Deuk in aspiraties Unicum en Dekker DE MERENWIJK PAKT BELANGRIJKE PUNTEN SPORT CcüLwSommvt MAANDAG 9 APRIL 1990 PAGINA 21 sportuitslagen LEIDEN Als de Leid- se tennisclubs Unicum en Dekker Warmond al grote aspiraties op het behoud, respectievelijk het veroveren van de hoofdklasse-status had den, dan heeft de eerste competitiezondag hier al een deuk in bezorgd. Van de tweedeklassers kwam De Merenwijk tot winst, verloor Hillegom en werden de wedstrij den van Unicum 2 en De Munnik tot tweede paas dag uitgesteld. Zee en Duin had in Stephan Faas een nieuwe troef in de race naar een volgen de promotie. Hoofdklasse Unicum 1 - Frisselstein 1 3- 5 De uitslagen van de eerste competitiezondag geven een getrouw beeld van de sterkte van deze hoofdklasseafde ling. Liefst drie van de vier ontmoetingen eindigden in een gelijkspel. Slechts Uni cum liep tegen een nederlaag aan. Duidelijk is, dat de Noorlanderformatie perma- nënt in de sterkste opstelling moet uitkomen, wil het spe len in de hoogste klasse van de voorjaarscompetitie gecon tinueerd kunnen worden. Het verlies op de eerste speeldag mag niet als onno dig omschreven worden. Jac queline van Wijk bereikte een 5-1 voorsprong in de der de set tegen de nationaal jeugdkampioene 1989 en zo'n beetje de 'alleswinner' van dit tennisjaar, Miriam Ore- mans. Op dat moment werd het initiatief aan de opponen- te gelaten, wat tegen Ore mans dodelijk is, 5-7 derde set dus. Bionda Zonderop 1 speelde een goede partij te- gen Yvonne der Kinderen, maar op dit niveau acteren is nog een graad te moeilijk. Jorn Dankaart .loonde zich oppermachtig aan Remco j Heethuis, de Frisselsteiner moest genoegen nemen met één game. De Utrechtse ranglijstspeler in Unicum- i dienst bleek voor de weer I volbezette tribunes een nieu- j we publiekstrekker, die het komend seizoen voor veel j punten zal kunnen zorgdra gen. Ook Kees-Jan Schuilen- burg debuteerde voortreffe- 'j lijk. Op papier is Erwin Aarts 1 wel niet de grootste naam Ivan de hoofdklasse, de Veg- helse speler droeg vorig jaar wel bij aan de promotie. Schuilenburg kon een 5-3 i voorsprong in de eerste set niet tot winst brengen, won wel de tweede met 6-4 en was voor ieders gevoel niet meer te kloppen, al duurde dat Wel tot 7-5 in de derde set. Een in twee gladde setjes verloren damesdubbelspel van Angelique Lodewijks en Bionda Zonderop, werd ge- j volgd door een zege in het I herendubbel. De combinatie van Jorn Dankaart op links j en Kees-Jan Schuilenburg op rechts draaide voortreffelijk, een 6-2, 6-4 stand het daaruit voortvloeiende vervolg. Bij de gemengddubbels was het samenspel nog niet optimaal, hetgeen in de beslissende fase steeds tot setverlies leid de. De aspiraties van Unicum I op het behoud van haar J hoofdklasser hebben een deukje opgelopen, maar hoe- ven nog niet opzij gezet te I worden. Vanaf vandaag ver- volgt Unicum haar pogingen de regio op een hoger plan te I zetten, als de kwalifikaties voor het eerste Noorlander Paas A-toernooi worden af- gewerkt. Eerste klasse Dekker Warmond 1 - Z'67 Rotterdam 2 3-5 „Zeer teleurstellend", noe- men zowel vaste speler, Mi- I chael van den Berg, als coach Carel de Bruyn het totaal niet ingecalculeerde verlies tegen de reserves van Z'67 i uit Rotterdam. De speler was 1 optimistisch, de coach durfde j ronduit