Volleyballers laten zich niet verrassen (Sbs sportuitslagen Dankaart en Van Wijk overtuigen op Unicum Teun van Vliet volgt Luik-Bastenaken-Luik via televisiescherm r Peter van Yelzen '.assistent van Advocaat Sport op tv Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! «- 10 5PORT CeidócSouocMit ZATERDAG 14 APRIL 1990 PAGINA 11 jCHIEDAM Peter van erjVeJzen wordt met ingang fin volgend seizoen assistent or ban Dick Advocaat bij het is iaar de eredivisie gepromo- a- feerde SVV; de ploeg waar- it- ^or hij gisteravond in de ompetitiewedstrijd van de erste divisie tegen DS'79 Ue drie de doelpunten naakte: 3-0. )e 31-jarige spits had na de winterstop pas één keer ge- coord voor de Schiedamse jloeg. Hij werd geplaagd oor een onwillige bilspier. Tegen hekkesluiter DS'79 bracht de topscorer van de eerste divisie zijn totale pro- duktie op 24. Van Velzen heeft zich aangemeld voor de cursus Oefenmeester I in Zeist. De consequentie van zijn stap is dat hij aan het einde van het seizoen stopt als actief voetballer. SVV-DS'79 3-0 (2-0). 14. Van Velzen 1-0, 29 Van Velzen 2-0, 50. Van Vel zen 3-0. Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 1800. Gele kaart: Van der Woude (DS'79). JAN VLIEG TER DISCUSSIE GOTEBORG Een al maanden sluimerend conflict tussen bondscoach Jan Vlieg en de beloftevolle Dan ny Heister is op vrijdag de dertiende in Göteborg tot uitbarsting gekomen. Na zijn ontgoochelende nederlaag (3-1) tegen de Hon gaar Nemeth in de eerste ronde van het individuele toernooi tijdens de Europese titelstrijd stelde de jeug dige tafeltennisser het functioneren van Vlieg na drukkelijk ter discussie. „Hij heeft me in de laatste twee games tegen Nemeth nauwelijks nog gecoacht", klaagde de achttienjarige Heister. „Dat neem ik hem zeer kwalijk. In het verleden heeft Vlieg dat vaker gedaan op momenten dat hij niet tevreden was over mijn spel". Behalve Danny Heister werd ook Peter Paul de Vrind in de eerste ronde van de individuele strijd om de Europese tafeltennistitel uitgeschakeld. De 21-jari- ge speler van Scylla verspeelde tegen de Bulgaar Or- manov in de vierde en vijfde game een zorgvuldig opgebouwde voorsprong van 2-1. Paul Haldan, Frank Boute en Trinko Keen bereikten de tweede ronde. Mühren weg bij Ajax AMSTERDAM Arnold Mühren en Ajax gaan aan het eind van dit seizoen uit elkaar. De jeugd trainer in „De Meer" heeft het bestuur la ten weten geen ge bruik te maken van de mogelijkheid om z'n contract met twee jaar te verlengen. Mühren, die momen teel bezig is z'n trai nerslicentie Oefen- meester 2 te halen, is op zoek naar een nieuwe club. NOC houdt vast aan kandidaten DEN HAAG Het be- stuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft in zijn vergadering van eer gisteren besloten geen nieuwe kandidaten toe te voegen voor de bestuurs verkiezing tijdens de alge mene ledenvergadering op 28 mei. Zoals bekend zullen de heren W.J. de Beer en B.J. Pluijmers, volgens een eerdere afspraak, zich niet herkiesbaar stellen. In hun plaats worden de heren J.D. Loorbach en G.W. Weinberg voorge dragen. Ierland zonder Frank Stapleton DUBLIN Voor het eerst in zijn