Gert-Jan Theunisse roemt aanpak Post Steve Davis in de kwartfinales Slot voetbalcompetitie in kader van rekenari j Delgado in Gold Race Sprookje RKC uit 6 PORT £eidóe6omcmt VRIJDAG 20 APRIL 1990 PAGINA 7 Mm Doorneveld Ijrainer Sparta iTTERDAM Hans van Doorne- ■ld is de komende twee seizoenen Dofdtrainer van Sparta. De 49-jarige •fenmeester treedt op 1 juli in Rotter- ,nise dienst. Van Doorneveld had ig een contract voor een seizoen bij Z% maar het bestuur van de Almaarse ub wilde een overgang van de trai- niet in de weg staan. Van Doorne- J volgt bij Sparta Rob Baan op, die ree jaar op Spangen actief is geweest, et ingang van 1 juli wordt Jan reuer, ex-prof bij FC Groningen, FC ven te, FC Utrecht, MVV en Harel- >ke, hoofd scouting bij Vitesse. De 38- rige Streuer is op dit moment trainer Amerfoortse tweedeklasser Hans van Doorneveld jick. FOTO: DIJKSTRA Mansell in ziekenhuis IMOLA De Brit- se formule 1-cou- reur Nigel Mansell heeft gisteren tij dens de trainingen op het circuit in Imola vermoedelijk een pols gebroken. Mansell raakte op het door de regen spekglad geworden wegdek in een slip en botste tegen een muur. De bolide was total-loss. Man sell werd voor on derzoek naar het ziekenhuis overge bracht. Handballers in file AALSMEER De wedstrijd in de kwartfinales om de Neder landse handbalbeker voor heren tussen Aalsmeer en Swift Roermond is gisteren niet ge speeld. Het duel in Aalsmeer zou om 20.30 uur hebben moeten begin nen. Op dat tijdstip waren de Limburgers nog niet aanwezig. Zij waren onderweg op de snel weg door een ongeluk in een file terechtgekomen. Regle mentair heeft Aalsmeer het duel gewonnen, maar gister avond was nog niet duidelijk of het Nederlands Handbal Ver bond zich strikt aan de regels houdt omdat sprake is van overmacht. Weersing niet naar Italië HEERENVEEN Hen- riette Weersing ziet af van een Italiaans avontuur. De 24-jarige volleybalster maakte dat gisteravond tij dens een persconferentie in Heerenveen bekend. De international van Olym pus had een aanbieding op zak van Milaan. Na ampel beraad legde zij het bod naast zich neer. Als be langrijkste reden noemde Weersing het feit dat ze door Olympus een baan als PR-functionaris van het Thialf-ijssstadion in Heerenveen heeft gekre gen. Van der Wal gunt Rob Clerc remise DEN HELDER Zonder enige inspanning heeft Rob Clerc in de elfde ronde van de strijd om de nationale damtitel zijn lei derspositie behouden. Tegen stander Jannes van der Wal bood hem onmiddellijk na zijn openingszet remise aan. De Ha genaar accepteerde het aanbod. Het achtervolgende peloton kon niet profiteren van deze groot- meesterlijke vredelievendheid. Alleen Geert van Aalten voegde zich bij het trio op de derde plaats door Teer te verslaan. De tweede zege van deze ronde kwam op naam van Hein Meij- Cricketelftal start met winst WINDHOEK Het Nederlands cricketelftal is de toernee door Namibië gestart met een overwinning. Oranje behaalde gisteren een ruime zege op de B-selectie van het Afrikaanse land. De Ne derlanders bleven met zeven wickets in de meerderheid. De gastheren