Zoidóa&ywuvnt Afvoer huisvuil vanaf Van Gend en Loos-terrein Klassiek cadeau STAD OMGEVING/KUNST/RTV Straten Coebel naar jazz-musici genoemd ALLER LEI(DS) Interrumperen of vragen stellen deden ze niet" VRIJDAG 20 APRIL 1990 PAGINA II jidenaar jrt van ie hoog )EN Een 25-jarige Lei- ar is gisteren van drie naar beneden gespron- Aaanleiding was het ge- van verdovende midde- Na het opsnuiven van het iel vroeg hij zich af of Je- iog leeft. Hij nam vervol de proef op de som en bzich door een raam met .1 glas van driehoog naar r Wonder boven won de man slechts wat immen en glaswondjes. LEIDEN De straten in de nieuwe wijk de Coebel ach ter de Haagweg worden ver noemd naar jazz-musici. Een voorstel hiertoe wordt opge steld door de straatnamenco- missie van Leiden. Namen zijn echter nog niet bekend. Dat geldt ook voor de straten op het Schuttersveld waar van al wel bekend is dat de namen allemaal iets met de luchtvaart te maken hebben. De commissie, bestaande uit wethouder P. Bordewijk en archivaris T. Schelhaas, de raadsleden L. Driessen en C. Kramp, stedebouwkundige A. Ouborg en secretaris M. Hartzuiker, heeft al wel con crete voorstellen voor vlek 26 in de Stevenshof. Net als in de rest van deze wijk wor den de straten vernoemd naar vrouwen. In het geval van vlek 26 zal het gaan om vrouwen die hun sporen hebben verdiend in het on derwijs. Hartzuiker kon gis termiddag de namen nog niet prijsgeven omdat een aantal eerst moeten worden „gekeurd" door het Rijksin stituut voor Oorlogsdocu mentatie. Leiden krijgt voorlopig geen Nelson Mandelastraat of - plein. De straatnamencom- missie blijft namelijk vast houden aan de regeling dat personen overleden moeten zijn voordat hun naam wordt verbonden aan een straat. Sinds de vrijlating van de Zuidafrikaanse vrijheidsstrij der zijn in Leiden regelmatig stemmen opgegaan om op deze regel voor Mandela een uitzondering te maken. Man verzet zich tegen aanhouding LEIDEN Een nog onbekende man heeft zich vannacht op de Witte Singel hevig ver zet tegen zijn aanhouding door de Leidse politie. De man moest in de boeien worden geslagen om te overgebracht te kunnen worden naar het politiebureau. De man wordt verdacht van diefstal. Een 34-jarige Leidenaar zag de man op de Doelengracht rommelen in een metalen koffer. De Leide naar sprak de man aan en vroeg waar de koffer vandaan kwam. De man antwoordde dat hij de koffer gevonden had en ging er vervolgens vandoor. De Leidenaar waar schuwde de politie, die de man wat later aanhield. Op het bureau bleek dat de koffer microfoons, een fototas en een draagbare ty pemachine bevatte. Het is nog niet duidelijk waar de man de koffer vandaan heeft. VLIETLAND MOET GROEN BLIJVEN Regio Den Haag moet worden verstedelijkt DEN HAAG De komende vijftien jaar willen acht gemeenten in de Haagse regio 50.000 woningen en een onbekend aantal kantoren neerzetten rond bestaande bebouwing. Het gaat om de gemeenten Den Haag, Leid- schendam. Wassenaar, Zoetermeer, Delft, Rijswijk, Voorburg en Nootdorp. Het verstedelijkingsplan, dat gisteren door wethouders volkshuisvesting en ruimtelijke ordening (VRO) uit het ge west in raadhuis De Paauw in Wasse naar is gepresenteerd, staat haaks op de al eerder door de provincie Zuid- Holland geformuleerde wens om het contingent te bestemmen voor Park stad, nu nog een groengebied tussen Pijnacker en Zoetermeer. Verdichting van de regio is vooral een antwoord op het tekort aan woningen in Den