loopbaan is Frank Sta pleton niet opgenomen in de Ierse voetbalselectie voor een oefeninterland. De Ieren spe len op 25 april tegen de Sov jetunie. Stapleton, dit seizoen spelend voor de tweede divi sieclub Blackburn, is topsco rer aller tijden van Ierland, dat tijdens de eindronde om het wereldkampioenschap voetbal in Italië in een groep met Nederland is ingedeeld. Stapleton heeft zeventig in terlands voor Ierland ge speeld. Eén minder dan re cordhouder Liam Brady. financiële zorgen overschaduwen ironzen medaille HOSKOU Een aantal peelsters van de Neder- indse badmintonploeg /acht al maanden ver- eefs op het prijzengeld, at ze verdiend hebben internationale toer- öoien in binnen- en bui- inland. e vergoedingen die door de iternationale Badminton Fe- iratie aan de Nederlandse ond zijn doorgesluisd hebben eigenaars nog steeds niet ->reikt en overschaduwden "Interen in Moskou de onver achte sportieve successen. )e gedupeerden zijn het vrou- en-kwartet Eline Coene, Eri- van Dijck, Astrid van der naap en Monique Hoogland. e hebben ook geen cent ge en van het prijzengeld, dat ze erdienden bij open Neder- mdse kampioenschappen (ok- 1989), de open Westduit- een aantal toernooien in zië. e badmintonbond werd in ;oskou al onaangenaam ver- ist met het bericht, dat in Deken van de bond een be- ag van ongeveer 100.000 gul- en zou zijn verdwenen. Ze eed de geruchten af als india- enverhalen. Ze verklaarde, it het budget van de bond ,5 miljoen gulden) met een n is overschreden. De oorza- accountant de jaarrekening 1989 heeft goed gekeurd, ilijkertijd fleurde in spor- opzicht de Nederlandse w^g op in de dubbelspelen. Fp de voorlaatste dag van de uropese titelstrijd badminton ;dde de Nederlandse ploeg in uiterst mager toernooi. Te- n het einde van het de titel- ijd om de Europese kampi- Qschappen volgden twee Bgename verrassingen, waar jenlijk niemand meer op d gerekend. Pierre Pelupes- en Alex Meijer veroverden ons in het dubbelspel; het ouwenkoppel Eline Coe- j/Erica van Dijck gaat van- sag zelfs op jacht naar goud. aard breekt nek Schaesberg :HAESBERG Tijdens de sde koers op de draf-en ren- an van Schaesberg heeft gis- ravond het paard Doreol D hek gebroken. Het dier, et in de sulky Hans van der ijl, raakte de koers kwijt en Dtste tegen een paal langs de int van de baan en was on- iddellijk dood. Hans van der ijl bleef ongedeerd. TOKYO De Neder landse volleyballers spe len in Japan de rol van favoriet. In hun eerste optreden tijdens de B- wereldtitelstrijd ging ze dat redelijk af en lieten ze zich niet verrassen. De overtuiging in de op voering ontbrak nog wel eens, maar van Polen werd gisteren met 3-1 (15-4, 11-15, 15-8, 15-7) gewonnen. Alleen in de tweede set stok te het ritme. De voorberei ding van Nederland was enigszins verstoord geweest, omdat eergisteren de film beelden van recente Poolse duels niet konden worden bekeken. De oplader van de camera was ontploft. De technische staf wist weinig van het „nieuwe" Polen. Van de EK-basis bleken vier spelers over, van wie aan valler Zielinski de beste was. Met 15-11 trokken de Oost- europanen de set naar zich toe. In de derde