Huismeesterproject Slaaghwijk op tocht Fraaie reiswekker leidóc SomxMit 4 STAD OMGEVING/RTV rkeer ngeleid or aanleg )ol WEEK EINDE ZATERDAG 14 APRIL 1990 PAGINA 17 ids college nog niet rond )EN Tijdgebrek is er volgens de Leidse col- jnderhandelaars de oorzaak van dat gister- 223 jj nog geen programma-akkoord op hoofdlij- rereed was. De fracties van PvdA, CDA en i Links hebben elk nog amendementen inge- op de concept-tekst en bovendien wordt nog :ussieerd over de verdeling van de wethou- losten ns woordvoerders van de drie partijen is er sprake van grote geschilpunten: „We hebben steeds vertrouwen in dat we eruit komen", J. Walenkamp van het CDA. Ook Groen die voordat de onderhandelingen begonnen oorwaarde stelde dat een eerste akkoord op Vrijdag gereed was, denkt er zo over. „We niet op een breekpunt", stelt H. de la Mar. welke onderdelen van het collegeprogramma erder moet worden onderhandeld willen de ?n geen mededelingen doen. Nieuw bloedhormoon voor patiënten met beenmergkanker LEIDEN Het Academisch Ziekenhuis Leiden (AZl) gaat een nieuw bloedhormoon uittesten bij kankerpatiën ten van wie de bloedcelproduktie is gestoord door behan deling met chemo-of radiotherapie. Verwacht wordt dat het middel later kan worden gebruikt bij patiënten met een gestoorde bloedcelproduktie als gevolg van een kwaadaardige beenmergziekte. Het nieuwe bloedhormoon komt over enkele maanden beschikbaar. De verwachting van dit middel is dat het niet alleen de witte bloedlichaampjes maar ook de bloed- plaatjes kan aanzetten tot groei. Dat vertelde W. Fibbe van de afdeling haematologie van het ziekenhuis tijdens een voordracht die hij hield ter ge legenheid van de ontvangst van de C.J. Kokpriis van de Leidse medische faculteit. Deze prijs wordt toegekend aan personen die zich bezighouden met het oplossen van inge wikkelde medische of mathematische problemen. Tekenwedstrijd architectenclub LEIDEN Het Leids Architekten Kaffee (LAK) nodigt alle Leidenaren uit hun wensen kenbaar te maken over de straat, de buurt of de stad. Daarvoor heeft het café een wed strijd georganiseerd. Deelnemers moeten in een tekening laten zien hoe ze vinden dat de straat, de buurt of de stad eruit moet zien. De inge zonden tekeningen worden tentoon- gesteld in de hal van het stadhuis. Daarna worden ze ingebonden en op 1 mei in boekvorm aan het nieuwe gemeentebestuur aangeboden. De te keningen (A3 formaat) kunnen tot uiterlijk 24 april worden gestuurd of gebracht naar het secretariaat van het LAK, St. Jacobsgracht 4, 2311 PW in Leiden. Ondernemers willen één horeea-coördinator LEIDEN Een ambtenaar van de gemeente zou zich specifiek moeten bezighouden met horeca-aangelegenheden. Dat is het eerste voorstel dat een initiatiefgroep van Leidse horeca-onder- nemers doet sinds de groep afgelopen maand werd opgericht. „Nu is het zo dat als horeca-ondernemers met een probleem bij de gemeente komen, verschillende ambtenaren verschillende verhalen vertellen", aldus ondernemer R. van Akkeren. Horeca Nederland (HN), een overkoepelende organisatie van ondernemers in de horeca, hield in maart een vergadering om *de ter ziele gegane afdeling Leiden van HN nieuw leven, in te blazen. Een zestal ondernemers bleek bereid een initiatiefgroep te vormen die in Leiden voor een goede belangenvertegenwoor diging van deze beroepsgroep moet gaan zorgen. Het eerste voorstel van de groep