Haag. De standpunten van de gezamenlijke VRO-wethouders is een reactie op het vorig jaar gehouden symposium Ruimte voor kansen van het Haagse stadsgewest. De wethouders uit de regio vinden dat de Vlietrand in ieder geval groen moet blijven. Verreweg de meeste woningen kunnen worden gebouwd op Ypen- burg, naar schatting 10.000 tot 14.000 huizen. Volgens de plannen hoeft Lei- Zo bij Leidschendam (8000 woningen) niet te worden vergroot.' ^VRACHTAUTO'S MET AFVAL DOOR DE STAD ,EIDEN De Leidse ruilverbrandingsinstalla- ie wordt omgebouwd tot iverslagstation en vanaf iet Van Gend en Loos- errein wordt het afval lit de Leidse regio op de rein naar de VAM in Vijster gezet. De kosten jan de verbouwing be- Iragen 2,5 miljoen gul len en het bedrag dat jemeenten in de regio «talen voor de verwer king van huishoudelijk ifval verdubbelt. 'uil kert )at is gistermiddag besloten loor het algemeen bestuur an de Gemeenschappelijke 'uilverwerking Leiden (Ge lei). Het bestuur ging una- akkoord ging met het rstel van het dagelijks be- Verwacht wordt dat de 'erbouwing ruim twee maan- len in beslag neemt. De vuil- 'erbranding, die te veel ver- •ntreiniging veroorzaakt, kan ichter niet op 1 juni dicht, zo iet de Leidse wethouder D. weten. „Het zal heel ooi zijn als we 1 juli halen", Idus Tesselaar die zijn afge- eden collega F. Kuijers is ipgevolgd als voorzitter van le Gevulei. ie gemeente Leiden voelde eerder weinig voor om het til vanaf het Van Gend en ■oos-terrein op de treinen te laden. Dat de gemeente nu akkoord gaat, „maar niet van harte", komt volgens wethou der M. van der Molen door „de tijdsklem en de druk van de Nederlandse Spoorwegen". Vrachtwagens Voorwaarde is wel dat de vrachtwagens die de contai ners naar het terrein vervoe ren niet door de binnenstad rijden en dat andere mogelijk heden in Voorhout en Lisse nog nader worden onder zocht. Uit een rapportage van een ambtelijke werkgroep blijkt echter dat de lengte van het rangeerspoor in Voorhout te kort is. Wellicht dat in de toekomst dit probleem kan worden opgelost. De NS zal nog nagaan of de locatie in Lisse geschikt kan worden gemaakt als overslagterrein van de containers. De vrachtwagens met contai ners rijden van en naar de nieuwe overslagplaats aan de Gabriël Metzustraat via het terrein van de Groenoordhal- len. Na een gesprek met Van der Molen heeft de directie van de Groenoordhallen daarmee ingestemd. De wa gens die naar het Van Gend en Loos-terrein moeten, rij den via de Willem de Zwij gerlaan, Schipholweg, Ples- manlaan, Lelylaan en de Churchillbrug. Volgens Van der Molen is „de meest ideale n een oude rail verbinding te herstellen tus sen de vuilverbranding en het spoor. „Naast de huidige spoorbaan naar Amsterdam zou een railverbinding kun nen komen. Dat gaat dan wel ten koste van het fietspad dat daar ligt, maar misschien is daar wel een creatieve oplos sing voor te vinden. Deze op lossing is verreweg te preva leren boven auto's die door de stad moeten rijden. Er moet met de NS over worden on derhandeld", aldus Van der Molen. Als dat gebeurt, kan het Van Gend en Loosterrein een an dere bestemming krijgen. „Het is veel meer geschikt voor bebouwing dan voor de overslag van vuil. Het terrein ligt tenslotte middenin de stad". Spoorlijn Ook als de nieuwe vuilver branding over vijf jaar op Ypenburg open gaat komt deze spoorlijn goed van pas, aldus Van der Molen. „We hebben er wel aan gedacht om het afval met vuilniswa gens