en vierde reeks toonde Nederland zijn vechtlust. De onderdanig vriendelijke Japanners op de tribunes vergaapten zich daarom aan zoveel kracht en lengte bij die Hollandse jongens. De selectie van trainer Minami schreef onderwijl bladen vol analyses over de komende tegenstander. En de journa listen riepen Nederland met een uit tot winnaar van de World Challenge. Misschien dat Zweden enige tegen stand kan bieden, verwacht- Stroef Natuurlijk hoort Nederland bij de favorieten, maar de zege tegen Polen was stroef. Moeilijker in ieder geval dan tijdens de Europese titel strijd van september vorig jaar in Zweden, toen Neder land met 3-0 moest winnen en dat ook deed. Ron Zwerver meende na af loop, dat Nederland een duel als van gisteren anderhalf jaar geleden zou hebben ver loren of misschien op het nippertje gewonnen. „Het is onze kracht dat we nu ble ven vechten toen het min der ging in de tweede set. Ie dereen kent zijn verant woording. We irriteren el kaar niet meer. Vroeger be moeide iedereen zich met ie dereen. Nu bestaan duidelij ke afspraken, waarbij geen inmenging mogelijk is". Coach Harrie Brokking: „Niet om Polen te kleineren, maar wij vochten vooral te gen onszelf. Met hard wer ken in de laatste twee sets hebben we het gehaald. Zo'n eerste wedstrijd is altijd moeilijk. Polen was geen goede, maar een lastige te genstander. Voor ons was de druk gigantisch groot". De Amstelvener verwacht dat Nederland in het toer nooi groeit. „Tegen de DDR zal het (vandaag; red.) al ge makkelijker gaan. Van elk balcontact worden we nu be ter". Na Oost-Duitland ont moet Nederland de volley- bal-ontwikkelingslanden Puerto Rico en Iraq, alvo rens waarschijnlijk met Ja pan de groepswinst wordt betwist. Die is belangrijk, want de punten uit de voor ronde gaan gedeeltelijk mee naar de finalegroep. Duidelijk Zoals verwacht zijn de rollen in de „groep Tokyo" na een dag vrij duidelijk. Japan won voor 8.000 toeschou wers, van wie het merendeel na de wedstrijd de zaal ver liet, in het Metropolitan Gymnasium makkelijk van Iraq, de DDR eenvoudig van Puerto Rico (beide 3-0). Tijdens de persconferentie deden de Japanse journalis ten alle moeite Nederland als de sterkste van de groep naar voren te schuiven. Ze wilden dat graag uit de mond van Brokking zelf ho ren, maar die hapte niet. „We praten alleen over de volgende wedstrijd en die is tegen de DDR". De Japanners vrezen vooral de lengte, kracht en variatie bij Nederland. Met slechts één basisspeler van twee meter in hun team, snapten de schrijvers totaal niet dat Peter Blangé met zijn 2,05 meter het spel liep te verde- „Ja, ik ben de langste spel verdeler ter wereld. Wat dan nog", bleef de Voorbur ger laconiek op de vragen. „Anderen met mijn lengte willen aanvallen, ik wil Ron Zwerver toont de onverzettelijkheid die Nederland langs de Polen (in het wit) hielp. foto: epa spelverdelen. Toen we met het Nederlands team begon nen, in juni 1986, heeft Arie Selinger me op die plaats neergezet, mede omdat ik niet goed kon aanvallen". Brokking was het meest te vreden over Ronald Zoods- ma. De Fries, die eind dit jaar vertrekt naar Milberts- hofen, was