeggen dat ik anders gewonnen had, maar die situa tie leek nergens op. Wat deed die agent midden in de groep?" De zilveren Goldrace werd be slist in een massasprint. De weg was aanzienlijk versmald doordat het publiek niet meer achter maar vóór de drang hekken was gaan staan. Ook reed er, tegen alle afspraken en regels in, een motorrijder met cameraman bij de cou reurs. Sommige renners, onder andere de snelle Oostduitser Olaf Ludwig, raakten ingeslo ten en werden kansloos. Krott zei berustend: „We staan er machteloos tegenover". Adri van der Poel zegevierde in de jubileum-editie van de Gold Race, die veel incidenten kende. FOTO: AP Vergeefs beroep op liplezers ROME Drie dove toeschou wers hebben Atalanta niet kunnen helpen in het beroep tegen de beslissing van de tuchtcommissie van de Itali aanse voetbalbond de uitslag van het duel tegen Napoli (0-0) om te zetten in een overwin ning van 2-0 voor de Napolita- nen. In dat duel kreeg Alemao van Napoli een muntstuk te gen het hoofd. Atalanta is van mening dat Alemao theater speelde en dat het incident geen invloed heeft gehad op de uitslag. Om gelijk te krijgen werden drie dove toeschou wers opgeroepen. Het liplezen- de drietal, dat ook op de tribu ne aanwezig was, kon aan de hand van de televisiebeelden het gesprek tussen de verzor ger en de getroffen speler vol gen. Volgens de getuigen gaf het gesprek niet de indruk dat Alemao serieuze verwondin gen had opgelopen. LOS ANGELES De familie van het in maart overleden Amerikaanse basketbaltalent Hank Gathers eist van de Ca- lifornische Loyola Marymount universiteit een schadevergoe ding van ongeveer 60 miljoen gulden. De 23-jarige Gathers zakte tijdens een wedstrijd in elkaar en overleed enkele uren later in het ziekenhuis. De nabestaanden verwijten de universiteit, coach Paul West- head en de teamartsen te am- biteus optreden en nalatigheid. De begenadigde basketballer, dit seizoen topschutter en top- rebounder in de collegecompe titie van de NCAA, maakte een goede kans eerste keus te worden op de „draftlist". Dat had hem zeker een miljoenen contract opgeleverd in de pro fessionele league NBA, het walhalla voor een basketbal ler. Volgens zijn familie leed Ga thers aan een hartritmestoor nis en zou hij zijn gedwongen daarmee onaanvaardbare risi co's te nemen. De speler zou bovendien, toen hij ineenzak te, niet snel genoeg medisch zijn geholpen. Trainer Westhe- ad wordt ervan beschuldigd, de ploegdoktoren overgehaald te hebben Gathers minder me dicijnen te geven, omdat hij met de gebruikelijke dosis on der zijn topniveau zou blijven. HAAG De weige- van voorzitter Nunez Barcelona om Johan ijff beschikbaar te len als interim-coach j het Nederlands elftal ft het de KNVB ge- fkelijk gemaakt Leo inhakker aan te stellen opvolger van Thijs Li- gts. Snige weken geleden, nog fdat Barcelona de Spaanse £r veroverde in de eind- li tegen aartsrivaal Real (rid, kwam vanuit Catalo- het bericht dat de door on- Imeer Van Basten, Rijkaard Wouters gewenste Cruijff tije links moest laten lig- Inmiddels was Ajax-voor- ir Michael van Praag al r Van Rooijen c.s. gevraagd leenhakker (die zelf ander- Ve week geleden voor het It door de KNVB werd be- lerd) eventueel beschikbaar kunnen zijn. Die vraag 1, hoewel nogal prematuur erband met de nog af te ':elen rechtszaak van Thijs - 2gts, vanuit Amsterdam itief beantwoord. Eind vo- i week werd door Been- tker bevestigd dat hij door KNVB is gevraagd. Pas ensdag neemt hij een beslis- g, maar die lijkt een forma- e zaak is in zoverre gere- d", verklaarde Beenhakker 1 S 4' gisteren na afloop van Willem II-Ajax, „dat er afspraken zijn gemaakt tussen de club en de bond. Maar intern bij Ajax moeten er nog wat zaken wor den doorgesproken. Eén ding is duidelijk: Ajax mag van de hele gang van zaken geen schade oplopen. Er moeten in mei nogal wat zaken worden geregeld, transfers