Vlario van der Ende blijft dies in proporties zien opsport in Zevenhuizen en het „bij ons"-gevoel voetballerlei i' PORT CcidócSommit ZATERDAG 14 APRIL 1990 PAGINA 15 risping UEFA voorzitter Benfica RN De strafcommissie van de Europese Voetbal Unie EFA) heeft de voorzitter van Benfica, Joao Santos, een be ding gegeven. Dit voor zijn „onsportieve uitlatingen" na eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om Europa Cup voor landskampioenen: Olympique Marseille lenfica (2-1), op 4 april. Santos beklaagde zich toen over achterwege blijven van een dopingcontrole, waarbij hij dat de spelers van Marseille „een verbazingwekkende fy- jre kracht hadden getoond". Ook had Santos de UEFA op- •oepen bij de return, op 18 april in Lissabon, een doping- itrole te houden. het vernemen van de uitlatingen van Santos diende het stuur van Marseille een klacht in bij de UEFA. Karl-Heinz Riedle naar Lazio Roma Italië volgens zieners finalist BREMEN Karl-Heinz Riedle stapt voor zestien miljoen gul den over van Werder Bremen naar Lazio Roma. Het is de duur ste transfer ooit in het Westduitse voetbal. Karl-Heinz Rumme- nigge was de afgelopen jaren koploper in de „prijzenslag". Hij ging in 1984 voor bijna twaalf miljoen gulden van Bayern Mün- chen naar Inter Milan. Manager Lemke van Werder Bremen zei weinig problemen te verwachten bij de overstap van de 24-jarige aanvaller naar de Italiaanse club. In Italiaanse kranten werd be kend gemaakt dat Riedle bij de tweede club uit de hoofdstad an derhalf miljoen gulden per jaar gaat vedienen. Streich eerste Oostduitser OOST-BERLIJN De Oostduitse ex-voetbalinternational Joa chim Streich wordt volgend seizoen trainer bij de Westduitse tweede divisieclub Eintracht Braunschweig. Streich (38) is de eerste Oostduitse coach die naar een club in het Westduitse be taalde voetbal overstapt. De afgelopen vijf jaar trainde hij FC Magdeburg, op dit moment de nummer een in de hoogste Oost duitse afdeling. MILAAN Na mysterieuze nachtelijke rituelen hebben Itali aanse helderzienden en andere magiërs vastgesteld dat het gast land Italië de finale zal bereiken van het toernooi om de wereld titel en zal uitkomen tegen Argentinië, de huidige wereldkam pioen. De voorspellingen werden bekendgemaakt door de Itali aanse Vereniging van Magiërs en zijn gebaseerd op bestudering van de horoscopen van de betrokken voetballers uit de verschil lende landen. Enkele voorspellers konden ook al melden dat Italië de finale op 8 juli in het olympisch stadion van Rome, zal winnen. Brazilië en de Sovjetunie werden genoemd als de beide andere halve-finalisten. Portugal vijf de kandidaat WK 98 PARIJS Portugal zal zich als vijfde land kandidaat stellen voor de organisatie van de eindronden van het WK voetbal 1998. Dat heeft FIFA-voorzitter Havelange verklaard. Zwitser land en Frankrijk hebben zich al officieel gemeld. Marokko en Brazilië willen zich in de komende maanden kandidaat stellen. [AAGSE ARBITER UIT ROULATIE NA INTERNATIONAAL DEBUUT 3LLEYBALLERS STAAN OP PUNT VAN LANDSKAMPIOENSCHAP !N HAAG Mario van r Ende kampt met een ductoren-probleem. _n doodgewone liesbles- :e, maar de Haagse to ll ;biter vindt de om- irijving van fysiothera peut Jan Zoutendijk een ik interessanter klin- n. „Je moet er tenslotte 5 van maken, is het it?". Een zinsnede die n of meer model staat Br de levenswijze van 34-jarige rijzende ster het. betaalde voetbal. ziet graag de zonnige kant i het leven. Heeft een uitge- oken mening en is niet te oerd daar onomwonden ir uit te komen. En is over- 1 [d van zijn capaciteiten, ïwelijks een week na zijn ernationale debuut als eidsrechter bij het duel tus- Schotland en Roemenië >r spelers onder de zestien stelt hij kort en krachtig: uf? Zelfverzekerdheid? t is daar verkeerd aan? Als "■naar nooit van jezelf denkt jd de wijsheid in pacht te ilgiben. Open