te vervoeren naar Ypen burg, maar je moet je voor stellen hoeveel auto's dat elke dag zijn. Dat past niet in het beleid om het autoverkeer te rug te dringen". Zij verwacht dat het nieuwe overslagterrein op de plaats van de vuilverbranding ook in gebruik blijft als „Ypen burg" open gaat. „Het is na tuurlijk een heel centrale plek". De ambtelijke werk groep noemt in de notitie ook de mogelijkheden om het vuil uit de regio niet in Leiden op te slaan op het terrein van de VAM in Voorhout, op een overslagterrein in Gouda of in Alphen. „Enige realiteits waarde hadden de andere op ties eigenlijk niet", vertelde Tesselaar. „In Leiden kan het snelst worden gebouwd, er zijn vuilstortbunkers en een weegbrug en bovendien zou den 18 van de 26 personeelsle den van de vuilverbranding in dienst kunnen blijven". Ambtenaar R. van Nood voegde daaraan toe dat de ca paciteit van de andere locaties „veel te gering" is. „In Voor hout, Alphen en Gouda kan er niets meer bij. Alphen schijnt nu zelfs al met proble men te kampen". Overlast Met de bewoners uit de wijk Groenoord, die vooral nog meer verkeersoverlast vrezen, zal op korte termijn worden overlegd over maatregelen die de overlast zo veel moge- blij met de komst van het overslagstation, maar we be grijpen wel dat het niet haal baar is om dat tegen te hou den. Wel moeten er nog harde noten worden gekraakt", zegt een van de initiatiefnemers. De initiatiefgroep stelt de overige bewoners voor in te stemmen met het plan om él het verkeer terug te dringen in de wijk. Voorstel is om een weg aan te leggen vanaf de Gooimeerlaan naar de Ga briël Metzustraat. Op een ge deelte van de Floris Verster- laan moet eenrichtingverkeer worden ingesteld en er moeten meer en hogere ver keersdrempels komen. Verder willen de initiatiefnemers dat er een speelveldje wordt aan gelegd. De Gevulei heeft voor een jaar een contract afgesloten met de VAM in Wijster. Waar het vuil daarna naar toe moet is nog onzeker. De verwach ting is dat het afval van me dio 1991 tot de opening van de installatie op Ypenburg kan worden gebracht naar een nog te creëren stortplaats in Zwijndrecht/Heerjansdam kan worden gebracht. Om te lijk beperken, zegde Tesselaar bereiken dat die stortplaats toe. Een aantal bewoners 1 1 heeft inmiddels de koppen bij elkaar gestoken en een ver keersplan gemaakt. Dat plan wordt woensdagavond aan de dat de minister door middel overige wijkbewoners voorge- van„ een „aanwijzing" oori over een jaar kan worden ge opend „moeten we hard wer ken en druk onderhandelen", Tesselaar. Van Nood zei „We zijn natuurlijk niet echt gen. snellere aanleg kan afdwin- ot House t Hot House speelt morgen t Trio Joop van Enkhui- Carlo de Wijs/Han Ben- ik. In het voorprogramma \at het Hot House Works- lorkest. Aanvang 21.00 r in de Waag aan de Aal- ïrkt jeurs I buurthuis Cornelis Jop- isz aan de Oppenheim- iat 6 wordt morgen een gehouden. Van 10.00 115.00 uur kunnen verza- flaars van postzegels, nten. ansichtkaarten .en gelijken daar terecht. far informatie en tafel re deringen: 132462, 131069 1124011. De toegangsprijs een gulden, de jgd tot 15 jaar betaalt twee tkkerij \kkerij Van der Krogt ent morgen haar nieuwe nd op het bedrijventerrein (unt )omburg. Het uit Katwijk komstige bedrijf is het eer- kufc °P dat terrein. De officië- opening van het gebouw n de Nieuwenhuizenweg 5 feft om 17.00 uur plaats. an wordt de nieuwe naam n de bakkerij onthuld, anaf 16.00 uur is er open