bereikten na vijftig overs het totaal van 140 runs voor het verlies van acht wickets. Het tweede duel, tegen het verte genwoordigende team van Namibia, werd in dreigend onweer gespeeld bij kunstlicht. Namibia verloor in de eerste vier overs drie batslieden. Bij de stand van 39 voor 4 brak het noodweer los en moest de wedstrijd als verregend worden beschouwd. Zwaar gewonden na FC Köln-Juventus KEULEN Na afloop van het UEFA-cupduél tussen FC Köln en Juventus is gisteren tijdens vechtpartijen een aantal mensen gewond geraakt. Twee van hen, onder wie een politieagent, zijn er ernstig aan toe. Ze verkeren echter niet in levensgevaar. De politie arresteerde twaalf raddraaiers. Jshockeybond dl Spelen loycotten ERN De Internationale fshockeybond (IIHF) dreigt Olympische Winterspelen an 1992 in Albertville te boy- itten. De IIHF liet weten dat ijshockeybond op zijn minst iree ijshallen wil waarin het ympisch toernooi kan wor- ;n afgewerkt. „Ze hebben zelfs beloofd dat er drie uden worden gebouwd. Op t moment is er slechts één aar. We hebben begrepen it het niet mogelijk is een reede accommodatie te bou- en omdat geen geschikte aats is te vinden", aldus lorzitter Sabetzki. j het wereldkampioenschap ior A-landen in Zwitserland ltsnapte Canada gisteFen aan n nederlaag. Van de vier tot ongeslagen landen hadden Canadezen de grootste jeite met hun tegenstander nland, 6-5. De Sovjetunie egde de ijsvloer aan met de jrenigde Staten, 10-1. De indsrepubliek had geen lijn van kans tegen de Zwe- 6-0. De Tsjechoslowaken 'ten de Denen ook alle hoe- in van de ijshal zien, 9-1. omario kritiseert lederlandse artsen lO PAULO Romario da uza Faria heeft in de Brazi- anse voetbalkrant 'Placar' artsen van PSV bekriti- ;rd. In een interview zegt de aziliaan dat de doktoren •t juist hebben gehandeld di- :t na zijn blessure tegen FC n Haag. „Ze hebben alleen breuk in het kuitbeen vast- iteld, de scheur in een pees it. Daarom duurt het herstel zo lang", vertelde Romario iet vr ieuwe voorzitter EFA wil Engelse lubs terug l VALETTA De Zweed innart Johansson is gisteren het twintigste UEFA-con- s gekozen als voorzitter van Europese voetbalbond. De juwe voorzitter toonde zich ^Jkele uren na zijn verkiezing Hpi groot voorstander voor n snelle terugkeer van de aai ïgelse clubs in de Europese 3J ernooien. „Persoonlijk hoop dat het niet lang meer *8' urt. We hebben hen nodig 30j de Europese toernooien", 16J i de bijna 60-jarige Zweed in 11 Valetta. Johansson is de volger van de Fransman Ja- 32j les Georges, die vanaf 1983 129j voorzittershamer in handen id. De Westduitser Hermann :uberger werd herkozen als rtegenwoordiger (vice-voor- ter) van de Europese bond de FIFA. KNVB-voorzitter van Marle werd opnieuw kozen als bestuurslid van de EFA. tedding voor 'C Groningen tONINGEN De FC Gro- 215/ ïgen is gered. De eredivisie- 3751 ib, die onder het bewind 513/n Renze de Vries een gigan- che schuldenlast van tien 743J ljoen gulden had opge- 613/ uwd, is er via de drie maan- n geleden geïnstalleerde zo- noemde herstelcommissie in slaagd met de fiscus een be- ingsregeling