staan voor kri- dus". valt Van der Ende des te T ;ilijker nu hij in het toch ibige voetbalwereldje door Nen alleman met compli- uten wordt overladen. Leo nhakker roemde hem na bekertopper Ajax-PSV ten rstaan van de televisieca- ra's met de woorden „een fecte scheidsrechter" en nand met persoonlijkheid", us Michels wierp Van der Ie na PSV-Feyenoord toe i zijn tevreden". Het kan, lijkt het, niet meer stuk ir de „coming man" van het lerlandse voetbal. Van der Ie: „Ik heb Michels onmid- ijk gevraagd of hij samen i komen kijken met z'n „we tevreden". Dan liggen we bei in een deuk van het la- n. Natuurlijk streelt zo'n lerking mij. Dat vind ik ker, leuk; nee het is meer dan leuk. Toch zal ik nooit van mezelf zeggen dat ik goed ben of zoiets. Je moet het niet opfokken, gewoon jezelf blij ven. Als ze zeggen daar staat iemand in het veld, dan voel ik me geroepen tegengas te ge ven. In de trant van: daar staat 88 kilo en meer niet. Neem het geval Wouters. Dat kan mij ook overkomen. Iedereen zag het, alleen de scheidsrechter niet. Dan kan ik nu wel roe pen, dat Van der Ende zoveel uitstraling bezit en een goede fluiter is, maar bij de eerste de beste fout slaan ze je ermee om de oren. Bovendien: C&A zegt ook nooit dat ze goedkoop zijn, dat weet iedereen al lang..." Krachtproef Feit is dat Van der Ende wordt gewaardeerd om zijn manier van leiding geven. Om die reden werd hij ruim vier jaar na zijn debuut in het be taalde voetbal („Haarlem 2- Ajax 2, ik herinner het me nog als de dag van gisteren") op de internationale lijst geplaatst. Met als eerste krachtproef de jeugdinterland tussen de jon kies van Schotland en Roeme nië. „Was me ook wel een lek ker debuut zeg", blikt hij terug op de indrukwekkende erva ring. „Het begon al op Schip hol. Ik zou samen vliegen met Hans Reygwart en Frans Hoe ben die in de buurt ook een wedstrijd moesten fluiten. We hadden een Dakota'tje, zodat we pas na bijna drie uur in Glasgow arriveerden. Met een gewoon vliegtuig zit je dan al in Casablanca. In dat ding zou Charles Lindberg zich nog thuis hebben gevoeld. Maar goed, we haalden de overkant, al kostte het de nodige zweet druppels. En dan die volgende ochtend bij het ontbijt. Echt Engels wakker worden noem ik dat. De cholesterol-molecu- len vlogen van de counter af. Maar om negen uur 's och tends een hamburger speciaal naar binnen te werken, ging me toch wat ver. Ik heb het maar gehouden bij een paar sneetjes bruin brood. De wed strijd zelf werd gespeeld in Kilmarnock. Het enige wat ik van die plaats wist, was dat de Johnny Walker whisky er vandaan kwam. Wat een gat zeg! De omstandigheden wa ren ronduit bedroevend. Re gen, hagel, sneeuw en daar door slechts vijfhonderd men sen op de tribune. Waarschijn lijk heb ik aan die beestachtige weersomstandigheden m'n blessure te danken. Vijf minu ten voor het einde, juist toen Schotland de winnende treffer had gescoord, ging ik door m'n lies heen. Zat ik hoor, 's avonds in bed, met een grote ijszak tussen de lakens. De volgende dag was ik jarig, maar dat had ik me toch wel wat anders voorgesteld". Krenten De brede glimlach die Van der Ende op de sappige anekdote laat volgen, maakt eens te meer duidelijk dat hij de uit nodiging maar al te graag aan vaardde. „Het zijn de krenten in de pap", zegt hij. „Toch een waardering voor de prestaties in eigen land". Waardoor hij en passant afrekende met de idee dat hij zijn pijlsnelle car rière te danken had aan zijn goede verstandhouding met scheidsrechtersbaas Leo van der Kroft. „Ik maak me er niet eens meer druk om als mensen de relatie die ik met zijn dochter had zo nodig wil len benadrukken. Het zij zo. Je moet het in de sport toch zelf doen. Als er al iemand als kruiwagen fungeert, dan stopt die bij de zijlijn. Daarbinnen ben je helemaal op jezelf aan gewezen". „Ik heb van Leo wél een hele boel kunnen