o mjk f 10.000,- EUROMAST fieidóGSourtO/nt LAATSTE AFLEVERING Een cheque ter waarde van f 999,- SEIKO rr/// 7/fzr/A- Y Seahorse de Bijenkorf ilelikim ËwAereUtC Vêïïmeijer LEIDSE COURANT Dit is alweer de laatste aflevering van onze puzzel- aktie voor de Stichting Milieubewustzijn. De aktie bestond uit een serie van tien kruiswoordraadsels, die alle tien kans gaven op fraaie prijzen. Om mee te dingen naar de eindhoofdprijs van f 10.000,- belastingvrij, telt u het aantal malen dat de letter N in alle tien gevonden trefwoorden voorkomt. Stuur het juiste aantal N's in de trefwoorden tesa- men met uw oplossing van deze laatste puzzel in. Hoe u dat moet doen staat vermeld onder het kopje 'zo inzenden'. De oplossingen moeten uiter lijk zaterdag 21 april a.s. in ons bezit zijn. De prijs winnaars van week 9 en 10 alsmede de winnaar van de eindhoofdprijs zullen gepubliceerd worden in de krant van zaterdag 28 april a.s. STICHTING MILIEUBEWUSTZIJN Postbus 7721200 A T Hilversum Omschrijving puzzel 10 Horizontaal: 33 33 33 De noodklok luidt en koortsach tig wordt van alles in het werk gesteld om verdere achteruit gang van onze leefomgeving een halt toe te roepen. Aan de ene kant zijn we actief bezig el kaar te wijzen op de vervuiling van de aarde en worden we steeds bewuster gemaakt van de gevolgen van ons handelen op ons leefmilieu. Door een daar uit volgende strengere wet- en regelgeving proberen we een verdere verslechtering te voor komen. Stichting Milieubewustzijn heeft het plan opgevat om een tuin aan te leggen waarin deze rela tie, deze ontmoeting met de na tuur gevoed kan worden. In de tuin zullen elementen worden aangebracht die het mogelijk maken om in contact te komen met diverse aspecten van de natuur. Daarnaast zullen er pro gramma's worden ontwikkeld die de beleving daarvan kunnen versterken. De Stichting richt zich met de tuin voornamelijk op kinderen, maar ook volwasse nen zullen aan diverse program ma's deel kunnen nemen. In grote lijnen wordt de tuin in drieën gedeeld. Het eerste deel wordt het "doe deel". Hier zal een speelweide gerealiseerd worden, een zitkuil voor een kringgesprek. Iets ver- De opbrengst van deze actie komt ten goede aan pro jecten van de Vereniging voor Behoud van Natuurmonu menten, de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels en het Zuidhollands Landschap. Alle projecten liggen in de regio van Rotterdam en Den Haag. Het gaat om de volgende gebieden: - De Vlietlanden en de eendekooi Alkeet Buiten (beide van Natuurmonumenten) even ten noordwesten van Rotterdam. - De Akkerdijkse polder (Vogelbescherming), ongeveer halverwege Rotterdam en Den Haag. - De eendekooi Klein Profijt (Zuidhollands Landschap), ten zuiden van Rotterdam aan de Oude Maas. - Het Staelduinse Bos (Zuidhollands Landschap), ten zuiden van Den Haag in de buurt van 's-Gravenzande. Het geld wordt besteed aan terreinvoorlichting, natuur- educatie en beheersactiviteiten in deze gebieden. der van de ingang komt een zone waarin "doen", d.w.z. han delen en niet-doen, in stilte er varen en beleven, gelijkelijk aan bod komen. Gedacht wordt om hierin een grot te bouwen, "zin tuigpaden" aan te leggen (pa den die het mogelijk maken om intensiever met de zintuigen in contact te komen) en een deel van de vijver er op uit te laten komen. Het verst van de ingang verwijderd zullen faciliteiten worden aangebracht die meer geschikt zijn voor "stille bele- Een diner voor twee personen incl. drankje ter waarde van f 200,-, aangeboden door de Euromast te Rotterdam. £EIzHE' ^BeT3 0 Een cheque t.w.v. f 999,- T.M. van Ouwerkerk-Boom - Rotterdam Een horloge naar keuze t.w.v. f 200,- G.H. van der Wilk - Wateringen Een camera t.w.vv f 300,- W.W.Rotsteeg-Engelvaart - Rotterdam Een diner voor twee personen t.w.v. f 