1 m BI E Bewoners Sotaweg pleiten voor fiets- en wandelpaden JOUR NAAL Brass Band Woodbridge komt naar Woubrugge Leiderdorp moet doorgaan met ophalen groenafval Het Yeenderveld definitief stortplaats J LEIDEN OMGEVING CfiidócSouoant VRIJDAG 20 APRIL 1990 PAGINA ■P Dubbel bingo in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De Zoeter- woudenaren kunnen dit weekeinde hun hart ophalen bij het bingospel. Vanavond rollen vanaf 20.00 uur de bingoballetjes in het clubhuis van de voetbalvereniging Meerburg. Morgen gebeurt hetzelfde in het clubhuis van SJZ op sportpark Haasbroek. De organisatie van die bingo is in handen van de suppor tersclub van SJZ. Die supporters club heeft in de loop der jaren ge zorgd voor tal van voorzieningen op sportpark Haasbroek. Voorbeelden daarvan zijn de overdekte zittribu- ne, een lichtinstallatie rond het hoofdveld en een goed geoutilleerde kleedkameraccommodatie. Ook bij SJZ begint de bingo om 20.00 uur. WOUBRUGGE De Brass Band van het Leger des Heils (Salvation Army) uit het Engelse Woodbridge komt op 28 april naar Woubrugge. Het bezoek vloeit voort uit de vriedschapsband die Woubrugge met de Engelse naamgenoot sinds 1982 onderhoudt. De Brass Band arriveert om negen uur 's morgens in gebouw De Wijk en geeft dezelfde dag om kwart over acht met het Woubrugse koor De Lofstem een concert in de RK Kerk in Hoogmade. Zondag neemt de Brass Band deel aan de erediensten van het Leger des Heils in Leiden en Alphen aan den Rijn. Op Koninginnedag sluiten de Engelsen hun bezoek af met een aubade ter ere van de koningin voor het gemeentehuis van Woubrug ge. Later dit jaar zullen nog meer bezoeken plaatsvinden. Woubrugge- naren gaan naar het lustrumfeest van de Woodbridge Cruising Club, de tennissers uit Engeland zoeken hun sportieve collega's in Wou brugge op en de Towns Womens League brengt een bezoek aan de Woubrugse Plattelandsvrouwen. Video en disco bij Utopia ZOETERWOUDE De Zoe- terwoudse jongerenvereniging Utopia houdt dit weekeinde in de Westender twee activitei ten. Vanavond verzorgt Studio 17 een disco. Aanvang 21.00 uur. Utopia-leden kunnen van de muziek genieten tegen be taling van twee gulden, niet- leden moeten het dubbele be drag betalen. Morgenavond staat in het teken van een mini-videomarathon. In zes uur tijd aanvang 21.00 uur en einde rond 03.00 uur worden allerlei topfilms ge draaid. Toegangsprijs 2,- (le den) en 4,-. Alkemade biedt Van der Zwet oplossing voor huisvesting ROELOFARENDSVEEN Connie van der Zwet en haar vijf kinderen zijn giste ren niet uit hun woning aan de Rozenhof in Roelofarensveen gezet. De ontruiming is afgelast nadat te elfder ure nog overleg is gevoerd tussen Van der Zwet en haar ad vocaat, het gemeentebestuur en de wo ningbouwvereniging Alkemade. Gisteren kreeg Van der Zwet in een persoonlijk on derhoud met burgemeester A. Meerburg te horen dat zij bovenaan de lijst van wo ningzoekenden is geplaatst. Zij hoeft het huis niet uit voordat er elders in Alkema de een woning voor haar leeg komt. Die woning zal net als de huidige een eenge zinswoning zijn en drie slaapkamers tellen. Dat is gisteren toegezegd. Rijnsaterwoude krijgt kunstwerk RIJNSATERWOUDE De gemeen- te Rijnsaterwoude plaatst binnenkort het kunstwerk „Zwaan in brons" van de beeldhouwer Roel Bendijk uit Schoonhoven op de H.L. Breenkade in het dorp. Het kunstwerk, een zo genaamde knobbelzwaan, wordt le vensecht