aan de gemeente is een horeca-coördina- tor aan te stellen. HN en de initiatiefgroep houden op zondagmiddag 8 mei een nieuwe vergadering in In den Leidschen Salon. Het is de bedoe ling dat restauranthouders en kroegbazen uit Leiden van deze gelegenheid gebruik maken om hun stem te laten horen. Prijs voor uitvinder kunstnier LEIDEN De 79-jarige prof.dr. W. Kolff ontvangt woensdag de Federa-prijs 1990 in verband met de ontdekkingen die hij deed bij de ontwikkeling van nierdialyse-appara- tuur en kunstorganen zoals het kunsthart. Kolff studeerde geneeskunde in Leiden en ontwikkelde tijdens de Tweede Wereldoor log de eerste kunstnier ter wereld. Later vervolgde hij zijn wetenschappelijke werk in de Verenigde Staten. De prijs wordt om 17.00 uur uitgereikt tij dens het symposium van de stichting Fede ratie van Medisch Wetenschappelijke Vere niging in Nederland in de collegezaal van het Gorlaeus Laboratorium. Daarbij komen de belangrijkste ontwikkelingen aan de orde op medisch-wetenschappelijk terrein. EN Het verkeer op de Singel wordt vanaf dins- omgeleid. Aanleiding is inbrengen van een nieuw tussen de de huisnum- 66 en 72. Het verkeer het Noordeinde wordt e Rozenstraat, Jan van nkade en Witte Singel eid. Vanaf de Heren- moet het verkeer via de lderdijkstraat, Vreewijk en de Gerrit Doustraat. e omleidingsroutes geldt ihtingsverkeer en stop- s verboden. De omlei- route kan niet worden nkt door zwaar verkeer, die categorie wegbrui- geldt een alternatieve lussen zullen een andere gaan volgen. Zo rijdt de lijn 43 in de richting Me- jk via Steenstraat, Kort ïburg, Breestraat, Leven- Hooigracht en verder s de normale route. In chting van het station ijn 43 via Hooigracht, Le- lal, Breestraat, Kort Ra- irg, Beestenmarkten r volgens de normale De haltes Noordeinde, itraat, Witte Rozenstraat n van Houtkade van lijn men te vervallen. WVL VREEST ERNSTIGE CRISIS ALS GEMEENTE NIET MEEBETAALT LEIDEN Het huis meestersproject in de Slaaghwijk dreigt te verdwijnen als de ge meente Leiden nog lan ger weigert mee te beta len. Tevens ontstaat dan een „scherpe crisis met alle verlammende effec ten vandien" binnen W oningbouw vereniging Leiden (WVL). Dat schrijft voorzitter R. van den Helm in een brief aan de college-onder- handelaars van PvdA, CDA en Groen Links. In de Slaaghwijk werken vier zogeheten sociale huis meesters. Ruim twee jaar geleden kregen zij een con tract van de WVL, die hen kon aanstellen dankzij sub sidie van het Rijk. Die sub sidieregeling is dit jaar echter afgelopen en dus moest worden gezocht naar een andere manier om de huismeesters te betalen. De bewoners weigeren een bij drage te betalen en de wo ningbouwvereniging zelf kan niet meer dan veertig procent van de kosten op brengen. Al eerder werd een beroep gedaan op wet houder D. Tesselaar van volkshuisvesting en op de raadscommissies, maar dat had tot nog toe geen resul taat. „Bewoners en vereniging zijn van mening dat de ge meente zich niet aan haar verantwoordelijkheid kan en mag onttrekken", staat in de brief. Daarin wijst de voorzitter erop dat de aanstelling van de huismeesters niet kan worden losgezien van de overige plannen om de Slaaghwijk te verbeteren. „Voor ons is het ondenk baar dat de problemen al leen aan de buitenkant zouden worden aangepakt (via aanpassing van de ste- debouwkundige opzet door de gemeente en via woon- technische verbeteringen aan