200,- H.A. Woning-Hulspas - Bergschenhoek Twee museumjaarkaarten M.G. Vermeulen - Rotterdam Een strandlaken M.J. Pluijmers - Rhoon Een 1-persoons overtrekset H.M. Post - Geervliet Een boekenbon t.w.v. f 50,- W. Engelen - Den Haag Een pennenset J.W. Wagemaker - Hoek van Holland Een CD-bon t.w.v. f 50,- P.H. Vijftigschild-Leest - Hoogvliet Een waardebon van de Bijenkorf t.w.v. f 75,- C.W.M. v.d. Tooien - Leidschendam Een walkman F.J. Siegers - Wassenaar Twee VIP-kaarten Ceasar Sport's J.C. Geval-v.d. Stelt - Den Haag Een compact camera DL-160 TELE met o.a. drop-in filminleg, automatische flitser en automa tisch filmtransport ter waarde van f300,-, geschenk van Fuji Nederland te Rotterdam. Een horloge naar keuze ter waarde van f 200,- beschikbaar gesteld door Juweliersbedrijf Van Wezel Co. te Den Haag. JUWELIERSBEDRIJF Een walkman MGR 90, autore- verse, stereo radio-cassette speler met 9 voorkeurzenders en 3-bands equalizer, versneld kopieren, geschenk van Sanyo Nederland te Mijdrecht. «I HEALTH CENTERS Een boekenbon ter waarde van f 50,-, inwisselbaar bij alle Bruna winkels, beschikbaar gesteld door Bruna Winkelketen BV te Houten. Een Seahorse strandlaken beschikbaar gesteld door Ten Cate Houstex Products te Almelo. Een waardebon van f 75,- ter beschikking gesteld door de Bijenkorf te Den Haag en meubelstuk blaasinstrument boom vaartuigje der Eskimo's sierlijk dier sint (afk.) bloeiwijze lichte stof mannelijk dier namelijk (afk.) hemels wezen livreibediende zwarte vogel overbrenger van berichten afstammeling (fig.) vakantie v.e. bestuurs college diagonaal weefsel dieregeluid cilinder onderdeel v.e. tennispartij doortochtgeld voorzetsel boom maand v.h. jaar belemmering (fig.) onsierlijk van vorm ving" van de natuur. Een heem- tuin wordt hier aangelegd, een waterloopje, een vogelbosje en een ander deel van de vijver. Hopelijk zal de opzet van deze tuin en de daarin aangeboden programma's en faciliteiten bij dragen aan de verbetering van de individuele relatie van de mens tot de natuur, tot de aar- dè, met een verandering ten po sitieve van ons handelen, waar door de huidige milieuproble men vanzelf af zullen nemen. vis zuidvrucht verbeten deel v.e. woonhuis hoofddeksel briefaanhef (afk. Latijn) niet-giftige slang vochtig snavel v.e. vogel tegenwoordig studentenvereniging aan stukken dwingende omstandigheid schrander vreemde munt krijgsmacht versiering op uniformen de onbekende (afk. Latijn) moerasvogel Engels eiland betaalplaats bij banken uitroep van pijn opening 85. kleurling 87. ruw, grof (van taal) 88. zangspel 89. zuil, pilaar Verticaal: 1. strafbaar feit in oorlogstijd 2. tocht 3. eerstkomende (afk.) 4. sigarettentabak 5. persoonlijk vnw. 6. knaagdier 7. hulzen van gedorste koren aren 8. maangestalte (afk.) 9. hooistapel 10. nummer (afk.) 11. telwoord 12. spoedbericht 15. persoon zonder eigen mening 18. deel v.e. dynamo 19. deugniet 21. hoofddeksel 22. deel v.e. stoommachine 24. alvorens 25. niet bevestigd 26. water doorlatende 27. Europeaan 32. halsboord v.e. trui 34. wijfje v.e. kanarie 36. niets uitgezonderd 38. afgespleten plat stukje hout 39. land in Azië 41. telwoord 43. muzieknoot 44. zwemvogel 45. oude lap 46. geschikt om geplukt te worden 51. steltpotige vogel 52. ringvormig handvat 54. deel van de week 55. boom 57. vogel 59. zuivelprodukt 60. vrucht 62. grote houten loods 63. gevaarte 65. klein vertrek 66. vreemde titel 67. wig om hout te klieven 68. metaal 73. talent 75. schaapkameel 77. houten drinkkom 79. honingdrank 80. bedrog 82. vlaktemaat 84. voorzetsel 85. bijbeldeel (afk.) 86. rechten inbe'grepen (afk.) 87. cent (afk.) Een pennenset, bestaande uit een vulpen en balpen, een ge schenk van Pelikan Nederland te Zevenaar. Twee VIP-kaarten (maandkaar- ten) voor fitness, aerobic en