te treffen, torts is met de NMB, een an- E! grote schuldeiser volledi- overeenstemming bereikt, bank blijft krediet geven, gevolg daarvan kan de ïniging over voldoende li- iditeit beschikken teneinde voldoen aan de financiële isequenties die zijn verbon- aan het met andere 0 \è- r d "iel auueit; n r luldeisers bereikte akkoord, ijwel alle crediteuren heb- n zich namelijk bereid ver aard mee te werken aan een genaamde finale kwijting .g der voorwaarde dat twintig '^ocent van hun vordering >rdt voldaan. BERGHEM Volgens het naamplaatje heten de bewoners van het fraai verbouwde voormalige postkantoor in Berghem Geert-Jan en Lieske. De heer des huizes wenst ech ter als Gert-Jan door het leven te gaan. Onder die naam heeft de wielersport en haar talrijke liefheb bers Theunisse tenslotte leren kennen. En zo moet het ook blijven, vindt de renner die zaterdag één van de deelnemers is aan de Amstel Gold Race. Het officiële Geert-Jan vindt hij een kakkersnaam, waar mee Theunnisse niet graag aangesproken wenst te wor den. „Daarmee lijk ik meer op een hockeyer of zo. Gert-Jan is gewoner. Dat past beter bij Het woord gewoon klinkt hoe dan ook vreemd uit de mond van één van de grootverdie ners in het professionele wie- Ierpeloton. En helemaal met in achtneming van de omgeving waarin hij het uitspreekt. Het huis is van bovenmodaal ni veau, terwijl de Renault Alpi ne voor de deur in de prijs klasse „horse categorie" valt. Gert-Jan Theunisse mag dan graag als de gewone man door het leven willen gaan, zijn sta tus is daarmee niet geheel in overeenstemming. Niet veranderd „En toch ben ik niet veran derd", reageert hij op de onge lovige blikken. „Ik vind me MEERSSEN Voor het eerst in zijn loopbaan staat Pedro Del gado morgen in de Amstel Gold race aan de startstreep. De net 29-jaar geworden Spanjaard, onder andere oud-winnaar van de Ronde van Frankrijk, kan nu pas in zijn wielercarrière in Zuid limburg in actie komen, omdat de Vueltakoers, de ronde in Spanje, anders dan voorheen, pas volgende week dinsdag van start gaat. zelf nog steeds dezelfde jongen van weleer. Nee, het geld heeft evenmin een ander mens van me gemaakt. Voor de helft of minder zou ik even hard fietsen. Dat ik er duizen den guldens mee kan verdie nen is meegenomen. Ik sla die bedragen vanzelfsprekend niet af, maar op mijn instelling heeft geld geen invloed. Nooit gehad en zal het nooit krijgen. Ik ben een liefhebber. Echt, dat is waar". Toch speelt geld in het leven van Gert-Jan Theunisse wel degelijk een vooraanstaande rol. Eigenlijk had de renner niet willen terugkeren naar zijn geboorteplaats Berghem, maar had hij volgens plan nu in Zwitersland moeten wonen. De Zwitserse autoriteiten dachten daar echter anders over. „Vooral om aan de hoge Nederlandse belastingdruk te ontkomen", geeft hij zonder omwegen toe. „Ik val in de ca tegorie die 72 procent van zijn salaris moet afdragen. Dat vind ik afgrijselijk veel. In Zwitserland is het belasting klimaat een stuk milder. Bo vendien houd ik van skiën, had ik daar meer rust gekre gen, goed kunnen trainen en zou ik minder