de woningen door Wo ningbouwvereniging Lei den). De kern van de pro blemen zit namelijk aan de binnenkant: Het soort mensen dat in de Slaagh wijk woont of komt te wo nen en de manier waarop die mensen omgaan met hun woning en de woon omgeving", aldus de brief. De woningbouwvereniging meent dat de situatie kan verbeteren door een ander toewijzingsbeleid en door de aanstelling van huis meesters. Over het eerste punt is inmiddels overeen stemming bereikt met Tes selaar die heeft toegezegd dat zeer urgente woning zoekenden zullen worden gehuisvest in woningen die zijn verspreid over de hele stad en niet meer alleen in huizen in Slaaghwijk. In januari kon het bestuur van de vereniging nog net voorkomen dat door de le den een motie van wan trouwen werd ingediend. Van den Helm vreest dat dat alsnog gebeurt als er geen oplossing wordt ge vonden. „De bewoners zijn redelijk positief over de huismeesters maar ze vin den de bijdrage een pro bleem. En dat kan ik me ook wel voorstellen. Het bedrag kan oplopen tot twintig gulden per maand en dat tikt best door". Acht appartementen in gat Narmstraat De Leidse architecten Boudewijn Veldman en Paul Rietbroek hebben een bouwplan gemaakt voor acht appartementen voor het „gat" in de Narmstraat. Op deze plek bevond zich jarenlang een taxibedrijf met garage dat vorig jaar is gesloopt. Opmerkelijk aan dit plan is dat de lijn van de huidige huizen in de straat niet is doorgetrokken maar dat er „naar binnen" is gebouwd. De voornaamste reden hiervoor is het vangen van zonuren in de wo ningen. De 2-persoons-appartementen grenzen met hun achterkant aan de bioscopen aan de Steenstraat en hebben een gezamenlijk binnenterrein met bergingen. Aan de straatkant wordt een af scheiding gemaakt door middel van een soort pergola. Het ge bouw wordt gebouwd in opdracht van de stichting Leidse stu dentenhuisvesting. TEKENING: PR Noddie Funart in discotheek LEIDEN De 25-jarige Nod die Funart treedt vanavond laat op in discotheek Hotel de Ville aan de Breestraat. Tien jaar geleden won deze Leide- naar die tegenwoordig in Am sterdam woont de finale van Vara's talentengala „Je ziet maar" Verder zong hij ooit met Nina Hagen en schreef hij teksten voor deze Duitse zan geres. De muziek van Funart, van wie in juni een maxisingle uitkomt, is een combinatie van house, rap, acid en popmuziek, zegt hij zelf. ragen van: Janet van Kees van Herpen, Erik iman, Loman Leefmans, lin Swiers. ar nieuwe Leidse college burgemeester en wethou- zal bestaan uit zes man en een vrouw. En dat is allend voor een gemeente het vrouwenvoorrangsbe- zo hoog in het vaandel ft staan. Vooral als het om hogere functies wor- in zo goed als alle geval- vrouwen benoemd. Dat is rich een goede zaak want en door een dergelijke itregel kunnen vrouwen van de achterstand inlo- die in de loop van de ge- edenis is opgebouwd, emd wordt het echter als gemeentebestuur zelf zich aan deze maatregel dt. Het wordt op deze ma-' bijna onmogelijk om het uwenvoorrangsbeleid uit lijven voeren en te verde in tegenover sceptici, schuld ligt bij alle drie de lijen die het nieuwe colle- [aan vormen. Groen Links irt geen vrouwelijke wet- derskandidaat en het A ook niet. De PvdA had kandidaten voor drie loudersposten en moest een keuze maken. Dat Dongen wethouder zou 'en stond buiten kijf en ging de strijd tussen iwkomer Tjeerd van Rij wethouders Paul Borde en Marietje