volgens de trai ner de enige die zijn norma le niveau haalde. „Dat is lo gisch. Ronald heeft overal maling aan. Het maakt hem niet uit waar hij speelt. Maak hem midden in de nacht wakker, zeg hoe laat hij moet aantreden en hij staat er". LEIDEN Jorn Dan kaart en Jacqueline van Wijk speelden zich over tuigend in de halve fina les van het heren- en da- mes-enkelspel van het Noorlander Paas A-toer nooi, dat tot en met zon dag op de banen van de Leidse tennisclub Unicum wordt verspeeld. De nieuwe eerste enkelspeler van hoofdklasser Unicum, Jorn Dankaart behoefde in beide sets slecht één game af te staan aan Koen Claase, die na zijn spannende kwartfinale tegen Michael van den Berg een uitgebluste indruk maak te. De Utrechter ontmoet in de halve finale Fernon Wibier, die zich met 7-6, 7-5 uiterst moeizaam langs Pjotr van Dalfsen werkte. In de boven ste speelhelft vervolgde Daniël Orsanic zijn imponerende ze gereeks. De Argentijn, die bij het Haagse Thor in de hoofd klasse uitkomt, gunde Rotter dammer Eddy Schol slechts één game. De titelfavoriet ont moet in de halve eindstrijd Schols teamgenoot Erwin Lems, die Andy Schaefers met 6-3, 7-6 voorbleef. Jacqueline van Wijk vond haar overwinning op teamge note Angelique Lodewijks: „Normaal. Ik won in de States ook altijd van haar, maar je moet wel oppassen, want als je even minder in vorm bent, dan verlies je toch." Ditmaal bleef de Leidse Unicumse met 6-3, 6-1 de baas over de Nieuwzeelandse Unicumse. Tegenstander vandaag in de halve finale wordt Esther Markenstein, die bepaald niet snel op het park arriveerde, de discussie over wel of niet op tijd, wel op tijd won en vervol gens Titia Wilmink met drie en nul snel afserveerde. In de andere halve finale wordt vandaag de arena betreden door Eva Haslinghuis, die een set afstond aan Nancy Smit, en Esmir Hoogendoorn, die twee tiebreaks nodig had tegen Seda de Vries. Gisteren stonden ook de eerste rondes dubbelspel op het pro gramma. Frans Grimbergen en Ivar de Jong maakten een imposante rentree op hun vroegere park. Jorn Dankaart en Kees-Jan Schuilenburg kregen van het illustere duo alleen de felicitaties voor hun verjaardagen, respectievelijk op donderdag en gisteren, de gelukwens voor de zege was voor het vroegere koningskop pel. De oud-Unicummers ver sloegen daarna het koppel Wim Groeneveld en Ron Dir- riwachter, omdat volgens Ivar de Jong: „Wij het echte top- tennis vaarwel hebben gezegd en nu bij ons het spelplezier voorop staat." Furore maakten ook Erik Bakker en Mare Nagelkerken, die tegen de prognoses in, San- der van Gelder en Sven Groe neveld in drie delen klopten en vervolgens de favorieten, Michael van den Berg en Fer non Wibier bijna op de knieën kregen. Nagelkerken moest bij een 4-3 voorsprong in de derde set een rebreak toestaan, ter wijl Bakker zijn opslag bij 4-5 moest inleveren. Met gelegenheidspartner Step hanie Gomperts kon Mirjam Siemerink een 6-3 en 4-3 voor sprong tegen Eva Haslinghuis en Seda de Vries evenmin tot en goed einde brengen. De zusterstrijd tussen Angelique Lodewijks en Laurie Jackson enerzijds en Bionda Zonderop en Cindy Berkhout anderzijds PETER KLEIN Programma Noorlander Paas A- toernooi Zaterdag 12.00 uur HEA: Daniël Orsanic - Erwin. Lems. DEA: Jacqueline van Wijk - Es ther Markenstein, Eva Haslinghuis - Esmir Hoogendoorn. 