geleverd. De kosten bedra gen 15.000 gulden. Van de provincie Zuid-Holland krijgt Rijnsaterwoude een tegemoetkoming van 6.000 gul den. Verder heeft de provincie Rijn saterwoude toestemming gegeven om nog eens 9.000 gulden aan subsidie geld te besteden. Daarvan moet een tweede kunstwerk worden aange schaft. De knobbelzwaan wordt ge plaatst zodra de Breenkade opnieuw is ingericht. ROELOFARENDSVEEN Het noorddelijk deel van de Sotaweg moet wor den voorzien van een voetpad en een fietspad. Dat willen bewoners van dat deel van de Sotaweg. Ze vinden de weg te ge vaarlijk worden voor wandelaars, trimmers en fietsers en vooral voor de kinderen onder hen. De gemeenteraad bespreekt aanstaande maandag het schriftelijke pleidooi van de bewoners. De onveilige situatie is volgens de ongeruste briefschrijvers het gevolg van het sterk toege nomen (vracht)verkeer met bestemming de tuinbouwbe drijven en de keuringsstations voor groente- en bloemzaden aan de Sotaweg. Ook kampt de Sotaweg met veel sluipverkeer van en naar de kruidenwijk. Verder blijkt het verkeer van en naar Leimuiden en de Lis- serweg gebruik te maken van de Sotaweg om zo de verkeers lichten op de Alkemadelaan te ontwijken. De automobilisten rijden, naar de mening van de bewoners, met veel te hoge snelheden over de rechte pol derweg. „Door het vele ver keer zijn de zachte bermen in tussen al behoorlijk verrot ge reden, hetgeen een duidelijk signaal is dat de weg te smal is", stellen de bewoners onom wonden in hun brief. Het aan brengen van belijning langs de weg lijkt hen vooralsnog nut teloos. Zij constateren dat voetgangers worden genood zaakt om gebruik te maken van de zachte uitgereden berm. „Die berm is behoorlijk glibberig, soms als gevolg van de regen, maar meestal van de honde-uitwerpselen". De Sota weg wordt door velen gebruikt om er de hond uit te laten. Ook is de route Baan-Sotaweg zowel overdag als 's avonds bijzonder populair bij trim mers. In het weekend is dit een geliefde wandel- en fiets- Voorschoten kan alcohol niet weren uit jongerencentra VOORSCHOTEN Het ge- heel verbieden van alcohol houdende drank in met name de buurt- en jongeren huizen van Voorschoten lijkt niet haalbaar. Een dergelijk verbod zal zijn doel voorbij schieten doordat het bezoek aan de buurt- en jongeren huizen zal verminderen om dat de mensen dan uit zullen wijken naar elders. Een tussenoplossing is het aan moedigen van het gebruik van alcoholarme dranken. Dat schrijft de burgemeester in antwoord op vragen vanuit de raadscommissie voor algemene zaken. Omdat deze commissie pas op 8 mei in de nieuwe sa menstelling bijeenkomt, heeft de burgemeester thans de hui dige leden schriftelijk ant woord gegeven op de vorig jaar gestelde vragen over het politiebeleid. De praktijk in de buurthuizen, aldus de burgemeester, is thans dat tieners geen alcohol houdende drank kunnen krij gen en de jongeren maximaal drie biertjes op een avond. Ten aanzien van de sportkantines hebben burgemeester en wet houders geen informatie. B en W zijn van plan de besturen van de buurthuizen en de sportverenigingen aan te schrijven om aanbevelingen te doen zoals het turven van de alcoholconsumptie bij de be zoekers. In zijn algemeenheid dient het alcoholgebruik te verminderen. Restauratie RK Kerk Jan de Doper kan worden voltooid LEIMUIDEN De monu- mentale RK Kerk Sint Jan de Doper in Leimuiden kan ver der worden gerestaureerd. De