van der Mo twee mannen en een w. De vrouw verloor. PvdA, met elf zetels nog ds de grootste en machtig- >artij in Leiden, liet begin week weten dat Marietje der Molen niet terugkeert wethouder. En maakt het n beleid er niet geloof- rdiger op. ar (2) ir de redenen van dit be- I worden geen mededelin- gedaan. Maar het kan bij- het anders of persoonlijke rstand van partijgenoten n de wethouder moet een hebben gespeeld. Van der en ligt tamelijk goed bij personeel, maar in haar n fractie heeft ze niet zo- vriendjes. Ze wordt ge- irdeerd om de manier Top ze met haar ambtena- omgaat en om het feit dat 'an delegeren. Anderhalf jaar geleden kreeg ze de niet geringe opdracht om de rol van wethouder Jit Peters te gaan vervullen en niemand zal kunnen zeggen dat ze het slecht heeft gedaan. Want grove fouten zijn niet bekend geworden, ook al ver dienden sommige besluiten geen schoonheidsprijs. Dat terwijl haar collega Paul Bordewijk niet echt onge schonden uit de schouwburg zaak kwam. Een motie van wantrouwen van Leiden Weer Gezellig en Socialistiese Partij werd weliswaar niet ge steund door de rest van de ge meenteraad, de PvdA'er moest wel beloven beter zijn best te doen. Zijn fractie droeg hem echter wederom voor als wethou derskandidaat. En liet Mariet je van der Molen vallen. Het is heel raar dat voorvrouwe Van Dongen het zover heeft laten komen. Marietje is dan misschien niet haar harts vriendin, ze had nooit aan de kant mogen worden gezet door een fractie die wordt ge leid door de huidige coördina trice van het doelgroepenbe leid van de gemeente. Van Dongen is afkomstig uit de PvdA-bloedgroep Rooie Vrouwen. Maar het enige wat daar in deze zaak nog aan herinnert, is de kleur van haar haar. Comedy Capers Het uitladen en verschepen van de Libanonceder bij de Leidse Hortus Botanicus was dinsdag een (vroege) beleve nis van jewelste. En soort be- ginnërscursus slapstick waar bij het niveau met de eertijds vermaarde serie The Comedy Capers en de films van Laurel en Hardy moeiteloos werd ge haald. Het gehannes kende vanaf een uurtje of zeven 's ochtends zowat geen grenzen. Van kwart voor tot kwart over zeven was er niks aan: soepel ontdeed de chauffeur, die duidelijk niet gekend was in de komende scènes, de boom van beschermende folie en banden waarmee de 12 meter hoge boom aan de auto vastzat. Toen begon het ge schutter. Eerst liet de vork heftruck op zich wachten, toen kon het knalgele hijs werktuig niet langs de vracht auto, zodat het gehele trans port een meter of wat naar achter en naar voren moest om de heftruck door te laten. Vervolgens hing de boom een kwartier hulpeloos aan een band in de hijsarm van de vrachtauto. Reden: De hef truck stond aan de verkeerde kant van de kluit en met al leen die truck zou het niet lukken de boom in de voor tuin te krijgen. Na een zoek tocht naar een geschikt karre tje moest op het wankele voertuig de steun van de vrachtwagen, waar de stam op rustte, worden gebonden. Dit alles om een goede afloop Zie Comedy Capers van de operatie waarschijnlij ker te maken. De vork van de heftruck werd in arren moede voorzien van een schot van de vrachtauto, omdat de kluit de groot was voor de twee kleine tanden van de vork. Comedy Capers (2) Met een rood hoofd en al een beetje de p in bond de chauf feur zijn steun op de kar en werd er met vijf omstanders amechtig gesjord aan de stam. Toen die eenmaal