ig «fa's. ijs. oopjes Zevensprong houdt zon- een koopjesmarkt in lurthuis 't Spoortje. Voor verkoop van spullen kan 'n tafel gehuurd worden. Irijt De toegang tot de markt is gratis. Het buurthuis aan de Bernhardkade 40 is van half tien tot drie uur open. Martinus De Martinus Can tor ij treedt zondag op in de Hooglandse Kerk in het kader van „evensong". Onder leiding van Bert Wassink brengt de cantorij vanaf 19.00 uur Anglicaanse kerkmuziek ten gehore. Tango Een cursus Tango-dansen begint maandag om 19.00 uur in de Droomfabriek aan de Oude Singel. De lessen die worden gegeven door twee kenners duren een uur. Voor informatie en opgave: 071-133883 Oerdans Anneke Wittermans houdt dinsdagochtend een open les Oerdansen in studio Dance Action aan de Kagerstraat 26. Voor meer informatie over oerdansen: 143610. Diabetes Over diabetes en stress houdt dr. H. Dankmeijer dinsdagavond een lezing. Dat gebeurt na de jaarlijkse ledenvergadering van de af deling Leiden van de Diabe tesvereniging Nederland. De bijeenkomst heeft plaats in de aula van gebouw 50 van het AZL en begint om 20.00 Cursus Over de cursus „Totaler le ven" wordt dinsdag 24 april vanaf 19.30 uur een infor matiebijeenkomst gehouden in woonboot De Watertoren aan het Utrechtse Jaagpad. De cursus begint een week later bij K&Ö aan de Oude Vest 45 en bestaat uit acht lessen van 19.30 tot 22.30 rouwen stelen twaalf mille 1DEN Drie vrouwen hebben woensdagmiddag bij een 70- ge bewoonster van de 3 Octoberstraat 12.000 gulden gestolen, vrouwen belden aan bij de bejaarde vrouw. Twee ervan hiel de vrouw aan de praat, de derde zag kans de woning te rzoeken en het geld te ontvreemden. drie vrouwen hadden diezelfde dag bij een bejaarde me- uw aan de Hoge Rijndijk een zelfde poging gewaagd. De be- Dnster opende de deur voor een vrouw die had aangebeld. De uw pakte haar vast en duwde haar de keuken in. Twee vrou- u doorzochten de woning. Plotseling hielden zij daar mee op gingen er vandoor. De vrouwen hadden niets gestolen. De vrouwen zijn ongeveer 35 jaar oud, hebben lang haar en Spaans, Italiaans voorkomen. Klapstuk krijgt geld van Kinderpostzegels Speel-o-theek Klapstuk ontving gisteravond een bedrag van 2500 gulden van het comité Kinder postzegels. Klapstuk leent speciaal voor gehandicapten aangepast speelgoed uit. De speel-o-theek is ondergebracht in buurthuis De Vrolijke Arcke in de Pieterskerkchoorsteeg. Initiator G. Broek mans (links) nam in het gebouw van de Stichting Welzijn aan de Breestraat de cheque in ontvangst van G. Goddijn namens het comité Kinderpostzegels. De speel-o-theek gaat 11 mei open. FOTO: HENK VAN DEN ENDE LEIDEN Geboren: Pol Marein zn van J.C.J.M. Juffermans en T. M. van der Voorden, Didier, zn. van. J. J van der Vlist en E. G. F. Lapouge; Victor Va lentino, zn. van H. C. Leonora en H van Rhijn, Randy, zn. van: J. T. A. Wolters en P M Zuidmeer, Jeffrey, zn. van: C H. Verhage en K. den Hoed; Niels Mi chel. zn. van M. A. Mentzel en R. R. E. Ligtenberg; Annemiek, dr van: J. de Raad en M. Wesselius; Thijs, zn van: W F. L A Herman en E. M L Blaakman; Pieter Johannes, zn. van: G. van Beekum en W J. van Rossum; Venessa, dr. van: C. van Waard en E. Oppong; Sharmaine, dr. van: H. Doesberg en A. Deurloo; An- neliene, dr. van: W. Vink en M. Y. Sirre; Andrea, dr. van: C. A. van Schie en M. Bakker; Boris Laurentius, zn. van: M. K. L. Engbers en H. S. van Os; Angelique Michèlle, dr. van: S. Schellingerhout en den