voor een ruime over winning uit te komen. Ook hier een domper op de aspi raties, ditma'al in het berei ken van de hoofdklasse. Na de enkelspelen was de stand 2-2 bereikt. De Limburgse I troef Pascalle Druyts verloor weliswaar de eerste set aan jeugdtopper Maaike Kout- I staal, daarna zegevierde toch de routine van de op de we reldranglijst voorkomende J Druyts. Amy van der Linden moest die andere jeugdtopper in het Rotterdamse team, i Lara Bitter met 7-5, 6-2 feli- i citeren. De domper kwam in de sing- I le van Kevin Lubbers, die te- I gen Albert Baan in beide sets I slechts één game kon verove ren. De Amerikaan was na goede resultaten in het Por- l tugese Estoril duidelijk niet gewend aan de Nederlandse koude en de straffe wind, L maar maakte het in het dub maatje Laurie Jackson in Ne derland, die Rotterdams dis tricts Bl-kampioene Luciën- ne Sygmond meteen met de neus op de feiten drukte, 7-6, 6-4. Jacqueline Paauw had alleen vooraf de nodige twij fels over de afloop, die ach teraf niet nodig bleken, twee sets winst. Wouter van der Heyde voegde het derde punt toe, waarna eveneens nieuw komer Onno van Paridon in de tweede set de partij van zijn geblesseerde opponent cadeau kreeg. Unicum 3 stond daarme op 6-0, waarna Paauw eri Wil den Hollander de DD en Jackson en Ronald Eleveld de eerste mixed nog moesten afstaan. Vierde klasse Roomburg 1 - Zwaanshoek 1 2-6 Roomburg steunde weer eens in belangrijke mate op Joost van Leeuwen, die samen met Bub van der Zee de broodno dige routine inbrengt. Van Leeuwen won zijn single om vervolgens met Van der Zee ook de dubbel naar zich toe te trekken. De jeugd kon nog geen potten breken, wat Rico Fasel niet aangerekénd mocht worden, want hij maakte zijn debuut op dit ni veau. Myrna Krijgsman nam de tweede single voor haar rekening en verloor kans loos. Eerste dame Lisette van der Mey heeft al een jaartje ervaring, maar dat bleek niet genoeg te zijn om de single naar zich toe te trekken. LTC Lisse 1 - Aemstelspe- lers 2 6-2 Het sterkste onderdeel van de thuisclub blijft toch het dubbelspel. Nadat Peter Grimbergen (boeiende drie setter) en Elly Reeuwijk de twee single-punten hadden binnengeslagen, explodeerde Lisse in de dubbelspelen. An- net van Ederen en Onno Wempe waren inmiddels ook lekker warmgedraaid, waar door de gelijke stand werd uitgebouwd naar een riante 6-2 overwinning. Westerhout 2 - Forescate 1 4-4 Bij Forescate, waar Monique Gijben ontbrak, was er een hoofdrol weggelegd voor- Marco Stals, die ongeslagen bleef en daardoor drie pun ten aandroeg. Zijn prestatie zou eerder verwacht mogen worden van Gert Jan Egbe- rink, maar die presteerde on dermaats door een gebrek aan wedstrijdritme (blessure leed). Natasha van Schaik verloor alleen de dubbel met Marijke Kramer, die zelf puntloos bleef. De Merenwijk 2 - Buiten- veldert 1 3-5 Zelfs met Freek van der Ca- pellen kwam het tweede team van De Merenwijk niet tot winst. Uiteraard was de vroegere hoofdklasser van Unicum goed voor single winst, maar het dubbel met broer Arnold ging verrassend verloren. Ingrid Kruit debu teerde met een zege in het enkelspel. Pascal Jongmans zorgde met Freek van der Capellen voor het derde winstpunt. Brederode 1 - De Boekhorst 1 8-0 Margot van den Haak raakte geblesseerd, en kon onvol doende door Annemarije