vast zat wa ren vijf man, waaronder twee toevallig passerende gitaris ten, nodig voor steun en bege leiding van het wankele wa gentje dat door de heftruck werd voortgeduwd. Met be hulp van in alle haast aange sleepte stalen platen kwam het transport heelhuids bij het begin van de voortuin. Daar togen net twee man uit alle macht aan het werk om een gat te graven voor de kluit. Intussen bleek dat de hef truck slechts met erg veel stuurmanskunst over het smalle aarden stuk tussen twee lager liggende funderin gen kon. En net toen de „gele duwer" midden op de wal stond schoot het wankele kar retje, inmiddels omstuwd door zeven trekkende en sjorrende mensen, tot aan de assen de tuingrond in. Een rukje terug door de heftruck verergerde het leed omdat het karretje daardoor vreselijk schuin kwam te staan. Op dat moment was het al kwart voor negen geworden. Een half uur later, de boom was sléchts een metertje ver der geraakt, werd besloten het uitgestelde ontbijt te nutti gen en meteen werkoverleg te plegen. Vanaf toen ging het beter en tegen elven kon de chauffeur van de vrachtwa gen zijn eigendommen weer in ontvangst nemen. En wat meldde de Hortus daags na de operatie? Dat al les „heel soepel en zonder problemen verliep". Ja, je verzint het niet. In elk geval geloof je het niet. Wij niet tenminste. Verdriet De ambtenaren van rijkswa terstaat waren van het soort waarvan je het idee krijgt dat de grappen die over deze be roepsgroep wel eens worden gemaakt pijnlijk dicht bij de waarheid zitten. In een ellen lang en ook voor de raadsle den vaak onnavolgbaar be toog, legden twee van deze overheidsdienaren afgelopen dinsdagavond aan de Leidse commissie ruimtelijke orde ning uit waarom rijksweg 4 vierbaans in beide richtingen moet worden. Veelvuldig werd gebruik gemaakt van woorden als geëffectueerd, geprognotiseerd en automobi lisatie en werd gesmeten met onduidelijke verkeerscijfers. Kortom de verbreding van een van Nederlands drukste wegen moet er komen. De schrik zat er goed in bij de aanwezige bewoners van Rhijnvreugd, de enige Leidse straat die in de directe omge ving van de hoofdverkeersa der, tussen Schiphol en Rot terdam te vinden is. Verdriet (2) De huizen van Rhijnvreugd staan met hun voorkant naar de rijksweg gericht, maar tus sen de woningen en de veel hoger gelegen weg bevindt zich een grasveldje van onge veer 30 meter wat de straat toch een rustgevend karakter geeft. Voor de bewoners is het van dus van essentieel belang of de verbreding van de weg aan de westelijke Leidse kant (op het grasveld) of aan de oostelijke Zoeterwoudse kant wordt gemaakt. De twee jokers van waterstaat wilden van alles duidelijk ma ken, maar niet aan welke kant de uitbreiding komt. En als die aan de westelijke zijde wordt geprojecteerd, waren de consequenties voor de be woners van Rhijnvreugd ook nog niet te overzien. „Maar mocht een onleefbare situatie zich voordoen dan is rijkswa terstaat best bereid de huizen tegen marktprijs van de be woners te kopen", aldus een van hen op een misplaatst ge ruststellende toon. Verder wilde hij er niet op ingaan. „Er zijn nog zoveel varianten mogelijk". Het PvdA-raadslid Loek Ge- radts nam het voor de bewo ners op: „Je kan toch onge veer zeggen of de nieuwe weg bij die huizen tot het tuinhek of tot de voordeur komt". Een duidelijk antwoord bleef ach terwege. Na afloop van de vergadering hielden