Quick Boys vertrouwt op Gert Aandewiel Gouden wissel helpt FC Lisse over streep Rijnsburgse Boys houdt zich niet aan de regels Noord wijk laat een punt liggen Ter Leede wint in Vlissingen SPORT EeidaeSou/ui/nt maandag 9 april 1990 pagina p SV Voorschoten deelt met Lyra LEIDEN Twee verrassende uitslagen zaterdag in de derde klasse A. Het voor behoud vechtende Voor schoten speelde thuis 2-2 tegen Lyra, terwijl RCL uit met 2-0 verloor van het laaggeplaatste DVO '32. Voorschoten - Lyra 2-2 (1-1) Voorschoten begon de wedstrijd met een aantal goe de kansen, waarvan er één benut werd door Tjeerd Verwey. Door een aarzelende verdediging kon Lyra weer op gelijke hoogte komen, en halverwege de tweede helft zelfs op een 1-2 voorsprong. Een kwar tier voor tijd scoorde Hein de Graaf uit een vrije trap 2-2. DVO '32 - RCL 2-0 (1-0) RCL zag vrij vroeg in de wedstrijd een treffer van André Zonneveld afgekeurd worden. Uit een coun ter scoorde DVO voor rust de 1-0. In de tweede helft nekte Marcel Brasker zijn ploeg door in eigen doel te schieten: 2-0. LEIDEN Noordwijk liet zaterdag in de eerste klasse B op ei gen veld een punt liggen. De mannen van coach Eelman, met name Timo Gerlof, kregen in de eerste 25 minuten 'dotjes van kansen', maar de openingstreffer bleef uit. Tegen de verhouding in scoorde Delft uit de eerste doelkans. In de tweede helft was het de keeper van Delft die Noordwijk van de gelijkmaker af hield. Twee ballen werden van de doellijn gehaald en de thuis ploeg liep steeds meer tegen een muur van verdedigers op, met het voortdurende gevaar van een counter. Na het onverwachtse en enigzins onfortuinlijke verlies van vorige week tegen Kat wijk kon Noordwijk zich eigenlijk geen nederlaag veroorloven. Niet alleen zou dit een verdere verwijdering van de top beteke nen, ook de moraal van de spelers was in het geding. De redding voor Noordwijk kwam uit een aanval waarbij Leonard van Utrecht binnen de zestien meter werd gevloerd. Rob Vermeer schoot de bal vanaf elf meter in het doel. Het 1-1 gelijkspel bete kent evenwel 'verlies' voor de ploeg uit Noordwijk. Leiden verslaat koploper DSVP LEIDEN Leiden won zaterdag verrassend met 0-2 van koploper DSVP. De ploeg blijft zodoende in de race voor de derde periodetitel in de tweede klasse B. „Een terechte overwinning", aldus een zelfverze kerde Henny Beerenfenger die met name Ruud Boot, Ronald van Wattem en Paul Kerkhof als de sterke mensen aanwees. Het zwaartepunt van de wedstrijd lag in de tweede helft. Binnen tien minu ten na rust scoorde Raymond Klinkerberg tot twee keer toe uit een één-tweetje door het midden en haalde zo de overwinning binnen. Leiden behoudt zo goede uitzichten op een periodetitel en eventue le promotie. Trainer Beerenfenger bleef deze wed strijd overigens wegens gezondheidsredenen aan de kant. De coaching was in handen van Henk Landbaart. LEIDEN In de interregionale klasse won Ter Leede met 4-0 van en in Vlissingen. Vooral Annette Beerendonk was goed op dreef door drie treffers voor haar rekening te nemen. Ook Dorien van Nobelen was succesvol. Valken '68 wist wederom niet tot puntwinst te komen. Met tien dames dolven zij met 6-2 het onderspit tegen Stedoco. Carolien Roem redde bij een 5-0 achter stand met twee treffers de eer voor de Valken- burgse dames. Iduna blijft het moeilijk houden in de interregio nale klasse zondag. Nu werd van het hoog geklas seerde KFC '31 met 0-4 verloren. Bij de rust was de strijd al beslist toen de dames uit Ter Aar tegen een kansloze 3-0 achterstand aankeken. KATWIJK Quick Boys moet de laatste weken blind varen op Gert Aan dewiel. Valt op het spel van de Katwijkse aanval ler het nodige aan te mer ken, het scorend vermo gen is er niet minder op geworden. Na eerder al tegen