13.30 uur HEA: Jorn Dankaart - Fernon Wibier. 14.00 uur DDA: Hoogendoorn/Wilmink - Haslinghuis/De Vries. 16.00 uur DDA: Gadroen/Van Wijk - Jackson/Lode- wijks. HDA: Van den Berg/Wibier - Grimbergen/De Jong; Claase/Van der Sanden - Meindert/Schaefers. 12.00 uur: Finale damesenkel. 14.00 uur: Finale herenenkel finale da- mesdubbel. 16.00 uur Finale heren- dubbel, gevolgd door prijsuitreiking. mstdubbel halve finale*: Coene/Van (Ned)-Gowers/Clark (Eng) 15-10 11-15 I, Kjaer/Nlelsen (Den)-Bengtsson/Mag- )n (Zwe) 13-15 15-5 15-3. ndubbel halve flnalea: Svarrer/PolSen (nj-Pelupessy/Meijer (Ned) 15-8 15-10. MIMEN darlands kampioenschap heren in Den ronde: Krajenbrlnk-Van der Tak 1-1, s-Van der Wal 0-2, Van Aalten-Stokkel Hans Jansen-Teer 1-1, Clerc-Meljer 1- Van Leeuwen-Scholma 2-0, Van den •rst-Gerard Jansen 1-1. Stand: 1. Van der 8 punten, 2. Hans Jansen, Van Leeuwen Clerc 6 (5), 5. Scholma, Van der Tak, den Borst, Van Aalten, Krajenbrlnk 6, Gerard Jansen 5 (5). 11 Meijer, Stokkel, kampioenschap van Cannes inde: 1 Harwood (Aus), Drummond ch) 67, 3 Soerensen (Den), Teravalnen 68, 5. Miller (Scho), Singh (Fiji), Woos- (Wal), McNulty (Zlm), Parnevik (Zwe) 'NKBAL nsrikaanse competitiie iwlcan League: New York Yankees-Cle- Indians 6-4, Detroit Tigers-Boston llles-Chlcago Pubs eerste wedstrijd 5-4, «de 3-6, Pittsburgh Plrates-New York «s 6-2, San Diego Padres-Los Angeles Wgers 8-6, San Francisco Giants-Atlanta ARDESPORT 1609 m: 1. Enjoy Buitenzorg (G. v. kelenborg) 2.10.9 - 1.21.4, 2. Early Six, 3 Kkitant S. Toto. winnend 2,60, plaats 1,20 «0 1,30. koppel 16,40, trio 77,90. koers, 1609 m: 1. Duke Nanouk (G. van kelenborg) 2.13.3 - 1.22.8. 2. Eet Haze- 3 Dona ter Lele. Niet gestart: Daisy >1 BM. Toto: winnend 2,60, plaats 1,60 0 12,20. koppel 16,60, trio 741,10. koers, 2100 m: 1. Delgadotranss (W. Ve- 1 2 53.6 - 1.22.7, 2. Bewln Volente, 3. 4n Boszorg Toto: winnend 1,60, plaats 1,90 5,80, koppel 5,80, trio 20,70. koers, 2100 m: 1. Queen ot Crown (M. 790ns) 2.52.2 - 1.22.0, 2. Ep Oorklep. 3. ^et Niet gestart: Divine Belle. Toto: wln- nd 1,90, plaats 1,30 1,90 1,60, koppel Hanover, 4 Dream of JC. Niet gestart "ling R, Due d'Orlent Toto: winnend 1,00, - - koppel 4,10, trio •537 - 1 22.7. 2. Chlanty Way, 3. C Westland. Niet gestart: Capricla, Bianca Pe- trosia. Toto: winnend 1,90, plaats 1,10 1,20 1,00, koppel 5,50, trio 25,50. 7e koers, 2100m: 1. Cann De Bloomerd (W A.J.Velis) 2.47,2 - 1.19,9, 2. Mr Charade, 3. Zanara. Toto: winnend 4,30, plaats 2,60, 2,40, 3,70, koppel 12,40, trio 249,80. 8 koers, 2600m: 1. Keystone PompeH (M. Mannlnen) 3.32,6 - 1.21,8, 2. Chris Victory, 3. Dereddertranss R, 4. Agostlnho Mendel. Niet gestart: Boyke Hollandla. Toto: win nend 1.90, plaats 1,10, 1,30 1,40, koppel 3,30, trio 20,30, kwartet 64,00. 