Berg; Gijsbert Jacob, W. i i Velzen en M. Haasnoot; Ahuma- MET NACIDEMIRBAS VERDWIJNT ENIGE MIGRANT UIT RAAD LEIDEN Met Naci Demir- ring" miste. „Ik draaide ook bas verdwijnt de enige mi- helemaal niet mee in de par Turkije geboren, had het jaat wilde zijn voor de ver- raadswerk graag voortgezet, kiezingen. Ik heb ja gezegd en Voorlopig zit dat er echter kwam op de vijftiende plaats niet in want zijn partij, de terecht. Dat was een opvol- PvdA, haalde bij de gemeen- gersplaats, niemand ver teraadsverkiezingen slechts wachtte dat ik in de raad zou elf zetels. Demirbas stond op komen. Ik had helemaal geen de dertiende plaats van de praktijkervaring. Dat heeft kandidatenlijst. natuurlijk geen enkele nieuw- „Die dertiende plaats viel me komer. Maar ik had, in tegen- tegen", geeft Demirbas eerlijk stelling tot andere nieuwelin- toe. Wat hem vooral stoorde gen de Leidse politiek ook was dat in de Partijgenoot, njet van een afstand gevolgd, het orgaan van de Leidse jk was alleen maar naar le- PvdA, werd gesteld dat hij bij het raadswerk problemen had ondervonden vanwege de tievergadering. Ik wist hele- .culturele kloof". „Daar zijn maal niet hoe de gemeente- de problemen helemaal niet raad in de praktijk werkte, aan te wijten", verzekert hij. „Het is misschien wel kende de mechanismen niet, was niet opgegroeid met aller- bedoeld hoor, zoals het daar jej instituten en dergelijke staat, maar ik denk dat ze zo- waar je als raadslid mee te iets eerst aan mij hadden maken krijgt", moeten vragen. Ik zei in de Demirbas, in het dagelijks le- fractievergadering: Kan ie- ven beleidsmedewerker on- mand met een voorbeeld aan- ven beleidsmedewerker on derwijs bij het Nederlands geven wanneer mijn culturele Centrum voor Buitenlanders achtergrond problemen heeft in utrecht, vindt dat hij ook opgeleverd voor mijn functio- nauwelijks de kans heeft ge- neren in de politiek. Nee, nie- bad om zich goed in te wer- mand kon een voorbeeld ge- ken. Hij voelt zich een beetje ven, iedereen zweeg' in de steek gelaten. In het be- Demirbas denkt dat hij op een gjn kreeg hij veel steun van hogere plaats had kunnen ko- zjjn fractiegenoot Jaap van men als hij een „eigen achter- Meijgaarden, die echter in fe- ban" zou hebben in de partij, bruari 1988 vertrok. „Hij was „Ik opereer als eenling ik eigenlijk de enige die zich om heb geen groep die me onder- me bekommerde. Ik had meer mirbas niet over belangstel ling te klagen. „Dan zei ik wat en dan was iedereen heel stil, in commissievergaderin gen trouwens ook. En dan denk ik: Wees toch jezelf. In terrumperen, vragen stellen, het je lastig maken, dat deden ze niet. Het was natuurlijk goed bedoeld, want ze wilden dat ik me op mijn gemak zou voelen, ik heb daar wel be grip en respect voor. Maar uiteindelijk voel je je dan toch niet echt op je gemak, want je denkt dat ze je met andere ogen bekijken, dat ze je als zwakke, minderwaardige be schouwen". steunt in de fractie of tijdens kansen moeten krijgen een ledenvergadering. Er zijn behoorlijk in te werken. Die maar een stuk of zes, zeven kansen zijn er niet geweest". Turken en Marokkanen lid jn zjjn woorden klinkt kritiek van de partij en die komen door op de fractie van de nooit naar vergaderingen". Kans hebt invloedrijke mensen en minder invloedrijke mensen. Als een bepaald persoon aan het woord is, dan luistert ie- vond tijdens de voorbije dereen heel goed en als ie- raadsperiode, ligt volgens mand anders wat zegt