kerk staat al jaren in de stei gers. Toen in 1978 de kerk op de monumentenlijst kwam te staan, werd renovatie al nood zakelijk geacht. De totale restauratiekosten worden geschat op drie mil joen gulden. Het werk zou in drie fasen worden uitgevoerd. In de eerste fase werd de on gefundeerde toren geheel ge fundeerd. De kosten hiervan bedroegen 800.000 gulden. Thans moeten nog het altaar, het middenschip en de toren worden opgeknapt. Nu het kerkbestuur definitief een subsidie is toegewezen, kun nen de werkzaamheden wor den hervat. Het is de bedoeling de nog te verrichten restauratiewerk zaamheden in een keer uit te voeren. Daarvoor zijn waar schijnlijk veertien maanden nodig. Het kerkbestuur hoopt met kerstmis 1991 het werk gereed te hebben. Of tijdens de restauratiewerkzaamheden de kerkdiensten gewoon door gaan is nog de vraag. Als dat niet 'mogelijk is, zal worden gezocht naar een passend al ternatief. Ondanks de subsidie is er nog een tekort van een miljoen gulden. Om dit bedrag binnen te krijgen is het kerkbestuur van plan om een obligatiele ning uit te schrijven. Ook hoopt het kerkbestuur dat pa rochianen met andere ideeën omtrent de financiering zullen komen. Na het voltooien van de restauratie moet het kerk gebouw zeker vijftig jaar zon der grote reparaties meegaan. LEIDERDORP Het apart ophalen van groenafval moet in Leiderdorp worden voort gezet. Dit wordt geconcludeerd na een proef waarbij bewoners van de wijk Voorhof hun groente-, fruit- en tuinafval gescheiden van het andere af val konden inleveren. De proef werd gehouden tus sen september 1989 en maart van dit jaar en geschat wordt dat aan het einde van de pe riode nog zo'n 50 procent van de wijkbewoners meedeed. Be woners van hoogbouw waren hierbij duidelijk in de minder heid. Ondanks deze deelname van 50 procent zegt toch 97 procent van de huishoudens in Voorhof positief te staan te genover gescheiden ophalen van vuil. Medewerkers van de gemeen te Leiderdorp noemen de proef in een evaluatie redelijk geslaagd. Geschat wordt dat zo'n twintig procent minder huisvuil is aangeboden. Dit percentage wordt „niet laag" genoemd, maar men gaat er vanuit dat een vermindering van 30 procent toch mogelijk moet zijn. Het groenafval wordt bij de VAM in Wijster verwerkt tot compost. Als wordt doorgegaan met het gescheiden ophalen van afval moet een ander verzamelsyus- teem worden opgezet. Tijdens de proef kregen de bewoners een emmertje en een plastic bak. Het afval werd opgehaald in papieren zakken. Vooral over deze papieren zakken is Voor laagbouw lijken mini- containers geschikt. Een huis houden zou een container voor groenafval en een container voor hewt andere vuil krijgen. Voorgesteld wordt de ene week het groenafval op te ha len en de de andere week de andere container te legen. Deze methode zou het „schei dingsgedrag" bevorderen. Voor hoogbouw wordt gedacht aan keukenbakken en verza- melcontainers buiten. In de evaluatie wordt ervoor gepleit het gescheiden inleve ren van huisvuil verplicht te stellen in de afvalstoffenveror- dening. In dat kader moet worden onderzocht het moge lijk is milieu- of reinigingsin specteur aan te stellen. De commissie ruimtelijke or dening, verkeer en milieu praatr maandag over de evalu- Circus vermaakt jeugd Alkemade Meer dan vijfhonderd kinderen uit alle dorpen van Alkemade hebben zich gistermiddag volop gea museerd bij circus Caprioli. Het circus