opsteken. Hij heeft me als persoon veran derd, geleerd hoe je je in de voetballerij dient te gedragen. Zoals ook anderen me danig hebben beïnvloed. Het gaat om de details hè? Je kunt een be stuurskamer niet binnenstap pen met een stropdas van een andere club om je nek. Toen ik me de eerste keer in Zeist bij een bespreking meldde, 1DDINXVEEN Bas- bal in Den Helder, ïdbal in Waalwijk, vol- bal in Zevenhuizen, „bij ons"-gevoel speelt hoofdrol aan de top i de vaderlandse zaal- rten. De clubs in de fiine(re) gemeenschap- V i varen wel bij de nau- r betrokkenheid van de pelingen, die zich dik- ls als één man achter plaatselijke trots op- llen. Zoals in het amper 10 zielen tellende Zuid- landse Zevenhuizen hoogstwaarschijnlijk dit Paas-weekeinde de en van Rentokil/ZVH landskampioen volley- in de armen zal mo- sluiten. i dat zal me een feest wor- hoor, dat kun je de men- in Zevenhuizen gerust toe vouwen", weet trainer- ach Jaap Akkerhuis, die in het naburige Waddinx- n woont. Hij is, samen met iterhand Toon van der E;, voor het tweede seizoen zaam bij ZVH. „Maar n affiniteit met Zevenhui- dateert al van veel langer ig", aldus doelt Akkerhuis én het dorp én de volley- 1 dub. „Ja, want die twee ho- onlosmakelijk bij elkaar, Het hele dorp is volkomen leybal-gek. Je hoort niks Iers, iedereen is er vol van, Ween vindt het prachtig, i paar bussen om naar een wedstrijd mèè te gaan? sn probleem, die heb je zó En je hoeft er niet eens sl werk van te maken, hoor, zoiets gaat als een lopend vuurtje rond". Dank zij de niet meer weg te denken mondreclame gaat volleybal aan de oevers van de Rotte over van vader óp zoon en, niet te vergeten, van moe der op dochter. Akkerhuis, in het dagelijks leven gymnas- tiek-leraar in Waddinxveen: „Éénderde van mijn leerlingen hier komt uit Zevenhuizen. Op maandag wordt er op school eigenlijk alleen maar over vol leybal gèpraat. Alles leeft mee, vreselijk leuk, vooral als het goed gaat natuurlijk, hè", lacht hij. „Maar ook als het eens te genzit, als het niet zo loopt als iedereen graag zou willen, blijft men de club trouw. Sup porters doqr dik en dun, het mooiste wat je je als sporter kunt wensen. Ja, toch?". Pecunia De unieke, vaak chauvinisti sche sfeer in de elke wedstrijd stampvolle Swanla-hal in Ze venhuizen heeft ook, zo beseft Jaap Akkerhuis zich terdege, een gunstige invloed op het wel en wee van de ploeg. De onvoorwaardelijke steun van de „zevende man" deed bij voorbeeld ook ex-international Jan Clardey besluiten om bij ZVH te gaan spelen. Akker huis: „Hij kwam terug uit Ita lië, het was voor hem een gi gantische omschakeling. Van zó professioneel bezig zijn naar een situatie als de onze. Niet meer voor de pecunia volley ballen, maar uitsluitend voor je hobby. En dan vervolgens merken dat zo'n groepssfeer een team naar ongekende hoogten kan stuwen. Gezellig heid, je thuis voelen, bij ons. Ja, dat bij ons-gevoel, die col lectiviteit, dat is het, hè. Man, dat is toch oneindig veel mooi- Jaap Akkerhuis voelt zich zo betrokken bij de voleybalclub Zevenhuizen dat hij achter de piano gezeten zo het clublied ten beste kan geven. FOTO: CEES VERKERK er dan een berg van die dol lars. Jan had het in het begin best moeilijk, maar nu wil-ie eigenlijk nooit meer weg". Wie zin heeft om in Zevenhui zen te komen volleyballen („We hebben natuurlijk best een sterke zuigkracht"), hij of zij is van harte welkom, maar dan wel op één essentiële re strictie: over geld valt niet te praten. „We betalen geen cent. Als iemand soms mocht den ken hier wel even z'n zakken te kunnen komen vullen, dag, vergeet het maar. Aan zulke figuren hebben we nul, kom ma nul. Wie wil werken, wie wil aanpakken, ja, die is in Ze venhuizen aan het goede XJ adres. Dan kan er ook een he- Verzadlgd leboel. Zo iemand wordt ge holpen bij het vinden'van een huis, van een baan eventueel, maar