van Overschot vervangen wor den. Ook de overige spelers van de Boekhorst, Ben de Bruin, Arjette van Noort en Peter van Meel redden het niet tegen het sterke Brede rode, dat alle punten in eigen huis hield. Zesde klasse Ter Aar I verloor met 3-5 te gen Nieuwe Sloot I ondanks de score-inbreng van Catte- lijne Batelaan (2x). De heren- dubbel van Robert Benne- meer en Ivo Huntjes leverde het derde punt op. Boskoop I startte met een 6-2 over winning, maar denkt in een lastige afdeling te zitten. PETER KLEIN JELLE RAAP gesteld, Oud Beyerland - Volley Eindhoven 2 4-4. Derde klasse afd. 1: Bennebroek - Amstelpark 3-5, Badhoevedorp - Heerhugowaard 2 3-5, Westerhout - Leidse Hout 6-2, ULTC Iduna - Dijkzicht 6-2. Afd. 2: Maarssen- broeck - OLTC 3-5, Heerenduinen - Juliana 2 8-0, St. Pancras - Zaan dam 6-2, Hilverheide - Badhoeve dorp 2 6-2. Afd. 3: Noorderlicht - Popeye GS 3 1-7, Zee en Duin - TC Egmond 6-2, Zandvoort 3 - Rapid 4- 4, Brederode - Merlenhove 3 4-4. Afd. 4: Overburg 2 - TEAN 4-4, Spatter - Festina 2 6-2, Soest 2 - Merlenhove 2 3-5, Bosheim 4 - Dek ker Tennis 2 7-1. Afd. 5: Zoeter- meer - Oranje TC Den Haag 6-2, Leeuwenbergh Leidschendam 3 - Amstelland Amstelveen 1-7, Casino Noordwijk - Nieuw Vennep 2-6, Hilversum 3 - Victoria Rotterdam 4. Afd. 6: Marquette - Dash 5-3, Joy Mozaiek 4 - Zoetermeer 2 4-4, Met selaars 3 - - Dash '35 2 4-4, De Mun nik 2 - Capelle a.d. IJssel 3-5. Afd. 8: Racketeers Rotterdam 2 - Thor RW Den Haag 3 2-6, Barendrecht 2 - Laatjes Kaai Pernis 3-5, KSVV Schiedam - Noorlander Bouw/Uni cum 2-6, Hoek van Holland - Pijn- acker 8-0. foto: henk snaterse „Wacht maar tot wij in vorm zijn, dan komen de punten vanzelf. Bosheim komt ge woon een paar weken te vroeg", aldus de zelfverze kerde Croese, van wie dus nog het nodige vuurwerk te gemoet gezien kan worden. Casino I - Nieuw Vennep I 2-6 Het sterk verzwakte Casino leed een vrij kansloze neder laag tegen Nieuw Vennep, dat stilletjes op een 7-1 of 8-0 zege hoopte. Trudy Groen man stak daar hoogstper soonlijk een stokje voor door Madelijn Damen (terug op het oude nest, maar stijf van de zenuwen) slechts drie ga mes te gunnen. Uiteraard werd vervolgens ook de da- mesdubbel (vast punt) met Els Veentjer in winst omge zet. Rosemarie Verdegaal had opvallend veel moeite met Hanneke Rother, maar trok in drie sets aan het langste eind. Marcel van Rijn, die nog niet op gravel had ge speeld tijdens dit prille sei zoen, won zoals hij wilde te gen Sander Warmerdam en Rogier Liefbroer behaalde een regelmatige zege op An- ton-Will van Zoelen. De Munnik II - Capelle aan de IJssel I 3-5 Het sterke Capelle werd drie punten afhandig gemaakt en daar mocht De Munnik zich gelukkig mee prijzen. Marcel Lolling was de enige singe laar, die een winstpartij boekte. Met Christel Ver- woert won hij ook de mixed. De andere mixed werd een prooi voor Perry Paauw en Jeanine Michel. Meer zat er gewoon niet in voor de Lei- derdorpse reserves. KSVV Schiedam 1 - Uni cum 3 2-6 Een sterke tegenstander in de eerste uitwedstrijd van Unicum 3, althans vooraf op papier. Gelukkig arriveerde eerste teamspeelster Angeli que Lodewijks met haar Kees-Jan Schuilenburg maakte een verdienstelijk debuut in het hoofdklasseteam van Unicum. foto- andré van haasteren Hoofdklasse: ELTV Eindhoven 2 - ICL