bijvoor beeld. Bovendien moet ik op 16 juli ook nog met enig ple zier in De Meer kunnen terug keren als de voorbereiding op het volgende seizoen weer be gint". Beenhakker gaat voor de tweede keer in zijn carrière als tussenpaus fungeren na in een dergelijke rol begin 1985 al te hebben geopereerd. Toen verving hij gedurende een aantal maanden Rinus Mi- chels, die wegens gezondheids redenen rust moest nemen. Van 1985 tot medio 1986 was Beenhakker bondscoach, maar hij vertrok eigener beweging omdat hij het niet eens was met de gang van zaken rond een eventuele contractverlen ging. Hij was vervolgens drie jaar in Madrid actief bij de Ko ninklijke, waar hij even zo vele titels in de wacht sleepte. Vorig jaar keerde hij terug naar Ajax, waar hij in 1979 be gon aan een succesvolle trai nerscarrière. Hij volgde de ontslagen Cor Brom op om na een conflict met de toenmalige voorzitter Ton Harmsen medio 1981 te vertrekken. Hij ver trok naar Spanje, waar hij drie VS f,7 .-)?& «TM &3.0 *1 Leo Beenhakker kijkt op zijn horloge tijdens Willem II-Ajax, welks belangen hij binnenkort gaat delen met die van het Nederlands elftal. FOTO: ANP Ander probleem Nu Beenhakker op het punt staat de begeleiding van het Nederlands elftal op zich te nemen in de voorbereiding op en tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap dient zich een aoder probleem aan. Als clubcoach met een doorlo pend contract zal Beenhakker te maken krijgen met het sa menstellen van een selectie van 22 spelers voor het toer nooi om de wereldtitel. Zijn huidige spelersgroep bij Ajax bevat een aantal twijfelgeval len. Slechts Jan Wouters is een zekere keus, hetgeen wellicht ook kan gelden voor Richard Witschge. Maar spelers als Stanley Menzo, Danny Blind, John van 't Schip, Aron Win ter en Brian Roy behoren tot de categorie pendelspelers. De ene keer behoren zij tot de Oranje-selectie, een volgende keer staan ze er weer naast. Deze problematiek wordt voor Beenhakker enigszins verge makkelijkt door de teloorgang bij PSV. Nu Ajax de titel bijna in de schoot krijgt geworpen door het falen van de lands kampioen zal dat het select..- ren van een relatief groot aa' - Met het aanstaande aanstellen van Leo Beenhakker heeft de KNVB en het Nederlands elf tal in elk geval een ook inter nationaal aansprekende figuur als coach. Bovendien één, die in staat is goed samen te wer ken met bestuurslid technische zaken Rinus Michels, die zoals bekend niet zo'n groot voor stander was van Johan Cruijff. Deze werd door Michels een aantal keren nogal denigre rend aangeduid, hetgeen de animo bij de coach van Barce lona er ook niet groter maakte om bij Oranje aan de slag te gaan. Beenhakker werd in 1942 in Rotterdam geboren. Hij was als trainer verder actief bij SC Veendam, Go Ahead Eagles, SC Cambuur, Feyenoord (jeugd). In Italië zal beenhak ker samenwerken met Nol de Ruiter, die tijdens de voorbije drie interlands de scepter zwaaide over Oranje. Over de houding van de spe lersgroep van Oranje, waarin een grote stroming pro-Cruijff zou zijn, wenste Beenhakker geen uitspraken te doen. „Ik heb van enkele betrokkenen vernomen hoe het verhaal echt in elkaar steekt. Daaruit heb ik geen aanleiding gezien om van een eventuele verbin tenis met de bond af te zien. Hoe de situatie echt in elkaar steekt moet iemand anders maar uitleggen". Eeze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 centimeter. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande iNaam:voon,: Adres: Postcode/plaats:-| Telefoon(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per I maand (automatisch betalen) f24,85 I kwartaal via acceptgiro f75,10 Stuur als dank de reiswekker naar: Postcode/plaats: j Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar Leidse Courant, Antwoordnummer 998.2501 VC Den Haag.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11