last van mijn populariteit hebben gehad. Daar kan ik maar niet aan wennen". Besognes De besognes over zijn verhui zing hebben bij Theunisse in middels plaatsgemaakt voor de zorgen van de koers. De ren ner, wiens populariteit toenam nadat hij vorig jaar in de Tour de France de etappe naar L'Alpe d'Huez won, zit mid denin een piek-periode. De Waalse klassiekers hadden en de Amstel Goldrace heeft nu zijn aandacht. Wat er in de Waalse Pijl en Luik-Bastena ken-Luik fout ging, wil Theu nisse graag rechtzetten op Ne derlandse bodem. Of zijn maatje Steven Rooks, dat maakt hem niet uit. Tenslotte heeft ook hij belangen bij een zege van Rooks. Theunisse strijkt dan de winstpremie op, zoals omgekeerd ook het geval is. Dat hebben de twee vrien den met elkaar en ploegleider Peter Post afgesproken. Zo Theunisse en Rooks ook exact hetzelfde contract hebben. De wielrenners-tweeling heeft op basis van gelijkwaardigheid tot in het kleinste detail met Post Gert-Jan Theunisse: „Post is de baas en niemand anders. Dat is wel de beste manier". onderhandeld en zijn zin ge kregen. Hij heeft het bij Post in ieder geval beter naar zijn zin dan bij Jan Gisbers, de vorige ploegleider. „Bij PDM waren de zaken niet goed geregeld", ontziet Theunisse hem niet. „Wij startten de Tour met vier kopmannen en de duidelijke afspraak dat steun zou worden verleend aan degene die er voor de Pyreneeën het best voorstond. Dat waren Rooks en ik. Maar denk je dat Alcala die afspraak nakwam. Nee dus. Hij vertikte het om voor ons te werken". Niet thuis Op momenten dat Theunisse zijn gal spuwde bij ploegleider Gisbers, was die niet thuis. „Gisbers durfde geen maatre gelen te nemen", verwijt Theunisse zijn voormalige ploegleider. „Hij liet de proble men doorsudderen. Wat dat aangaat voel ik me bij Post be ter thuis. Hij is de baas en nie mand anders. Dat mag ouder wets zijn, ik vind het wel de .beste manier". De terugkeer bij Post betekent voor Theunisse een triomf. Hij was er tenslotte vier jaar gele den vertrokken, omdat hij van de Amstelveens ploegleider nimmer de Tour mocht rijden en ook voor de toekomst die garantie niet kon krijgen. „In derdaad, dan doet het deugd om terug te keren als renner- voor-de-Tour". In de visie van Theunisse zijn alle partijen nu tevreden. Het enige dat nog ontbreekt is een Tourzege. FOTO: ANP Vindt Theunisse dat hij onder doet voor de concurrenten als Fignon, Delgado, Bernard, Mottet, Hampsten of Breu- kink? „Nee, absoluut niet", is zijn stellige overtuiging. Dus kan hij de Tour winnen? Theunisse: „Ja, onder voor waarde dat het verlies in de tijdritten beperkt blijft. En ik moet goed zijn, maar dat spreekt voor zich." En hoe zit het dan met de kansen voor Rooks? Is hij bereid zich op te offeren voor zijn grootste vriend? „Dat ligt er aan. Twee jaar geleden was Steven beter. Dus reed ik in dienst van hem. Ik was vorig jaar sterker. Dus reed Steven voor mij. Wie de sterkste is zal in de koers blij ken, maar ik ga me niet uitslo ven voor Steven als' ik beter HENK STOUWDAM Stoer Stoere én blije gezichten bij de Joegoslavische