9 koers, 1609m: 1. Waalpalm du Bols (F. van den Berg) 2.06,5 - 1.18,6, 2. Amerle Uit huizen, 3. Amor O. Toto: winnend 15,30, plaats 1,50, 1,00, 1,20, koppel 10,30, trio 195,30. W-5: 5-8-2-8-3: 19,10 Totalisatoromzet: 172.208,- SCHAKEN Zonetoernooi in Lyon 11e ronde: Van der Wiel (Ned)-Wlnants (Bel) 1/2-1/2, Kuljf (Ned)-Lautier (Fra) 0-1, Bren- nlnkmeljer (Ned)-Meulders (Bel) 1-0, Van der Sterren (Ned)-Mlralles (Fra) 0-1, Seret (Fra)-Plket (Ned) 0-1, Stuhl (Lux)-Renet (Fra) 1/2-1/2, Koch (Fra) vrij. Stand: Lautler 8 1/2 punten, 2. Mlralles 7 1/2, 3. Van der Wiel en Wlnants 7, 5 Brennlnkmeljer 6 1/2, 6. Renet en Piket 5 1/2, 8. Van der Sterren 5. 9. Koch en Kul|f 3 1/2, 11. Seret 3, 12. Meul- ders 2 1/2, 13. Stuhl 1. TAFELTENNIS Europese titelstrijd in Qöteburg Damesenkelspel, 1e ronde: Zatkova (Tsj)- De Groot (Ned) 21-19 21-9 21-19 Dubbel spel, 1e ronde: Keen/De Groot (Ned)-Rel- chert/Heinlg (DDR) 18-21 21-17 21-17. Herenenkeispel, 1e ronde: Keen (Ned)-Ka- dirl (Zwe) 21-23 22-20 21-19 17-21 21-16, 18-21 18-21 21-7 21-13, Nemeth (Hon>- Heister (Ned) 19-21 21-14 21-4 21-17, Boute (Ned>-Caenaro (Lux) 21-16 21-14 21-8. Dubbelspel, 1e ronde: Haldan/Keen-Alfar- /Provenca (Por) 21-6 21-7, Chlla/De Vrind (Fra/Ned)- Grlnl/Bergersen (Noo) 18-21 21-5 21-12 Boute/Helster-Eckel/Schlager (Oos) Gemend dubbelspel, la ronde: Tsjetlnln- /Pallna (Sov)-Keen/Keen (Ned) 21-11 21-17, De Vrind/De Groot (Ned)-Palml/Kottek (Oos) 21-17 21-18. 2e ronde: Salve/WIrth (Bel/Hon)-De - 17 21-15. VOLLEYBAL B-wereldkampioenschap heren Groep Tokyo: Polen-Nederland 1-3 (4-15 15-11 8-15 7-15), Japan-Irak 3-0 (15-5 15-8 15-6), DDR-Puerto Rlco 3-0 (15-6 15-2 15- 13. Groep Glfu: Spanje-Algerlje 3-2 (15-4 11-15 15-5 11-15 15-12), Joegoslavlè-Tal- wan 3-0 (15-3 15-5 15-5), Chlna-Zweden 0-3 BAARLE-HERTOG De afwezigen hebben altijd ongelijk, een oud gezegde dat in de bikkelharde we reld van de topsport mis schien nog meer dan el ders geldt. Uit het oog be tekent immers bijna altijd ook uit het hart, vraag het maar aan renners zoals Moreno Argentin, Stephen Roche, Greg LeMond en Laurent Fignon. Én aan Teun van Vliet. De altijd goedgemutste Nederlan der die in de Belgische enclave Baarle-Hertog woont, is dan misschien niet helemaal van hetzelf de niveau als bovenge noemde renners, het is wel een feit dat de meeste vooijaarsklassiekers bin nen zijn mogelijkheden liggen. Maar hij is ook zondag bij Luik-Bastena ken-Luik andermaal niet van de partij. Nadat er eerder wat gekrakeel was geweest tussen beide heren, behield ploegleider Post toch zijn vertrouwen in Van Vliet. Hij kreeg een contract verlenging van twee jaar, maar tijdens de laatste ploeg- voorstelling gaf Post tijdens zijn toespraak twee renners een publieke waarschuwing mee. Talen en Van Vliet kre gen te horen dat het om hun laatste kans ging. Terwijl Ta len in de voorbije topkoersen een en ander heeft rechtgezet, volgde Van Vliet de wedstrij den op het televisiescherm en in de kranten. Van Vliet; „In de Ruta del Sol ben ik ondanks het zachte weer al meteen verkouden ge worden. Terug thuis moest ik vijf dagen in het slechte weer trainen, waarna het richting Sicilië ging waar het veel war mer was. Daar kreeg ik bron chitis en op 23 februari ben ik er noodgedwongen afgestapt. Pas afgelopen maandag, in