niet voordat wij weten wat voor vlees we in de kuip hebben, of zo'n speler dat be reidwillige uitstraalt, dat wij tot onze filosofie hebben ge maakt". De nationale top is met zes punten voorsprong op de naas te concurrentie (zo goed als) bereikt, maar ooit zal de spi raal ook wel weer neerwaarts buigen. „Vorig jaar wonnen we de beker en werden we tweede in de competitie, dat was al iets schitterends. Nu gaat het nog beter, de dubbel wordt straks realiteit. Een grandioze mijlpaal, niet alleen voor mij of voor de spelers of voor de club, maar voor heel Zevenhuizen. Ja, en dan, hoe verder? Raakt men niet verza digd, niet blasé? Nee, geloof ik niet, er blijft altijd wel weer een nieuwe uitdaging. Vér ko men in de Europa Cup, mis schien straks in 1992 een heel andere, Europees georiënteer de competitie". Wil ZVH ook dan nog onder de noemer „topsport" vallen, dan zal op organisatorisch ge bied wel het nodige moeten veranderen. Akkerhuis, al sinds veertig jaar trainer in alle mogelijke lagen van vol leybal-minnend Nederland (onder meer ex-damescoach bij de NeVoBo): „We trainen nu tien uur per week. Ja, vijf jaar geleden had men je dan nog voor gek verklaard, maar zo snel gaan die ontwikkelingen nu eenmaal. In België, Frank rijk, Duitsland is achttien tot twintig uur al heel gewoon. Wij zijn in eigen gelederen ook de toekomst-perspectieven aan het bekijken. De mogelijkhe den zijn er heus wel, maar er speelt nog een groot aantal an dere zaken mee die uitvoer baar moeten zijn". Onderzoekssfeer „Studie, werk, die facetten moeten te allen tijde blijven prevaleren, vinden wij. Vol leybal is leuk, maar het moet ook leuk blijven. Het is nu nog allemaal in de onderzoekss feer. En je kunt natuurlijk niet twintig uur alleen maar 's avonds trainen, dat zou vijf maal vier uur moeten, dan ga je kapot. Maar je ziet dat het nodig is. Martinus maakt al zo veel uren. Vorig jaar zijn ze met een compleet nieuwe ploeg net niet gedegradeerd, nu azen ze op de derde plaats, zo snel kan het gaan en wil je mee blijven doen, dan moet je wel dezelfde kant op". Aan de mentale steun van de Zevenhuizenaren zal het vast niet liggen. „Kijk, het werkt naar twee kanten toe, hè", do ceert Akkerhuis. „Wij spelen een attractief spelletje, geven het publiek aldus ook iets te rug voor hun steun. Neem Laurens Clardey, in mijn ogen is hij nu de eerste of tweede spelverdeler van Nederland. Zó creatief. Ja, daar hou ik van, een speler die op de cru ciale momenten de mooiste be slissingen durft te nemen. Hij is niet bang, dat spreekt het publiek ook enorm aan. Dat soort volleyballers straalt iets uit". „Het hoeft niet altijd in een strak keurslijf te zitten, dat vinden wij in Zevenhuizen maar wat mooi. Dat geldt evenzeer voor de sponsors. Die leven verschrikkelijk enthou siast mee. Maar niet voor hun naam, gewoon, voor de hele sfeer. Ze staan voor honderd procent achter de ploeg, bij de successen, maar ook bij de eventuele dompers. Want daar komen we dan met z'n allen heus ook wel weer bovenop. Zoiets moet je rustig de tijd gunnen. En zo niet, ook geen ramp, kan gebeuren. Zo lang het maar gezellig blijft en daar hoef je in Zevenhuizen nooit bezorgd over te zijn". DICK KIERS was het eerste dat Bep Thomas aan me vroeg of ik de volgen de keer niet opnieuw een spij kerbroek wilde aandoen. Dat hoorde niet; wist ik veel. Ik ben blij als mensen dat tegen me zeggen. Ik heb ook veel liever dat ze kritiek spuien na Ajax-PSV, dan van iedereen te horen dat ik het zo goed heb gedaan". Wereldclub Van der Ende begon zijn loop baan dertien jaar geleden. Een plaatselijk potje tussen de voetballers van ESDO 3 en Naaldwijk 7 betekende het de buut als bondsscheidsrechter. „Voor die tijd heb ik bij ver schillende clubs gevoetbald. Na GONA kwam ADO. Dat was echt een wereldclub. Tot dat ik in het derde elftal be landde. Moesten we 's