basketballers van Split die gisteravond in Zaragoza in de finale van de Europacup voor landskampioenen Barcelona met 72-67 versloegen. FOTO: AFP SHEFFIELD Titelhouder Steve Davis heeft zich gisteren als eerste geplaatst voor de kv/artfinales van de strijd om de we reldtitel snooker in Sheffield. De Engelsman versloeg in een boeiend duel zijn landgenoot Steve James met 13-7. Bij de stand van 12-7 kreeg Davis achttien punten min of meer cadeau, om dat de bal driemaal op dezelfde plaats belandde na fouten van James. Dat stemde de kampioen tot grote tevredenheid. „Ik ben content met de manier waarop ik nu speel", verklaarde Davis, die in januari nog had verloren van James. „Hij is een speler, die dit toernooi had kunnen winnen", dichtte Davis zijn eigen prestatie nog meer glans toe. In een andere partij bleven John Parrott en Dean Reynold op 7-8 steken. Het duel werd na acht uur spelen afgebroken en wordt vandaag voortgezet. Het treffen tussen Cliff Thorburn en Doug Mountjoy werd op 8-8 afgebro ken en Willy Thorne en Neal Foulds gingen op een voorlopige stand van 4-4 uit elkaar. Ook deze duels worden vandaag voort gezet. Liese verrast Piatek in Ronde van Neder saksen HANNOVER De veertien de Ronde van Nedersaksen heeft gisteren een verrassende eindwinnaar gekregen. De Oostduitser Thomas Liese rea liseerde tijdens de 19,8 kilome ter lange individuele tijdrit verreweg de beste tijd, waar mee hij de Pool Piatek tot zijn eigen verbazing ver achter zich liet. Piatek moest bedui dend meer tijd toegeven. In de eindstand prijkten achter zijn naam ineens 41 seconden ach terstand. Wilco Zuyderwijk behield de vijfde plaats. EFFECT STAVENGOOIER BLIJFT DOORWERKEN DEN HAAG Als alles meezit kan zelfs de uitein delijke nummer zes van de eredivisie komend sei zoen nog aanspraak ma ken op een plaats in de strijd om de UEFA Cup. Dan moet PSV, ondanks alles, landskampioen wor den en de huidige num mer drie Vitesse moet niet verder afzakken dan naar de vijfde plaats. Bij even tueel gelijk eindigen telt het doelsaldo, zowel in de top als aan de staart van het klassement. Onderin verplichten de plaatsen 17 en 18 tot rechtstreekse de gradatie, terwijl nummer 16 één of twee beslissings duels moet afwerken. Kortom, het slot van de voetbalcompetitie zal in het kader staan van een hoop rekenarij. Voor een overzichtelijke blik op de samenstelling van de af vaardiging die Nederland aan staand seizoen Europa mag in sturen, moet onderscheid wor den gemaakt tussen een natio naal kampioenschap van Ajax of van PSV. Als gevolg van de Europese straf (die Ajax kreeg opgelegd na het staven-inci dent op de zwarte september dag van vorig jaar) zal de (Eu ropees voetbalkampioen!) Ne derland niet in de Europa Cup I-strijd zijn vertegenwoordigd indien de ploeg van beoogd bondscoach Leo Beenhakker de landstitel pakt. Nederland mag nqar het toernooi om de Europa Cup voor landskampi oenen immers geen vervanger sturen voor de gestrafte club. Daarmee wordt niet alleen een Europese plaats verspeeld, maar bovendien ook de moge lijkheid voor het verzamelen van de broodnodige