trad op in sporthal De Tweesprong. Met vurige acts, acroba tiek, jongleeracties en magie wisten de circuskunstenaars uit Nijmegen de kinderen twee uur lang volledig in de ban te houden. De optredens liepen vloeiend in elkaar over, opgezweept door het eigen orkest. Volgens Annie Akerboom van de Stichting Vakantiespelen Alkemade was de middag een groot succes. „Wat moet jk ervan zeggen? Het was grandioos". foto: henk van den ende Jaap De Groningse cabaretier Jaap Mulder, winnaar van het Ca- marettenfestival 1989, is van avond te zien in de Alke burcht in Roelof arendsveen. Hij brengt vanaf kwart over negen het programma Groe ne Vingers" op de planken. Het is een bonte collage van absurde verhalen, dwaze en kritische grappen en tragiko mische liedjes. Rockabilly The Blue Moon-boys treden morgenavond op in jongeren centrum Ex Voto aan de Gaasbak in Voorhout. De groep brengt rockabilly. De zaal gaat om half tien open. Toegang kost '5leden moeten f2,50 betalen. Gospel Van rustige melodieuze mu ziek tot stevige gospel. Daar uit bestaat het repertoire van Dick en Ineke Visser die mor genavond optreden in evan gelisch ontmoetingscentrum De Ark aan het Picképlein 1 in Noord wijk. Zij bespelen gitare, synthesizer, dwears- fluit, bongo en mondharmoni- ka. Aanvang acht uur, toegang is gratis. Toneel Toneelvereniging De Grune- rie speelt zaterdagavond het blijspel in drie bedrijven „Fa milie is ook niet alles" in het multifunctioneel centrum aan het Boerhaaveplein in de Oegstgeester wijk Haas wijk. De uitvoering begint om acht Tahiti In Hotel Oranje aan de Ko ningin Wilhelmina Boulevard in Noordwijk wordt zondag het Tahiti Fête 1990 gehou den. Dit festival staat in het teken van de Tahitiaanse dans, muziek en cultuur. Te- Een Armstrong Siddeley. vens wordt de mr./miss Keiki 1990 verkiezing gehouden voor kinderen van 3 tot 8 jaar in polynesische uitmonste ring. Het feest duurt van 's middags twee tot 's avonds tien uur. Toegang kost 12,50 Kinderen tot drie jaar hebben gratis toegang. Bazar Het Meisjesgilde van Altior- Welverro houdt zondag een Concert bazar in de kantine aan de Sportlaan in Langeraar. Aanvang twaalf uur. Veel kinderspellen, Rad van Avon tuur, prijstrekking loterij om negen uur. De opbrengst is bestemd voor dé jeugd van Altior- Welverro. True Blue Dat in het Katwijkse cen trum Scum niet alleen hard rock is te beluisteren, bewijst het optreden van True Blues op zondag. De band speelt, zo als de naam al doet vermoe den, bluesmuziek. Ook een stevig rocknummer ontbreekt echter niet op het programn- ma. Aanvang negen uur, Bridge Bridgeclub Het Juiste Bod houdt zondagmiddag de Bloe- mendrive in De Schelft in Noordwijkerhout. Deelne mers kunnen zich aanmelden bij G. Bod, St. Victorlaan 5 in Noordwijkerhout, telefoon 02523-76611. De kosten bedra gen /18,50 per paar. Aanvang één uur. Het gemengd koor van de pa rochie van Sint Jozef uit Boe dapest zingt zondagochtend tijdens de eucharistieviering in de Sint Jozefkerk in Was senaar. Uitgevoerd worden de Missa Bre vis van Mozart, een Paaszang, Ave Maria van Liszt en Psalm 150 van C. Frahck. Aanvang tien uur. Het koor geeft een vijftal con certen in Nederland. De op brengst van de collecten na afloop is bestemd voor de Szekler, de Hongaarse min derheid in het Roemeense Transsylvanië. Oldtimers De Nederlandse afdeling van de Armstrong Siddeley Ow ners Club brengt zondag een bezoek aan de