och tends om tien uur voetballen, maar je ging wel tot diep in de nacht gezellig met z'n allen in Scheveningen op stap. Dan ging de voetbaltas mee en konden we direct door naar het veld. Dat kon dus niet lan ger. Ik ben ook nog een tijd trainer geweest bij Wester kwartier, VUC en Rijswijk. In de plaats van het voetballen kwam later dus het fluiten". „Ik heb geleerd van me afi te bijten. Volgens mij is dat een eigenschap die je vooral in de Haagse regio krijgt aangeleerd. Als ik dat vergelijk met de er varingen van een aantal colle ga's dan merk ik dat ik som mige situaties een stuk gemak kelijker de baas kan. Ik ben gekneed in dat Haagse ama teurwereldje. De spelers gin gen me ook kennen. Ik weet nog goed dat ik bij Quick 2 te gen Verburch 2 op een ontzet tende manier ben gedold. Een half uur voor de wedstrijd had ik het veld nog gecontroleerd en was alles prima in orde. Toen ik daarna in de kleedka mer terugkwam, begon het al met de wedstrijdbal die ik kreeg. Was veel te klein. En van de vlaggetjes waren de spijkers eruit gehaald. Dat had natuurlijk op de middenstip moeten gebeuren, nu vielen vlag en stok in de kleedkamer op de grond. Toen ik daarna weer op het veld kwam waren de doelnetten opgerold en de cornervlaggen verdwenen. Dan voel je je knap voor joker staan hoor. En die gasten maar lachen". Kinnesinne Wat begon als een aardig tijd verdrijf is inmiddels gegroeid tot een uit de hand gelopen hobby. De leraar in het mid delbaar beroepsonderwijs steékt nu wekelijks zo'n dertig uur in het fluiten. „Ik krijg ge lukkig alle medewerking op school, want anders kun je dat niet opbrengen. Toch roept het bij collega's ook vragen op. Beetje kinnesinne. Waarom ik wel vrijaf kan krijgen en zij niet. Je moet op school ook je hoofd er bij kunnen houden. En als ik 's nachts om drie uur uit Eindhoven thuis kom, moet ik wel de volgende och tend om kwart over acht weer op school zijn. Dan kun je het jezelf misschien één keer mak kelijk maken door de leerlin gen een hou-ze-bezig-uurtje te geven, zoals ik dat maar noem, dat kan natuurlijk niet elke dag. Ik juich daarom de huidi ge discussie over het professio naliseren van de scheidsrech ters ook toe. Het zou een pri ma zaak zijn. Ik denk wel dat je als arbiter dan een veel uit gebreider taak zou moeten krijgen. Waartoe ook het op leiden en werven van collega's behoort en het organiseren van evenementen. Met zo'n opdracht zou ik trouwens goed uit de voeten kunnen. Ik heb in m'n diensttijd niets anders gedaan. Ik zat in de sportcom- missie, vandaar". Gefrustreerd Het mag Van der Ende dan voor de wind gaan, dat hij in de schijnwerpers staat, ver leidt hem niet tot grootspraak. „Ik woon in een flat met 148 apartementen en tot nu toe heeft slechts één bewoner me herkend als die scheidsrechter van de televisie. Dus wat dat betreft, valt het met de veron derstelde bekendheid nog wel mee. Trouwens, ik moet op passen straks niet gefrustreerd te raken. Nu gaat het goed, maar als ik straks faal wil ik er niet onderdoor gaan". „Ik blijf altijd beseffen dat ook ik een eendagsvlieg ben. Dat blijkt nu ook weer met die blessure. Voorlopig ben ik dus even uitgeschakeld. Ik ben best blij met wat ik nu doe, maar blijf wel alles in propor ties zien. Er zijn ook andere aangename dingen in het le ven. Films, theaters. Ik houd van Freek de Jonge, Jules Deelder, Het Goede Doel, daar moet dus ook tijd voor over blijven. Wat ik me altijd voor houd, is dat je met de aangebo ren talenten wat moet doen. Aan de slag gaan en niet slechts op je mogelijkheden blijven teren. Als ik ergens in geloof, is dat het wel. Wat van het leven maken dus". HENK RUIJL door Frank Werkman Collega Een collega van mij is, zou je kunnen zeggen, wielergek. Hij. volgt elke pedaal trap, demarrage en derailleurbeweging op de voet en kan een fietser van kilometers afstand al