JVS kan gaan aftellen tegen SJC voortijdig gestaakt >VLV laat koelbloedig Kickers '69 ontsnappen Leidsche Boys maakt indruk 31auw Zwart geeft winst uit handen Alphense Boys deelt met SDW Jeugd UVS licht kampioen beentje jugdunum voelt ich bestolen Sr PORT Ceidjóc Qowiamt MAANDAG 9 APRIL 1990 PAGINA 15 EIDEN Blauw Zwart heeft in de uit- edstrijd bij Overmaas een punt verloren. j*u e Wassenaarse ploeg kwam niet verder an 2-2. De ploeg van Peter Ciere boekte "^armee een beter resultaat dan Rooden- urg, dat met 2-0 verloor van Tonegido. vermaas - Blauw Zwart 2-2 (0-2) adat Ronald Giessen met een omhaal en Paul ro a Dozen koppend doel getroffen hadden, misten wen en Ruud Luyken de kans om de score ver- 1, i :r uit te bouwen. Na rust kregen de gasten de re- »ning gepresenteerd in de vorm van twee tegen in, effers. Met het puntverlies was het Wassenaarse taw ed nog niet geleden, want voorstopper Tom Lub- 1 moest na een ongelukkige botsing met een ge broken arm het veld verlaten. Ondanks het punt achterstand op Roodenburg dicht trainer Peter Ciere zijn formatie de betere kansen op lijfsbehoud toe „gezien het spelpeil en het resterende program ma." Tonegido - Roodenburg 2-0 (1-0) De confrontatie tegen de koploper werd vooral op kracht verloren. Na wat kleine kansjes voor Fred Ouwerkerk werd het na een kwartier door een slordige goal 1-0. Ondanks betere veldspel viel tien minuten na rust het doek voor de Leidenaars, om dat bij een hoekschop de afspraken niet na werden gekomen. Toch waren er nog mogelijkheden voor Richard Gottmer en Marcel van der Burg, maar de echte overtuiging ontbrak. Die heeft Rijsbergen voor het verdere verloop van de competitie nog wel: „Als alle ploegen hun sportieve plicht maar vervullen". LEIDEN In de geheel belangeloze ontmoeting tussen Alphense Boys en SDW deelden beide ploe gen broederlijk de punten: 1-1. De wedstrijd tegen de zo goed als gedegradeerde Amsterdammers was om des keizers baard en dat was te merken ook. Nadat de thuisploeg via Peter Gerse en Frank Bakker verzuimd had te scoren, was het SDW dat vijf minuten voor rust uit een buitenspelsituatie op voorsprong kwam: 0-1. Halverwege de tweede helft kwam de Bahlmann-formatie op gelijke hoogte. Peter Gerse kopte uit een voorzet van Bak ker de bal voor de voeten van Gerse, die van dichtbij geen fout maakte: 1-1. Het gelijkopgaande duel kon vervolgens beide kanten uit. Gerse kreeg evenwel de bal voor zijn (verkeerde) rechterbeen, terwijl een inzet van SDW in de laatste minuut de Alphense lat scheerde. LEIDEN De jeugd van Elinkwijk heeft zijn kampioenschap in de eerste klasse niet met een zege kunnen bekronen. Verantwoordelijk hier voor was UVS dat op de laatste competitiedag met 0-3 won. Quick Boys handhaafde zich in die klasse door Noordwijk dat ene, broodnodige puntje af te snoepen: 0-0. Robbie van Nulde mocht weer eens opdraven in de spits van UVS en hij greep zijn kans met beide handen. De bedrijvige spits creëerde kansen en schoot bovendien voor rust twee keer raak. In de tweede helft drukte Elinkwijk, dat voor eigen pu bliek niet wilde afgaan. Fred Filippo bracht een kwartier voor tijd Patrick Preuter, die acht maan den was uitgeschakeld, in het veld. Preuter be kroonde zijn rentree met een gave treffer, op aan geven van