dan zit- hem vooral aan het feit dat ten ze de krant te lezen", hij „kennis, inzicht en erva- Vooral in het begin had De- V reemdelingenwet Toch blikt Demirbas met ge noegen terug op de afgelopen vier jaar. „Ik zie het als een scholingsperiode. Ik heb heel wat ervaring opgedaan die ik PvdA. „Er zijn groepjes. Je later, misschUm kan gebrui- ken". Demirbas is „eerste op volger": „Als er een plaats vrij komt zal ik er met veel enthousiasme weer aan begin nen". De PvdA'er vindt het belang-' rijk dat hij „een voorbeeld functie uitoefende" omdat hij de eerste buitenlander was die lid werd van de Leidse ge meenteraad. „Maar ik denk niet dat aan een of ander on derwerp mijn aanwezigheid is te verbinden. Ik kan dat moeilijk zeggen. Weet wel een voorbeeld uit het begin van deze raadsperiode. Vanuit de landelijke overheid werd toen een wijziging van de vreem delingenwet voorbereid. Dat zou echt een verslechtering hebben betekend voor de mi granten in Nederland. Die werden onder meer verplicht een identificatiebewijs te dra gen. Tijdens de begrotingsbe handeling heb ik toen in een commissie een betoog gehou den waarom wij ons als ge meente daartegen moesten verzetten. De gemeente Lei den was de eerste die uit pro test een officiële brief naar de minister van justitie stuurde. Verder heb ik alleen maar mijn bijdragen kunnen leve ren aan een aantal zaken. Ik heb tijdens de rit weieens voorstellen gedaan. Sommige zag ik dan, bijgeschaafd, terug in de uiteindelijke besluiten, andere niet". JANET VAN DIJK BURGERLIJKE STAND da Emely, dr. van: W. F Myles Bailey en Z. R. Ahumada Castilla; Donata Abradi- na Kimberley, dr. van: M de Kleijn en C. M Matters; Caroline Ida Maria, dr. van M T. R. de Jong en E. Offergeit; Jacqueline Margaretha, dr van: G. W. Voskamp en M. L. van Offeren; Gerrie Cornelia, dr. van: T Holwerda en J. D Buijs; Jeffrey Cornelis, zn. van: S. C. De- nis en S Heruer, Marinus Theodorus Adrianus, zn. van: M P. J. Welsink en S. C. A M. van Berg; Jeleesa Fatima, dr. van O. E. Verwoerdt; Lindsay, dr. van: B. van de Geijn en I. S. Jansen, Martijn, zn. van: L. C. W Melet en E. M. Nacht- geiler; Marielle, dr. van: G. Kloos en M. van Beelen, Marjon, dr. van: D. K. van Beelen en F C. M. Zwaan; Koen Johan nes, zn. van: L. F H. Kokshoorn en C. C van Duijvenbode; Wesley, zn. van: J. Snijder en M C C. Oudshoorn; Kevin, zn. van A J Hoogervorst en E. J. Lous; Rutger Dick, zn. van: D. C Zandbergen en P. G. de Best; Mike, zn van: R. van der Horst en M E. Swart; Atïlla, zn. van: E. Karakus en M. Karakus; Sandy, dr van J B de Ridder en H M. C. de Haas; Stephanie Christina, dr van: R. P. Per- manand en W Domburg; Clemens, zn. van D Oudshoorn en E Winkelman. Davina Rose, dr. van D Sanders en E. Kllhnel; Matthias Erik, zn van: C. L. M. Groenenboom en B P M Wassenaar; Sanne, dr van. T. M. H. Schouten en I F C M Govers; Robert, zn. van: J Leuering en W. F C J Verhoeven; Mat- thijs Thomas, zn van: T Kleijn en S. N. Visser; Anne Yvon, dr van H. E. van den Bosch en E uit de Bosch; Anne Aal tje. dr van P Stehouwer en W A. Dek ker; Dahbia. dr van. A. Larouz en A. Snri; Fadoua, dr van: A Larouz en A. Sriri. Cornelis. zn. van: L. M. Zegeling en J W Sebrechts; Denise, dr. van: J. C Stauttener en M A. Louer, Lisa, dr. van: J J M Taillie; Berend Bastiaan, zn. van G Verdoes en P M. P van Paridon; Eva Helena Maria. dr. van: F. H. Baas en M. C M. Thijssen. Ondertrouwd: EL C Steenhuisen en A C Schuurman, L. J. M