punten, die in de toekomst weer bepa len hoeveel UEFA Cup-plaat sen mogen worden bezet. Ongunstig Het effect van de daad van de Amsterdamse stavengooier blijft daarmee lang doorwer ken, al zou de Amsterdamse club zelf de schade wat kun nen beperken door de nationa le titel te verspelen. Met één punt achterstand en één wed strijd minder gespeeld, staan de Amsterdammers er relatief gunstig en het Nederlandse voetbal dus ongunstig voor. Ajax krijgt nog te maken met Willem II, FC Den Haag, Roda JC en NEC; PSV vindt nog Fortuna Sittard, Feyenoord en Haarlem op het pad. Als de Eindhovenaren op zondag 6 mei alsnog de landstitel pro longeren, is de uitslag van de bekerfinale (Vitesse-PSV, aan staande woensdagavond in Rotterdam) niet meer van be lang. Bij een kampioenschap van PSV speelt Vitesse sowie so in de Europa Cup II; ook als het de nationale bekerstrijd zou verliezen. Maar als PSV het kampioenschap verspeelt, valt Vitesse terug tot de UEFA Cup, mits de Arnhemmers al thans minstens als vijfde ein digen. In dat geval mag num mer 6 (nu Volendam) de plaats van Vitesse weer innemen. Bij een titel voor Ajax speelt PSV Europa Cup II als het woens dag de nationale beker wint en dan speelt PSV UEFA Cup als Vitesse bekerwinnaar wordt. Overigens overweegt Ajax nog een verzoek om gratie in te dienen bij het bestuur van de UEFA, waarna bij honorering weer een compleet andere si tuatie ontstaat. Dubbelwedstrijd „Onderin" worden de eredivi sieclubs geconfronteerd met een nieuwe situatie. De KNVB heeft, op' aandrang van de clubs, besloten in tegenstelling tot de laatste jaren alleen de nummers 17 en 18 (nu NEC en Haarlem) direct te laten degra deren. Nummer 16 (momen teel BW Den Bosch) kan de degradatiedans nog ontsprin gen. Na de nacompetitie van de eerste divisie treft die ploeg de verliezer van de twee fina leduels in de nacompetitie. De zes periodekampioenen van de eerste divisie spelen ditmaal in twee poules, waarvan de win naars elkaar treffen in een fi nale. De winnaar daarvan volgt kampioen SVV direct naar de hoogste divisie en de verliezer van die eindstrijd maakt met de nummer 16 van de eredivisie uit of er al dan niet stuivertje zal worden ge wisseld. Alleen hóe is nog de vraag, want een aantal betrok ken clubs heeft de KNVB ge vraagd de beslissingsduels om te zetten in een zogenaamde dubbelwedstrijden. „Pas als de zes periodekampioenen en de nummer 16 bekepd zijn, valt er een besluit over één of twee wedstrijden", aldus een woor- voerder van de KNVB. „Al leen als alle zeven clubs het ermee eens zijn, gaan we over naar twee wedstrijden". ROB LANGEVELD Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 23.00 uur: TROS Sportcafé. Eurosport, 18.00-02.00 uur: Sport. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Groningen (za terdag aanvang 16.00 uur) lui- le koers: 1 Eclatant G. 2. Exalted R. 3. Evita Uithuizen (8-4-1). 2e koers: 1 Passing Action. 2. Earl- devil Belwin, 3 Esmeralda K (3-5-2). 3e koers: 1. Devon Dear, 2. Duco W, 3. Castro W (5-4-2). 4e koers: 1. Andnes S. 2. D'Eleazar Belwin. 3. Annemiek Victory (10-7- 3). 