Van Nulde. Omdat Ajax 2 verrassend had verloren van UW en omdat dat al voor de wedstrijd bekend was, wist Quick Boys dat het minstens een punt uit Noordwijk weg moest slepen om aan degradatie wedstrijden te ontkomen. Met kunst- en vlieg werk lukte dat ook. Quick Boys was twee maal dicht bij een doelpunt, maar een schot van Pascal Homan eindigde tegen de lat, terwijl een inzet van Marcus Herlinger van de lijn werd gehaald. In de slotfase trokken de Katwijkers zich terug. Bram Marbus mikte voor Noordwijk net over de lat, maar de Katwijkers veroverden dat ene puntje: 0- 0. Roodenburg kwam zonder wissels in de proble men tegen Hollandia. Toen Henk Buin voor een langdurige blessurebehandeling naar de kant moest, scoorde Hollandia twee maal. Roodenburg miste de veerkracht om terug te vechten. Na rust werd het eerst nog 0-3 voor Dik Straathof 1-3 scoorde. In de laatste minuut doelpuntten de gas ten nog één maal: 1-4. !IDEN Slechts vier ujedstrijden scheiden UVS g van de titel, maar met twee punten .O6l)orsprong op naaste con- j°Jirrent Voorburg is het Hud Dg twijfelachtig of de 'sn eidenaars aan het eind in het seizoen op de kar nhim ogen. Zeker gezien de 79,'lerminst overtuigende ivoering tegen Unitas, de thuisploeg in de 2.09; otfase een meer dan ver- fj^ende Gorkumse gelijk- aker bespaard bleef, 2-1. Ve hebben gezwijnd", gaf 2.09 VS-trainer Ruud de Groot iterlijk toe. „Vooral in de rste helft hebben we ons en overtroeven. Unitas liet idjï s gewoon niet in ons spel 13 jj imen door vroeg te storen. hebben geen kans ge- e Met name door het ge- rt>3: ek aan onderlinge samen- erking op de flanken tus- i Arthur van Orssagen en SS :rry Jansen enerzijds en 35. ilfred Kwestro en Hans van Leeuwen anderzijds liep het in deze fase en eigenlijk de hele wedstrijd niet bij de Leidse titelpretendent. „En, als het niet loopt, dien je je te beperken tot het uitschake len van je tegenstander", verweet De Groot zijn man dekkers. „Dan moet je niet zelf met de bal gaan lopen". Omdat ook de voor de laatste titelkansen strijdende Gor- kummers er niet in slaagden hun aanvallende bedoelingen in de praktijk te brengen wa ren echte doelgevaarlijke si tuaties lange tijd op één vin ger te tellen. Tien minuten na rust waren het de be zoekers die dé kans kregen om op voorsprong te komen. Na een vrije trap van Martin de Man stonden René van de Broek en Kees Mulder ge heel vrij bij de tweede paal, maar bij gebrek aan een di recte tegenstander besloten beide Gorkummers in plaats van te scoren elkaar maar voor de voeten te lopen. Pas in het laatste tien minuten kwam er enig leven in de ontmoeting, die daarvoor zo dood als een pier was. Acht minuten voor tijd liet de door het uitvallen van Hans de Kruys (spierscheuring) naar het centrum gedirigeer de Gerry Jansen Mulder aan de linkerflank „links" lig gen. Diens lage voorzet werd vervolgens door de bij de eerste paal opgedoken Alex Leeflang achter doelman Erik Plieger gewerkt, 1-0. „Ik heb bewondering voor die jongen", complimenteer de De Groot het optreden van de „vaste wissel". „Hij heeft zich total loss gelopen. Als je zoveel werk verzet en dan ook nog de beloning pakt, verdien je niet anders als een pluim". Terwijl Uni tas alles naar voren wierp, leek het pleit via een razend snelle