gebruik van alle faciliteiten in Leidschendam/Voorburg, Zoe- termeer, Spijkenisse en Rotter dam, beschikbaar gesteld door Ceasar Sport's International Health Centers. CEASAR SPORT'S U kunt op 3 manieren uw op lossing inzenden: Per postgiro: u maakt minimaal 2,50 over op girorekening 14964 t.n.v. Puzzelen voor het Milieu te Den Haag. Het tref woord, slechts 1 per girokaart, schrijft u op de voorzijde onder 'Mededelingen'. U kunt zoveel girokaarten inzenden als u wilt. r Per bankcheque: u stuurt uw cheque met daarop ingevuld een bedrag van 2,50 in een envelop naar ons adres. Het trefwoord, slechts 1 per cheque schrijft u op de voorzijde van de cheque. Controleert u of uw adres op de cheque staat ver meld. Per briefkaart: naast de norma le porto van 55 cent plakt u ten minste f 2,50 (maar ten hoogste f 10,-) aan geldige Nederlandse postzegels extra ten bate van deze actie. Vermeld duidelijk uw naam en adres en schrijf het trefwoord op de adreszijde. Het adres is: Puzzelen voor het Milieu Postbus 19090 2500 CB Den Haag Wij verzoeken u om, indien mo gelijk, gebruik te maken van postgiro of cheque, omdat van alle extra postzegels 10% afge dragen moet worden aan de PTT. Let op: uw inzending is slechts geldig indien u tenminste f 2,50 gireert of overschrijft per cheque of aan extra postzegels bijplakt. Inzendingen die hieraan niet voldoen dingen niet mee naar de prijzen. Oplossingen: u mag zoveel in zenden als u maar wilt. Alle op lossingen op girokaart, cheque en/of briefkaart moeten zater dag a.s. in ons bezit zijn. Giro overschrijvingen dus uiterlijk woensdag versturen. De namen van de prijswinnaars worden steeds 2 weken na iedere afle vering gepubliceerd in deze krant. De trekking wordt wekelijks verricht in Rijswijk door notaris mevr. A. van Lonkhuyzen of haar plaatsvervanger in Den Haag, bij wie ook de trefwoor den en het daarin voorkomende aantal letters N zijn gedepo neerd. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd of getelefoneerd. Gewonnen prij zen kunnen niet worden geruild, evenmin kan daarover worden gecorrespondeerd, ook niet met de betreffende sponsor. Belangrijk: om te kunnen mee dingen naar de eindhoofdprijs dient u het aantal malen dat de letter N in het gevonden tref woord voorkomt te tellen. Hel totaal aantal N's in alle tref woorden stuurt u met de opl< sing van de tiende puzzel in. Vergunning: de vergunning vooi het houden van deze puzzelactie is verleend aan de Stichting Mi lieubewustzijn door de Staatsse cretaris van Justitie, bij besluit van 26 januari 1990, nr. LO 900; 014/014.90. Alle op deze pagina genoemd* prijzen in natura t.b.v. van d< actie 'Puzzelen voor het Milieu zijn gratis ter beschikking ge steld. De prijzen kunnen gele op artikel 2 van de Vergunninc nr. L.O 900/014/014.90 slecht! uitgekeerd worden, indien d< netto-opbrengst van de puzze minimaal 60% .bedraagt van d< bruto-opbrengst van het kans spel, zijnde uitsluitend het totaa van de extra bijdrage. Een Cinderella 1-persoons over trekset 'Jasmin', ter beschikking gesteld door Ten Cate Houstex Products te Almelo. Een CD-bon met een waarde van f50,-, beschikbaar gesteld door Vehmeijer te Den Haag. 11 dl you nttd Twee museumjaarkaarten ter beschikking gesteld door de Stichting Museumjaarkaart te Leiden. De eindhoofdprijs bestaat uit f 10.000,- contant belasting vrij (dus de verschuldigde kansspelbelasting is niet voor uw rekening). Ongetwijfeld weet u nu al te bedenken wat u met zo'n fantastische meevaller allemaal zou kunnen doen I U dingt mee naar de eindhoofdprijs als u aan het eind van alle afleveringen van de puzzel alle letters n in alle tien gevonden trefwoorden optelt, en de uitkomst tegelijk met uw oplossing van de laatste puzzel instuurt.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 36