Bollenstreek. De Armstrong Siddeley is een zeldzame auto die tussen 1909 en 1960 in Engeland werd ge maakt. De wagen is zo zeld zaam dat zelfs in de Europese automobielmusea geen exem plaren te zien zijn. De veertig leden van de Nederlandse Siddeleyclub verzamelen zich rond half elf bij Het Hof van Holland in de Voorstraat in Noordwijk. Daarna maakt men een puzzelrit door de streek die eindigt bij de Keu kenhof. Na een bezoek aan de Lissese bloementuin keert men weer terug naar Het Hof van Holland. Bruidsshow In Partycentrum La France aan de Rhijngeesterstraatweg 3 in Oegstgeest wordt zondag een bruidsshow gehouden. Tussen twaalf en vijf uur is er elk uur een modeshow. Voorts zijn diverse bedrijven aanwezig met informatie over zaken als fotoreportages, di ners en feesten, accessoires en trouwkaarten. Toegang kost f7.50. Vogelexcursie De Leidse Hout in Leiden is zondagochtend het doel van een excursie van de vogel- werkgroep Koudekerk/Ha- zerswoude. Om zes uur wordt gestart bij de kiosk tegenover het Diaconessenhuis. De aan dacht gaat uit naar struweel-, park- en bosvogels. Ook wor den zangwaarnemingen ge daan. Men kan zich vrijdaga vond tussen half acht en acht uur aanmelden bij Ton Ren- niers (071-411315). Wereld J. de Vries spreekt zondaga vond in het wijkgebouw van de baptistengemeente Leider dorp aan de Van der Marck- straat 19 over de „tijd waarin wij leven". Ook is er samen zang. Aanvang zeven uur, toegang is gratis. IJsclub De Warmondsehe IJsclub be staat op 6 januari 1991 100jaar en ter gelegenheid daarvan verschijnt dan een boekje over de vereniging. Schrijver Gerrit Tulp is nog op zoek naar historisch fotomateriaal en anecdotes. Zijn adres is: Sweilandstraat 37, 2361 War mond, telefoon 01711-10117. ALKEMADE/ALPHEN AAN DEN RIJN Het Veenderveld (het Land van Bontje) in Alkemade is defi nitief aangewezen als stort plaats voor afval- en zuive ringsslib. Dat hebben Gedeputeerde Sta ten besloten. Provinciale Sta ten praten 26 april over dit be sluit en verwacht mag worden dat zij ermee instemmen. Het gemeentebestuur van Al kemade heeft zich lange tijd verzet tegen de provinciale stortplannen, maar zonder re sultaat. Het Veenderveld wordt in de provinciale plan nen opgenomen in de catego rie kleinschalige locaties, dat wil zeggen met een totale op pervlakte tussen de vijf en vijfentwintig hectare. De provincie schrijft in haar beslissing in te stemmen met de centralisatiegedachte. Daar in wordt ervan uit gegaan dat de afvalverwerking zo veel mogelijk geconcentreerd moet worden op enkele plaatsen. Dat is nu echter niet mogelijk. Om in de tussentijd niet met onoplosbare moeilijkheden te worden geconfronteerd is ge kozen voor enkele kleine op slagplaatsen. De polder Gnephoek in Al phen aan den Rijn blijft kandi daat voor een stortplaats. De wens van Alphen om na het jaar 2000 in de Gnephoek wo ningen te bouwen vindt de provincie niet reëel omdat de polder ongunstig ligt ten op zichte van het centrum. De woningbouwplannen worden evenwel toch betrokken bij de uiteindelijke besluitvorming. De eventuele aantasting van het waterwingebied ten zuiden van de Oude Rijn zal worden onderzocht in een zogenaamde Milieu Effect Rapportage. Stankoverlast voor de woon wijk Ridderveld wordt niet verwacht door het storten van ongerijpte bagger in de zand- winplas. Als de stort is afge werkt kunnen er recreatieve voorzieningen worden aange- Bezwaren