counter over Jansen en tot slot Van Leeuwen de finitief in Leids voordeel be slecht, 2-0. „Subliem uitge speeld", meende De Groot, die vervolgens heel wat min der te spreken was over het vervolg. Nadat een vrije trap van Ger Oosterom nog net naast was gezeild, was het in de negentigste minuut toch prijs toen André Bergman van zijn directe bewaker Nico van Dam ongehinderd in mocht knikken, 2-1. „Dat mag natuurlijk nooit voorko men", aldus De Groot. „Nico had gewoon tegen hem aan moeten springen". Daarna was het totale paniek in de Leidse tent, maar nadat Mokveld een inzet van Edu- ard Rosac op de lijn wist te keren en Mulder van dichtbij over kopte kon De Groot op gelucht ademhalen. „Het wordt aftellen". MARK VINK Scoreverloop: 82 Leeflang, 1-0; 84. Van Leeuwen, 2-0; 90. Bergman, 2-1. UVS: Mokveld, Van Dijk, Van Or- saagen, Van Dam, Kwestro, Leeflang (Van Tol), Houtekamer, Van Leeu wen, Jansen, De Kruys (Van der Zeeuw) en Tolsma. Hans van Leeuwen, gadegesla gen door ploeggenoot Hans de Kruys, werkt zich door de Gor kumse verdediging. De aanval ler nam de tweede treffer van UVS voor zijn rekening. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN JSaïIDEN Het gevecht behoud van het der- 3.24; klasseschap is in alle 7«(!vigheid losgebarsten. de degradatiekandi- igarï alen kon alleen SJC gis- 65éa ren geen punten aan het taal toevoegen, maar dat as omdat de wedstrijd gen Olympia voortijdig gg staakt werd. Van de an- 023 re ploegen in nood pak- DOSR, 1-0 winst bij jjjccer Boys, en FC Lisse, tegen Woerden, de volle winst. Altior deelde tegen WSE, 1-1. Eenzelfde uitslag viel bij de wed strijd ONA tegen Nieuw koop te noteren. Olympia - SJC gestaakt Een blessure bij scheidsrechter J. Santema had tot gevolg dat - de wedstrijd al na 25 minuten gestaakt diende te worden. In de warming-up verstapte San tema zich waarbij hij een spier in zijn kuit verrekte. Ondanks behandeling door de verzorger van Olympia kon hij het duel niet voortzetten. De speurtocht naar een geschikte vervanger leverde vervolgens niets op. Olympia leidde op het moment van staken met 1-0. Waar schijnlijk wordt het duel uitge speeld op een nog nader te be palen datum. Soccer Boys - DOSR 0-1 (0-0) DOSR controleerde bij Soccer Boys voor rust het duel. Het windvoordeel had echter geen Veens doelpunt tot gevolg. Na rust trachtte DOSR met ge groepeerd voetbal het ant woord op met name de wind te vinden, want van Soccer Boys dat één goede mogelijk heid kreeg, viel niet veel te duchten. Het meespelen van oud-prof Richard van der Meer kwam vooral de opbouw ten goede. Nadat Walter Koek DOSR op 1-0 had gebracht, vergaten Ger van der Zwet, Martien Hoogenboom, maar ook Koek zelf de score te ver groten. Woerden - FC Lisse 0-3 (0-1) Erwin Hoogendoorn was de grote man bij FC Lisse. Met een doelpunt voor en na de rust had hij een belangrijk aandeel in de zege op Woer den. Frans Bouckaert nam de derde treffer voor zijn reke ning. Gezien het spelbeeld een terechte overwinning voor de Lissenaren, die in het reste rende deel nog DOSR en VVSB op bezoek krijgen. ONA - Nieuwkoop 1-1 (1-1) Nieuwkoop-trainer Dick Boes veld was gisteren niet aan spreekbaar. De 1-1 die zijn ploeg tegen ONA boekte, vond hij veel te mager. Als de gas ten legio kansen krijgen waar