de bewo ners de mannen van rijkswa terstaat staande en vroegen beleefd om extra uitleg. Op nieuw verschool men zich achter; diverse varianten, kostenplaatjes en bestem mingsmogelijkheden. „Als ik dit zo hoor kunnen we de naam van de straat nu al ver anderen in Rhijnverdriet", vond een teleurgestelde1 bewo- Reclame Noordwijk heeft deze zomer zes kilometer naaktstrand. De gemeente heeft op het moei lijk bereikbare noordelijke strand drie gedeelten van twee kilometer vrijgegeven voor naturisten. Dat gebeurde niet van harte, maar het moest wel. Als een badplaats geen naaktstrand heeft, kan niet worden opgetreden tegen zonaanbidders die op het „textielstrand" bloot gaan zonnen, zo bepaalt de wet. „Het naaktstrand is er wel, maar we praten er niet over. We doen net alsof het er niet is", zo is stilzwijgend afge sproken. Noordwijk zal het naaktstrand dus niet gebrui ken om toeristen te lokken. Uitgerekend VVV-directuer Wim Rovers heeft die af spraak geschonden toen hij enige weken geleden in actie kwam tegen het naaktstrand dat volgens hem veel te lang is. „Een naaktstrand is prima, maar niet van die lengte", zo schreef hij in een brief aan het gemeentebestuur. Volgens de VVV moet worden ge vreesd voor gluurders en strandprostitutie en kan het naturistenstrand een ave rechtse uitwerking hebben op het image van de badplaats Noordwijk. Kortom, nog even en de keurige badplaats is het Sodom en Gomorra van de Noordzeekust. De kritiek van Rovers werd breed uitgeme ten in de pers en al die recla me die zo voor het naakt strand werd gemaakt, werd in Noordwijk niet echt gewaar deerd. In een commissiever gadering deze week moest Wim Rovers dan ook met de billen bloot. Met name Noord- wijks Belang had zich ge stoord aan het optreden van Rovers. „De VVV heeft be reikt wat ze niet wilde, pro motie van het naaktstrand", zo luidde de kritiek. De com missie dacht er daarbij ook niet over om het zes kilome ter lange naaktstrand in te korten. Een hard gelag voor Wim Rovers. Noordwijk houdt niet alleen zijn lange naaktstrand, maar door al die reclame raken straks op mooie dagen de wegen naar Noordwijk verstopt met auto's van naturisten. Er blijft voor Rovers eigenlijk maar één mogelijkheid over. Wachten tot de Katwijkse VVV-direc teur opstapt en snel sollicite ren. In Katwijk hebben ze im mers maar vijftig meter aan gewezen als naaktstrand. Gelijkenis Heeft de gemeente Leiden de problemen rond de „zaak Ka- gie" schromelijk onderschat, of is diezelfde gemeente de enige betrokkene die het alle maal scherp ziet? Na het dins dag gehouden kort geding dat adjunct-directeur van de Leidse Schouwburg Hans Ka- gie tegen zijn ontslag had aan gespannen, kan voorzichtig de conclusie worden getrokken dat Leiden in ieder geval op punten achterstaat. Zelden zal een rechter immers zo de vloer hebben aangeveegd als die dinsdag met de Leidse vertegenwoordigster Sunter. Iemand ontslaan voor wat on duidelijk „gesjoemel met de kas en een videorecorder", terwijl de verantwoordelijke man (directeur Frans Boelen) nauwelijks wordt aangepakt, de rechter had het er maar moeilijk mee. Dinsdag doet diezelfde rech ter uitspraak in het door Ka- gie aangespannen geding. Het is voor de gemeente te hopen dat zij in die zeven dagen een gemeente-vriendelijker kijk op de gang van zaken heeft gekregen. Vooralsnog even wel lijkt dat ijdele hoop. En lijkt de „zaak Kagie" al weer iets meer op de „zaak Daey Ouwens" uit een al wat grijs verleden. De zaak van de ten onrechte onslagen Groenoord- hal-directeur die de gemeente Leiden toen heel veel geld heeft gekost. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Mark Roy zn. van: T. H. M. Luykx en M. E. Bakker: Johannes zn. van: R. Fisser en I. C. Diteweg; Elisa Dauphina Maria dr. van: R. P. Kooijman en A. E. M. Spa- Overleden: B. van Helden geb. 7 april 1908 man; M. P. Wijnands geb. 28 jan. 1912 man; G. C. van Werkhoven geb. 9 jan. 1917 man; H. C. Wolter- storff geb. 14 dec. 1943 echtgenote van: O. I. Parabirsing; P. Heruer geb. 26 maart 1902 man; D. Beijer geb. 4 febr. 1920 man; J. P. van der Linden geb. 8 okt. 1905 man; A. A. Fokker geb. 21 juni 1911 man; M. H. A. Ver voort geb. 3 okt. 1908 gehuwd ge weest met J. Rijnboutt; A. Nussy geb 6 mei 1912 man; H. van der Kwaak geb. 31 juli 1920 man; E. La- tenstein geb. 18 nov. 1919 echtgeno te van: G. H. L. Verwey; B. L. Wallaart geb. 18 aug. 1915 man; J. van den Broek geb. 22 feb. 1938 man; D. Ver- hoeff geb. 19 mei 1911 vrouw; N. de Jong geb. 11 juli 1906 gehuwd ge west met: C. de Vreugd; J. J. van Ham geb. 5. april 1922 echtgenote van: J. Vellinga; C. M. E. Heljnen geb. 3 maart 1923 gehuwd geweest met: J. A Beek, C. Schmidt geb. 20 juni 1930 man; A. J. A. Jansen van Jorks- veld geb. 26 juni 1947 man; C. H. A Kruijskamp geb. 31 mei 1911 man; W. J. Crabbendam geb. 25 maart 1990 zoon; J. E. Voormolen geb. 27 aug. 1899 gehuwd geweest met: C. Lether; C. van Duijvenbode geb. 11 sept. 1914 man; L. J. van der Tooien geb. 25 jan. 1908 man; J. Duindam geb. 18 dec. 1916 man; B. Jumelet geb. 17 sept. 1913 gehuwd geweest met: J. de Waal. Gehuwd: S. Kloos en N. G. C. Crab, E J. Brinks en C. J. H. Hervyu. R. D. Anomgbor en L. W. Taffijn, H. F. Im- thorn en J. M. L. Gerdessen, W. C. J. de Wit en K. van der Mark, H. K. Kets en H. Koolmoes. C de Vos en J. W. Blansjaar, C. I. Wijkhuisen en S. M. Dubbelaar, R. F. van Haastregt en M. P. M van Polanen. P. G. Zwanenburg en R. Hundersmarck, A. Dinkelman en R. L. van der Giessen, S. J. Da- niëls en F. C. Baronesse van Dedem, R. P. Heemskerk en A M. P Groene- veld, S. H. Bartho en E. J. L. Ford, E. Humer en M. J. Dikken. J. Melchior en M. P. Bruijns, J. G. Pauptit en F. Ziegeler. Ondertrouwd: R. C. Oosterbroek en B. van Egmond, M. Kardal en A. Sek- men, A. Cunes en J. G. M. Poelman, E. F. Haneveld en J. de Vries, H. van Daalen en C. H. C. Beurse, N. Graaf land en C. M. A. van der Krogt, J. A. A. Martens en P. H. Janssen, P H. J. Dirks en M. J. Verschuur, J. Smit en M. K. de Groot, A. J. F. Nuijens en H. M. Lensen, J. J. W. Eckhardt en J. M. F. Kemper, H. P. Hol en P. Engels, H. C. Zootjes en A. M. A. Bijvoet, J. Za delaar en H. A. Marks, F. Kokkedee en M. Nijgh, R. P de Groot en A. J. van Ledden, R. Vogelaar en V. S. du Prie, J. C. P. van Zijp en I. E. F Berg man. J. J. Bonenkamp en A. M. van den Heuvel, H. W. van Sandick en M. A. C. M. Sopers, A. van Strien en A. L. J. van Strien. 0eze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 centimeter. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Noteer als nieuwe abonnee Naam: Adres: Postcode/plaats: ïeieioon Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per I maand (automatisch betalen) f24,85 I kwartaal via acceptgiro f75,10 I (voor controle bezorging) j I

Leidse Courant | 1990 | | pagina 17