herkennen. Een snelle blik op de zit, houding van het hoofd en stand van het bovenlichaam zijn voor hem voldoende. Bedoelde collega, overigens van een andere afdeling, beschikt over flexibele werktijden. Die stellen hem in staat ook door de week 's middags al vroeg voor het televisiescherm plaats te nemen als BRT en NOS wielerwedstrijden uitzenden. De bewuste collega is echter niet gek. Als hij zegt dat het hele wielergebeuren één gigantisch circus is, dan geloof ik hem. Wanneer hij daar aan toevoegt dat het één grote corrupte bende is, ben ik geneigd daar ook waarde aan te hechten. Kijk, dat er af en toe een afspraakje wordt gemaakt over de verdeling van de poet was mij bekend. Ik heb ook ogen in mijn hoofd en hoewel professioneel pedaleren niet mijn grootste voorkeur geniet, zie ik ook wel eens wat van een wielerwedstrijd. Dan signaleer soms ook ik twee voorop liggende coureurs, die de hoofden naar elkaar "1 toewenden en een babbeltje houden. En niet om elkaar succes te wensen in de naderen de ein dsprin t. Mijn collega weet ook wel beter. Nu het wielerseizoen >j een beetje op gang is gekomen, heeft hij het al weer helemaal gezien. Het gaat dit jaar, zegt i hij, niet om de dagprijs maar om de jaarafrekening. Een zegepraal in een klassieker is onbeduidend geworden; de eindpositie op de FICP- ranglijst, daar gaat het om. Die bepaalt of een ploeg voldoende punten heeft om in een willekeurige wedstrijd aan de start te komen. Toch blijft het, vertelt mijn collega, wel belangrijk wie er wint. Neem nu de Italianen van wie tot voor kort werd i gezegd dat ze geen meter meer konden fietsen. En zeker niet j buiten de deur. Maar zie: wie i wint dit voorjaar twee klassiekers? Juist, Moreno Argentin. Hij rijdt moeiteloos naar triomfen in de Ronde van Vlaanderen en de Waalse Pijl. Hoe kan dat nou? Heel simpel, stelt mijn collega. In Italië mag dan de laatste jaren sprake zijn van enige sportieve bloedarmoede, geld speelt nog steeds geen rol in het land van Coppi en Bartali. En dus worden daar in de Laars van Europa nog steeds veel wedstrijden georganiseerd. En wat is er nu beter voor de werkgelegenheid dan het Italiaanse circuit injecteren met wat winnaarsbloed? In dat wat dubieuze wereldje met eigen wetten, zeden en gebruiken speelt Peter Post al jaren een opvallende rol. Zelf t was hij, dat dient gezegd, een verdienstelijk renner. Op de weg kon de lange Amstelvener weliswaar niet zo briljant uit de voeten, maar in het wielercircus bij uitstek, de zesdaagse, des te beter. Tegenwoordig is dat niet meer j zo'n kunst. Zesdagen duren op de piste niet meer dan twaalf tot achttien uur; het spektakel moet vooral worden gezocht in bijprogramma en randgebeuren. Organiseren kan Post wel. Hij hervormde de Rotterdamse en Maastrichtse zesdaagse, maar kon ze niet voor de vergetelheid behoeden. Hij vormde een ploeg, die ooit de i hoogste toppen bedwong, vervolgens niet meer berg-op kwam, maar nu weer redelijk uit het dal klimt. Hoe kan dat? Heel simpel, aldus mijn collega. Die Planckaert kreeg een speciale artsenbehandeling en Rooks en Theunisse dokteren aan hun eigen contract. Daarin staat immers dat ze bij Post weg mogen als ze voldoende overwinningen hebben behaald. Morgen kunnen ze daartoe een aardige aanzet geven in Luik- Bastenaken-Luik. Die rit zou ze op het lijf geschreven moeten zijn. volgens miin collega. Zoals Raas straks de 1 Gold Race, de enige Nederlandse klassieker mag winnen. Heeft-ie ook wat. En hoe je moet winnen, weet Raas als geen ander. Die heeft het zo wat uitgevonden! Miin collega gaat morgen zeker kijken naar de beelden van Luik-Bastenaken-Luik. Ik ook. Om te zien of hij gelijk krijgt. Wat is wielergekte tenslotte? Sommige mensen laten zich bewust gek maken. Des te meer genieten ze ergens van. Van mij mag het.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15