tegen verbouwing restaurant De Gouden Leeuw VOORSCHOTEN Buurtbewoners hebben bezwaren tegen de aanvraag voor een bouwvergunning voor het bekende motel restaurant De Gouden Leeuw aan de Veurseweg. Volgens de buurtbewoners is het bouwplan in strijd met het bestemmings plan Buitengebied en Natuurgebieden. Ook de uitbreiding van het parkeerterrein is strijdig met het bestemmingsplan. Burge meester en wethouders zijn van plan om via artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling van het geldende bestemmingsplan te verlenen. Bij de verbouwing worden het restaurant en de keuken vergroot en vernieuwd. Verder wordt het motel uitgebreid door aanbouw van een vleugel haaks op het bestaande gebouw. Tenslotte wordt een transformatorstation opgericht op het gedeelte gele gen achter de woningen Veurseweg 196/198. De buurt heeft bezwaar tegen deze vrijstelling omdat wederom gronden met een agrarische bestemming gebruikt gaan worden voor bedrijfsgebouwen, vooral de bebouwing met een industrieel karakter langs de noordoostelijke zijde van het Laantje van Wis sen is volledig strijdig met het huidige landschap. De buurtbewoners wijzen op de uitspraak van de gemeenteraad van 27 mei 1977 waarin de bouw van het huidige motel gezien wordt als een afronding van het bedrijfscomplex. Ook vrezen de buurtbewoners dat veel meer autoverkeer waaronder veel vrachtverkeer richting het gebouwencomplex van De Gouden Leeuw zal komen. De Veurseweg is al overvol met verkeer en daarom verzoeken de buurtbewoners met klem geen bouwver gunning af te geven. Voor een uitgebreide ager ook voor de komende da< raadplege men „UIT", de tis wekelijkse bijlage van krant. ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA I (Van Boetzelaerstraat 01720-20800): Tango cash 13.45, 18.45, 21.15. ma. di. do. 21.15. zo. ook 13.45, 16.15. E CINEMA II: Koko Flanel (al); 18.30, 21.00. ma. di. do. ook EUROCINEMA III: War of the (12); 18.45, 21.15. zo. ook 16.15 ver en Co (al); vr. za. zo. wo. 1 EUROCINEMA IV: Look who': king (al); 18.45, 21.15. vr. za. wo 13.45. zo. ook 13.45, 16.15. LEIDEN LUXOR (Stationsweg tel. 071-121239): Tango cash 14.30, 19.00, 21.15. LIDO en DIO (Steenstraat 39, tel. 124130)1 ney, I shrunk the kids (al); 1 18.45. Look who's talking (al); W the roses (12); Koko Flanel 14.30, 19.00, 21.15. Dead poett ciety (al); 18.45, 21.15. 14.15. Bom on the fourth of jul) 20.30. Reddertjes (al); 14.30. NON (Breestraat 31, tel. 123 Stam van de holenbeer za. zo wo. ook 14.30. 9Vj W< 21.15. REX (Haarlemmerstró tel. 071-125414): Slip up (16); 21.15. VOORSCHOTEN GREEN (Schoolstraat 69, tel. 01717-4 dS€ Black rain (12); vr. za. 19.00, vr. za. zo. 15.45. Dead poets (al); vr. za. 15.45, 19.00, 21.15. i t U m do. 20.15. Splendor (al); zo. do. 20.15. Ghostbusters II (al m zo. wo. 14.00. KINDERVOORSTELLINGEN Frank en Frey; vr. t/m zo. wo. WASSENAAR ASTRA: Black (12); vr. t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN Oliver en co; za. zo. ma. wo. 14 DEN HAAG# ASTA: 1 (Spui 27 3463500): Tango Cash (16); 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 21.30. ASTA 2: Always (al); 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 21.30. ASTA 3: Weekend at nie's (al); 14.00, 18.45, 21.30 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. LON 1 (naast Den Haag Central 3471656): Romeo (al); 14.00, 21.45. za. zo. 14.00, 16.45, 21.45. BABYLON 2: Driving Daisy (al); 14.00, 19.00, 21.30. zi ip 14.00, 16.30, 19.00, 21.30. B n LON 3: Dead poets cociety 14.00, 19.00, 21.30. za. zo. 1 16.30, 19.00, 21.30. CINEAC 1 tenhof 20, tel. 3630637): War oLt roses (al); 14.00, 18.45, 21.30 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. Clf ft 2; A nightmare on Elmstreet pqfi( (16); 18.45, 21.30. CINEAC 3: bada (al); 14.00, 18.45. zo. 16.00, 18.45. Black Rain (16); METROPOLE 1 (CarnegielaanT 3456756): Look who's talkinglb x 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 18.45, 21.30. METROPOLE 2: ley Valentine (al); 14.00, 18.45, zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. TROPOLE 3: Born on the four July (12); 14.00, 20.15. METRI LE 4: Cinema Paradiso (al); 21.30. ma. di. do. ook 14.00. TROPOLE 5: War of the rosei 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 18.45, 21.30. ODEON 1 (I gracht 13, tel. 3462400): Look talking (al); 13.45, 18.45, 21.30 13.30,16.00,18.45,21.30.# C"1 2: Koko Flanel (al); 13.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, ODEON 3: Young Einstein 18.45, 21.30. ODEON 4: Turi Hooch (al); 13.45, 18.45, 21.3( 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. STUI (Kettingstraat 12b, tel. 365r Trop belle pour toil (16); 21.45. za. zo. wo. ook 14.00. ST| 2: How to make love to a negr< hout getting tired (16); 19.00, STUDIO 3: When Harry met (al); 19.00. vr. za. zo. wo. ook 1| Monsieur Hire (16); 21.45. FILMHUIS: Zaal 1, 2 en 3: li Zound 5: The media-show; 28 april dag. v.a. 14.00. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: De reddertjes; 14.0(11 13.15, 16.00. ODEON 3: Hoif shrunk the kids; 13.45. zo. 16.00. METROPOLE: De I tjes; vr. za. wo. 14.00. zo. 16.00. STUDIO: Walhalla; zo. wo. 14.30. Otto is een hoorn; vr. za. zo. wo. 14.30. zijr ol: din NACHTVOORSTELLINGEN AC I: Internal affaires (16); 2 CINEAC 2: A nightmare onl street part 4 (16); za. 00.15. (I AC 3: Lethal Weapon 2 (16)1 00.15. CDA en PvdA willen uitkering Leidschendams huishoudens isd; LEIDSCHENDAM Wen en PvdA hebben de gem ats teraad van Leidschen ma voorgesteld alle huishoui >r d nog dit jaar een tegemoe ming van 50 gulden in huishoudbudget te geven De uitkering zou in de p kke moeten komen van de re r 2 tieregeling voor het ene aaf verbruik die enkele jarei'e6J de gemeente is toegepast.m motief voor de reductiei Wi ling was dat de verhoging de aardgasprijzen de wool ten opnieuw zouden doen gen. Bij de begroting vi ook vorig jaar een derg voorstel ingediend. De financiering v moet volgend de indie 'e z moeten lopen via een said C1' serve lopen. Daaraan zijl het verleden extra-bedn toegevoegd van de definil "n, vaststelling van de uitke^ van het Gemeentefonds. [c deputeerde Staten keu echter de wijze van finaim c ring af. Uit overleg met da< gedeputeerde is gebleken nu wel mogelijkheden liggern^01 de sfeer van belastingen ei tributies. De fracties wille 50 gulden nu financieren een verlaging van het r gingsrecht. Er zal dan eerfn' kort op dit onderdeel vain begroting ontstaan maar hije zou volgens CDA en Pvdid de saldi-reserve moeten men, zoals ook in 1989 de doeling was. Een extra-onttrekking uit reserve behoeft volgens fracties, geen probleem te Jkti Burgemeester W. F. de Vr heeft in eerste instantie I weten dat hiervoor een z j vuldig onderzoek nodig is 'k achtte de toepassing moeil Age: a] bo dek ld. ndi

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12