van er maar één wordt benut en de thuisploeg haalt een honderd-procentsscore dan is dat wrang. Voor Boesveld re den om de fiets uit de schuur te halen. Tot laat in de avond werd hij in de duinen gesigna leerd. Altior - WSE 1-1 (0-1) „Als je de uitslagen van de an dere wedstrijden ziet, dan baal je", reageerde Paul van der Zwaan op de in zijn ogen te magere oogst tegen WSE. Toch is de deling in deze wedstrijd met twee gezichten rechtvaar dig te noemen. Voor rust had WSE de touwtjes in handen, waarna Altior het initiatief overnam. Met een laag diago naal schot maakte Edwin Sas sen gelijk. DORDWIJKERHOUT Hennie de Klerk was afloop van de wedstrijd n VVSB en Lugdu- bn niet of nauwelijks te reken. „We zijn gewoon stolen", zo wilde de oe- ïSS nmeester van Lugdu- im pas lang na afloop n het met 3-1 verloren effen in Noordwijker- 80 iut kwijt. WHO Z2a Klerk doelde met die uitla- :n op een tweetal „bevlie- W-Jigen" van scheidsrechter Ja 3.» Ken. Een aan VVSB toege- nde strafschop, die 2-1 hete nde, en het gegeven dat zo- Robert de Roo als Cees Tongeren vroegtijdig het &k$w ld moesten verlaten. De lede De Klerk ten spijt, n .de Rotterdamse fluitist (w» steren echter weinig worden rweten. Zo mocht de straf- -3D nauwelijks omstreden arden genoemd; Marcel 'ins hield de doorgebroken aul Warmerdam duidelijk n het shirt vast. En ook de 'outers-achtige" beweging n Van Tongeren richting leo Nulkes en het herhaald aanmerkingen maken op de leiding (De Roo) vielen in de categorie der echte rode kaar ten. De Klerk had er dan ook beter aan gedaan na afloop de hand in eigen boezem te steken. Dat Lugdunum nu het zicht op de koppositie in de derde klasse (even) kwijt is, mag de ploeg met name zichzelf verwijten. Na drie weinig overtuigende gelijke spelen op rij konden de Leidenaars immers ook tegen VVSB bepaald niet aantonen te groot te zijn voor de derde klasse. Aanvankelijk leek niets te wij zen op een heet Noordwijker- houts middagje. Weliswaar nam VVSB in de negentiende minuut fortuinlijk via Paul Warmerdam de leiding, na de snelle gelijkmaker van André Hoekstra nad Lugdunum het betere van het spel. Net als in de voorafgaande duels konden de Leidenaars dat echter niet vertalen in echte kansen, laat staan doelpunten. Zeker nadat Prins vijf minuten na rust de kwaliteit van het Noordwij- kerhoutse textiel had beproefd en Robert Marijnen het bui tenkansje koelbloedig had be nut, nam de frustratie binnen André Hoekstra op weg .naar de gelijkmaker van Lugdunum. De t de Leidse gelederen over de eigen onmacht toe. En nadat Robert de Roo tien minuten voor tijd dé kans op 2-2 om zeep had geholpen, sloegen de Leidse stoppen definitief door. De al eerder geboekte Van Tongeren mocht na een ach terwaartse elleboogstoot rich ting Nulkes het veld verlaten, waarna Jacobsen ook de op merkingen van De Roo voor de tweede maal niet echt kon appreciëren. Albert Warmer dam zette het numerieke over- al eerder meegemaakt dat wicht twee minuten voor tijd Lugdunum uit een schijnbaar om in klinkende munt: 3-1. uitzichtsloze situatie toch nog De Klerk weigert overigens te kampioen is geworden. Zeker geloven dat het Leidse kampi- gezien het vertoonde spel is er oensschip in Noordwijkerhout met vijf wedstrijden nog van definitief gestrand is: „Ik heb