IJsselmeervogels en Rijnsburgse Boys gescoord te hebben, hielp hij ook zaterdag zijn ploeg tegen Katwijk aan de enige tref fer. De winnende wel te verstaan. De grijns op het gezicht van Aandewiel sprak wat dat be treft boekdelen. „Alledrie met het hoofd hè", blikte hij op de treffers terug, zonder overi gens al te veel eer voor zich zelf op te eisen. „Je scoort niet alleen, je bent toch afhankelijk van de voorzet". Toch is Aan dewiel in deze beslissende fase van de competitie één van de weinigen, die het hoofd koel weten te houden. En als het aan Aandewiel ligt, blijft dat ook zo voor de rest van de competitie. „Quick Boys wordt kampioen", klonk het op over tuigende wijze uit zijn mond. Daarmee lijkt de blonde speler een uitzonderlijke positie in te nemen. Nadat voorgaande competities al meerdere malen voor Katwijkse begrippen een wrang slot kenden, durft bijna niemand in het Quick Boys kamp hardop te roepen dat het ditmaal wèl lukt. Pas in de slotminuut van het door vier duizend toeschouwers bijge woonde duel tegen Katwijk brachten dan ook slechts en kele 'zeeërs' het „we worden kampioen" schuchter ten ge hore. En ook in de kleedka mer moest er nadat bekend was geworden dat Rijnsburgse Boys gelijk had gespeeld een hossend tweede team aan te pas komen alvorens alle ke len luid open gingen. Het kampioenslied maakte wel plaats voor clubgezang. Raboen vatte de uitgelaten heid van zijn team samen on der de noemer opluchting. „Je loopt op je tenen en het wordt steeds moeilijker. En na de te rechte kritiek geuit na de wedstrijd tegen Rijnsburgse Boys, ging het nu iets beter dan in de laatste weken het geval was". Toch leek ook de Katwijkse derby in aanvang op een herhaling uit te lopen. Het middenveld van de kam pioenskandidaat werd overlo pen door dat van de verrassen de debutant, terwijl de voorste lijn nauwelijks iets kon uit richten tegen' Kees Guyt en de zijnen. Het schrikeffect waar mee Raboen zijn selectie wen ste te confronteren, bleef daar mee achterwege. Door Pluim- graaïf en Kanbier in te wisse len voor Haasnoot en Leen van der Plas hoopte hij zijn ploeg te stimuleren en scherp te houden. De combinaties lie pen in de beginfase bij Kat wijk echter veel beter. Het re sulteerde in vrije kopkansen voor Arie van Beele en Kees Kraayenoord. Beiden knikten naast. Ook de hulp van Johan Jonker, die bijna een corner in eigen doel werkte, bleek niet voldoende om onder de naam Katwijk een één op het bord te laten verschijnen. Het bood Quick Boys de gelegenheid om de last waar het de laatste we ken onder gebukt gaat toch enigszins van zich af te gooien. Doelpunten bleven vooralsnog uit. Al bracht Marco Dijkhui zen ploeggenoot Leen van der Plas in goede stelling. Henry Pouw werd door de Amster dammer in de defensie ge drukt en maakte daarbij de nodige foutjes. Zo verslikte hij zich in de solo van Dijkhuizen, die het vervolg dus aan Van der Plas overliet. De Quick Boys-supporters wensten te juichen, maar de afwerking liet te wensen over. Zoals ook Johan Jonker even later bij een doorgekopte corner een 'dot van een kans' kreeg. De verdediger schrok echter en zag zijn kopbal over gaan. Een afstandschot van hem was eenzelfde lot beschoren. De openingsfase van het twee de speldeel was tegengesteld aan dat van de eerste helft. „Ik wilde meer spelers in het zestien-metergebied zien", gaf Raboen een uitleg aan de of fensieve speelwijze. Woorden die niet aan dovemansoren waren besteed. Via de grond Katwijk-speler Kees Kraayenoord tracht Johan Jonker de voet dwars te zetten in de door Quick Boys met 1-0 gewonnen derby. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTE REN knikte Gert Aandewiel een voorzet van Hans van der Plas in het net. Katwijk vergat daarna op gelijke hoogte te ko men. Zo mikte Van Beele naast en zag Kees Kraaye noord zijn inzet door Johan Jonker van de lijn gehaald .worden. Aan de andere zijde moest Eijsberg keeper Teun van Duyvenbode te hulp schieten na een kopbal van diezélfde Jonker. Terwijl Van Duyvenbode ook onzeker in greep in de slotminuut. Zijn misser, evenals eerder een te zachte terugspeelbal van Lan- gemaat, bleef zonder gevolgen. Daarmee zit de eerste fase van Raboens kampioensplan erop. „Dit is de basis om de finale binnen te gaan", doelde de oe- fenmeester op fase twee, waar in nog zware uitwedstrijden bij Roda Boys, Marken en FC Lis- se wachten. Als het aan Aan dewiel (en natuurlijk alles wat Quick Boys heet) ligt, wordt dat deel ook zegevierend afge- PETER VAN DER HULST Scoreverloop: 48. 0-1 Gert Aande- Katwijk: Van Duyvenbode, Meijs, Langemaat, Kees Guvt, Eijsberg, Langeveld, Pouw, Van Beele, Kraay enoord, Van Duyn (Cor Haasnoot), ,Van der Plas (Jaap Guyt). Quick Boys. Van der Niet, Haasnoot, Jonker, Hoogervorst, Hans van der Plas, Jaap van Duyn, Mieras, Dijk huizen (Kanbier), Floor van Duyn, Aandewiel, Leen van der Plas (Van Rijn). nd Hazerswouds^i Boys geeft Kagia klop LEIDEN Na het sl pertje van vorige wer verspeelde Ter Leede terdag een punt teg Koudekerk: 1-1. geest won in de vier klasse B met 0-2 van 0 dewater. Zevenhoven vir£ met 2-1 succesvol teg?n Reeuwijk, terwijl Hazeind woudse Boys tegenstaru Kagia wegspeelde: 7-1. Ter Leede - Koudekerk (1-0) De schrik lijkt de spelers Ter Leede nog flink in de nen te zitten na de nederli van vorige week. Nadat H. Verkuilen met een volley score opende voor de thi ploeg, kwam Koudekerk na rust toch langszij door een g van Pieter van Harskamp. I gat met koploper Xerxes is middels drie punten. Oudewater - Oegstgeest (0-1) Hoewel Oegstgeest zater niet in beste doen was, degradant Oudewater toch kort om het de bezoekers ei lastig te maken. Een afstai schot van Han-Willem Kottp, man fout beoordeeld diJ' de keeper bleef bijna t\i ai helften lang het enige wapias feit van Oegstgeest. In de slg fase van de wedstrijd scooi^j- Rein Grooters uit een onmo lijke hoek de tweede goal. Hazerswoudse Boys - Kafrl 7-1 (4-0) Al na 20 minuten spelen sto Hazerswoude met 3-0 voen door twee treffers van K(ff(j War nou en een goal van Lef„ Laros, die nog voor rust maakte. Een sterk spelend 11C< zerswoudse Boys breidde in tweede helft de voorspro in verder uit, met name goed combineren. Warn scoorde nog twee maal (5-0 7-0) en Adriaan van der Lin^ produceerde de zesde go h Een kwartier voor tijd rei in Rik van de Berg de sprei woordelijke eer. Zevenhoven - Reeuwijk (1-1) Lange tijd zag het er naar dat Reeuwijk het punt w het voor gekomen was, binn J ging halen. Het venijn zat ei ter in de staart. Paul Dombi ,t opende voor Zevenhoven score. Door een fout van u keeper kon Reeuwijk lang! komen en tot het einde van officiële speeltijd bleef de gehandhaafd. Pas in de bleS^1 retijd prikte Pierre van I,e de bal langs het muurtje tus de palen en bepaalde zo eindstand op 2-1. Ron Kuilboer is namens Lisse op weg naar de eerste treffer. De ploeg uit de Bollenstreek zege vierde uiteindelijk met 3-0 over ARC. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LISSE FC Lisse-trainer Wim Eilander stond na afloop te glunderen. „Ze hebben gezamenlijk een prima Lisse-resultaat neergezet", doelend op de 3-0 overwinning van zijn ploeg op ARC. De Lisse- naren toonden hiermee aan nog trek te hebben in een jaar eersteklassevoet- bal. De vijf punten uit de laatste drie wedstrijden geven aan dat de ploeg de juiste smaak te pakken heeft. Met alleen een afwezige Erik Kattenberg (spierscheuring) ziet Eilander zijn formatie langzaam maar zeker weer op volle oorlogssterkte komen. Een niet onbelangrijk gegeven