Boon en J M Engering; J C. van Buuren en M A Wetting; P C. M Fles en H J de Vries; H. Struik en A M M van Leeuwen; R A. W. Zwetsloot en I C. Louer; P. A. M. van der Klein en F J M de Gunst, R C. van den Berg en J. de Nie; L. P Com peer en A. W. van der Scheer, Joes Mu- rochi en M. A. Y Bource; T W Kleij- burg en C van der Keur; R E J ae Bruin en E E Haneveld; R Gebhard en J M. van Bergeijk; H. A. van der Veer en E. N P Harms; F Mesritz en C. G M. Fonville, H. Afwerki en A. Berhane. Gehuwd: P J A. Bal en A. Rietkerken; P M. T. Pattynama en H. T A. Stroes; E. A Schornagel en P. Verhaar, H. R. Ar- noldus en E. Koorn; T. B. de Leeuw en R. A. van Gelderen; J. M. Siöcrona en M. I. Olyve. Overleden: H. T. van der Steen, geb. 15 okt. 1909, man; D. J. van Erkel, geb. 171 okt 1918, man; C A. Zijlstra, geb. 9 nov. 1917, gehuwd geweest met: P. van Soest, E. Jansen, geb. 12 mei 1906, gehuwd ge weest met: T van der Veen; F. Kwijten, geb 12 mei 1899, man; C. E. Abbink, geb. 28 okt. 1928, echtgenote van: D. van Kra lingen; A. J J. Bakker, geb. 3 juni 1946, man, W F Teljeur, geb. 5 okt 1893, vrouw, F. Helms, geb. 30 sept. 1899, ge huwd geweest met: J. Bleeker; T. Pikaar, geb. 15 dec 1922, man; T A Veldman, geb. 16 maart 1946, man; L A. H. H. Huf, geb. 4 juli 1914, man; N Roodenburg, geb. 4 maart 1927, man; J M. Borst, geb. 4 okt 1905, gehuwd geweest met: L. Zwetsloot; G A M Sassen, geb 20 jan. 1960, man; M L. Dijkstra, geb 22 nov 1934, man, M Springer, geb 16 april 1911, gehuwd geweest met: A de Bruijn; V A Popovici, geb 14»nov 1989, zoon; J J de Bruin, eeb 25 april 1909, man; J H. Rietman, geb. 15 nov 1938. echtgenote van M J M Siero; F G Schlagwein. geb. 7 okt 1909, vrouw; J. Louwerse, geb 13 april 1911, gehuwd geweest met: J J Jellema; J. M van Iterson, geb 2 mei 1915, gehuwd geweest met: J Philippo; R A Hengsdijk. geb 11 maart 1926, man; L P Hemerik, geb 10 maart 1899, man, C. G. E. Louws, geb. 16 maart 1945, echt genote van: J. H. Groot; M. N. Groot, geb. 30 nov 1937, man. J H Schalier, geb. 21 juli 1916. man, F Homborg, geb. 16 jan 1937, man; H. E. Lijsen. geb. 31 jan 1922, vrouw; J Plug, geb 26 nov 1919, man. A. Messemaker, geb. 24 jan. 1912, man, D van Beelen. geb 17 feb 1962, man; A. van Duijn, geb 3 jan 1916, man; C de Tombe, geb 18 jan 1924, echtgenote van: H van der Nat, S A van Baarle, geb 26 jan. 1901, gehuwd geweest met: A. Bak ker, A. C M Appel, geb. 21 juni 1919, De kleine moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee wordt door ons graag beloond met een muzikaal geschenk. Bij het opgeven van een nieuwe abonnee, die de krant de eerste twee weken gratis krijgt, kunt u :n keuze maken uit de lp's of cd's van t Residentie Orkest o.l.v. Hans Vonk: A Tchaikovsky (lp) op. 71 uit de ^Notenkrakersuite Roméo et Juliette B Beethoven (lp) Symfonie nr. 3 'Eroica' C Tchaikovsky (cd) Symfonie nr. 5 op. 64 Roméo et Juliette D Beethoven (lp) Symfonie nr.3 Eroica' j Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Adres: Postcode/plaats: Telefoon j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per j maand (automatisch betalen) f24,85 I kwartaal via acceptgiro f75,10 'oorl.:j I (voor controle bezorging) Stuur als dank cadeau Naam: (betreffende letter) naar Adres: Postcode/plaats: I I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar Leidse Courant. Antwoordnummer 998,2501 VC Den Haag. CcidócSouoant

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11