6). 7e koers: 1 Sea of Galilee, 2 Don Victory, 3. Diego Rotary (6-11-2). 8e koers: 1. Charlotte H, 2. Clay Dirt. 3 Ablacky Casindra (11-8-4) 9e koers: 1. Amor Geert, 2. Bekila Ludwig, 3. Dante Buitenzorg (6-7-3). 10e koers: 1 Delight Nobo, 2. Arm- bro Gntty, 3. Chic Belwin (8-3-4). Graf ziet schaduwzijde HAMBURG Slechts enke le maanden na Boris Becker heeft ook Stéffi Graf hardop nagedacht over het einde van haar tennis-carrière. „Het is niet goed op je dertig ste nog te tennissen", ver klaarde de 20-jarige West- duitse tennis-ster in het Hamburgse tijdschrijft „Sports". „Het is te laat om pas te stop pen met tennis als je nederla gen lijdt tegen personen van wie je niet hoeft te verliezen", aldus Graf. Over het verdere verloop van haar loopbaan zegt de Westduitse dat ze nog hooguit een paar jaar doorgaat met tennis op het hoogste ni veau. Jan Kecskemethy bij Foreholte én Quintus WATERINGEN Het be- stuur van handbalvereniging Van der Voort-Quintus heeft gisteravond duidelijkheid ge schapen rond de komst van trainer-coach Jan Kecskemet hy. De opvolger van Henry Reijgersberg blijft (op zondag) de dames bij zijn huidige club Foreholte trainen en gaat de heren van Quintus daarbij in het volgende seizoen begelei- WAALWIJK Het sprookje van RKC is uit. Door het gelij ke spel (1-1) van gisteravond tegen Volendam zijn de uit zichten van de Waalwijkers op Epropees voetbal vrijwel tot nul gereduceerd. Volendam mag nog steeds hoop koeste ren. RKC opende weliswaar sterk, maar zakte gaandeweg het kwalitatief magere duel ver weg. Alleen met bikkel harde overtredingen bleef het nog op de been tegen de darte le Volendammers, die in de openingsfase wel ontsnapten aan een grote achterstand. RKC - Volendam 1-1 (1-1). 21. Gouda 1-0. 33. Kooistra 1-1 Scheidsrechter Uilenberg Toeschouwers: 1800 Gele kaart: Jalink (RKC) en Pastoor (Vo lendam) RKC Vonk; Gouda. Brard. Joore, Bogers; Treffers, Jalink. Moniz, Van Hintum; De Wijs, Hoekstra. Volendam Schilder; Van Loon, Bin ken. Steltenpool. Samuel; Pastoor. Steur. Bakker; Keizer. Kooistra. Tol (Stuyt). sportuitslagen Spilt (JoeFBarcelona (Spa) 72-67 W6). Om de 3e plaate: Limoges (Fra)- (Grl) 103-91 (54-51). Borsl-Meijer 0-2. Stand: 1. Clerc 15 punten, York Mets 8-5. St 2 Van der Wal 13. 3. Van Aalten, Gerard Jansen. Van Leeuwen, Scholma 12. 7 Kra- jenbrink, Mel|er 11. 9 s 3-0, I i Cardinals-Pitts- GOLF Internationaal toernooi in Madrid 1e ronde: 1. Harwood (Aus), Oavls (Aus), Hartman (VSt), Jemlnez (Spa), Rlvero (Spa) 67. 6. Fowler (Aus). Aparlco (Spa). Whelan (Eng), Brand (Sch), McNulty (Zlm) en Sören- sen (Den) 66. HONKBAL Amerikaanae competitie: National league: Los Angeles Dodgers-San American league: Detroit Tigers-New York Yankees 8-4. Baltimore Orioles-Toronto Blue Jays 6-5, Kansas City Royals-Cleveland Indians 7-0. Boston Red Sox-Chicago White Sox 7-5. Milwaukee Brewers-Texas Rangers 11-6. Minnesota Twins-Seattle Mariners 4-2. Oakland A's-Californla Angels 3-1. Meadow 56,4-1 23,4. 2. Donja Westcor- er, 3. Evellene. Toto: winnend 4.40, plaats Expos 4-3. Chlcaao Cubs-New 1,30 1,20 2,10, koppel 5.20. ti 3e koert. 