Manege Aperldoorn 2 4-4, Am stelpark Amsterdam 2 - Z'67 Rot terdam 4-4, Noorlander Bouw/Uni cum - Frisselstein Veghel 3-5, De- tec/Mets Den Haag - Osram/Bos- heim Bussum 4-4. Eerste klasse: Valkenberg/TRR Raalte - Amstelpark Amsterdam 3, Groenekan 1 - Nashua Son 2 2-6, Dekker Tennis - Z'67 Rotterdam 2, Heerhugowaard - Thor RW Den Haag 2 6-2. Tweede klasse afd. 1: Aemstelspe- lers Amsterdam - Barneveld 1-7, Ede - Bakkum 6-2, Osram/Bosheim Bussum 2 - Hillegom 5-3, Rapiditas Nijmegen - Soest 6-2. Afd. 5: Z'67 Rotterdam 3 - De Merenwijk Lei den 3-5, Fléhite Amersfoort - Half weg Spijkenisse 1-7, Bakkum 2 - Alkmaar 2 8-0, Hertenkamp Assen - Noorlander Bouw/Unicum 2 uit gesteld. Afd. 6: Zutphen 2 - Leimo- nias 3 4-4, Sittard 3 - Markendaal Breda 6-2, Bastion Baselaar Den Bosch - De Munnik Leiderdorp uit- belspel met Michael van den Berg meer dan goed, 6-3, 6-2 tegen Baan en Raymond Schot. De Koudekerker had zelf Schot in twee delen ver slagen. Net als bij Unicum bleek de broodnodige een heid in de dubbelspelen nog niet aanwezig. Het dames- dubbel ging met 1 en 3 wel heel snel, maar ook in de bei de mixen kon slechts één set voldoende tegenstand wor den geboden. „Toch hebben wij nog steeds de beste kan- sen", stelt coach De Bruyn, een menig, die door Michael van den Berg in meer voor zichtige termen wel wordt herhaald. Tweede klasse Z'67 Rotterdam 3 - De Me renwijk 1 3-5 Het gepromoveerde De Me renwijk pakte in het treffen bij en tegen Z'67 3 belangrij ke punten, die een continue ring van de tweede klasse kunnen bewerkstelligen. „We hebben het laten lig gen", vindt de gisteren meer coachende en enkel in de mixed uitkomende Herman van der Capellen. „Na de en kelspelen stonden we met 3-1 voor. Freek" Tanis won in drie sets. Nathalie van der Voort werkte in de eerste set een setpoint weg en won de tweede set eenvoudig. Ook Irma van Seeters had dat kunnen doen, maar een 6-3, 4-1 voorsprong werd toch een 6-4 in de derde set. Alleen Mark Fleischeuer verloor in drie sets. Vooral in de dub bels is matig gepresteerd, die werden dan ook onnodig ver loren. Gelukkig ging het in de mixen beter. Nathalie van der Voort won met Freek Tanis in twee sets, coach maar vooral dubbelaar pur sang Van der Capellen voeg de daar met Irma van Seeters een 7-5, 7-5 overwinning aan toe. Hertenkamp Assen 1 - Uni cum 2 üitgesteld Wegens het niet tijdig gereed zijn van de gerenoveerde tennisbanen van Herten kamp is de wedstrijd van de Noorlander-reserves uitge steld tot maandag Tweede Paasdag. Bosheim 2 - Hillegom 1 5-3 Marcel Vink pakte de status van ongeslagen competities peler in het enkelspel tegen Evert Baarspul weer op. Ook met Marco van Trigt, die met 3-6, 6-1 en 3-6 de single tegen Ab de With onnodig verloor, ging het nog goed. Pas in de mixed ging het record ten onder. Met Cindy Berkhout werd in drie delen verloren, hetgeen na drieëntwintig winstpartijen een eerste ne derlaag betekende. Vink was wel de enige, die een enkel spel tot winst bracht. Petra Wessels moest buigen voor Babette Eysvogel, die eigen lijk voor het eerste team zou uitkomen, maar deed dat met ere, 6-4, 4-6,. 