alles mogelijk". LEIDEN Nu het kam pioenschap zo goed als ze ker terecht gaat komen bij Randstad Sport, gaat alle aandacht uit naar de strijd om de tweede plaats. Voorlopig heeft Leidsche Boys de iets betere papie ren, na de 3-2 overwin ning op directe concurrent Alkmania. Randstad Sport zelf won in een slechte wedstrijd met 2-0 van VNA. Leidsche Boys - Alkmania 3- 2 (2-1) Na vorige week koploper Randstad Sport al met 2-1 te ruggewezen te hebben, liet Leidsche Boys ook nu weer zien rijp te zijn voor de KNVB. Tegen Alkmania kwam de thuisploeg al snel op een 2-0 voorsprong (doelpun ten Richard Kooien en Leo Engel). Voor rust werd de voorsprong gehalveerd toen Joop Broesterhuizen uit een schitterende vrije trap 1-2 aan tekende. Het verliezen van een contactlens kon aanvoer der Sam Nazloomian er niet van weerhouden om na rust het verschil weer op twee doelpunten te brengen. Alk mania bracht middels Broes terhuizen de spanning weer terug in de wedstrijd. Beide ploegen kwamen echter niet meer tot scoren. Randstad Sport - VNA 2-0 (2-0) Randstad Sport had weinig moeite met het verdedigend voetballende VNA. Voor rust waren het Marco van der Zon en Marcel Groenendijk die met hun goals het krachtsver schil maar matig tot uitdruk king brachten. Randstad Sport geloofde het verder wel en kwam na rust niet verder dan een doelpunt van Peter Hoog duin. Deze werd echter om on begrijpelijke redenen afge- Teylingen - Bernardus 0-0 (0- 0) Voor het opgekomen publiek viel er maar weinig te genie ten deze middag. Beide ploe gen maakten er een draak van een wedstrijd van en die ein digde dan ook met de enige juiste stand. VNL - ASC 2-2 (1-0) In deze sportieve wedstrijd nam de thuisploeg voor de rust een 1-0 voorsprong door Ton Lakenberg. Na de pauze kwam ASC sterk terug. Benno Schoonwater en Oscar Massee zorgden voor een 1-2 voor sprong. Wederom Lakenberg schoot beide pl°eêen echter verdiend op gelijke hoogtei MMO - Unitas Leiden 3-2 (1- 1) MMO had knap veel moeite met Unitas Leiden dat zelfs op een 1-0 voorsprong kwam na dat Cock Zandvliet uit een pe nalty had gescoord. Toen Hans Disseldorp, Hennie Star en Hans van Goozen de stand hadden omgebogen naar 3-1 was de wedstrijd beslist. Vlak voor tijd deed Unitas Leiden nog wat terug in deze romme lige wedstrijd. Aad Vermont was succesvol met een vrije trap Oranje Groen - VTL 0-0 Beide ploegen wilden niet echt deze middag. In een slechte wedstrijd werd niet gescoord ondanks de verkregen kansen. Voor VTL lijkt de tijd geko men om de prestatiecurve weer naar boven te buigen nu de nacompetitie snel dichterbij komt. Warmunda - ZLC 0-1 (0-0) De dwars over het veld staan de wind maakte het voor bei de ploegen moeilijk om tot goed voetbal te komen. De matte wedstrijd leek met een gelijkspel de juiste uitslag te krijgen. Beide punten kwamen echter bij de bezoekers terecht. Ed Stikkelorum was namens ZLC de matchwinnaar. EIDEN SVLV heeft n uitstekende kans la- liggen Kickers '69 de ■rste nederlaag van het izoen toe te brengen. r .jl de Voorschotena- een veelvoud van QPnsen onbenut lieten, J 'rong de koploper uiterst oelbloedig met de mogelijkheden <V - Kickers '69 1-3 (1-1) thuisploeg schiep zich na ae vroege tegentreffer van Carlo van Muyden kans op kans, maar kwam niet verder dan een