Berloz, heb ik opnieuw ge koerst. Meer dan zes weken geen competitie en drie weken zelfs helemaal niet op de fiets, dat is natuurlijk een ramp, ze ker op dit tijdstip van het sei zoen". Bronchitis is een regelmatig terugekerende kwaal bij Van Vliet, waarvoor geen preven tieve behandeling lijkt te be staan. „Eigenlijk sukkel ik er al sinds mijn amateurtijd re gelmatig mee. Alleen in '86 en '87 heb ik er niet zoveel last van gehad. De enig mogelijke preventieve behandeling is an tibiotica slikken. Daar ben ik echter nogal gevoelig voor, zo dat ik het jgebruik ervan zo lang mogelijk uitstel. Ik heb het ook nu de eerste twee we ken zonder antibiotica gepro beerd, maar mijn bloedbeeld was zo slecht dat ik er niet on deruit kon". Van Vliet vond de publieke waarschuwing die Post liet volgen op zijn uitschakeling onrechtvaardig en overbodig. „Ik heb het gelaten over me heen laten gaan, trouwens ik heb ook voor '91 nog een con tract bij Panasonic. Post weet echter wel dat ik alles doe om zo snel mogelijk terug te ko men en dat ik niets aan het toeval overlaat". „Ik heb misschien de zaken geforceerd, maar welke top sporter die terug moet komen na ziekte of blessures bezon digt zich daar niet aan? Nu heb ik me echter vast voorge nomen die fout niet te maken. Ik ben op eigen kosten rustig een weekje in Spanje gaan trainen en afgelopen maandag in Berloz ben ik na 140 km af gestapt. Ik had wellicht het einde kunnen halen, maar ik wilde bewust mijn benen niet forceren. Bellegem, Hannuit en de Scheldeprijs zijn mijn volgende wedstrijden. Als het in de Scheldeprijs goed gaat rijd ik waarschijnlijk de Gold RaceJ misschien wel om te winnen, ja". hoeft te volgen. Van Vliet: „Ik heb geen minuut van de uit zendingen gemist en er gaat dan heel wat door je heen. Had ik er maar tussen gezeten, mee de koers kunnen bepalen, denk je dan. Het gevoel van machteloosheid is het ergste. Eigenlijk zou ik nog liever mee doen en er afgereden worden dan hier thuis te zit ten. Maar ja, een mens moet realistisch blijven. Ik heb wel kunnen vaststellen dat het in een wedstrijd nu vooral de FICP-punten zijn die de door slag geven. Er wordt nu ook nog voor de vijftiende of zelfs twintigste plaats gekoerst". GUIDO ROELANTS BETAALD VOETBAL Eredivisie Feyenoord-Sparta BW Den Bosch-NEC Willem ll-Roda JC Vitesse-RKC FC Utrecht-MW Fortuna S-FC Twente Maandag NEC-Willem II Ajax-BW Den Bosch FC Den Haag-FC Groningen Sparta-Haarlem FC Twente-Feyenoord MW-Fortuna S PSV-FC Utrecht RKC-Volendam Rod a JC-Vitesse Eerste divisie Vandaag SC Heracles-RBC GA Eagles-De Graafschap Helmond Sport-FC Wageningen Eindhoven-SC Heerenveen Emmen-VVV Cambuur-Veendam AZ-Excelsior NAC-Telstar Maandag SC Heerenveen-Emmen FC Wageningen-Eindhoven De Graafschap-Helmond Sport RBC-GA Eagles Telstar-GA Eagles Excelsior-NAC DS'79-AZ Veendam-SW PEC Zwolle-Cambuur VANDAAG Nederland 2, 21.55 uur: Veronica Nederland 3, 22.24 uur Studio Veronique, 18.05 uur Match. België Nederlands 1, 22.45 uur Sport op zaterdag. België Frans, 22.35 uur Match TV 5, 16.15 uur Sport en ont spanning. Duitsland 1, 18.00 uur Sport- schau-Telegramm; 18.15 uur Sport schau Duitsland 2, 21.50 uur Das ak- tuelle Sport-Studio. BBC 1, 13.15 uur Grandstand. 