2-6 en Berkhout verloor in drieën van de tot de topjeugd van Nederland behorende Klaartje de Smit. Ook het damesdubbel vergde veel strijd met voor Hillegom het trieste verlies van 4-6 in de derde set. Het derde winstpunt kwam uit de mixed van Wessels en Van Trigt. Bastion Baselaar 1 - De Munnik 1 uitgesteld De wedstrijd tussen het Bos sche Bastion Baselaar en het eerste team van De Munnik Leiderdorp is in verband met het onverwacht overlij den van TC-voorzitter Do nald Patiwael uitgesteld tot maandag Tweede Paasdag. Derde klasse Westerhout 1 - Leidse Hout 1 6-2 Met Westerhout trof Leidse Hout vermoedelijk één van de belangrijkste titelkandida ten. Ton Groen (hij vooral) en Patrick Swiers waren een maatje te groot voor Anne Jan van der Meer en Waldo Jansen, die er nog wel een drie-setter uit wist te slepen. Evelien Krul kon namens haar nieuwe club nog niet echt imponeren en verloor drie maal. De van Unicum afkomstige Aukje Baayens kende wel een sterk debuut door haar single te winnen en met Van der Meer te triomferen in de mixed.„Het gaat moeilijk worden voor ons", keek Jansen alvast vooruit. Maarssenbroeck 1 - OLTC 1 3-5 Een buitengewoon tevreden Jasper van Marwijk kende met OLTC een veel betere start dan vorig jaar (8-0 ver lies). Van Marwijk en Marco Visser wonnen beiden hun single tegen Bl-opponenten, maar verloren vreemd ge noeg de dubbel. Nancy Toole en Liesbeth Hooghoudt re vancheerden zich juist in de dubbel na nederlagen in het enkelspel. De gemengde dub bels leverden vervolgens geen probleem meer op voor het Oegstgeestse vlaggeschip. Zee en Duin 1 - TC Egmond 1 6-2 De Katwijkse formatie baar de opzien door als vervanger van de geblesseerde Leon Damen (gescheurde enkel banden) met Stephan Faas op de proppen te komen. De "Dekker-man" stond voor het eerst sinds tien maanden weer op de baan en toonde middels twee overwinningen (alleen de mixed met Diane Padt ging verloren) aan het. tennissen nog niet verleerd te zijn. Jan Willem Lugthart bleef ongeslagen, al was daar wel een slopende drie-setter voor nodig in de mixed met Astrid Bouw. De vorig jaar ook al voor Dekker uitko mende Bouw (samenwer kingsverband?) behaalde eveneens de volle winst. Padt had moeite haar zenuwen in bedwang te houden en ver loor haar single een tikkeltje onnodig. Overburg II - TEAN I 4-4 De Alphenaren gokten op veel winstpartijen van Frank Liefbroer en Margo van den Oudenrijn in de single. Mi randa van Dijk was echter te sterk voor Van den Ouden rijn, terwijl Liefbroer lange tijd op een nederlaag afste vende (6-1, 5-3 achterstand). Enkele tactische tips van Liefbroer sr. sorteerden ech ter effect, waarna Frank de partij alsnog in zijn voordeel besliste. Debutante Petra Wille versloeg verrassend Nelleke Weyermans (ex-De Munnik), fclie toch een be hoorlijke progressie had doorgemaakt: 7-6, 5-7, 6-4. Onno Guinau wilde niet voor Wille onderdoen en zorgde op knappe wijze voor een 3-1 voorsprong. De herendubbel bezorgde TEAN het vierde punt en dat was een onver wacht gunstig resultaat. Bosheim 4 - Dekker 2 7-1 „We staan nu onderaan en kunnen dus alleen nog maar stijgen", zo vertelde Karin Croese optimistisch na de zware nederlaag van haar team tegen Bosheim. Zij sleepte met Eric Snellenberg het enige punt in de wacht door een zege in de mixed. De Amerikaanse aanwinst van Dekker, Kevin Lubbers kon alleen in het dubbelspel met Michael van den Berg (rechts) tot winst komen.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 20