doelpunt van Corné Klaassen. Nadat Van Muyden zich ook aan de andere kant van het veld nuttig had ge maakt door een inzet van John van der Zeijl van de lijn te keren en Stefan Roodakkers de lat had geraakt, sloegen de Leimuidense sluipmoorde naars via Wim den Hollander en Ronald de Rijk in de slotfa se twee maal toe. Meerburg - DOCOS 0-4 (0-0) Een geflatteerde zege voor de Mugge-formatie, die met name voor rust uitermate stroef draaide. Rob Reizevoort hielp de Leidenaars met drie tref fers binnen zeven minuten over het dode punt heen. Mar co Verplancke maakte het Zoeterwoudse karwei af door een door hem zelf versierde strafschop te benutten. ROAC 79 - LFC 2-1 ((H)) Het spel van de thuisploeg verdiende dan wel niet de schoonheidsprijs, effectief was het wel. Na rust brak Per Veilbrief de ban voor de Rip pers. Een gemiste strafschop van Zeffrey van Ruiten na een overtreding van Peter van de Wal op Veilbrief leek even voor een kink in de Rijpwete- ringse kabel te zorgen, maar Gé van de Star zorgde met een ouderwetse punter voor 2-0. Sidney van de Pluym bracht de spanning nog wel terug, maar Loek van de Post zag zijn inzet echter van de lijn ge keerd worden. UDO - Foreholte 3-0 (1-0) Beide ploegen mochten aan el kaar gewaagd zijn, de thuis ploeg sprong zuiniger met de mogelijkheden om. Daar waar Voorhouters Nico van Rijn en Ton Arroyo faalden, slaagde Werner Knetsch die voor rust profiteerde van fout uitverde digen van Heinz Hoek. Na rust ramde René Fleur de bal in het kruis en lobde de ongeluk kige Theo van Kampen de bal over zijn eigen doelman. Stompwijkse Boys - SJZ 2-3 (0-2) Terwijl de bezoekers zich door dit resultaat praktisch veilig stelden, lijkt het lot van de Boys bijna bezegeld. De Zoe- terwouders namen via Gert- Jan en Harry Berg een com fortabele voorsprong en kwa men ondanks de treffer van Walter de Kieviet niet echt meer in problemen. Rob Retel (SJZ) en andermaal De Kie viet brachten de eindstand op het bord. LDWS -Alphen 2-0 ((H)) Met name voor rust had LDWS moeite met de Alphe- naren, die via John Willemse en Piet van Looij zelfs twee maal het Leidse houtwerk raakten. In de tweede helft trok LDWS door doelpunten van Cees de Roode (met links!) en Leo van de Wetering de wedstrijd alsnog naar zich toe. De legio gemiste Leidse kan sen deden trainer Vermeulen ten slotte „een beetje huilen", maar echt zeer deed het niet. Geel Wit '20 - Van Nispen 1-1 ((H)) Het kleine, hobbelige veld le verde de Egner-formatie de nodige problemen op. Na kan sen voor Erik Meijland en John van Eeden leek de thuis ploeg tien minuten voor tijd de zege binnen te halen, Frits Klinkenberg dacht daar even wel anders over. Met de uit wedstrijd tegen concurrent DSOV nog voor de boeg heb ben de Zilkenaren alle kansen op een periodetitel nog geheel in eigen hand. Schoonhoven - NSV '46 2-1 (1-0) De Noordenaren geloven het wel. Tegen de rode lantaarn drager speelde de Van der Winde-formatie een slechte wedstrijd. Persoonlijke fouten deden de ploeg vervolgens de das om. Een onderschepte te rugspeelbal van Rob Voorwa ter en een overtreding van John Balfert binnen de zes tien, bestraft met een penalty, luidde de Noordense onder gang in. Arjan van Koert red de ae „eer".

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15