vlak voor het paasweekeinde, waarin belangrijke zaken ge daan kunnen worden. Voor Lisse betekent dat prolongatie van het eersteklasserschap, in dien wordt gewonnen van het op bezoek komende Marken (zaterdag) en Hoek (maandag). Ook voor ARC valt er nog wat te verdienen. Een vierde plaats kan eventueel nog recht geven op een (overgenomen) periodetitel. „Maar dan zullen we dertig punten moeten ha len", aldus trainer Bert Jan sen. Jansen zal zijn ploeg'in de komende weken dan wel moeten inspireren «bt grotere daden. Tegen Lisse maakten de Alphenaren maar een mat te indruk. „Het grootste pro bleem is dat we niet scherp ge noeg begonnen. Misschien speelt het onbewust toch mee dat er voor ons nog maar wei nig te verdienen valt". Een juiste constatering van Jansen want het slappe begin van ARC brak de ploeg in de rest van de wedstrijd lelijk op. Dat FC Lisse agressiever aan de wedstrijd was begonnen kwam na een kwartier spelen tot uitdrukking op het score bord. Goed doorzetten van Mark Ens bracht de bal voor de voeten van Ron Kuilboer. Deze aarzelde geen moment en verschalkte ARC-doelman René de Graaf met een boog- bal; 1-0. Met een verkregen voorsprong weet Lisse deze competitie echter nog geen raad. Ook nu vervielen de geelhemden het laatste half uur van de eerste helft weer in een partij degradatievoet bal. Massaal trok de ploeg zich terug om vanuit verdedigende stellingen de bal richting (niet aanwezige) voorhoede te kege len. Van balbezit was dus geen sprake waarmee meestal het onheil over de ploeg werd af gekondigd. Dat bleef nu uit omdat Eilander in de rust zijn spelers ervan kon overtuigen dat deze speelwijze meer kwaad dan goed doet. „Het is de angst, we zitten na-de win terstop in een fase van de competitie waar we ons niet zo lekker in voelen". Hoewel Lisse na rust de zaken wat positiever aanpakte, was de beloning hiervoor wel overdreven groot. Want ook al liet ARC zich te vaak. aftroe ven bij duels om de bal, toch mocht de ploeg aanspraak ma ken op minimaal een punt. kansen werden echter a verprutst. Zo vergat Wilco Leeuwen in de eerste helft twee keer toe van dichtbij hoofd goed tegen de bal te ten. Na rust deden Jac< Key en Cees Bonefaas dunnetjes over door vrij vi 7 de prima acterende Veenboer niet verder t'e men dan diens lichaam. Ji sen: „Als je die kansen n maakt dan is het logisch dal El het deksel op de neus krijg De voor de gebleseerde Kuilboer ingevallen Broekhuizen mocht de met de deksel uitdelen, knullig balverlies van FraO( Bloemhoven kon Mark aanzetten voor een solo. leek te stranden in de ham van de matig acterende Graaf, die het speeltuig goed onder controle kre Broekhuizen was er als de k ie pen bij om 2-0 aan te teken ia; Vlak voor tijd mocht hij on|ej- hinderd door de ARC defen Af lopen om beheerst 3-0 te ren. Daarmee streelde hij ego van Eilander getuige dii eÉ eerste uitspraak na aflo „Dat kon je dacht ik toch een gouden wissel noemen' YVAN HERMAléi Scoreverloop: 18. Kuilboer 1-0, n Broekhuizen 2-0, 90. Broekhuizei Boekingen: Ernst, Van Leeuiiri (beiden ARC) FC Lisse: Veenboer, Warmerd h Van der Putten, John Vermeu Van Rooyen, Van Roode, Van Zwet, Arnold Vermeulen (Rob 1 meulen), Ens, Kuilboer (Broek!ns zen). Si ARC: De Graaf, Dijkman, Boneijr] Wouters, Lammers, Ernst, Bloemhoven, Van Leeuwen, (Bon), Key. pi AALST Al sinds jaar en dag bestaan er, in de voet balpraktijk gegroeide „vuistregels" voor ploegen die kampioen willen wor den. Eén daarvan wil dat een titel in de regel tegen „kleintjes" wordt ver diend. Niet de rechtstreekse confron taties met mede-kanshebbers, maar juist de ontmoetingen te gen ploegen die zich niet met de strijd om de bovenste plaat sen bemoeien, zijn veelal be slissend. Een andere regel wil dat een kampioenschap acht