1900 m 1. Crista Ruimzicht (A. Zwart) 2 36.0-1.22.1. 2. Daphne Ruimzicht. 3. Barry Vlctrix. Toto: winnend 3.10. plaats 2.60 4.00. koppel 19.40. trio 116.20 4e koert, 1900 m: 1 Bulhem Toplok (F.Han- delaar) 2 .37.2-1.22,7. 2 Claudia Boshoeve. 3 Boelo Helium. Niet gestart: Nr. 2 (Cha Cha Marco) en nr. 4 (Bo Bo Tonnawerd). Toto: winnend 1,80, plaats 1.00 1,10, koppel 2.30. plaats 12,10 5e koera, 1900 m: 1. Bunzer Junge (R. Kromkamp) 3.03.0-1.21,7, 2. Doorlje Sci mitar, 3 Zoroaster. 4. Clska H. Toto: win nend 2,00. plaats 1.00 1.00 1.00. koppel 4.00. trio 13.00, kwartet 52,90. 6e koera, 1900 m 1 Cuddy Volann (H. van Ooyen) 2.36,0-1 22.3. 2. Cousin Wolvers. 3. Decennia Toto winnend 1,50 1,80 1,90. koppel 13,80, trio 144.10 7e koera, 1900 m. 1. Candy Jeanet (A. Cra mers) 2 35,6-1.21,9, 2. Coiffeurs Lady. 3. Goacneiie Fibber. Toto winnend 6,10. plaats 4.60 1.70. koppel 12.00. trio 101.30 8e koera, 1900 m: 1 Anfleld Road (P.Ba- rendse) 2.32,3-1.20,2. 2 Zelfbewust, 3 Zoon van Jensen, 4 Berthi Prinses Toto: winnend 4.50. plaats 2.20 2.50 3.20. kop- pel23.50.tr 3e etappe: 1 Moro (Ita) 5 uur. 3 minuten en 54 seconden, 2 Petito (Ita). 3 Vitall (Ita). 4 Fanelli (Ita), 5. Di Basco (Ita). 6 Steiger (Zwi). 7 Pedrettl (Zwi). 8 Colage (Ita). 9 Pagnin (Ita). 10. Bontempl (Ita) zelfde tijd als Moro Algemeen klassement: 1 Bontempl 14 uur. 17 minuten en 36 seconden. 2 Weg- müUer (Zwi) 0.12. 3. Colage 0 19. 4 Steiger 0.22. 5 Vitall 0.26. 6. Tomaslni (Ita) 0.28. 7. Ghirotto 0 46. 8 Pedrettl 0.48, 9 Salazar. 10 Rosslgnoll (Ita) allen zelfde tl|d als Pe- Criterium voor profs in Ooatkamp (Bel) 1 Cooman (Bel) 156 kilometer In 3 uur en 51 minuten. 2. De Ble (Bel) z.t.. 3. Cornelisse (Ned) z.t.. 9 Var (Ned) z.t., 3. Zalka (Sov) 0.04, 4. Kuhn (DDR) 1 16. 5 Sapronov (Sov) 1.19 Derde etappe 1 Faudot (Fra) tijdrit over 13,5 kilomoier in 17 minuten en 46 secon den, 2 Marques (Por) 0 08. 3 De Bacco (Fra) 0 11.4 Beumers (Ned) 0.15. 5 Panack (Ts|) 0 16 Algemeen klaaaement: 1 Dietz (DDR) 7 uur. 25 minuten en 59 seconden. 2. Marques 1 47. 3. Faudot 1 48, 4 Kuhn 1.48. 5. Capelle (Fra) 2.14 Teleflex Toer voor e conden. 2. Tony Akkerman (Zevenbergen). 3 Daetmans (Bel). 4 Schilder (Amsterdam). 5 Desmet (Bel). 6. Wollke (DDR). 7 Ver speek (St Michielsgestel). 8 Enthoven (Bed 9 Saey (Bel). 10 Van Doorn (St Michielsge stel) Algemeen klaaaement: 1. Van Doorn. 2 Verspeek op 12 sec. 3 Homes Noo) op Ts/echoslowakl|e-Noorwegen 9-1 (1-0 3-1 5- nendaal (St Michielsgestel) 0.16. 6. Van Baarle (Rl|swl)k) 0.19, 7 Port (Ts|) 0.22. B Jeroen Bol (Hoeve) 0.24, 9 Kras (Hoorn) 0.25. 10 Bruin (Waarland) 0.26 Schi|ndel, 2e etappe: 1 Vink (Schljndel) 126 kilometer In 2 - - 0); Canada-Finland 6-5 (0-2 3-2 3-1), Bonds republiek-Zweden 0-6 (0-1 0-3 0-2); Frl- bourg (Zwi). Sov|et Unie-Verenigde Staten 10-1 (6-0 3-1 1-0) Stand: 1 Sovjetunie 3-6, 2 Ts|echoslowakl|e 3-6; 3 Canada 3-6; 4 Zweden 3-6, 5 Finland 3-0. 6 Bondsrepu bliek 3-0; 7 Noorwegen 3-0; 8. Verenigde 58 minuten en 28 se- Staten 3-0

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7