01.35 uur: Cricket. BBC 2, 11.45, 18.55 en 00.05 uur Snooker. Eurosport, 12.00-01.30 uur Sport. MORGEN Nederland 3, 14.45 uur Tafel tennis (EK in Göteborg) en wiel rennen (Luik-Bastenaken-Luik); 19.45 uur Studio Sport. Veronique, 18.05 en 23.10 uur Match. België Nederlands 1, 18.45 en 19.45 uur: Sportweekend. België Nederlands 2, 14.45 uur Wielrennen. België Frans, 14.45 uur Wielren nen; 17.20 uur Safari-rally; 18.30 uur: Sport. Duitsland 1, 18.15 uur Sport- schau. BBC 1, 00.30 uur Cricket. BBC 2, 13.00, 15.40 en 23.40 uur: Snooker. BBC 2, 15.10 uur: Cricket. BBC 2, 18.25 uur: Rugby. Eurosport, 10.00-02.00 uur Sport. MAANDAG Nederland 2, 19.00 uur AVRO's Sportpanorama; 19.25 uur Sportquiz. Nederland 3, 15.30 uur Paarde- sport (finale wereldbeker spring ruiters in Dortmund; 18.45 uur: Studio Sport. Veronique, 14.15 uur Motor sport: wegraces in Hengelo. België Nederlands 1, 21.35 uur Sportquiz. Duitsland 2, 14.35 uur. Paarde- sport en ijshockey. BBC 1, 14.35 uur: Grandstand; 00.35 uur Cricket. BBC 2, 11.25, 17.40 en 23.15 uur: Snooker. Eurosport, 10.00-02.00 uur Sport. DINSDAG Duitsland 1, 12.55 uur IJshoc- BBC 2, 11.25 en 15.30 uur Snooker. BBC 2, 15.00 uur: Cricket. Eurosport, 10.00-18.00 uur: Sport. KOERSEN DEN HAAG In de tiende koers van Duindigt bestrijden Yellowa en Carisma elkaar morgen in een Match a Deux. Onze tips voor die koersen lui den (morgen, aanvang 13.30 uur): le koers: 1 Emir Volann, 2. Scurry Lobell, 3. Ever Pouw Lease (9-6-10). 2e koers: 1 Silverreef, 2. Ranska, 3. Kingstone Aisle (1-3-4). 3e koers: 1. Duchess Rider, 2. Dolf Buitenzorg, 3. Excellent Champ (2-1- 3). 4e koers: 1. Knaapje, 2. Blakey Delta, 3. Byorling (1-2-4). 5e koers: 1 Don Berkum, 2. Duke Boszorg, 3. Elisa Tornado (5-4-7). 6e koers: 1. Enzo Ferrari, 2. Duke of Winsser, 3. Chess Darby 1-3-4). 7e koers: 1 .Ascot Hanover, 2. Anja B, 3. Berthi Princess (5-3-8). 8e koers: 1. Hit the Headline, 2. Ave- rax, 3. Dalot (4-9-1). 9e koers: 1. Betsie B, 2. Count of Hol land. 3. Bianca S (3-12-5-8). kelte, 3. Yick Buitenzorg (6-4-1). 12e koers: 1 Yok van de Lente. 2. Zoeff Neyenrode, 3. Ann Marchall. (7-8-3) Alkmaar (maandag aanvang 14.00 uur): le koers: 1. Puritan's Pride. 2. Ex press Beroona, 3 D'Uschi Fibber (3- 5-6). 2e koers: 1 Elton Prince, 2. De Ma- radona. 3. Count Ken D (3-4-10). 3e koers: 1 Damita Beroona. 2 Don Worthy, 3. Darlito Dutch (5-2-1). 4e koers: 1 Brianda Wind, 2 Cassan dra S. 3. Donar B (2-4-7). 5e koers: 1 Don Victory. 2. Duke of Thnssen, 3. Cronic Way (8-1-5). 6e Koers: 1. Affco Fortuna. 2 Al Pa tron. 3. Costeau Boszorg (3-2-5). 7e koers: 1 Dex di Tricia. 2. Cendy. 3. Dutch Oldeson (2-9-10). 8e koers: 1 Count Oostland. 2 Duke Baker, 3. Duran S (8-5-6) 9e koers: 1 Charmeur A, 2. Bobby R. 3 Zo Boy Rose (3-2-6). 10e koers: 1. Zadkine D, 2. Brenda Uithuizen, 3. Zingaro Evento (6.1-9). 11e koers: 1. Annemiek Baker, 2. Zorba ter Lune, 3. Amerie Uithuizen (3-4-5). 12e koers: 1 Coba Jorishof, 2. Com rade, 3. Chris Norton (5-2-3)

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11