van de tien keer in de laatste serie van zeven, acht wedstrij den wordt veiliggesteld. Na tuurlijk, de daarvoor verover de punten tellen wel degelijk mee, maar in de slotfase moet je er normaal gesproken hele maal staan. Wegen misstappen derhalve dubbel zwaar. Rijns burgse Boys zondigde zaterdag in de Bommelerwaard in het duel met Roda Boys tegen bei de regels. De Rijnsburgers kwarrien tegen de Aalster de- fradatiekandidaat nummer én niet verder dan een 2-2 gelijkspel. En dat resultaat zou de formatie van trainer Arie Kurver, met nog vijf wedstrij den te gaan, wel eens heel zwaar kunnen opbreken. Rijnsburgse Boys verdiende bij Roda Boys overigens ook abso luut niet meer dan dat ene punt. De Rijnsburgse elf was geen schim van de formatie zoals die zich een week eerder zo karaktervol öp het terrein van het nu met drie punten verschil leidende Quick Boys presenteerde. De felheid in de duels was ver te zoeken, de scherpte zowel voor-, als achterin nauwelijks aanwe zig. Een opstelling die natuur lijk gelijk staat aan vragen om problemen als je een tegen stander treft die tegen degra datie wenst te knokken en dus wèl tot het uiterste gaat. Een opponent als Roda Boys zater dag dus. Het vlaggeschip van de slechts uit twaalf elftallen (vijf senioren, zeven jeugd- teams) bestaande Aalster vere niging compenseerde het ge brek aan voetbalbagage volle dig door een honderd procents inzet en mocht zich op die ma nier zaterdag vrijwel gelijk waardig noemen aan de Rijns burgse titelpretendent. Het was ook niet zo vreemd dat Roda Boys zaterdag tot twee maal toe de leiding nam. Voor de pauze was het Wim van Driel die zijn ploeg al snel aan een 1-0 voorsprong hielp, in het tweede part was het Karei Bauman die van de Rijnsburg se defensie alle gelegenheid kreeg om 2-1 te produceren. Met die treffer toonde Bauman overduidelijk aan dat Rijns burgse Boys ook in het tweede deel nauwelijks zichzelf was. In normale omstandigheden immers, zou de kort na de pauze beheerst door Hennie Koet gescoorde gelijkmaker voor de geelzwarten net sein hebben betekend de povere opponent alsnog op te rollen. Nu echter was daar geen spra ke van en moest er een tweede goal van Roda aan te pas ko men om Rijnsburgse Boys de finitief wakker te schudden. Het vervolgens door de gasten op poten gezette offensief le verde in de 79e minuut de 2-2 op. Wim Hooymans scoorde vanaf de stip, nadat Ron Carli door Henri van Veen was neergelegd. Voorafgaande aan die situatie was scheidsrechter Snippe uit Emmen overigens knap in de fout gegaan door een overtreding van Leon Vonk onbestraft te laten. Die zelfde heel matig fluitende Snippe vormde direct na af loop het middelpunt van een waar volksoproer, omdat hij Roda in de derde minuut van de blessuretijd géén strafschop toekende. Nu was de door Hans Zwaan veroorzaakte tui meling binnen de beruchte lij nen van Bauman ook absoluut geen strafschop waard, maar op het moment dat je als scheidsrechter dan wel fluit, is een indirecte vrije schop zo'n beetje het laatste wat je als rechtgeaard supporter ver wacht. In het komende weekeinde beschikt Rijnsburgse Boys weer over de zaterdag ge schorste en node gemiste steunpilaren Dick Heemskerk en Martin de Louw. Ook is er de mogeljkheid dat de naam van blessure vrije Willem Drie bergen dan weer op het wi^ strijdformulier staat. Het evenwel de vraag of door alles die derde regel in handleiding voor kampioen® („Het in het paasweekeinZe gespeelde dubbelprogrammaJa veelal beslissend") nog actuer wordt. De kans dat Rijnsbu 4' se Boys zaterdag in Aalst de|V( telkansen definitief heeft gooid, is immers levensgrlch aanwezig. GERT-JAN ONVL Scoreverloop: 32. Van Driel 1-0: Koet 1-1; 62. Bauman 2-1; 79. H< oc

Leidse Courant | 1990 | | pagina 16